Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 19:01



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
potyo írta:
Attila86

Lesz olyan, hogy egyszerre két gomb lesz lenyomva, és két lednek is világítania kell? Mert ha nem, akkor az LM3914 ic alkalmas a feladatra. Adó oldalon egy ellenálláslétra és a kimenet közé kötöd be a nyomógombokat, a vevő oldalon pedig az LM3914 kimenete adja, hogy melyik gomb van lenyomva.
Gondolom DOT módú kijelzésre gondoltál, nem rossz csak ha hosszú a vezeték akkor 'lejjebb mennek' a ledek.
Egyszerre (egyenlőre) nem kell több gombot lenyomni.

De ez például TSOP-val már nem működne persze.

Amúgy jelenlegi ismereteim szerint még mindig csak ITT tartok. Jó lenne ennél valami jobb megoldás.


pén. aug. 03, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, de a vezetéket csak egy példának említettem, mint jelátviteli közeg. A dróton kívül például ir/tsop dolgokra is gondoltam.

És a soros jelátvitel alatt nem feltétlen a számítógépeknél is használt soros port szabványos 'kommunikációs mikéntje' szerinti megoldást értettem, csupán azt, hogy sorosan kell a jeleket küldeni, mert csak egy vezeték van, csak egy tsop, egy vezeték nélküli csengő ( 8) )...


pén. aug. 03, 2007 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Attila86

Lesz olyan, hogy egyszerre két gomb lesz lenyomva, és két lednek is világítania kell? Mert ha nem, akkor az LM3914 ic alkalmas a feladatra. Adó oldalon egy ellenálláslétra és a kimenet közé kötöd be a nyomógombokat, a vevő oldalon pedig az LM3914 kimenete adja, hogy melyik gomb van lenyomva.


pén. aug. 03, 2007 12:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez tökmás ez a soros adó IC,ne keverd össze magad!!
Ezeket sokszor rádióadóval építették egybe és autókhoz hazsnálták.

Azért olyan bonyolult,mert adott címre küld ki adott adatot,amit a lábain beállítassz.Azzal,ami a végén sorosan vagy már modulált rádiójelként (!) kijön,nem kell foglalkozni,mert van egy saját vevő párja,amit ide csinált a gyártó,az feldolgozza azt a digitális csomagot,hibajavítja,stb.

Ezek mostanra elavultak,ennél még bonyolultabb ugrókódos adókat és vevőket használnak a távirányítókban,ahol már csak egy(két) gomb az IC bemenete,viszont egy nagyon bonyolult kitalálhatatlan adatcsomagot küld ki.

Végülis ha nem akarsz foglalkozni vele mi megy a dróton vagy a levegőben használhastz ilyen sokcsatornás kódert és dekódert is,ezeknek a belső működését viszont nem is kell "érteni".

Rengeteg ilyen célalkalmazás létezik,a TV távirányító megint másféle módon,alacsonyfrekvenciás modulációval küld ki minden gombra másfajta adatcsomagokat,de minden ilyennek a lényege a soros jelátvitel.


pén. aug. 03, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Te magad emlegetsz soros jelátvitelt :D

Ezt egyszerűen így hívják.
Minden számítógép közismert "sorosportja" ugyanezt tudja.
Szépen adott sebességgel kimennek a bitek,előbb egy startbit(amiből a vevő észreveszi,hogy jé valami történt),aztán valahány adatbit,aztán egy paritásbit amivel ellenőrzik nincs-e hiba,aztán egy stopbit.

Mivel ez ilyen "okos dolog",nem árt hozzá intelligens áramkört alkalmazni,monjuk PIC-et vagy más mikrokontrollert.

Ez annyira "nehéz",hogy manapság egy 400ft-os mikrovezérlőre írt egyetlen basic sor megoldja.

Ezzel szemben mondjuk TTL áramkörből kellene egy fél "tepsi",pontos órajelhez,indításhoz,léptetőregiszter is kell,paritásellenőrzéshez is valami,stb.

"Régesrégen" amikor még nem volt minden egybeintegrálva,ha megnéztél egy kisszámítógépet vagy sorosport kártyát,találkozhattál rajta egy UART nevű cuccal.
Na ő volt az intelligens periféria IC,aminek voltak regsizterei,közölted vele mit kell kiküldeni és ő kiküldte,fogadta,belső bufferben tárolta.

Érdekességképpen megemlítem,a sorosport (RS232) az USB bejövetelével és a soros modemek és telefonvonalak eltüntével kezd elmúlni a számítástechnikából,kb 40éve,a nagygépes terminálok óta velünk van!

Ez nem vicc,régen úgy nézett ki a számítógép,hogy volt a képernyő és billentyűzet,ami csak karaktereket küldött,vagy fogadott,semmi mást nem tudott,mindezt egyszál soros érpáron akár.Én még szereltem ilyet..

A szobából elindult egy soros drót,végig az épületen,le az óriási gépterembe,ahol akár 2db mai asztali gép (:P) őrületes teljesítménye duhogott.
Csak azon nem XP-t élvezkedtek hanem többezer(!) felhasználó dolgozott akár soros kanócokon vagy telefonvonalon és modemen keresztül.

Vicces és kevéssé köztudott,a komolyabb,nálunk is sokáig futott billentyűzetbe épített kisszámítógép kategóriában szinte mindenen létezett sorosport :D (soha senki nem használta szinte semmire)
Commodore család majd minden tagja tudott ilyet,benne volt a beépített oprendszerükben.

Na,ezt hívják asszinkron soros jelátvitelnek,mert a vevő és az adó maga állítja elő az órajelet,és ez némileg bonyolultabb ügy.

Ha mégis muszáj diszkrét TTL cuccokból valami soros dolgot építeni,akkor kell még egy kanóc,és azt már szinkron soros ávitelnek hívják.

Ott mondjuk az addóoldalon előállítod az órajelet,egy 555-el vagy akárogyan.Amit szeretnél átvinni egy léptetőregiszterbe írod párhuzamosan,az órajel kilépteti a tuloldalt meg belépteti egy másik regiszterbe.Ennek 3db kanóca van,az órajel,a közös test,és az adat.
Lehet kétirányú is,de ahhoz már megint túl sok alkatrész kellene.

Hogyha soksok méterre szeretnél így jelet továbbítani,elképesztően fogsz küzdeni,a sorosport sem véletlenül +12V és -12V jelszintekkel működik.
minél hosszabb egy kanóc,annál inkább "antenna",ami összeszed mindent,legelőbb a hálózati 50Hz-et meg a Kossuth rádiót.

Tehát,ha 10vicces lámpa meg gombocska kell csak,lebeszélnélek a digitális jelátvitelről,egyszerű jelszintekkel megoldható a dolog,akár többszáz méterre is.


pén. aug. 03, 2007 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azért annyira nem vagyok elveszve, tudom hogy van ilyen:
HT12D - HT12E,
PT2262 - PT2272
Csak ezeknek a működését nem értem.


pén. aug. 03, 2007 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nagyon régóta foglalkoztat ez a dolog, szerintem többször szóba is hoztam itt a fórumon, de még most sem tudom a választ, tehát;

Adott egy (digitális, soros) jelátviteli közeg. Ez legyen mondjuk egy egyszerű vezeték. A vezeték két oldalán van 1-1 áramkör. Egyiket nevezzük adónak, a másikat vevőnek.
Az adó dobozán van mondjuk 10db nyomógomb, a vevőnél pedig 10db led. Ha az adónál levő gombok valamelyikét lenyomom, akkor azt szeretném, hogy a vevőnél 1db led világítson. Ha egy másik gombot nyomok meg, akkor pedig egy másik led.

Ez hogyan oldható meg? Van olyan ic, ami egy adott jelsorozatot küld ki, és az ic 'párja' pedig ha ezt a kódot kapja, akkor a kimenetén ezt jelzi valahogy?


pén. aug. 03, 2007 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Attila86

Vidd el az egyenlítő alá (mondjuk Délafrika), és kiderül, hogy áll-e a vízforgós elmélet. :D :D

Ha ugyanarra fog menni, akkor én sem tudom miért. :D
Vagy fejjel lefelé fordítom a terráriumát, csak hát a gravitáció... :zavarodott:

Egyébként tényleg kíváncsi vagyok az okára, lehet hogy valóban az örvényes dolog miatt van


pén. aug. 03, 2007 9:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
watt írta:
Szerintem azért, amiért a víz is egy irányba csavarodik bele a lefolyóba.

Vetted a fáradságot, hogy leellenőrizd? Én igen. Mikor kezd kifolyni a víz a kádból, (asszem) balra forg. Aztán, mikor már alig van benne, irányt vált. :shock: Többször is jártam már így, nem csupán egyszeri megfigyelés eredménye. :shock: :wink:

Gilszkilabor


pén. aug. 03, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
No, jó kanalat kívánok!

Örülök, hogy ilyen viccesnek tűnik a dolog, de adott esetben az a legnagyobb probléma, ami. :) Vegyük sorban:

Ediig mivel ettem? Anyámék étkészletével, de mióta saját lakásom van, jó lenne valami normális, privát. Vettem Én már annyi hitvány sz*rt, hogy ebből is olyat szeretnék, ami jó.

Merőkanál? Igaz, néha nagy a szám, de a merőkanál akkor sem fér be (egyelőre). :lol:

A METRO-ban megnézem, bár a hozzászólás alapján mintha nagy lenne a súlya. :roll:

Köszönet Mindenkinek, további jó OFF-topikot kívánok!

Gilszkilabor


pén. aug. 03, 2007 7:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Attila86

Vidd el az egyenlítő alá (mondjuk Délafrika), és kiderül, hogy áll-e a vízforgós elmélet. :D :D

Ha ugyanarra fog menni, akkor én sem tudom miért. :D


csüt. aug. 02, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
watt írta:
Szerintem azért, amiért a víz is egy irányba csavarodik bele a lefolyóba.
Tudtam, hogy valaki beírja ezt... :D


csüt. aug. 02, 2007 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szerintem azért, amiért a víz is egy irányba csavarodik bele a lefolyóba.


csüt. aug. 02, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Van ötletetek arra, hogy a görög teknősünk a terráriumában miért az óra járásával ellentétes irányba megy körbe-körbe? Amikor mászkálhatnékja van, akkor kb 95% az esélye hogy ezen irányba megy, nagyon ritka hogy fordítva.
Átrendeztem a 'tereptárgyait', de akkor is ugyan ebbe az irányba megy.


csüt. aug. 02, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Kedves Gilszkilabor!

A lányom, a METRO-ban vett, (igaz nem tegnap), elég tisztességes darabok, valami olasz gyártmány. Saválló acél. Ha lenyomnánák vele egy kokit, nem köszönném meg.

(Nekem egyébként, egy gyerek evőeszközkészlet a kedvencem, főleg a baglyos villa! Ez van.)

üdv! Proli007


csüt. aug. 02, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én a nokedlit is kanállal eszem, mert az nem pazarol! :)


csüt. aug. 02, 2007 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
...én + amúgyis a sűrű levest szeretem, amit akár villával is lehet enni.

Ez a főzelék. :D


csüt. aug. 02, 2007 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
A leves levét idd meg szívószállal, a maradékot meg meg tudod enni a lapos kanállal is :)
]:->


én + amúgyis a sűrű levest szeretem, amit akár villával is lehet enni.


csüt. aug. 02, 2007 13:35
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A leves levét idd meg szívószállal, a maradékot meg meg tudod enni a lapos kanállal is :)
]:->


csüt. aug. 02, 2007 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ha nem elég mély, ideiglenesen a merőkanál is megteszi :shock:


csüt. aug. 02, 2007 10:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... nem szoktunk naponta kanalat vásárolni, így nem vagyunk tisztában ezzel - az egyébként igen fontos - piaci szegmenssel.

Végre valamiben egyetértünk. :D

Gilszkilabor

Eddig mivel ettél? Az elveszett? :D :D
Próbálj kimenni a tangóra, ott biztos kapsz régi alpakka kanalat. :roll:


csüt. aug. 02, 2007 9:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Gilszkilabor írta:
...Tud-e Valaki olyan helyet, ahol kapni még igazi mély evõkanalat? Már hónapok óta kersem...

Na. Most:
a., - Mindenkinek mély kanala van (rajtam kívül)
b., - Nektek jó a lapos is
c., - Nem reagál Nekem senki...

Tényleg, csak ótvar, pudva kanalat tudok vásárolni, mert nincs más? :cry:


d. nem szoktunk naponta kanalat vásárolni, így nem vagyunk tisztában ezzel - az egyébként igen fontos - piaci szegmenssel.


szer. aug. 01, 2007 20:36
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
watt írta:
...Tehát be kell menj egy drága helyre és ott biztosan találsz mély kanalat...

Én is ezt hittem! Nem az a fő gond, hogy drágább, mint a gagyi, hanem az, hogy egyáltalán nincs, nem létezik! Hipermarketek, kisebb boltok mind hiába. Ígérték a magánkereskedők, hogy majd hoznak, de nem tudtak. Sokfelé megfordulok az országban, de mint mindenütt, csak a bóvli van. "Kedvencem" az a kanál, ami lapos és vagy 2..3 mm vastag. Majd' leszakítja a karom... :oops: Már a román házalóknál is próbálkoztam, de hiába.

Gilszkilabor


szer. aug. 01, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Rájöhettél már, hogy ami régen normális árú volt, ma azért 10x annyit kell fizetni! Elárasztott minket a sok ótvar árú, és nem látszunk ki belőlük.

Tehát be kell menj egy drága helyre és ott biztosan találsz mély kanalat, csak nem fog tetszeni az ára!


szer. aug. 01, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
...Tud-e Valaki olyan helyet, ahol kapni még igazi mély evőkanalat? Már hónapok óta kersem...

Na. Most:
a., - Mindenkinek mély kanala van (rajtam kívül)
b., - Nektek jó a lapos is
c., - Nem reagál Nekem senki...

Tényleg, csak ótvar, pudva kanalat tudok vásárolni, mert nincs más? :cry:


szer. aug. 01, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Dr. Megavolt írta:
Attila86: Nem, nem én vagyok hobbielektronikán ezzel a nick-kel!! Unnamed, már linkelt nekem arról az oldalról, és elszomorít, hogy ezt a nicket választotta egy olyan ember, aki hibás tanácsokat ad a fórumozóknak, és veszélybe sodorja őket.
Én csak azért kérdeztem mert ő 13 éves és állítása szerint már 10 éve foglakozik az elektronikával.
Aranyos !-D


szer. aug. 01, 2007 18:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Attila86: Nem, nem én vagyok hobbielektronikán ezzel a nick-kel!! Unnamed, már linkelt nekem arról az oldalról, és elszomorít, hogy ezt a nicket választotta egy olyan ember, aki hibás tanácsokat ad a fórumozóknak, és veszélybe sodorja őket.


szer. aug. 01, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát ha valaki ennyire titkolózik, és egy egész egyszerű, alapvető kérdésre nem akar válaszolni, akkor komolyan kell venni.


szer. aug. 01, 2007 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt: benned van a hiba! - mert komolyan veszed. 8)

Tuby mindig fiú, csak néha viccel. Rá kell hagyni, ha randit kér, ne menj el!!! :lol: :lol: :lol:


szer. aug. 01, 2007 13:14
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az még senkiben nem merült fel, hogy ez a "két személy" magyarázat csak szerep? Miért ne lehetne egy elektró fórumon kissé nemi identitászavaros valaki? Ha már van egy csomó intellektuálisan identitászavaros tag, akkor ezen sem kell csodálkozni.

A diyaudión meg fordítva, egy nő (Eva) viselkedik hiperférfiasan (agresszív, logikus, cinikus).


szer. aug. 01, 2007 13:08
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Olvastam ezeket az infókat, és akkor jeleztem is, hogy ennek nem lesz jó vége! Megmondom őszintén, hogy nekem egyáltalán nem tetszik, hogy egy nick-el két személy netezik, mert soha nem tudom kivel beszélek. Nekem igenis fontos, hogy tudjam nő, vagy férfi az illető, mert másképp fogok vele beszélni! pl. egy nővel finomabban és megértőbben bánik az ember, már eleve tiszteletből, egy férfival nyersebben is lehet viccelődni, nem veszi a szívére és nem érzi bunkónak!
Nem akarom ezt tovább ragozni, de ha ez nem lesz tisztázva, akkor én részemről elromlik a kapcsolat akár fiú, akár lány, főleg ha mindkettő néha néha!
Nem gondolom, hogy bennem van a hiba, ha még is jelezzétek!


szer. aug. 01, 2007 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Dr. Megavolt írta:
No de most már engem is érdekel, hogy Tubybb fiú, vagy lány?

Aki olvasgatta a topikot, annak kiderülhetett:
Tubybb fiú és van barátnője is.
Ti nem olvastatok figyelmesen :)

Ezek szerint watt sem olvassa elég figyelmesen? :?


szer. aug. 01, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Dr. Megavolt írta:
No de most már engem is érdekel, hogy Tubybb fiú, vagy lány?

Aki olvasgatta a topikot, annak kiderülhetett:
Tubybb fiú és van barátnője is.
Ti nem olvastatok figyelmesen :)


szer. aug. 01, 2007 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
És aki diszkliminál azt dobja le a százados a padlóla de nagyon dulván!

A centúlió!

Hadd menjek veled cászájom, szegítszégedre lehetek váratlan krízisz eszetén
:)


szer. aug. 01, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Hát nem lehet minden program tökéletes! :lol:
Erről jut eszembe, nem tudtok letölthető térképet?


szer. aug. 01, 2007 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hát, az említett végig pályán útvonalra 4h02-t és 353km-t írt. Az utvonalterv.hu szerint a Tompa-->Kiskunhalas-->Dunaföldvár-->Enying-->Balatonlelle útvonal minimum 2h52, és 213km. Valahogy ez utóbbi jobban tetszik.


szer. aug. 01, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem tudom, de lehet, hogy ezek bekalkulálják, hogy pályán gyorsabb, még ha hosszabb is. Meg lehet adni állomásokat is némelyikben. Nekem Paksig 1ó 37 percet adott Dunaföldvár felé...

Nekem még ez a térkép is tetszik:
www.iranymagyarorszag.hu

és ez sem rossz, csak lassú:
http://www.hu.map24.com


szer. aug. 01, 2007 11:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
watt írta:
Potyo, szoktál használni ilyesmit? Az időt és az állomásokat is írja...
http://www.utvonalterv.hu
Használtam a http://www.viamichelin.com oldalon levőt. Viszont a Tompa-->Balatonlellen útvonalra elég ravasz találatot adott: Röszkétől végig az M5-ön, majd M0-n át az M7-re, és M7-en le a Balatonra.


szer. aug. 01, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Potyo, szoktál használni ilyesmit? Az időt és az állomásokat is írja...
http://www.utvonalterv.hu


szer. aug. 01, 2007 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Nem tudjátok ez a dolog hogy áll jelenleg?

http://totalcar.hu/tesztek/mopedcar/


szer. aug. 01, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:
...


ok, köszi!


szer. aug. 01, 2007 6:51
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
proli007 írta:
Megértettem! :shock:

Visszafelé, a másik oldalon kell jönni. :D
Ez igaz, viszont nem mindegy, hogy mikor kell elindulni Szabadkáról, hogy reggel kilenckor Pakson legyünk. Talán 6 óra körül nem nagyon van forgalom a Balaton mellett, és hétvége lévén a kamionok sem közlekedhetnek tudtommal.


szer. aug. 01, 2007 0:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
És aki diszkliminál azt dobja le a százados a padlóla de nagyon dulván!

A centúlió!


szer. aug. 01, 2007 0:08
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Megértettem! :shock:

Visszafelé, a másik oldalon kell jönni. :D

üdv! proli007


kedd júl. 31, 2007 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
proli007

nem Tompa-->Paks-->Balatonlelle az útvonal, hanem Tompa-->Balatonlelle-->Paks-->majd ismét Tompa



Kösz az infókat, majd konzultálok az illetővel, akivel megyünk. Pályamatrica nincs, és pályán nem mennénk sokat, nem hiszem, hogy megérné erre az alkalomra.


kedd júl. 31, 2007 23:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Akkor lehet, a kettő ötvözete jó.

Tompa-->Baja-->Szekszárd-->Paks-->Németkér-->Simontornya-->Enying-->végig a Balaton

Szekszárd Paks között két helyen javítják az utat, de majdnem kész. Most minden nap járok rajta, 100-al 30perc.
(de, ha D.F. felől jössz Paksra még rosszabb a helyzet)

Van még két lehetőség Paksról,
Paks-->Kölesd-->Varsád-->Gyönk-->Regőly-->65-ös-->Tamási
Paks-->Németkér-->Cece-->Simontornya-->Pincehely-->Tamási

Mindenképpen kerülni kell. Talán a második kicsit gyorsabb, de Én az elsőn járok Tamásiba fürödni, egy óra.

Jó utat! proli007


kedd júl. 31, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Iregszemcse után elmehetsz a Tab - Kőröshegy - B.földvár vonalon is. Így levágod a Siófoki sarkot, nameg egy B.földvár - Siófok távval kevesebbet kell a parton **** a nagy forgalomban. Nem utolsó sorban megnézheted a kőröshegyi viaduktot is :)
Ha pályamatrica is játszik, akkor ajánlom menj fel az M7-esre, sok hülyétől óvod meg magad :)


kedd júl. 31, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az időpont szombat hajnalban lenne. Indulás Szabadkáról úgy, hogy kilencre Paksra érjünk, és közben elmenjünk egy illetőért Balatonlellére.


kedd júl. 31, 2007 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hello Potyo!

Jobb nemigen jöhet szóba.

Tompa, D.földvár felé jár az összes nép, aki Ausztriában dolgozik, vagy él. Pénteken és szombaton mennek lefelé, majd vasárnap visszafelé. Semmit nem tisztelnek. Solt és D.földvár között elég zaccos a helyzet, itt megy át az Alföldre utazók java.

Én a bajai utat választanám, bár az hosszabbnak mutatkozik, de Bajáig elég jól lehet haladni. Egy hónapja jártam arra, (Mako-Paks) Bátaszéknél voltak útjavítások, nem tudom kész-e. A 65-ön viszont jól lehet haladni. A Balaton parton, viszont minél kevesebbet kell menni. (Persze ez időpont és időjárásfüggő is)

A paksi kitérőt nem lehet érteni a szövegből.
Én a Balatonra, Paks-Németkér-Simontornya... útvonalon járok, a németkéri rész elég zötyögős, de közlekedési szempontból jó.

üdv! proli007


kedd júl. 31, 2007 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Tud valaki valamit mondani ezekről az útvonalakról? A cél az lenne, hogy a tompai határátkelőhelyről eljutni Balatonlelláre minél rövidebb idő alatt, mert reggel 9-re még Paksra is oda kell érni.

Egyik változat: Tompa-->Kiskunhalas-->Kiskőrös-->Dunaföldvár-->Simontornya-->Enying-->végig a Balaton mellett.

Másik változat: Tompa-->Baja-->Szekszárd-->Hőgyész-->Tamási-->Iregszemcse-->Siófok-->végig a Balaton mellett.

Vagy ha valaki tud jobbat, jöhet az is.


kedd júl. 31, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség