Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 20:27



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
BUÉK!

sse!

Mivel a privát üziben nem bízok, az emil címed nem látható, töltsd le ezt a kis fájlt, minden benne van amire szükséged lehet.

http://rapidshare.com/files/178603881/CM2000.rar

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


csüt. jan. 01, 2009 2:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
B.Ú.É.K.!!

Transztyu!
Idén nincs Jäger, amit lefotózhatnék... :( Mind megittuk :) !


csüt. jan. 01, 2009 1:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
BUÉK!!!


csüt. jan. 01, 2009 1:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
B.Ú.É.K.!


csüt. jan. 01, 2009 0:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Bujjék :)


csüt. jan. 01, 2009 0:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
hello,


Meg szeretnék nyitni egy circuitmaker2000-ben készült .pcb file-t, letöltöttem a telepítőt de már telepítéskor jelszót kér és egyszerüen nem találom neten..

Tud valaki segíteni?


szer. dec. 31, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egy ventus légkezelő gépnek a jelszavát kellene megváltoztatnom. Sajna aki telepítette az nem igazán foglalkozik már velünk, de volt olyan kedves, hogy telepítéskor megváltoztatta a jelszót és még el sem árulja a jelenlegit. Pedig sok köze már nincs neki hozzá, mert megvettük, kifizettük és nem kötöttünk rá karbantartási szerződést.

Haaat, ez a szivas klasszikus esete....


szer. dec. 31, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Egy újabb fura kérdésem/kérésem lenne.
Szükségem lenne egy saphirscope nevű programra. Esetleg nagyon véletlenül valaki nem találkozott már vele?
Egy ventus légkezelő gépnek a jelszavát kellene megváltoztatnom. Sajna aki telepítette az nem igazán foglalkozik már velünk, de volt olyan kedves, hogy telepítéskor megváltoztatta a jelszót és még el sem árulja a jelenlegit. Pedig sok köze már nincs neki hozzá, mert megvettük, kifizettük és nem kötöttünk rá karbantartási szerződést.
Nyáron mikor telepítette jó idő volt és rosszul állította be a elszívott/befúvott levegő közti külömbséget, így most amióta beállt a fagy az irodában kabátban ülnek az emberek. Hogy én ezt megváltoztassam, jelszót kér a gép.
Kapcsolási rajzot már találtam a kábelről, amin összetudnám kötni a PC-vel, már csak a szoftver kellene hozzá: http://kispedro.extra.hu/ventus.jpg


szer. dec. 31, 2008 13:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Boldog Új Évet mindenkinek!

Laci_L és Potyo kedvéért ékezettel, sortörés nelkül :)


szer. dec. 31, 2008 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
T68m írta:
killbill írta:
T68m írta:
kispedro írta:
Sziasztok!
Szerintetek van lehetőség composit jelet bevinni DVI bemenetes lcd kijelzőbe?


hehe, vajon mihez kell? :wink: Lehet kapni vga->dvi átalakítót, embertelen áron, felejtős.

A VGA mennyiben kompozit? (hsync, vsync, R,G,B)
A DVI-nek tobb változata van (wikipedia). A DVI-I csatlakozón be lehet vinni analog VGA-t is meg digitális jelet is. A fent említett átalakító valószínüleg csak két csatlakozó és pár szál drót.
De kompozit videojelet...? PAL-t? Biztos létezik olyan monitor, amin van direkt kompozit bemenet, de nem ez a jellemző.


igazad van, tényleg nem kompozit. Hirtelen azt hittem, hogy vga-ról van szó, de a kérdező tényleg kompozitot írt. A kérdés az az, hogy az ő DVI-os cucca tudja-e fogadni az analóg jelet (az pedig vagy leírásból vagy a csatlakozó lábkiosztásából látható), mert csak akkor pár drót az átalakítás VGA-ról. Kompozitról VGA-ra pedig külön móka (és kacagás).


Sajnos analóg jelet nem fogad a kis monitor. Kocsiba tettem volna be, mert van egy lcd, amihez ingyen jutottam hozzá, de csak DVI bemenet van rajta. A DVD-s autórádijjón pedig csak composit kimenet van. Azt hittem van hozzá valami spec IC, amivel csatolni lehetne. De ha nem, hát nem.
Azért köszi!


kedd dec. 23, 2008 22:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Sajnos megint törölnöm kellett a rémtörténetes topicban. Nem hiszem, hogy el kéne mondanom régi motorosoknak, hogy nem politizálunk, nem használunk rasszista, uszító és népcsoportokra vonatkozó általánosító kifejezéseket, és általában a témához szólunk hozzá(bár ez a rémtörténetes topic eleve nem arról híres, hogy nagyon szakmai lenne. Ha ilyen még egyszer előfordul, zárolva lesz.)!
Ez egy politika mentes fórum. Így is fog maradni!
watt.


kedd dec. 23, 2008 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
SPafi az adok-veszek topikban írta:
Föltettem egy csomó elektrós könyvet is a Vaterára:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=SPafi

Te aztán nem gatyázol... :)

Jé, van 1984-es magnósok évkönyve, amin a Bíró Ica van a címlapon egy bazi nagy magnóval!


kedd dec. 23, 2008 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 17:17-kor.



hétf. dec. 22, 2008 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az Intelsat (Panamsat) 1R-t a 43W-n régebben sikerült befogni 45,8E 20,1N pozícióról. Ha azt sikerült, akkor a Hispasatnak is mennie kell Magyarország keleti feléből.

Persze minél jobban kimegyünk az ív végeire, annál kritikusabb a pontos beállítás. Az Astra-Amos szakasz elég erős, nem kényes a precíz beállításra. Én kb. egy éve állítottam, és most még a Telstar 12 sem jön be. Újra kellene állítanom az egészet. De amennyit nézem, nem éri meg a vacakolást, mert a jó beállítás nem ötperces meló, órákig el tud tartani.


hétf. dec. 22, 2008 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
A hispasatot be lehet fogni az ország keleti feléből? Nekem a Nilesat volt az utolsó, ami bejött, de a forgató az amos-astra intervallumra van kihegyezve. 30°W innen komoly kihívásnak tűnik...


szomb. dec. 20, 2008 19:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
A Josét és a Juant kivételesen tudtam. Nem tudom, miből gondoltam, hogy a H is átmegy F-é, talán Fernendezt sűrűbben hallani, mint Hernandezt. Na mind1, kösz!


csüt. dec. 18, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A Hernandez még amerikában is Hernandez,Ellenben Juan akkor kimondva Huan v José,Hozé 8)


csüt. dec. 18, 2008 20:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Ha úgy van leírva egy név, hogy Hernandez, azt Fernandeznek ejtjük? (gondolom, spanyol, vagy portugál?, de mi van, ha amerikai???, akkor honnan tudjam ?)


csüt. dec. 18, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
killbill írta:
T68m írta:
kispedro írta:
Sziasztok!
Szerintetek van lehetõség composit jelet bevinni DVI bemenetes lcd kijelzõbe?


hehe, vajon mihez kell? :wink: Lehet kapni vga->dvi átalakítót, embertelen áron, felejtõs.

A VGA mennyiben kompozit? (hsync, vsync, R,G,B)
A DVI-nek tobb változata van (wikipedia). A DVI-I csatlakozón be lehet vinni analog VGA-t is meg digitális jelet is. A fent említett átalakító valószínüleg csak két csatlakozó és pár szál drót.
De kompozit videojelet...? PAL-t? Biztos létezik olyan monitor, amin van direkt kompozit bemenet, de nem ez a jellemzõ.


igazad van, tényleg nem kompozit. Hirtelen azt hittem, hogy vga-ról van szó, de a kérdező tényleg kompozitot írt. A kérdés az az, hogy az ő DVI-os cucca tudja-e fogadni az analóg jelet (az pedig vagy leírásból vagy a csatlakozó lábkiosztásából látható), mert csak akkor pár drót az átalakítás VGA-ról. Kompozitról VGA-ra pedig külön móka (és kacagás).


csüt. dec. 18, 2008 16:33
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 18, 2008 13:41
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hozzászólás 
T68m írta:
kispedro írta:
Sziasztok!
Szerintetek van lehetőség composit jelet bevinni DVI bemenetes lcd kijelzőbe?


hehe, vajon mihez kell? :wink: Lehet kapni vga->dvi átalakítót, embertelen áron, felejtős.

A VGA mennyiben kompozit? (hsync, vsync, R,G,B)
A DVI-nek tobb változata van (wikipedia). A DVI-I csatlakozón be lehet vinni analog VGA-t is meg digitális jelet is. A fent említett átalakító valószínüleg csak két csatlakozó és pár szál drót.
De kompozit videojelet...? PAL-t? Biztos létezik olyan monitor, amin van direkt kompozit bemenet, de nem ez a jellemző.


csüt. dec. 18, 2008 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kispedro írta:
Sziasztok!
Szerintetek van lehetõség composit jelet bevinni DVI bemenetes lcd kijelzõbe?


hehe, vajon mihez kell? :wink: Lehet kapni vga->dvi átalakítót, embertelen áron, felejtős.


csüt. dec. 18, 2008 4:04
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szerintetek van lehetőség composit jelet bevinni DVI bemenetes lcd kijelzőbe?


szer. dec. 17, 2008 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Biztos lehet szerezni, videókártyákon is ilyen --3 csavaros-- ventilátor van.

Ideiglenes megoldásnak jó, ha a ventit szétszeded és a tengelyét megolajozod, vagy inkább megzsírozod. Zsírból csak minimális kell, mert ha sok, akkor visszafogja a ventilátort!
Sokan meg a WD40-re esküsznek, de azt még nem próbáltam.


kedd dec. 16, 2008 10:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
potyo írta:
Mivel mérted azokat a feszültségeket? Mert ha az alaplapi mérés eredménye, akkor az nem tekinthető hiteles mérésnek.

Ettől nagyobb mértékű eltérés is normálisnak tekinthető még a tápfeszültségeknél. Az a lényeg, hogy stabilak legyenek, ne változzanak sokat a terhelésváltozás hatására.

A bordás dolgot nem értem. A borda az egy fém darab, azon nincs minek rezegnie. Ha a rajta levő ventilátor rezeg, akkor azt cseréld ki, a bordát meg hagyd békén.


Igen, alaplapi mérés eredménye. Pontos multiméterem jelenleg nincs, van egy régi mutatós fajta. de a kijelzett érték nem nagyon változgat, vagy nem vettem észre.

Igen, a ventillátor rezeg. de nem lehet másikat kapni mert ennek egzotikus a felfogatása(3 csavar 120 fokban) úgyhogy az egész hűtőt kell cserélnem vagy kókányolni valamit egy másik ventivel...


hétf. dec. 15, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mivel mérted azokat a feszültségeket? Mert ha az alaplapi mérés eredménye, akkor az nem tekinthető hiteles mérésnek.

Ettől nagyobb mértékű eltérés is normálisnak tekinthető még a tápfeszültségeknél. Az a lényeg, hogy stabilak legyenek, ne változzanak sokat a terhelésváltozás hatására.

A bordás dolgot nem értem. A borda az egy fém darab, azon nincs minek rezegnie. Ha a rajta levő ventilátor rezeg, akkor azt cseréld ki, a bordát meg hagyd békén.


hétf. dec. 15, 2008 15:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Emberek, ne essetek egymásnak, úgyis az optikai szálé a jövő! a napokban mondta egyik tanárom, hogy nagy tételben az optikai szál olcsóbb mint a rézkábel, és azt meg mi is tudjuk, hogy 10 gigabitet lehet rajta átvinni egy hullámhosszon, wdm-el akár sok terabitet is 100 kilométerekre ... a távközlő hálózat gerince már régesrég ebből áll, remélem hamarosan az alaplapok meg számgépek is optikával lesznek bedrótozva.

Ja a számgépem alaposan megtréfált, de tegnap 8 órát ment fagyi nélkül meg ma is kettőt, rendesen kikapcsoltam ezután és nem lefagyott.
-a régi videókártyám valóban rossz.
-az újabb (ati 9700) bios hekkelése sikeres volt, nem a kártya fagyott le.
-van egy tartalék szintén jó videókártyám
-a 4 memóriamodulból maradt a 2 jó.
-a biosban el volt állítódva az agp fesz 1.55V-ra (normális 1,50V)
és a ddr feszültsége 2,65V-ra (normális 2.50V) ezt helyre tettem.
-ami a lefagyások okozója volt az az, hogy az északi hídra új bordát tettem (a régi vad rezgéseket végzett és ronda hangja volt néha) de az új hűtő nem símult rá az NB magjára rendesen, és így amikor az NB meleg lett, a gép totál kifagyott. most visszatettem az eredeti hűtőt, de a gyakran bekövetkező berezgéseket nem nagyon tudom lecsillapítani semmi módon.(csak hardveresen, ha lefogom a ventillátort, majd elengedem, újra felpörögve már nem rezeg.)

-ja, az normális e, ha a tápegység 5V helyett 5,28V-ot ad, 12V helyett 12,23-at és 3,3 helyett 3,38-at? És az, hogy két hardverfigyelő program különböző feszültségértékeket, fordulatszámokat és hőmérsékleteket jelez ki ugyanazokra a dolgokra?Kevés e 300 wattos táp egy P4-hez, amiben van összesen alaplap+egy magos proci+ram+vga+1 vinyó+floppy+DVDíró+ventillátorok??


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Űrkalóz hétf. dec. 15, 2008 15:13-kor.



hétf. dec. 15, 2008 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
El lehet nagyobb távolságra is vinni (néhányszáz méterre), csak a távolsággal csökken a használható sebesség.


hétf. dec. 15, 2008 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
killbill írta:
Sparow2 írta:
Miért, a soros port milyen távolságra jó?
Úgy tudom az is kb. 25 méterig. (De lehet, hogy csak 20, vagy lehet, hogy akár 50. Pontosan nem tudom, de azzal sem lehet 100 méterekre elmenni)

A sorosvonallal majdhogynem kilometerekre is el lehet menni, mivel ez sebesség függő dolog. Az USB leglassabb változata is 1.5Mbit/s, míg a soros vonalon használt legnagyobb sebesség (normálisan) 115.2 kbit/s. A PKI-ban kb. 25 éve láttam többszáz méterre elvezetett sorosvonalat, ami hiba nélkül ment. Na persze 1200 baud-dal...

Őőőő ... nem lehet, hogy az az eredeti RS-232-nek valami spéci, módosított változata volt?
Mert pl. arra emlékszem régről, hogy a szabvány szerint a párhuzamos portot 5 (vagy 10?) méterig lehetett elvinni, és a sorosat ennek néhányszorosáig.
Persze lehet, hogy rosszul emlékszem ...


hétf. dec. 15, 2008 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 18, 2008 13:41
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Miért, a soros port milyen távolságra jó?
Úgy tudom az is kb. 25 méterig. (De lehet, hogy csak 20, vagy lehet, hogy akár 50. Pontosan nem tudom, de azzal sem lehet 100 méterekre elmenni)

A sorosvonallal majdhogynem kilometerekre is el lehet menni, mivel ez sebesség függő dolog. Az USB leglassabb változata is 1.5Mbit/s, míg a soros vonalon használt legnagyobb sebesség (normálisan) 115.2 kbit/s. A PKI-ban kb. 25 éve láttam többszáz méterre elvezetett sorosvonalat, ami hiba nélkül ment. Na persze 1200 baud-dal...

A zavarerzekenyseg tekinteteben pedig egy sodrott erpar (USB, Ethernet, CAN, DVI, stb) sokkal jobb, mint az árnyékolt kabel, amiben megy egy fold plusz jelek. Nem veletlen, hogy a sorosvonalat is RS-422 vagy RS-485-on, sodrott erparon viszik ipari korulmenyek kozott. Es ugy 115.2 kbit/s is elmegy tobbszaz meterre minden problema nelkul.


vas. dec. 14, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
1. igen, az USB elektronika bonyolultabb

Igen, ezt nem vitatta senki. Ahogy fejlődik a világ, egyre bonyolultabb eszközöket találnak fel. (Pl. egy 386-os CPU is bonyolultabb, mint egy 8088-as ... de egy P4-es még a 386-osnál is bonyolultabb ... sőt régi 80-100 MB-os diszkekben egyszerű mikrovezérkők voltak, a maiakban meg sokkal bonyolultabb áramkörök, ezek is bonyolultabbak ... ) De etőtl még nem rosszabb.

T68m írta:
2. igen, az USB programozása bonyolultabb

Ugyanaz, mint az 1. pont.
Egy gépkocsit építeni is bonyolutabb, mint egy kerékpárt, mégse ragadtunk le a biciklinél.

Másrészt ez a felhasználók nagy részét nem érdekli: bedugom a pendrive-ot, és működik, gyors, könnyű, ennyi elég.
Aki meg a drivert írja, az úgyis megcsinálja USB-re is, ha arra kell.
Mint ahogy millió dologban benne is van, egerektől kezdve, fényképezőgépekig, egy mindenapos filléres dolog lett.

T68m írta:
3. igen, az USB drivere bonyolultabb, mert eszközönként kell különállót írni, szemben a soros porta, amely egységes, a Windowsba beépítve megtalálható. (ebből következik, hogy minden soros portos eszközzel lehet alapból kommunikálni, szemben az USB-vel, amihez többnyire driver kell (kivéve a HID eszközök).)

Azért ez így nem igaz.
A soros portos egér drivere benne van. De ha rádugok mondjuk egy soros portos (volt ilyen is, nem csak párhuzamos) nyomtatót, az már nincs benne.
Az USB-s eszközökből is sok driver benne van Windows-ban.
(Egyébként nem mindegy, hogy benne van-e az OS-ben a driver gyárilag, vagy a gyártó adja külön? Ugyanúgy külön driver kell mindenhez, csak nem látod, mert "magától" települ és nem kér CD-t.)

Másrészt az USB sokkal többrétűbb, mint a soros port: több féle eszközt rá lehet dugni. Ezért több fajta driver kellhet hozzá.
Amíg soros portra általában egeret dugnak (manapság azt is ritkán), vagy egy másik számítógép soros portjával kötik össze (szintén ritkán), addig USB-re rengeteg eszközt tehetnek.

T68m írta:
4. igen, az USB csak nagyon rövid távolságra jó

Nem arra találták ki, hogy távoli perifériákat kössenek a számítógéphez. Mindennek vannak korlátai, ennek is.

Miért, a soros port milyen távolságra jó?
Úgy tudom az is kb. 25 méterig. (De lehet, hogy csak 20, vagy lehet, hogy akár 50. Pontosan nem tudom, de azzal sem lehet 100 méterekre elmenni)

Egyébként mit szeretnél olyan messzire vinni, hogy az USB nem ér oda? A szomszédba akarsz nyomtatni? :)

T68m írta:
5. igen, az USB zajos környezetre fokozottabban érzékeny

Igen, de ez nem csak az USB-re igaz ... bár ezen segíthet az árnyékolt vezeték.

A legtöbb ember lakásában és irodájában nincs akkora elektromos zaj, hogy ne működnének az USB-s eszközei. Olyan spéci környzetbe megfelelő hadrver kell.
Ez csak egy kötekedés.

T68m írta:
6. igen, az USB (néha) szétfagyassza a Windows

Pontosabban fogalmazva nem az USB, hanem egy USB-s eszköz hibás drivere.
De ez más eszközöknél is ugyanígy van, nem az USB hibája: egy hibás driver dönti az egész Windows-t.

Vannak hátrányai, meg korlátai, nem mondom, hogy nem.
De milyen jó egy pendrive, amire seperc alatt rámásolhatok több GB adatot; vagy mennyivel gyorsabb egy USB szkenner, mint a régi LPT portosak (jó, volt SCSI-s is, az nem volt lassú, viszont ahhoz meg kellett SCSI vezérlő), vagy gyorsabb egy USB-s nyomtató, mint egy LPT-s ...

Negatívumokat mindenre lehet találni, 6. korlátját vagy hátrányát a soros portnak is fel tudnék sorolni.


vas. dec. 14, 2008 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
aha, jó kis (eti) magyarázatot kaptam tőletek, a tényszerű válasz helyett. Köszönöm! Mondjuk ez általában így szokott lenni valamiért, úgyhogy tekinthetjük ezt a normálisnak.

Én tényszerű válaszokat adtam és tényszerű áramkört is.
Amit Te erőltetsz az a ködösítés és kicsit már a hisztéria kategória.(de már ezt is megszokhattuk, hogy "idézzelek").

De én nem akarok vitatkozni ilyen jelentéktelen dogokon, ha neked nem tetszik, vagy nem vagy képes felfogni a működését, akkor ne használd!


pén. dec. 12, 2008 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
aha, jó kis (eti) magyarázatot kaptam tőletek, a tényszerű válasz helyett.
Mert úgy állítod be amiket leírsz, mintha azok csak és kizárólag az usb-re lennének érvényesek, holott ez közel sincs így.

T68m írta:
1. igen, az USB elektronika bonyolultabb
2. igen, az USB programozása bonyolultabb
Igen, és akkor mivan? Nem az usb az egyedüli, ami bonyolultabb, mint az elődje (ha nevezhető a soros port az usb elődjének egyáltalán). A PCI is bonyolultabb, mint az ISA. A SATA is bonyolultabb, mint a PATA.


T68m írta:
3. igen, az USB drivere bonyolultabb, mert eszközönként kell különállót írni, szemben a soros porta, amely egységes, a Windowsba beépítve megtalálható. (ebből következik, hogy minden soros portos eszközzel lehet alapból kommunikálni, szemben az USB-vel, amihez többnyire driver kell (kivéve a HID eszközök).)
Hát ja, a soros port alkalmazási területe egyezik a HID alkalmazási területével, tehát nem kell drivert írni neki. Még annyit sem, mint a soros porthoz, mert ott legalább nekünk kellett megoldani a hibafelismerést, újraküldést, míg usb-nél ez hardverből meg van oldva, a szoftver meg ugyanúgy néhány függvényhívásból áll mindkét oldalon. Amit az usb a soros port képességein felül tud, azt meg ne vegyük már bele az összehasonlításba.

T68m írta:
4. igen, az USB csak nagyon rövid távolságra jó
Igen, mert arra van kitalálva, hogy perifériákat kapcsoljunk rajta keresztül a számítógéphez. Azok meg általában 1 méternél közelebb vannak, de a perifériák 99,9%-a 5 méternél közelebb van a géphez.

T68m írta:
5. igen, az USB zajos környezetre fokozottabban érzékeny
Az ócska kábelekkel igen.

T68m írta:
6. igen, az USB (néha) szétfagyassza a Windows
Szétfagyasztja azt egy hibás háló vagy videókártya vagy ezek hibás drivere is.


pén. dec. 12, 2008 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
aha, jó kis (eti) magyarázatot kaptam tőletek, a tényszerű válasz helyett. Köszönöm! Mondjuk ez általában így szokott lenni valamiért, úgyhogy tekinthetjük ezt a normálisnak.

I. felsoroltam X pontot amiben ha tényszerűen válaszoltatok volna, akkor mindben el kellett volna ismerni az USB hátrányát. Természetesen lehet vitatni a kérdéseket, az megalapozottságát, fontosságát, esetleg egyoldalúságát, azononban ezt a tényszerű válaszolás mellett, után kell megtenni, nem helyette! pl.

1. igen, az USB elektronika bonyolultabb
2. igen, az USB programozása bonyolultabb
3. igen, az USB drivere bonyolultabb, mert eszközönként kell különállót írni, szemben a soros porta, amely egységes, a Windowsba beépítve megtalálható. (ebből következik, hogy minden soros portos eszközzel lehet alapból kommunikálni, szemben az USB-vel, amihez többnyire driver kell (kivéve a HID eszközök).)
4. igen, az USB csak nagyon rövid távolságra jó
5. igen, az USB zajos környezetre fokozottabban érzékeny
6. igen, az USB (néha) szétfagyassza a Windows

Tehát ezek a tényszerű válaszok! Ismétlem, a tényszerű válaszok után lehet firtatni a kérdések jelentőségét, egysíłúságát, de ezt nem a válaszok helyett kell tenni!

ja, plusz opció, a USB időzítése siralmas, tehát sok feladatra eleve nem alkalmas, pl. a párhuzamos portot teljes funkcionalitásban kiváltani.

II. igen, széllel szemben nem érdemes. Én nem is ajánlottam ezt senkinek. Én mindössze azt firtattam, hogy az USB annyira jó lenne. Azt állítottam, hogy sok a szívás vele, több szempontból rosszabb, mint a régi szabványok (soros, párhuzamos), fejlesztésében tudatosan vagy hozzá nem értésből kihagytak fontos szempontokat. Bevezetése indokolatlan volt, mikor abban az időben már rendelkezésre állt más, hasonlóan gyors (ugye, ez volt a bevezetésének fő szempontja) kommunikációs felület, az ethernet.


pén. dec. 12, 2008 14:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
1. próbáltál már elektronikát építeni hozzá? És soros porthoz?
2. próbáltad már az elektronikát felprogramozni? És a soros portét?
3. írtál-e már operációs rendszer felől usb-s eszközt kezelő programot (drivert)? És soros porton keresztül kommunikálót?

Nem csináltam ilyesmit, de egy számítógépben vannak sokkal bonyolultabb eszközök is, mint egy USB vezérlő. Mégis van a bonyolultabb eszközökhöz is driver, és van, aki fejleszt rá.
T68m írta:
na, erre mondhatod, hogy ez legyen a gyártók baja. A gond az állásponttal, hogy ezt kőkeményen megfizettetik veled és mindenki mással is. (Soros port kezelésére alkalmas uC-t kapsz 200Ft-tól, USB-set 5x annyiért.)

Egy 8GB-os pendrive 4e ft ... egy 1 GB-os 1.5e ... ez szerintem nem olyan kőkemény ár.
Egy USB-s egér kb. annyiba kerül, mint egy PS/2-es. Soros portos már nem kapható, de annakidején azok is egy árban voltak a PS/2-vel. Tehát mindegyik fajta nagyjából egy árban van, ergo itt sem fizettetik meg kőkeményen az USB beépítését.

Jó, az USB-t kezelő mikrovezérlő 1000 ft, de azért Te is érzed, hogy többet is ér, mint az RS-232 (persze ahol olyan a feladat, hogy az értelmes megoldáshoz USB-re van igény; értelmetlenül nem érdemes beletenni). Meg bizonyára USB-re nagyobb a kereslet, ami feljebb nyomja az árat. Ha majd lesz valami újabb, mint az USB, és mindenki azt keresi, az USB-t meg szinte senki, akkor az USB-s is 200 ft lesz, és az újabb lesz drágább, ez mindig így volt.
T68m írta:
1. próbáltál-e már messzebb elvezetni USB-s cuccot?

2 méternél messzebb nem, de 5 méterig lehetne (max. 25 méterig megoldható, de drágább)
Egyébként milyen perifériát vezetnék el olyan messzire? 10 méterről írjak a billentyűzettel? Vagy minden nyomtatásért ballagjak el 25 métert, meg vissza?

Ilyen elven a LAN-t sem lehet 100 méternél messzebb vezetni, milyen egy ócska, vagy a szuper soros portot sem lehet akármeddig elvezetni, ha jól emlékszem az is max. 25 méter (vagy 50? De valami hasonló néhányszor 10 méteres távolság)
T68m írta:
2. használtál-e már USB-s eszköz elektromos zajjal terhelt környezetben?

Nem használtam ...
De megfelelően árnyékolt sodort érpárral bizonyára csökkenthetőek a zavarok.
Meg bizonyára nem ilyen környezetbe szánták (egy 20 méteres soros porti vezeték is összeszedi a zajokat. Bár az sokkal lassabb sebességű, ezért jobban működhet zajos környezetben)
Ez nem a tipikus felhasználás, az emberek 99,99%-a arra használja az USB-t, hogy otthon rácsatlakoztatja a kis pendrive-ját vagy nyomtatóját a számítógépére, és erre a célra tökéletesen megfelel.
Ahol nem működik az USB az extrém körülmények miatt, ott más megoldást kell használni (ez lehet akár a soros port is, ha már annyira tetszik)
T68m írta:
3. fagyasztott-e már szét az USB eszközt a Windows rádugáskor és lehúzáskor? Vajon a soros miért nem csinál soha ilyen problémát? :wink:

Nekem eddig még nem ... igaz csak nyomtatót és pen drive-ot használtam, meg scannert. De ilyen gondom még nem volt, hogy lefagyott volna az oprendszer.

De ha ilyen történik, az nem az USB szabvány hibája, hanem egy hibás driver-é.
T68m írta:
Mindezek alapján - nyilván - én vagyok az elfogult, de az aki foggal-körömmel védi az USB-t.

Nem védem foggal-körömmel, az USB sem tökéletes, vannak hátrányai, és korlátai, mint bármi másnak.
De most erre felé megy a világ, ez van. Ez veszik az emberek, erre fejlesztenek a gyártók.
És ésszerűen, úgy használva, ahogy kitalálták (megfelelő vezetékek, ) ritkán szokott vele baj lenni.

Lehet az egész világgal szemben menni, meg a széllel szemben pisálni, de nem érdemes.
Lássuk be, a soros port elavult, manapság sok számítógépbe nem is tesznek már. Persze, ettől lehet olyan feladat, aminek a megoldására ideális, de az nem jelenti azt, hogy minden más eszköz rossz és ócska.


pén. dec. 12, 2008 11:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Na látom hogy jól egymásnak estetek megint... de azért a válazsokat nagyon köszönöm.
Én meg nem fogalmaztam egyértelműen. a mostani videókártyám NEM pixelhibás, a régi volt az.De az nagyon.

Az usb kábelt egy gyári cucc alapján építettem meg 20 centivel hosszabb kábellel, amiből 2 eret nem kötöttem be, csak a másik 8-at,(az alaplapon lévő "előlapi usb" csati hátulra volt kivezetve :( én meg mászhattam be mindig a gép mögé ) de a bekötés meg minden tök azonos.Az alaplapi manualt is alaposan megnéztem. működik is a pen drive-ommal. Hibák csak ritkán fordultak elő, de ez sem feltétlen a kábel miatt, akkor még windóz alatt voltam és bent volt két hibás memória. (és ez a hiba sem volt következetes)Ami azt illeti, jó lenne tudnom, hogy mekkora az alaplapi usb csatlakozó bemenő ellenállása, ugyanis ha nem megaohm nagyságrendű akkor arányosan kisebb a becsatolt zavarjelek mértéke és biztos nem zavar. (mint a szkóp amivel az áthallást néztem, gyári kábelével azonosnak bizonyult még az árnyékolás bekötése nélkül is)

Én még semmilyen elektronikát nem építettem semmilyen porthoz, mert azt sem tudom milyen jelek és szabványok vannak ezen a téren, meg hogy hogy juttatom ki az adatokat a portra a programjaimból.De ha szóba került tudnátok jó doksit ajánlani a témában?

>>"A legtöbb tápegységben belül az összes ugyanakkora feszültség egy ágon van (thát egy közös pontból jön az összes 12 volt, egy másik közös pontból az összes 5V, egy harmadik közös pontból az összes 3.3 volt). Ergo mindegy melyikre dugod a ventilátort. "
ember! elfelejted, hogy a számítógép nagyfrekis jószág és a kábeleknek ellenállása meg induktivitása van! közös impedancia csatolás léphet fel.nem mindegy a kábelezés!


pén. dec. 12, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
1. igen, no problem
2. igen, nem vészes, ha már kitapasztaltad a gyári firmwaret.
3. nem, és nem is fogok. soros programra sem. ezekre van beépített függvény, vagy használhatóak hozzájuk gyári dll-ek.

1000Ft nem drága egy USB-s PIC-ért. A sebesség össze se hasonlítható. Adja az 5V-ot, a soros nem.

1. nem, de nem is kell! Arra csak az RS485 alkalmas, mert a soros is elég gagyi. minél messzebbre vezeted, annál lassabban biztonságos.
2. nem nagyon hinném, hogy ez gondot okozna, soha nem volt még baj vele nekem.
3. nem. amiket én írtam nem, de másik se. De ez nem az USB hibája...

Mindezek alapján fogalmam sincs, hogy évek óta mit szenvedsz az USB utálattal. Egy biztos, minket nem tudtál még meggyőzni és az a gyanúm, hogy nem is fogsz.

Javaslom felejtsük el ezt a meddő vitát. Ha neked nem tetszik, ne használd. Nekünk tetszik és használjuk. :)

Egy kis áramkör példaképp:
www.watt_tar2.tvn.hu/vegyes/USB_SD_RS485_panel.PNG
USB-s, és több 100m-re teremt kapcsolatot.


csüt. dec. 11, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem tudom, miért kell folyton előhozakodnok ugyanazokkal.

T68m írta:
1. próbáltál már elektronikát építeni hozzá? És soros porthoz?
2. próbáltad már az elektronikát felprogramozni? És a soros portét?
Visszakérdeznék: próbáltál már elektronikát építeni PCIe foglalathoz? Esetleg drivert írni hozzá? Onnan már az USB is egyszerűnek tűnik...
T68m írta:
3. írtál-e már operációs rendszer felől usb-s eszközt kezelő programot (drivert)? És soros porton keresztül kommunikálót?
Nem mondta senki sem, hogy a fejlesztő számára egyszerű az usb.

T68m írta:
na, erre mondhatod, hogy ez legyen a gyártók baja. A gond az állásponttal, hogy ezt kőkeményen megfizettetik veled és mindenki mással is. (Soros port kezelésére alkalmas uC-t kapsz 200Ft-tól, USB-set 5x annyiért.)

de nezzük a felhasználói oldalt, eltekintve attól, hogy eleve drágábban kapja meg az USB-s kezelő felületi kütyüt, már a fejlesztési és gyártási költségeket az árba bele kell építeni.
Aztán soros porthoz kell egy szintillesztő is, köré kondenzátorok, stb. Majd végül lesed, hogy hová dugod be, mert ha véletlenül három soros portos cuccot akarnál használni, de csak két portod van, akkor már nincs hová bedugni? Veszel bővítőkártyát? Ugyanez érvényes párhuzamos portra a szintillesztés kivételével, plusz lesz még egy ügyetlen nagy csatlakozód is jó vastag kábellel.

T68m írta:
1. próbáltál-e már messzebb elvezetni USB-s cuccot?
Megint ezzel jössz elő, csak nem tudom, hogy miért. 5m-t ír elő a szabvány, annyin megy is. Milyen számítógép periféria az, amelyiknek nem elég az 5m (sőt hubok használatával ez 25m-re növelhető).
T68m írta:
2. használtál-e már USB-s eszköz elektromos zajjal terhelt környezetben?
Tisztességesen árnyékolt és csavart érpár esetén semmi gond vele. Én is szívtam már ilyennel, aztán kábelcsere után megszűnt a szívás.
Idézet:
3. fagyasztott-e már szét az USB eszközt a Windows rádugáskor és lehúzáskor? Vajon a soros miért nem csinál soha ilyen problémát? :wink:
Soros portot eleve nem illik le-fel húzgálni bekapcsolt gépnél, de ez most lényegtelen. A kulcsszó a windows-on van. Vajon egy linux miért nem fagy le? Lehet, hogy mégse az usb a hibás, hanem bill bácsi csapata vagy a kütyü készítői?


Amúgy megnézném, hogy mikor dugsz rá soros vagy párhuzamos portra annyimindent, amit az usb-re rádugdosunk nap mint nap...


csüt. dec. 11, 2008 20:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
De azért a legtöbb embernél nincs semmi gáz az USB-vel: rádugok egy eszközt, mûködik, ha nem kell, akkor lehúzom.


csak ennyi gáz van az usb-vel:

1. próbáltál már elektronikát építeni hozzá? És soros porthoz?
2. próbáltad már az elektronikát felprogramozni? És a soros portét?
3. írtál-e már operációs rendszer felől usb-s eszközt kezelő programot (drivert)? És soros porton keresztül kommunikálót?

na, erre mondhatod, hogy ez legyen a gyártók baja. A gond az állásponttal, hogy ezt kőkeményen megfizettetik veled és mindenki mással is. (Soros port kezelésére alkalmas uC-t kapsz 200Ft-tól, USB-set 5x annyiért.)

de nezzük a felhasználói oldalt, eltekintve attól, hogy eleve drágábban kapja meg az USB-s kezelő felületi kütyüt, már a fejlesztési és gyártási költségeket az árba bele kell építeni.

1. próbáltál-e már messzebb elvezetni USB-s cuccot?
2. használtál-e már USB-s eszköz elektromos zajjal terhelt környezetben?
3. fagyasztott-e már szét az USB eszközt a Windows rádugáskor és lehúzáskor? Vajon a soros miért nem csinál soha ilyen problémát? :wink:

Mindezek alapján - nyilván - én vagyok az elfogult, de az aki foggal-körömmel védi az USB-t.


csüt. dec. 11, 2008 20:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
potyo írta:
Az usb-hez használj olyan kábelt, amiben az adatvezetékek csavar érpárat képeznek. Pl. árnyékolt utp kábelt kellene használnod, vagy venni egy usb hoszabbítót, és abból csinálni.


árnyékolt UTP kábel nincs, mivel az UTP jelentése UNSHIELDED twisted pair. Természetesen van árnyékolt csavart érpár is, annak viszont a rövidítése STP. Egyébként annyira jó ez az USB. Mindenki csak szív vele, de azért jó...

Ha összegányolom egy akármilyen darab dróttal, persze, hogy ne várjam, hogy jól fog működni.
Ez nem csak az USB-vel van így, hanem szinte mindennel (van rá mondás is:. sz*rból nem lehet várat építeni).

De azért a legtöbb embernél nincs semmi gáz az USB-vel: rádugok egy eszközt, működik, ha nem kell, akkor lehúzom.


csüt. dec. 11, 2008 19:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
linux telepítő cd-vel indítva a gépet memtest talált 2 hibás memóriamodult, mindkettőben csak egy bájt hiba van, de ugyebár nem lehet ezeket a memóriacímeket letiltani(mint vinyón a bad sectort), hogy a többi majd 2*256mega megmaradjon. szóval ezeket kivettem. másik két 256megás modul 5 egymás utáni memóriatesztet kibírt. Szóval akár ez is lehetett a fagyás oka.

Ha Linux-ot használsz, ott van rá mód, hogy a hibás részeket letiltsd:
van egy memmap nevezetű kernel paraméter, azzal elvileg lehet ilyet csinálni, de nekem 2.6-os Debiannal nem sikerült, amikor előbb kipróbáltam (biztos még valamit kéne állítani, de nem töltöttem el vele sok időt)

Ha Windows-t is használsz, akkor valószínüleg nem lehet megadni, hogy adott memóriaterületet ne használjon. De hátha egy Windows guru megmondja, hogyan kell csinálni, ha mégis lehet.

Űrkalóz írta:
videókártya: tápfesz csatlakozó kilazult, ezért újra forrasztottam. a floppy tápkábelét dugtam rá, hogy ne legyen mással egy dróton.

A legtöbb tápegységben belül az összes ugyanakkora feszültség egy ágon van (thát egy közös pontból jön az összes 12 volt, egy másik közös pontból az összes 5V, egy harmadik közös pontból az összes 3.3 volt). Ergo mindegy melyikre dugod a ventilátort.
Amelyik tápegységnek külön ágai vannak, azoknak az ára is borsossabb.

Űrkalóz írta:
egy lefagyás ezután is volt, de az lehet hogy túl nagy képminőséget állítottam be a direct 3d-re. majd kiderül...

Ettől nem fagyhat le, ha minden jól működik :roll:
Fentebb írtad a pixelhibákat, azzal a kártyával valami nem jó.

Űrkalóz írta:
másik dolog: előlapra akarom kivezetni az usb-t de volt némi áthallás a drótok között.(kábel kiszedve, egyik érre egy MHz-es négyszögjel, szkóp másik érre: egy voltos jel 1 megaohm bemenő ellenálláson) mivel egy 10 erű árnyékolt riasztókábelt használok 2 usb csatihoz(majd az alaplap és előlap között) kipróbáltam mi van ha bekötöm az árnyékolást. a próbapanelen jobb lett de nem tudom hogy az alaplap vagy a gépház földjét kössem e be.(melyik a korrektebb emc és esd szempontból?)
Ja, egyébként a gépbe dugva úgy-ahogy működtek a kábeleim.

Szerintem szerezz be egy normál USB kivezetést, párszáz forint, és akkor rendesen meg lesz csinálva.
Igaz azokban nincs árnyékolás, de nálam (és sok más embernél) sima, árnyékolatlan "bolti" USB-s vezetéken rendesen működik évek óta minden (nyomtató, pendrive-ok).


csüt. dec. 11, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Igazad van, elrontottam.

Viszont azt elmondtam már neked, hogy azért szív mindenki* vele, mert ócska, **** minőségű cuccokat gyártanak hozzá. Különösen igaz ez a kábelekre. Ha tisztességes kábelt használunk, és nem erőszakoljuk meg az usb szabványt, akkor atomstabilan működik.

*Ez a mindenki inkább csak te vagy...


csüt. dec. 11, 2008 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Az usb-hez használj olyan kábelt, amiben az adatvezetékek csavar érpárat képeznek. Pl. árnyékolt utp kábelt kellene használnod, vagy venni egy usb hoszabbítót, és abból csinálni.


árnyékolt UTP kábel nincs, mivel az UTP jelentése UNSHIELDED twisted pair. Természetesen van árnyékolt csavart érpár is, annak viszont a rövidítése STP. Egyébként annyira jó ez az USB. Mindenki csak szív vele, de azért jó...


csüt. dec. 11, 2008 16:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az usb-hez használj olyan kábelt, amiben az adatvezetékek csavar érpárat képeznek. Pl. árnyékolt utp kábelt kellene használnod, vagy venni egy usb hoszabbítót, és abból csinálni.


csüt. dec. 11, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Sziasztok!
Na tegnap (illetve az már ma volt...) hajnal 3 kor ez az eredményem a számgéppel:

linux telepítő cd-vel indítva a gépet memtest talált 2 hibás memóriamodult, mindkettőben csak egy bájt hiba van, de ugyebár nem lehet ezeket a memóriacímeket letiltani(mint vinyón a bad sectort), hogy a többi majd 2*256mega megmaradjon. szóval ezeket kivettem. másik két 256megás modul 5 egymás utáni memóriatesztet kibírt. Szóval akár ez is lehetett a fagyás oka.

videókártya: tápfesz csatlakozó kilazult, ezért újra forrasztottam. a floppy tápkábelét dugtam rá, hogy ne legyen mással egy dróton.

ventillátor mérés szkóppal:
Ha a tápkábelnek van némi induktivitása, akkor több voltos tranzienseket produkál, de a tesztelt venti nem az volt amelyik a gépben van, lusta voltam kiszedni. mindenesetre be fogok tenni pár fojtót meg elkót zavarszűrésnek.

egy lefagyás ezután is volt, de az lehet hogy túl nagy képminőséget állítottam be a direct 3d-re. majd kiderül...

másik dolog: előlapra akarom kivezetni az usb-t de volt némi áthallás a drótok között.(kábel kiszedve, egyik érre egy MHz-es négyszögjel, szkóp másik érre: egy voltos jel 1 megaohm bemenő ellenálláson) mivel egy 10 erű árnyékolt riasztókábelt használok 2 usb csatihoz(majd az alaplap és előlap között) kipróbáltam mi van ha bekötöm az árnyékolást. a próbapanelen jobb lett de nem tudom hogy az alaplap vagy a gépház földjét kössem e be.(melyik a korrektebb emc és esd szempontból?)
Ja, egyébként a gépbe dugva úgy-ahogy működtek a kábeleim.


csüt. dec. 11, 2008 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
A monitorom vadi új LCD, kb fél évet ment eddig, nem hinném hogy bármi baja lenne, eleve marhaságot kap a kártyától kép helyett
(kártyafüggő a dolog: az egyik (ati9600) kártyával 3d hozza elő a pixelességet (csíkok), másiknál (9700) minden oké aztán egyszer csak lefagy az egész, pixelek csak ritkán jönnek elő. Ja, egy harmadik 9500-as szintén ati ugyanúgy lefagyós, szintén a külső tápról is igényel feszejt.)
Ja a régi 16 éves 800*600-as crt-mmel is jelentkezett korábban a csíkosság, akkor csak a 9600-as kártyám volt meg. szóval annak a kártyának biztos baja van, ezért vettem használtan a másik kettőt -az egyiket egy zalman venti áráért mert a biosza volt elhekkelve, de azt megjavítottam)

Akkor a videokártya a hibás.

Űrkalóz írta:
ja, az alaplapon lévő dolgokat (pl a North bridge, bios, ilyen olyan vezérlők) mivel lehet letesztelni?

Az Everest kiírja ha hibát talál, de nem figyel mindent.


szer. dec. 10, 2008 16:02
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Variszabi írta:
Űrkalóz írta:
emez néha egy kicsit pixeles képet ad

Az a monitor hibája is lehet.

A monitorom vadi új LCD, kb fél évet ment eddig, nem hinném hogy bármi baja lenne, eleve marhaságot kap a kártyától kép helyett
(kártyafüggő a dolog: az egyik (ati9600) kártyával 3d hozza elő a pixelességet (csíkok), másiknál (9700) minden oké aztán egyszer csak lefagy az egész, pixelek csak ritkán jönnek elő. Ja, egy harmadik 9500-as szintén ati ugyanúgy lefagyós, szintén a külső tápról is igényel feszejt.)
Ja a régi 16 éves 800*600-as crt-mmel is jelentkezett korábban a csíkosság, akkor csak a 9600-as kártyám volt meg. szóval annak a kártyának biztos baja van, ezért vettem használtan a másik kettőt -az egyiket egy zalman venti áráért mert a biosza volt elhekkelve, de azt megjavítottam)

-ja, az alaplapon lévő dolgokat (pl a North bridge, bios, ilyen olyan vezérlők) mivel lehet letesztelni?

-ja, és újraindítás után megint jó a gép egy darabig


szer. dec. 10, 2008 15:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
Attila86: Azt a 230V-os dolgot hogy csináltad?
Véletlen. A fityegő jack dugó belefityegett a konnektorba...


szer. dec. 10, 2008 15:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
emez néha egy kicsit pixeles képet ad

Az a monitor hibája is lehet.

Űrkalóz írta:
van sysfan csati de a venti az 2 érintkezős és nem buherálom rá az alaplapra mert akkor a bios látni fog egy nulla fordulatszámú ventit és esetleg nem fog tetszeni neki a dolog (a 3. érintkező a fordulatszámláló ami ennél nincs.)

Én a helyedben vennék egy oda való ventillátort, már 1000Ft-ért is van. http://ipon.hu/webshop/product/arctic_c ... o_tc/11702

Mérd meg, hogy a System Fan csatlakozón van-e feszültség, ha van, akkor esetleg próbáld meg ott.

Az én hangkártyám bemenete 24V-ot kapott, csodálkoztam, hogy túlélte.


szer. dec. 10, 2008 15:17
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Attila86: Azt a 230V-os dolgot hogy csináltad? (nekem is vannak néha villódzó csíkok, igaz a másik memóriahibás kártyán jellemzőbb.)
emez néha egy kicsit pixeles képet ad...

van sysfan csati de a venti az 2 érintkezős és nem buherálom rá az alaplapra mert akkor a bios látni fog egy nulla fordulatszámú ventit és esetleg nem fog tetszeni neki a dolog (a 3. érintkező a fordulatszámláló ami ennél nincs.)


szer. dec. 10, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
Egy hülye kérdés:
számgép lefagyást és kép kimerevedést okozhat e ha párhuzamosan kötök (egy kábelkötegre) egy ventillátort és a vga-m külső táp csatiját (ATI 9700)?

Ha kikötöd a ventillátort és nem fog lefagyni, akkor igen.

Űrkalóz írta:
Azt se tudom van e IDE a cd-nek az új lapokon.

Még egy darabig biztos lesz.
Ha meg nincs, árulnak PCI-os IDE vezérlőt. Ezzel az a gond, hogy XP telepítés előtt drivert kell telepíteni, különben nem ismeri fel.

Az alaplapodon nincs ventillátor csatlakozó? "System Fan", három lábú.


szer. dec. 10, 2008 15:02
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség