Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 13:13



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:12-kor.



hétf. ápr. 28, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ilyen kiolvadásos dolog nálam is volt:

Az Urbán-féle 200W-os Quadot csináltam, persze csak úgy tettem bele az alkatrászeket ahogy szoktam, nem tudtam hol fog melegedni.
Van benne négy ellenállás, mely az A-osztályú részt terheli: Négy 1k-s ellenállás úgy van kötve, hogy elosztódjon rajtuk a terhelés, de az eredô 1k érték megmaradjon. Elég közel kerültek egymáshoz. Használatkor elkezdett melegedni - tulajdonképpen egymást melegítették - ez odáig fajult, hogy azt vettem észre, az egyik "kimászott" a panelból, úgyértem az egyik lábát kiemelte. A mellete lévô csak egyszerûen megemelkedett.
Vigyázni kell, ha túl "tágas" a lyuk a panelon, akkor könnyen kijárhat az alkatrész. De kinek van kedve mindig méregetni a lábakat, és fúrót cserélgetni?

ui: egyébként nagyon béna, hogy ez a 4 ellenállás pont az egy szem IC mellett van. Nem hiszem hogy az IC "melegítése" be volna tervezve a Quadba. Úgy oldottam meg, hogy 3db IC-tartó van alatta, így kiemelkedik a hôsugárból.


hétf. ápr. 28, 2008 11:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ûrkalóz írta:
MotoHacker írta:
Itt megnõ az átmeneti ellenállás,és a besétáló 20A több W teljesítményt dob el azon a töredék ohmon..

De szerencsés esetben megolvasztja az ónt és ha összefolyik az ón akkor már megint jól vezet a dolog.Nem?


Ha lenne ott elég ón! De ahogy MH mondta, ilyen helyeken még mutatóban is ritka.


hétf. ápr. 28, 2008 8:59
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Itt megnő az átmeneti ellenállás,és a besétáló 20A több W teljesítményt dob el azon a töredék ohmon..

De szerencsés esetben megolvasztja az ónt és ha összefolyik az ón akkor már megint jól vezet a dolog.Nem?
Erről jut eszembe, hallottam olyat régebben elektronika órán, hogy egy túlhevült dióda kiforrasztotta magát (elolvadt az ón és kipottyant) és megmentette a kütyüt a leégéstől


hétf. ápr. 28, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Itt megnő az átmeneti ellenállás,és a besétáló 20A több W teljesítményt dob el azon a töredék ohmon...

Még hozzátenném: nem teljesen véletlen, hogy azt a pár feszültséget annyi dróton viszik. Így (elvileg) eloszlik az érintkezők közt az amper. Elvileg, ha mind érintkezik rendesen. És ha nem?

Idézet:
Tuloldalt egy 470uF/450V elko robbant szet :-))

Hasonló:
Jópár éve egy szervizes apróra szétszedett egy ferritmemóriás (régi békebeli) nagygépet. A tápban az egyes modulok csatija asszimetrikusan volt osztva, hogy ne lehessen felcserélni. Csak épp okos tervező megtette, hogy a B foglalatba való kártyát be lehetett dugni az A foglalatba fordítva. A szervizes megtette. Eredmény: 470.000 mikró/63V kondi az összes belét kifújta bele a gépbe. Félnapos takarítás, más gond nemlett. Nameg táppanelcsere, de az volt másik.


vas. ápr. 27, 2008 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Mai remtortenet a munkahelyen:
Az egyik helyisegben lazasan folyt egy fejlesztes alatt allo ketyere debuggolasa.
En /es nehanyan meg/ a masik helyisegben vagyunk. Egyszercsak iszonyu durranas-sorozat. Tobben a fuluket fogtak be, en inkabb az ablaktol fordultam el, ami a 2 helyiseg kozott van... :-)
Tuloldalt egy 470uF/450V elko robbant szet :-))
Szerencsenkre a 48 kondi kozul csak egy adta meg magat...


pén. ápr. 25, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ezeket géppel forrasztják,ültetik be,emberi kéz a tajvani szutykot már csak csomagolás után érinti manapság.
Alig jut ón a nagyobb alkatrészek lábához,az SMD-nek,BGA-nak persze jó ez a csúcstechnológia,de nevetséges módon épp a nagyobb dolgok aligalig vannak megforrasztva.
Mikor bedugod,kihúzod,meg egyébként is a rezgésektől a forrasztásban idővel szemmel nem is látható hajszálrepedés keletkezik!
Itt megnő az átmeneti ellenállás,és a besétáló 20A több W teljesítményt dob el azon a töredék ohmon..
Az eredmény egyszerű,mivel a repedt forrasztás nem tudja a hőt leadni (nem egy több W-ra méretezett hűtőborda) szépen lassan teljesen összeég az egész.


pén. ápr. 25, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
ejh, ujabb remseg... a szamitogepem elkezdett rosszalkodni, elhagyta a tunerkartyat, aztan neha nem talalt ide eszkozoket, vindoz meg kekult allandoan. gondoltam szetkapom,kitakaritom, korulnezek. es mit talalok?
alaplapi tapcsatlakozo, 5V agban osszes pinnel egett :o
nem tudom mi huzta meg ennyire hogy a tap meg birta, a deszkaban elcsordogalt, de a csatlakozasnal ennyire melegedett, nem teljesen tiszta ez nekem (nvidia mx460 + nvidia mx400 + sb live, +10/100 ethernet, pinnacle tuner, egy 2200+ athlon xp volt benne)

Nagy nehezsegek aran ugyan kicsereltuk az aljzatot, meg ha mar itt jartunk, a kondikat is, meg kicsereltem kokszmentesre a tap alaplapi korbacsat, jelenleg mukodik, de felek hogy idovel megint ez lesz (tunert most nem tettem vissza egyelore). talalkozott mar valaki ilyennel? elkepzelheto hogy csak valamelyik castlakozo volt ennyire ****?


pén. ápr. 25, 2008 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Csináltam tegnap egy rémtörténetnek beillő mérést egy leendő nagyfrekis (100 mega felett) zavarszűrőről ami azt hivatott meggátolni, hogy egy kütyü 230V-os tápkábelje antenna legyen.(persze több szűrő van már a táprész és a nagyfrekis rész közt is, de sose lehet tudni...) fogtam a tv koax nagyfrekis jelét belekötöttem a néhány ferrit bogyóból és utána egy 3kV/10nF kerámiakondiból álló LC tagba azaz fél zavarszűrőbe, és onnan a TV-be. Azért kerámia mert a szokásos 1600V-os zavarszűrőkbe való X2 fóliakondi túl induktív lenne a tekercselt kivitel miatt. Aztán végigkapcsolgattam a csatornákat, mindenhol sikerült elrontani a vételt, azaz jól müxik a kapcsolás.(aztám mindent visszadugdostam eredeti állapotába)

Ja, az egészre azért volt szükség, mert bár a kütyü biztonsági trafóról megy, ezek szekundere és primere között van annyi kapacitás, hogy ha bedugom a fáziscekát a konnektorba, a trafó a kezemben van és megfogom az egyik tekercsét majd a másikat a fázisceka végéhez érintem akkor világít egy kicsit. Pontosítás végett olyan fényerővel, mint amikor egy 33pF-os kondik fogok kézbe és nyomok a fáziscekához.
Ha egy trafó 2 oldala közt ekkora kapacitás van, az a nagyfrekit símán átengedi.


szer. ápr. 23, 2008 8:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 14:00-kor.



hétf. ápr. 21, 2008 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
4093 Schmitt-trigger, 5db 3 féle... mind más alkatrészkörnyezetet igényel...
Egy infrasorompó NPN fototranyójának kollektora eredetileg 47k-val a plusszra, ez a 4093 bemenetére. Működik próbapadon, jó. Másik megépít (persze másik IC), nem megy... Nem éri el a feszültség az átbillenéshez szükséges értéket...előző IC visszarak, azzal jó, ezzel nem...ellenállás mod 33k, működik. Az első IC HEF-es Philips, a másik talán Fairchild, bogarásztam, még van GoldStar is, az még 33k-val sem megy, 20k-van igen... :?
Az első 2 fajtát egyszerre vettem 3db formájában, nem is figyeltem, hogy nem egyformák, de nem is zavart volna, nem gondoltam volna ekkora eltérésre...

Üdv
Inhouse


hétf. ápr. 21, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 14:02-kor.



vas. ápr. 20, 2008 21:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Kicsit poros helyen volt a PC... valami üzemben?


vas. ápr. 20, 2008 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 14:01-kor.



vas. ápr. 20, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
ejj, rohadek forum nem akarta az igazat, most nem irom be az egeszet amit firkaltam... lenyeg hogy
1.valahol van, csak elo kell turnom,
2. fanta mirror nevu szoftverrel lehet bitmapbol generalni ascii kepet
3. a fotomasinam amint zoomolni vagy fokuszalni kene, lemerult akkut jelz es kikapcsol, de amint meglesznek a fotok, felteszem.


pén. ápr. 18, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
PumaElBusta írta:
akinek matrixszal nyomtatott nagy ascii kepek diszitik a falat

Ez jópofa lehet! Van róla fotód?


pén. ápr. 18, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Ha vissza akarnank szerelni az eredeti aljzatokat akkor kb feljebb kene kaparni neki a lyukat, mert egyszeruen nem log ki eleg hosszan a kabel, a fal sikjan belul tort. Nameg felejthetnem a foldelt aljzatokat tovabbra is.
Esztetikarol meg annyit, hogy nemhiszem hogy akinek matrixszal nyomtatott nagy ascii kepek diszitik a falat, meg pc hazak es alkatreszek hevernek a szobajaban, egy kabelcsatorna akkora torest okozna :D Ami problemas lehet, az tenyleg a furkalas... foleg teglaba, sok apro vacak, nem egyszeru.
A linket koszi, de tenyleg dragabb az osztott, eleve nincs szuksegem 3 kamrara, ket kisebb csatorna valoban olcsobban jon ki.


pén. ápr. 18, 2008 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ezer helyen vezettek mindent egy csatornában pedig..
Én le nem cserélem csak ezért,mert 1984ben pl valami ipartelepen és irodákban először a villanyt,aztán később a matáv szagemberei a telefont,mégkésőbb valaki az ethernetet is ugyanoda tömték..
A kábetv szolgáltató sem volt rest a koaxot mindennek a tetjére tuszkolni!

Sajnos a kábelcsatorna,700furat,leágazások,pontos "faragás" (nézzen is ki valahogy) sokkal drágább tud lenni a valóságban,mintha belevési a falba a témát az ember. (és iszonyatosan ronda is)
Festeni meg néha úgy is kell,legalábbis én nem költöznék be a más koszába..

Ha csak az aljzatnál van a baj,azért nem muszáj (persze jó lenne) az egész lakást áthúzni!!
Meg kell csinálni rendesen a falialjzatot,ne mozogjon,stb..
Valahogy "visszakapargatni" addig,hogy lehessen a vezetékre csatlakozni,megtoldani és ámen.
Ez sem egész szabályos, nem is etalon megoldás, de a 200km hosszabítónál még mindig 1000000szor biztonságosabb!

Különben szerintem,ha kettős szigetelésű vezetékkel (ami akár szabadon a paldón is lehetne) vezetjük a csatonában,akkor nem kell osztott bohóckodás,elméleti lehetősége is nagyon kicsi a bajnak.
Nomeg csatornába szerelni nem úgy kellene,hogy majd kidurran a csatorna,hanem úgy,hogy a röhzítési pontokon klipszek fogják a kábelt,gyakorlatilag egymáshoz sem érhetne túlzottan ,mert a csatornán belül is "ki van feszítve".


csüt. ápr. 17, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Dehogy nincs. pl.:

http://www.agendaage.hu/hu/Products.jsp?group=1065142
http://www.legrand.hu/

Biztos, hogy drágábbak, mint két síma.


csüt. ápr. 17, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
ha osztott csatornat nem is kapok, akar lehet ket kisebbet is... (spec neten elso keresesi kiserletre nem talaltam, lehet nem annyira elterjedt.)


csüt. ápr. 17, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tron írta:
Azért egy enyhe vigasz: létezik osztott csatorna is. Ebben az egyik árokban mehet a 230, a másikban a törpefesz dolgok. Csak épp normális elágazást nem láttam még seholse.

Elágazásnál, keresztezésnél, kivezetésnél (ha egy irányban vannak a csatlakozók) megoldásnak marad egy rövid csődarab a kábelen.


csüt. ápr. 17, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Azért egy enyhe vigasz: létezik osztott csatorna is. Ebben az egyik árokban mehet a 230, a másikban a törpefesz dolgok. Csak épp normális elágazást nem láttam még seholse.


csüt. ápr. 17, 2008 7:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Tilos, vagy csak nem lesz jó? ...

Tilos. Életvédelem miatt.

Esetleges hálózati kábelsérülésnél (fizikai sérülés, túlmelegedés, gyári hiba stb.) 230 vagy esetleg 400 V-ra is kerülhet a PC, telefon stb.
Így megvan a dupla szigetelés, és biztonság.
Mellesleg ez a csőre is igaz.

Ezért tilos.


szer. ápr. 16, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Tilos, vagy csak nem lesz jó? Sajna sokszor csak a kényszermegoldás van. Az ethernet elviseli, de ide sftp kábelt (árnyékolt csavart érpáras) szoktak javasolni.

A telefon búgni fog, az audio szintén. Az antenna koaxkábel meg amúgy is potenciálon van a leválasztók hiánya miatt :wink:


szer. ápr. 16, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
PumaElBusta írta:
...[gondolkodtam azon is hogy nekilatok en az athuzasnak/bontasnak, talan nem vagyok akkora barom hogy osszekavarjak valamit, csak nagyon nem vagyok villanyszerelo...]

Hát... Részvétem. Én már csináltam ilyet, bele fogsz izzadni. :D

Egy dologra felhívom a figyelmed: egy kábelcsatornában tilos hálózatot és egyebet (telefon, tv, UTP, stb.) együtt vezetni. Vagy két csatona, vagy osztott megoldás. :shock:


szer. ápr. 16, 2008 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azért én egy komplett áthúzást inkább bíznék olyan valakire, aki csinált már ilyet. Vagy legalábbis átnézetném vele. Persze józan ésszel végiggoldolva kicsit jártas ember sokszor jobban megcsinálja, mint magukat villanyszerelőknek tartó illetők. Szomszéd is múltkor áthívott néhány konnektort bekötni, pedig neki sem okozna gondot. Csak mire végiggondolja a dolgokat és szépen megcsinálja, az neki egy nap, nekem meg két óra volt. És az idő alatt tud inkább mást csinál.

Kábelcsatorna. Érdekesen hangzik. Valahol mintha láttam volna olyat, hogy a konnektorok számára a padló felett futott körbe a csatorna, és a konnektorok is abban voltak. Nem rossz dolog szükségmegoldásként, ha mindenféle szerelvény megvan a csatornához (elágazás, végére dugó, sarkokba könyök, stb.), akkor még viszonylag esztétikus is, de azért mégiscsak szükségmegoldás. Ha ezt a megoldást választod, akkor szerintem nem lenne hülyeség úgy venni meg a kábeleket a csatornába, hogy azok (legalábbis jelentős részük) később felhasználhatóak legyenek az áthúzáskor a falban.


szer. ápr. 16, 2008 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Koszi a valaszokat. Konnektoroknal altalaban az a problema, hogy ki-kiestek a falbol az aljzatok, es az aluminium huzal meg jol eltort. ugy, hogy normalisan aligha lehetne visszakotni. Ezert gondoltam arra hogy ujra kellene huzni rezzel, nameg akkor mar jolesne ha foldlet lenne mindenhol...
Megfordult a fejemben az is, hogy veszek szep nagy kabelcsatornakat, es azt korbeepitem a lakason (azt elfelejtettem mondani hogy valoszinuleg en fogok odakoltozni nemsokara), es akkor lenne helye az utp meg egyeb kabeleknek is. Egyelore nagyon erzekeny a tema az anyagiakra, eleve nincs minkam, es akkor tudok koltozni ha talalok olyat amibol egyedul fenn tudom tartani a lakast+nem halok ehen.

[gondolkodtam azon is hogy nekilatok en az athuzasnak/bontasnak, talan nem vagyok akkora barom hogy osszekavarjak valamit, csak nagyon nem vagyok villanyszerelo...]


szer. ápr. 16, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát,a helyiség helyett nagyobb lakást talán inkább szektorokra érdemes bontani,és úgy csinálni...szoba,előtér,konyha,fürdő,másikszoba..stb.

Mi is úgy festettünk mindig,amíg az egyik helyen dolgoztak,a másik szektroba voltak a bútorok áthordva egymás hegyénhátán....aztán vissza..stb.

Mondjuk festés és festés közt is óriási különbség van,ha jó a fal és csak a hornyokat kell javítani meg átgurítani diszperzittel egyszinre az egészet,azt mi is megcsináljuk akár.

De láttam én már legspécibb enyves festésől a dombornyomott szövet vagy festhető tapétán át a 4színre lekent stukkókkal vadított szobáig mindent..

Na ezekbe nem bonyolódik bele az ember,bár "festő"-t is keveset tudok,akire ilyen szinten a sajátomat is rábíznám..


kedd ápr. 15, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mondjuk meglehet az ilyen felújítást darabokban is csinálni. Amikor valamelyik helyiséget festeni akarják, akkor ott előtte megcsinálni az áthúzást. Így sem lesz olcsóbb, de legalább részletekben van. Persze akkor az egésznek így kell nekiindulni, hogy a frissen festett helyiségekben csak esetleg elosztódoboz fedeleket kelljen levenni.


kedd ápr. 15, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem,az áthuzigálás meglenne 2-3 nap alatt,és egyebektől függően (szerelvények,stb) bőven 50alatt lenne.
A teljes szétveréses bulira csak nagységrendnek tippeltem a 100-at,konkrét árajánlathoz látni kell a munkát.
Lehet olyat is,hogy csak helyileg toldozgatja az ember,ami konektor nem megy,megpróbálja megtalálni a szakadást és csak ott javítani...aztán hogy ennek mennyi értelme van,amikor úgyis festeni kell majd...ez inkább csak olyan szükségmegoldás,0garanciával.
Sajnos csinálom gyakran,mikor az emberek meghallják ebben a jó gazdasági helyzetben a 100at,már rögtön azt kérdezik,és máshogy,olcsóbban biztos nem lehet...?


kedd ápr. 15, 2008 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
aztán mindenképp megfelelő szakit kell választani, mert a villanyászok közül még mindig rengeteg híve van az összetekerem és legszigszalagozom (stb.), oszt' jól van megoldásoknak!


kedd ápr. 15, 2008 15:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Ha csak "húzni" kell, akkor is néhány napos munka + anyag, tehát akkor is közel 100e. Ha vésni is kell + cső + visszavakolás/gipszelés/stb. + festés, na akkor aztán világvége.

Ezt hívják teljes felújításnak. Mert ha már hozzáfognak, és ekkora disznóól lesz, akkor mindent érdemes cserélni. Persze anyagi háttere is van a dolognak.


kedd ápr. 15, 2008 15:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Attol függ,mikor létesült a dolog eredetileg.
Ha van a falban valami csõ (ne fûzz hozzá sok reményt),akkor tényleg csak húzgálni kell,az relative olcsóbb.
Ha nincsen,akkor egész lakás izz-porrá szétvés+horonyjavítás és hozzájön még egy teljes festés (!) költsége is majd..
..hacsak nem szeretne valaki a csupasz összetapaszgatott falak közt lakni ugyebár.
Egy átlagos 2szobás lakásra minimum 100-al lehet számolni kb,ebben a festés még nyilván nincs benne.
Azért ilyen "sok",mert akkor már érdemes lecserélni a szerelvényeket is,új biztiket felrakni,újrakötni az egészet,esetleg fi relét feltenni plusszba.


a "plusz" egy "sz", még ha egyes hü.lye reklámok mást sugallnak, akkor is!

Egyébként, amit MH mondott az helyénvaló. Ha csak "húzni" kell, akkor is néhány napos munka + anyag, tehát akkor is közel 100e. Ha vésni is kell + cső + visszavakolás/gipszelés/stb. + festés, na akkor aztán világvége.


kedd ápr. 15, 2008 13:50
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Attol függ,mikor létesült a dolog eredetileg.
Ha van a falban valami cső (ne fűzz hozzá sok reményt),akkor tényleg csak húzgálni kell,az relative olcsóbb.
Ha nincsen,akkor egész lakás izz-porrá szétvés+horonyjavítás és hozzájön még egy teljes festés (!) költsége is majd..
..hacsak nem szeretne valaki a csupasz összetapaszgatott falak közt lakni ugyebár.
Egy átlagos 2szobás lakásra minimum 100-al lehet számolni kb,ebben a festés még nyilván nincs benne.
Azért ilyen "sok",mert akkor már érdemes lecserélni a szerelvényeket is,új biztiket felrakni,újrakötni az egészet,esetleg fi relét feltenni plusszba.


kedd ápr. 15, 2008 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
(off: szerintetek egy villanyszerelo nagysagrendileg mennyiert huzna ujra az egesz lakast? :\ )


Olcsóbban, mint ha kiégne az egész... :?

Üdv
Inhouse


kedd ápr. 15, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Nagybatyamnal kicsit meglepodtem. ketszobas tegla lakas, nagy konyhaval, es az egesz lakasban osszesen 2db konnektor mukodik. Ebbol az egyik foldelt. Eleve a konnektorok nagyresze nem volt foldelt, a falban is csak ket aluminium vezetek megy hozzajuk... Ha mosni akar, akkor bedug megegy hosszabbitot a lancba (nagyszoba>kisszoba>furdo).

(off: szerintetek egy villanyszerelo nagysagrendileg mennyiert huzna ujra az egesz lakast? :\ )


kedd ápr. 15, 2008 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Tetszenek ezek a hatalmas kapacitású kondik! Ha belegondolok, tennék sorba néhány ilyet a biciklire a dinamóból előállított max. 5-6V DC-re, akkor tekerés közbe feltöltődne és kb fél óráig menne róla mondjuk egy power LED meg a többi világítás mielőtt az elektronika átkapcsol az aksira(1 szem schottky dióda van a 4 NIMH aksival sorban , így ha a dinamó+egyenirányító nem termel, a dióda nyit, én meg észre se veszem hogy átkapcsolt.)
A NiMH aksikat nem merem tölteni a dinamóról, félek hogy tönkre mennek a sok rátöltés-kimerítés ciklusban.De egy ilyen kondit nyugottan töltögethetek le-fel szerintem.És még kevesebbet kellene foglalkoznom az aksitöltéssel. Csak nem tudom magyarhonban ki árul ilyeneket, ha beszerezhető egyáltalán.


kedd ápr. 15, 2008 7:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Egy külföldi fórumról idéznék a Rockford Fosgate erősítővel kapcsolatba

Idézet:
Thinking out loud
T15kw amplifier uses NessCAP 2.7v, 400F, 180 capacitors.

Here is the product list.
http://www.nesscap.com/products_lineup.htm

The PLX amplifier has much more rail voltage, almost double
the T15KW, peak power for the PLX amplifier has already been
tested at 5.7KW @ 20khz, 50mS burst in bridged mode @ 4ohms.

PLX3402 has +130v, -130v rails.

The issues with using Super Capacitors is that they are low in
voltage [you need a ton in series] and when you do series connection,
ESR adds up.

The goal is, highest capacitance, lowest ESR that can possible
fit inside the chassis.

Most likely, the PLX is just too small to support this mod because
if I use 25v, 1F capacitors, ESR is 1.8 ohms which sucks badly.

If you look at that product list, you see that higher Farads = lowest
ESR, because it's probably a parallel design and ESR drops when
you parallel caps.

You would need 50 caps for +Vhigh and 50 caps for -Vhigh
with an ESR of 0.16 ohms per rail. You would just connect these
to the Vhigh rails of the class H amp and forget Vlow rails.

That would be 8 Farads per rail, 67,600 Joules per rail.
The RF T15KW if optmized for highest capacitance will do
98,000 Joules per rail , but this mod idea is only for Vhigh
rail.


hétf. ápr. 14, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
De akkor miért nem azt a nagyobb feszültséget pufferelik meg jobban?


Lehet hogy azon vannak az elkók. Egyébként általában autós tápokban stabilizálatlan, áramkorlát nélküli tápok vannak, ami után nem lehet nagy elkót rakni. Lehet, hogy náluk is ez a helyzet.

Illetve 2,7 V-os elkókból az ember nem szívesen köt sorba 100-at, nagyobb feszültségben meg csak hagyományos, kis energiasűrűségű elkók léteznek.


hétf. ápr. 14, 2008 13:24
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 14:12-kor.



hétf. ápr. 14, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
A 4096-bit Selectron és a LEDek alternatív használata senkit nem lepett meg?
:)

Üdv
Inhouse


hétf. ápr. 14, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
szóval nem fogom föl mire kellhetnek
Puffernek, hogy ne az aksit cseszegesse 2000 A-es áramcsúcsokkal. Kicsit nehéz lenne úgy bekábelezni. Valószínűleg azért kell ennyi, mert ezeknek a kondiknak a kapacitásához képest nagyon nagy a belső ellenállása. (Jópár milliohm.)
Nyilván ebben is van egy "autóstáp" ami a végfoknak szükséges nagyobb tápot előállítja a névleges 12V-ból. De akkor miért nem azt a nagyobb feszültséget pufferelik meg jobban?
Ezt a valamivel "mezeibb" autós cuccoknál sem igazán értem, Farád nagyságrendü kondik a 12V-on, holott ha pl. a +-50V-ra tennének kondikat sokkal jobb eredményt érnének el...
Magyarul: az a sok 400F-os kondi kissé parasztvakítás nem?


hétf. ápr. 14, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bocs, hülye vagyok, összekevertem Mogyoróddal. Mármint Mogyoród mellett hangoskodtunk. (Mindkét helyen lakott Henrik, ezért kevertem.)


pén. ápr. 11, 2008 20:14
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
A múltkor Göd külterületén hangoskodtunk, 3 km-re a legközelebbi lakott területrõl, és kijöttek a rendõrök kistarcsáról.

ESR: http://www.yageo.com/pdf/yageo/E-Cap_Radial_SX_2006.pdf
Kb. 0,5 ohm.


Bár a földrajz nem tartozott a kedvenceim közé, azért ezt kötve hinném!


pén. ápr. 11, 2008 20:08
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Űrkalóz!

Ne aggódj, ezeket senki sem hallgatja menet közben 1 %-nál nagyobb teljesítményen! Hangnyomás (és -minőség) versenyekre készítik, és a verseny szabályzata kizárja azt a versenyzőt, aki fülvédő nélkül beül, és bekapcsolja!

Hasonlója van egy ismerősömnek (2 darab ennél azért jóval kisebb, és nincsenek benne ezek a brutál kondik), ő szabadtéri hangosításokat vállal vele. A múltkor Göd külterületén hangoskodtunk, 3 km-re a legközelebbi lakott területről, és kijöttek a rendőrök kistarcsáról.

ESR: http://www.yageo.com/pdf/yageo/E-Cap_Radial_SX_2006.pdf
Kb. 0,5 ohm.


pén. ápr. 11, 2008 18:53
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Ja hogy kocsiba szerelik! és bömböltetik a kilowattokat aztán csinálják a balesetet vagy a kocsival, vagy utána gyalogosként mert megsüketülnek és nem hallják ha jön valami. Ez is rémtörténet...de nem elektronikai hanem közlekedésbiztonsági.

Ha már kondinál tartunk, megmondana nekem valaki egy tipikus elkó ESR, ESL értéket? (mondjuk az ilyen néhányszor 10V párszáz uF ami nálam gyakran előfordul.)


pén. ápr. 11, 2008 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
szóval nem fogom föl mire kellhetnek


Puffernek, hogy ne az aksit cseszegesse 2000 A-es áramcsúcsokkal. Kicsit nehéz lenne úgy bekábelezni. Valószínűleg azért kell ennyi, mert ezeknek a kondiknak a kapacitásához képest nagyon nagy a belső ellenállása. (Jópár milliohm.)


pén. ápr. 11, 2008 13:14
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
>az elkók 2,7V / 400F :shock:
Naaa! ez nekem gyanús! (1/2)C*U*U=1458 joule! és van belőle egy nagy rakás benne. vajon mire szolgálhatnak? Hangfalra AC csatolásnak nem hinném, mert oda nagyobb fesz kell, meg teljes híd tud váltót csinálni, legfeljebb kimenőtrafó kell, ha netán a hangfal nincs agyonszigetelve.szóval nem fogom föl mire kellhetnek. De az a sok tranyó(?) meg prociventillátor tetszik kinézetre,hatásfokra talán kevésbé.
Mondjuk, ha nekem a hangszóróbömböltetés a stílusom lenne, csak a vezérlőelektronikát hajtanám analóg táppal, a hangfalakra meg valami bazigyors PWM vagy egyéb kapcsüzem. akkor kevesebb hűtőborda kellene.
(mélyhangokra egyszer poénból összedobtam egy pwm-et egy schmitt inverterből meg RC-tagból próbapanelen.nemtom milyen lett a hatásfoka, de viccnek jó volt.)


pén. ápr. 11, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
... Jól látom,hogy ezen a képen.. ... az ára már rémtörténet : $24,999.99

Ez biza, annyi. Egy ilyen erősítőért... :shock:
Sok nem kell belőle, az biztos. :D


csüt. ápr. 10, 2008 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 14:13-kor.



csüt. ápr. 10, 2008 12:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség