Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 13:35



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
balu1 írta:
Csak mert kevesellted a fényt.

valóban keveselltem :-) Sok fénynél jobb a több.
Amúgy ezt is írtam: "Jó, jó, végül is elég volt, de mégsem volt az a nappali világosság. "

balu1 írta:
Pinyo1970 írta:
Tegnap teszteltem a HHH lefelét, és 61 km/ó-nál még jól jött volna egy kicsivel több fény. Jó, jó, végül is elég volt, de mégsem volt az a nappali világosság.

Ha a HHH aszfaltján jöttél, ott én is jöttem már le sötétben és
még soknak is tűnt a fényem, igaz, nagyobb a lámpám széttartása.

Ugyan aszfaltos lefeléken talán nem annyira, de terepes, ösvényes közlekedésben szerintem egy 1,5-2x sebességszorzó van köztünk.
Általában a te sebességtartományodban én takarékfénnyel megyek, mert ahhoz a sebességhez felesleges több.

Pl. az alábbi helyszínen a fénymennyiség is, meg a széttartás is kevésnek bizonyul: Árpád kilátó felől Fenyőgyöngyéig vezető kanyargós turistaút. Ott ér véget, ahol az információs táblák vannak. Az utolsó lejtős szakaszon, a Fenyőgyöngye előtti 200-300 méteren 50 km/ó fölé lehet gyorsulni. Az útban itt van egy kis balkanyar, és itt - ennél a sebességnél - úgy éreztem, hogy szűk a lámpa fénye. Ugyanez a lámpa ugyanitt 30-35 km/ó-nál viszont teljesen elfogadható eredményt ad.

(ezeket csak azért írtam, mert olyan sok elméleti jótanácsot kaptam tőled, miközben enyhén más dimenzióban kerékpározunk és használjuk a lámpáinkat)


szomb. ápr. 12, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Komaki írta:
Pinyo, jelenleg milyen optikád van? A 6 fokos 7-es polymer?

Igen, de a középső led helyén nincs semmi. A vezérlő 6 ledet bír csak el.


szomb. ápr. 12, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az enyémet leírom, ez még a régi dizájn:
Több mint kétéves huzal kivezetésü ledek és felveszik a versenyt..

24°-os ledekből egymás alatt három sorban ~150 db fehér + kb 50 db vörös és zöld színkiegészítők.

A sor széleinél még kifelé meg vannak döntve a ledek.
Szerintem a 24 fok vízszintesen, közelre kevés, ill. talán éppen csak elég.
Távoli szúrófényt a kormányra nem érdemes tenni, oda a fejlámpa a legjobb.


pén. ápr. 11, 2008 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Pinyo, jelenleg milyen optikád van? A 6 fokos 7-es polymer?

üdv: Komaki


pén. ápr. 11, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
..Én valahogy ösztönösen az úton tartom a gépet különösebb probléma nélkül...
..Csak mert kevesellted a fényt.



Pinyo1970 írta:
Tegnap teszteltem a HHH lefelét, és 61 km/ó-nál még jól jött volna egy kicsivel több fény. Jó, jó, végül is elég volt, de mégsem volt az a nappali világosság.

Ha a HHH aszfaltján jöttél, ott én is jöttem már le sötétben és
még soknak is tűnt a fényem, igaz, nagyobb a lámpám széttartása.


pén. ápr. 11, 2008 17:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Te balu, javaslom, egyszer próbálj ki egy gyors lámpás menetet a való életben is :-) Én valahogy ösztönösen az úton tartom a gépet különösebb probléma nélkül...


pén. ápr. 11, 2008 14:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem az lehet ott inkább a gond, hogy keskeny a fénycsóva, illetve
egyáltalán van jelentős határozott csóva közelre, vagyis nem egyenletes a fényeloszlás.
Úgy értem, hogy nagyon hirtelen lépcsőben csökken a fény a szélei felé kétoldalt.

Hajlamos az ember ösztön szintjén arra menni ahol a fényt látja, viszont
tudatosan az úton szeretnéd tartani a gépet.
Ez nagyobb sebességnél csak akkor össze egyeztethető ha
biztosan látod az út mindkét oldalát és nem kell keresgélni.

Amikor a sötét országúton rávilágít a reflektor egy állatra. (a téma szerint mindegy)
Az mindenáron a fényben akar maradni, mert ugye a sötét veszélyeket rejthet.
Ez valahol minden biológiai lény legmélyén ott lapul. Az ember tudatosan le tudja küzdeni.
Viszont gondolkodó embernél a keskeny sávban a jó látásbiztonságot sugalló "élményt"
elfedi a tudatos tájékozódáshoz szükséges perifériás látvány részleteinek hiánya.

Vagyis ha az út két szélét nem látod legalább közelannyira mint a középső keskeny részt,
akkor kevésnek érzed a fényt gyorsabb haladáshoz, bármennyire erős is a közéső keskeny fénysugár.

Erős keskeny fényben már csak azért is jobban zavar a jelenség mert
a szem érzékenysége lecsökken a középső erős fénysugártól.


pén. ápr. 11, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tegnap teszteltem a HHH lefelét, és 61 km/ó-nál még jól jött volna egy kicsivel több fény. Jó, jó, végül is elég volt, de mégsem volt az a nappali világosság.
Ja, 6 darab Q5-ös Cree ment darabonként 1200mA árammal. Nem akarok számolgatni, de legalább 1000 lumen hagyta el a ledek száját.


pén. ápr. 11, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
totya334 írta:
Közben megtaláltam az ujságot de csak nyomtatot formában
Elektor 2006/1és4szám SMD REFLOW SOLDERING OVEN cimen jelent meg


Innen letölthető.
http://www.downloadreactor.com/download ... 006-27871/


pén. ápr. 11, 2008 10:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 26, 2007 19:42
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Közben megtaláltam az ujságot de csak nyomtatot formában
Elektor 2006/1és4szám SMD REFLOW SOLDERING OVEN cimen jelent meg


szer. ápr. 09, 2008 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Ez már kezd hasonlítani egy rendes reflow kemencére. Ha több szabályozott hőmérsékletű szendvics sütőt egymás után raksz, és lánchajtásos végtelenített péklapáttal átküldöd rajta, akkor akár szabványos hőprofilod is lehet.
Már csak a nitrogénbefújást kell megoldani valahogy. :)
Én meg SMD alkatrészeket próbálok ragasztás+forrasztásos 3D hibrid áramkörbe rendezni hipermarketben vett(599Ft) hőfokszabályozás nélküli pákával. A pákahegy picit nagyobb, mint a legnagyobb alkatrész.
Most nézem az MCP120/130 adatlapját. 45uA, sokkal jobb, mint az LM2901 800uA-je. Megnézem hogyan tudok vele szúrófényt villogtatni. (közben rájöttem, hogy a sima poweroff-ból elég nagy pofáraesés lenne :D )


szer. ápr. 09, 2008 20:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 26, 2007 19:42
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás villanytüzhely forrasztásra
Sziasztok
Szerintem egy kicsit félre értettétek egymást tényleg létezik ilyen dolog hogy villanytüzhelyes forrasztás de nem a főzőlapon kell forasztani.
Ez ugy mükxik hogy végy egy kis méretü melegszendvics sütőt azt a fajtát aminek elöl kis ajtaja van és kis tálca van benne. erre a tálcára teszed a nyákot a forrasztáshoz forrasztó pasztát kell használni.
A sütő vezérléséhez elektronikát szokás késziteni anélkül is megy csak nagy a kockázata a tulmelegitésnek. Tehát nyák rá forrasztó paszta elég drága dolog egy 10ml es fecskendő kb 3-4eft szerencsére nemsok kell belöle csak a forpontokra kis mennyiség rá az alkatrész szerencsés esetben a pasztába ragad ha nem akkor ragasztani kell smd ragasztóval szintén drága dolog de általában bevállik helyette a körömlakk is csak lassabban szárad.Utánna az előmelegitett sütőbe 240-350cfok körül kel melegiteni pasztátol és alkatrésztöl is függ. Ha kész akkor lassan mozgatás nélkül lehüteni.Kb ennyi elég macerás dolog én láttam egy ilyen leirást ujságban ott grillezős mikróbol csinálták és atmeles szabájzó elektronikája volt teljes leirással csak nem találom sehol.


szer. ápr. 09, 2008 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Doom3d írta:
Én Mátraházáról valamivel 40 lumen alatt jöttem 65-tel lefelé. Szerencsére emlékezetből tudtam a kanyarokat.
Igen, azt látni, hogy kb. merre megy az út, csak azt nem (időben), hogy az milyen. :? 65-tel némelyik úthiba elég szép dolgokat tud művelni (nem DH gépre gondolok)!
Én régebben Favorittal álltam fejre egyszer a Mátyás király úton, kb. 25-ös tempónál, mert kevés volt 1 halogén cateye fénye, elvakított a szembejövő autó, és későn vettem észre, hogy egy 30 centis kátyú van az úton. :evil: A váz, meg a villa csak kicsit görbült, de a pofámat jól összetörtem! :oops:
A mostani 1 LEDES kormánylámpám annyit világít, hogy épp nem vakítanak el a szembejövők, (ha tompított) átlátok a szembefényen is, meg közvilágított helyeken az árnyékos részeket is látom. :D Csak sajnos kanyarokba nem látok be vele eléggé. :? Komolyabb éjszakai tekeréshez felrakom a sisak lámpát is. A 2-vel már a kanyar, terep, meg lefelé sem gond. 8)
Doom3d írta:
Használtok-e valami elektronikát mélykisülés ellen? pl. nálam a 4db elem akár 4*0.7V-ra is lemehet. (valahol 3V alatt megadja magát az AD22050-es erősítő, és lezár a fet) Így hirtelen a zener+komparátorral vezérelt FET-es főkapcsoló jut az eszembe, de az villanyt fogyaszt. :(
Jelenlegi lámpámban led figyelmeztet, a lemerült telepre (4 ceruza akksis, kb. 4V-alatt jelez)
A most építés alatti LiIonos lámpában pedig egy reset IC teszi standby-ba a ledtápot (de kapcsolni tud akár egy áteresztő fetet is) /chipcadtól MCP 120/130-as sorozatból, különböző feszültségekre, 10uA fogyasztással, olcsó, egyszerű/. (Én 1N4148 soros diódával kiegészítettem egy 2,7V-osat, így ~3,2V-nál tilt.)


szer. ápr. 09, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Nyitunk itt a végén egy mini MacGyiver képzőt :D

Hozzatoldok meg egy kicsit tegnap esti hozzaszolasomhoz, viszont eroteljesen tessek megkapaszkodni, van egy eleg erdekes kerdesem :D
Meg mielott elkezdenetek kacaraszni, a ChipCAD-ben mondtak hogy igen, letezik ilyen, valaki csinalta is mar, csak nem tudjak pontosan hogy is kell. Szoval:

Villanytuzhelyen hogyan tudok nyakot forrasztani? :D Adott egy olyan nyak, amire a ledeket akarom felforrasztani. Pakaval meg nem probaltam, kicsit felek tole. Szoval ChipCAD-ben mondtak, hogy valoban hallottak mar arrol, hogy villanytuzhellyel valaki igy rabiggyesztette a ledeket a nyakra, sikeresen.
Viszont en amikor probaltam egy sima ketoldalu nyakon megfolyositani az ont, elobb elkezdett fustolni es megegni a nyak, mielott megfolyt volna az on. Nem full kakaon ment a tuzhely, de igyis csunyan megegett a nyak meg mielott megfolyt volna az on.

Miutan jot mulattatok, :D , varnek valaszokat, hogy szerintetek hogyan lehetne megoldani ezen problemat :)

Esetleg a nyak ala egy "hoeloszto" korongot betenni?
Tudom, mokasan hangzik ez a forrasztasi modszer-amennyiben tenyleg kivitelezheto, no de a vasalos aramkorkeszites is hasonlo kb :)


szer. ápr. 09, 2008 0:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Doom3d írta:
Használtok-e valami elektronikát mélykisülés ellen? pl. nálam a 4db elem akár 4*0.7V-ra is lemehet.
Nagyon egyszerüen megoldom a problémát.
Egyetlen Li-ion monocella telepet (több cellát párhuzamosan) kötök rá a ledekre.
A lítium akku fullra töltve 4,1-4,2V -ig tölthető.
Erre a feszültségre minden komolyabb elektronika nélkül rá tudom kötni a ledeket úgy,
hogy bele kalkulálom a vezetéken eső néhány tized Voltot.

Amikor az akku feszültség 3,4-3,6 V környékére csökken akkor a fényerőn
már úgyis látszik, hogy a következő éjszakára már célszerü lesz feltölteni
az akkut ha nem akarok párszáz lumen mellett "vakoskodni".




Doom3d írta:
Pár hete kutyák kergettek meg minket. A vezérük szemébe nézve mély hangon ráugattam, rögtön elfutott mind. Harci kutyáknál nem tudom.
Ez nagyon jó megoldás. Az is jó lehet, ha oda hívod magadhoz. ha barátságosan közeledik a vezér akkor féloldalasan szabad mellé állni (nem szemből mert támadásnak veheti) és ha oldalról még mindig barátságosan szaglász akkor lassan lehet a kezed hátulját szagoltatni vele. Ilyenkor a többi kutya nagyon figyeli mit lép a vezér. Ha beindul nála a farok csóválás akkor nagyon óvatosan meg lehet érinteni és simítani a bundáját akár a pofájánál is csak finoman de hattározottan, aztán lassan tovább a bundáján ahol általában szeretik a kutyák. Ilyenkor a falka két részre oszlik. Néhányan igyekeznek kérni a simogatásból, néhányan jönnének is meg nem is és van amelyik annyira fél, hogy inkább arrébb megy és oda ugat egyet-egyet.
Volt már ilyen esetem is. Nem volt annyi kezem ahány kutya igyekezett hozzá simulni.


Olyan is volt amikor valakinél jártam az óbudai temető fölött (asszem) testvérhegyen bringával. Amikor indultam, a házigazda felhívta a figyelmem, hogy hatalmas kutyafalka szokott összegyűlni a kis földes utcácska sarkán. Nekem tetszett a dolog mondtam, hogy nem baj, majd jól elzavarom őket. A kutyák ott is voltak és tényleg sokan.
Leszálltam a bringáról és figyeltem mivel próbálkoznak. Amelyik kutya ugatva közeledett arra ráordítottam és amikor többen jöttek (még előkerült jónéhány) akkor félkörben futottam mindegyik közeledő felé, közben morogva, mély hangon kiabálva.
a másik oldalról is jöttek de felvátva ordítottam morogtam feléjük.
A végén az összes kutya jobbnak látta menekülőre fogni egy ekkora "vadállat" elől, aki majdnem megette mindegyiküket. :D

Egy nagyon fontos dologra kell figyelni!
a kutyák egymás között legtöbb esetben erőt demonstrálnak.
Az ritka dolog, hogy ilyenkor megérintsék egymást vagy kárt tegyenek egymásban, (persze ez sem kizárt a harci, tanított v. hülye kutyáknál).

Amikor morog és támadást imitál, ha akkor megérinted az tuti, hogy neked ugrik és jobb esetben csak megtép. Na ilyenkor, amikor morogva közeledik és semmire nem tágít, ha felé lépsz ijesztőleg v. rámorogsz és felé torpantasz és az csak jön és támadni akar, akkor jöhet a bors v. paprika permet, esetleg a orto-klórbenziliden-malonsav-dinitril "CS" (ha jól írtam) vagy a klór-aceto-fenon "CN-gáz" de az utóbbi kettő hivatalosan nem engedélyezett. Régebben árulták a piacokon.
Van más permet is de azt le sem írom.

...vagy a borshoz és paprikához hasonlóan legálisan vásárolható gázpiftol.
Ez valójában csak magáterületen és végszükség esetén, ill. megfelelő helyzetben használható önvédelem ill. más testi épségének megóvása céljából, pl másképp el nem hárítható támadó (állat/ember) szándékának megtörésére. Viszont ha "véletlenül" nálad marad, megfelelő körülmények között máshol is gyakorolhatod vele a jogos önvédelmet.

A végén önvédelmi oktatás fillingje lett.
Egy kicsit off, bocsi.


kedd ápr. 08, 2008 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Én Mátraházáról valamivel 40 lumen alatt jöttem 65-tel lefelé. A régi jó fesz. korlátozás nélküli NDK-s dinamóm ilyen tempó mellett legalább 7V 0.55A-t tud. A túlhajtott izzó meg akár 10 lm/W-ra is képes. Szerencsére emlékezetből tudtam a kanyarokat. Kár, hogy 500lm is kevés lenne.
Használtok-e valami elektronikát mélykisülés ellen? pl. nálam a 4db elem akár 4*0.7V-ra is lemehet. (valahol 3V alatt megadja magát az AD22050-es erősítő, és lezár a fet) Így hirtelen a zener+komparátorral vezérelt FET-es főkapcsoló jut az eszembe, de az villanyt fogyaszt. :(
Pár hete kutyák kergettek meg minket. A vezérük szemébe nézve mély hangon ráugattam, rögtön elfutott mind. Harci kutyáknál nem tudom. Golyó.


kedd ápr. 08, 2008 21:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás Re: akku
Doom3d írta:
Itt http://www.sanyo-component.com/mc/products/consumer-batteries/specifications-database.html találtam egy 3600mAh-s modellakkut max. 30A kisütési árammal. Csak halkan kérdezném meg, hogy valaki találkozott-e már ilyennel, és mennyibe kerül? Nálunk forgalmazzák?


Pont ezt a tipust talan nem,de sok mas felet kisebbet nagyobbat lehet kapni a modell boltokban.
http://www.zenn.hu/modelsport/index.php?cPath=27_41
http://www.rcmodell.com/shop/index.php/ ... bmvbeak824
De altalanos celra par amper fogyasztasu ledekhez,szerintem kar ilyen nagy aramu cellakat venni.


hétf. ápr. 07, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: akku
Pinyo1970 írta:
Doom3d írta:
Mi történik akkor, ha a használatát 0.7V-ig vagy még tovább folytatom?

Nem tesz jót a cella belső kémiájának.
Ha nagy árammal meríted, akkor lehet, hogy nem annyira vész, mert olyan kisütött állapotban a cella belső ellenállása is megnő, így ha lekapcsolod a terhelést, feljebb ugrik a feszültség (az üresjárati fesz 0,9V alá ne menjen). ha túlsül az akku, akkor először csepptöltéssel kell tölteni, míg el nem éri a névleges alsó határt, csak onnét szabad nagyobb árammal tölteni! Egyébként, 1V alatt gyakorlatilag nincs szufla az akkuban, és pillanatok alatt lemerül. :?
Pinyo1970 írta:
Doom3d írta:
Tényleg, erről
http://www.qualityflashlights.eu/hun/termekekmain.php?csoportid=55#80 mi a véleményetek? Én is kb. ekkora fényerejűt akarok építeni. (140-80-40 lm)
kb. 25km/h-s aszfalton tekerésre kellene, esetleg néha egy kis Mátraháza-Gyöngyös 65km/h.

A 140 lm nem elég a 65km/órához. Illetve nem elég biztonságos. A HHH-ról (= Bp. Hármashatár-hegy) lefelé 500 lumennyi led-fény felett kezdem magam jól érezni (aszfalt, 55-65km/ó)
Én nagyon figyelve, ott max. 40-50-et érzek biztonságosnak sötétben 1×0,7A×P4, szűk optika kormányon, + 1×Cree...P4×0,8A fejlámpa, közepesen szűk optikával.

(Picit megtévesztő: a fenti lámpa fény/üzemidő adata csak Li akkuval stimmel, NiMh-val kb felére jön ki az üzemidő :evil: !)


hétf. ápr. 07, 2008 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: akku
Pinyo1970 írta:
A 140 lm nem elég a 65km/órához. Illetve nem elég biztonságos. A HHH-ról (= Bp. Hármashatár-hegy) lefelé 500 lumennyi led-fény felett kezdem magam jól érezni (aszfalt, 55-65km/ó)

Yes! Kép Fényben az 500 lumen, a duplája, sőt a háromszorosa sem túl sok,
persze nagyobb széttartás mellett, hogy az út szélét is jól lásd.
Úgy értem, azt amikor kanyarodik és elágazik.. stb.


..még a kutyákra visszatérve, nem azért mentem gyorsan, hogy ne érjenek utól hanem azért mert a lejtőn nem tudok olyan gyorsan megállni, hogy elzavarjam őket. Gyorsabban utolérhetnek és esetleg odakapnak mint én harckészültségbe helyezném magam. A legtöbb kutyát el lehet zavarni, csak kell hozzá egy kis "kutya lélektan". A harci kutya többnyire a kivételek közé tartozik. Pl. doberman de főleg a roti meg még néhány. Azok nem egykönnyen kiszámíthatóak. Persze van más hülye kutya is.


hétf. ápr. 07, 2008 16:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: akku
Doom3d írta:
Mi történik akkor, ha a használatát 0.7V-ig vagy még tovább folytatom?

Nem tesz jót a cella belső kémiájának.

Doom3d írta:
Tényleg, erről
http://www.qualityflashlights.eu/hun/termekekmain.php?csoportid=55#80 mi a véleményetek? Én is kb. ekkora fényerejűt akarok építeni. (140-80-40 lm)
kb. 25km/h-s aszfalton tekerésre kellene, esetleg néha egy kis Mátraháza-Gyöngyös 65km/h.

A 140 lm nem elég a 65km/órához. Illetve nem elég biztonságos. A HHH-ról (= Bp. Hármashatár-hegy) lefelé 500 lumennyi led-fény felett kezdem magam jól érezni (aszfalt, 55-65km/ó)


hétf. ápr. 07, 2008 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Nálam a lejtőnek és a szélnek elhanyagolható jelentősége van egy kutyafalkához képest. Az eddigi gyorsasági rekordomat is ennek hatására állítottam fel :D Ti mit szoktatok csinálni, amikor megrohan 10-15 vadállat? Régebben gyakran jártunk ki kerékpárral a határba pecázni. Volt ott egy kis tó, csak az volt a gond, hogy a közelben állt egy tanya egy tucat kutyával. Amikor először mentünk, még nem tudtunk róluk és nem voltunk felkészülve a támadásra. Földúton biciklivel esélyed sincs megszökni előlük, szóval maradt a fára mászás, tóba ugrás stb :D Következő alkalommal már az egyik idősebb személy vitt magával kutyakaját, szalonnát, kenyeret és amikor közeledtek felénk, akkor eléjük dobta, a végén jóformán a tenyeréből ettek. Mondjuk a kiéhezett dögökkel ezt meg lehet csinálni, de a támadásra nevelt kutyákkal már gáz van.

üdv: Komaki


hétf. ápr. 07, 2008 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: akku
Doom3d írta:
..mi a véleményetek? Én is kb. ekkora fényerejűt akarok építeni. (140-80-40 lm)
kb. 25km/h-s aszfalton tekerésre kellene, esetleg néha egy kis Mátraháza-Gyöngyös 65km/h.

"65km/h" ..ebbe a hátszél is bele van kalkulálva?
Egyébként tényleg lehet ott jönni ennyivel. :P
Már én is jöttem arra, igaz szél nélkül de a hátamban egy kutyafalkával... :twisted:


vas. ápr. 06, 2008 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás akku
Itt http://www.sanyo-component.com/mc/products/consumer-batteries/specifications-database.html találtam egy 3600mAh-s modellakkut max. 30A kisütési árammal. Csak halkan kérdezném meg, hogy valaki találkozott-e már ilyennel, és mennyibe kerül? Nálunk forgalmazzák?

Ugyanott megnéztem a 2700mAh-s normál NiMH ceruzaakku adatlapját is. Ha jól értem, max. 0.2C kisütési áram ajánlott, max. 1C megengedett, gyorstöltés max. 1C-vel, normál töltés 0.1C-vel, lemerítés 1.0V-ig ajánlott(?).
Mi történik akkor, ha a használatát 0.7V-ig vagy még tovább folytatom?
Egy ismerősöm szerint néhány gyorstöltés után illik kisütés után egy normál sebességűt beiktatni. :?:
Milyen típusú töltőt, honnan ajánlotok? Csatornánként töltő, -dV figyelő, csepptöltős, gyors és normál töltő választható áramszinttel, kisütő funkciós mikroprocesszoros fordított polaritás/hibás/nem tölthető elem jelző, csatornánként max. 3A-es töltőt szeretnék, lehetőleg ingyen. :wink:
Már csak az ehhez legközelebb eső árajánlatot keresem.
@Balu1: a szomszédban (bikemag) olvastam tőled, hogy érdemes az elemtartót rézzel áthidalni, mert különben megolvad, meg sok fesz. esik rajta. Köszi a tippet. Tetszett a cree p4 led áram-hatásfok ábrája is.
@Dög-1: A Permanent hozzám legközelebbi telepe Domonyvölgyben van. Oda csak a piros 3-as út vezet. Hogy tudok kerékpárral szabályosan odamenni? :schock: Valószínűleg náluk veszem a lámpatestet. Thanx.

Tényleg, erről
http://www.qualityflashlights.eu/hun/termekekmain.php?csoportid=55#80 mi a véleményetek? Én is kb. ekkora fényerejűt akarok építeni. (140-80-40 lm)
kb. 25km/h-s aszfalton tekerésre kellene, esetleg néha egy kis Mátraháza-Gyöngyös 65km/h.


vas. ápr. 06, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 26, 2007 19:42
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hát a kép lemaradt talán most
http://kepfeltoltes.hu/view/080404/IMG_96071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


pén. ápr. 04, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 26, 2007 19:42
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Én készitettem féklámpába ilyet 1db XL4550RED-L100 pirosleddel összetörtem az eredeti izzót fém rész maradt és a végére ráforrasztottam egy vörösrézcsőhöz való véglezáró kupakot van pont méretes belöle a tetejére ráforrasztottam a ledet a belsejébe pedig tettem egy 5w os soros ellenállást a tetejét kikentem gumipasztával és ennyi picivel erősebb volt a fénye mint a 21w os izzóé legalábbis ugy látszot mikor öszehasonlitottam. Itt egy kép a műröl
[img] [/img]


pén. ápr. 04, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 26, 2007 19:42
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás vásárlás
Sziasztok mindenki
Lenne egy nagy kérdésem szeretnék vásárolni a neten ledet és optikát
hol vannak ilyen boltok(cimek) aki már vásárolt ilyen helyröl mi a menete meik boltok megbizhatóak mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Nemtudom mennyire közérdekü a kérdés ha nem akkor lehet magánban is előre is köszönet a segitségért.


pén. ápr. 04, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
stol írta:
Sziasztok!
Már rég jártam itt az elektro részlegben, de ismét....
Autó hátsólámppát szeretnék ledesíteni.
Ehhez kellene relative olcsó, az eredeti 21W-os izzókkal megegyező fényű LED kompozicióra ajánlat, ill. ezek beszerzése is érdekelne.
Szerintem pl. 4× XR7090RD-L1-R2-K vörös Cree LED (chipcad 380+á/db) sorosan, valami egyszerű áramgenyáról hajtva elegendő lehet,
0,5A saccolom bőven elég lenne. :)
Kb 10 Wattot disszipálni képes hűtőbordára kéne rakni a LEDeket, illetve a meghajtást; elektromosan szigetelve szerelni! Optika=? -ha szórt fény kell, tán az eredeti tükörbe is bele buherálható a ledcsoport, kilógó hűtéssel- :roll: , de korrektebb a LEDenkénti külön, hozzá való gyári optika.


pén. ápr. 04, 2008 19:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: optika
Komaki írta:
Amennyiben a ledek sorba vannak kötve és áramgenerátorral hajtod, akkor úgy kellene megcsinálni, hogy a kellő pillanatban egy kapcsolóval rövidre lehessen zárni a reflektor ledeket és így nem fogod elvakítani a szembejövőket.
üdv: Komaki

Egyszerű fet+opamp-os áramszabályozósra tervezem. A két led külön szabályozókörön, hogy a szúrófénynek nagyobb áramot tudjak adni. Gondolom közeli szórt megvilágításnak elég 35..40 lumen.
A szúrófényt le tudom kapcsolni 300-ról 120 vagy 50mA-re, ha az autósok villognának, változatlan szórt fény mellett.
Az egész 4db ceruzaakkuról megy majd. Max. áramon 5 óra, normál fokozaton 16, energiatakarékos jelzőfénynél (20mA szórt) akár 150 óra üzemidő egy feltöltéssel.

A szerelőnk szerint a cateye replacement kit-ben nincs benne a lámpára szerelendő rész. A kormányra rögzítéshez vegyek egy gagyi izzós elsőlámpát, és szedjem le arról a cuccot, vagy van más megoldás is? pl. ha lefűrészelem egy csengőnek a tetejét, az elbírhat egy alu lámpát?


pén. ápr. 04, 2008 19:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: optika
DöG-1 írta:
A szórt optika tengelyét, kicsit (5-10 fok) lefelé billenteném, a reflektoréhoz képest, hogy egyenletesebb legyen a fényeloszlás.

Amennyiben a ledek sorba vannak kötve és áramgenerátorral hajtod, akkor úgy kellene megcsinálni, hogy a kellő pillanatban egy kapcsolóval rövidre lehessen zárni a reflektor ledeket és így nem fogod elvakítani a szembejövőket.

üdv: Komaki


pén. ápr. 04, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás re: Optika
Az izzólámpás szúrófénynél én is kevésnek érzem az 5.6˚-ot. Bár a fényhiány miatt elég közelre is világítok vele.. 10˚-ot szerettem volna, de az pont nincs a sorozatban.
Ezek szerint 12+35, vagy 8.7+25 lesz, szórt fény lefelé állítva 10-15 fokkal.

Az éjjel furcsákat álmodtam. Például le lehet-e vakarni a fényvisszaverő réteget a másodlagos optikáról? Így esetleg részleges levakarással tudnék alul elliptikus, felül körsugárzó optikát gyártani a 25˚-osból. Amíg nem gyártanak tisztességes 25*60-asat. :?:


pén. ápr. 04, 2008 18:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: optika
Doom3d írta:
Az optikákból REBEL-hez egyenlőre ezeket találtam: (félszögek)
6, 6*25, 8.7, 9.5*40, 45*9.5,12, 16, 18, 19, 22, 25, 35. / led-tech.de /
Gyártók: Polymer, Carclo. Készíteni szeretnék egy elemes kétledes lámpát, 1 szúró+1 szórt fény.
A fenti optikák közül milyen párost ajánlanátok? Főleg országúti tekerésre kellene, kb. 120mA szórt+300mA szúrófény.
Vedd figyelembe, hogy nekem nincs túl sok tapasztalatom különféle optikákkal, :oops: igazándiból ez a félintenzitás-szög nem sokat mond az optika fény karakteréről. Szóval látatlanban nekem a Carclo diffúz 35 fokos szórtnak + a 12 fokos diffúz refinek tűnik egyenletes fényűnek (terepre). Ha repeszteni szoktál akkor inkább Polymeréktől a 6 fokos diffúzt, vagy a Carclo sima 8,7 fokosát próbálnám, mert a 12 fokos nem világít olyan messzire, -bár akkor szórtból is érdemes lenne 1-el kisebb szögüt használni-. :wink:
A szórt optika tengelyét, kicsit (5-10 fok) lefelé billenteném, a reflektoréhoz képest, hogy egyenletesebb legyen a fényeloszlás.


pén. ápr. 04, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Kösz :) Gondotam magamnak is készítek egyet, csakhát én már hozzászoktam az erősebbekhez, de különben kezdésnek jó.
Látom ChipCAD-ben le van árazva az SSC. Ha sikerülne ilyet beszereznem, meg hozzá valami 15-20 fokos optikát, még jobb lenne. Nagyobb széttartás egy ledes lámpához szerintem nem kell, mert akkor már "elveszik" a fény. A 3 ledesben én a 30 fokot találtam optimálisnak, a 6-7 ledesben meg már az 50-et is megkockáztatnám kiegészítve egy terelőlappal, hogy ne az eget világítsam.

üdv: Komaki


pén. ápr. 04, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Komaki írta:
Hogyan készíts lámpát maradék/hulladék alkatrészekből? Az elektronika áramgenerátoros kimenetű, 350mA. Amikor a tápfesz 1-1,5V alá esik, lámpa egyre gyorsabban kezd villogni és így még egy darabig látható maradok. A lámpa oldalán van egy DC csatlakozó és a kapcsoló. Dunsztgumival lehet rögzíteni a kormányra, a hűtőbordán levő fülek mintha csak erre lettek volna kitalálva.
Pár óra alatt el lehet készíteni. üdv: Komaki
:rulez: Gratula, ügyes! :P


pén. ápr. 04, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Hogyan készíts lámpát maradék/hulladék alkatrészekből?
A leg-leg lámpa lelke az XR-E P2 led, ami ugyebár nem egy mai darab, dehát már csak ez volt itthon, 18 fokos (FWHM) XR optika, holderként Pepsis kupak :lol: GeForce2 hűtő, a másik oldala egy kör alakú nyáklappal van lefedve. Az elektronika a legértékesebb az egészben: LTC3490 felfelé konvertáló, áramgenerátoros kimenetű, 350mA. Amikor a tápfesz 1-1,5V alá esik, lámpa egyre gyorsabban kezd villogni és így még egy darabig látható maradok. Úgy fél éve készítettem egy részletes tesztet ezzel az IC-vel, a tapasztalatokat leírtam itt a fórumon. A lámpa oldalán van egy DC csatlakozó és a kapcsoló. Dunsztgumival lehet rögzíteni a kormányra, a hűtőbordán levő fülek mintha csak erre lettek volna kitalálva. Ha a ragasztó száradási idejét nem számolom, pár óra alatt el lehet készíteni.

üdv: Komaki


csüt. ápr. 03, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás optika
Sziasztok,

Az optikákból REBEL-hez egyenlőre ezeket találtam: (félszögek)
6, 6*25, 8.7, 9.5*40, 45*9.5,12, 16, 18, 19, 22, 25, 35. / led-tech.de /
Gyártók: Polymer, Carclo. Sajnos 15*30, 20*35 vagy hasonlóra nem akadtam rá. Ismertek más gyártót?

Készíteni szeretnék egy elemes kétledes lámpát, 1 szúró+1 szórt fény.
A fenti optikák közül milyen párost ajánlanátok? Főleg országúti tekerésre kellene, kb. 120mA szórt+300mA szúrófényig.

A dinamós biciklimre 4 ledes lámpát szeretnék, egyforma áramokkal hajtva 4 függetlenül állítható dőlésszögű leddel. Erre milyen optikákat javasoltok?

Lemértem a jelenlegi dinamó+izzós első lámpámat, ott 51˚ szórt + 5.6˚szúrót mértem, az elemes kripton lámpámon meg 60˚+5.6˚-ot.
Valaki tud 15*40..25*60-as elliptikus optikát, ami rebelhez is jó lenne?
Köszönöm.


csüt. ápr. 03, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 20:57
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Nagyenyed
Hozzászólás 
Komaki , mit tartalmaz a legujabb, leggyengebb, legegyszerubb felepitesu lampad ?


csüt. ápr. 03, 2008 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kulitoko, így utólag nem értem, mit mondtál tegnap.
(Alap probléma: XR-E ledek felragasztás után átütnek, annak ellenére, hogy le lettek csiszolva a sarkai. Remélem jól emlékszem?)
Szóval a kérdés: végül mi között mértél megaohmos ellenállást?


csüt. ápr. 03, 2008 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Vettem ma 2 db, lezernyomtatohoz valo elvileg jo fajta fotopapirt, este kiprobalom, remelem jo lesz. 150 ft nem sok penz erte.
Annak viszont nagyon orulok, hogy a "nyaktervet" (led panel) kinyomtatva a meretarany tokeletes, a 48mm az tenyleg 48mm. Khhm, az ArchiCAD nem epp aramkorok tervezesere valo :D :D


szer. ápr. 02, 2008 13:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
No vegre sikerult feltoltenem a kepeket az eddigi legujabb, leggyengebb, legegyszerubb felepitesu lampamrol.
http://kepfeltoltes.hu/080402/7995931501_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080402/1524959562_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

üdv: Komaki


szer. ápr. 02, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
kulitoko írta:
Az írásvetítőfóliás-lézernyomtatós-rávasalós nyáklapkészítés mennyire működik megbízhatóan?


A papír neve: Műnyomópapír. Keress rá, itt a fórumban a nyákgyártás házilag topikra, ott le van írva minden. én évek óta így gyártok kisebb nagyobb nyákokat, amikből csak néhány darab kell. Kis gyakorlással nagyon pöpec nyákokat lehet marni vele. A nagyobb szériákat inkább gyárba viszem.


szer. ápr. 02, 2008 11:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Sziasztok!
Már rég jártam itt az elektro részlegben, de ismét....
Autó hátsólámppát szeretnék ledesíteni.
Ehhez kellene relative olcsó, az eredeti 21W-os izzókkal megegyező fényű LED kompozicióra ajánlat, ill. ezek beszerzése is érdekelne.


szer. ápr. 02, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egyszer láttam egy ilyen folyamatot valakinél.
Elég megbízhatóan tapadt rá a réteg.
A felhasznált lap nevét nem tudom.
Komolyabb printer kellék boltban biztosan ismerik.
A készülék amivel rásütötte a fémre az hasonlóan nézett ki mint egy fénykép szárító
csak jóval nagyobb erővel nyomta rá a kinyomtatott speciális bevonatu lapot a felfűtött fémre.
Úgy rámlik, mintha hidraulika nyomta volna össze az anyagokat.
Állítólag vasalóval is sikerülhet. Meglepően erősen és masszívan ráégett a nyomat.
Névtáblákat és kifüggesztendő feliretokat készített fém lapra az illető.
Akkor mintha elhangzott volna, hogy maratásálló a bevonat


szer. ápr. 02, 2008 6:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Ez jónak hangzik, megpróbálom majd. Viszont az tuti, hogy ezeket a meggyötört, de még működőképes ledeket nem építem be egyik lámpába sem, nem fogom eljátszani a bizalmamat hogy "csak nem veszi észre"... Szóval 12 db led ismét.....ezekből meg lesz szobavilágítás.


Az írásvetítőfóliás-lézernyomtatós-rávasalós nyáklapkészítés mennyire működik megbízhatóan?


szer. ápr. 02, 2008 0:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
kulitoko írta:
Na mindegy, a 3 "pupillás" ledből lesz szoba hangulatfény. Ezenúl tényleg vigyázok rájuk, amennyire csak tudok....

Hibáiból tanul az ember, csak sajnos ez nem olcsó móka :(


A "pupillás" LED-ek szeme tünet nélkül gyógyul, ha átlátszó, korábban Balu által is belinkelt, ha jól emékszem, Pattex kétkomponensű műgyantával visszaragasztod a LED fejére a lencséjüket! Én is jártam már így, és "most már úgyis minden mindegy" alapon ráragasztottam egy kis összekevert pöttyel a LED-re a lencséjét és gondosan letörölgettem zsebkendősarokkal a felesleges, oldalt kifolyó ragasztót (ugyanis fénytörést okoz és elrontja a szórásképet). Azóta is hibátlanul működik!


kedd ápr. 01, 2008 23:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Az a baj, hogy én nem egyet hanem hármat :S Kettő meg elvesztette a fejét, amikor próbáltam leszedni a ledeket a hűtőfelületről. Nem kacarászni, bevallom, pancser voltam és figyelmetlen.

Na mindegy, a 3 "pupillás" ledből lesz szoba hangulatfény. Ezenúl tényleg vigyázok rájuk, amennyire csak tudok....

Hibáiból tanul az ember, csak sajnos ez nem olcsó móka :(


kedd ápr. 01, 2008 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 06, 2005 21:42
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Bonyhád
Hozzászólás 
Ez bizony ilyen. Félteni is kell a tetejét mint a hímestojást a fizikai behatásoktól. Én már egyet hazavágtam...


kedd ápr. 01, 2008 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Jesszusmami....

Nem tudom ti figyeltétek-e már, de a Cree ledek tetején a kis lencse minimálisan mozog, ha oldalról megbökdösitek. Mintha valami gumin csúszkálna. Ok, alatta van az a zselés réteg és amiatt, de én azt hittem eddig, hogy ez a kis lencse fixen rögzítve van, és a zselé csak közvetítő közeg. Ezek szerint teherhordó réteg is :(
A zsír új led is ezt csinálja, érdekes.


kedd ápr. 01, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kulitoko írta:
.. pl mar egy 6 labu IC szamomra nem mas, mint egy soklabu ize...sajnos :D
De ha megmondjak mire valo, es mit hova hogy kell kotni,..
Az bizony! Akkor vesszük a katalógust vagy a netet ahol van teszt kapcsolás.
Le van írva melyik lába mit tud és ahhoz hova kell kötni, bárkinek csak ezután nyer értelmet
a "százlábu" mint valamire használható áramkör.
Ezzel így van mindenki. Legfeljebb ha valaki már a sokadikat köti
be annak nem kell keresgélni mit hova és miért..


hétf. márc. 31, 2008 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Koszi a segitsegeket :)

Nem, nem lettem elektros, csak akkor tudom mit hogy merre, ha elmondjak mint a hulyegyereknek h ezt ide, azt oda :D pl mar egy 6 labu IC szamomra nem mas, mint egy soklabu ize...sajnos :D De ha megmondjak mire valo, es mit hova hogy kell kotni, akkor talan. Ezert sem probalkozom sajat aramkorrel. A barkacsolas jobban megy, mint az elektrohoz ertes.

pakahegy: vettem ma az elektrokontha-ban egy sima kommersz pakahegyet, remelem jol szuperal majd. Csak tapadjon ra az on... :)


hétf. márc. 31, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kulitoko írta:
Kérdéseim:
2, hogyan zárjam-szigeteljem le az áramkört (mivel vonjam be, lakkozzam le stb), hogy gyakorlatilag teljesen le legyen szigetelve? Színtelen Revell modellező lakkom van, az jó esetleg?

3, forrasztópáka. Gusztustalan egy jószág az enyém, plusz még szerintem nem is értek hozzá :( Új korában nem tapadt hozzá az ón, kicsit megcsiszoltam (valószínű nem kellett volna :D , no de nem elektrós vagyok, mással nem tudok védekezni :D ), onnantól kezdve meg drasztikusan elkezdett "fogyni", és mint a képen is látható, fekete koromszerű anyag jön rajta létre. Az ónt bekoszolja, és nem is a végére tapad, hanem a hegyétől kb fél centire az oldalára :( Ha leszedem róla ezt a réteget, 5 perc és ugyanolyan koszos....Gyakorlatilag a pillanatpákával szebben tudok forrasztani, mint jelenlegi állapotban ezzel.... Weller hegyet bele tudok tenni esetleg?

Forrasztási tanácsokat is szivesen fogadnék, pl hogy mivel "kezeljem" a pákahegyet használat előtt, mivel mossam, stb.
A "jó", tartós (Ersa, Weller) pákahegyeknek több rétegű speciális bevonata van. A jó hővezető vörösréz alapra először egy masszív vas réteget visznek fel, ami megakadályozza, hogy "megegye" az ón a réz alapot, majd ezen újabb réteg, amitől jól fut a cin. Ezek a hegyek kb. örök életűek (van olyan Ersa hegyem, amit apám használt 30 évig, és még mindig használható).
:) Elvileg a szennyeződést vizes szivacson kéne lehúzni a forró hegyről, majd tizta ónnal befuttatni.
Ha műanyagot olvasztok vele, kicsit visszább veszem a hőfokot, hogy ne égjen úgy rá, több réteg papírral törlöm le, majd ónnal újrafuttatáshoz kicsit feljebb tekerem a hőfokot*. Néha van, hogy fadarabbal, a csavarhúzó oldalával kaparászom meg, de ezt nem ildomos!:oops:
Sima forrasztáshoz használva gyakorlatilag pucolni sem kell a hegyet, elég lerázni a régi ónt.

*Nekem hőfok szabályozás nélküli 220V/15W-os pákám van, de elé tettem egy kis trafót, amivel +/- 5-15%-ot tudok a feszültségen állítani.

Nemrég egy NDK-s 100W-os pákába tettem Weller hegyet. Mivel nem volt egyéb vörösréz anyagom, ezért az eredeti hegyet fúrtam meg hosszában hátulról, hosszan. Ezután levágtam, majd hosszában is fűrésszel felslicceltem. Ezzel a "közdarabbal" már illeszkedik az új hegy a fűtőtestbe.Utána már csak egy diódát+visszajelző ledet kellett szerelnem egy függőkapcsolóba, amivel a gyors felfűtés után fél teljesítménnyel lehet járatni, mert különben mindent szétéget. Most már jó lett! 8)


hétf. márc. 31, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség