Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 7:26



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Soxorozó 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 11:05
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ham bazárosba bele kell kalkulálni,hogy bontott cuccok,minden garancia nélkül..
Lehet,hogy az első (vagy valahanyadik) bekapcsolásra már el is száll a kondi,EMG szkópokban volt ez állandó probléma.
Én inkább kész TV sokszorozót használnék,ha megoldható.


A TV is jó ha belefér egy szkópba.
egyébként én is a HAM-ba vettem most nagyfesz kondikat és nem bontottak voltak. Vadi újak.
Üdv.


vas. ápr. 06, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ham bazárosba bele kell kalkulálni,hogy bontott cuccok,minden garancia nélkül..
Lehet,hogy az első (vagy valahanyadik) bekapcsolásra már el is száll a kondi,EMG szkópokban volt ez állandó probléma.
Én inkább kész TV sokszorozót használnék,ha megoldható.


vas. ápr. 06, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Idézet:

RT szerkesztőség HAM bazár Bp. Dagály u. 11.
100 pF/8kV 100 Ft
210 pF/7 kV 50 Ft
2.2 nF/3 kV 2db/100 Ft

Üdv:asd


Megnézem. Kösz.
Üdv.: NDR


szomb. ápr. 05, 2008 19:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 11:05
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
NDR írta:
A Köporc-nál, is gyártanak ilyeneket, ugyanezzel a dielektrikummal, de az ára nem volt szimpatikus (ezervalahányszáz darabja :( ), úgyhogy maradok a lomexesnél. Kösz a tippeket.
Üdv.: NDR


RT szerkesztőség HAM bazár Bp. Dagály u. 11.
100 pF/8kV 100 Ft
210 pF/7 kV 50 Ft
2.2 nF/3 kV 2db/100 Ft

Üdv:asd


szomb. ápr. 05, 2008 18:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A Köporc-nál, is gyártanak ilyeneket, ugyanezzel a dielektrikummal, de az ára nem volt szimpatikus (ezervalahányszáz darabja :( ), úgyhogy maradok a lomexesnél. Kösz a tippeket.
Üdv.: NDR


pén. ápr. 04, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Lomexbe vannak 3kV-os kerámia kondik. De 1kV-osak tuti, néhányat sorba lehet kötni. Pár forint egy kondi.


csüt. ápr. 03, 2008 16:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A PEAGY-nál úgytom rendelésre legyártanak 2,2nF 10KV kondikat. De nem is olcsó. Azok még pont szkópba készültek.

A TV sorvégfokban van 2,2nF 2KV, abból kettőt sorba, velük párhuzamosan egy 22Mohm ellenállást kiegyenlítőnek. De előbb érdemes megnézni kibír-e 3KV-ot.

Ha nagyon fontos megcsinálom neked. Sorkimenővel is pótolható a dolog, persze megfelelő szabályzásal. Megoldható a szinusz meghajtás is...


csüt. ápr. 03, 2008 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Idézet:
Szia !
Nem ártana tudni milyen szkóp, milyen kimenő fesz és bemenő fesz illetve hány tagú a sokszorozó?
Üdv:asd

Ez egy valódi kétsugaras, egyedi fejlesztésű (nem amatőr!), szkóp, valamelyik műszeripari intézet gyártotta a '80-as években. Csak a nagyfesz része rossz, és mivel a trafó és a sokszorozó ki van öntve, nem javítható. Amúgy kétfokozatú (négyszerező) van benne, a szükséges kim. fesz. 7kV, a kond. értéke 2,5nF, és ebből kellene kb. 4kV-os.
Üdv.: NDR


szer. ápr. 02, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 11:05
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
NDR írta:
Hali!
Egy kis segítség kellene sokszorzóval kapcsolatban: újjá kellene építeni egy szkóp sokszorozóját, de nem tudom milyen kondenzátortorokat rakjak bele.

Üdv.: NDR


Szia !
Nem ártana tudni milyen szkóp, milyen kimenő fesz és bemenő fesz illetve hány tagú a sokszorozó?
Üdv:asd


szer. ápr. 02, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!
Egy kis segítség kellene sokszorzóval kapcsolatban: újjá kellene építeni egy szkóp sokszorozóját, de nem tudom milyen kondenzátortorokat rakjak bele. Pontosabban, az a gondom, hogy nem igazán lehet kapni néhány nF-os kondikat 3-5 kV feszre. Ami elérhető, az un. biztonsági zavarszűrő, 2-4nF, 250-400V AC, (X1, Y1 osztály) Y5V dielektrikummal, ezek elvileg elbírnak 3-5kV DC-t. A kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő-e erre a célra? Ráadásul az Y5V-nek nagyon nagy a hőm. függése, magasabb hőmérsékleten 50-80%-ot csökken a kapacitása.
Üdv.: NDR


szer. ápr. 02, 2008 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lehet osztót készíteni házilag is ellenállatokból,és nem a szkóp bemenetét hanem a /10 mérőfejet akasztani rá.Mértem már igy soksok kilovoltot is multiméterrel,közönséges ellenállatokkal,fillérekből,meglehetősen pontosan.

Téged nem üt agyon semmi,ha nem fogdosol feszej alatt lévő cuccot.A szkópnak megárthat ha leszakad a földelés mérés közben,vagy más csintalanság,de nem jellemző.Azért ha már van,érdemes a leválasztótrafót használni.Azt tudni kell,hogy a leválasztótrafó sem isten,a több KV bizony ugyis megcsapdos ha leválasztóba van a tv dugva,és a kondik is csapnak,vagy a bőrödbe lukat égetnek,ezen a leválasztó sem segít.


csüt. aug. 25, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Köszönöm a választ!
Igen, olvastam a szkópkábeles topicot, azért is hitetlenkedtem eme jószággal. A "Spanyolviasz"készítésben nem jeleskedem.
Megint bejött a mondás: "csak arra jó amire kitalálták..."
Jut'eszembe: vashuzalt úgy lehet forrasztani, hogy foszforsavban megmaratod. A manganinhuzalt hogyan lehet?!?

Azt tudtam, hogy a régi szkópoknál az 1MOhm 20pF az szabványos, csak azt nem, hogy csővoltmérőknél, digit. multimétereknél is az lenne.
a digit. multiméterek 1000V-ig jók (a mérővezetékében nem voltam biztos...!!!)

Első gondolatom nekem az volt, hogy multiméterrel lemérem a 230V-ot, majd a mérőműszerrel is rámérek, és meghatározom az osztásarányt.
Az elem, vagy táp mégis csak biztonságosabb...
Jobb félni, mint megijedni: más beszereztem egy 230/230V-os leválasztótrafót, és erősen vadászok egy FI relére.

Valami gatya a 230V-os méréssel van, mert annak idején a suliban nagyon felhívták a figyelmünket, hogy szkóppal TILOS közvetlenül hálózatot mérni.
Valami olyasmi rémlik, hogy a készülék háza le van földelve, a gyengeáramú test magy ellenálláson keresztül rá van kötve, és gyenge földeléskor könnyen kialakulhat az a helyzet, hogy vagy a szkópot verem agyon, vagy engem üt agyon a delej. Már nem emlékszem pontosan.


csüt. aug. 25, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Már néhány KHz-en is reménytelen a hiteles mérés.Ugyanis a nagyfesz mérőcsúcs nem szkóp mérőfej.
(Nézz át a mérőfejes topicba és olvasd el milyen parázs vita alakult ki a mérőfej és a szkóp bemenetének egyszerűsége vagy bonyolultsága körül.)
Tény:a szkóp bemeneti impedanciája csak DC környezetében tekinthető tisztán rezisztívnek (ellenállással durván helyettesíthetőnek) ez a jól ismert 1megaohm.Ez általában szabvány,kb igaz minden szkópra.A csővoltmérő belső ellenállása is hasonló,néhány megaohm(a jobbaké) hogy mennyi,csak kikisérletezni lehet(ha nincs hozzá gépkönyv).
A szkópod ennyi "piszkálás" után vajon mitől hiteles?
De:elékötöd azt a nagyfesz csodát a szkópnak,és rálépsz valami ártatlan delejre.(zseblámpaelem).Persze néhány volt/cm ben nem látsz semmit.(ha igen,az baj,akkor nem oszt a mérőfejed).Elkezded "lefelé" tekerni a szkóp osztóját..nemtudom mekkora a max érzékenysége,lehet hogy 1mV/cm-ben sem látsz semmit.Akkor megküldöd pár tiz volttal,ha századára oszt,akkor tizedvoltokat kapsz.Ebből amit "látsz" a szkópon,ismerve az eredeti feszt amit mérsz,kiszámolható az osztás.
Mindez szigoruan csak DC környezetében igaz,azt a mérőelőtétet nem tervezték KHz-es jelek mérésére.


csüt. aug. 25, 2005 10:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

Még egy kísérlet, de aztán be is fejezem, mert úgy látszik reménytelen az esetem. :cry:

Csak megéri valaki, hogy NEM zuhanyzóból részegen, és álmosan kijőve mezítláb a radiátoron önmagamat benzinnel leöntve egy zárlatos fázisceruzát a nyelvemen tartva szeretnék ívet húzni a sorkimenőről!!!
"Ne ily halált adj nékem Istenem!"

Azt fontosnak, és jónak tartom, hogy szóltok, hogy veszélyes!

mérőszurony (leánykori nevén nagyfesz. mérőfej):

nem akarok sorkimenőt mérni! Írtam is, hogy azt csinálja szakember...(olvass vissza a topicban...)

csak azt szerettem volna megtudni, ha később valaha csöves végfokot szeretnék mérni (közvetlenül az anódon) hogyan használjam (úgy, hogy hiteles is legyen!!!). a mérőszurony egy (már majdnem teljesen megjavított) csővoltmérőé, aminél feltehetőleg a bemeneti impedanciát úgy határozták meg, hogy jó legyen. Az orosz szkópomnál, vagy a magyarnál, amit már kínomban én javítottam (szkópcsőcsere, időalap) meg tudja a búbánat, hogy valóságban mennyi a bemeneti impedancia(és ez zavarhatja a mérést). Még mindig az a kérdésem, hogy hogyan, és milyen frekvenciahatárig lehet vele mérni.

a monitornál csak a gyengeáramú résznél matatnák, és ott is csak csere alapon. De már ettől is kezt elmenni a kedvem
:?


csüt. aug. 25, 2005 6:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Na,ez a topic kezd "kész" lenni :x
Kedves nagyon hozzáértő kollegák,akik ágáltok,és (bár nem akartam,de leírom) gúnyolódtok,hogy veszélyes vagy sem a TV/monitor stb javítás.
Annak aki ért hozzá nem az.Ám legyen.Oké,Ti is értetek hozzá.
Csak akkor nem értem,hogy:
1.miért találomra fázisceruzáztok
2.a "mérőszurony" (igy hívnák? sosem hallottam még igy) mitől ilyen bonyolult? (ha nem tudod az ellenállását mérd meg,ha nem tudod közvetlenül mérd közvetetten tápegységgel,ha ugy sem tudod,ne nyulj TVbe!)
3.Ha a hozzáértő szakember aztmondja,hogy szerinte sorkimenős,és nem éri meg javítani,mért nem lehet azt elhinni?
4.Miért ott kellene elkezdeni a TV javítást,hogy belenyúlunk egy (reménytelenül) rossz készülékbe? Úszni tanulni úgy kell,hogy helikopterrel ledobnak az óceán közepén?
5.Kapcsolási rajz nélkül még az sem mindig tud egy készüléket megjavítani,vagy tökéletesen eligazodni benne,aki 10éve csinálja,és 10ezer készüléket látott/javított már.Ha a készülék nem tipikus alapkapcsolásra épül,az elrendezése szokatlan a hibája nem tipushiba,a legrutinosabb szaki is rajzélt,javítási segédletért kotor.Mért gondolja bárki,hogy neki minden tudás és gyakorlat nélkül találomra sikerül?


szer. aug. 24, 2005 20:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Hat nem meg k u r t a a marhajat aki a
radiatoron mezitlab allva probalta bekapcsolva
"javitani"...


:) hát ezt már max. csak azzal lehetetne felülmúlni, hogy: "és előtte egy perccel jött ki a zuhany alól" :D


szer. aug. 24, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Jártam egyébként elektrotechnikai szakközépiskolába,

Na en meg tartottam szaktanfolyamokat hasonlo
(nem konkretan rad gondoltam) szakembereknek.

Bentlakasos volt, es gond volt a TV-vel.

Hat nem meg k u r t a a marhajat aki a
radiatoron mezitlab allva probalta bekapcsolva
"javitani"...


szer. aug. 24, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Bocs, de fogalmam sincs, mi az a mérőszurony, ebből kimaradtam, de akármi is az, nem javaslom az anódfeszt piszkányolni vele, hacsak nem akarod a mögötte lévő mérőműszert tönkretenni.
Azt sem értem minek akarsz nagyfeszt mérni, megy/nemmegy kész, minek azt méregetni ?
Mivel ki-be kapcsolgat, ha nincs zárlat a tápon, jó eséllyel sorkimenős, teszterrel esetleg lehet ellenőrizni a sorkimenőt.
A hibaelháritáshoz meg szakember kell, ha meg tanulni akarsz, arra az internet alakalmatlan, el kell menni egy szakember mellé besegiteni, vagy valami hasonló, abból lehet tanulni, ha azt mondom neked, hogy pl. C123 csere, ebből semmit sem tanultál, a tudásért meg szokás dolgozni, leirni nem lehet.
Én is igy kezdtem, valahogy.


szer. aug. 24, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kösz a hozzászólásokat, ezentúl nem fogok tévét javítani - mert ez egy nagyon komplex, és bonyolult tudomány. Átlagembernek az esze nem érhet fel ilyen magaslatokba. Már bánom, hogy a múltkor én dugtam be a konnektorba a TV-met.

Jártam egyébként elektrotechnikai szakközépiskolába, 12 éve foglalkozom elektronikával minden szabadidőmben. Aki járt hasonló szakközépbe, az tudhatja, h. mennyi gyakorlati tudást adnak ott az ember fejébe... A TV-szerelést csak úgy lehet megtanulni, ha vki ellesi tapasztaltabb egyénektől. Mivel jelen kor legfontosabb vívmánya az Internet - egy átlagember joggal feltételezheti, h. itt majd választ kap kérdéseire. Persze lehet, hogy csak rosszul lettek feltéve azok a kérdések. Azért köszönöm azt a pár választ, melyben azonos méretű lovon foglalunk helyet!

Rázott is meg párszor a 220V, ill. egyszer nem sütöttem ki jól egy kis ITT Ideal Colort... Tanultam is ezekből. A fázisceruzát egyébként nem úgy értettem, h. belenyomom a sorkimenő szekunderébe... Kb. 6 cm-ről már lehet látni, h. müxik-e. A tappancs nem húz 6 cm-es ívet, ha közelítenek vele a testhez... Itt viszont még hozzájön a fáziskereső szigetelése, plusz a vezetéké... De ez a része lezárva, értettem: NEM SZABAD SEMMILYEN TÁRGGYAL KÖZELÍTENI A LESZEDETT HÁTLAPPAL RENDELKEZŐ TV-KÉSZÜLÉKHEZ. Sőt, már a hátlap leszedése is életveszélyes - de ez ott is le van írva...

Itt nem csak arról van szó, h. kicserélek egy biztit találomra, és milyen büszke vagyok magamra... stb. Ha valakit érdekel ez a szakma, el kell kezdenie vhol. A '80-as években megjelent szakirodalom átböngészése után még nem biztos, h. minden világos egy kezdőnek. Nyilván nem anyagi haszonszerzés/spórolás érdekében kezd el foglalkozni valaki a mai T**CO Gazdaságos-zebracsíkos világban TV-szereléssel... Olyan olcsón lehet noname TV-khez, ill. használt márkás TV-khez jutni, h. eleve nincs értelme javítási költségről/pénzről beszélni. Olyan ez, mint amikor Kodály Zoltán népdalt gyűjtött. :) Akkor még volt egy-két ember, aki tudott párat - ma meg már el sem tudjuk képzelni milyen volt akkor - miközben nézzük a TFT-monitort, ami ha elromlik - még az okosok sem tudják megjavítani... Még jó, h. páran megosztották Zolibá'-val a dalaikat, mert akkor most nem tudnának mit tanulni ált-isk-ban ének-zenéből. :)

Üdvözlettel: fk


szer. aug. 24, 2005 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

O.K. eddig is értettem, sőt felfogtam amiket mondtatok.
mikor még rádióamatőrködéssel szórakoztam építettem, javítottam (tranzisztoros) rádiót, azóta erősítőt, (csöveset is), tápegységet. Tudom nem nagy szám, és nem TV, és vagy monitor, legalábbis veszélyesség szempontjából. Lem vagyok tök. Legalábbis nem teljesen. Nem ez a szakmám, de egy bizonyos határig (!) szeretek elszórakozni vele.
Ez a terület teljesen számomra ismeretlen. Információt, segítséget kértem. áram alatt nem nem volt szándékomban nyalogatni.
A monitor amúgy veszett fejsze nyele.
Azért adták ide, hogy nem veszkődik vele senki, nem ér annyit, hogy javítsák. Úgy voltak vele, hogy inkább nálam menjen tönkre, mint kidobják.
Régebben egy topicban kértem segítséget egy laptop tápjához. Szintén csak kattogott. Azt javasolták, hogy cseréljek kondikat.
Cseréltem, mértem, megtaláltam, és bejött. Ezért írtam a kondik cseréjét. Nem jó ötlet? Mi kárt tehetek vele? Bekapcsolt állapotban nem nyúlok bele, és ha csak a tápegység részét zaklatnám. okozhatok ezzel kárt?

a mérőszurony még mindig kérdésem. Nem ismerem.
Nem itt használnám, ui. fogalmam nincs milyen fesz.-t kellene mérnem, milyen jelalakot kellene látnom.
mérés előtt hitelesíteni kel?!? Mármint a bemeneti impedancia ismeretlen, vagy legalábbis saccolható volta miatt (elvileg 1MOhm, 20pF a szkóp, 1-10MOhm a multiméter(max 20kHz-ig), és nem tudom mennyi a csővoltmérő)?
milyen frekiig lehet vele elmenni (16,525kHz felett is van élet, netán csöves adónál... :-) )


szer. aug. 24, 2005 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Hihetetlen dolgok ezek, minek túrkáltok bele a legkisebb hozzáértés halvány nyoma nélkül tévébe, monitorba. :(
A kondenzátorról, mint passziv alkatrészről már sokan hallottak, igy azokat cserélgetik próba cseresznye alapon, hátha bejön.
Fáziskeresővel tévét javitani, nagyon LOL...
Szerintem ha valaki nem ért valamihez, legalább abszurd tanácsokat ne adjon másoknak.
Egyébként meg csak csináljátok, majd megrúg az anódfesz fáziskeresőzés közben , és rájöttök.
Olvassátok el, mennyi kell az emberi szivnek, hogy megálljon, igaz ritkán jön be, de csak csináljátok, hátha sikerül.
Sajnáljátok a pénzt egy normális javitásra, de akár az életetekkel is játszotok pár ezer forintért. Ritka szánalmas...


szer. aug. 24, 2005 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
ÁÁÁÁÁ !!!! :evil: :evil: :evil:
Ne tedd teljesen tönkre...


szer. aug. 24, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
O.K. igazad van. Próbaképpen kiveszek pár elkót, és lemérem. Ha nem hiteles a kapacitása, akkor kicserélem. Nagy bajt nem csinálhatok vele.
"Majom módszer"-> ha végtelen számú majmot végtelen számú írógép elé ültetsz, valamelyik leteszi eléd Shakespeare valamelyik művét...:lol:

szereztem egy "szuronyt"
elvileg nagyfesz mérésére jó.
a gondom az, hogy ezt egy műszerhez/szkóphoz mindig hitelesíteni kell?!?
ha jól emlékszem 2 db 100MOhmos ellenállás van benne.
ehhez hozzáadódik a mérőműszer bemeneti ellenállása ~1MOhm
mivel nem mindig tudom, hogy mennyi a bemeneti ellenállás, nem hiteles a fesz. mérés.

lehet, hogy nektek blőd a kérdés: hogyan kell mérni vele? :roll:


szer. aug. 24, 2005 6:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Ha nem láttam , honnan tudjam, mi a baja ??? Nem kondi hibának tűnik amit leírtál. Az LG-k inkább sorkimenő hibásak szoktak lenni, de MÉRÉS nélkül mit mondjak... Típust sem írtál, csak hogy van egy LG monitor.
Úgy meg nem lehet monitort javítani , hogy a sorvékfok közelében nem mérek, mert félek tőle, hogy megráz.... :evil:


kedd aug. 23, 2005 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
aaa123-> Volt, de azt mondta, hogy vegyenek másikat, mert a javítási költség, többszöröse lenne egy új monitorénak. Nem tudom mennyire nézte meg, Megkaptam, hogy szórakozzak vele. Ritkán hallok halott monitorról.
Rendesebben rakhatják össze, mint a számítógépeket.
a kattogásból táphibára gondolok. kondicsere? hibásan gondolom?


kedd aug. 23, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Kérdéseid alapján vidd el hozzáértő szakemberhez, és lehetőleg ne "javíts" benne semmit. Semmi rosszindulat, de ha beletúrsz, próbálgatod, csak még jobban tönkremegy.


hétf. aug. 22, 2005 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Nem akartam új topicot nyitni, szerintem lakozik itt is olyan emberke aki tud tanácsot adni:
Adott egy 17" LG monitor.
beteg.
Ha bekapcsolom, akkor halkan felsípol (szerintem a kapcs.üzemű táp), majd zöld lámpa mellet olyat csinál, mintha valami ki-be kapcsolgatna (közben egy relé ki-bekapcsolását is hallom).
Annyira nem vagyok benne az javításban, hogy a nagyfesz környékén matassak (azt csinálja ménkűálló szakember), de ha adnátok vmi támpontot, hogy mit nézzek meg (esetleg típushiba), azt megköszönném.


hétf. aug. 22, 2005 17:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Tiz eve meg szembekoptem volna magam
ha nem tudom megcsinalni a TV-met.

Ma mar inkabb arra vagyok buszke
hogy nem turtam bele....

Biztositekot ezert elvileg tudok cserelni :))))


pén. aug. 19, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez már csak baleset-munkavédelem és (ön) fegyelem kérdése.Haltak már meg valóban hozzáértők is,a többszázadik megjavított készülék után.(mit nekem..profi vagyok..ugysem lesz semmi..és hasonló trehány hozáállás)Az áram már csak ilyen,nem kérdezi,hogy ki vagy,tudod-e mit csinálsz,hány éve dolgozol villannyal.A tv belülről mint a hálózatról valójában le nem választott,sőt a hálózatinál jelentősen nagyobb feszültségeket ,izmos elkókat,stb tartalmazó szerkezet igenis az egyik legveszélyesebb belül.Ehhez képest minden lakásban ott terpeszt..általában több darab is.Nem tartom jó ötletnek néhány önálló áramkör megépítésén már túlesett,a kapcsolási rajzot ugy ahogy értő,de csak egy fázisceruzával "felfegyverzett" barkácsoló kollegákat tv javításra buzdítani.Az ilyen "matass benne,hátha világít" tipusú hibakeresési tippektől meg feláll a hátamon a szőr.A saját életével mindenki ugy játszik ahogy akar,ez egy dolog.Az,hogy másoknak milyen "jó tippeket" ad,egy másik.Én is voltam már hülye,figyelmetlen..pórul jártam,de megúsztam.Ez nem azt jelenti,hogy akkor mostmár hurrá,"sose halunk meg"...na :) Probáltam helyre tenni a dolgokat és nem összevissza ilyesztgetni.Nyilván nem gondolom,hogy villámok csapdosnak a TVben és elevenen emésztik el aki csak belenéz.De néhány tapasztalatlan kollega esetleg kicsit rosszul fogja meg a percek óta kikapcsolt,kihúzott,és 2 mozdulattal kiszerelt kisTV panelját,majd a kapott irtózatos áramütés után ébred rá,hogy mégsem gondolt mindenre.(elkók!)


pén. aug. 19, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Még szerencse , hogy sokan úgy tekintenek a TV -re minha valami "mindjártagyoncsap" szerkezet lenne, amiben mindenütt kiloVoltok húznának...
Azért ha tudod mi merre van, nem vág rögtön agyon, de jobb ha hozzá nem értők nem nyúlkálnak bele ész nélkül.
Én mondjuk életemben nem használtam az említett 1000V-os gumi csvarhúzót TV javítási célzattal...
Az a legjobb, hogy a TV-hez mindenki nagyon ért, mert már egyet-kettőt véletlenül megjavított. (bejött egy bizti, vagy sorkimenő csere)


pén. aug. 19, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A TV javítás komoly dolog.Lehet mázli,pl ha "süket" a tv sokszor meggyógyítja a sorkimenő komplett és a végtranyó csere.Olyan ritkán van,hogy csak nagyfesz nincs..(akkor elindul a tv csak sötét a kép,fűtés van,képcső megy,eltérítés is "hallatszik" csak nincs a nagyfeszre jellemző "pattogás"..vagy nagyon is van,ha áthúz valahol belül :twisted: )Tvben turkálni még a kapcsrajzot fejből vágó vérprofiknak is csak nagyon megfontoltan ajánlatos.Alap eszközök:KV-ig szigetelt csavarhúzó készlet(végig,a szára is!),hasonló kategóriájú multiméter,esetleg KVos osztó(sok ellenállatból házilag is építhető) és komoly hibákhoz oszcilloszkóp.Az ember puszta keze,a fázisceruza,és hasonlóak nem való a TV közelébe sem.A legtöbb gagyi távolkeleti TVben a trafó hajlamos belül átütni,és előbbutóbb tönkremegy,ha nincs a nagyfesz "leterhelve",vagy mielőtt tönkremegy,még agyonrángatja a végtranyót is(általában ez a 2 együtt csere).


pén. aug. 19, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Árulnak a boltokban multimétert már 1-2 e ft ért, azzal meg lehet MÉRNI a tranzisztorokat... Bár tudom "komoly" beruházás , mert vannak nagyon "profi" emberek (mint az öreg szakik), akik nézegetik a tranzisztorokat és kitalálják , hogy "biztos az a rossz".
Fáziskeresővel nem lehet tv-t javítani... Ha nem tudod mit akarsz mérni, a multiméter, vagy egyéb műszer sem fog segíteni...


pén. aug. 19, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
"és általában villanyszerelők, "

Én mégcsak az sem vagyok, ugyanis szociológus leszek. :) A biztipatkolást meg a gányolást egyébként teljes mértékben elítélem.


Akkor hogy lehet szakszerűen megtudni, h. a sorkimenő/sokszorozó/végtranyó közül melyik a hibás - olyan esetekben, amikor nincs fény? Van valami olyan, h. lekötöm a sokszarozót a sorkimenőről, és ha ilyenkor van hang, akkor a soxorozó ****. Igenám, de:

éppen javított TV-mnél nincs hang, csak ha felhangosítom vmi búgás, meg a led világít. Lekötöm a soxorozót, szintén ez van. A Fáziscerka - amit nem fogok többé használni - a sorkimenőig még villogott... Akkor csak a soxorozó.

Egy Videoton tévénél korábban lekötöttem (távpiszkás volt) ezt a vezetéket, és utána lett hang.

És mi a helyzet az újabb készülékekkel, amiben egyben van a sorkimenő és a soxorozó? Ezekkel soha nem tudtam mit kezdeni. Itt hogyan kell megkeresni a hibát?

Köszönettel: fk


pén. aug. 19, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Az ilyen öreg szakiknak fűrészelném le a kezét tőből , hogy ne nyúljanak többet TV-hez. :evil:
Az ilyenek patkolják a biztit, cserélik az alkatrészeket össze vissza, ész nélkül, és általában villanyszerelők, de ahhoz sem értenek igazán...
Képzeld én soha nem használtam fáziskeresőt TV szereléshez (max csavarhúzónak). (De annak se igazi ,mert könnyen törik.)


csüt. aug. 18, 2005 22:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi a segítséget, már meg is találtam a használható darabot itthon a padláson. :) Nekem egy öreg szaki tanácsolta anno, hogy közelítsek a fáziscerkával, és ha világít, akkor OK az adott vezeték.

Amúgy milyen távolságból húz6 át?


csüt. aug. 18, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
aaa123 írta:
A vékony vezetékekből a test lábat (A) nem ártana bekötni...

Ez magától értetődő...
De, ha gk. trafóval csinálja, akkor annak a testje a test :D


csüt. aug. 18, 2005 8:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
A vékony vezetékekből a test lábat (A) nem ártana bekötni...


szer. aug. 17, 2005 23:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Én nem nézegetném fáziscerkával a 25kV-ot, mert ha átüt nagyon nagyot csap rajtad...


szer. aug. 17, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi a választ!

Tehát gyakorlatilag elég egy sorkimenőre rákötni azt az egy vezetékét, és a tappancsos vezeték mellett egy fáziscerka kimutatja, h. jó?

Magyarul a vékony vezetékek bekötése nélkül még müxik a cucc!?

A fókuszfeszt hogy kell mérni, ill. minek terhelni?

Üdv: fk


szer. aug. 17, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás Re: Soxorozó
'// /\ l\l D /\' L írta:
Üdv Mindenkinek!

A kérdésem: Hogyan lehet egy sokszorozóról - TV-be szerelés nélkül -megállapítani, hogy jó vagy rossz?

Köszönettel:

fk


555-el meghajtasz egy 12V-os gépkocsi gyújtótrafót, mondjuk 15KHz-en.
A kitöltést úgy módosítod, hogy a kimeneten, max 3-5KV legyen.
Erre rámegy a soxorozó bemeneti pontja, aztán szikraméterrel lehet mérni :lol:
A Fókuszfeszt is lehet mérni, hogy megvan-e, és, hogy jó-e.
Bár, a 25KV-ot, le lehet terhelmi, pár megaohm-al is.


szer. aug. 17, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Soxorozó
Üdv Mindenkinek!

A kérdésem: Hogyan lehet egy sokszorozóról - TV-be szerelés nélkül -megállapítani, hogy jó vagy rossz?

Köszönettel:

fk


szer. aug. 17, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség