Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 20:15



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2007 19:22
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Dunaujváros
Hozzászólás 
Attila Semmi bajom a Plastik70 lakkal, csak van kimondottan nyák-védölakk! SK 10! aki 1x megprobálja -ragaszkodik hozzá. én kb 25-30 éve használom. (egyszer régen 1 tanáromtol kaptam egy keveset)Igaz annyi a hátránya, hogy nem olyan kemény , de gyorsan szárad ez is. Oldoszere izo-propil alkohol. Ujraforrasztásnál (mert hiszen van ilyen, ha elsöre nem jo valami alkatrész)..nem barnul, nem szinezödik.A Plastik -ot inkább trafoknál használom, meg amikor még volt Letraset- a feliratos elö-hátlapokat fujtam vele. Nagyon jó! Számomra azért fura, hogy nem látom a forumokban az SK10-et ..ja és a "KÉK" pnp foliát sem emlitik sokan. Transzfer-foliának minden mást látok-olvasok.Pedig jó! Én nem vagyok tehetös, de mivel drága, meggondolom mit mivel..és a SAGAX foliája nekem 100% os. (leszámitva a tanuloidöt ugyebár )
köszönettel: G.


szomb. ápr. 12, 2008 12:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mi a baj a Plastik 70-el?
Erre találták ki! 15 perc alatt megszárad, nem ragad, forrasztható, még kenegetni sem kell mert spray! Emellett használható szigetelőként trafónál, kondinál vagy bárhol, és még a pontos adatai is meg vannak adva (átütési szilárdság, ellenállás). Jó mondjuk elég büdös, de csak addig a 10 percig amíg meg nem szárad.


szomb. ápr. 12, 2008 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2007 19:22
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Dunaujváros
Hozzászólás 
Ezüstözni? Házilag alapvetöen AgNO3 ezüstnitráttal cukros (jol irtam CUKOROLDAT) közegben, de macerás az oxidmentesités. Egyszerüen leválik ha nem jol elökezelt az anyag (réz, szénacél stb)
Miért nem használtok SK 10 lakkot?? ez folyasztoszer és védölakk egyben.10év után is jol forraszthato! Az akril az müanyag és olvad, és nem höállo, ja és büdös is.....


szomb. ápr. 12, 2008 11:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Farkas György írta:
Persze egy recipém van arra is, hogy a nyákot bé lehessen vonni fémréteggel, (ezüstréteggel), és aztán azt lelekkozni.
Gyuri


Publikus?


szomb. ápr. 12, 2008 9:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
....Én sima szintelen akrillakkal szoktam lefújni. Lehet javítani is...

Üdv Topiktársak!

"watt" mondja a "tuti"-t! Jómagam is ezt az "akrilános" megoldást használom amióta létezik a lakk. Persze egy recipém van arra is, hogy a nyákot bé lehessen vonni fémréteggel, (ezüstréteggel), és aztán azt lelekkozni. Ugyan ez úgy lett, hogy az ultrára készűlt "kütyük" dolgait "illet" ezüstözni, és hát nem mindig galvanizált az embörfia! (A bevonó lakk előbb volt mint az akrilán!) :)
Aztán az akrilán még alkalmas más, díszítő festés elkészítésére is.

Gyuri


szomb. ápr. 12, 2008 5:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ja oké. :D


pén. ápr. 11, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Attila:én a bemártott padlólakkról beszéltem,aminek ez hátránya,előnye, hogy nagyon kemény és nagyon olcsó,nyugodtan lehet tunkolni az áramkört.


pén. ápr. 11, 2008 8:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Hmm...annakidején pedig mindent gyantáztunk.
Most ránéztem egy még be nem ültetett catridge-re (ahol egyébként tökmindegy ) és 20MOhm felett van (nem tudom megmérni) a még ragadós gyanta ellenállása két negyedraszteres elég hosszan párhuzamos vezetősáv közt.Szóval nem értem.
Az lehet,hogy az ICL bemenete többszáz megaohm,és ha tápot kap több megaohmon keresztül,akkor elkezd ugrálni,...de normálisan nagyon ritkán vannak ilyen nagy impedancián hagyott kezetékek egy áramkörben..szerintem.
Ilyen drága csodalöttyöt sosem vennék,kemény csónaklakkból (padlólakk is jó) párezer ft egy akkora bili,hogy nem is lefujom,hanem bemártom az áramkört ;)


Egyszer nekem is sikerült magamat megszivatni.
Valamikor tacskó nyákgyártóként rájöttem, hogy a RO-55 nevezetü rozsdamaró folyadékba mártott rézdrót milyen jól futtatható cinnel, csak marha büdös!
Na én kisokos csináltam egy infra hangátviteli eszközt a rádiótechnika újságból és a nyáklapot szépen lekentem rozsdamaróval, majd befuttattam cinnel páka sgitségével. Ezután kufúr, beültet, lepróbál.
Asszongya a cikk szerzője, hogy helyezzük feszültség alá a készülék vevő részét. Ekkor egy FM zajt kell hallanunk ami azt jelzi, hogy a berendezés üzemel. De nálam sem FM, sem semilyen zaj nem volt, csak a kutyák csaholása hallatszott be az ablakon, mert már igen este volt mire végeztem a beültetéssel. A meglepetés csak ezután ért, mint nyári esőben a villámcsapás. Megfordítom az infravevő nyákját, fejemen a walkman fülhallgatóval, még mindig Fm zajt keresve a nyáklapon, mikoris meglátom, hogy az alkatrészek lábai közt, de főleg az OP27 és asszem LM386 ic-knél pezseg a nyák. Hát hírtelen nem is tudtam mire gondoljak. Fiatal kezdő elektrotechnikai vegyészként először arra gondoltam, hogy olyan mérvű az LM386 erősítése, hogy feloldja a nyáklapot, de ha az nem is, akkor az infra vevő nyomja oly nagy teljesítménnyel ki magábol az ABBA (mamma mia) nótát,amit tesztelés céljából az adóra kötöttem, hogy azt az OP27-es IC nem birja feldolgozni. Végül rá kellett jönnöm, hogy az előzöleg felvitt rozsdamaró nézte laposelemnek az ic-k lábain lévő cink bogyókat.

Bocs ha off voltam, de nem tudtam nem megosztani ezt a kezdőként szerzett, hatalmas élményemet.


pén. ápr. 11, 2008 6:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
De,probléma.Mondhatni lehetetlen a lakk eltávolítása nélkül, viszont cserébe a kádba is beteheted,a víz alatt is megy :D
:shock:
Ezt miből gondolod?
A Plastik 70 forrasztható!


pén. ápr. 11, 2008 4:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én sima szintelen akrillakkal szoktam lefújni. Lehet javítani is... (pl. MOTIP vagy mifene...)


pén. ápr. 11, 2008 4:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
De,probléma.Mondhatni lehetetlen a lakk eltávolítása nélkül, viszont cserébe a kádba is beteheted,a víz alatt is megy :D


csüt. ápr. 10, 2008 23:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
És nem problémás ezt utánna javítani, forrasztani? Már a lakkra gondoltam. :roll:
Attila86 köszi a linket.


csüt. ápr. 10, 2008 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hmm...annakidején pedig mindent gyantáztunk.
Most ránéztem egy még be nem ültetett catridge-re (ahol egyébként tökmindegy ) és 20MOhm felett van (nem tudom megmérni) a még ragadós gyanta ellenállása két negyedraszteres elég hosszan párhuzamos vezetősáv közt.Szóval nem értem.
Az lehet,hogy az ICL bemenete többszáz megaohm,és ha tápot kap több megaohmon keresztül,akkor elkezd ugrálni,...de normálisan nagyon ritkán vannak ilyen nagy impedancián hagyott kezetékek egy áramkörben..szerintem.
Ilyen drága csodalöttyöt sosem vennék,kemény csónaklakkból (padlólakk is jó) párezer ft egy akkora bili,hogy nem is lefujom,hanem bemártom az áramkört ;)


csüt. ápr. 10, 2008 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ááááá.... k-val írják.
http://www.hqvideo.hu/info/hu/70_200.html


csüt. ápr. 10, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Ez mi ez az? :shock:
A google a WC ülőkétől, a spray fúvóka szelepig mindent dob csak ezt nem. A NASA-tól rendeled? :lol: Mert az első 20 találatra semmi. :x


csüt. ápr. 10, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Plastic 70. Bár megjegyzem, hogy még ICL7107-es áramkört nem fújtam le vele. De nem hiszem hogy gond lenne.


csüt. ápr. 10, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
OK!
Mit ajánlasz pára, nedvesség ellen? Akrilán lakk kilőve.


csüt. ápr. 10, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem mindig borsózik a hátam ezektől az ötletektől! Nem azért mert gányolás meg ragad meg ilyesmik, hanem az elektromos szempontok miatt.
Például egy ICL7107-es kapcsolás gusztustalan dolgokat művel a gyantától ami a lábai közt van!


szer. ápr. 09, 2008 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
A gyantát denszeszben kell oldani, annyit kell bele tenni, amit még fel tud oldani. De azt nem tudom, mennyire jó evvel telibe kenni a panelt, sztem ragacsos marad. Inkább nehezen forrasztható vezetékekre, alkatrészekre kell kenni/ mártani.


szer. ápr. 09, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Arra gondoltam, a panelt lehetne-e úgy szinezni hogy az alkoholban feloldott gyantába beletenném egy alkoholos filc betétjét. :oops: / Nem röhög :) / Így sokféle színből lehetne választani.
Nem tudom mennyi gyantát oldjak. Milyen sűrűségű a megfelelő. Nem láttam még ilyen cuccost. :oops:
Ha nitróban oldom nem árt az alkatrészeknek?
Melyik a legmegfelelőbb oldószer, valahol denszeszt is olvastam.
Ecsettel kell felhordani? Mehet bárhova nem árt semminek?
OK! Befejeztem. :oops:


szer. ápr. 09, 2008 16:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
Én H2O2-t és HCL-t + H2O-t használok. Soha nem sárgult meg semmi tőle. :shock: Egyébként ez a nyák világosabb, mint a másikom, mert az zöldebb. :) A vasklorid biztosan sárgíthat, viszont a hiperolt nem ismerem...


A hiperol egy fertőtlenítő tabletta. Egy tabletta tartalmaz 1g carbamidum proxydatum-ot. Ez a tablettát 1dl vízben feloldva 1%-os hidrogénperoxid oldatot kapunk. De higítás nélkül is lehet sósavba adagolni és nyákot maratni. De nekem ettől is megsárgul a nyák. De lehet hogy azért mert csak annyi marató oldatot készítek ami az adott nyákot lemarja.


hétf. ápr. 07, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én H2O2-t és HCL-t + H2O-t használok. Soha nem sárgult meg semmi tőle. :shock: Egyébként ez a nyák világosabb, mint a másikom, mert az zöldebb. :) A vasklorid biztosan sárgíthat, viszont a hiperolt nem ismerem...


hétf. ápr. 07, 2008 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
Hát igen. Lehet, hogy egy kis nyák optimalizálással megoldható lett volna a kevesebb 000, de nem nagyon izgat a kérdés, mivel tényleg filléres dologról van szó.


Watt!!

Csak azt szeretném megkérdezni,hogy mitől ilyen szép világos(fehér) az ügeszálas nyákod? Mert nekem mindig beissza a marató folyadékot és megsárgul. Akár vaskloridot, akár hiperolt használok.

köszi


hétf. ápr. 07, 2008 6:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
kulitoko írta:
Persze a mai eredményt már lecsiszoltam.
Remélem holnap már 100% lesz :)


Ha beleszólhatok, ha gyorsan elszeretnéd tüntetni a rajzolatot önts rá egy kis nitro-higítót (szép "vastagon" megáll rajta) és hagyd 10 mp rajta, majd egy tiszta ronggyal egy mozdulattal a panel végétől a másikig töröld le. Ezután még át kell törölgetni higítós ronggal hogy teljesen tiszta legyen. Zsírmentes lesz az tuti, nem kell újra csiszolni, nem megy feleslegesen az időd vele, nem vékonyítod az amúgy sem vastag vezető réteget, gyors.
De várd meg még teljesen megszárad!! :lol: Nehogy bedurranjon! :lol:


pén. ápr. 04, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Hát igen. Lehet, hogy egy kis nyák optimalizálással megoldható lett volna a kevesebb 000, de nem nagyon izgat a kérdés, mivel tényleg filléres dologról van szó.


pén. ápr. 04, 2008 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
watt: látom nem spórolod ki a 0 ohmokat, hogy átkötést tudj vele csinálni :)

Én is erre gondoltam az egy oldalason, hiszen egy SMD ellenállat 1 Ft. Arról nem is beszélve hogy a dolog sorozatgyártható marad (ha kell)


pén. ápr. 04, 2008 7:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Örömmel jelentem, hogy én is 100%-os győzelmet arattam a ma esti "2. felvonáson" :D

Reggel szaladgáltam bolt után, hogy találjak megfelelő papírt, gondoltam magamban, nem megyek el oda a hol tegnap volt, nem esik útba.....Erre...kb az 5. boltban tudtak csak műnyomót adni, a Deák tér mellett. A1-es méretű volt ha jól tudom, felszabták A4-es darabokra, kemény 190Ft-ba került.
Nyomtatás ok, finom csiszolóval felcsiszoltam a nyákot, megszárítottam.
Itt következik az, amiben eltértem a tanácsoktól :D
Bakelit helyett a teljesen letisztított és száraz villanytűzhely felületére tettem papírral az alsó oldalával, miután a papírt Tesa maszkolószalaggal rögzítettem 2 végén a nyákhoz. Ezután kb a szokásos eljárás, csak mivel 150g-os a műnyomó, ezért kb 10 percig melegítettem a nyák hátát a max fokozaton robogó vasalóval. (Azért is kellett a 10perc, mert a nyák kb 60x210mm, és a vasaló nem éri át) Melegítés után megfordítottam, és a maszkolószalag "gurigájával" ráhengereltem a papírt a nyákra (nincs videómagnó görgőm :D ). A melegítés-hengerlés folyamatot 2x eljátszottam, majd "legyezve" a levegőn lehűtöttem.
Még mielőtt beletettem volna a vízbe ázni, lecsiszoltam a műnyomópapír felső rétegéről a lakkszerű anyagot, hogy könnyebben átázzon a papír.
Meleg állóvízbe bele, kb 15 perc áztatás, és kéééééész :D
Szerintem ahhoz képest, hogy 2. próbálkozásom, vehetem 100%-os sikernek. Egyedül annyi problémát tapasztaltam, hogy a papír kb 1 mm-t zsugorodott a 210mm eredeti hosszából a hő hatására, így néhol pár tized mm-rel arrébbkúszott 1-2 vonal. Maga a felület, amit egyszerre csináltam, az 60x210mm (4 db ilyen kis korong van rajta, mint a képen látható).

Elnézést a kép minőségéért, de fényképező híján kénytelen voltam a laptopom kamerájával készíteni.

Ehunvane' :D http://kepfeltoltes.hu/view/080403/Phot ... es.hu_.jpg
A korong átmérője 48mm

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket! :)
Viktor


csüt. ápr. 03, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Eddig esküdtem a HP laser Fotopapírra, mert jó volt. De most kaptam Gerry-től egy vagon műnyomót, ami igazi műnyomó és nagyon vékony és fényes. Szerintem ugyanolyan mint egy fotopapír, csak vékony.
Naszóval eddig ilyen papírt nem is láttam boltban, tehát nem csoda, hogy nem tudták miről beszélek mikor műnyomót kértem.

Lényeg, hogy ma készítettem 5 panelt(végre volt egy kis időm folytatni a házvezérlőm). Ilyen lett:
www.watt_tar1.tvn.hu/nyakvasal/DSCF0183_2.jpg

Mind az 5 panel tökéletesen sikerült, semmi javítani való nem volt. A vékony vonalak 0,5mm-esek, tehát nem egy nehéz a rajzolat, de viszont sehol nem mart alá!
Aztán még valami amit másként próbáltam. Volt itt szó a vasaló hanyatt döntéséről. Nos ezt most így készítettem. Nyák felől melegítettem, és szépen rágörgőztem a papírt.
Szerintem akkor jön le nagyon könnyen a papír az áztatáskor, ha nem sütöttük meg! Minél kevesebb hőt kap, annál könnyebben ázik, és annál könnyebben leválik a festékről.
Végül is, csak a nyáknak és a festéknek kell melegnek lennie, nem a papírnak! Ezután az egyoldalasokat csak így fogom vasalni, ill. be fogok szerezni valami főzőlapot, és készítek hozzá egy hőfokszabályzót, hogy könnyebb legyen dolgozni, és a hőfok is egyenletes legyen és ideális(ki kell tapasztalni majd...).


csüt. ápr. 03, 2008 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Ahhoz képest, hogy A/4 méretet csináltam egyszerre, és első alkalommal.....kb 70%os siker lett.

Holnap nyomtatok még egy példányt, és kisebb szakaszokban újra megcsinálom. Persze a mai eredményt már lecsiszoltam.
Remélem holnap már 100% lesz :)


szer. ápr. 02, 2008 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 14:32-kor.



szer. ápr. 02, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Vettem lezernyomtatohoz valo, elvileg jo minosegu fotopairt, remelem jo lesz. Este proba :)

A/4-es meretu feluletet meg tudok egyszerre csinalni, vagy szakaszokra osszam fel? 48mm atmeroju panelok lesznek, 4 db Cree led szamara. Ketoldalas nya'k, az also reszet nem akarom bantani, csak a tetejet kell maratni.
Ha esetleg elrontanam es elmosodna a nyomat, a nya'kot ujra fel tudom hasznalni, ugye?


szer. ápr. 02, 2008 13:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Próbáld úgy, ahogy már itt is írták, hogy a vasaló hanyatt, NYÁK rá, papír a nyákra és gumigörgővel ráhengerled. Így nem terül a festék a nyomástól.


szer. ápr. 02, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Oks, köszönöm :)
Remélem sikerülni fog.


szer. ápr. 02, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szerintem keress vissza, ill. nézz fel az oldalamra. Nagyon sokszor kiveséztük már, nézd el, hogy most nem lódult neki senki sokadjára...
Ja és a legfontosabb! Próbáld ki, mert nem lehet elrontani a nyákot! Ha nem sikerül a vasalás, akkor újravasalod.


szer. ápr. 02, 2008 4:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék készíteni 3 db nyákot, vasalásos módszerrel. Gondolom a topic kezdete óta eléggé kiforrott a technológia:)
Szóval: tudnátok nekem segíteni, hogy milyen műnyomópapírt/írásvetítő fóliát vegyek, és hogy hol?

Előre is köszönöm a segítségeteket,
Viktor


szer. ápr. 02, 2008 0:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Köszönöm hogy rendeltetek, így én (is) olcsóbban tudtam venni :)

Watt! Ha gondolod mostmár törlöheted a rendeléssel kapcsolatos üzeneteket.


kedd ápr. 01, 2008 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Koszonom szepen a furok miatti szemelyes utanjarast/melot :)


kedd ápr. 01, 2008 19:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
"Sajnos ahogy nézem már ezeket nem lehet kapni az eboltban :( Remélem csak én nem találom."
Kb egy hónapja rendeltem én is tőlük, nagyon jól műkszik! 8) Ajánlom mindenkinek! ( Készül az állvány is hozzá. )


vas. márc. 30, 2008 23:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Ha nem tudod használni akkor visszaküldöd/visszaadod, nem gond.

Nem azert mondtam, nekem speciel van oszlopos furogepem :)


vas. márc. 30, 2008 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csak tárolt oldalként ehet megtalálni :(
http://64.233.183.104/search?q=cache:K9ehQcg66i8J:www.foto-max.hu/category4231_60.html%3FOrder...

Szerk.:
Na itt van: http://www.aranyplaza.hu/default/termekadatlap.php?id=1005&shop=1


vas. márc. 30, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tab120L írta:
Gafly írta:
Miniplex-be nem tudom be lehet-e fogni a 3-asnal
nagyobb szárat...


Egy esztergányos csinál neked egy sörért :) Nekem már van. :)
http://sziget.mine.nu/~tAB/temp/tokmany.png
Én vettem. Pár száz Ft volt 3db. Van 3 vagy 4 féle méretben. De nekem jobb van...
Sajnos ahogy nézem már ezeket nem lehet kapni az eboltban :( . Remélem csak én nem találom.


vas. márc. 30, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Ha nem tudod használni akkor visszaküldöd/visszaadod, nem gond.
A számlaszámot majd küldözgetem, csak még a postaköltséget lusta voltam megnézni...


vas. márc. 30, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Gafly írta:
Miniplex-be nem tudom be lehet-e fogni a 3-asnal
nagyobb szárat...


Egy esztergányos csinál neked egy sörért :) Nekem már van. :)
http://sziget.mine.nu/~tAB/temp/tokmany.png


vas. márc. 30, 2008 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Na, szépen szétoffoltátok a témát...

Miert erzed ugy?

> az jutott eszembe, hogy lehet valakinek
> gondot fog okozni a szár átmérõje - 3,2 mm...

Na ez elobb is az eszedbe juthatott volna :)

Mondjuk ugyis oszlopos furoban praktikus hasznalni...

Miniplex-be nem tudom be lehet-e fogni a 3-asnal
nagyobb szárat...


vas. márc. 30, 2008 10:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 25, 2008 15:01
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na, szépen szétoffoltátok a témát...


vas. márc. 30, 2008 7:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
Én is kérem a számlaszámot, és megy a sör meg a fúró ára.
stinkydiver kukac freemail pont hu


csüt. márc. 27, 2008 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 11:05
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Az előző DjYdur-nak ment.

Kösz.


csüt. márc. 27, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 11:05
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Szia!
10:45 - 11:45 között tudok ott lenni.


Sajnos PÜ nem megy el tőlem ??!
Azonban kapni tudok, ha küldesz egy mobilszámot hívni foglak.
Holnap reggel 7-ig vagyok gép közelben.
Üdv.


csüt. márc. 27, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Elvileg akkor csak Galfynak, Skorinak és asd123-nak kell személyesen odaadnom a fúrókat. De asd123 úgy látszik hogy megoldja DjYdur-al a személyes átvételt. Ez esetben igazából csak Galfyval kell majd találkoznom, Skorival amúgy is összefutok.
Nem is kell annyit rohangásznom. 8)


csüt. márc. 27, 2008 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Nekem is jöhet a számlaszám, utalom az árát.

genelec@freemail.hu


csüt. márc. 27, 2008 12:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség