Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 16:12



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
SPafi írta:

A titok a szubjektivitásban rejlik, ...
Igen,ezzel a mondalféllel tökéletesen egyet lehet érteni,és így meg lehet érteni egyes dolgok "sikerét".
De hát azért van aki hall is. :o :D


csüt. júl. 19, 2007 22:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Dokigy!

A titok a szubjektivitásban rejlik, meg a negyedhullámú impedanciatranszformátorban. Normál fülnek, és normál lelkiállapotban a 90 dB már zavaróan hangos. A majd' 2 méteres cső meg 40 Hz környékén igen hatékonyan illeszti a szabad tér igen kis akusztikai impedanciáját a hangszóró nagy impedanciájához, így ebben a sávban jóval 90 dB fölötti hangnyomás is létrejöhet. Hogy 80 Hz környékén lesz egy luk a hangképben, az esetleg fel sem tűnik, ha megfelelő zenéket választunk.


csüt. júl. 19, 2007 21:57
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Csak azt nem tom,hogy egy alig nyócvan decibeles vackot mi a bánattal lehet meghajtani,mert ha túl sok kakaót akasztasz rája,akkor elfüstöl(tod füstel műxik),egyébként meg a hang nem jön ki az ilyenen? :roll:


csüt. júl. 19, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 15, 2007 15:06
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest IX.
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Szia dzsoni_2!

Ha még aktuális a 10nm-es szobába szánt hangsugárzó építése, a képen látható egyutas lapos-TL doboz párját kb. 6000.-Ft-ból kihozhatod (festve kb. 7ropi).
http://img0.tar.hu/vibavoice/img/31319301.jpg#3
A hangszóró típusa SAL SR-1010 (1320.-Ft/db)
(tanács: a porvédő sapkát ki kell vágni, és a pólusvas tetejére 22mm-es filckorongot kell ragasztani)
Az lapos-TL mérete, 91cm magas, 23cm széles, és 11,5cm mély(?). Szükség esetén falra is akasztható (mindkét kilépőnyílása a doboz oldalán található).
A SAL-TL doboz egyik nagy hátránya az ára, másik nagy hátránya a botrányosan mélyre hatoló, gyomormozgató mélytartomány.
Ha megépítés előtt meghallgatnád, gyere el, és hozd el kedvenc lemezeidet is.

Üdv: -L-


Szia Lancelot,

Igen aktuális a dolog, csak most a napokban némileg hanyagoltam a fórum látogatását mert sok a munkám, csak így esténként akad egy-egy óra leülni a géphez.

Nagyon köszönöm a hozzászólásodat. Még pár nappal ezelőtt a HA18/HG2,5 hangszórókkal építendő kétutas reflexdoboz mellett döntöttem, de ha az általad ajánlott doboz valóban ilyen szuper akkor szívesen kipróbálnám először azt. Tudod ha csalódnék benne, akkor azt mondom, na buktam 7000Ft-ot de legalább kipróbáltam, tapasztalatot szereztem.
Bár ahogyan írod igen sikeres a konstrukció, vaélószínüleg én is elégedett volnék vele - főleg hogy igazán nincsenek is audiofil igényeim, na persze természetesen törekszem arra hogy minél színvonalasabb módon tudjak zenét hallgatni, a gagyi "szokol" hangzás azért nekem is bántja a fülem.

A méretei miatt is különösen szimpatikus a doboz, mert igencsak mgkönnyitené az elhelyezését.

Köszönöm a meghívást, ha a napokban úgy alakul (úgy tűnik lesz nappal néhány óra szabadidőm) akkor élnék a lehetőséggel és néhány CD-vel meglátogatnálak :) A hozzászólásod alatt megadott honlapon írt elérhetőségen te veszed fel a telefont?

Köszi mégegyszer hogy felhívtad a figyelmem erre az olcsó lehetőségre!

Üdv.!


csüt. júl. 19, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Hogy te milyen komoly-talan vagy doki.. :oops: :? :roll:
Igyekszem. :lol:


csüt. júl. 19, 2007 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Kicsit unalmas. :?


csüt. júl. 19, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 19:00
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
No, végre valami kis műsor ebben a döglesztő melegben!


csüt. júl. 19, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Hogy te milyen komoly-talan vagy doki.. :oops: :? :roll:


csüt. júl. 19, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Hangolgatjuk Laciszpíkert,hangolgatjuk. :D


csüt. júl. 19, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Kérem a témát a hangfal hangolására szorítani, mert irgum-burgum! :!:


csüt. júl. 19, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Azon hangsugárzók, miket mostanában tervezek, és gyártok, távol állnak a tehetségtől, már csak azért is, mert csaknem 100 fajta hangsugárzót kellet megépítenem, mire rájöttem azon matematikai összefüggésekre, amik alapján tisztességes hangsugárzót lehet tervezni. Tehetség talán a csaknem 100 hangsugárzó legyártásához kellet, de ez kit érdekel.
Hát ez nem éppen a gyors felfogóképességről árulkodik :lol: ,főként a termékeid hangját ismerve meg dicsekedni sem kéne ilyesmivel... :lol:


csüt. júl. 19, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Lancelot írta:

dokigyg!
Neked nem tetszenek azon termékek, miket gyártok?
Ez megnyugtat.
Sőt!
Kifejezetten örülök neki.
Ezek szerint megnyugodhatok, jó úton járok.
Köszönöm!

Na ja,mert elég minimalista vagy. :lol: :lol: :lol:


csüt. júl. 19, 2007 17:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Ugye nem SR1010 volt az áldozat? :D

Nem ,HS280-asba való mély . A porvédőlevételt mégcsak túléltevolna , de a tekercelés ,meg a szétszedés már sokvolt neki .


csüt. júl. 19, 2007 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Kartonból vannak a falak? :roll:


csüt. júl. 19, 2007 16:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Lancelot írta:
...
Pagrus!
Ha a reflexcsőből süvöltő levegő 3 méterről összeborzolja a frizurámat, akkor minden rendben. Lett egy rém ronda ventillátorod, de mivel hallgatsz zenét?....

Ki beszélt zenéről? Falat bontok vele. :D


csüt. júl. 19, 2007 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
L, mással foglalkozok, de ha egyszer annyi időm lesz nekem is, mint neked, valahogy majd megoldom a dobozolást.


csüt. júl. 19, 2007 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Csak sorban!

Pagrus!
Ha a reflexcsőből süvöltő levegő 3 méterről összeborzolja a frizurámat, akkor minden rendben. Lett egy rém ronda ventillátorod, de mivel hallgatsz zenét? Ventillátorral ? :o)

dokigyg!
Neked nem tetszenek azon termékek, miket gyártok?
Ez megnyugtat.
Sőt!
Kifejezetten örülök neki.
Ezek szerint megnyugodhatok, jó úton járok.
Köszönöm!

Shalafi66!
Igazad van. Tisztességes mélyátvitelű hangsugárzót létrehozni nem csak tehetség kérdése. Hangszóró is kell hozzá. Más kritérium talán csak a tapasztalat lenne, de ez nem számít. Ha jól belegondolok, tényleg igazad van. Azon hangsugárzók, miket mostanában tervezek, és gyártok, távol állnak a tehetségtől, már csak azért is, mert csaknem 100 fajta hangsugárzót kellet megépítenem, mire rájöttem azon matematikai összefüggésekre, amik alapján tisztességes hangsugárzót lehet tervezni. Tehetség talán a csaknem 100 hangsugárzó legyártásához kellet, de ez kit érdekel.
Apropó. Nem volna kedved egy használható hangsugárzó tervvel előrukkolni? Lehet, hogy csak az én figyelmem kerülte el munkásságod e területe, de még soha, sehol nem találkoztam általad tervezett dobozzal. Kérem a hiányt pótolni.

Üdv: -L-


csüt. júl. 19, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Van jobb dolgom is, mint hogy üzleti etikára okítsalak.
Azt ne is, mert tőled sosem fogadnám el. :D Amúgy meg nem futok sehova, ittvoltam és vagyok továbbra is. A versenyhez hogy valóban verseny legyen, neked kéne vmi értékelhető ellenfelet mutatni. ;)

Ui: olvasd jobban a fórumokat aztán rájössz, h. nem igaz, amit írtál rólam. Tényleg, mennyire etikus szted személyeskedésbe váltani amint vki kételkedni merészel a leírt gondolataidban? :D


csüt. júl. 19, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Lancelot írta:
....
Ui.: Shalafi66 versenydoboza mellé te is csinálhatsz egy csodás hangsugárzót, biztos szívesen meghallgatná pár topicolvasó.


Nem kell csinálnom, ez már készen van. Sajnos mivel én hozzád képest tehetségtelen vagyok, a 30 Hz körüli F3-at csak 80 eFt/pár áron tudom garantálni, de azt is garantálom, hogy ventillátorra nem lesz szükség a mostani 40 fokban, mert a reflexcsövekből fújó levegő 3 m-ről összeborzolja a frizurát :D


csüt. júl. 19, 2007 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia shalafi66!

Válaszod elfogadom, és tiszteletben tartom.
Azt viszont furcsállom, hogy megfutamodásod közben a hátad mögé ordítva pocskondiázod az ellenséget. Ha ennyire rossz véleményed van a SAL hangszóróiról, miért nem mész bele a hangsugárzók összehasonlításába? Egyrészt veszteni tudni kell, másrészt, ha a H2000 hangszórós dobozod jobbra sikerül a SAL-os doboznál, az nem kis üzleti sikert jelentene, mire elég nagy szükségetek lehet. Ez nem érdekel? Ha nem érdekel, miért pocskondiázol le minden hangszórót, miről olvasol. Ahány fórumba beírsz, mindig, mindenről rosszat írsz. Véleményed olvasva, csak a H2000 hangszórói alkalmasak hangsugárzó építésre. Jól van ez így? A H2000 kft. tulajdonosai vajon tudnak kártékony, arculatromboló tevékenységedről? Na mindegy. Van jobb dolgom is, mint hogy üzleti etikára okítsalak.

Üdv: -L-


csüt. júl. 19, 2007 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
L, a mélyátvitel elsősorban nem tehetség kérdése. Egész más kritériumai vannak.


csüt. júl. 19, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Lackó! Vegyél vissza vazz! :evil: Inkább próbálj meg normális hangsugárzókat,meg elektronikákat gyártani!Hidd el jobban járnál. :lol:


csüt. júl. 19, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Pagrus!

Hát, igen. Ha valaki tehetségtelen, akkor nehezen küzdi át magát a 30Hz-es küszöbön. Mint látom, ez neked sem sikerül túl könnyen (ha egyáltalán sikerült). Ettől az apró hiányosságtól eltekintve az a tudom is én micsoda, amit a képen láthatunk, hihetetlen ronda (ennél rondább térplasztikát, talán még nem is láttam). A számítógépednek biztos tetszik, hiszem a tervezőnek mindig tetszik saját munkája, de ideje lenne EMBEREKNEK is tervezned valamit (séróból), mert ez a számítógépes tervezés sokaknak uncsi.

További kellemes görcsölést a bitek világában: -L-

Ui.: Shalafi66 versenydoboza mellé te is csinálhatsz egy csodás hangsugárzót, biztos szívesen meghallgatná pár topicolvasó.


csüt. júl. 19, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
pagrus írta:
Lancelot írta:
....döbbenetes mélydinamika (30Hz alatt is)....
Mondjuk a döbbenetes mélydinamika nálam itt kezdődik, de hát ízlés dolga :D
Van akinek az is elég, ha 100Hz körül rezon-áll. ;)


csüt. júl. 19, 2007 14:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
L, nem versenyzek 2,0-ás Qes-ű hangszóróval. :) Ennyire nem tudnám elrontani a sajátom, így nem volna fair.


csüt. júl. 19, 2007 14:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Lancelot írta:
....döbbenetes mélydinamika (30Hz alatt is)....

Mondjuk a döbbenetes mélydinamika nálam itt kezdődik, de hát ízlés dolga :D

Kép


csüt. júl. 19, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdvözletem Uraim!

Ismét egy kisebbségi komplexussal küszködő hangszóró gyártóhoz van szerencsénk, aki ugyan nem képes határidőre vállalt munkáját elvégezni, de egy 1320.-Ft-os Tajvani hulladéktól kiakad. Vajon miért? Esetleg attól tart, hogy az átalakított SR-1010-est valaki meghallgatja, és meg lesz vele elégedve? Hát, igen. Ez gáz. És még nincs vége a mesének. A SAL SR-1010-es hangszórója nem csak abban különleges, hogy bármikor, bárhol fillérekért beszerezhető, hanem abban is, hogy több típusú dobozban is kiemelkedő hangminőséget produkál, amit a H2000 hangszókról nem mindig lehet állítani (a régi Vidi hangszórók királyok voltak).
Mindezek után mit is írhat egy szegény, melegben megfáradt hangsugárzó tervező:
Legyen verseny!
Pázmándi László úr (shalafi66) a tőle telhető legjobb tömeggyártásban szereplő hangszórójukhoz tervez, illetve legyárt egy bármilyen hangsugárzót (a SAL-TL párja nincs 6 rugó!), amit bárki az SR-1010-es lapos-TL dobozzal együtt hazavihet, és otthonában kipróbálhat. Pár költöztetés után mindenki leírhatja tapasztalatait, így a dobozok cipelése mindenkinek csak a hasznára válhat.

Ha valaki egyetért a versennyel, kérem, írjon!
Ha valaki nem ért egyet a versennyel, kérem az is írjon.

Még valami. A SAL SR-1010-es hangszóróval az elmúlt 2 hónapban 14 pár hangsugárzó készült (4db mozijegy ára). Az elkészült dobozokra egyöntetűen jellemző a sztereó tér homogenitása, a rendkívül egyenletes frekvenciamenet, figyelemreméltó felbontás (10kHz felett is), döbbenetes mélydinamika (30Hz alatt is), és az, hogy abszolút kétbalkezesek is gond nélkül összerakták (igazi konyhaasztal Hi-Fi).

További szép napot: -L-


csüt. júl. 19, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Ugye nem SR1010 volt az áldozat? :D


csüt. júl. 19, 2007 7:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Egyszer műtöttem le porvédót . Finoman bekentem a ragasztást nitro higítóval ,simán lejött . Visszaragasztás utánn meg sem látszott . /Persze ettől még nem élte túl a javítást ./


csüt. júl. 19, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Igen a SAL hátrányai: érzékenysége és terhelhetősége az ugyan nincs, már a két oldal sem egyforma, ennek ellenére torzítása, nna az van. :D És még az átvitlelét meg a leműtött porvédő nyomainak esztétikáját nem is nézted. Ejnye-ejnye.. :lol:


szer. júl. 18, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia dzsoni_2!

Ha még aktuális a 10nm-es szobába szánt hangsugárzó építése, a képen látható egyutas lapos-TL doboz párját kb. 6000.-Ft-ból kihozhatod (festve kb. 7ropi).
http://img0.tar.hu/vibavoice/img/31319301.jpg#3
A hangszóró típusa SAL SR-1010 (1320.-Ft/db)
(tanács: a porvédő sapkát ki kell vágni, és a pólusvas tetejére 22mm-es filckorongot kell ragasztani)
Az lapos-TL mérete, 91cm magas, 23cm széles, és 11,5cm mély(?). Szükség esetén falra is akasztható (mindkét kilépőnyílása a doboz oldalán található).
A SAL-TL doboz egyik nagy hátránya az ára, másik nagy hátránya a botrányosan mélyre hatoló, gyomormozgató mélytartomány.
Ha megépítés előtt meghallgatnád, gyere el, és hozd el kedvenc lemezeidet is.

Üdv: -L-


szer. júl. 18, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:lol: Hát ha a normalizáltak így festnek, akkor az 1W-hoz tartozó hangnyomást hozzáadva is látszani kell a különbségnek. Sztem látszik is. A hangszórók úgy mélyátviteli sorrendben (színek szerint nem tudom már): 634, R620, 620, 620_IX.
De a 15 liter nagyon keves..


kedd júl. 17, 2007 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
A színek jelentése? Egyébként a normalizált görbék Nálam is így festettek. Eddig a csere melletti legjobb érv az, hogy ha az Fs 45 Hz alatti, akkor az F3-nál nyerek vagy 5 Hz-et lefelé...


kedd júl. 17, 2007 19:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Kép
Sztem valós az a jobb mélyátvitel, nem csak az érzékenység csökken.


kedd júl. 17, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
NNa, látod, SMA-é tényleg véletlen volt. :D Ott saját szakállára dolgozott a kolléga, mer nem adtam egyértelmű instrukciókat. De mondjuk azt is megoldottam azóta..
Mostanában egy friss 620-as hsznél 45Hz alatti az fs. Nézem a mailt.


kedd júl. 17, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
> Azért nem egészen mindegy...

A felhasználó szempontjából mindegy. Kinézi a honlapról a hangszórót, aztán csak utólag derül ki a dolog. Úgy, mint SMA-nál a tekercs. :P :wink:

Még hogy nincsenek bejáratva? Sajnos elég sokat tartózkodom az autómban, így volt rá bőven idő. Esetleg meg tudnád mérni/mondani, hogy egy friss HA18-nál mekkora az Fs?

Gilszkilabor

u.i.: Küldtem Mail-t (egy kép miatt, az "Pü"-ben nem megy), légyszi kukkancs rá!


kedd júl. 17, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Azért nem egészen mindegy, tévedés, ha a polcon ott áll ugyan a 160mm-es mélyközéphez való membrán, és ennek ellenére a szélessávúét építi be a kolléga. Hiány, ha nincs a mélyközép membránjából, és ezért inkább elkészíti a szélessávúéval, hogy valamilyen formában ki tudja elégíteni az ügyfél igényét. Mondjuk tavaly szeptember vége óta ilyen gond már nincs, ősszel minden hiányzó membránból gyártottunk, de ez elg bonyolult folyamat, speciális körülmények kellenek hozzá, pl. időjárás-függő is.

Egyébként gyanús, h. rendesen bejáratva menne még lejjebb az az fs, de mivel valószínűleg úgyis továbblépsz, ez nem olyan fontos..


kedd júl. 17, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
> A kis kiegészítés azt is tartalmazhatta volna, hogy adtam megoldási javaslatot.

Majd tartalmazza, ha továbblépek a projektben. :wink: Természetesen nem támadó jelleggel írtam azt, amit. Hidd el, szerettem volna pozitív dolgokat írni, de elfogulatlan, objektív hozzáállásra törekedtem. Az meg, hogy nem tévedés, hanem alkatrészhiány miatt alakult így, a lényegen nem változtat. :? De már pontosítottam is a szöveget.

Gilszkilabor


kedd júl. 17, 2007 17:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Volt egy Genius pc szpíkerem szürke műanyag dobozzal, ez lett belőle:

http://users.atw.hu/kalapur/genius/Geniuskesz0.jpg

http://users.atw.hu/kalapur/genius/Geniuskesz1.jpg

http://users.atw.hu/kalapur/genius/Geniuskesz2.jpg

http://users.atw.hu/kalapur/genius/Geniuskesz3.jpg

A hangját még nem teszteltem, de nem is az volt a cél, hogy azon javítsak.

üdv

k


kedd júl. 17, 2007 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A kis kiegészítés azt is tartalmazhatta volna, hogy adtam megoldási javaslatot.

Szerk: És mégegy kiigazítás, nem tévedés, hanem alkatrészhiány miatt kaptál ilyen hangszórót.


kedd júl. 17, 2007 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
http://www.freeweb.hu/gilszkilabor/elek ... ekt-6.html

Kis kiegészítés, onnan hogy: "Majd' egy év múlva..."


kedd júl. 17, 2007 17:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dokigyg csüt. júl. 19, 2007 21:36-kor.



hétf. júl. 16, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
off
Kalapur!méld meg lécci a teloszámod!
on


hétf. júl. 16, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
:roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dokigyg csüt. júl. 19, 2007 21:37-kor.



hétf. júl. 16, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 15, 2007 15:06
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest IX.
Hozzászólás 
Idézet:
De a szekrény ennek sem fog jót tenni.


Olcsón hozzá tudnék jutni falra szerelhető TV-állványhoz, ilyen kis karos szerkentyűhöz. Szerintetek perverzió lenne egyet-egyet feltenni a falra? :)
Így csak a fal lenne a hfalak mögött, "tereptárgy" nuku.
Ezenkívül a sztereó teret is pontosabban be lehetne lőni.

[Shalafi66! Megjelenítetté tettem az emailcímemet, ha lesz időd küldd el légyszíves a váltótervet, meglesném szívesen. Köszönöm!]


hétf. júl. 16, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:lol: K, ha nem haragszol, a hangszóró EBP értékének szélessávúknál általában semmi köze ahhoz, hogy milyen a közép ill. magastartomány.


hétf. júl. 16, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Most ugyanabban a TL -ben hallgatok 180-as szélessávut ,amiben eredetileg a 620-as volt . A mélyhangok semmivel sem rosszabbak , nekem a közép és a magas nemtetszik . Szerintem nehéz egyutasból olyan hangot kihozni mint kétutasból . Visszfogomtenni az eredeti hangszórókat .


Én olyan szélessávúról beszéltem aminek jó a magasa és a közepe (fostex 166E, visaton FRS8). Na azokból nehéz igazán jó mélyhangot kicsalni.


hétf. júl. 16, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
[quote="Kalapur"Az egyutasok világa kemény dió, ha mélyhangokat is akarsz hallani./quote]Most ugyanabban a TL -ben hallgatok 180-as szélessávut ,amiben eredetileg a 620-as volt . A mélyhangok semmivel sem rosszabbak , nekem a közép és a magas nemtetszik . Szerintem nehéz egyutasból olyan hangot kihozni mint kétutasból . Visszfogomtenni az eredeti hangszórókat .


hétf. júl. 16, 2007 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:D Annyira audiofil mint a dokiTVM, a 620+639 is lehet (kéne már csinálnom ezekből egy rendes kit-et...). De a szekrény ennek sem fog jót tenni.
A mélyközéphez elég a 6dB/okt. váltás, a magashoz szerintem harmadrendű szűrő kell. Van egy váltó-ötletem ehhez a két hszhez, amit már páran használnak, sztem elfogadható, majd mailben elküldöm.
Doboz szintjén a 18 liter 50Hz-es hangolás tökéletesen rendbenvan, ha ez el fog férni.


hétf. júl. 16, 2007 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 15, 2007 15:06
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest IX.
Hozzászólás 
Szevasztok,

Nagyon köszönöm az ismételten hasznos infókat.

Kalapur, azt hiszem ez a Dokigy-féle számomra nem lenne az igazi, egyrészt az elektronika sem lenne "mögötte" audiofil, másrészt az állvány a helykihasználás miatt sajnos kizárva- megoldásként néálam marad a szekrényre helyezett hangfal.

SMA, Shalafi,

Utánaolvastam az egyutasoknak, és hát az jöt le hogy valóban ingoványos terület, nem érdemes ezzel kezdeni. Úgy döntöttem maradok a hagyományos 2 utas, reflex doboz mellett.
Mostmár csak a felhasznált hangszórók a kérdésesek.
Úgy látom a H2000 termékek korrekt áron kaphatóak, minőségük megfelelőnek tűnik, és - ez az egyik legfontosabb - úgy hallottam a megadott adatoknak lehet hinni.

Betápláltam WinISD-be a HA18-620-at, és volna egy olyan megoldás hogy 18l-es doboz, 50Hz-re hangolva.
Ez a beállítás nekem azért szimpatikus, mert a 18l még nem okozna problémát sem elkészítés sem elhelyezés szempontjából, valamint a régi Orion HS-280-as hangfalaim -3dB-es pontja 60Hz körüli volt, és nem volt hiány a mélyekben.
Kérdezném mi a vélemyény erről.
Illetve milyen keresztváltót javasoltok hozzá, HG 2,5-639-es magas esetén? A fent említett 6dB-est? A H2000 oldalán kapható tekercsekből érdemes vajon vásárolni hangváltóépítéshez?

Köszönöm a válszokat előre is!


hétf. júl. 16, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség