Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 19:43



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Igazuk van, ne légy papucs. Az utcán akkor is megnézem a csajok első-hátsó felét, ha nem egyedül vagyok... Van egy mondás: hűséget esküdtem, nem vakságot (bár én még hűséget sem) :idea: :!:


csüt. júl. 26, 2007 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ez nem papucsság, csak féltem azokat a kellemes dolgokat, amiket butaságok miatt nélkülöznöm kellene. (Most olyanra gondolok, ami neked jelenleg nem adatik meg jelenleg) he-he-he, ha-ha-ha


csüt. júl. 26, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tubybb írta:
Mert ha lenne, akkor odacsapna, amikor ilyeneket írsz.
Mit gondolsz, miért fogom vissza magam?

:lol:

Szerk: először nem akartam ideírni, de sztem nem vagy sértődős, meg amúgy is csak poén:
Ne légy papucs, Tubybb!
:D


csüt. júl. 26, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Mert ha lenne, akkor odacsapna, amikor ilyeneket írsz.
Mit gondolsz, miért fogom vissza magam?


csüt. júl. 26, 2007 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tubybb írta:
A szavaidból úgy veszem észre, hogy most nincs olyan hozzádtartozó nőnemű akivel... khmmm. Akivel piros-pacsit játszhatnál.
Cáfolj meg, ha nincs igazam.

Igazad van, Tubybb.

Visszaolvastam, de nem értem miből jöttél rá? :hm:


csüt. júl. 26, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A szavaidból úgy veszem észre, hogy most nincs olyan hozzádtartozó nőnemű akivel... khmmm. Akivel piros-pacsit játszhatnál.
Cáfolj meg, ha nincs igazam.


csüt. júl. 26, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tubybb írta:
Ilyen "odaadja magát" dolog mindig is volt, és lesz is, csak manapság a sajtó mindent felfúj, mert ki kell tölteni a hírműsor teljes időtartamát.

Nem odaadta magát, totál mások dugták meg, nem a rendőrök.
Még ennyi esze sem volt, hogy DNS alapján simán rájönnek :roll:
A hírműsorokat nem is nézem, még a híradót se. Sokszor olyan hírek vannak. Néha, ha megnézek egy filmet a tévében, még ott is bevágnak egy 5 perces hírgyűjteményt, hogy melyik "sztár" mit csinált ...

tubybb írta:
A másik meg, ha lefekszel egy csajjal, akkor te is feljelentheted, hogy megerőszakolt téged, és akkor őt ítélik el, és ő ülhet a börtönben azért amit meg sem tett.
Ez arról szól, hogy melyikük ér hamarább a rendőrségre, mert ha az egyik feljelenti a másikat, akkor kicsit gyanus lesz, hogy a másik pont abban az időpontban egy másik rendőrkapitányságon ugyanazt a vallomást tette ugyanakkor, csak a saját sérelmére. Ha viszont később tette, akkor már te nyerő vagy!


Aha, csak nekem nehezebben hinnék el, mint neki, tekintve pl., hogy fekve egy kézzel lazán kinyomom a testsúlyát, vagy több súllyal szériázok nyak mögötti nyomásban mint az egész nő súlya ... mondhatni fizikailag némileg fölényben vagyok :)
De az általában is furább, meg sokkal ritkább, hogy egy nő erőszakol meg egy pasit.

Ha jó teste van, akkor jöhet, és még fel se jelentem utána :D

tubybb írta:
Úgyhogy srácok ha ilyen van, akkor ne hagyjátok magatokat! Ti vagytok a gyorsabbak!

Szerk: Sztem a lányok nem örülnek, ha mi vagyunk a gyorsabbak :D
Bocs, nem bírtam kihagyni :)


csüt. júl. 26, 2007 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tubybb írta:
Viszont másrészről, ha Deutschland-ból hazajönnék a vadi új (és természetesen kifizetett) Porschémmal, akkor szerintetek vajon megint megállítana a rendőr a vasúti átjáróban? :lol:

Biztos:
- Gyere mán Béla! Olyat látsz, besz@rsz! Itten gyön a Ladás srác egy porséval! Álíccsuk mán meg, hátha ehhez sincsen forgalmija!
:)


csüt. júl. 26, 2007 9:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ilyen "odaadja magát" dolog mindig is volt, és lesz is, csak manapság a sajtó mindent felfúj, mert ki kell tölteni a hírműsor teljes időtartamát.

A másik meg, ha lefekszel egy csajjal, akkor te is feljelentheted, hogy megerőszakolt téged, és akkor őt ítélik el, és ő ülhet a börtönben azért amit meg sem tett.
Ez arról szól, hogy melyikőtök ér hamarább a rendőrségre, mert ha az egyik feljelenti a másikat, akkor kicsit gyanus lesz, hogy a másik pont abban az időpontban egy másik rendőrkapitányságon ugyanazt a vallomást tette ugyanakkor, csak a saját sérelmére. Ha viszont később tette, akkor már te nyerő vagy!

Úgyhogy srácok ha ilyen van, akkor ne hagyjátok magatokat! Ti vagytok a gyorsabbak!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tubybb csüt. júl. 26, 2007 9:40-kor.



csüt. júl. 26, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Rozsomák írta:
Sparow2 írta:
Amíg egy utolsó ribancnak elhiszik öt rendőr szava ellenében, hogy megerőszakolták, addig ez van :roll:


Csak mondok egy példát: Téged is le lehet kurvázni, és meg lehet erőszakolni (ez technikailag nem okozna gondot),
mit szólnál hozzá, ha valóban megtörténne?

Valószínűleg tényleg egy utolsó ribancnak éreznéd magad. :|


Azt akarom mondani, hogy adjuk már meg mindenkinek a minimális tiszteletet,
akkor is ha nem akarja.


Nem azért tartom ribancnak meg megrőszakolták. Ha így volna, inkább sajnálnám, és azt mondanám hogy egy szörnyű és szomorú dolog történt vele.

Te mit mondanál arra a nőre, akit ha megállít a rendőr szabálysértés miatt, utána megdugatja magát néhány pasival, aztán feljelenti a rendőröket nemi erőszakért?
Meghurcolták őket, micsoda balhét csaptak, aztán kiderült, hogy a nő hazudott. Ez egy utolsó szemét aljas dolog. Szerintem.
Képzeld el, mit gondoltak róluk az ismerőseik, a rokonaik, feleségük/barátnőjük. Azért biztos megfordult a fejükben, hogy lehet mégis történt valami ott aznap.
És nagy mákjuk volt, hogy tudták bizonyítani az ártatlanságukat (mert úgy tudom - bár nem értek a joghoz - nemi erőszak esetén a többi bűncslekménytől eltérően nem a vádlónak kell bizonyítania, hogy történt valami, hanem a vádlottnak kell bizonyítania, hogy nem történt semmi. Tehát ha te összejössz egy lánnyal, és utána ő azt mondja, hogy megerőszakoltad, akkor simán elítél a bíróság érte. Hiszen hogy bizonyítod, hogy ő is akarta? Simán kerülhetsz ilyen helyzetbe, ha valaki ki akar tolni veled. Milyen rossz volna, ha ilyenért leültetnének?)
Tőlem aki akarja nyugodtan tisztelje, de nekem ez a véleményem.


csüt. júl. 26, 2007 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Hát akkor fogadd őszinte gratulációmat kedves Elektroman!


csüt. júl. 26, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
MÁR MEGINT elveszitek a kedvem a BME-től pedig naon úgy fest hogy felvettek... :P


szer. júl. 25, 2007 23:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Unnamed!

Látjátok, ha tavaly nyáron ti is a BME-re mentetek volna mint DjYdur akkor a vizsgaidőszakban ti is több időt töltöttetek volna el a könyvek felett. :)

-----

Olyankor az alapvető életszükségletek kielégítése háttérbe szorul, és csak az van, hogy meglegyen a kettes.
A BME DjYdur tapasztalatai alapján nagyon erős. Amiből én mosolyogva megkapom a 4-5-öst a SZE-n, az a BME-n csak keserves kettes.
A rossz tanulók miatt nálunk nagyon lekerült a mérce.
No nem baj, majd csinálok egy gépészmérnök szakot ezzel párhuzamosan, hogy az alapvető forgácsolási dolgoktól kezdve, a gépelemeken meg hő- és áramlástanon kerszül minden apróságot tudjak arról a is.
Talán így meg tudok szerezni olyan tudásmennyiséget, mint amit jónéhány éve (amikor még a Gépész- és Villamosmérnök szak egy néven futott) lehetett megszerezni.

Ja, :lol: aztán még vagy 3 nyelven megtanulok értekezni, és én leszek a keljfel-Jancsi, aki mindig kap munkát.

Elég lehangoló, hogy emiatt még 7-8 évig iskolapadban kell kuksolni.

Viszont másrészről, ha Deutschland-ból hazajönnék a vadi új (és természetesen kifizetett) Porschémmal, akkor szerintetek vajon megint megállítana a rendőr a vasúti átjáróban? :lol:


szer. júl. 25, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
T68m!

Rendben, tekintsünk el a diffúziótól!

Hogy egy nehéz részecske milyen sebességgel süllyed a levegõben, az attól függ, hogy milyen a súly/felület aránya. Hogy ez molekula, vagy szilárd részecske, az tökmindegy, mindkét esetben rugalmas ütközések jelentik a kapcsolatot. Gondolom, láttál már port lebegni. Ha a por cm/s sebességgel süllyed, akkor a freonmolekula süllyedési sebessége garantáltan elhanyagolható a légkörben jelenlévõ függõleges légáramlatokhoz képest. Vagyis a keveredés domináns az ülepedés felett.


ez egy értelmes érvelés. Elfogadhatjuk. Azonban a függőleges irányú légáramlás a troposzférára jellemző, a sztratoszférára nem.


szer. júl. 25, 2007 21:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
SPafi írta:
Ja, elvileg ezt meg lehet tenni, de vajon egy valódi sokszáz amperes tirisztor túlélhet egy ekkora gate-impulzust? Erősen kétlem, mert a gate réteg ellenállásán
Természetesen a normál tirisztorok gate elektródája nincs ekkora áramra tervezve. Elméletileg ki lehet így kapcsolni a tirisztort, gyakorlatban természetesen senki nem csinál ilyesmit.

Itt a GTO-ról szóló rész az említett könyvből:

Rajchert, Sitnik, Stepien - A tirisztorok kapcsolástechnikája írta:
A (GTO) tirisztor PNPN négyréteges szerkezetű és a közönséges tirisztorhoz hasonló felépítésű. Akkor kapcsol be, amikor a pozitv belső visszacsatolás együtthatója 1 értékig megnő.

Tételezzük fel, hogy a PNPN szerkezet helyettesítő kéttranzisztoros rendszerében amely vezetési állapotban van, az alfa áramerősítési tényező mind a két tranzisztorra egyenlő és az áramok egyenlőek. Ha a PNP tranzisztor kollektoráramát az NPN tranzisztor bázisrétegéből elvezetjük a vezérlőelektróda külső rétegébe, akkor az alfa áramerősítési együtthatók összege az egységnél kisebbre csökken és a szerkezet zárt állapotba megy át.

A kikapcsolási együttható az anódáram értéke (kikapcsolás előtti pillanatban) és a vezérlőelektróda negatív (a tirisztor kikapcsolásához elegendő) áramának aránya. Esetünkben ez az együttható kettővel kell, hogy egyenlő legyen. Ha a felső tranzisztor erősítése az egységnél sokkal kisebb, az alsó pedig sokkal nagyobb, de úgy, hogy szorzatuk eggyel egyenlő, akkor az egész anódáramnak csak jelentéktelen hányada fog a tranzisztor PNP kollektor áramkörén átfolyni. Nevezetesen éppen ezt az áramot kell elvezetni a vezérlőelektróda külső áramkörén a tranzisztor kikapcsolásához.

A tipikus szerkezetekben a kikapcsolási együttható 5...25 közötti; az anódáramtól, a hőmérséklettől, a kikapcsoló impulzus időtartamától és más tényezőktől függően.

A közönséges tirisztorokhoz képest a GTO tirisztorok egyenáramú áramkörben a kommutáció (oltás) egyszerűbb megoldását teszik lehetővé és nagyobb a működési frekvenciájuk, a gyors kikapcsolás hatására. Az ilyen szerkezetekben ugyanis a töltéshordozókkal feltöltött középső záróréteg a vezérlőjel hatására hamar megszabadul a töltéshordozóktól. Az ilyen tirisztorokat ezzel szemben nagy vezetési feszültségesés, nagy tartóáram jellemzi, gyújtóáramuk is nagyobb, mint a közönséges tirisztoroké.

Ami a záróképességüket illeti, gyakorlatilag a közönséges tirisztoroktól nem különböznek. Mivel nagy áramsűrűség mellett nehezen vezérelhetők, e tirisztorok jóval kisebb kihasználással működnek a szokásos tirisztorokhoz képest, üzemeltetésük kevésbé gazdaságos.

Annak oka, hogy a kikapcsolható tirisztorok iránti érdeklődés csökken - a nagyfeszültségű, nagyteljesítményű szilícium tranzisztorok kidolgozása terén elért eredményekben keresendő, amelyeknek erősítési tényezője nagy és telítési paramétereik jobbak.


szer. júl. 25, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
tubybb írta:
Tavaly BME-re 124


122 volt a határ :)
Most valamivel több embert vettek fel.


szer. júl. 25, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
tubybb írta:
... Hol van az az időszak amikor még kellett felvételit írni az egyetemeken? ...

Például, amikor én felvételiztem. Azt hittem bexarok, főleg a szóbelin. Pedig jó volt az érettségim, bár nem kitünő. :D


szer. júl. 25, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát igen, ez felháborító, többet foglalkoztam evéssel meg ivással, mint a vizsgával :D De akkor most nem követhetjük el ezt a hibát, jövőre CSAK tea lesz.


szer. júl. 25, 2007 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tea az pont nem volt. :idea:


szer. júl. 25, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
El vannak butítva az emberek, és tönkre van téve az oktatás. De hát ezt látja mindenki. A mi volt osztályuknban annyira ostoba néhány ember, hogy azt kifejezni nem lehet (egyenárrammal próbálja a trafót pl.) és mégis felveszik ezeket néhány helyre, hát ha én lennék a munkáltató, úgy elzavarnám őket, hogy megbánnák azt is hogy azon gondolkodtak, hogy szakmában akarnak elhelyezkedni. Most nekem lesz még egy év technikum, de hogy a vizsgán egy újabb teadélután lesz az holtbiztos (mint idén)


szer. júl. 25, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A büdöskúúrvanyját
A BME-re a villamosmérnöki szakhoz 120 pont kell államira, 100 költségesre.
Hozzánk Győrbe a Széchenyi István egyetemre pedig 79 pont államira és 78 költségesre.
(Tavaly BME-re 124, a SZE-re pedi 94 kellett államilag támogatott képzéshez.)

Ez vagy azt jelenti, hogy nehezedett az érettségi, vagy azt hogy egyre kevésbé szerenek tanulni, vagy nagyon kevesen akarnak villamosmérnökök lenni.
Ez az alacsony ponthatár hozzánk nagyon meglepett. Ha valaki mindenből 3-as akkor 76 pontja van, de ha az informatikai alapismeretket megcsinálja 4-esre (táblázatkezelés, szövegszerkesztés) meg a törit 4-esre akkor jöhet is hozzánk villamosmérnöknek.
(Egyébként 20%-os tudás kell a 2-eshez és 40%-os a hármashoz)
Ez BORZASZTÓ.

Hol van az az időszak amikor még kellett felvételit írni az egyetemeken?
Valszinű, hogy matek hármassal meg fogja érteni az Analízist.
Ezek szerint a SZE csak úgy tudta biztosítani a 120-fős szakot, hogy ennyire levitte a pontokat.
Mindegy, nagyon hamar el fog tűnni a fele létszám, aztán meg majd annak a fele végül maradnak egy 20-an a diplomáig.

És akkor még ezek értsék meg a hálózatszámítást, és alkalmazzák a Maxwell egyenleteket... ha-ha-ha, wah-ha-ha, muha-ha-ha


Egyébként úgy van a pontszámítás, hogy ha valaki középszinten mindenből ötös és nincs nyelvvizsgája akkor van 120 pontja.
Ha valamiből emelt szintet csinál akkor az plusz 6 pont. Nyilván ha többől akkor annyiszor 6 pont. De ennek a hátránya, hogy a magasabb követelményszint miatt rosszab lesz az eredménye, és 75%-osnál rosszabb eredmény esetén már meg sem éri.
Ha van középfokú C tipusú nyelvvizsga, akkor az megint plusz 6. De csak két bizonyítványt vesznek figyelembe. Összesen maximum 144 pontot szerezhet az illető személy.
Ha valaki részt vesz az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen elektroniakai alapimeretekből, és bekerül az első 30-ba akkor megvan az érettségi 5-ös középszinten. Tehát abból nem kell érettségizni.
Ha a második fordulóban bejut az első 15-be akkor megkapja az 5-öst emelt szinten, és még 24 pontot a felvételi pontjaihoz. Így ha a matekot megírja minimum 90%-osra akkor megvan a maximális 144 pontja (azért a matekot, mert a villamosmérnök szakra a matek és a elektronikai alapismeretek számtanak be. Ha valakinek nincs elektrója, mert mondjuk gimis, akkor fizika, kémia, informatika jegyeket számítják.


szer. júl. 25, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
És ha valamiről nem hallottál, akkor az már nemis létezhet?

Ha valamiről kérdezek, az nálad azt jelenti, hogy tagadom?
Idézet:
másrészt Rajchert, Sitnik, Stepien - A tirisztorok kapcsolástechnikája,

És ott pontosan mit írtak? Megtennéd, hogy idézed, vagy lefotózod?
Idézet:
gondold végig a PNP-NPN tranzisztoros ábrát. Ha az NPN tranzisztor bázisát (gate) lehúzod az emitterre, akkor az NPN tranzisztor kikapcsol, megszűnik a kollektorárama,

Ja, elvileg ezt meg lehet tenni, de vajon egy valódi sokszáz amperes tirisztor túlélhet egy ekkora gate-impulzust? Erősen kétlem, mert a gate réteg ellenállásán akkora feszültséget ejtene, ami a betáplálási ponthoz közeli tartományon letörésbe vinné a gate-katód átmenetet (vagyis még több gate-áram kellene, tehát a kikapcsolás valószínűleg létre sem hozható nagy áramnál). Kár, hogy itthon csak csupasz tirisztor-chipem van, de majd a műhelyben kipróbálom.

Idézet:
Mondjuk a fenti könyvben 5-25-öd részt említ a GTO-hoz,

Kell is az a nagyobb arány, különben még mindig nagyon nehéz lenne az oltás, ahogy te is kifogásoltad.


szer. júl. 25, 2007 18:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
A GTO annyival tud többet a tirisztornál, hogy a kikapcsolásához nem kell az anódáramot kihúzni a gate-en, hanem csak annak nagyjából negyedét. Tehát 800A-es anódáramnál nagyjából 200A-t.

Ezt most honnan vetted?

Én még soha nem hallottam róla, hogy tirisztort ki lehetne kapcsolni gate-en keresztül, és arról sem, hogy csak az anódáram negyedével lehetne oltani a GTO-t. Mi volt a forrásod :?:


És ha valamiről nem hallottál, akkor az már nemis létezhet? Egyrészt az egyetemi tankönyv, másrészt Rajchert, Sitnik, Stepien - A tirisztorok kapcsolástechnikája, harmadrészt gondold végig a PNP-NPN tranzisztoros ábrát. Ha az NPN tranzisztor bázisát (gate) lehúzod az emitterre, akkor az NPN tranzisztor kikapcsol, megszűnik a kollektorárama, ezzel megszűnik a PNP tranzisztor bázisárama, majd annak kollektorárama is, és ezzel kikapcsolt a tirisztor. Normál tirisztorhoz képest a GTO-ban az a változtatás, hogy a felső oldali tranzisztor kollektorárama jóval kisebb, mint ami a bázisán kifolyik, és csak ezt a kisebb áramot kell a gate-en elvezetni, hogy a tirisztor kikapcsoljon. Viszont a szerkezet ezen módosítása miatt romlanak egyes paraméterek: csökken a maximális feszültség, nagyobb a feszültségesés bekapcsolt állapotban. Mondjuk a fenti könyvben 5-25-öd részt említ a GTO-hoz, az egyetemi könyvben volt a negyed rész.


szer. júl. 25, 2007 17:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A GTO annyival tud többet a tirisztornál, hogy a kikapcsolásához nem kell az anódáramot kihúzni a gate-en, hanem csak annak nagyjából negyedét. Tehát 800A-es anódáramnál nagyjából 200A-t.

Ezt most honnan vetted?

Én még soha nem hallottam róla, hogy tirisztort ki lehetne kapcsolni gate-en keresztül, és arról sem, hogy csak az anódáram negyedével lehetne oltani a GTO-t. Mi volt a forrásod?

T68m!

Rendben, tekintsünk el a diffúziótól!

Hogy egy nehéz részecske milyen sebességgel süllyed a levegőben, az attól függ, hogy milyen a súly/felület aránya. Hogy ez molekula, vagy szilárd részecske, az tökmindegy, mindkét esetben rugalmas ütközések jelentik a kapcsolatot. Gondolom, láttál már port lebegni. Ha a por cm/s sebességgel süllyed, akkor a freonmolekula süllyedési sebessége garantáltan elhanyagolható a légkörben jelenlévő függőleges légáramlatokhoz képest. Vagyis a keveredés domináns az ülepedés felett.


szer. júl. 25, 2007 17:28
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
...


úgy érzem, itt eléggé elakadtunk egy ponton, miszerint egy 4,5x nehezebb gáz esetén, földi körülmények között mekkora lesz annak eloszlása a légkörben. Te azt mondod, hogy nagyjából ugyanakkor, én azt mondom, hogy a felszín közelében marad. Innen továbblépni csak tények ismeretében lehet, vagy meg kell mérni, vagy utána kell nézni.


szer. júl. 25, 2007 15:31
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
tubybb írta:
Ezek után ki nem szeretne egy GTO tirisztort beszereni magának?
Oké, itt nagyjából fel vannak sorolva a tirisztorok paraméterei. A GTO annyival tud többet a tirisztornál, hogy a kikapcsolásához nem kell az anódáramot kihúzni a gate-en, hanem csak annak nagyjából negyedét. Tehát 800A-es anódáramnál nagyjából 200A-t. Nem lehetetlen, de valahogy mégsem annyira praktikus. Igazából sehol sem találkoztam olyan alkalmazással, amiben GTO lett volna.


szer. júl. 25, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Tudod Potyo nagyon megtetszett amit róla olvastam a középsulis könyvemben:

" A vezérlőelektródával kikapcsolható tirisztorok olyan vezérelhető félvezető alapú kapcsolóeszköznek számítanak, amelyek az 1980-as évek utány szédületes fejlődésen mentek keresztül. A kezdeti néhány száz volt záróirányú feszültséggel és tíz amper nagyságrendű névleges árammal rendelkező tipusok útán eljutottak olyan GTO tirisztorok előállításáig, mint például a japán Hitachi cég által gyártott GFP 2000 B25 típus, amelynek néhány jellemző adata a következő:
- Negatív csúcs zárófeszültség: U(drm)=2555V
- tartós határáram I(tav)=2000A
- tartós egyenáram I(t)=800A
- gyújtóáram I(gt)=0,8A
- gyújtási idő t(be)=6 mikrosec
- kikapcsolási idő t(ki)=30 mikrosec
- záróréteg-hőm. tartomány T(j)=-40...+125 Celsius

A GTO tirisztorok előnyei - a vezérlő áramkörök bonyolultságát és karakterisztikáit figyelembe véve - más kapcsolóeszközökhöz viszonyítva különösen 2000V / 100A teljesítményszintek felett jelentkeznek.
Fő alkalmazási területei a következők:
Érintkező nélküli kapcsolók, szaggatók, tápegységek, inverterek, váltakozó áramú motorok szabályozási rendszere, melegítő berendezések, stb.

"

Ezek után ki nem szeretne egy GTO tirisztort beszereni magának?


szer. júl. 25, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
tubybb írta:
Ti láttatok már valaha GateTurnOffThyrristor(GTO)-t?
Mer én nagyon nem, és elég régóta hajkurászom.
Én még nem, de annyira nemis vagyok rá kíváncsi. Nem futott be túl nagy karriert. Mire kellene neked :?: Vagy csak hogy legyen :?:


szer. júl. 25, 2007 13:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Mas:
Lattatok mar a legujabb LIDL szorolapot?

Az elolapon a szlogen:
"Hogy jol induljon a reggel!"
Alatta:
Skot whisky -400 Ft :)


szer. júl. 25, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ez az ausztrál sztori tetszik. :lol: :lol:


szer. júl. 25, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ti láttatok már valaha GateTurnOffThyrristor(GTO)-t?
Mer én nagyon nem, és elég régóta hajkurászom.


szer. júl. 25, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 14:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Amíg egy utolsó ribancnak elhiszik öt rendőr szava ellenében, hogy megerőszakolták, addig ez van :roll:


Csak mondok egy példát: Téged is le lehet kurvázni, és meg lehet erőszakolni (ez technikailag nem okozna gondot),
mit szólnál hozzá, ha valóban megtörténne?

Valószínűleg tényleg egy utolsó ribancnak éreznéd magad. :|


Azt akarom mondani, hogy adjuk már meg mindenkinek a minimális tiszteletet,
akkor is ha nem akarja.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rozsomák szer. júl. 25, 2007 13:11-kor.



szer. júl. 25, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Gondoltam elmehetnénk (én és a nőnemű én) a város
> másik végében található még egyetlen nyitva tartó
> boltba.

Maganvelemeny:
1.) Szobanforgo telepules szerintem veges ido alatt
gyalogszerrel is atjarhato :)

2.) Nem veletlenul, hanem szandekosan tortent :(

> De a kívánatos az lenne, amit írtál, hogy a rendőr
> a dolgát végezze,

Amikor vegre olyannal talalkozik a aki nem simlis,
nem kepviselo, kigyurt terepjaros, szinesz, stb.
akkor aztan nagyon tudnak intezkedni.

> Pl: mentem Nevadában vagy 50 km hosszon az előírt
> 55 mph-val, és senki nem előzött meg a több száz
> lóerős csodákkal, pedig sokan jöttek utánam.

1.) Ismeros felesege Ausztraliaban gyorshajtott.
Amikor megallitottak, azt mondta hogy a gyerekert
rohan az ovodaba. Elfogadtak a magyarazatot,
elkisertek az ovihoz, kihozta a gyereket, aztan
folytattak az intezkedest ahol elkezdtek...

2.) Jo lenne ha leszoknanak nagy verdakrol
amit ugysem lehet kihasznalni (meg mi is)...


szer. júl. 25, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen, egy ilyen hitelekkel foglalkozó egyén mondta a rádióban, aztán hallottam máshonnan is. Durva mi?

Mi lesz ha a lakáshitelekkel is ugyanez lesz? Mert hogy nem tudják majd fizetni, abban 100%-ig biztos vagyok. Nagyon megnövekedtek a járulékos ****.
Mi lesz az éppen pengeélen élő emberekkel, ha nem ilyen enyhe tél lesz? Megfagynak? Egy családi ház fűtése fűtési szezonban nem 40eFt hanem 70eFt. Azé' nem mindegy.


szer. júl. 25, 2007 12:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ezzel szemben a banki hitelre vett autók 40-60%-a visszakerül a bankhoz mert a tulaj nem tudja fizetni!!!
A fele? Ez komoly??! :shock: :shock:


szer. júl. 25, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tubybb írta:
Akkor elmesélem a sztorit.
Egy hideg téli szombat délutánon nagyon megéheztem. Nem volt itthon kaja. Gondoltam elmehetnénk (én és a nőnemű én) a város másik végében található még egyetlen nyitva tartó boltba.


Ezt nem értem ... "nőnemű én" ???
Remélem nem skizofrén vagy :)


szer. júl. 25, 2007 12:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Egyetértek. De sajnos több országban (pl. Románia) még rosszabb a helyzet. Ott gyakorlatilag úgy kell elindulni hogy van nálad megvesztegető cigiskarton, vagy némi pénz. A turistákkal és a buszokkal nagyon csúnyán elbánnak, de a helyiek is meséltek a jelenségről.
Három gépfegyveres rendőrrel, ami egy szakadt civil Dacia-ból pattant ki éjjel, nem volt kedvünk vitatkozni...


Itt is ez van, csak valahol a keleti és nyugati között. De a kívánatos az lenne, amit írtál, hogy a rendőr a dolgát végezze, és az emberek meg tartsák be a szabályokat. És nem azért mert mondják nekik, hanem a saját érdekükből.

A barom törvényekről:

Most éppen egy vizsgáztatással szívok. Az okmányiroda és a vizsgáztató egymásra mutogat. Az eredmény: csak te szívhatsz.

Én aláírom hogy sok Mo.-on az öreg kocsi DE:
-mijen jogon vennéd el egy kispénzű nyugdíjastól a Trabantját, Kispolszkiját? Talán az állam biztosít másikat?
-Nem engednek olcsón behozni külföldről használt kocsikat, pedig már az EU-s törvények szerint is törvénytelen.
Pedig azok az autók elérhető áron még mindig sokkal jobb műszaki állípotúak, tehát az autópark nem lenne ilyen ramaty állapotban.

Ezzel szemben a banki hitelre vett autók 40-60%-a visszakerül a bankhoz mert a tulaj nem tudja fizetni!!!
Most akkor hogy is van ez? Megint mindenki a saját zsebét nézi, de összességében hosszú távon mindenki rosszul jár.

És ez még csak egy apróság a sok közül. Végre fel kellene ismerni, hogy nem a rögtön nagymennyiségű haszon szerzése a célravezető út. Egyáltalán megváltozik valaha ez?


szer. júl. 25, 2007 12:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem sincs rossz tapasztalatom a vateráról...


szer. júl. 25, 2007 12:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
By UNNAMED
Idézet:
Nee, vatera nee, hagyjatok a vaterával, meg az ilyen percept féle 'adjuk 5x-ös áron úgyse tudják mennyibe kerül' stílus.


Abban igazad van, hogy sokan borsos áron adnak dolgokat. De ez nagyon általánosítás. Én elég sokszor vásárolok a vaterán, és mindig nagyon meg vagyok elégedve.
Amikor vettem az ruszki mikrómat, a hölgy még el is hozta házig azt a 20 kilós dögöt az autójával mindenféle plusz költség nélkül. Egyszerűen csak megkérdeztem, hogy el tudná-e hozni Győrbe, mire azt válaszolta, hogy úgyis arra van dolga, ígyhát igen.

Van amikor az eladó szívesen szabadulna már a több hete felrakott de senkinek nem kellő cuccától. És olyankor csak egy üzenet neki, hogy "mi volna ha levinné a villámárat adott összeggel, és akkor már viszem is".
És olyankor bizony enged.
Ha meg nem, akkor keresek másik terméket. Elég sok cucc van fenn, hogy lehessen miből válogatni.

Az hogy ki becsületes, az nagyon hamar kiderül. Végig kell nézni a minősítéseket, és ott nagyon jól látszik ha sunyi az illető.


szer. júl. 25, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Kedves écsapám nem akarta így a garázsban hagyni megöregedni. Mindig úgy volt vele, hogy majd a következő hónapban átnézi, javít rajta ahol kell, aztán mehet a műszakira.
Ez pedig pénz és idő hiányában mindig csak tolódott és tolódott.... Egészen addig, amíg nem csináltam ezt a hülyeséget.


szer. júl. 25, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ide jutottunk. A rendőrségnek nincs tekintélye. Mert lejáratták saját maguk és főleg mások kicsinyes rövidlátó érdekből.
Ha már jártatok másfelé a világban, láthattátok, ilyen nincs. Ha egy rendőr állít valamit, az úgy van. De nem állítganak csak úgy le minden sarkon szórakozásból. Próbálj meg egy amerikai vagy akár egy osztrák (német) rendőrnek visszapofázni. Eszedbe sem jut. Itt meg miért? Hát ez az.
Nem a kibújót kell keresni, a szabályokat kell betartani. Ilyen egyszerű. De barom szabályokat sem kell hozni. És nincs (ne legyen) kint felejtett tábla, indokolatlan korlátozás.
Pl: mentem Nevadában vagy 50 km hosszon az előírt 55 mph-val, és senki nem előzött meg a több száz lóerős csodákkal, pedig sokan jöttek utánam. Ott próbáld meg elkérni a rendőrtől a fényképet, úgy vág szájon, hogy kettőt pörögsz. De ott a politika nem is rúg beléjük. Bár okot sem adnak rá. Ha meg igen, abból nagy balhé van.
Na ez van.


szer. júl. 25, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Idézet:
Végül megkérdezte, hogy van-e fényképük, vagy bármi amivel bizonyítani tudják, hogy amikor átjött a kereszteződésen, akkor nem zöld volt a lámpa. Nem volt. Megkérdezte, hogy jóember, akkor miről beszélgetünk. Erre a rendőr se tudott értelmeset mondani, csak elköszönt.
Emiatt azért ne legyen senkinek nagyobb önbizalma! Egy rendőr soha nem fog megállítani, legalább kettő. És a másik tanúként ugyan azt állítja, nem tudsz mit tenni te egyedül, ráadásul a rendőrnek igenis nagyobb szava van mint neked, hát még kettőnek.
De lehet kötözködni meg okoskodni, elkérheted a rendőr papírjait is hogy tényleg rendőr-e vagy akármi, de akkor jódampulla, láthatósági mellény, pótizzók, elsősegély-csomag...
Hidd el, végeredményben 98% hogy neki(k) lesz igaza.

De éppen ez az, hiába tanúskodik a másik, ha csak Te egyedül azt mondod nem úgy volt, akkor sincs igazuk. (Főképp ha az autóban többen vagytok, de ebből a szempontból mindegy. 10 rendőr ellen is neked egyedül lenne igazad, ha nincs bizonyítékuk. Meg 100 ellen is.)

Attila86 írta:
(Csak halkan jegyzem meg mert nem vagyok benne biztos de tudtommal a bíróságokon a fénykép már nem perdöntő erejű bizonyíték, mert nagyon jól manipulálható.)

Itt most nem a "Józsi bácsi beküld egy GYORSHAJTAS.JPG-t e-mailben amin a szomszédja van" fényképre gondoltam ... azért a gyorshajtók nagy részét fotó alapján kapják el.
Szerk: ettől függetlenül, nem tudom a fénykép bizonyítéknak számít-e.

És még egy: az utcában lakott egy pasi, akire megharagudott az egyik cigró. Odament a háza elé, és óbégatott néhány társával együtt, aztán elkezdte bedobálni az ablakait. Kijöttek a rendőrök, a rendőr nem csinált semmit. Megállt a járdán, és rászólt a cigányra, hogy ha nem hagyja abba az ablakok bedobálását, akkor feljelenti (mittomén ronglásárt, vagy nem tudom miért) az meg csak röhögött, hogy jelentsél föl, és minden ablakot betört.
Kb. ennyit tehet a rendőr. Annyit ért, hogy ott álltak, hogy a cigányok nem mentek be az udvarba, és nem verték meg a tulajt. aztán mikor lecsillapodtak és elmentek, akkor a rendőrök is elmentek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sparow2 szer. júl. 25, 2007 12:08-kor.



szer. júl. 25, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
mivel az nem légnemű, ott a fajsúly (sűrűség) számít, nem a molekulatömeg.

Ha ragaszkodsz hozzá, hát legyen, akkor csak 3000-szer nagyobb a sűrűsége. Így már nem furcsa számodra, hogy hogyan lebeghet?
Idézet:
Ha "egyenletesen eloszlat szinte bármekkora térben", akkor a légköri nyomás is egyenletes lenne, nem csökkene!!!

Egyenletes arányban! Ne értsd direkt félre! (Meg ott volt a "szinte" is. Nyilván nem az egész világegyetemre értettem, hogy egyenletesen betöltik a gázok!)


szer. júl. 25, 2007 11:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Végül megkérdezte, hogy van-e fényképük, vagy bármi amivel bizonyítani tudják, hogy amikor átjött a kereszteződésen, akkor nem zöld volt a lámpa. Nem volt. Megkérdezte, hogy jóember, akkor miről beszélgetünk. Erre a rendőr se tudott értelmeset mondani, csak elköszönt.
Emiatt azért ne legyen senkinek nagyobb önbizalma! Egy rendőr soha nem fog megállítani, legalább kettő. És a másik tanúként ugyan azt állítja, nem tudsz mit tenni te egyedül, ráadásul a rendőrnek igenis nagyobb szava van mint neked, hát még kettőnek.
De lehet kötözködni meg okoskodni, elkérheted a rendőr papírjait is hogy tényleg rendőr-e vagy akármi, de akkor jódampulla, láthatósági mellény, pótizzók, elsősegély-csomag...
Hidd el, végeredményben 98% hogy neki(k) lesz igaza.

(Csak halkan jegyzem meg mert nem vagyok benne biztos de tudtommal a bíróságokon a fénykép már nem perdöntő erejű bizonyíték, mert nagyon jól manipulálható.)


szer. júl. 25, 2007 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Jó napot Urak!

A következő problémám lenne (sok más egyéb mellett :wink:): Tud-e Valaki olyan helyet, ahol kapni még igazi mély evőkanalat? Már hónapok óta kersem, de csak a hitvány, lapos sz***okat látok a boltokban. Néhány éve, ha jól emlékszem, Hadházi Laci mondta a Juventusban, hogy (állítólag és akkor-tájt) a Józsefvárosi Piacon még volt. Tudtok ilyesmiről, akár más helyen is?

Gilszkilabor

u.i.: Állítólag az a baj, hogy a jelenlegi kanalak az áldásos nyugati kultúrát tükrözik, ott meg nem leveses a nép, hanem salátás. Ahhoz meg a lapos kanál a divat. Jó lenne a bablevesnél felére csökkenteni a csapások számát... :?


szer. júl. 25, 2007 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
tubybb írta:
...6 hónapja lejárt műszakijú régóta ott álló ...

Azért a faterodat sem értem egészen. Írtad, hogy nem vagytok tele dohánnyal, közben ott áll lejárt rendszámmal a Lada a garázsban. Amiért így fizetni kell az összes adót (kötelező, súlyadó). Ez azért luxus.
Ha mindenképpen meg akarja emléknek tartani, kérni kell, hogy vonják ki a forgalomból, és utána ingyen ott állhat bármeddig. Csak azt kell igazolni, hogy saját területen áll, különben le kell adni a bontóba. :shock:


Ha már nincs rá forgalmi, akkor is kell fizetni a kötelező biztosítást? Hiszen nincs forgalomban ... bár a rendszámot olyankor le kell adni, én is úgy tudom.

Tubbybb: nem kellett volna aláírnod, hogy elismered, hogy az autót vezetted. Utólag lehet nem tudták volna bizonyítani. Manapság a rendőrök szava semmit sem ér, ha Te azt mondod arra sem jártam, vagy nem azzal az autóval mentem arra, hogyan bizonyítja. (Kivétel ha fénykép van róla, mint pl. gyorhajtásánál általában) Bár nálad gázos, mert a rendszámot is felírta, ami a ti autótoké. Elvileg ha nem azzal jártál arra, akkor honnét tudhatná.

Az öcsém pl., ha siet, van hogy átmegy buszsávon, villamossínen, piros lámpán, ha nincs előtte más (persze körülnéz, és megbizonyosodik, hogy át lehet menni). Legutóbb éppen KRESZ vizsgára siettünk, nagy volt a dugó, akkor is hosszan ment a busz sávban. Ami totál üres volt, néha 1-2 taxi volt még. Szólok neki, azt mondja, ha siet feljön rá. De csak néha, egy évben 1-2-szer fordul elő hogy ennyire siet, ok nélkül nem szegi meg a szabályokat. Szóltam neki, hogy be van kamerázva az összes busz sáv Pesten, azt hallottam, és lefotózzák aki nem kanyarodik el. Azt mondta még nem büntették meg érte eddig. (Ezek szerint vagy nincs bekamerázva, vagy nem figyelik annyira akik ott ülnek és nézik egész nap, hogy valóban elkanyarodott-e mindenki)

Előtte meg volt, hogy sárga volt a lámpa, ő már nem áll meg, mire odaért éppen piros, még átment. Másik oldalon már állították is meg érte. Ő meg mondta, hogy az még zöld volt. Addig magyarázott, hogy zöld lett a lámpa. Nézzék meg, hiszen zöld a lámpa, ő nem jött át piroson. De nem hagyták magukat meggyőzni. Végül megkérdezte, hogy van-e fényképük, vagy bármi amivel bizonyítani tudják, hogy amikor átjött a kereszteződésen, akkor nem zöld volt a lámpa. Nem volt. Megkérdezte, hogy jóember, akkor miről beszélgetünk. Erre a rendőr se tudott értelmeset mondani, csak elköszönt.

Amíg egy utolsó ribancnak elhiszik öt rendőr szava ellenében, hogy megerőszakolták, addig ez van :roll:
Romákkal még rosszabb a helyzet, mert csak elkiáltja magát, hogy azért csinálják, mert ő cigány, és egyből engedik menni a forgalmi nélküli szakadt autójával, amin jó ha van 3 lámpa összesen. Nálunk faluhelyen gyakran látni ilyen gépkocsikat. Sőt, meg se állítják, mert már előre tudja a rendőr, hogy hiába.
De ez már másik téma ...


szer. júl. 25, 2007 10:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
tubybb írta:
...6 hónapja lejárt műszakijú régóta ott álló ...

Azért a faterodat sem értem egészen. Írtad, hogy nem vagytok tele dohánnyal, közben ott áll lejárt rendszámmal a Lada a garázsban. Amiért így fizetni kell az összes adót (kötelező, súlyadó). Ez azért luxus.
Ha mindenképpen meg akarja emléknek tartani, kérni kell, hogy vonják ki a forgalomból, és utána ingyen ott állhat bármeddig. Csak azt kell igazolni, hogy saját területen áll, különben le kell adni a bontóba. :shock:


szer. júl. 25, 2007 10:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
azaz a levegõnél 4,5x NEHEZEBB.


Az ultrafinom porok egy szemcséjének a súlya meg milliárdszor nagyobb egy "levegõmolekulánál", mégis nagyon magasra feljut.


mivel az nem légnemű, ott a fajsúly (sűrűség) számít, nem a molekulatömeg.

SPafi írta:
A diffúzió gyakorlatilag tetszõleges molekulasúlyú gázt egyenletesen eloszlat szinte bármekkora térben. A pohárban megülõ klórnak csak nincs elég ideje szétszéledni. A szabad térben viszont a szél rengeteget segít.


Ha "egyenletesen eloszlat szinte bármekkora térben", akkor a légköri nyomás is egyenletes lenne, nem csökkene!!!
Persze, azt nem vitatom, hogy egyes molekulák feljuthatnak magasra, hanem azt mondom, hogy a freon nagyrésze a molekulatömege folytán - ami jóval nagyobb a levegőénél -, a földfelszín közelében marad.

Azt már nem is írom, hogy ez a freon CCl3F normál körülmények között (27C-ig) folyékony....


szer. júl. 25, 2007 9:56
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nem. Écsapám számára szentimentális jelentősséggel bír.


szer. júl. 25, 2007 9:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tuby: és eladjátok a ládát?


szer. júl. 25, 2007 7:16
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség