Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 22:50



Hozzászólás a témához  [ 201 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Nagyfeszültségű vezeték , távvezeték hatásai 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mivel a madárnak van egy mágneses térerőérzékelő az agyában, azzal tájékozódik mikor repked, gondolom onnan tudja, hogy nem kóser ott próbálkozni.


szer. okt. 17, 2007 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
:) :) :)

A dróton ülő madárkák kimeneti termékétől. Nem vicc. :) A nagy (220Kv?) távvezetékre egyébként a madár sem ül rá. Legalábbis én nem láttam még.


szer. okt. 17, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Találós kérdés: a távvezetékek alatt miért nőnek nagyobbra a növények?

A talajban folyó tüköráramok melegítik a talajt, és emiatt.


szer. okt. 17, 2007 15:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Ros-Co: mert nem merik metszeni. :-) Talan a vezeteken lecsapodo para miatt tobb viz esetleg genmutacio...


szer. okt. 17, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hoppá.. Az is egy érdekes dolog lehetett.. Valószínűleg orosz a cucc, azok adnak sok MW-tal impulzusban. :)

A Mo-on fogható adásokat az 50-es években Ukrajnában zavarták. Állítólag ultrabrutál teljesítménnyel, úgyhogy ha ott ment az adó, hó helyett eső esett :)


szer. okt. 17, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Mondjuk a nagyfesz vezeték hagyján, én halottam egy olyat, hogy egy nagyteljesítményű magnetron közelében (radar állomás valószínűleg) az erdőben plazmalabdák keletkeztek az interferenciától.

Ezt könnyen el lehet képzelni a neten látható mikros plazmás kísérleteket látva. Megjegyzem, hogy nem szívesen lettem volna a közelben!


szer. okt. 17, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Mondjuk a nagyfesz vezeték hagyján, én halottam egy olyat, hogy egy nagyteljesítményű magnetron közelében (radar állomás valószínűleg) az erdőben plazmalabdák keletkeztek az interferenciától.


szer. okt. 17, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én csak arra gondoltam, hogy ha a három vezető egyenként sugároz akkor az hasonló három hangforráshoz, amikor az említett interferencia megjelenik. A három vezeték igen nagy távolságra van, még akkor is, ha a jel fénysebességgel terjed, nem lesznek egy fázisban(ill. ellentétesben) hogy egymást maradéktalanul kioltsák. Arról nem is beszélve, hogy azt nem is értem, hogy valójában egy ilyen vezetékkötegnek milyen irányú a sugárzása. Azt gondolnám, hogy nem feltétlenül egyenletesen sugároz a tér minden irányába. Persze lehet, hogy roszul.


szer. okt. 17, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
1x egy kiránduláson valahol a Gödöllői dombságban. Az út egy nagyfesz vezeték mellett vezetett, és pont egy dombon mentünk át, így relatíve közel mentünk el a vezetékekhez.

Ha hozzáértem a mellettem lévő karjához vagy arcához, lehetett érezni, hogy bizsereg, tehát már igenis folyt valamekkora áram. Pedig a két ember talán ha 1m-re állt egymástól. Tehát igenis van térerő ami kiszór. Fázisok ide vagy oda...

Találós kérdés: a távvezetékek alatt miért nőnek nagyobbra a növények?


szer. okt. 17, 2007 15:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A 0-t azt nem kell vinni, legfeljebb ha 2 csillagpontot kell összekötni, vagy ahol a földre viszik le. Szerintem egy uV, vagy mV mérővel is kimérhetőek ezek a dolgok egy nagyobb vasdarabra kell csak rárakni az egyik véget, a másikat meg mondjuk valami független földre, lehetőleg a fázisoktól távol.


szer. okt. 17, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
Nem igazán vagyok képbe. Ugye a nagyfesz távvezetékben nincs nulla vezető?


szer. okt. 17, 2007 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
hmli: Bocs,ezt így nem értem,a vezetékben csak a 3 fázis drótja legyen benne,a nulla nem,és így is zérus eredőt fogok mérni mindeképpen?

Bocs, nem vagyok mindig onlány. Ha 3 fázisú terhelést kapcsolsz a vezetékre, akkor a nullavezetőn nem folyik áram, viszont ha több egyfázisú berendezés van a kábelen, akkor a nullavezetőt is bele kell mérni. Az eredő biztosan 0 lesz. Ez alapján működnek a FI relék is.

hmli


szer. okt. 17, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:
T68m írta:
watt írta:
Az is biztos, hogy egy változó térerõ feszültséget indukál bennünk.
Hogy ennek milyen hatása van ránk az a szervezettünktõl és a szerencsénktõl függ.


az ugye nem zavarja ezt az elméletet, hogy a három fázisnak az eredõje nulla? :twisted:


A tér minden pontján? Akkor is, ha a források jelentõs távolságban vannak egymástól? És az interferencia?


nem egészen értem a kérdéseid második részét.

Az elsőre válaszolva: nyilván, a vezetékek közvetlen közelében nem teljesen, azonban a három vezetéktől távolabb, pl. az egymástól való távolságuk 10x-énél távolabb már biztosan nulla. Azaz a gyakorlatilag mindenhol nulla.

Ami ténylegesen megjelenthet, az a nem közvetlenül az energiaátvitelből létrejövő, nem kiegyenlített áram(impulzus)ok kisugárzodása. Erről még feltételezésem sincs, hogy a gyakorlatban mennyi és mekkora lehet - ha van.


szer. okt. 17, 2007 13:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
T68m írta:
watt írta:
Az is biztos, hogy egy változó térerő feszültséget indukál bennünk.
Hogy ennek milyen hatása van ránk az a szervezettünktől és a szerencsénktől függ.


az ugye nem zavarja ezt az elméletet, hogy a három fázisnak az eredője nulla? :twisted:


A tér minden pontján? Akkor is, ha a források jelentős távolságban vannak egymástól? És az interferencia?


szer. okt. 17, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:
Az is biztos, hogy egy változó térerõ feszültséget indukál bennünk.
Hogy ennek milyen hatása van ránk az a szervezettünktõl és a szerencsénktõl függ.


az ugye nem zavarja ezt az elméletet, hogy a három fázisnak az eredője nulla? :twisted:


szer. okt. 17, 2007 12:43
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:03-kor.



szer. okt. 17, 2007 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én is csak azt tudom mondani, hogy ha van választás, akkor inkább nem laknék ilyen helyen.

A 100m-re lévő 120KV az nem egyezhet meg az utcai 2-400V-al, bármilyen közel is van!

Az is biztos, hogy egy változó térerő feszültséget indukál bennünk.
Hogy ennek milyen hatása van ránk az a szervezettünktől és a szerencsénktől függ.

A villamosvezetők egész munkaidő alatt a BP-i szmogot csócsálják! Semmi köze a felsővezetékhez a haláluknak!


szer. okt. 17, 2007 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
W-T írta:


Árnyékolásnál arra gondoltam, ha a ház un. habház, polisztirol hab közé öntött vasbeton, akkor eleve tartalmaz egy fémhálót. Ha kell, ha nem ebből a szempontból.



Ebből a szempontból ha már van, legyen több helyen elektromosan összekötve minden vasháló és több helyen rendesen földelve - szerintem.


szer. okt. 17, 2007 6:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hankp írta:
Solti nagy 1MW-os adótornynál azt hallottam,hogy hosszú évek során sterilek lettek a férfiak.Persze ez lehet urban legend is.


Nekem az állomásvezető fia osztálytársam volt. Ja és akkoriban éjszaka bizony rányomtak még 1 MW-ot. :lol:


szer. okt. 17, 2007 6:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Árnyékoláshoz nem kell teljes faraday ketrec, elég, ha az adott irányba egy nagyobb felületű vasrácsot rak az ember, vagy néhány kifeszített drótot, de szerintem tök felesleges.


Nagyfrekvencián. 50Hz-en nem igazán nyerő a dolog, vagy inkább úgy mondom, hogy nem elégséges. :( Más: rádióadónál nekem is volt olyan, hogy amikor behajoltam a végfoktérbe, zsongani kezdett a fejem. Ott 5 perc volt a maximális tartózkodási idő.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .gúnár. szer. okt. 17, 2007 6:42-kor.



szer. okt. 17, 2007 6:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Igaz a távvezetékben nem az energia lesugárzása a cél...de elég hosszú a drót,lambda megvan...feszültség és áramcsúcsok is lesznek,tisztára mint egy antenna.
Innentõl...


azért a hosszú drót messze van a negyedhullámhossztól (1500km), valamint a három frázis szépen kinulláza magát.


kedd okt. 16, 2007 23:49
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Attila86 írta:
A jelenleg nyugdíjas korú, anno volt bkv villamos jármûvezetõk átlagon felüli aránya lett rákos.


ennek azért millió egy más oka is lehet. :idea:


kedd okt. 16, 2007 23:44
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Találtam egy jó könyvet: http://www.mht.bme.hu/elektromagneses.pdf


kedd okt. 16, 2007 23:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Köszi az infókat.

Elég rosszul hangzik.

A távolság kb. 100m lenne.

Állítólag egy nagyobb terhelésű 230V-os vezeték a ház előtt ugyanakkora "sugárzást" generál. (Ugye ez a legtöbb esetben a ház előtt, vagy az utca túloldalán fut, kisebb távolságban, vagy a föld alatt, a ház előtt.)

Merthogy a távolság jóval kisebb a lakótértől, a feszültség meg nem minden ugye.

Meg van sok helyen a házak sarkánál lévő oszlopon egy trafó. Nem tudom, mekkora feszültségből csinál 230-at, de biztos nem túl egészséges az ablak előtt egy ekkora trafó. Állítólag az áramelosztó telepek, trafók sokkal veszélyesebbek, mint a sima távvezetékek. Ennek szeretnék utánajárni.



Árnyékolásnál arra gondoltam, ha a ház un. habház, polisztirol hab közé öntött vasbeton, akkor eleve tartalmaz egy fémhálót. Ha kell, ha nem ebből a szempontból.

Állítólag létezik kézi gauss mérő. Jó lenne talán azzal kipróbálni, hol mekkora a sugárzás.


kedd okt. 16, 2007 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Mondjuk a lépésfeszültség fennálhat, bár lehet az inkább adótornyoknál lép fel.

A lépésfeszültség fennáll, de inkább négylábúakra haladja meg a veszélyes értéket. Távvezeték alatt tehenet csak keresztbe szabad hajtani, a vezetékkel párhuzamosan nem.


kedd okt. 16, 2007 22:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
Én régebben nagyfesz kábel alatt jártam át munkába jövet-menet biciklivel. Egy dombon megy az út és ott lóg be legjobban, valamivel közelebb van a kábel, mint általában. Ha a fékkarhoz hozzáértem, akkor rázott. Lehet, hogy a bicikli sebessége, a kerék forgása is belejátszott.


kedd okt. 16, 2007 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Miért kell ráznia,merre folyik az áram? Ha kiszállsz és tapenolod,úgy már rázhatna,ha nem volna 0,1mm vastagon alapozva,lefestve,műanyagkilincsek,stb egy korszerű autóban.

Mondjuk a lépésfeszültség fennálhat, bár lehet az inkább adótornyoknál lép fel.


kedd okt. 16, 2007 22:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Miért kell ráznia,merre folyik az áram? Ha kiszállsz és tapenolod,úgy már rázhatna,ha nem volna 0,1mm vastagon alapozva,lefestve,műanyagkilincsek,stb egy korszerű autóban.


kedd okt. 16, 2007 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Valahol volt egy videó a youtuben, egy 120kV-os szigetelt kábelre raktak egy jó nagy fémhurkot (tehát csak induktívan csatolt) és a föld felé kb 5-6 centis ívet húzott. De ha egy kocsival áthajt az ember ilyen vezetékek alatt, akkor elvileg a kocsinak is ráznia kéne, pedig még ilyesmit nem tapasztaltam, persze föld hiányában nem csoda, de multiméterrel is kimérhető akkor.
Szerk: meg is van a videó, bár rosszul emlékeztem :P
http://www.youtube.com/watch?v=_vIn1OTFH6g


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Unnamed kedd okt. 16, 2007 21:55-kor.



kedd okt. 16, 2007 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Valamiért a faraday kalitka nem igen hajlamos az 50Hz teret árnyékolni.
Ld trafók szórása a szkópokban... 5mm falú vascső a CRT-köré..mégis rászór...
A rádióadó az más,ott nagyobb a kisugárzott energia,de hatékony a védekezés..
A többi komponens ellen ott sincs jó védelem..
Mire valaki streil lesz,simán nemzhet nyomorékokat.. :(

Kint a tanyán is működik a test által összeszedett feszt felhasználó szenzor elemes kütyüvel.....pedig sehol semmi áram,csak pár km-re egy távvezeték esetleg..
Annyi elég....
Szóval én a tapasztalataim alapján nem nevezném csekélynek az 50Hz-es rádióhullámok kialakulását és energiaszállítását....

Igaz a távvezetékben nem az energia lesugárzása a cél...de elég hosszú a drót,lambda megvan...feszültség és áramcsúcsok is lesznek,tisztára mint egy antenna.
Innentől...


kedd okt. 16, 2007 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:04-kor.



kedd okt. 16, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csak megemlíteném hogy a 25kV-os vasúti felső vezetékek miatt,minden megállóban vezetéktől 10m-ig mindent le kell földelni...
Én személy szerint 120kV és fölötti vezetéknél nem laknék. Mágneses térerő csak nagy áramoknál lehetne gond,de az nem üzemszerű állapot. Inkább a magas villamos térerő okozhat gondot,mert mindent feltölt ami nincs földpotenciálon. Ismerősöm lakott egy 120kV-os távvezeték közelében(100m) és a vaskerítésüket le kellett földelniük,mert rázott..
Solti nagy 1MW-os adótornynál azt hallottam,hogy hosszú évek során sterilek lettek a férfiak.Persze ez lehet urban legend is. Amit biztosan tudok,hogy a Széchenyi adó toronyban a technikusok Faraday kailtkában ülnek,biztos ami biztos alapon.
Hankp


kedd okt. 16, 2007 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Szerintem 10-20 m magas oszlopba nem csap be sokkal nagyobb eséllyel a villám, mint egy közeli fába, bár biztos gyakoribb az oszlopos. Árnyékoláshoz nem kell teljes faraday ketrec, elég, ha az adott irányba egy nagyobb felületű vasrácsot rak az ember, vagy néhány kifeszített drótot, de szerintem tök felesleges.


kedd okt. 16, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás Re: Nagyfeszültségű vezeték , távvezeték hatásai
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:04-kor.



kedd okt. 16, 2007 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Nagyfeszültségű vezeték , távvezeték hatásai
W-T írta:
Sziasztok.

Van-e valakinek bármi hihető tapasztalata, infója arról, hogy mennyi a biztonságos távolság pl. egy 200Kv-os távvezetéktől, ha az ember ott akar lakni. Van-e szabvány védőtávolság, ha dől az oszlop, szakad a kábel, vagy úgy egyébként az em sugárzás miatt. Lehet esetleg valahol kézi mérőeszközt venni/bérelni, hogy tesztelje az ember, milyen sugárzást kap? Tudtommal az em sugárzás négyzetesen csökken a távolsággal, jól tudom?

Elektromágneses sugárzás árnyékolható valahogy?



Az árnyékolás valóban nehéz dolog. A másik dolog, hogy itt ne a vezeték közvetlen sugárzására gondolj csak, hanem a közvetett dolgokra is. Pl. ködös/párás időben már más a biztonságos távolság, mint a száraz időben. Aztán meg a közvetlen villámcsapások is gyakrabban fordulnak elő arrafelé gondolom, már csak a földelt oszlopok miatt is. Na azokból közvetve meg kaphatsz egy kis pluszadagot. Amúgy én csak annyit hallottam nem hivatalosan, hogy a kisebb frekvenciájú sugárzós helyen élőknél/dolgozóknál a fiúk nemzése gyakoribb, rádiósoknál-tévéseknél a lány. Ezt több forrásból is hallottam. :wink: Nem vagyok erősáramú szakember, csak úgy belegágogtam.


kedd okt. 16, 2007 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A teljes népességhez viszonyítva értettem.
Vitatkozni én sem akarok. Csak mondtam, ami a villamos járművezetők körében 'köztudott'. Az akkori korosztályból 10-ből 7-8-an rákosak lettek! Többek közt egy közeli rokonom is, aki nem egy kollegájához hasonlóan rákban el is hunyt. Éppen ezért nem szeretném ha vita kerekedne a dologból.

Persze lehet hogy nem a villamos(jármű) elektromágneses hatásai miatt, hanem a "mocsoktól és a retektől".


kedd okt. 16, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Éppen ebben a mocskos, retkes, szemétdombon (Budapestről beszélek) szerintem nagy az esélye annak, hogy bármilyen betegséget elkap az ember, a villamosvezetők talán legjobban ki vannak téve ezeknek, a villamosok a legszennyezettebb járművek a városban.
MotoHacker: a szupravezető mágnesek természetesen elektromágnesek, így ott nem csak mágneses tér van, de csak az indukciót saccoltam.


kedd okt. 16, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Attila, ez így nem jó, semmit nem mond ez az állítás.
Kihez képest átlagon felüli? A hegyipásztorokhoz képest? Nyilván.
Az egész népességhez? Nyilván,mivel a nagyrésze ennek is vidéken élt, aránylag "elmaradottan" kb a 80as évekig,tehát relative természetesen, relative egészségesen.


kedd okt. 16, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem akarok kötekedni sem huhogni.Egy több teslás állandó tér csak egy mágneses tér,statikus,így nem indukál feszültséget a vezetőben.
Ami végülis az emberi testre is igaz,az is vezető.
A hegesztőknek manapság már komoly előírások mellett lehetne csak dolgozni,többekközt a keletkező ózon miatt.

hmli: Bocs,ezt így nem értem,a vezetékben csak a 3 fázis drótja legyen benne,a nulla nem,és így is zérus eredőt fogok mérni mindeképpen?

Unnamed túlzol.Nem arról van szó,hogy azonnali egészségkárosító hatást mutassunk ki,de szerintem senki nem is próbált ilyesmit bizonyítani,mert felesleges erőlködés.
Mondjuk patkányokkal kisérletezni,melyikük fogékonyabb egyes betegségekre,akik mezőben élnek, vagy akik kint egy tanyán ahol csak petróleumlámpa van.
És,ha az jön ki a kisérletből,hogy igen,X tér,X százalékkal növelte a kockázatot,akkor mi van?
Betiltjuk holnaptól a villanyáramot?

A városi szmog meg 30%-kal növeli a mindeféle kockázatot,namost ehhez képest vannak városok és egyre több belsőégésű motor bennük.


kedd okt. 16, 2007 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A jelenleg nyugdíjas korú, anno volt bkv villamos járművezetők átlagon felüli aránya lett rákos.


kedd okt. 16, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Van aki több Teslás mágneses térben dolgozik minden nap, pl. CERN-ben, aki esetleg működés közbe a szupravezető mágnesek közelébe megy.


kedd okt. 16, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Ismerek jópár ívhegesztőt. Egyiknek sincs kirívó, EM-nek letudható egészségkárosodása.. Pedig aki napi 8 órában ívet húz, csak többet kap, mint aki a távvez mellett-alatt alszik.

Lásd: hegesztésél a munkakábel szépen gyűjti a vasreszeléket.

hmli


kedd okt. 16, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Gafly írta:
En szemely szerint nem szivesen laknek
ott, bar a sok hulye maszlagnak ezekkel
kapcsolatban nem hiszek.

De hogy az elektronal maradjunk, pl.
szerintem a korona kisules miatt jo szeles
spektrumban zavar keletkezik.
De lehet hogy ozon is, pl...


Hát az az ózon amit az a korona termel nyugodtan tekinthető 0-nak az emberre nézve.
Az emberek jó része betegesen fél a távvezetékektől, meg a mikrohullámú sütőktől, félnek hogy rákot kapnak meg sugárfertőzést meg a franc tudja miket, persze egyiknek sincs valóságalapja, de elkezdik terjeszteni, így már teljesen laikus ember is (pl. édesanyám) elköltözik egy olyan helyre, ahol középfeszültségű vezeték alatt van a ház, már azonnal azzal jön, hogy nem tud aludni, mert ott a vezeték, mert hogy rá hatással van... hát ha minden nap rákészül az ember, hogy most az a drót felette van, és mástól is azt hallotta, hogy az rossz, biztosan nem fog tudni aludni. Onnan már elköltöztünk, de pl nekem sosem voltak emiatt alvási gondjaim. Meg 'forgalomban van' a kifejezés, az elektroszmog, ugyan nem tudom mit jelent pontosan, de manapság már mindenki úgy használja, mintha valami radioaktív sugárzás lenne.
Azért, ha eddig egy helyen sem sikerült az em káros hatását bizonyítani, lehet hogy azt is figyelembe kéne venni?


kedd okt. 16, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Sziasztok

3F vezetékre mérjetek rá lakatfogóval. A 3 fázison folyó áramok keltette mágneses mező eredője biztosan 0. Távvezetékeknél mondjuk nem elhanyagolható az elektromos összetevő, ezzel nem tudom mi a helyzet.

A másik dolog pedig a mérhető távolság a vezetők között. Ez valamelyet felborítja az egyensúlyt.

hmli


kedd okt. 16, 2007 17:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
En szemely szerint nem szivesen laknek
ott, bar a sok hulye maszlagnak ezekkel
kapcsolatban nem hiszek.

De hogy az elektronal maradjunk, pl.
szerintem a korona kisules miatt jo szeles
spektrumban zavar keletkezik.
De lehet hogy ozon is, pl...


kedd okt. 16, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Idézet:
Van-e valakinek bármi hihető tapasztalata, infója arról, hogy mennyi a biztonságos távolság pl. egy 200Kv-os távvezetéktől, ha az ember ott akar lakni.


Erről nincs, de olyan világban élünk ahol szinte minden hatással van mindenre (még ha nem is akarjuk tudomásul venni) és ha pl: emberek évekig nem tudnak aludni azokon a napokon amikor telihold van, biztos (bár a kettő nem függ össze) hogy a néhányszor 10m-re lévő távvezeték sincs jótékony hatással a szervezetre.
(ezt mondjuk csak akkor állíthatnám ha tudnám bizonyítani is)

Idézet:
Lehet esetleg valahol kézi mérőeszközt venni/bérelni, hogy tesztelje az ember, milyen sugárzást kap?


Akik ilyen méréseket végeznek biztosan azt fogják mondani hogy nincs sugárzás, vagy ha van akkor az nem káros mert hát hivatalból ezt kell mondaniuk (ezt tapasztalatból tudom).


kedd okt. 16, 2007 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A VLF csak példa volt arra,hogy ilyen alacsony frekvencián nagyon nehéz hatásosan árnyékolni... legalábbis én ezt tapasztaltam :oops:


kedd okt. 16, 2007 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A VLF az nem 10 Hz alatt van? Csak a transzverzális hullám térereje csökken négyzetesen, de másfélével nemigen találkozunk a gyakorlatban. Én max az oszlop kidőlésétől félnék, az em elenyésző, szerintem egy ilyen egy szál vezető környezetében nem is nagyon érdemes méregetni, főleg ha viszonylag messze van. Szerintem nem kevesen dolgoznak villanytelep/rádióadó közelében, vagy éppen benne, és eddig tudtommal senkinek sem volt tőle bizonyíthatóan baja... néhányan a fórumról is dolgoznak ilyen helyen, ők biztos tudják.


kedd okt. 16, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
200KV az tudtommal a szállítási hálózat,igyekeztek olyan helyen vinni,hogy ne legyen alatta semmi,ahol mégis odaépítettek,az a helyhatóság nevű maffia mértéktelen pénzéhsége miatt van...

Nem hagyományos értelemben vett "sugárzásról" hanem rádióhullámról,elektromágneses térerőről van szó.

Mérni lehetne,de nemhiszem,hogy hozzáférhető ilyen műszer a pórnépnek..
Túl körülményes a mérés,ugyanis a vasaló vagy a hajszárító ötvenszer nagyobb térerőt "csinál" pár méteren belül,de azt kikapcsolod,és annyi volt,ebben meg benne élsz napi 24órában, a hét minden napján és percében.

Árnyékolni szintén reménytelen,hacsak nem kötözöd a házat acélhálók és rézlapok szendvicsébe néhány százalékos csökkenésért :)
Az ehhezhasonló igen alacsony frekvenciájú (VLF) rádióhullámok azért is érdekesek szakmailag,mert az óceán alól több km vizen keresztül,vagy a legmélyebb barlangból is lehet velük rádiózni.


kedd okt. 16, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás Re: Nagyfeszültségű vezeték , távvezeték hatásai
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:05-kor.



kedd okt. 16, 2007 7:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 201 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség