Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 23:42



Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Hogyan rakjak össze egy UV lámpát Higanygőz lámpából 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
2db 15W-os germicid fénycsövet illik-e 40W-os fojtóról járatni?
25% túlterhelés. Sok. Ha sorbakötnék vele egy ellenállást?


kedd jún. 17, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Sziasztok.

Szerintetek mit szól a higanygőz lámpa (hgli) a kapacitív áramkorlátozáshoz?
Rövid fénycsőnél tökéletesen működik (ha árammaximum közelében enged el a gyújtó).
Kb. 10..12 uF kapacitás kell egy 80W-os lámpához, ha feltételezzük, hogy az ív ohmos jellegű (ebben nem vagyok biztos). Elvileg az ESR nem okozhat gondot, mivel a hálózatinál némileg kisebb feszültség fog esni rajta.

Esetleg nincs valakinek rajza egy előtéthez? Googlével csak olyanokat találtam, amik 12V-ról üzemelnek.

hmli


pén. jún. 13, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Én is a napocskát kértem meg, hogy segítsen, ha már egyszer amúgy is kéznél van, 2 perc és készen voltunk :wink: Ami a vonalakat illeti, nem mertem vékonyabbat használni, bár több mint valószínű, nem lett volna gond vele.
http://www.extra.hu/csikos_gabor/panel.jpg


kedd okt. 19, 2004 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 16, 2004 16:15
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Ehhez a porszem efektushoz volt szerencsém, és tényleg egy hétig szívtam vele, olyan pici volt a szakadás, hogy műszerrel mérve jónak tünt, de ha már a "komolyabb mennyiségű" (pár mA) 5v-os áram ment rajra a szakadásnál, illetve elvékonyodásnál fölmelegedett és az ellenállása az egekbe szökött...

Kellemes volt mire rájöttem, de ez mostmár nem okoz problémát, azért köszi. :)

Amúgy egyelőre feladtam az SMD-s dolgok készítését, úgyhogy nem fogok "vékony" vonalakkal bajlódni.

ByE RTT


hétf. okt. 18, 2004 15:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Csak egy tanács ne használj ennyire vékony vonalakat ha nem muszáj, elég, ha egy proszem odakerül, aztán egy hétig méred a nyákot, hogy miért nem megy.
Érdemes vastagabb vonalat használni.


hétf. okt. 18, 2004 15:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 16, 2004 16:15
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
http://sarpba.atw.hu/HPIM1941n.jpg

itt egy kép a napos levilágítással készült nyákról. A bal alsó részen kb 4-5 másodpercre felemelkedett a film (a kezemben tartottam), azok a vonalak el is tüntek :) lehet 2 perc sem kellet volna.


hétf. okt. 18, 2004 14:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 16, 2004 16:15
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Köszi gravir, úgy néz ki a súrolópor beválik.

Viszont ma enyhén szólva megdöbbentő dologra lettem figyelmes, a NAP (!!!) 14.00-14.02 azaz 2 perc alatt totál és tökéletesen levílágított egy nagyon finom rajzolatu nyákot. Ez azért nem semmi, ne csak az uv lámpáktól féltsétek a szemetek, úgy néz ki van egy szép kis ozonlyuk fölöttünk :(, csak az illetékes szervek elfelejtettek szólni...

OFF: ezek után be szeretnék szerezni, vagy ha lehetőség van rá építeni egy UV fény erősség mérőt, a szememre egy darabig még szükségem volna...

ByE RTT


hétf. okt. 18, 2004 13:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Én sima Hyperdolt használok, azzal szépen lesúrlom a nyákot fémtisztára és máris jó, a higítóból rajt maradhat és az nem hiszem, hogy jót tesz a lakknak.
A modern karcnélküli ragyogás súrolószerek semmit se érnek erre a célra.

Az 1-1.5 óra levilágítás nagyon sok, 125-ös ép búrájú higannyal pauszra nyomtatva max 12 perc.
Én annó kaptam egy nagy darab jó vastag plexit, az szinte semmi uv-t nem negedett át, ma már vannak ugyanilyen üvegek is.
Párszor már leírták itt, de azért én is leírom:
A letört búrájú higanygőz lámpa vakságot okozhat, csak zárt dobozban használható (ha már mindenképp letöri valaki azért a 15% időmegtakarításért...)
A marató folyadékok is nagyon veszélyesek a szemre, a hidrogémperoxid kicsapja a fehérjét, pár száz forint egy védőszemüveg, használjátok azt is!

Tudom most sokan kinevetnek, de elég egy csöpp és kész a baj!
A szemet nem lehet javítani...

Lakból a magyart el lehet felejteni a német a jó.
Az nagyon szépen terül, én a letisztított nyákot először a fény felé forgatom, majd ha van rajt valami pihe, por, stb az az ujjammal szépen lesöpröm, majd lefújom lakkal, egy kicsit várok a megmozdítással, akkor szépen elolszlik, utána mehet a szárítóba.


hétf. okt. 18, 2004 8:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 16, 2004 16:15
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok

Jah valószínű a fotózáshoz én is készítek egy higanygőz lámpás levilágítót. Amúgy egy 4 mm-es simma üveglappal szorítom le a tervet a nyákra, nem hiszem, hogy túl sok uv-t szűrne ki. (Igaz 1-1,5 óra levilágítással, de iszonyú finom rajzolatú nyákot tudok készíteni...)

Viszont újabban van egy másik problémám, kicsit OFF de azért kapcsolódik a témához, ugyhogy ide írom: nem tudom egyeletesen felhordani a lakkot, mindig szétfut itt-ott, mintha szilikonos lenne a nyák. Már kezd bosszantani. A nyákot nitrohigitóval mosom le lakkozás elött, eddig ez tutin bevált. Lehet, hogy megöregedett a lakk?

RTT


hétf. okt. 18, 2004 7:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Bocsi! Félreértettem!

Nála valszeg a kibocsájtott fény hullámhosszával lesz gond. Talán a fotolakk nem elég érzékeny az UV-C tartományra. Talán más gyártmányú lakkal (vagy inkább egy másik lámpával) többre jutna.

Üdv.:Kaninjo


szomb. okt. 16, 2004 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Nem írtam oda :oops: RTT-nek szólt a kérdés aki a levílágítással küzd..


szomb. okt. 16, 2004 18:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Egy régi lemezjátszónak találtam meg az üveglapját. Baromi nehéz :) , és vastag. A fólia leszorításához tökéletes!
Egy 500W-os Medicor kvarclámpával végzem a megvilágítást. Ált. 7 perc a lámpa bemelegedésével együtt. 2 példányban kinyomtatva, azokat egymásra helyezve baromi jó nyákot tudtam készíteni (nem kell lézernyomit venni, nem kell Black Covering spray...).
Azért kérdezősködtem a nátriumkarbonát után, mert van itthon amolyan ipari fotolakk féleségem és ehhez ezt 'ajánlják'.

Üdv.:Kaninjo


szomb. okt. 16, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Mivel szorítod le a fóliát a nyákra? Nemlehet, hogy valami uv szűrős üveget használsz?

Én egy Lexmark 4039-es 600dpi-s lézerrel nyomtatok sima pauszra majd Balck covering spray és egy ép búrájú higanygőzzel 8 perc (ebből látszik, hogy tök felesleges összetörni a búrát...) majd előhívó és hidrogénperoxid+sósav (ha nincsenek nagyon vékony vonalak, akkor kevés sósav és kb. 1 perc alatt lemarja a nyákot, sokkal olcsóbb is mint a gyári maró).
Vettem nemrég 3m lézer fóliát, de azért nem érdemes költeni, ezreket fóliára, hogy egy-két perccel gyorsabb legyen a levilágítás...
Ami még kiderült, hogy egy 250-es és egy 125-ös higanygőz között alig van levilágítási időkülönbség...


szomb. okt. 16, 2004 18:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ilyesmire gondoltam én is, csak nem mertem megkérdezni :) . Kémiára csak akkor jártam, mikor már nagyon muszáj volt :) . Semmit nem utáltam jobban...
Lehet megpróbálom nátronlúggal előhívni. A maratás utáni eltávolításához azt ajánlják (igaz 5%-ost 50-60C fokra felmelegítve).

Üdv.:Kaninjo


szomb. okt. 16, 2004 16:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2004 17:04
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
A nátriumkarbonát az a szóda más néven szerintem. Azt hiszem az oldata gyenge lúg. E száma is van: E500. :)


szomb. okt. 16, 2004 0:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ha az adott lámpa megfelelő mennyiségben bocsájt ki olyan hullámhosszú fénysugarakat, amire a fotolakk érzékeny, akkor jó eredményt lehet elérni. Egyes ipari fotolakkokhoz 5-10kW-os 'megvilágítót' ajánlanak :shock: ( és jó minőségű filmet)! Így elérhető az 50 um szélességű 'vezeték' a nyáklemezen!

A kérdésem továbbra is fenn áll: mit akar jelenteni ez az 1%-os nátriumkarbonát-oldat (Na2CO3)? Milyen anyagokból "keverhető" ki?

Üdv.:Kaninjo


pén. okt. 15, 2004 23:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2004 17:04
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Én a hétvégén fotóztam egy nyákot. A rajzot bőrpauszra nyomtattam (2-szer egymásra HP820-szal) és lámpának két 150W-os halogén lámpát használtam. A lámpák kb 20cm-re voltak a nyáktól és egy nagy ventillátorral hűtöttem az egészet. Az expozíciós idő 5 perc volt. A nyák tökéletes lett.
Szóval nem muszáj fóliát használni lehet bátran pauszt is.
Lámpa ügyileg úgy látszik minden beválik ami elég erősen világít.
Én a német CRAMOLIN típusu lakkot használtam és a TN140 előhívót és TN150 gyorsmaratót.

Üdv DAni


pén. okt. 15, 2004 1:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Nos. Kipróbáltam a tintasugaras printerhez való írásvetítő fóliát. A nyák rajzot egy HP DeskJet 38xx-el (nem tudom a típusát :oops: , nem az enyém) nyomtattuk ki, biztos ami bizonytalan alapon 2 példányban. Az egyik rajzot kivágtam és szépen ráillesztettem a másikra, így valamivel kisebb az esélye annak, hogy a lámpa átvilágítja a rajzolatot.
Próbaképp' az alkatrész pozicíószámait is ráraktam a nyákrajzra, ki tudja, hátha megmaradnak (nagyon picik és vékonyak voltak a betűk)...
A megvilágítás ~7-8 percig tartott (az égő bemelegedésével együtt). Az első meglepetés az előhívásnál ért. Teljes épségükben megmaradtak a feliratok!
Maratáshoz kész maratószert használok (TN150) szobahőmérsékleten. Eztán ért a 2. meglepi :) . A maratószer is békénhagyta a feliratokat! Gyönyörű szép, kontrasztos lett a nyák-rajzolat, semmi cakkozódás, semmi alámarás! Nem hittem volna, hogy tintasugaras printerrel is lehet ilyen frankó minőségű nyákot készíteni :D !
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok, mit lehetne elérni egy jó lézerprinterrel...

Üdv.:Kaninjo

U.i.: Kaptam egy másfajta fotolakkot is. Nem tudom ki gyártotta, ill. mi a 'típusa'. Annyit tudok róla, hogy 1%-os nátriumkarbonát-oldattal lehet előhívni. Ez mit takar? Imádom a kémiát :evil: .
U.u.i.: Ha valaki készíteni akar fotolakkot :) :
1,1,1-Trihydroxymethylpropyltriacrylat (2.5-5 %)
2-Methoxy-1-methylethylacetat (25-50%)
1,2,4-Trimethylbenzol (<0.5%)
2-Methyl-1-(4-methylthio-phenyl)-2-morpholinopropan-1-on (2.5-5 %)
Ennyi az egész :shock: ...


csüt. okt. 14, 2004 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Epromot nekem is flottul töröl. Valószínű, hogy a hullámhossz tartománnyal lesz a gond. Megpróbálok beszerezni egy uv-a fénycsövet, hátha az jó lesz. (amúgy újonnan vettem a germicid csöveket)

u.i.: amúgy nem tudom, hogy a HP írásvetítő fólia mennyibe kerül, de nekem a noname fólia is bevált...


pén. okt. 08, 2004 10:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A fénycsõnél RTT Germicid csövére gondoltam!

Ja, az teljesen ugyanugy (ugyanazzal a szokasos
fenycso kapcsolassal) mukodik mint egy fenycso.
En eprom torlot csinaltam igy vele.


csüt. okt. 07, 2004 13:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Üdv Gafly!

Bocs, félreérthető voltam! A fénycsőnél RTT Germicid csövére gondoltam! Írta, hogy egy normál fénycső elektronikáját használja.
Amit te adtál lámpát az működik! Ha minden igaz, ma délután ki is fogom próbálni vele a fotózást. Összeraktam a frekigenerátor nyákrajzát letraset-ből :D .

Üdv.:Kaninjo


csüt. okt. 07, 2004 12:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Jó tudni, hogy van ilyen fólia! Még sosem találkoztam vele!

HP Premium Inkjet Transparency Film
Itt van az orrom elott a doboza.

> Lehet, hogy a normál fénycsövek 'elektronikája' nem jó ehhez

????

> a csõhöz, de az is lehet, hogy egyszerûen "elfáradt" a csõ.
> Hacsak nem újonnan vetted...

Ugy ahogy volt nem probaltad ki?
Nekem ment. Igaz utana hurcoltam
egy csomot a csomagtartoban.

De szerintem ez nagyobb teljesitmenyu
es nem fenycsokent mukodik.


csüt. okt. 07, 2004 12:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Jó tudni, hogy van ilyen fólia! Még sosem találkoztam vele!
Lehet, hogy a normál fénycsövek 'elektronikája' nem jó ehhez a csőhöz, de az is lehet, hogy egyszerűen "elfáradt" a cső. Hacsak nem újonnan vetted...


csüt. okt. 07, 2004 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Arra a mûanyag fóliára? Nem folyik szét a festék?

Ketfele irasvetito folia van:
- Lezernyomtatoba/fenymasoloba valo;
- Tintasugarashoz valo.

Az egyok hoallo es nem eg ra a hengerre,
a masikon meg jol megmarad a tinta....


csüt. okt. 07, 2004 8:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Nem igazán értek a fénycsövekhez, én ezt az uv-c 15W fénycsovet egy normál 15W fénycső helyére tettem be (természetesen zárt dobozban). Nem lehet, hogy a 15W-os hagyományos fénycső elektronikája eltorzítja a kibocsátott fény spekrtumát? (vagy ez már nagy hülyeség??)

Csak azézt kétdem, mert tegnap nagyon felcsigázott a dolog és még nézelődtem a neten. Majdnem teljesen azonos körülmények közt ugyanilyen (PHILIPS UV-C) csővel valaki azt itra, hogy neki csak 8-10 perc a levilágítás...


csüt. okt. 07, 2004 7:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Nem folyik szét a festék! Lehet kapni kifejezetten tintasugaras nyomtatóhoz való írásvetítő fóliát (érdes az egyik fele). Nem is olyan drága kb. a fotopapírokkal van egy árban darabja olyan 100 Ft körül mozog. Mivel nem szoktam nagy nyákokat tervezni én ezt 4 részre darabolom, tehát a költség 25 ft/nyák. A nyotatót (HP960) beállítom, hogy írásvetítő fóliára nyomtatok, minden tintamennyiséget maximumra, és had szóljon...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára RTT csüt. okt. 07, 2004 10:10-kor.



csüt. okt. 07, 2004 6:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
A német (Kontakt Chemie) Positiv20 340-420nm-es hullámhossz-tartományra a legérzékenyebb. Lehet ez a gond a megvilágítással. Viszont nem tudom, hogy nyomdahiba-e, de a flakonon 1-10 sec-nyi megvilágítási időt írnak :shock: .

Idézet:
A kész nyáktervet írásvetítő fóliára (tök átlátszó) nyomtatom tintasugaras nyomtatóval

Arra a műanyag fóliára? Nem folyik szét a festék?

www.kaninjo.fw.hu/Images/positiv20.jpg


szer. okt. 06, 2004 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Jah azt elfelejtettem, hogy az uv-c a 260 nm alatti hullámhossztartományban lévő uv sugarakat takarja.

A POSITIV 20-nak mennyi kell? Mintha lenne egy halvány emlékem vmi 410 nm-ről, de ez nem biztos, nem tudja valaki pontosan?

előre is köszi


szer. okt. 06, 2004 18:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Sziasztok

Van egy kics problémám a fotó eljárással. Azt olvasom itt, hogy nektek csak perceket vesz igénybe a levilágítás. Én álltalában 1 órát világítom, de leírom, hogyan csinálom pontosan...

A kész nyáktervet írásvetítő fóliára (tök átlátszó) nyomtatom tintasugaras nyomtatóval, egész jól takar, a rajzolattal nem szokott gond lenni. (Német POSITIV 20 - at használok, a lehető legvékonyabban fölhordva.) Egy 4 mm üveglappal szorítom le. Aztán jön az 1 óra megvilágítás GERMICID (PHILIPS UV-C 15W) fénycsővel kb. 15 cm távolságból. Aztán "TN 140" Előhívóval hívom elő az előirtak szerint 1:9 arányban higítva. Amúgy az előhívóra is 1 percet írtak rá, de én rendszerint 4-6 percet lötyögtetem, míg jó lesz (nagyobb nyák esetén menet közben még kell tegyek bele az előhívóból, mert egy idő után "elfárad").

Lehet hogy ez a cső nem megfelelő a levilágításhoz? Mit csinálok rosszul?

Amúgy van mégegy ugyanilyen csövem, gondoltam berakom azt is, hátha a dupla teljesítmény felezi a levilágítási időt...


szer. okt. 06, 2004 18:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Átkozott nyomtató :x . Még mindig nincs kész!
De sebaj! Megtaláltam a maradék letraset-em! :D Készítek egy új nyákot a freki-generátoromnak próbaképp! :)
Mostmár nagyon kíváncsi vagyok!

Üdv.:Kaninjo


szer. okt. 06, 2004 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Esetleg meg tudod mondani, hogy melyik RT évkönyvben
> van a leírás róla?

Sajnos nem, nagyon el vannak asva pillanatnyilag.

> Még valami: ezt a kvarclámpát lehet vizszíntes helyzetben is
> mûködtetni, ugye? Nem lesz baja az izzónak?

Szerintem lehet, ugyan mi baja lehet.

Illetve most hogy belegondolok talan kevesbe hul mint
fuggolegesen. De egyreszt ugysem fogod hosszu ideig
folyamatosan hasznalni, masreszt meg nekifordithatsz
egy ventillatort (forszirozott leghutes :)))))


szer. okt. 06, 2004 14:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Szóval nem olyan egyszerű dolog a lötstopp-lakkozás...

Gafly!
Esetleg meg tudod mondani, hogy melyik RT évkönyvben van a leírás róla?
Még valami: ezt a kvarclámpát lehet vizszíntes helyzetben is működtetni, ugye? Nem lesz baja az izzónak?

Üdv.:Kaninjo


szer. okt. 06, 2004 14:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Na gondoltam én is hozzászólok a vitához.Valamikor én is gondolkodtam azon, hogy a HGLI lámpát használok panelfotózáshoz, de rájöttem, hogy a hő miatt valami más kellene, így bementem egy OSRAM márkaboltba és vettem egy PHILIPS kompaktcsövet fojtóval és kész.Ez kb 4e-be került.
Tökéletes müxik, nem melegszik és igy bútorlapból is lehetett hozzá csinálni egy zártdobozt(nincs szemkárosodás veszély).
Na ennyi.


szer. okt. 06, 2004 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egyre kíváncsibb vagyok, hogy hogyan is
> mûködik a 'lötstopp' lakkozás.

Azt szerintem szitanyomjak.

Volt regebben RT evkonyvben egy jo nagy leiras
a hazi szitazasrol...

Pepecs dolog.

Vagy ossze kell haverkodni egy szitassal
(pl. akik polokat nyomnak).


szer. okt. 06, 2004 11:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Egyre kíváncsibb vagyok, hogy hogyan is működik a 'lötstopp' lakkozás. Sajnos nem találtam róla szinte semmi infót.
Megnéztem néhány lakkot, többsége UV érzékeny. Ezek szerint ez hasonló módon működhet, mint a nyákrajzolat fotózása? Egyes nyáktervező programokban lehetőség van lötstop maszkok nyomtatására is.
Tudna valaki valami bővebb információval szolgálni ez ügyben?
Előre is köszönöm!

Üdv.:Kaninjo


szer. okt. 06, 2004 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
:)


szer. szept. 15, 2004 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia Rosti!

Megkövetlek Téged és a Többieket! Rosszul emlékeztem, tényleg fojtó kellett hozzá (EPROM törléshez használom). :oops: :oops: :oops:

Gilszkilabor


szer. szept. 15, 2004 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:59
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Szevasz.
Itt az a helyzet hogy ez bizony NEM HMLI lámpa hanem HIGANYGŐZ. Ehhez kell egy fojtó tekercs. Vagy te látod valahol az izzószálat, vagy legalább annak a tartószálait? Mert én nem látom. És azért nem mert nincs. Mert ez egy higanygőz lámpának a belseje. Ez a képen látható mag amiről írtam nektek, ez sugározza az ULTRAIBOLYA fényt amire a fotózáskor szükség van. Ez a szerkezet neked tökéletes lesz a fotózáshoz. csak alaposan vizsgáld meg légyszi, hogy hány watt van ráírva, mert ha véletlenül nagyobb wattos fojtót kötsz vele sorba mint ami való hozzá akkor szétég, azaz tönkremegy. Ha kissebbet, akkor nincs baj, csak akkor meg nem fog eléggé világítani, illetve valószínü hogy be se gyújt. Ha megnézed látsz egy fekete vékony rudat, na az a segédelektródának az előtét ellenállása. Először a segédelektróda es a mellette lévő fő elektróda között indul meg a gázkisülés, vagy minek nevezzem, aztán mikor elég fémgőz képződik, egyszer csak átüt a két főelektróda között is, és az már a normál üzem. Na most, a képről nem látom hogy ez hányas HGL, én a 250-essel 4.5-5 percig szoktam világítani. Ha ez 125-ös, mert az a következő (lefele) akkor ezzel kábé (de ez csak sacc) 8-9 perc lehet a jó. De ezt ki kell próbálni.
Szóval EZ EGY HIGANYGŐZ AMI NEKED TÖKÉLETES. HIDD EL!
20 éve dolgozom ilyen lámpákkal, mármint a munkahelyemen.

Nyugodtan próbáld ki (fojtóval), jó munkát Szevasz.


szer. szept. 15, 2004 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia sse, az a kis fekete pálcika a fojtó (a kép alján, középen).

Gilszkilabor


szer. szept. 15, 2004 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Gilszkilabor: nem kell folyto? az hogy lehet?


szer. szept. 15, 2004 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Rosti írta:
A HMLI lámpához nem kell fojtó, mert ezt a szerepet az izzószál látja el. Ez a lámpa nem alkalmas panelfotózásra ugyanis ha letörjük a búrát tönkremegy...


Akkor itt mi a helyzet? :
Kép
- nem kell fojtó
- letörtem a búrát
- és nem ment tönkre

Gilszkilabor


szer. szept. 15, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:59
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Szevasztok.

Az első levelem folytatása.

A Black Covering forgalmazója (a dobozról olvasom) ATB Ipari Gumitermék Rt. 4400 Nyíregyháza Derkovits u. 137 Tel/fax: 42/506-055 42/506-056
Ha jól emlékszem 2200 ft-ért hozták nekem. Egy panel lefújása két szisszenet, és a doboz 450ml-es. Nagyon sokáig kitart. Szerintem nagyon megéri megvenni mert sokat javít a film minőségén. Nem akarok túlzásokba menni de nekem tátva maradt a szám amikor először lefújta a hölgy a filmemet (ahol nyomtattam). Egyébként az első levelemben nem írtam de az olcsóbbik bőrpausz (20ft) is jó volt, persze lefújva ezzel a spray-vel. Erről ennyit.

A Pozitív 20-szal kapcsolatban nekem is az a véleményem hogy a magyar gyártmányú nem frankó.

Csá mindenkinek.


szer. szept. 15, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Lakkbol szerintem csak eredeti Kontakt Chemie P20at érdemes venni.


szer. szept. 15, 2004 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ezzel a stúdiós dologgal az a baj, hogy éppen nincs otthon egy a kamrában, és szerintem sokaknak a környéken sem! Érdemes megnézni a PIC18Fxxx, xxxx írása topicban cs_gaborka milyen fain nyákot csinált első nekirugaszkodással. Úgy tudom ő is pauszt használt de talán még nem is BLACK COVERING-ezte le. (én sem szoktam). Ha nagyon vékony a rajzolat, akkor szerintem is jótékony az összefolyatás, de a dupla nyomtatás is megteszi, ha a nyomtató pontos. Én inkább a fotolakkok közötti eltérést látom a legnagyobb gondnak.


szer. szept. 15, 2004 4:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
grafikai studioban/nyomdában le kell világittatni a nyák rajzot. nem drága és ez az elérhetö legmagasabb minöség.


kedd szept. 14, 2004 20:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:59
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Szevasztok.
Új tag vagyok, és szeretnék hozzászólásommal segíteni mindenkinek aki rászorul. Nem akarok senkit megbántani de elég sok sületlenséget olvastam a fórumon. 20éve vagyok vill. szer. ugyanennyi ideje foglalkozom elektronikával ill. panelgyártással, amit most majd leírok azt vehetitek tutinak. Tisztázzunk egy két alap dolgot. Ti általában 3 féle lámpáról beszéltek. Ezek a következők.1.Higanygőz, jele HGL. 2. Mi csak úgy hívjuk himli, jele HMLI, és végül az UV lámpa. A higanygőz lámpához fojtótekercs kell, akkora, amekkora a lámpa, mármint Wattban. A külső búra nyugodtan letörhető, persze ekkor vigyázni kell mert a fesz alatt álló rész érinthető. A belső mag sugározza az ULTRAIBOLYA fényt, amire nekünk szükségünk van. Az élettartama nem 3 óra, ez baromság, hanem szerintem még több mint ha a búra rajta lenne, már csak a bent lévő hő miatt is ami ilyenkor távozik. De kísérletet ez ügyben nem végeztem. Egy tény TÖBB ÉVE HASZNÁLOM UGYANAZT A LÁMPÁT. Természetesen a mechanikai sérüléstöl, fröccsenő víztől óvni kell és akkor nincs baj. A fénye szemkárosító hatású, egyenértékű a hegesztőív fényével. Uraim hát nem kell belenézni mikor világítunk vele. Én amikor fotózom a panelt otthagyom arra az 5 percre és kész, ennyi. Még SOHA NEM GYULLADT BE A SZEMEM TŐLE. Érdemes csinálni hozzá egy U alakú terelő lemezt amely csak lefele engedi a fényt. Vagy beépíteni egy dobozba, mert az igaz hogy a visszavert fény is káros.

A HMLI lámpához nem kell fojtó, mert ezt a szerepet az izzószál látja el. Ez a lámpa nem alkalmas panelfotózásra ugyanis ha letörjük a búrát tönkremegy, ha meghagyjuk akkor meg csak látható fényt ad.

Az UV lámpa csak annyiban különbözik a higanygőztől hogy ennél, a búra belsején lévő speciális por a mag által sugárzott ULTRAIBOLYA fényt, ULTRA VIOLA fénnyé alakítja. Nem tudom hogy ez a fény alkalmas-e panelfotózásra, fél füllel én is hallottam valamit hogy állítólag jó, én még nem próbáltam, de az biztos hogy ennek is a búráját letörve alkalmas. Annál is inkább hiszen a belseje ugyanaz mint a higanygőzé.
Megjegyzem az UV lámpában is létezik belső fojtós (izzószálas), ezt szintén nem lehet széttörni, mint a HMLI lámpát.

Összegzésképpen a HIGANYGŐZ LÁMPA TÖKÉLETESEN ALKALMAS PANELFOTÓZÁSRA!!!
Én 250 wattost használok, ezzel 30cm-ről 4.5-5 percig világítom a panelt.
Felejtsetek el mindenféle vonalizzót meg ilyen olyan csöveket.

A fotózáshoz egy két tanács (már akinek kell).
Protel programmal készített rajzot, lézernyomtatóval kinyomtatom BŐRPAUSZRA (a drágábbik a jó, az ára kb 150ft). Erre a fóliára jobb fedettséggel tud a nyomtató nyomtatni mint az átlátszó fóliára, nem tudom miért de így van. Utána jöhet a már említett BLACK COVERING spray, ami összemossa a szemcséket, ettől a fekete részek még átlátszatlanabbak lesznek. Persze csodák nincsenek de egy jó minőségü nyomtató meg a spray, eggyütt tökéletes filmet eredményez. Én ezekkel dolgozom már több éve, és nem is szándékozom váltani.

Egyenlőre ennyi, sziasztok, próbáljátok ki amiket leírtam. Jó munkát.


kedd szept. 14, 2004 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Szervusz.

Üdvözöllek.


kedd szept. 14, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:59
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Szevasztok. Üdvözlök mindenkit.


kedd szept. 14, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
http://www.ebolt.hu/product73734.html

Aktuális ár: 11.192 Ft +ÁFA (13.990 Ft)
Na ez egy picit huzos, es ebben csak 4 cso van, de hasznaltba 5e korul megkaphato... Vannak ilyen licitalos oldalak, ott mar 2,9ert lattam...
Bar sztem a 4 cso is elegge megvilagitja az aramkoroket.


hétf. szept. 13, 2004 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Az ötlet jó.
Mennyi egy ilyen arcszolárium, hol lehet kapni?


hétf. szept. 13, 2004 8:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 113 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség