Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 18:38



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Az asszony vasalóját használod?

Nincs más nőm! :)


Attila86 írta:
Annyira kell csak forrónak lennie a vasalónak, hogy a tinta leolvadjon a papírról.

Én ezt másként közelíteném meg.
Az lenne a jó, ha csak a festék réz felőli oldala olvadna meg!
A papírról nem kell leolvadjon, arról majd leázik. Ezért lenne jó az indukciós melegítés. Még nem volt időm informálódni, de majd igyekszem...


pén. máj. 16, 2008 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Az a baj,hogy az aránylag vastag papíron keresztül nem lehet a rezet annyira átmelegíteni úgy,hogy ne lapuljon el a festék és ne égjen meg a papír.
Annyira kell csak forrónak lennie a vasalónak, hogy a tinta leolvadjon a papírról. A lézernyomtató ugyan ilyen forró, és ha abban sem ég oda a papír akkor a vasaló alatt sem fog. Bár ez nem biztos hogy igaz, mivel a lézernyomtatón egy pillanat alatt átszalad a papír, a vasaló meg folyamatosan rajta van a lapon.


pén. máj. 16, 2008 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem az a baj,hogy a vasaló nem elég meleg.Az a baj,hogy az aránylag vastag papíron keresztül nem lehet a rezet annyira átmelegíteni úgy,hogy ne lapuljon el a festék és ne égjen meg a papír.
Nálam a nyákot olyan forróra kell hevíteni a vasalóval,ahol már meghajlik (kb 400-450C) és még ezután rá a vékony macricahátuljat,és rávasalni (nem elég görgőzni,mert ahogy a panel hül,nem fog megtapadni mindenütt)
A vasalók tudhatnak akár 600C-ot is,evvel nincs gond,csakhogy a műnyomó ott már meg fog égni.


pén. máj. 16, 2008 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Elmentem tegnap abba az írószerboltba ahol eddig az iskolában a profi lézerrel kinyomtatott nyákterveket fénymásoltam műnyomóra. Amire ott fénymásoltam kiderült hogy 135 grammos. Ezzel vasaltam temérdek nyákot, tehát a 130 grammos HP Q2552A papír sem lesz gond a vasalásnál. Illetve mivel direkt lézernyomtatóba találták ki, ezért a nyomtatás is tuti hogy menni fog vele.
Úgyhogy mostmár csak az a kérdéses, hogy a nyomtató nyomata vasalható-e. Ez legfeljebb attól függhet szvsz, hogy a toner mekkora hőmérséklettel viszi fel a festéket a papírra. Ha ez magasabb mint amit a vasaló produkál, akkor nem hiszem hogy menni fog a vasalás.


pén. máj. 16, 2008 9:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
F. György!

Írtam, hogy eddig én az iskolai lézernomtató(ka)t használtam. De mivel már vége van ennek az iskolának (pontosabban én már nem járok oda), ezért már nincs hozzáférésem ehhez a profi szines lézernyomtatóhoz. Ezért szándékozom venni egyet.

Nem "ha lézernyomtató" akkó tuggya mán azt, hogy nyákot is nyomtasson" alapon veszek nyomtatót, hanem CSAK azért hogy nyákokat készítsek vele. Mellette ugyan lehet hogy sima papírra is nyomtatok majd néha-néha valamit, de a cél elsődsorban a nyák-készítés.
Miből gondolod, hogy a nyák-készítésre alkalmas lézernyomtatónak profinak és drágának kell lennie? A lézernyomtatókat nem a mi kedvünkért gyártják! A profizmus és a nyák-készítésre való alkalmasság maximum annyiban függ össze hogy a profibb nyomtatók általában nagyobb felbontást is tudnak, ami lehet hogy a nyák-készítésnél előnyös. De a legalább 600DPI-t minden mai lézernyomtató tudja, ami elég. A vasalás többi folyamata úgyis értelmetlenné teszi a több ezer DPI-s nyomtatást.


pén. máj. 16, 2008 8:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Üdv "Hozzámhasonlómérgezettegérkategória" Topiktársak! :)

Ahogy olvaslak Benneteket, visszaköszön mindannyiotok részéről a CSÓRÓ-ság. (Nyugi: Én is az vagyok! :) ) No, mielött belémvágnád a bicskádat, megjegyezném: Egy kutya köjkei vagyunk! Vagyis: Olcsón akarunk PROFI minőséget. No, ez nem baj, menjen az anyja valahol várja helyre az, aki ezt e dolgot akármi formában is, de nem a maga hasznára akarja!!!! :) :) :)
No, ezt csak azért tettem ide, mert a kinlódások leírásánál mindenkinél az jön elő: Ha "lézernyomtató" akkó tuggya mán azt, hogy nyákot is nyomtasson!
Na, ne má! Ha profi megközelítést szeretnél, akkor vagy megfizeted a profi tudást, vagy keresel oljan helyeket, ahol PROFI szintű pölö a nyomtató, és ezt kihasználod, hogy oljasminek vagy a haszonélvezője, ami mindig az egyedi lehetőségeidhez igazodik. Magyarán értsd azt: Ha valami lehetőséget látok a magam hasznára, és az nem kerül forintomba, ott ahol profi, nekem megnem fizethető lézernyomtató van, pölö intézményeknél, akkor egy kedves bók az ott dolgozó "öreglány"-nak, (én meg 62 éves vagyok.. :D ) és .... nyomtatunk!!! :roll: (No, az itéljen el, aki a kellemes lehetőségeket adott esetben a szexuális zaklatás kategóriába sorolná...... :) :) :) :oops: :) :) :) )
Persze természetesen EGÉSZEN MÁS, HA A NYÁK GYÁRTÁSHOZ PROFI, NETÁN A MEGÉLHETŐSÉG JÖVEDELMÉT (kiegészítő) BIZTOSÍTÓ KATEGÓRIÁT AKARSZ MEGVALÓSÍTANI!
No, ekkor jön a BERUHÁZÁS! De akkor viszont ne légy SÓHER!
Erről beszélünk?

F. György


pén. máj. 16, 2008 8:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 12:57-kor.



pén. máj. 16, 2008 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Transztyuszeres-> :lol:
velem is úgy kezdődött, hogy egyszer tükörképet marattam, és nem volt kedvem kidobni a nyákot.
Aztán rájöttem, hogy így fúrni sem kell.
Azóta a hallom a hangokat: az SMD jó, a SMD finom, a SMD különleges... :twisted:


pén. máj. 16, 2008 6:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
"Csak az alámarás veszélye nőtt meg. (ha nincs ipari nyomtatód)"
Ezt már sajnos tapasztaltam. :oops: Ha nagyon lesikálom akkor elvékonyodik a festékréteg és megkóstolja a réztet a sav. :(


csüt. máj. 15, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
:D


csüt. máj. 15, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 12:56-kor.



csüt. máj. 15, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:08-kor.



csüt. máj. 15, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
NYÁK készítéséhez egy kis segítség - regisztrálni kell az oldalra
(lehet, hogy volt már itt, akkor elnézést)

http://pcb.extra.hu/index.php?option=co ... &Itemid=40


csüt. máj. 15, 2008 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
gask írta:
Watt!
Hány wattos a vasalód és hova állítod vasalásnál. (Szeretném mellőzni a körömkefélgetést.) Ha gőzőlős a lukak nem zavarnak be?

Nem tudom hány wattos. Rátekerem maxra. Nem zavarnak a lyukak, de a néha feltörő gőz, az inkább! :)

MotoHacker írta:
A sütő tényleg jobb volna,mint az indukciós kemence...

Ugyanis az indukciós kemencében szinte lehetetlen volna a hőfokot kézben tartani.

Igen ezen már én is gondolkodtam. Viszont a sütővel is gondok vannak. A papír jó hőszigetelő, sokkal hamarabb lesz meleg a festék, mint a réz.

Jobb lenne ha csak a réz melegedne. Lehetne készíteni egy olyan indukciós hurkot, amin meghatározott sebességgel áthúznánk a panelt két görgő segítségével. Tudom nem egyszerű már a mechanika sem, nem hogy a megfelelő indukció és sebesség meghatározása, de elvileg működhetne.


csüt. máj. 15, 2008 7:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én még mindig Xerox 3117-et használok,kb 3éve amikor vettem,ez volt az egyetlen elérhető árú nyomtató.
Mióta kipróbáltam pár különböző gépet,azóta jöttem rá,hogy ennek a festéknek az olvadáspontja nagyon magas,csak matrica hátuljával,maradéktalan lehúzással lehet dolgozni..
Amióta kifogyott a toner,hiába vettem egy méregdrága eredeti gyárit,még keservesebb normális kétoldalas nyákot gyártani.


szer. máj. 14, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:07-kor.



szer. máj. 14, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A sütő tényleg jobb volna,mint az indukciós kemence...

Ugyanis az indukciós kemencében szinte lehetetlen volna a hőfokot kézben tartani.A bevitt energia egyre emelné a rézhőmérsékletet,folyamatosan mérni kellene közvetlenül a rézen,nade közben hogyan görgőzöl,stb.

A sütő csak akkor vállna be,ha bent a sütőben vasalnál,mert amint kiveszed a cuccot elkezd lehülni,ez is eléggé meredek jobban belegondolva.

Az a papírszöszmő a felületről simán lejön,ha nem vaskloriddal,hanem valami agresszívebb cuccal marat az ember..
De jó is,hogy benne ragad egy kis papír,megakadályozza amivel folyton küzdök,a "márványosodást".

Ezt az eredményezi,hogy a nagy felületrekre egyszerűen nem jut annyi festék,hogy egyenletesen fedjen,műnyomóval ilyen probléma nincsen.


szer. máj. 14, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:06-kor.



szer. máj. 14, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hát, akkor mi ha nem papír? :shock:
Vagy tinta, vagy papír, más nem lehet. :roll:
Szerintem az apró papír szálacskáktól fehér.


szer. máj. 14, 2008 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azon nincs papír!
Max a nagyobb fóliaszigeteken szokott maradni egy kevés, de az meg nem zavar senkit. Azt nem tudom hogy miért fehér (szürke), de az nem papír rajta.


szer. máj. 14, 2008 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Ja, akkor neked se jobb.
Az a sok papír nem kellene rá. Vagy te nem sikálod ki belőle?


szer. máj. 14, 2008 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezen a képen amit mutattam nem azért fehér a rajzolat a nyák széleinél itt-ott, hanem mert mire lefényképeztem addigra elkezdett száradni. Ha megszárad akkor ez egész ugyan ilyen fehér.


szer. máj. 14, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Erre csak azt tudom mondani: jó neked! :lol:
Nekem mindenütt olyan fehér a beleragadt papírtól mint neked itt-ott. :(


szer. máj. 14, 2008 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én szinte minden nyákomról a víz alatt szó szerint csak lehúzom a papírt! Ehhez nem kell semmilyen görgő, meg nyákoldalról vasalás, sem pontosan beállított hőmérséklet.
KÉP


szer. máj. 14, 2008 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Watt!
Hány wattos a vasalód és hova állítod vasalásnál. (Szeretném mellőzni a körömkefélgetést.) Ha gőzőlős a lukak nem zavarnak be?

A kétoldalashoz az jutott eszembe: gázsütő.
1. Sütő előmelegít 150°C-ra.
2. Sütőbe be - papírok rajta a már bevált tűzőgépes szituval.
3. 4-5 perc múlva kivesz 2 oldalt hengerez.
Mit szóltok? Vagy már próbálta valaki? :roll:


szer. máj. 14, 2008 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Watt azt mondta küld egyet,

Így van... :wink:


szer. máj. 14, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
MH írta:
Watt: Indukciós kemencét én még nem csináltam, de volt ilyen topic, benne rajzok, linkek, videók!
De ha jól emlékszem,te valahogy már tudtál egyszerre 2oldalt vasalni,tehát egyszerre melegítetted a két rezet ..(?)

- Igaz is, körülnézek!

- Persze sikerül a kétoldalas, de ilyenkor a papíron keresztül vagyok kénytelen melegíteni az egészet. Elkerülhetetlen, hogy kényes helyeken a tinta szétlapuljon, mivel közelebb van a hőforráshoz, mint a réz. A legjobb az lenne, ha a rezet sikerülne melegíteni, és a tinta csak akkor olvadna meg, ha hozzányomódik a rézhez a görgő által.
Ez azért jó, mert a papír nem ég meg, és baromi könnyen és maradék nélkül lejön. Ez így is van, mikor egyodalasat vasalok! Ilyenkor ugyanis ráteszem a vasalóra a nyákot, és a másik oldalát görgőzöm a meleg talpon. A papíron nyoma sincs a hőnek, miközben a nyomtatvány szépen átragad! Kétoldalas esetében ezt akkor lehet csak megcsinálni, ha két részletben vasalok. Nagyon kényes rajzolatnál így is teszek, de vastagabb vonalaknál inkább melegítem a papírt, mivel nincs más választásom.
Ezen segíthetne egy indukciós kemence, esetleg egy beépített állítható előfeszítésű kétoldalas görgővel, amin keresztül kijönne a kész nyomat! :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára watt szer. máj. 14, 2008 12:08-kor.



szer. máj. 14, 2008 12:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Attila, ez a papír vastag, amiről végig szó van, hiszen A4-es és nagyon nehéz.
Ezért gyúrte be a kisnyomtató is a boltban szerintem.
MotoHacker!
Attila86 írta:
De sajnos a nyomtató begyűrte teljesen a papírt! :( Gondolom a hő nem tett jót annak a papírnak amit adtam. Ez a lap egyébként a Panton-ban kapható 90 grammos műnyomó volt.
Attila86 írta:
Feltételezem, hogy a begyűrődést a hő okozza, gondolom a papír kicsit megolvad nyomtatás közben. De ugyan ezt a lapot az egyik írószerbolt fénymásolója gyönyörűen viszi, egy másik írószerbolt fénymásolója viszont kis puklikat csinál rá illetve volt hogy abba néha ugyan így beleragadt.
Tehát amit tegnap a boltban a nyomtató begyűrt, az 90 grammos volt! Ez igen vékony!
Szerintem meg egyébként éppen azért gyűrte be, mert túl vékony. Vagy pedig az anyaga miatt, nem tudom. Az eladós srác szerint (aki kibányászta a nyomtatóból a begyűrt papíromat) ráolvadt a hengerre. Jó lenne már látni azt a gyári fényes HP lézernyomtató-papírt. Watt azt mondta küld egyet, már megírtam neki a címemet.

F. György!
Köszönöm, de nyomdai műnyomóm nekem is van, ráadásul elég sok. Egy ilyent gyűrt be tegnap az a típusú nyomtató amit én szeretnék megvenni. Ugyan az enyém 90 grammos, de tudok venni szinte bármilyen súlyút a Pantonban. De inkább a gyári HP papírban bízok mostmár, a műnyomót egyenlőre elfeljetem.


szer. máj. 14, 2008 11:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Attila, ez a papír vastag, amiről végig szó van, hiszen A4-es és nagyon nehéz.
Ezért gyúrte be a kisnyomtató is a boltban szerintem.
A nagy gépekből simán kijön 4db A4-es is,ha beszívja véletlen,a kis nyomtatókban biztos,hogy már 2db-ból saláta lesz,mivel összevissza hajtogatja a papírt a görgők közt,hogy kicsi maradjon a mechanika.

Watt: Indukciós kemencét én még nem csináltam, de volt ilyen topic, benne rajzok, linkek, videók!
De ha jól emlékszem,te valahogy már tudtál egyszerre 2oldalt vasalni,tehát egyszerre melegítetted a két rezet ..(?)


szer. máj. 14, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Attila86 írta:
...Egyébként én ENNEK a papírnak a súlyát sokallom. Én eddig 90 grammos papírral vasaltam, remélem nem sok a 130 gramm.
Tényleg, akkor tud valaki adni nekem egy ilyen papírt? 4500Ft-ért nem szeretnék feleslegesen venni 250db-ot az esetlegesen szintén feleslegesen vásárolandó 18000Ft-os nyomtató mellé....


Hi Attila!

Küldjél egy elérhetőséget nekem a PRIVÁT ÜZENETEK-be. (A topikon szereplő mail címem már nem él. Javítanám egy új mélcímre, az meg istennek sem sikeredik.)
Mivel már bánatomra nem gyárthatok házilag nyákot, a megmaradt nyomdai műnyomó papírjaimat elkűldöm szívesen. (Megmaradt vagy húsz ív A4 méretű.) A papírok 115, és 135 gr-sak.

F. György


szer. máj. 14, 2008 10:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Attila is csak ír :roll: pedig ha olvasna,látná,hogy ebben és a hobbielektronikás topicban is pont én magyaráztam el többször is az ifjú titánoknak, vezető anyagra képtelenség laserrel nyomtatni.

A papírnak azért kell vízszintesen haladni,hogy ne törjön meg a vastag papír,ne keletkezzenek mikrogyűrődések,ne kaphassa és gyűrhesse be a gép,amikor a testes papírt megpróbálja 180fokban körbetolni.
Bocs MotoHacker, nem tudtam!
De miért kell vastag papírra nyomtatni?


szer. máj. 14, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
MH írta:
és a hőfok hasonlósága számít.

Igen és tök jó lenne, ha nem a papírt melegítenénk, hanem a rezet!
Nincs ötleted egy egyszerű indukciós kemencére? Szerinted működhetne egy kétoldalas nyák esetében az egyenletes melegítés?


szer. máj. 14, 2008 5:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Volt ám termés! :)

Idézet:
Watt!
Az oldaladra odaírhatnád hogy már más néven fut ez a papír.

Igyekszem.

Bevallom, hogy közben gerry-től kaptam egy csomó igazi műnyomót(azt hiszem erről is írtam nemrég), így most azt használom, de ettől függetlenül az említett fotopapír is jól bevállt, csak nem szabad nagyon megégetni, mert akkor nehezen ázik le. Ez amúgy igaz a vékonyabb műnyomóra is!

Tudnék küldeni papírt, mert van még pár darab, csak cím kéne és el kéne jutni a postára! :)


szer. máj. 14, 2008 5:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mindeki csak ír összevissza. :? Én nem kerestem meg, pedig beugott,hogy szóbakerült watt nyomtatójának tipusa.. :oops:
(kössz transztyuszeres,hogy helyettem dolgoztál)

Attila is csak ír :roll: pedig ha olvasna,látná,hogy ebben és a hobbielektronikás topicban is pont én magyaráztam el többször is az ifjú titánoknak, vezető anyagra képtelenség laserrel nyomtatni.

A papírnak azért kell vízszintesen haladni,hogy ne törjön meg a vastag papír,ne keletkezzenek mikrogyűrődések,ne kaphassa és gyűrhesse be a gép,amikor a testes papírt megpróbálja 180fokban körbetolni.


kedd máj. 13, 2008 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tom12!
Az a nyomtató Kaposváron van és csíkosan nyomtat. Jó, persze biztosan van másik aminek az eladója Budapesten van...
De semmiképpen sem akarok használtat venni, erről nem tudtok lebeszélni.
Ilyen-olyan papírok meg nem érdekelnek, amikkel így kell gányolni meg spórolni. Olyan papír kell amit biztosan visz a lézer és kapható! Veszek belőle 200-300 darabot és az a következő évtizedre elég. Addigra úgyis biztosan lesz valami új házi nyák-készítő megoldás... :roll:

MotoHacker!

Idézet:
jó lenne olyan gépet találni,ami hasonló anyaggal dolgozik, és "vízszintesen" megy át rajta a papír...
Ugye nem arra gondolsz hogy a nyákra nyomtatsz lézerrel?

Szerk.:
Egyébként én ENNEK a papírnak a súlyát sokallom. Én eddig 90 grammos papírral vasaltam, remélem nem sok a 130 gramm.
Tényleg, akkor tud valaki adni nekem egy ilyen papírt? 4500Ft-ért nem szeretnék feleslegesen venni 250db-ot az esetlegesen szintén feleslegesen vásárolandó 18000Ft-os nyomtató mellé. :D


kedd máj. 13, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 13:06-kor.



kedd máj. 13, 2008 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sőt a nyomtató típusát is megírhatnád watt mester!!
Talán lesz olyan szerviz guru ismerős,aki volt HP szervizes és ki tudja deríteni, melyik nyomtató ugyanaz mint az a nagy, csak "kicsiben"..

A festék azonossága és a hőfok hasonlósága számít.Nomeg jó lenne olyan gépet találni,ami hasonló anyaggal dolgozik, és "vízszintesen" megy át rajta a papír...

Össze kellene hozni végre,mert már nagyon utálom a martica hátuljával néha 5-6 elrontott próbálkozásos kínlódást,meg a két oldal maszkolgatását,kétszeri maratűását,csiszolását,közbenső fúrását,stb.


kedd máj. 13, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Attila86!
A legolcsóbb, és nagyon bevállt papír a repi falinaptár hátoldala. Nagyon jó anyagból van, nem tapad a nyomtatóba.
Papírtakarékosságból úgy használom, hogy egy sima fénymásolópapírra kinyomtatom a NYÁK-ot, majd a rajzolat fölé ragasztok lézeretikett cimkedarabbal a naptárpapírból, és vissza a nyomtatóba. Egy Lexmark Optra nyomtató még így is tökéletes munkát végez.
Megjegyzem, ha nyomtatót akarsz venni, egy ilyen nyomtató kb 10KHUF használtan. Kicsit nagy a Samsunghoz képest, de szerintem többet bír még hátralevő életében mint a 20KHUF-os kommerszek. A gyári toner 20-40ezer lapos bele, ha csak negyedtonerrel kapod meg, vastagon kiszolgál nyugdíjig ilyen terhelés mellett. :D
Pl a teljesség igénye nélkül:
http://www.teszvesz.hu/item356569923_lexmark_optra_s1855_lezernyomtato.html


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom12 kedd máj. 13, 2008 20:59-kor.



kedd máj. 13, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bocs, visszaolvashattam volna 5 oldalt:
Genelec írta:
Papír ügyben végra sikerült kideríteni, mi az igazság.

A HP Q6547A papírt kivonták a forgalomból, ezért nem volt sehol, és nem is rendelhető. A helyette gyártott típus a HP Q2552A, ami ugyan nem 120, hanem 130g-os.
Mindezek az információk a DreamComp-ban dolgozó egyik eladónak köszönhetőek, aki nem ismeri azt, hogy nincs. Addig ment, amig meg nem oldotta a problémámat. Igaz, nála is rendelnem kellett, de legalább már lesz. Gondolom, máshol azért raktáron is van belőle, de én náluk veszem meg, mert segítettek.

Üdv: Genelec
Genelec írta:
http://www.dreamcomp.hu/product_info.php?cPath=272_542&products_id=36049

Az ára 3995Ft (a webáruház szerint), és 250 lap van egy csomagban.

De az továbbra is fenn áll, hogy tud-e adni nekem valaki 1db ilyen lapot. (Tud?)
Mert akkor lehet hogy rá tudom venni az eladót még egy nyomtatásra. Vagy nem. :roll:

Watt!
Az oldaladra odaírhatnád hogy már más néven fut ez a papír.


kedd máj. 13, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt!
Nagy lelkesedéssel olvastam az oldaladon lévő szöveget:
Idézet:
Nemrég véletlenül kipróbáltam egy lézernyomtatóba való fotopapírt. Az eredmény nagyon meggyőző, íme(katt) A papír nagyon könnyen lejön, elég az újjunkkal néhány perc áztatás után finoman lepergetni. Nem marad nyoma, nem kell kapirgálni meg ilyenek, mint azt más lakkozott papíroknál tapasztaltam. A papír típus: HP Laser Photo Paper, 120g/m2 A3-as rendelési kódja: Q6548A , A4-esé: Q6547A. Ez a papír garantáltan lézernyomtatóba való, nem fognak elküldeni minket ha bérfénymásoltatni, vagy nyomtattatni akarunk. Jó nyomtatóval és ezen leírás szerinti eljárással az eredmény garantált!
Hol lehet kapni? Mekkora kiszerelésben? Mennyibe kerül? Ha szépen kérem, akkor tudnál adni egyetlen darabot belőle? Kifizetem persze.
Ha lobogtatom hogy ez tényleg lézernyomtatóba van kitalálva, akkor talán enged mégegyet nyomtatni a srác a boltban...


kedd máj. 13, 2008 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az offolós topicból másoltam:

Attila86 írta:
Extreme Digital-ban vásárolt már valaki?

A sulinak vége, így mostmár nincs hozzáférésem lézernyomtatóhoz. Az otthoni tintasugarasammal meg nyáktervet nem lehet szépen nyomtatni.
Ezért vasaláshoz muszáj vennem egy lézernyomtatót, a nyák-készítés nem állhat meg!

Kinéztem egy nyomtatót: Samsung ML-2010PR
De szinte csak vasaláshoz használnám, ezért szeretném tudni hogy biztosan vasalható a nyomata. Ezért jó lenne kipróbálni még a vásárlás előtt. Na de hogyan?!

- Próbáltam elérni olyan emberkéket akiknek ilyen nyomtatójuk van, de vagy írnak vagy nem. Még ha nyomtatnak is nekem egy tesztoldalt, azt lehet hogy valami utángyártott tonerrel teszik.
- Aquában állítólag 3 napon belül bármit visszavesznek szó nélkül. De ezt csak hallottam, erre nem akarok építeni.
- Az "elállás joga" szerint ha webshop-ban veszek valamit, akkor 8 napon belül vissza kell adniuk az árát ha kérem, viszont csak akkor ha nem vettem használatba a készüléket. Úgyhogy ez sem annyira járható.
- Az Extreme Digital ezt írja:
Idézet:
Az Extreme Digital szaküzlet- és bemutatótermében a vásárlók minden terméket kézbe vehetnek, sőt ki is próbálhatják azokat működés közben.
Ez mennyire igaz? Viszek egy lapot és egy nyáktervet akkor szerintetek kinyomtatják nekem?
A Mammut-ban lévő üzletükben tudom hogy ki van téve egy csomó cucc és azokat ott tényleg ki lehet próbálni. De amikor ott voltam akkor még laptopokat néztem, nyomtatókra nem emlékszem hogy voltak-e kirakva.

MotoHacker írta:
Attila reménytelen amit szeretnél,dolgoztam nem keveset kereskedelemben.
Olyasmi amihez fogyó segédanyag kell (toner) sehol nem kipróbálható.

Nincs az a kereskedelmi egység,ami megvesz minden nyomtatóból egy plusz darabot,csakhogy te kipróbálhasd,utánna ugye már nem volna újként eladható...

De miért nem fordítva csinálod? Sokan nyákoznak itt,eddig watt a legprofibb -szerintem- (hibátlan 8mil-es SMD-t mástól még nem láttam)..

Megkérded milyen nyomtató, milyen toner, honnan, és akár használtan veszel egy pont olyat.

Nos, elmentem az Extreme Digitalba, de a "minden terméket kézbe vehetnek, sőt ki is próbálhatják..." a nyomtatókra tényleg nem igaz.

Viszont útközben belebotlottam egy nyomtatókat (is) forgalmazó üzletbe, ahol egy fiatal srác volt az eladó és teljesen véletlen abban az üzletben ugyan olyan nyomtatóval nyomtatják a számlákat mint amilyet én szeretnék venni (Samsung ML-2010). Rendes volt, adtam neki egy lapot (vasalós fényes papírt) és kinyomtatott rá ott nekem egy számlát.
De!
De sajnos a nyomtató begyűrte teljesen a papírt! :( Gondolom a hő nem tett jót annak a papírnak amit adtam. Ez a lap egyébként a Panton-ban kapható 90 grammos műnyomó volt. Van egy más fajta fényes papírom is, de azt mondta a srác hogy mégegyszer tuti nem tesz bele ilyen lapot.

Azt nem tudom hogy a nyomtató nyomata vasalható-e, mert ahogy kicibálta a nyomtatóból a gyűrött lapot, rögtön ki is dobta a srác.
Igazából eddig attól féltem hogy nem biztos hogy vasalható a nyomata annak a lézernyomtatónak, de mostmár inkább szerintem az a kritikus hogy bírja-e a nyomtató a lapot.

Feltételezem, hogy a begyűrődést a hő okozza, gondolom a papír kicsit megolvad nyomtatás közben. De ugyan ezt a lapot az egyik írószerbolt fénymásolója gyönyörűen viszi, egy másik írószerbolt fénymásolója viszont kis puklikat csinál rá illetve volt hogy abba néha ugyan így beleragadt.
Tehát lehet hogy nem a nyomtató a kritikus hanem hogy a használni kívánt fényes papírt viszi-e a nyomtató. Tehát ki kellene próbálni több papírt is ebben a nyomtatóban, na de nem hiszem hogy belefutok még egy olyan üzletbe ahol ilyen nyomtatót használnak és ennyire segítőkész az eladó.

Mi a véleményetek? Kiadok szívesen 17-18 ezer Forintot arra nyomtatóra, de ha nem tudok vele vasalni akkor számomra nem ér semmit!
Ti pontosan milyen papírt használtok és hol szerzitek be?


kedd máj. 13, 2008 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 10, 2007 19:22
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Dunaujváros
Hozzászólás 
Ha érdekel benneteket, 1 kis segitség...A Main-Systems Hungary Kft. házhoz hozza az aluminium forrsztó készletet! Csak nagyon drága, de kitünő a "varrat"..probáltam már.. 1106 BP. Porcelán u.2


szomb. máj. 10, 2008 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Beeeee, nekem van egy kis hozzavalo anyagom
(haromszogletu "forraszanyag" + folyasztoszer)
es weller pakaval tudok aluminiumot forrasztani :)

Volt egy kabelszerelo tanitvanyom, tole kaptam.
Mert ugye nem csak rezeru kabelek vannak...


pén. máj. 09, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Kösz!
megtaláltam a bádog center weblapját gugliban de nem akar betöltődni.
Az általam megtalált más cégek 0,4mm-nél vékonyabb anyaggal nem foglalkoznak.(lusta vagyok számolni az anyagvastagsággal,így is elég fura fazont terveztem) Ami van, azt is méteres darabban adják.
Az általad említett vegyszerekre csak az az egy hely van ahonnan a hozzászólást beidézted.
Az tuti, hogy az alu túl jó hővezető, hétköznapi páka nem bírja eléggé felmelegíteni, hiába bírnán megkaparni az oxidot. az elébb próbálkoztam egy alu darabbal, az öngyújtóm se bírt el vele :(


pén. máj. 09, 2008 14:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Egy másik hsz....:

Az Al lágyforrasztásánál az alapvető gond, a felületi oxidréteg –amit többen megjegyeztek-, mely azonnal létrejön, ahogy levegővel érintkezik.
Ezt a réteget ónfürdő alatt mechanikailag, vagy vegyileg kell eltávolítani. Gyártanak olyan pákafejet, mely ultrahang tartományban rezeg (magnetostrikciós), és szétveri az oxidréteget.
A vegyi megoldás a folyósító szerben rejlik, pl. Castolin 157, mely oldja az oxidot, miközben a légkörtől elzárja az Al felületét. Én ez utóbbit használom nagyszilárdságú, Castolin forrasztóónnal, mely nagyon szép, és soha nem oxidálódó fényes felületet képez. A forrasztott felület kohéziós kötésű, amalgám képződik. Réz Al-val tökéletesen forrasztható.
Persze inkább más fémek, pl. ellenállás huzalok, rozsdamentes acélok forrasztásánál, esztétikus felületek kialakításánál van nagyobb jelentősége (számomra).


pén. máj. 09, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
...az aluminiumot rendes asztali pákával is lehet forrasztani ún. Szolderál /aszem igy kell írni/ pálca kell hozzá, ami az oxid réteg feltöréséért felelős.Az asztali páka hőjére megtöri az alumínium felületén az oxid réteget és az alu máris forrasztható.......ha jól emléxem tanulmányaimra csak adhéziós kötés alakul ki, tehát nagy szilárdsági elvárásokat ne fűzzünk a dologhoz ....

Idemásoltam egy másik fórum hsz.-ét is, hátha újat mond....


pén. máj. 09, 2008 13:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
http://www.ezermester.hu/articles/artic ... ticle=1605


pén. máj. 09, 2008 13:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Idézet:
Üdv!...
(Vigyázz!: A "GURU"-k az alulemezt is viszonylag könnyen megforrasztják. :) )
Gyuri

Na erre én is kiváncsi lennék! Viccelsz? Ha mindenképpen meg akarnék alut forrasztani, először be elektrolizálnám rézzel, vagy valami módon forrasztható fémet vinnék rá a felületére, és aztán forrasztanám meg. jó lenne, mert a sörösdobozok anyaga elég vékony és jól kezelhető, sajna rézből nem tudok ilyen vékonyat kapni.
De tudtommal alut profi módon csak hegeszteni lehet.
[/quote]


pén. máj. 09, 2008 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 19:05
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
Sziasztok!
Ti miből szoktatok nagyobbacska méretű (kb. 15 centi) árnyékoló bádogdobozt elkészíteni, amilyen méretet nem lehet kapni? Úgy értem honnan szereztek hozzá vékony lemezt? Azért ide írtam, mert nyáklemez egy részét készüléken belüli extra árnyékolóval is el akarom látni, mert sok zavarjelet termel.


Üdv!

Jómagam, ha nagyon "pöpec" akarok lenni, akkor vörösréz-lemezből szabom ki, és forrasztom össze. De hasonló technológiával készítem el, ha horganyzott lemezből csinálom. Ott viszont a forrasztás kicsinyt "macerásabb", de az sem bonyolítja a dolgokat. Az anyagot meg "bádog-center" elnevezetű helyeken lehet megszerezni, megvenni, A lemezvásárlás varázsszava a forraszthatóság. (Vigyázz!: A "GURU"-k az alulemezt is viszonylag könnyen megforrasztják. :) )
De, ahogy Attila is mondja, a nyáklap is jó, bár szvsz nem kifizetődő!

Gyuri


pén. máj. 09, 2008 12:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Én (nagyon) régen csináltam ilyet:...

Nyáklemezből már én is csináltam ilyent , de fémből szeretném, mert hajlítani is kell rajta.(meg fémesen zárt kell legyen)
Csináltam már árnyékolót konzervdobozból is, csak ez nagyobb.
Ötletet kérek, minek van jó nagy méretű, nem recés oldalú konzervdoboza? Hogy ne kelljen olyan sok darabból összerakni.
Amúgy a nyákra való rögzítés módja tök ugyanilyen lesz majd ahogy a képen is van.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Űrkalóz pén. máj. 09, 2008 12:56-kor.



pén. máj. 09, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség