Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 12:51



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na sikerult megoldanom a "nagy kaputelefon problemat".

Csak leirom hogy nevessetek :)

Tehat kellett volna egy "ugafon" hogy az oregeknek ne kelljen letotyogni ha becsongetnek, legfeljebb ha tenyleg a postas jon az ellatmannyal...

Raadasul Inhouse adott ajandekba (hala neki) egy peldanyt hogy egyszerubb legyen az eletem es ne epitsek kaputelefont (ebben egyebkent nagyon igaza van mert a +/-5V, +12V tapegysegemnek az elmult evben keszult el a doboza, 25 ev utan :) )
Tehat megkaptam a komplett kaputelefont Inhouse-tol egy szatyorban, melle egy kupac papirt amit osszeturt hozza a netrol (pl. bekotes). Ami azt illeti rotyogtem egy sort a kulteri egyseg dobozan amit keszitett hozza, de utana a megfelelo reszeken atfurkaltam, Hammerite-al lefestettem, orok elet :)
Osszeraktam a bekotes alapjan, adtam neki tapot csengoreduktorrol, mukodik ahogy kell...
Karacsonykor csaladdal lementunk az oregekhez. Gondoltam felszereljuk. Vittem szoget, csavart, drotot, furot, pakat, ami kell.
Osszevesztek, nem sikerult a felszereleshez hozzafogni sem :(
Lepakoltuk a cuccot drottal/papirral/mindennel hogy legkozelebb legalabb minden ott legyen.
Legkozelebb megyunk, teljes elszanassal hogy most akkor tenyleg felszereljuk a kaputelefont (kis naiv :) )
Kaputelefon drot stb. minden megvan, csak a papirok nincsenek (a bekotessel). Mama/Tata tagad, papir az nem volt sohasem (en marha meg nem masoltam le...). Na jo, azert kulteri egyseget felrakom, belsot is, tapnak vittem csengoreduktort, azt is.
Kiprobaljuk, teljesen suket. Feladom. Mama nagyon vidor (kapott egy telefont). Tata is (hiszen nem mukodik, "ez meg mi a fenenek..."). Mindketten gyanusak a papirok eltunteteseben a szememben....
Harmadik nekifutas. Csak ketten, csalad nelkul...
Papir, bekotes meg mindig nincs meg (szerintem majd a "nagyon fontos papirok" kozott lesznek...).
Kulteri egyseg hat vezetek. Ebbol ketto a tap (az a csengoreduktor). Belteri egyseg negy vezetek. Ketto kozott a vilanyora.
Koncepcio, telefontechnikabol kiindulva:
Mindenhova telefon vezetek, kulteri egyseghez hateres, belteri egyseghez negyeres, csengoreduktorhoz keteres (szurke). Csomopontba egy RJ11-es kettos aljzat.
Akkor a hibak:
- Kulteri egyseg fele a hateres vezetek ket kulso ere szakadt volt, mert 6p/6c dugot (ertsd hat hely, hat erintkezo), 6p/4c fogoval nyomtam ra (azaz a ket szelso erintkezo nem lett ranyomva).
- A kulteri egyseg fele meno alljzatban az egyik bajusz leragadt, es igy nem erintkezett.
- A csengoreduktornal a csavar meg volt ugyan huzva, de a huzal nem volt alatta (csokiknal tipikus szivas mellesleg).
- Belteri egyseg fele forditva volt a vezetek (fekete-piros-zold-sarga) helyett (ugye ket vege van a drotnak :) ) sikerult (sarga-zold-fekete-piros)...

No de mostmar legalabb mukodik :)


hétf. feb. 23, 2009 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
A cégnél ez 2 iroda (kb 15 méter) távolságban is eljátszották, sőt totál képesek voltak lemerüni, annyit kapcsolgattak. Ennyire gáz volt a hálózat.


pén. feb. 13, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
potyo írta:
...feszültségstabilizálás funkció..


APC BK-400-ban? :D
Esetleg más utcai trafóról kapják a 220-at, az játszhatott be.


pén. feb. 13, 2009 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Biztosan akkus üzemre állt át? Nem lehet, hogy az említett szünetmentesben van feszültségstabilizálás funkció is? Egyesekben van olyan, hogy ha a feszültség 200V alá esik, akkor a trafóját autotrafóként használva a kimenetre 10%-al megemelt feszültséget jutatt. Vissza csak akkor kapcsol, ha feljebb megy a feszültség, mondjuk 210V-ra, tehát van hiszterézise. Persze a számokat csak hasraütésszerûen írtam, de az ilyen szünetmentes létezõ dolog, és ha épp eltalálja az ember, hogy ebben a tartományban van a feszültség, akkor lehet, hogy kapcsolgat.


persze, majd deltatrafót tesznek egy játékszerbe! :twisted: Azok a szünetmentesek 100+ felett kezdődnek, amik ezt tudják.


pén. feb. 13, 2009 2:10
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Biztosan akkus üzemre állt át? Nem lehet, hogy az említett szünetmentesben van feszültségstabilizálás funkció is? Egyesekben van olyan, hogy ha a feszültség 200V alá esik, akkor a trafóját autotrafóként használva a kimenetre 10%-al megemelt feszültséget jutatt. Vissza csak akkor kapcsol, ha feljebb megy a feszültség, mondjuk 210V-ra, tehát van hiszterézise. Persze a számokat csak hasraütésszerűen írtam, de az ilyen szünetmentes létező dolog, és ha épp eltalálja az ember, hogy ebben a tartományban van a feszültség, akkor lehet, hogy kapcsolgat.


csüt. feb. 12, 2009 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Szokott lenni kapcsoló vagy valamiféle állítási lehetőség, direkt ilyen esetre (legalábbis régebbi UPS-ekben)


Van is, de közben nem lett hozzányúlva, csak fura hogy ház és ház között ennyi a különbség, pedig alig van 100 m-re egymástól... Ezek szerint szerencsés környezetben lakom, még az ingadozások is igen ritkák.
Hogy ott esetleg lehetett valami nagyfogyasztó ami időnként bekavart, elképzelhető.
Vagy csak lazák voltak a csavarok (lásd korábbi eset). :)


csüt. feb. 12, 2009 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
FeF írta:
Nálunk a lakótelepen meg ismerősnek a back-UPS-e kb. óránként párszor néhány másodpercekre átállt akkus üzemre. Néhány házzal arrébb lakom, áthoztuk, próba... két év alatt kétszer szünetmentesített. Hogy ez mi lehetett?

Szokott lenni kapcsoló vagy valamiféle állítási lehetőség, direkt ilyen esetre (legalábbis régebbi UPS-ekben)


csüt. feb. 12, 2009 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Vezeték nélküli energiaátvitel:
http://index.hu/tech/hardver/2009/02/11/haldoklik_a_konnektor/

Tesla után szabadon...

Üdv
Inhouse


csüt. feb. 12, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nálunk a lakótelepen meg ismerősnek a back-UPS-e kb. óránként párszor néhány másodpercekre átállt akkus üzemre. Néhány házzal arrébb lakom, áthoztuk, próba... két év alatt kétszer szünetmentesített. Hogy ez mi lehetett?


kedd feb. 10, 2009 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nálam meg 233V most épp...


kedd feb. 10, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
Gafly írta:
Na ez meg hogy lehet???



nyilván megkapták a 380-at.
400-at


nálam, pl. 217V az Ueff.


kedd feb. 10, 2009 20:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Hajdu Zerowatt automata mosógép hálózati kapcsolója megint megadta magát, az érintkező elégtelen tevékenysége miatt hő keletkezett és megroggyant a műa háza, mechanikailag már nem üzembiztos...
Eljött az idő a cselekvésre...
A mellette levő (centri ki) kapcsolóban (ugyanolyan), egy váltóérintkező van, bár csak az egyik fele van használva, ez a bekapcsolónál nem zavarta őket.
A centri ki vezetékei összekötve, kapcsoló át és, hogy biztosra menjünk, kértem fatertól egy 230V-os mágneskapcsolót. Szép kis szürke jószág volt, 4*16A. Ha lúd, legyen kövér, mind a négyet felhasználtam. Kellene nulla a behúzóhoz...vagyis nem biztos, hogy nulla, csak ha úgy dugod be, hogy a kapcsoló fázist kapcsol, de ez lényegtelen... A dob vízszintjelzőjén találtam is. Összeköt, ajtó nyitva, bedug, glimm világít...????? kapcsoló kikapcsolva, relé nem kattant... :roll: Bekapcsolom, relé kattan, glimm kialszik... :shock:
Újra kikapcsolom, semmi, újra bekapcsolom, relé kattan... Ó, hogy ez egy ilyen váltós relé, nyomógombbal 1 nyomás be, következő ki... FATER! Kéne egy másik relé... Persze a másik relé nagyobb, de éppen elfér az előzőnek elkészített helyen. 3*25A! :D A 1,5mm2-es vezetékek nem szoríthatók meg... :x 2-2 összeforraszt, így beköt. Bedug, semmi , alakul! Bekapcs, katt, glimm világít, kikapcs, katt, glimm elalszik. 8) Ez is megvan.
Este jött fater, az asszony kiírta, hogy 7kor kapcsoljam be a mosógépet, be van készítve. Mosógép be, faterral beszélgetés a konyhában. Pár perc múlva furcsa, halk, de oda nem illő csobogás...kimegyek az előszobába, csucsog a szőnyeg, a fürdőszobából hömpölyög a víz kifelé, mert az előszobába lejt, nem a lefolyó felé... :cry: Csap elzár, áramtalanít és fejet fog...mit csesztem el? 2 vödör vizet gyorsan a felmosóval összeszedtem, nézem a mosógépet, ebben nincs is víz, akkor csőhiba lesz... Nyitom az ajtót víz ezerrel ki! Azért nem látszott, mert színig volt! A dob pereme látszik is, hogy lóg a súly alatt. Teteje le, nézem, hát nem jó helyre kötöttem a relé "nulláját", a szintérzékelő váltóérintkezőjének közepe helyett, a felső pontjára, ami üres állapotban zár a középsőhöz. Azon is "nulla" volt, csak nem közvetlenül. Gyorsan átkötöttem, és program arrébb, hogy szivattyúzzon a gép. Mégegyszer szivattyúzásra kellett tekerni, hogy kiszívja az összes vizet.
Mondtam az asszonynak, hogy hozzon rizsát, el van árasztva a lakás vízzel! :)
Még jó, hogy nem panelban lakunk!

Üdv
Inhouse


kedd feb. 10, 2009 16:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Unnamed írta:
A mostani villanytan2 gyakorlat tanárom szerint a hálózati 230V csúcsfesz. :evil:
(nehéz félévem lesz, már látom)


Az enyém meg méréstechnika II-n a haranggörbe csúcsára azt mondta, hogy inflexiós pont. (Miközben az inflexiós pont az a hely, ahol a fgv. konvexből konkávba megy át.) Nem mertem helyteleníteni, mert akkor az megzavartam volna az óramenetet. Inkább hívta volna a fgv. maximumának.
(nehéz félévem lesz nekem is)


kedd feb. 10, 2009 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
Gafly írta:
Na ez meg hogy lehet???



nyilván megkapták a 380-at.
400-at


kedd feb. 10, 2009 12:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
Na ez meg hogy lehet???



nyilván megkapták a 380-at.


kedd feb. 10, 2009 12:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na ez meg hogy lehet???


http://ingatlanmenedzser.hu/hirek/20090 ... aspx?s=rss

Tűz miatt egy öttagú család háza vált lakhatatlanná hétfőn délután a Pest megyei Albertirsán. A eset érdekessége, hogy a tűz kitörésekor éppen az áramszolgáltató szakembere cserélte a villanyórát.


A Széchenyi utcai családi házban az áramszolgáltató szakembere az épület külső falán lévő szekrényben a villanyórát cserélte. Egyszer csak egy puffanás hallatszódott az épületből, majd nem sokkal később füst szivárgott ki az egyik szobából. A villanyszerelő az udvaron tartózkodó egyik lakóval ekkor már be se tudott menni a házba, hogy megnézze, mi ég. Mire a ceglédi és a monori tűzoltók a helyszínre értek, a tűz átterjedt az előszobára és a tető egy részére. A lángokat húszperces munkával sikerült megfékezni, de a hő és a korom miatt a ház másik két szobája és a konyha is jelentős mértékben rongálódott. Személyi sérülés nem történt.
Forrás: Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság


kedd feb. 10, 2009 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na pont ezt mondom allandoan, hibaztasd a kondenzatort...
Mindig mindent (TV, alaplap, PC tap, stb..) meg lehet javitani azzal hogy hogy a kondenzatorokat kicsereljuk...
De ehhez nem kellett volna ennyi evet suliba jarnom :)




http://homar.blog.hu/2009/02/09/felrobb ... more931574

Hogy egy kicsit fel tudjunk éledni a veszprémi sokkból, első adagnak jöjjön egy kis felhőtlen kacagás. Pálnak két év boldogság után felrobbant a Tescóban vásárolt kenyérpirítója. Ez olyan sokkot okoztt neki, amit csak szabadversben tudott megfogalmazni, gyerekkorunk jól ismert skandináv gyerekverseinek stílusában:

Pál: Felrobbant a pirító

De mikor szétszedtem akkor megdöbbentem.
ELEKTRONIKA VOLT BENNE!
Egy **** kenyérpirítóba is kondenzátorok !!!, elektromágnes!!! stb volt benne.
Mi a rohadt **** tesznek bele elektronikát??? Miért nem jó a hagyományos bimetall kapcsoló???

Mert ez nem bimetall kapcsolóval működött.
Hanem egy rohadt elektronika volt benne.

A levél többi része is fenomenális, mondhatni átjön rajta a durranás okoztas megdöbbenés. Jó szórakozást!



Volt egy teszkós kenyérpirítóm. A ceglédi teszkóban vettem. Kb 2 éves lehetett! Nem is valami gagyi noname hanem: Dyras. Modellszáma: WTTR-790. Ha ilyened van készülj lelkiekben... a robbanásra!! Vagyis ez. Mit is írnak a Dyras honlapján: A Dyras márkanév mára a megbízható, elérhető áru termékek védjegyévé vált. Hogyne... persze.. !

De soha nem szedtem szét, semmi buhera semmit nem csináltam vele, még befagyott vízvezetéket sem olvasztottam vele szóval rendeltetésszerű használatnak volt kitéve. Ma reggel sütöttem vele egy szeletet. Meg is csinálta rendesen. Aztán raktam bele még egy szeletet.

De mikor lenyomtam a gombot nem csinált semmit csak búgott aztán durrant egy **** nagyot, belül villant is egy nagyot , sőt kidobta a kenyeret aztán füstölt ... De akkorát durrant hogy majd összeszartam magam. A reggeli készítése közben ki gondolná ugye hogy ez az egyszerű szerkezet is fel tud robbanni.

Mert a számítógépek tápegységétől (ami dugi van kondenzátorokkal) azoktól már megszoktam hogy bekapcskor jónagyokat tudnak durranni. De hogy már a kenyérpirítókban is kondenzátorok.... Mert ugye mikor bekapcsoltam akkor nem izzott fel a fűtőszála, föléhajoltam és pont akkor robbant, sőt még jobban megijedtem hogy a kenyeret is kidobta. De a kismegszakítót nem csapta le. (Lehet ebben a házamban is már besült...:-) D )

Aztán belenéztem hogy az izzószálak épek akkor mi a **** durrant benne???

De mikor szétszedtem akkor megdöbbentem. ELEKTRONIKA VOLT BENNE! Egy **** kenyérpirítóba is kondenzátorok !!!, elektromágnes!!! stb volt benne. Mi a rohadt **** tesznek bele elektronikát??? Miért nem jó a hagyományos bimetall kapcsoló??? Mert ez nem bimetall kapcsolóval működött. Hanem egy rohadt elektronika volt benne.

SZóval úgy működött hogy mikor lehúztad a gombot akkor az elektronika egy elektromágnes segítségével lent tartotta a kenyereket. Van rajtra egy potméter amivel szabályozni lehetett hogy hány percig maradjon lent a kenyér. Ha lejárt az idő vagy megnyomtad a STOP gombot akkor az elektromágnes kikapcsolt és a rugók felhúzták a kenyereket és közbe a rugók oldották a fűtőszálak érintkezőjét is így kikapcsolt a cuccos.

De mivelhogy a kondenzátorok nemigazán hőállóak, és amibe kondenzátor van az előbb-utóbb felrobban, ezért a kenyérpirítóm elektronikája is felrobbant. Három kondenzátor volt benne, abból kettő felrobbant, sőt egy ellenállás is köddé vált bellőle.





Sajnos a képek rossz minőségűek (telefonnal készültek), de jól látszik hogy elektronika van benne, aki meg már látott kondenzátor felrobbanva akkor az még a képen ki is szúrja a szétroncsolódott kondikat, sőt a műanyag burkolaton belül is látszanak a kondik maradványai (barnás foltok).


Tehát a mai cuccok úgy silányak ahogy vannak!!


kedd feb. 10, 2009 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Aki mellettem ül, és nincs semmilyen előképzettsége, az ég világon semmit nem értett az egészből.

Na ő az, aki elsőre le fog vízsgázni.
Szerintetek mióta nem szabványosak MO-on a DIN rajzjelek? Tudok olyan fősulit ugyanis, ahol a tanerő MOST (az Úr 2009. évében) csak ezeket ismeri és oktatja.


szer. feb. 04, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
potyo írta:
Aki tudja, csinálja, aki nem, tanítja eset :?:

Amikről beszélt tegnap, már tanultam. De ettől függetlenül nem értettem, mit is akar konkrétan, mert teljesen össze vissza beszélt. Szerintem az effektív értéket sem tudja mi az. Aki mellettem ül, és nincs semmilyen előképzettsége, az ég világon semmit nem értett az egészből. Ez még talán oké, de hogy még ezek mellett miket csinál, az már elképesztő. Sok órám van, így már nagyon át sem tudom rakni a kurzust, mert felborul az egész órarendem.


kedd feb. 03, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Aki tudja, csinálja, aki nem, tanítja eset :?:


kedd feb. 03, 2009 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A mostani villanytan2 gyakorlat tanárom szerint a hálózati 230V csúcsfesz. :evil:
(nehéz félévem lesz, már látom)


kedd feb. 03, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Variszabi írta:
pityke01 írta:
...

Egyeiknek se volt túl sok esze. Papucsba betont keverni? Szerintem azért meg lehet különböztetni azt az embert, aki a papucsából rázza ki a sódert attól, akit ráz az áram.

Persze, ez csak legenda.
Már a 80-as évek elején is hallottam, csak akkor még szandállal ... és gondolom, már akkor sem volt új a sztori. (Akkor a "legjobb", amikor valaki pl. ismerősének a haverjával, vagy nagybátyjának a szomszédjával megesettként meséli el)

De ki tudja, lehet, hogy valamikor a 60-as években valóban megtörtént, és azóta mesélik ... :roll:


csüt. jan. 29, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
pityke01 írta:
...

Egyeiknek se volt túl sok esze. Papucsba betont keverni? Szerintem azért meg lehet különböztetni azt az embert, aki a papucsából rázza ki a sódert attól, akit ráz az áram.


szer. jan. 28, 2009 19:12
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 12:09
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Lehet hogy említették már de leírom ezt a történetet:
Egy csávó papucsban keverte a betont és rátámaszkodott a betonkeverőre hogy kirázza a papucsából a sódert. A másik meg azt hite hogy az áram rázza és jó szándékkal a lapáttal megpróbálta leválasztani az áramról. :D
Ezért jó nagyot vágott rá! Végül a mentő bordasérülésekkel vitte kórházba.
:D:DXDXD


szer. jan. 28, 2009 19:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Hát ja, az emberek egy része annyira nem ért az elektróhoz, hogy nem tudja mi a különbség a "kettőharminc" és a villanypásztor között , aki hülye, haljon meg, de szegény kutyákat sajnálnám.


kedd jan. 27, 2009 16:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
A férfi péntek este saját maga vezetett áramot kerítése alsó részébe, hogy a kutyák ne tudjanak a telekre bemenni. Mielőtt elment volna a kocsmába, áram alá helyezte a kerítést. Amikor hazaért, elfeledkezett arról, hogy áram van a kerítésben. Be akart menni, ekkor érte az áramütés; a helyszínen életét vesztette - mondta el a sajtóügyeletes.


szomb. jan. 24, 2009 22:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ügyrendi kérdés: mennyi egy pillanat?

Én miután leégett, áttekercseltem két régi, valóban gumimembrános VT 20 centis hangszórót 6 ohmosra, a legvastagabb dróttal ami befért, amilyen hosszan csak lehetett, és sorba kötöttem őket egy VT Altus F4 dobozban. Ez a teszthangfalam. Pár éve 140 V-os tápról hidalt erősítőt teszteltem vele, és zenével ki is vezéreltem Clip-ig. Igaz, hogy 1 perc múlva recsegni kezdett, és megszakadt az egyik hangszóró, addig viszont meglepően tiszta hangja volt, nem zavarta a csúcsban +/-10...14 mm-es membránmozgás! A Heco hangfalamról ez nem mondható el, 3 mm fölött már zavaró a torzítása. 240 W-ot írtak a hátuljára, miközben kb. 15 mm-es lengőcsévéi vannak, és nevetséges mágnese.

Egyszer régen egy zöld peremes Somogyi 20 centis hangszórót direkt szétszadiztunk. 250 W-ot kapcsoltunk rá, és ocsmányul szólt, de mielőtt leégett, még folyamatos torzításba kellett vezérelnünk az erősítőt, és kijött a hangszórót működtető füst, csak aztán szűnt meg a hang.

Máskor meg 10 W-os erősítőtől kezdett recsegni egy HS282.

A hangszórókban sosem lehet bízni.


csüt. jan. 22, 2009 19:55
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> kiszakad a membrán a helyébõl?

Esetleg elszakad a bevezeto litze?


csüt. jan. 22, 2009 19:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Tényleg, ha már itt tartunk, mi történik egy hangszóróval, ha túl nagy amplitúdójú jelet kap egy pillanatig? kiszakad a membrán a helyéből?


csüt. jan. 22, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Ellenallast kotottem ra. Sokat. Nagyon sokat :-)
Ja, meg a burst jel miatt nem 4000Watt disszipalodott el az ellenallasokon, hanem csak a negyede. Vagy fele. A kitoltesi tenyezotol fugg.
Volt mar, hogy hangfal volt az erositon, es a "0dB" feliratu LED felvillant a muhelyben... :D
Valami 100-120W-os TheVoi*e hangfal volt az aldozat. Tulelte! :-o
Igaz, az az erosito csak 2500W-os volt. "csak".


csüt. jan. 22, 2009 17:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
4000 wattos erősítőre mit kötöttél műterhelésnek? villanykályhát?:D
(gondolom nem engedted szabadon az összes wattot hangszórón mert akkor mindenki megsüketül)
Szegény dióda! amúgy szép fénye van! :D


Apropó! erősítőkről jut eszembe:
még félév elején az egyik tárgyon átismételtük a négypólusokat ,és költői kérdést tett fel a tanárúr:
-Mitől aktív az aktív négypólus?
-síri csend.
-Hát ott voltak a nyáron a SZIN -en (ez egyfajta buli, a nem szegediek kedvéért) és hallgatták a 2000 Wattot. Na az erősítő az egy aktív négypólus és nem attól aktív, hogy a kislányt rángatjuk magunkon ...


csüt. jan. 22, 2009 13:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Danko!

Hol dolgozol te?

Más:

Angol tudósok újfajta fénykibocsátó diódát fejlesztettek ki. A 350 V-os üzemi feszültségű kékesfehér LED-ek az 1N4004-es típusszámot viselik. Az alábbi videón működés közben látható:
http://users.hszk.bme.hu/~sp215/elektro/1N4004LED.MOV


szer. jan. 21, 2009 21:22
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Szerencsere ma se mult el a nap esemeny nelkul a dolgozoban... :-)
Egy erositot meregettem, doboz nelkul. Burst-jellel mertem, soksok kiloWatt kiszaladt belole (145V csucsban 4 ohmra... :-) ), elmelyultem tanulmanyoztam az erosito LCD-jet, majd egyszercsak robbanas. 100nF/200V keramiakondi szetrobbant. A 100mikronos NYAKrol "eltunt" a rez, a fulem csengett, majdnem besz@rtam. Jottek is at az arcok az irodanol, hogy mi tortent... :-)

Par oraval kesobb: kevesbe remes esemenyek tortentek:
Teszek fel erositoket tesztelni a teszter-gepre. 2 db 4000W-os erosito teljes kivezerlesen. A kivezerles jelzon minden rendben, orulok, hogy milyen ugyesen be tudtam kabelezni 2 erositot. Egyszercsak jon at az irodabol a fonok ur, kerdezi, hogy milyen fazisokon vannak az erositok, merthogy villogtak az irodaban a lampak.
Hupsz! :-D


szer. jan. 21, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 21:44-kor.



vas. jan. 18, 2009 18:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Nem én vettem bele. :D

Én csak Philips-et veszek. "Let's Make Things Better".... :D

http://transztyuszeres.tvn.hu/temp/Philips.jpg


Bal alsó sarokban az egy D-link wireless eszköz sarka? mer akkor nem márkahű a kép ::))


vas. jan. 18, 2009 14:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 21:45-kor.



vas. jan. 18, 2009 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na ez valóban égő volt!


vas. jan. 18, 2009 11:52
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 21:46-kor.



vas. jan. 18, 2009 11:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Munkahely. Egy 575W-os HMI lampahoz keszulget a tap, epp teszteles alatt volt. Kikapcsolas utan a HMI lampakat nem lehet azonnal begyujtani, kell varni egy kicsit, amig lecsokken a gaznyomas, hogy begyujtson. Ez ido alatt csak szikrazik a lampa belseje, mint egy vaku.
Epp ezt tanulmanyoztuk kb 20centirol. Nagyon szepen a lampa falan futott a szikra, mint a villam, olyan kesze-kusza-cikk-cakkos volt.
Aztan, egyszercsak lecsokkent annyira a gaznyomas, hogy begyujtott.
Mi meg 20centirol bamultunk bele :-)))
Utana egy darabig nem ultettunk SMD-t... :D


csüt. jan. 15, 2009 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Nem konkrétan elektronikai rémtörténet...

Egy barátom szeretné (vagyis a felesége) beköttetni a digitális kábeltv-t, T-Home módra. Analóg családi csomagjuk van internettel. Néztük a T-Home weboldalán és érdekes dolgot láttam... Anno pár száz Ft-al drágább volt, mint az analóg, aztán egy árban lett, nálunk 5290Ft. Most is annyi az analóg, a digitálisnál különböző opciókban, 1 év hűség, +internet/telefon, +internet+telefon egész jó összegek vannak a neten. Ha interneted és telefonod is van mellé, akkor a digit családi 1 év hűséggel 3390Ft/hó. Csak internettel (telefon nélkül) is csak 4290Ft/hó.
Szóval érdekes a szitu, én nem igazán értem, mert ezek szerint minden analógos szív, mivel a digit mellett az analóg is jön. Tehát ha kérnek digitálist, akkor marad az eddigi analóg és még kap mellé egy STB-t, meg pár extra csatornát és olcsóbb...
Asszonyka be a helyi irodához, ahol kioktatták, hogy ezek az árak nem igazak, higgye el, hogy az bizony 5290 és kész. Az csak Pesten van, meg nem is igaz, meg egyébként is tele van már a t.ke, hogy mindenki ezzel a hülyeséggel jön... :shock: :? Meg amúgy is abból az árból már le van vonva valami 1500Ft, meg telefon meg.... :?:
Én kiosztottam volna biztos, hogy mivel legyen tele mije...

Szóval tud valaki erről valamit, hogy ki hazudik?
A csak Pesten nem lehet, mivel ki kell választani az elején a várost és a sajátunknál adta az árakat. Ha a neten rendelem meg, akkor is a végén 5290 lesz és "elnézést kérünk de megdrágult"?

Üdv
Inhouse


csüt. jan. 15, 2009 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ha nem is ekkora méretekben, de nekem is neki kellene állnom otthon ennek a feladatnak, mert lassan nem tudok bemenni a műhelyembe...

http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1870162_1822148,00.html

Üdv
Inhouse


csüt. jan. 15, 2009 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Úgydöntöttem nem szólok, hogy volt közöm hozzá.

Apam meselte hogy anno oszlopot allitottak (alfoldon, jo agyagos)
es volt az ut szelen egy kupac zuzottko. Belapatoltak azt is a godorbe
olyan egy lapat innen, egy lapat onnan modszer szerint.

Sok-sok evvel kesobb jart arra amikor oszlopot akartak cserelni es
a csakany csak szikrazott. Na allitolag nem igazan orultek neki amikor
mondta hogy nem csak a felso tiz centi ilyen :)


hétf. jan. 12, 2009 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Jópár éves eset, de hasonló:
Haver ősöreg ladájában a fényszórók épp csak pislákoltak. Érdeklődésemre elmondta, hogy vezetéket cserélt, mert a régit megette a korrózió. Villanyreszelő a szentem, így kiszámolta, hogy átmérő (!) 0,7-es drót jólesz, azon símán elmegy 3-4-5 Amperke.
Jó félórás beszélgetéssel sikerült meggyőznöm, hogy nemmindegy, hogy 220V-ból fogy-e el 3-5V, amig végigmegy a dróton, vagy eleve 12-ről rajtol. Nagynehezen megértette.

És mostjön a rémtörténet:
Egyszercsak telefonál, hogy kinnvan a garázsban és most hárította el az utolsó drótdarabkát is a kocsiból, jólenne, ha mennék segíteni újradrótozni az egészet. Kimentem, majdnem elszaladtam. Max 1 cm-es csonkokat hagyott meg mindenütt.
Állhattunk neki a szervízkönyv alapján újrahúzni az egészet.

És most jön a rémtörténet 2:
Mint említettem, villanyreszelő volt a drága haver. Ennek megfelelően (ugyan mostmár átmérőben jó), de színben igen alacsony választékot hozott: volt kék, fekete és zöld-sárga.
Na lehet kiszámolni, mi lett belőle :)
A lényeg: a kocsi minden elektromos fogyasztója kifogástalanul működött.

Rémtörténet 3 (mert ennyivel még nincs vége):
Jó egy év múlva egy autószerelőnél jártam. Ottvolt valami haverja, aki épp egy érdekes autóról mesélt .
Háttérinfónak: zsigában a küszöböt általában úgy cserélték, hogy flexxel szépen kivágtak mindent. Ha drót volt ott (gondolták, és gondolhatták, mert a bal küszöb mellett megy a kábelköteg), majd a végén színt a színhez újra összekötik.
Na ebben a kocsiban erős fejtörést okozott a színt a színhez :D
Úgydöntöttem nem szólok, hogy volt közöm hozzá.


hétf. jan. 12, 2009 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Akkor sajna mindenképpen rendbe kell tenni a vezetékhálózatot ...


vas. jan. 11, 2009 18:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Azért a helyedben én kipróbálnám úgy, hogy úgy mérem a feszültséget, hogy a vízforralót nem beledugom, hanem mellé egy elosztós dugóba.
Hátha nem is kell vezetékezni, egy próbát megér, nem?



Jelentem, a lakás több pontján mértem. Szobában "csak" 6V esik, a konyhán túli részen meg 12V.
Vezetékelni mindenképp kell, mivel sokhelyen nincs is érintésvédelmi vezető a konnektoroknál.
Ősszel próbáltam felszerelni egy ÉV-relét /Fírelé/, de sajnos valahol a nulla vezető, és az érintésvédelmi vezető /mert van ilyen, csak nem mindenhová jutott :( / az óraszekrény után összeköttetésben van. Ezt is meg kell keresnem.


vas. jan. 11, 2009 16:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Sparow2 írta:
Freestyle
Azért én a vezetékezés előtt még csinálnék egy mérést, mert ezek a kis teljesítmény mérők néha nagyon bénák tudnak lenni.
Ha van kis kézi multimétered, akkor: a vízmelegítőt tedd egy elosztós konnektorba, és a mellette lévő egyik konnektoron mérd a feszültséget, amikor be és kikapcsolod. (Vagy ha nincs műszered, akkor a teljesítmény mérőt dugd a másik konnektorba, hogy ne legyen rajta terhelés, és úgy figyeld, hogy milyen feszültséget mutat.)


Már régen "hitelesítettem", melóhelyen kalibrált Fluke aszali multival megnéztem. Feszkóban pontos, áramban meg 0.05A mér többet....

Azért a helyedben én kipróbálnám úgy, hogy úgy mérem a feszültséget, hogy a vízforralót nem beledugom, hanem mellé egy elosztós dugóba.
Hátha nem is kell vezetékezni, egy próbát megér, nem?

Lehet, hogy a terhelés miatt nem jót mutat. Egyébként ha nem pontos feszültség értéket mutatna, az sem baj, mert most csak arra vagy kíváncsi, hogy a vízforraló be- és kikapcsolásakor van-e számottevő változás.


vas. jan. 11, 2009 15:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Freestyle
Azért én a vezetékezés előtt még csinálnék egy mérést, mert ezek a kis teljesítmény mérők néha nagyon bénák tudnak lenni.
Ha van kis kézi multimétered, akkor: a vízmelegítőt tedd egy elosztós konnektorba, és a mellette lévő egyik konnektoron mérd a feszültséget, amikor be és kikapcsolod. (Vagy ha nincs műszered, akkor a teljesítmény mérőt dugd a másik konnektorba, hogy ne legyen rajta terhelés, és úgy figyeld, hogy milyen feszültséget mutat.)


Már régen "hitelesítettem", melóhelyen kalibrált Fluke aszali multival megnéztem. Feszkóban pontos, áramban meg 0.05A mér többet....


vas. jan. 11, 2009 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Freestyle
Azért én a vezetékezés előtt még csinálnék egy mérést, mert ezek a kis teljesítmény mérők néha nagyon bénák tudnak lenni.
Ha van kis kézi multimétered, akkor: a vízmelegítőt tedd egy elosztós konnektorba, és a mellette lévő egyik konnektoron mérd a feszültséget, amikor be és kikapcsolod. (Vagy ha nincs műszered, akkor a teljesítmény mérőt dugd a másik konnektorba, hogy ne legyen rajta terhelés, és úgy figyeld, hogy milyen feszültséget mutat.)


vas. jan. 11, 2009 15:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Nekem is van egy rémtörténetem...

Nemrég költöztünk a jelenlegi házunkba. Dugaszoló aljzatoknál az érintésvédelem az ismeretlen fogalom :twisted:
Óraszekrény, és a konyha között légvonalban 5m van. Vezeték útja lehet kb 10m. Kívácsiságból le akartam mérni az asszony új, kancsó alakú kis vízforralóját, hogy ténylegesen mennyit is fogyaszt a ráírt 2kW-al szemben. A konnaktorba dugható digit mérőkét bedugtam, és bekapcsoltam a vízforralót. 1751W volt a fogyasztása. Átkapcsolom fesz mérésre, és 216V a feszültség, miközben 8,11A az áramfelvétel. Mikor kikapcsoltam a vízforralót, 228V-ra felment a feszkó. :shock:

Nekem az a rémes, hogy tavasszal vezetékelhetek...
Ja és persze az óraszekrényben összesen 1 kismegszakító van az elmenő oldalon, és az is 25A C típusú. :twisted:


vas. jan. 11, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Remélem nem vagy színtévesztő :D


szomb. jan. 10, 2009 15:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség