Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 22:33



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Látom mindenkinek melege van.

Találós kérdés:
Mi az: 3 pasas egy zsákban cipel egy homoszexuális egyént?

Sándor, József, Benedek,
Zsákban hoznak meleget.
:D


hétf. aug. 04, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 10:31-kor.



hétf. aug. 04, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Idézet:
Mint írtuk, jelenleg a jogsi előfeltétele a 8 elemi (illetve még ennyi sem, lásd kivételek), nem pedig az érettségi. Viszont a szabályokat nekik is meg kell érteniük.


Azért a szines-szagos-rajzos-feladatos kreszkönyvből, oktatóval, kötelező óraszámmal, 5db vizsgával(!) stb tanulsz vezetni. Nem úgy, hogy na olvassa el, megértette? Oké, akkor üljön be és mehet.

Azért nem kell rakétatervező mérnöknek lenni egy jogsi letételéhez :)

A KRESZ az 5 vizsgából csak 1. Vagy nem értem, miért mondod, hogy 5 vizsga.

Amikor tavalyelőtt volt egy vizsgám, akkor olyan iskolához mentem, amelyiknél nem volt elméleti oktatás, mert nem volt elég jelentkező. Azt mondták üljek be a "B" kategóriás előadásokra, ha akarok. De gondoltam, minek töltsem ott az időt, a vizsgával nem lesz gond. (Nem is volt.)
Könyvet se adtak (régen volt az az 1000 kérdéses könyv), csak egy CD-t a kérdésekkel. Kicsit meglepődtem, mert ma már nem papíron kell csinálni a tesztet, mint annakidején, hanem számítógépen, érintőképernyő, meg minden.

Mivel volt már jogsim más kategóriára, elsősegély nem volt, vizsgázni nem kellett. (De ezt általában nem is veszik komolyan -- annakidején kijött két pasas, beszéltek 2-3 órát, utána mindnekitől kérdeztek 1-2-t, aztán csókolom -- gondolom máshol se viszik túlzásba)

Volt egy vizsga rutinpályán, kb. 5 perc. Azzal egybeépítve, a rutin előtt volt egy műszaki vizsga, szintén az 5 percben.
Aztán volt egy közúti vizsga, szintén semmiség.
Összesen vezettem 4 órát: 3-at a rutinpályán, és 1-et a forgalomban. A többit aláírta az oktató, mintha meglett volna. Ha látja, hogy átmész a vizsgán, neki is csak időpocsékolás, hogy a sok órát megtartsa -- gondolom van jobb dolga szombaton neki is. Meg nekem is, hiszen így is levizsgáztam, minek járnék még hozzá 10 hétvégén.

Szóval ez nekem 3 vizsga volt: KRESZ elmélet, rutin (előtte: vizsgálja meg a járművet, hogy elindulhat-e vele, meg 1 műszaki kérdés - persze ez külön vizsgának számít), közúti.

Így lett meg a jogsi 4 hét alatt, de úgy hogy mivel nekem nem volt sürgős, ezért mindkét vizsgát (a közúti vezetést is és a rutinpályát is - ott ezért is lett 3 óra, mert azt mondta, akkor bejöhetek még 2 órát vezetni a köv. vizsgáig, különben egy-egy óra után vizsgázhattam volna) egy-egy héttel hátrébbtették, mert volt akiknek sürgős volt, és őket előrehozták egy héttel.
Különben 2 hét lett volna.


hétf. aug. 04, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
tipikus csubakka védelem, mikor eltereled a szót a lényegről, illetve az általad mondottakról:

Elterelem?!? Éppen arra szeretnélek téged (sikertelenül) rávenni valahogy, hogy legyél már hajlandó azzal foglalkozni, amit valóban írtunk!

Idézet:
Írt erről a kérdező? Nem. Te találtad ki? Igen. Beleegyezés nélkül kiegészítetted egy axiómával az eredeti kérdést...

1.: Nem írt. És...?

2.: Én találtam ki? És ha leírom, hogy 2*2=4, akkor azt is én találtam ki ("odaképzeltem")? És akkor innentől fogva a te előzetes beleegyezésed nélkül tilos feltételezni hogy 2*2=4?

3.: Még azt is odaírtam, hogy "Ha jól tudom...", jelezve egyrészt a következtetés érvényességi tartományát, másrész felkínálva a lehetőséget, hogy ha valaki tud kizárólag piros villogós rendőrautóról, akkor jelezhesse. Te azonban jó sztálinista módjára ehelyett a valóságról való véleményalkotás jogát próbáltad megvonni tőlem!

Idézet:
odaképzelted


Nem "oda", hanem a valóságba. Ha valaki a valóságot figyelmen kívül hagyja, az az ő hibája, és ne vegye zokon, ha más viszont a tények ismeretében válaszol. Egyetlen kivétel van: ha a kérdező kifejezetten kéri a valóságtól való eltérést! (Gondolatkísérlet, "tegyük fel, hogy...")

4.: Csöppet se zavarjon, hogy te nem erre írtad válaszul, hogy "megint tévedsz!"

Idézet:
csubakka védelem,

Mi van, Bart Simpson, rajzfilmekből tanulod a jogot?!? :twisted:

Idézet:
Jogod van-e kiegészíteni (megváltoztatni) a kérdést? Természetesen, csak jelezned kell, hogy ez már egy más eset.


Ne csúsztass! A megváltoztatás, a kiegészítés, és az értelmezés három különböző (bár részben átfedő) dolog! Én kiegészítettem (a valósággal!) és értelmeztem (mert kétértelmű volt, de a második értelme túl primitív volt), de nem változtattam meg. Nem "más eset"! Te szűkítetted le az értelmét, méghozzá velem ellentétben anélkül, hogy ezt a szűkítést jelezted volna! Amire te válaszoltál, az a "más eset" (pláne, hogy olyanra válaszoltál, amit egyáltalán nem is kérdeztek!)

Idézet:
Jogod van-e az én eredeti kérdésre adott válaszomat a te általad megváltoztatott kérdésre vonatkoztatni? Nem, nincs, mert ez a hazudozás egyik formája, mostanában csúsztatásnak nevezik.

Még szerencse, hogy én ilyet nem is tettem, mert a te válaszod nem az eredeti kérdésre adott választ.

Idézet:
És de, a tankönyvekben, példákban kifejezetten tilos eltérni a megadottaktól, saját feltevésekkel kiegészíteni.

Ismét összemosol különböző dolgokat. Eltérni tilos, kivéve ha egyértelműen elírták. Eltérésről azonban itt szó sem volt. Kiegészíteni feltevésekkel nem (kivéve pl. indirekt bizonyításhoz, vagy bármely olyan esetben is szabad feltételekkel élni, amikor utólag bebizonyítjuk, hogy a munkahipotézisul szabott feltételtől eltérő esetekben is helyes a végeredmény), tényekkel viszont tetszőleges számban kiegészíthető a feladat, sőt általános értelemben enélkül nem is lehetséges megoldani egy feladatot.

Idézet:
Pl. mekkora áram folyik egy ohmos ellenálláson, 5V-os bejövő feszültség esetén? kérdést nem egészítheted ki azzal, hogy de a tápnak is biztos van belső ellenállása, amit önkényesen 0,1ohmra veszel! (Mert te még csak olyan tápot láttál, aminek ekkora volt)

Ami azt illeti, teljes nyugalommal feltételezhetem a 0,1 ohmos belső ellenállást, mert a kapocsfeszültség értéke van megadva (habár hibásan "bejövő" feszültséget írtál), így a végeredményt eleve nem befolyásolja. Ha nekem úgy esik jól, akár még az áramforrás szagát is hozzáképzelhetem (Lásd: színes kvarkok!), legfeljebb az eredményt nem befolyásolja. (Mellesleg tápról szó sem esett a feladatban, te mégis hallgatólagosan feltételezted.)

Szóval akkor miben is tévedtem 03. Aug. 2008 20:16-kor? Mert az akkori írásomat idézted, és ekkor írtad, hogy "megint tévedek". Vagy te vagy a kifordított Besenyő István, és a vitapartnered annyiszor téved, ahányszor csak akarod?

http://www.youtube.com/watch?v=uqh_kWyj ... re=related


hétf. aug. 04, 2008 14:45
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
T68m írta:
SPafi írta:
Mégis miben áll az állítólagos tévedésem? Ezt valahogy elmulasztottad leírni.

Idézet:
Nem. Akkor lényeges? Nem.

Ez természetesen hibás következtetés. Az, hogy valaki nem ír valamirõl, még nem jelenti azt, hogy nem lényeges.


szólj, ha befejezted a képzelgést és hajlandó vagy a kérdezõ mondatával foglalkozni! Emlékeztetõül:

"- A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendõrautók szabálytalan fényjelzést használnak? Ezáltal kizárhatók lennének a közúti forgalomból?"

(tévedésed - szokásosak egyike - abban áll, hogy olyasmit odaképzelsz, ami nincs ott, továbbá le sem vezeted, hogy miért kéne ott lennie, de te továbbra is úgy tekinted azt, mint axiómát)


Légy olyan kedves, és tételesen írd le, hogy mi az, amit szerinted "odaképzeltem" az 03 Aug. 2008 20:16-kor elküldött hozzászólásomban!

Közvetlenül és önmagában a kérdezõ mondatával nem vagyok hajlandó foglalkozni (ezért is nem válaszoltam rá), és soha nem tettem semmit, ami arra utalna, hogy közvetlenül, és csak arra válaszoltam volna. Ehhez pedig jogom van, hiába akarod a te szemellenzõdet rámerõszakolni!

Továbbá jogom van bármely tényt, vagy akár a véleményemet is felvennem a kiinduló állítások (premisszák) közé (még akár kimondatlanul is, de jelen esetben nem errõl volt szó), és ha ez neked nem tetszik, akkor legfeljebb az adott, általad vitatott premisszát kifogásolhatod (megnevezve az adott premisszát), nem pedig azt a jogomat, hogy az összes releváns tényt próbálom figyelembe venni!

Nõj már ki a tankönyvi feladatok bûvkörébõl! Legfeljebb ott igaz az, hogy ami nincs leírva, azzal nem kell foglalkozni! De még ott sem igaz, hogy ami nincs le írva, azzal nem is szabad foglalkozni, ahogy te szeretnéd!

Egyébként meg ne képzeld azt, hogy a vitapartnereidnek minden egyes állításukat be kell bizonyítaniuk, miközben te még azt sem vagy hajlandó pontosan leírni, hogy mit is kifogásolsz!

Mellesleg éppen te vagy az, aki olyan dologra válaszolt, amit egyáltalán nem is kérdeztek! (Kérdezte valaki, hogy "Elsõbbséget kell-e adni a piros fényjelzéssel felszerelt rendõrautóknak?") És még én képzelõdök...

Végül pedig: elég nagy udvariatlanság, hogy a neked feltett kérdés ürügyén, amire csupán zárójelben válaszolsz, megpróbálod elterelni a témát.


tipikus csubakka védelem, mikor eltereled a szót a lényegről, illetve az általad mondottakról:

odaképzelted "(Ha jól tudom, kék és piros fényt is adnak azok a jelzõfények.)"
Írt erről a kérdező? Nem. Te találtad ki? Igen. Beleegyezés nélkül kiegészítetted egy axiómával az eredeti kérdést, amivel az egész felvetést megmásítod és az általam adott választ ez alapján értékeled.

Jogod van-e kiegészíteni (megváltoztatni) a kérdést? Természetesen, csak jelezned kell, hogy ez már egy más eset.
Jogod van-e az én eredeti kérdésre adott válaszomat a te általad megváltoztatott kérdésre vonatkoztatni? Nem, nincs, mert ez a hazudozás egyik formája, mostanában csúsztatásnak nevezik.

És de, a tankönyvekben, példákban kifejezetten tilos eltérni a megadottaktól, saját feltevésekkel kiegészíteni. Pl. mekkora áram folyik egy ohmos ellenálláson, 5V-os bejövő feszültség esetén? kérdést nem egészítheted ki azzal, hogy de a tápnak is biztos van belső ellenállása, amit önkényesen 0,1ohmra veszel! (Mert te még csak olyan tápot láttál, aminek ekkora volt)


hétf. aug. 04, 2008 13:33
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Idézet:
Mint írtuk, jelenleg a jogsi elõfeltétele a 8 elemi (illetve még ennyi sem, lásd kivételek), nem pedig az érettségi. Viszont a szabályokat nekik is meg kell érteniük.


Azért a szines-szagos-rajzos-feladatos kreszkönyvbõl, oktatóval, kötelezõ óraszámmal, 5db vizsgával(!) stb tanulsz vezetni. Nem úgy, hogy na olvassa el, megértette? Oké, akkor üljön be és mehet.

Szvsz egyébként a dolog ettõl még nincs így jól, sõt nagyon nincs, de ez a magánvéleményem, nem tartozik ide.

Idézet:
Tehát itt a fórumon van(nak) olyan(ok), akik - szerinted - aligha ért(enek) magyarul anyanyelvi szinten. Ezt jó tudni.


Én is meglepõdtem, miért és hogyan akadt fent bárki is egy egyszerû jelzõs szerkezeten(totálisan félreértelmezve azt), ami egy darab bõvített mondatban realizálódott.


Idézet:
Amit MH pedig nem látott, olyan nincs is, elvileg is lehetetlen, még elképzelni is.

Oké a kkor képzeljünk el piroslámpás rendõrautót, ami nagy betûkkel POLICE és még sziránézik is. Majd háborodjunk fel rajta jól, bár a gyakorlatban olyanmindegy milyen színû fénnyel jön a hatóság, úgyis elengeded..
De a lényeg ugye a nagy felháborodás, elvtársazás hõbörgés.

Abszolut szánalmas kategória.


Nos, érdekes, most a józanabb formádat mutatod. A végéhez annyi hozzáfűznivalóm van, hogy a kérdező írta a piros lámpás rendőrautót, nem én találtam ki. A kérdést (külön) lehet véleményezni, és abba beletartozik(hat), hogy azt életszerűtlennek tartod. Ettől függetlenül még magára a kérdésre nem prekoncepciózusan kell választ adni. Nem kell a kérdést átértelmezni, vagy különböző, meg nem állapodott axiómákkal kiegészíteni.


hétf. aug. 04, 2008 13:13
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Pár csepp szigetelőlakk a felületekre, mielőtt összerakod.

Korábbi témához:
Idézet:
A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű

- A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendőrautók szabálytalan fényjelzést használnak? Ezáltal kizárhatók lennének a közúti forgalomból?

Piros villogót talán a Kojak-ban láttam utoljára ... :)
Meg az amcsi filmekben szokott lenni, hogy a kocsi egyik oldalán piros a másikon meg kék fényhíd.
Idézet:
11/1996. (V. 10.) BM rendelet a megkülönböztető és figyelmeztető jelzést adó készülékek felszerelésének és használatának szabályairól

1. § A gépjárműre megkülönböztető fény- és hangjelző készüléket, valamint a járműre figyelmeztető jelzést adó készüléket - a 4. § és a 9. § (2) bekezdésében foglaltak kivételével - csak az erre feljogosító, érvényes hatósági engedély birtokában lehet felszerelni és használni.
2. § E rendelet alkalmazásában
a) megkülönböztető fény- és hangjelzést adó készülékek (a továbbiakban: megkülönböztető jelzést adó készülékek): a gépjárműre szerelt rögzített vagy mozgatható üzemmódú (mobil), villogó kék fényjelzést adó készülék és sziréna, vagy váltakozó hangmagasságú hangjelzést adó készülék;
b) figyelmeztető jelzést adó készülék: a járműre felszerelt villogó sárga lámpa.

Ez alapján a renőrségi gépjárművekre kék villogót szerelnek.
Én nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna piros villogós rendőrt.

Tron írta:

- Elsőbbsége van-e annak az EGY járműnek, ami csak villog és a soför az öklét rázza?

Nincs.
Ha olyan járművek kísérik, amiknek a villogó kék fényük és a szirénájuk is működik, akkor igen, különben nem.
Azért van így, hogy ha pl. 10 autó halad zárt csoportban, akkor nem kell mindnek szirénáznia, csak az elsőnek és az utolsónak, a többin elég a villogó.

Tron írta:
- Elsőbbsége van-e annak az EGY járműnek, ami csak szirénázik és a soför az öklét rázza?

Nem.

A hang azért kell, hogy észrevegyék, ha vizuálisan takarásban van (pl. ha egy kereszteződésben jön, ahol merőlegesen hajtasz át, a szirénát előbb meghallod, mint a fényt látod). A fény meg azért, mert azt jobban észreveszik, hogy hol van, mint a hangot (főképp pl. városban, ahol egyik falról visszaverődik a hang a másikra).


hétf. aug. 04, 2008 12:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m írta:
SPafi írta:
Mégis miben áll az állítólagos tévedésem? Ezt valahogy elmulasztottad leírni.

Idézet:
Nem. Akkor lényeges? Nem.

Ez természetesen hibás következtetés. Az, hogy valaki nem ír valamiről, még nem jelenti azt, hogy nem lényeges.


szólj, ha befejezted a képzelgést és hajlandó vagy a kérdező mondatával foglalkozni! Emlékeztetőül:

"- A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendőrautók szabálytalan fényjelzést használnak? Ezáltal kizárhatók lennének a közúti forgalomból?"

(tévedésed - szokásosak egyike - abban áll, hogy olyasmit odaképzelsz, ami nincs ott, továbbá le sem vezeted, hogy miért kéne ott lennie, de te továbbra is úgy tekinted azt, mint axiómát)


Légy olyan kedves, és tételesen írd le, hogy mi az, amit szerinted "odaképzeltem" az 03 Aug. 2008 20:16-kor elküldött hozzászólásomban!

Közvetlenül és önmagában a kérdező mondatával nem vagyok hajlandó foglalkozni (ezért is nem válaszoltam rá), és soha nem tettem semmit, ami arra utalna, hogy közvetlenül, és csak arra válaszoltam volna. Ehhez pedig jogom van, hiába akarod a te szemellenződet rámerőszakolni!

Továbbá jogom van bármely tényt, vagy akár a véleményemet is felvennem a kiinduló állítások (premisszák) közé (még akár kimondatlanul is, de jelen esetben nem erről volt szó), és ha ez neked nem tetszik, akkor legfeljebb az adott, általad vitatott premisszát kifogásolhatod (megnevezve az adott premisszát), nem pedig azt a jogomat, hogy az összes releváns tényt próbálom figyelembe venni!

Nőj már ki a tankönyvi feladatok bűvköréből! Legfeljebb ott igaz az, hogy ami nincs leírva, azzal nem kell foglalkozni! De még ott sem igaz, hogy ami nincs le írva, azzal nem is szabad foglalkozni, ahogy te szeretnéd!

Egyébként meg ne képzeld azt, hogy a vitapartnereidnek minden egyes állításukat be kell bizonyítaniuk, miközben te még azt sem vagy hajlandó pontosan leírni, hogy mit is kifogásolsz!

Mellesleg éppen te vagy az, aki olyan dologra válaszolt, amit egyáltalán nem is kérdeztek! (Kérdezte valaki, hogy "Elsőbbséget kell-e adni a piros fényjelzéssel felszerelt rendőrautóknak?") És még én képzelődök...

Végül pedig: elég nagy udvariatlanság, hogy a neked feltett kérdés ürügyén, amire csupán zárójelben válaszolsz, megpróbálod elterelni a témát.


hétf. aug. 04, 2008 11:29
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Idézet:
Mint írtuk, jelenleg a jogsi előfeltétele a 8 elemi (illetve még ennyi sem, lásd kivételek), nem pedig az érettségi. Viszont a szabályokat nekik is meg kell érteniük.


Azért a szines-szagos-rajzos-feladatos kreszkönyvből, oktatóval, kötelező óraszámmal, 5db vizsgával(!) stb tanulsz vezetni. Nem úgy, hogy na olvassa el, megértette? Oké, akkor üljön be és mehet.

Szvsz egyébként a dolog ettől még nincs így jól, sőt nagyon nincs, de ez a magánvéleményem, nem tartozik ide.

Idézet:
Tehát itt a fórumon van(nak) olyan(ok), akik - szerinted - aligha ért(enek) magyarul anyanyelvi szinten. Ezt jó tudni.


Én is meglepődtem, miért és hogyan akadt fent bárki is egy egyszerű jelzős szerkezeten(totálisan félreértelmezve azt), ami egy darab bővített mondatban realizálódott.


Idézet:
Amit MH pedig nem látott, olyan nincs is, elvileg is lehetetlen, még elképzelni is.

Oké a kkor képzeljünk el piroslámpás rendőrautót, ami nagy betűkkel POLICE és még sziránézik is. Majd háborodjunk fel rajta jól, bár a gyakorlatban olyanmindegy milyen színű fénnyel jön a hatóság, úgyis elengeded..
De a lényeg ugye a nagy felháborodás, elvtársazás hőbörgés.

Abszolut szánalmas kategória.


hétf. aug. 04, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ne sértegesd marinénitket és pistabácsikat, egy összetett mondat spontán értelmezése hozzátartozik az alapfokú nyelvismerethez.(aki erre nem képes, az valójában aligha ért magyarul anyanyelvi szinten)

Elvileg a marinéniknek és pistabácsiknak érettségijük is van (ha nincsen, ne is akarja inkább a közlönyt megérteni), tehát még akár elemezniük is kell tudni azt a bizonyos mondatot.(!)
Ugyanakkor, a másik oldalról nézve, ha egy jelzõs szerkezetben muszáj 5db kivételt és 3db és kapcsolatot tenni, az kíváncsi vagyok, hogyan férne bele egy tömondatba.

Olyan rendõrautót és nem láttam ,ami csak pirosan villog, tehát a kérdés hülyeség.
Piros fényjelzés nincsen, a kékkel együtt használja a rendõrség, de mivel ott a kék is, a pirosnak semmi jelentõsége.
Ez csak a szokásos T68m féle élõ fába is belekötõ baromság.


1. "Ne sértegesd marinénitket és pistabácsikat, egy összetett mondat spontán értelmezése hozzátartozik az alapfokú nyelvismerethez.(aki erre nem képes, az valójában aligha ért magyarul anyanyelvi szinten)"

Tehát itt a fórumon van(nak) olyan(ok), akik - szerinted - aligha ért(enek) magyarul anyanyelvi szinten. Ezt jó tudni.

2. "Elvileg a marinéniknek és pistabácsiknak érettségijük is van (ha nincsen, ne is akarja inkább a közlönyt megérteni), tehát még akár elemezniük is kell tudni azt a bizonyos mondatot.(!)"

Mint írtuk, jelenleg a jogsi előfeltétele a 8 elemi (illetve még ennyi sem, lásd kivételek), nem pedig az érettségi. Viszont a szabályokat nekik is meg kell érteniük.

3. "Olyan rendõrautót és nem láttam ,ami csak pirosan villog, tehát a kérdés hülyeség.
Piros fényjelzés nincsen, a kékkel együtt használja a rendõrség, de mivel ott a kék is, a pirosnak semmi jelentõsége.
Ez csak a szokásos T68m féle élõ fába is belekötõ baromság."

Ja, ha a kérdező a lila elefántokról kérdez, akkor MH a szürkékről beszél, mert lila elefántok nincsenek (pontosabban MH még nem látott olyat), tehát a kérdésfeltevő jogát vonjuk meg a neki tetsző kérdések feltevésétől és a feltett kérdéseket értelmezzük át MH (és Pafi) véleménye (pontosabban az általuk már látottak) szerint. Értem.

Amit MH pedig nem látott, olyan nincs is, elvileg is lehetetlen, még elképzelni is.


hétf. aug. 04, 2008 10:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Oké, ha ebben a stílusban vitatkoznék, erre azt írnám, hogy hova húzódsz, ha nincs patka, bele a parkoló kocsikba?
De beismerem, tévedtem, tényleg beleírták, hogy segíteni KELL aztán kérdés, ez mennyit ér....szvsz semmit.

A kék lámpa mozgó járművön önmagában nem használható. Ez a szabály. Más kérdés, hogy hülyeség ahogyan van.

Mindent meg lehet tanulni betűre, a jánosvitészt visszafelé is, ennek sok köze nincs ahhoz, hogy tudsz-e közlekedni vagy autót vezetni, vagy nem.
Épp ez a kresz egyik alapvető baja, de ez már megint politizálásba fog fulladni, úgyhogy nem fejtem ki részletesebben.

Értelemszerűen, ha nincs hová húzódni akkor nem kell bemenned a falon át egy lakásba vagy nem kell "félredózerolnod" a parkoló autókat. A padkára félrehúzódás egy példa volt csak.
Azért egy két sávos úton, ha minkét oldalon lehúzódnak a szélére, simán elfér egy mentőautó középen ...

Hogyne érne semmit? Azért biztos láttál mentőt a forgalomban. És általában gyorsabban halad, mint a többi jármű. Annak ellenére, hogy sokan akkor adnak neki utat, amikor már mögöttük van.


hétf. aug. 04, 2008 10:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... a jogszabályok nem csak nyelvészekre és/vagy legalább diplomásokra vonatkozik, hanem Mari nénikre vagy Pista bácsikra 4 elemivel (is). Olyan jogszabály betartását elvárni, amit nem értenek (érthetnek) meg, ellentétes lenne az emberi jogokkal ...

A KRESZ ismerete csak a nyolc általánost eredménnyel elvégzettekre kötelezõ, az általad emmlítettekre nem. Mert itt most a KRESZ- rõl van szó, ha jól látom.

Mellesleg a jogi nyelv az egész világon mindenhol ilyen, vagy még olyanabb. Nem tudom olvastál-e német, vagy angol jogszabályokat. Lehet, hogy nem írnál ilyeneket. :shock:

És ez ellen hiába lázadsz. Túlpörgeted magad, az a gyanúm. És feleslegesen. :D

De megtehehed, hogy elsétálsz a képviselõdhöz, és szóváteszed ezt. Ha nem röhög ki, még lehet valami belõle. :D


Kedves Laci el...!

Min pörgettem túl magam?

1. itt a fórumon bizonyosodott, hogy (úgy tudom) diplomás ember(ek) nem tudja(ák) értelmezni azt, amit Mari néninek és Pista bácsinak 8 elemivel kellene!!! Akkor miről beszélünk?

2. most akarja a Párt eltörölni a 8 elemis korlátot.

3. a kresz nem csak a jogosítvánnyal rendelkezőkre vonatkozik.


hétf. aug. 04, 2008 10:35
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hogyne, csődbemennek az ügyvédek, mert nem lesz szükség jogismeretre..
álmodik a nyomor :D


hétf. aug. 04, 2008 10:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... a jogszabályok nem csak nyelvészekre és/vagy legalább diplomásokra vonatkozik, hanem Mari nénikre vagy Pista bácsikra 4 elemivel (is). Olyan jogszabály betartását elvárni, amit nem értenek (érthetnek) meg, ellentétes lenne az emberi jogokkal ...

A KRESZ ismerete csak a nyolc általánost eredménnyel elvégzettekre kötelező, az általad emmlítettekre nem. Mert itt most a KRESZ- ről van szó, ha jól látom.

Mellesleg a jogi nyelv az egész világon mindenhol ilyen, vagy még olyanabb. Nem tudom olvastál-e német, vagy angol jogszabályokat. Lehet, hogy nem írnál ilyeneket. :shock:

És ez ellen hiába lázadsz. Túlpörgeted magad, az a gyanúm. És feleslegesen. :D

De megtehehed, hogy elsétálsz a képviselődhöz, és szóváteszed ezt. Ha nem röhög ki, még lehet valami belőle. :D


hétf. aug. 04, 2008 9:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ne sértegesd marinénitket és pistabácsikat, egy összetett mondat spontán értelmezése hozzátartozik az alapfokú nyelvismerethez.(aki erre nem képes, az valójában aligha ért magyarul anyanyelvi szinten)

Elvileg a marinéniknek és pistabácsiknak érettségijük is van (ha nincsen, ne is akarja inkább a közlönyt megérteni), tehát még akár elemezniük is kell tudni azt a bizonyos mondatot.(!)
Ugyanakkor, a másik oldalról nézve, ha egy jelzős szerkezetben muszáj 5db kivételt és 3db és kapcsolatot tenni, az kíváncsi vagyok, hogyan férne bele egy tömondatba.

Olyan rendőrautót és nem láttam ,ami csak pirosan villog, tehát a kérdés hülyeség.
Piros fényjelzés nincsen, a kékkel együtt használja a rendőrség, de mivel ott a kék is, a pirosnak semmi jelentősége.
Ez csak a szokásos T68m féle élő fába is belekötő baromság.


hétf. aug. 04, 2008 7:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Azt nem tudom miért kellene elvárni, hogy egy jogszabályban minden feltétel és kitétel egyetlen tagmondatba legyen összesûrítve.
Ha pedig egyetlen tv. erejû kijelentést több mondatra darabolnánk, az még meredekebb, hiszen mint látható, akadnak akik egy a mondat felét is elegánsan lefelejtik, ha éppen az õ értelmezésükhöz arra volna szükség.


Tudod miért? Mert a jogszabályok nem csak nyelvészekre és/vagy legalább diplomásokra vonatkozik, hanem Mari nénikre vagy Pista bácsikra 4 elemivel (is). Olyan jogszabály betartását elvárni, amit nem értenek (érthetnek) meg, ellentétes lenne az emberi jogokkal. Ennek megfelelően:

Jat:
18§ (2) A jogszabályokat a magyar nyelv szabályainak megfelelően, világosan és közérthetően kell megszövegezni.

Érted?


hétf. aug. 04, 2008 0:34
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:
Idézet:
Mondd, miért? Mit írhattam volna?

Semmit! :!:


jó lenne, ha a hitvány munkát végzőt nem mentegetnénk azzal, hogy nem nevezzük meg! :twisted:


hétf. aug. 04, 2008 0:11
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Mégis miben áll az állítólagos tévedésem? Ezt valahogy elmulasztottad leírni.

Idézet:
Nem. Akkor lényeges? Nem.

Ez természetesen hibás következtetés. Az, hogy valaki nem ír valamirõl, még nem jelenti azt, hogy nem lényeges.


szólj, ha befejezted a képzelgést és hajlandó vagy a kérdező mondatával foglalkozni! Emlékeztetőül:

"- A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendõrautók szabálytalan fényjelzést használnak? Ezáltal kizárhatók lennének a közúti forgalomból?"

(tévedésed - szokásosak egyike - abban áll, hogy olyasmit odaképzelsz, ami nincs ott, továbbá le sem vezeted, hogy miért kéne ott lennie, de te továbbra is úgy tekinted azt, mint axiómát)


hétf. aug. 04, 2008 0:10
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Mondd, miért? Mit írhattam volna?

Semmit! :!:


vas. aug. 03, 2008 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mégis miben áll az állítólagos tévedésem? Ezt valahogy elmulasztottad leírni.

Idézet:
Nem. Akkor lényeges? Nem.

Ez természetesen hibás következtetés. Az, hogy valaki nem ír valamiről, még nem jelenti azt, hogy nem lényeges.


vas. aug. 03, 2008 21:02
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
T68m!

Az, hogy "PIROS fényjelzéssel felszerelt", szigorúan véve csak annyit jelent, hogy van rajta piros fényjelzés, de azt nem, hogy nincs rajta kék. Az a "csak piros fényjelzéssel felszerelt" lenne.


megint tévedsz! Ami nincs ott, azt ne képzeljük oda. LehetNE még rajta sárga, zöld és lilla fényjelzés is. Írt róla a hsz-ó? Nem. Akkor lényeges? Nem. Majd ha ír róla, akkor beszéljünk arról (is).


vas. aug. 03, 2008 20:49
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m!

Az, hogy "PIROS fényjelzéssel felszerelt", szigorúan véve csak annyit jelent, hogy van rajta piros fényjelzés, de azt nem, hogy nincs rajta kék. Az a "csak piros fényjelzéssel felszerelt" lenne.


vas. aug. 03, 2008 20:16
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Off:

T68m

Úgy tûnik, javíthatatlan vagy. :shock: :D


Mondd, miért? Mit írhattam volna? Akkor épült, nem? Nézzük csak a tényeket:

1. alu huzalokat használtak. Törik, szakad, rosszabb vezetõ, mint a réz, és nem lehet azzal közvetlenül összekötni.
2. egyszínû vezetékezést használtak, hadd lehessen tippelni melyik a föld és melyik a nulla.
3. a földet a belül, a kismegszakítóknál alakították ki a nullákból, ennek ellenére fi relét nem használtak.


vas. aug. 03, 2008 19:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off:

T68m

Úgy tűnik, javíthatatlan vagy. :shock: :D


vas. aug. 03, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... régi, (kommunista) építésû házban ...

Nahát... :shock: :(


Most mi a baj? Hogy még nem dőltek (mind) össze?


vas. aug. 03, 2008 19:02
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
Csak elsõbbséget nem kell neki adni.

Miért ne kellene? Azt nem írták, hogy a piros fényjelzés hatályon kívül helyezi a többi körülményt! (Ha jól tudom, kék és piros fényt is adnak azok a jelzõfények.)


A kérdező nem ezt említette. "A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendõrautók szabálytalan fényjelzést használnak? " Kifejezetten PIROS fénnyel feleszereltekről írt, a piros szót kiemelve. A feltett kérdésre ezt a választ kell adni, függetlenül attól, hogy mi lenne a válasz más kérdésfeltevés, egyéb körülmény megemlítése esetén.


vas. aug. 03, 2008 19:02
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... régi, (kommunista) építésű házban ...

Nahát... :shock: :(


vas. aug. 03, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Csak elsőbbséget nem kell neki adni.

Miért ne kellene? Azt nem írták, hogy a piros fényjelzés hatályon kívül helyezi a többi körülményt! (Ha jól tudom, kék és piros fényt is adnak azok a jelzőfények.)


vas. aug. 03, 2008 16:22
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gyors kérdés:

régi, (kommunista) építésű házban, egyszínű, alu drót esetén hogy állapítom meg, hogy melyik a föld és melyik a nulla? (anélkül, hogy a bejövő nullát megszakítanám)


vas. aug. 03, 2008 15:36
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Pár csepp szigetelõlakk a felületekre, mielõtt összerakod.

Korábbi témához:
Idézet:
A megkülönböztetõ jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármû

- A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendõrautók szabálytalan fényjelzést használnak? Ezáltal kizárhatók lennének a közúti forgalomból?


miért lenne kizárható? Csak elsőbbséget nem kell neki adni.


vas. aug. 03, 2008 15:35
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Idézet:
Elsőbbsége van-e annak az EGY járműnek, ami csak villog és a soför az öklét rázza?
- Elsőbbsége van-e annak az EGY járműnek, ami csak szirénázik és a soför az öklét rázza?


Amennyiben a jármű vezetőjének fizikai fölénye látható,illetve valószinűsithető,akkor igen.... :D


vas. aug. 03, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Pár csepp szigetelőlakk a felületekre, mielőtt összerakod.

Korábbi témához:
Idézet:
A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű

- A PIROS fényjelzéssel felszerelt rendőrautók szabálytalan fényjelzést használnak? Ezáltal kizárhatók lennének a közúti forgalomból?
- Elsőbbsége van-e annak az EGY járműnek, ami csak villog és a soför az öklét rázza?
- Elsőbbsége van-e annak az EGY járműnek, ami csak szirénázik és a soför az öklét rázza?


vas. aug. 03, 2008 7:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Ahogyan a kapcsiüzemű tápokban látod:leggtöbbször áttekerik hőálló szigszalaggal,de ha impregnálva is van akkor még az is segit. Pillanatragasztó nem ad tartós eredményt,mert hő hatására elenged.


vas. aug. 03, 2008 0:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hogyan szokás az E42-es mag két felét rögzíteni egymáshoz?


szomb. aug. 02, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Valamint par jo arc aki mar nincs itt, de nekem pl. hianyzik...

Igen, egyetértek.


szomb. aug. 02, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
En is csipem a burajat :)

De van itt meg rajta kivul is par jo arc....

Valamint par jo arc aki mar nincs itt, de nekem pl. hianyzik...


szomb. aug. 02, 2008 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Én proli007-et bírom egyébként, nem semmi hogy mekkora türelme van...

Csatlakozom. Egyébként a hozzáértése,nameg a humora sem megvetendő.


szomb. aug. 02, 2008 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én proli007-et bírom egyébként, nem semmi hogy mekkora türelme van...


szomb. aug. 02, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A fórum neve is utal rá,hogy ez nem a vérprofik gyülekezete
Szerintem a hobbi az nem feltétlen egyenlő az amatőrrel. Attól mert valakinek van egy hobbija, közel sem biztos hogy azt amatőr szinten végzi!


szomb. aug. 02, 2008 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
watt írta:
Én oda is járok és elég jó a mag. A kérdezők valóban elég gyengék szakmailag, de nem mind. Itt a PIC-es témákra godnolok, mert a többi az katasztrófa.
Mindenki mindent akar építeni, kérdeznek, válaszolunk, aztán kiderül, hogy még forrasztani sem tud. A téma mondjuk ettől még jó lenne, csak a vége az, hogy nem készül el a kitalált kapcsolás.
Ott is nagy gond a rengeteg bezárt topic. Sokkal több van, mint ami nyitva marad. Én is zárogatom itt, de már kényelmetlenül érzem magam sokszor, mert új értelmes téma mostanában nem nagyon született.

Egy viszont biztos. Ott az emberek békésebbek barátságosabbak és megértőbbek. Jólehet nem értenek úgy az elektronikához mint itt(tisztelet a kivételnek), de nem csak ez számít egy közösségben...


Teljes mértékben osztom a véleményedet. Figyelembe kell még venni az ott fórumozók korát is,ha másból nem is de a föltett kérdésekből kiderül...
A fórum neve is utal rá,hogy ez nem a vérprofik gyülekezete,de aki akar az tud is tanulni a felvetett kérdésekre adott válaszokból.Sok a főiskolai,vagy egyéb célirányos tanulmányait most kezdő srác is jelen van,néha megdöbbentő tájékozatlansággal kérdeznek,de ez sokat változik néhány hónapon belül is.

Úgyhogy nem csak "röhögni" járok oda, (igaz nem vagyok vérprofi).


szomb. aug. 02, 2008 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én oda is járok és elég jó a mag. A kérdezők valóban elég gyengék szakmailag, de nem mind. Itt a PIC-es témákra godnolok, mert a többi az katasztrófa.
Mindenki mindent akar építeni, kérdeznek, válaszolunk, aztán kiderül, hogy még forrasztani sem tud. A téma mondjuk ettől még jó lenne, csak a vége az, hogy nem készül el a kitalált kapcsolás.
Ott is nagy gond a rengeteg bezárt topic. Sokkal több van, mint ami nyitva marad. Én is zárogatom itt, de már kényelmetlenül érzem magam sokszor, mert új értelmes téma mostanában nem nagyon született.

Egy viszont biztos. Ott az emberek békésebbek barátságosabbak és megértőbbek. Jólehet nem értenek úgy az elektronikához mint itt(tisztelet a kivételnek), de nem csak ez számít egy közösségben...


szomb. aug. 02, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Nagyon ritkán nézek be a hobbielektróra(2-3 havonta), főként a pices topicok érdekelnek, de oda csak szórakozni (értsd röhögni) járok. Nem, mintha én olyan nagy spieler lennék, de hát ott még a bit és byte fogalma is magas a többségnek.

Kb. úgy tudnak programozni, mint Tompika főzni:
http://www.youtube.com/watch?v=ALsX0hhIgSQ


pén. aug. 01, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
...


Sajnos a végével egyet kell értsek... :(
Utóbbi időben már "kínomban" átnézegettem a hobbielektronikára is, de ugyanez megy ott is...


pén. aug. 01, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az ügyvédnek ott lehet -ésszerű határig- ilyesmiben keresnivalója, ahol tényleg máshogy érthető a magyar nyelvtan szabályai szerint a mondat.
Márha meggyőzi a bírót is, merthogy a bíró ítél és nem ő.

Idézet:
Kész tanulmány, hogy estek neki valakinek, ha véletlenül nektek van igazatok! Twisted Evil


Érdekes stílusú beismerése annak, hogy tkp. tévedtél, de legalább beismered.
Engem az egész történetből a legjobban az bánt, hogy régebben az ilyen kicsinyes hozáálás nem volt jellemző rád (sem) :(

Idézet:
abban semmi érdekes nincs és ugyanolyan lapos lett volna a fórum, mint mostanában, mióta mindenki nyaral!


Elég hosszú nyaralás lehet... ez a fórum valójában haldoklik. :(
Jellemző, hogy a kalózrádisósok chitchat sörözőtopicja, a lomisok felderítő topicja, és hasonló "szakmai csodák" vannak a felső szekcióban hónapok óta.
Akik rendíthetetlenek, azok a hobbicsillagászaink és CCD-s topicjuk, illetve a bringalámpás közösség, talán ők tartják a lelket még itt az egészben.
Mostanra beért az, amit évek óta szajkózom ,a sok hulladék topic vastagon ellepte az értelmesebb témákat, még egy két régebbi témát (hegesztő, kapcsolóüzem) a felszínen tartanak és csinálnak új arcok akik ráakadtak itt.
Biztos lenne más témában is vérfrissülés és forgalom, ha nem az ment volna éveken át, hopp debilvastag megnyitotta a tízezeredik értelmetlen topicot, jól lezárjuk, sűllyed, tolja lefelé maga alatt a mindenséget..


pén. aug. 01, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
akik egy a mondat felét is elegánsan lefelejtik, ha éppen az ő értelmezésükhöz arra volna szükség.

Úgy hívják őket, hogy ügyvédek. ebből élnek, és ezért ilyenek a jogszabályok. De hogy őszinte legyek ez az egész téma engem teljesen hidegen hagy. Én lehúzódom ha kék fényt látok és az esetek 95%-ban a fényt hamarabb meglátom mint a hangjelet. És ez ne mazért van mert hangos a zene a kocsimban, mert legtöbbször nem egyedül utazom...

A szövegértésről meg annyit, hogy annak olvasom és értem aminek akarom. Ha akarom úgy értem mint Te, vagy Ti. De abban semmi érdekes nincs és ugyanolyan lapos lett volna a fórum, mint mostanában, mióta mindenki nyaral! :D :wink: Kész tanulmány, hogy estek neki valakinek, ha véletlenül nektek van igazatok! :twisted:


pén. aug. 01, 2008 20:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Idézet:
Idézet:
42. § (1) A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni.


Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy képtelenek egyértelműen megfogalmazni valamit, és ez szerintem nem véletlen. Viszont ez ahogy említetted is, politika felé hajló téma, ezért nem erőltetlném...


Teljesen egyértelmű mi van oda írva, meghökkent, hogy műszaki embernek hogyan nincsen alapvető szövegértése ?? :shock:

A modat második fele nem a szabálytalanul csak kéklámpával önmagában közlekedő autóra, hanem azokra az autókra igaz, amik nem sziréznáznak egyenként, mert szirénázó autó vezet fel illetve kíséri őket.

Dehát teljesen egyértelmű az, hogy "minden ilyen gépjárművekkel kísért", oda van írva feketén fehéren.

Azt nem tudom miért kellene elvárni, hogy egy jogszabályban minden feltétel és kitétel egyetlen tagmondatba legyen összesűrítve.
Ha pedig egyetlen tv. erejű kijelentést több mondatra darabolnánk, az még meredekebb, hiszen mint látható, akadnak akik egy a mondat felét is elegánsan lefelejtik, ha éppen az ő értelmezésükhöz arra volna szükség.


pén. aug. 01, 2008 19:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:
Idézet:
42. § (1) A megkülönböztetõ jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármû, illetõleg minden ilyen gépjármûvekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztetõ fényjelzést használó gépjármû részére minden jármûvel, minden helyzetben elsõbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetõvé kell tenni.


Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy képtelenek egyértelmûen megfogalmazni valamit, és ez szerintem nem véletlen. Viszont ez ahogy említetted is, politika felé hajló téma, ezért nem erõltetlném...


Mondd, elolvastad-e az én hsz-emet is ezzel kapcsolatban? Igaz, hogy nem a legszerencsésebb megfogalmazás. De ennek semmi köze a politikához (Főleg, mivel az Antall-Boross kormány alatt született). Alaposan áttanulmányozva érthető:

"illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó" Itt az ILYEN-en van a hangsúly, tehát a fentebb leírt fény+hangjelzésű járműre.
"zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére" Tehát ez arra vonatkozik, hogy a megkülönböztető (fény+hangjelzéssű) kísért, de önmagukban csak fényjelzést használó járművekre is vonatkozik az elsőbbségadás (és leköpési) kötelezettség.


pén. aug. 01, 2008 19:16
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
De a Laci is kicsivel van írva.
Mindegy, nem érdekes.

Nekem úgy is jó. Én vagyok a Nemecsek. :D


pén. aug. 01, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 10:33-kor.



pén. aug. 01, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezzel én is hasonlóan vagyok.
Csak 1-2 kérdés miatt regisztráltam anno, mondom jó lesz akármilyen nicknév csak elfogadja végre. Aztán itt maradtam.


pén. aug. 01, 2008 18:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség