Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 13:29



Hozzászólás a témához  [ 370 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Forgó-morgó Reloaded 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Érdekességképp lefotóztam az oszcilloszkópra felvitt behorpadt csúcsú hálózati feszültség-alakot, a másik sugáron egy hanggenerátor szinusz-jelalakját. Azért a hálózati feszültségnek jelentős szemmel látható torzítása van,(felharmonikus tartalom) ami a kompakt fénycsövek, kapcsolóüzemű tápok elterjedésével még jelentősebb lesz.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/VU ... directlink


szer. dec. 29, 2010 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
sevenhill írta:
Rendben, de mit is tekintünk alapharmonikusnak? Természetesen a matematikailag definiált szinuszfüggvényt. Nos, a mostani hálózati feszültség alakja "köszönőviszonyban" sincs a szinuszfüggvénnyel, relatíve hosszú platója van, inkább a trapézjelhez hasonlít. Érdemes megnézni! Az oka is megvan: az egyre több kapcsolóüzemű tápegység, az energiatakarékos égők, amik a szinuszjel csúcsát "lezabálják" mert akkor veszik fel az áramot. Az aktív PFC-t a legtöbb esetben kispórolják, mert megdrágítanák a terméket. Minél nagyobb az eltérése periodikus jelnek a szinusztól, annál nagyobb a felharmonikustartalma.


Szerinted mire utaltam a "felharmonikus feszültséggel"?

Idézet:
Az indukciós fogyasztásmérők meg a szinuszos 50 Hz-re vannak "kihegyezve", azt tudják mérni a garantált legkisebb hibával. Hangsúlyozom, ezek csak elméleti eszmefuttatások, nem építettem semmit, nem próbáltam ki semmit, de a hálózati feszültség formáját oszcilloszkóppal megnéztem, és emlékszem rá,hogy régebben, iskolai mérésen tényleg szinuszos volt.(amikor még nem voltak elterjedve az elektronikus tápok)


Ha a felharmonikus teljesítményt 0,5 % helyett 1,5 % hibával méri, az senkit sem érdekel. Egyébként én nem láttam itt semmilyen elméletet, amiből a fogyasztásmérőre bármi következtetést lehetne levonni.


pén. dec. 03, 2010 0:35
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Az egész eszmefuttatásból az a lényeg egy mezei otthoni fogyasztónak, hogy a hagyományos mérőórák hogy mérik a nem szinuszos áramot. Azaz a "régi" szinuszoshoz képest többet, vagy kevesebbet mutatnak. Vagy ugyanannyit. :shock:
Ez a lényeg. :)


csüt. dec. 02, 2010 17:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Rendben, de mit is tekintünk alapharmonikusnak? Természetesen a matematikailag definiált szinuszfüggvényt. Nos, a mostani hálózati feszültség alakja "köszönőviszonyban" sincs a szinuszfüggvénnyel, relatíve hosszú platója van, inkább a trapézjelhez hasonlít. Érdemes megnézni! Az oka is megvan: az egyre több kapcsolóüzemű tápegység, az energiatakarékos égők, amik a szinuszjel csúcsát "lezabálják" mert akkor veszik fel az áramot. Az aktív PFC-t a legtöbb esetben kispórolják, mert megdrágítanák a terméket. Minél nagyobb az eltérése periodikus jelnek a szinusztól, annál nagyobb a felharmonikustartalma. Az indukciós fogyasztásmérők meg a szinuszos 50 Hz-re vannak "kihegyezve", azt tudják mérni a garantált legkisebb hibával. Hangsúlyozom, ezek csak elméleti eszmefuttatások, nem építettem semmit, nem próbáltam ki semmit, de a hálózati feszültség formáját oszcilloszkóppal megnéztem, és emlékszem rá,hogy régebben, iskolai mérésen tényleg szinuszos volt.(amikor még nem voltak elterjedve az elektronikus tápok)


csüt. dec. 02, 2010 16:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Idézet:
A nemlineáris elem tele van felharmonikussal,ami alapvetően az áramban jelentkezik. Az alapharmonikus feszültséggel elvileg képes lehet olyan forgómezőt létrehozni, ami ellentétes forgásirányú.


Nem, elvileg sem képes. Két eltérő frekvenciájú mágnesezésből nem lesz forgó mező. A felharmonikus áram csak a felharmonikus feszültséggel képes forgó mezőt létrehozni, és ez tipikusan tényleg ellentétes forgásirányú az alapharmonikussal, de a magyarázat kiábrándító: a torz terhelés valóban felharmonikus teljesítményt táplál vissza a hálózatba, amit persze az alapharmonikusból vesz, és csak a két teljesítmény különbsége a készülék fogyasztása, tehát semmiféle spórolás nincs.

És még ha képes is lennél ilyen trükköt alkalmazni, az az áramszolgáltató szándékos megkárosítása lenne, tehát illegális!


hétf. nov. 29, 2010 10:50
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
sevenhill írta:
... hegesztés közben visszafelé forgó órákról...

Ha jól tudom már hosszú ideje csak olyan (lakossági) órát szerelnek, amiben fizikailag van megakadályozva (racsnis kerékkel) a visszafelé forgás. Csak az egészen régi órák mennek visszafelé is, de azokat meg cserélik (10 évente elvileg).

Visszafelé talán azok az órák forognak, ahol van áram visszatáplálás (saját házi erőmű van, pl. napelemes generátor), és azt méri így. Én még nem láttam ilyet, csak hallottam róla.


hétf. nov. 29, 2010 10:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Visszaolvastam néhány oldalt, ahol hegesztés közben furcsa zajt kibocsájtó és visszafelé forgó órákról is szólt beszámoló. Én látok realitást a dologban. A villamos ív egy borzasztóan nemlineáris jelenség (van olyan szakasza is, ahol a deltaU/deltaI negatív ellenállást ad ki) A nemlineáris elem tele van felharmonikussal,ami alapvetően az áramban jelentkezik. Az alapharmonikus feszültséggel elvileg képes lehet olyan forgómezőt létrehozni, ami ellentétes forgásirányú. Különben, ha a trafót spiccre méretezik, a vasmagtelítés miatt az áramban a harmadik felharmonikus dominál (ez alapból van, ehhez hegeszteni sem kell!) ez is beleszólhat. A hegesztőgépeknél áramszabályzásra primer oldali fázishasítást is alkalmaznak, ami az áramot még alaposan el is tolja (még durvább induktív "power factor") úgyhogy ezek összhatása is eredményezheti a visszaforgást. Megjegyzem, én is hallottam több forrásból is hegesztés közben visszafelé forgó órákról. Ezek az elméleti eszmefuttatások a hegesztés ismérvéből fakadnak, lehet hogy ezeket a jelenségeket (nemlineáris terhelés-felharmonikus áramok, fázishasítással eltolt induktív terhelés... szintetikusan-elektronikusan kellene produkálni? Hogy ne kelljen már a cél érdekében mindig csak hegeszteni! Ezeket a dolgokat csak frissítésnek-gondolatébresztésnek írtam.


vas. nov. 28, 2010 23:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Akkor ezek szerint szerintetek is nevetséges úgy ahogy van.
Engem főleg ez a mondat gondolkodtatott el: stabilizálja a használat helyén az ingadozó üzemi feszültséget


vas. nov. 28, 2010 9:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Számomra egyértelmű hogy átverés. A Vaterát jellemzi, hogy teljes nyugalommal lehet "profi eladó" rengeteg szemetet áruló lelkiismeretlen és tudatlan ember. A szolgáltatás minősége helyett a reklámmal próbálnak felhasználókat fogni. :evil:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi vas. nov. 28, 2010 10:00-kor.



szomb. nov. 27, 2010 22:53
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Mit szóltok ehhez?

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=187882230

Tisztelt szuperelado! Érdekelne milyen elven működik a termék. Válaszát előre is köszönöm! Üdv, - Shardaukar
Tisztelt Shardaukar! A készülék stabilizálja a használat helyén az ingadozó üzemi feszültséget, mellyel villamos energiát takarít meg. Köszönöm! Üdv! - szuperelado


szomb. nov. 27, 2010 20:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 11:20
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Csak tájékoztató jelleggel: http://www.fileserve.com/file/BDuKFCD (nem saját link).


kedd nov. 09, 2010 9:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2010 10:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Forgó-morgó Reloaded
Digitális villanyórához keresek huncutkát! :D


pén. okt. 08, 2010 10:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
De ismét leírom: hagyjuk a fenébe az ilyen vitát, mert nem visz elõre, és az a Fórum nem erre való. :idea:


én is csak ennyit akarok kérni!


kedd feb. 03, 2009 16:46
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... te(ti) úton, útfélen véditek a rendszer (cucilizmus), no meg a Pártot (MSZmP)...

Védi a büdös franc. Ők is elmehetnek a másik (meg a többi) társasággal a sunyiba. :o :(
Attól hogy van véleményem, még nem azt jelenti, hogy védem ezeket a diszpintyeket. :x
Hanem csak azt, hogy volt szerencsém máshol, mást is látni. :shock:

Jut eszembe, a magabiztos véleményed milyen tapasztalatokra alapozod?

De ismét leírom: hagyjuk a fenébe az ilyen vitát, mert nem visz előre, és az a Fórum nem erre való. :idea:


kedd feb. 03, 2009 16:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
Nekem meg az nem tetszik, hogy te(ti) úton, útfélen véditek a rendszer ...


erre mondják, hogy akinek nem inge ne vegye magára. De akinek inge, az öltözzön már fel végre!

Még véletlenül sem, értintőlegesen sem gondoltam rád. Laci, Wágner és hasonszőrűekre gondoltam, ha már így rákérdeztél!


kedd feb. 03, 2009 16:28
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Nekem meg az nem tetszik, hogy te(ti) úton, útfélen véditek a rendszer ...

Nem tudom, kire érted a "ti" névmást, gondolom rám is, mivel tőlem és Laci_l-től idéztél, és arra írtad ezt.
Én biztos, hogy nem védem, sem a rendszert, sem a pártot, mert nekem egyik olyan mint a másik ...

Fentebb is éppen olyan példát írtam, hogy Londonban egy pizzafutár jobban megél, mint idehaza sok ember ... igaz a példa nem volt jó, mert kiderült, hogy London kilóg az átlagból ilyen téren.

De ezzel nem a rendszert védem/támadom, vagy ilyesmi, csak tényként közöltem.


kedd feb. 03, 2009 15:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m, ha erre tévedsz, ne reagálj olyat, hogy kigyilkolják a fél topikot megint :) Köszi!


bocs, de laci mindig meglengeti a vörös posztót...


kedd feb. 03, 2009 1:02
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2

Értelek, sõt megértelek.
Ami nekem nagyon nem tetszik itthon, az az állandó negatív hozzáállás. A semmi sem jó alapelve (a félig tele/üres pohár esete). Azt nem tudom miért van így, mit lehetne ellene tenni, mert nem értek hozzá. Csak azt látom (tapasztalatból), hogy a világ nagy részén másképp van.
Az nem megoldás pl, hogy öles plakátokon látszott: rosszabbul élünk, miközben ez nem volt igaz, és mégis elhiszik. Most már lassan beérik a jóslat.

És hát egy olyan világvárost vettél alapul (London), ami talán New York mellett a másik olyan hely (nincs is nagyon több a mi kultúrkörünkben), ahol a koncentráltan nagyon magas keresetü réteg kiszolgálása is nagy üzlet. El lehetne menni pl Aberdeenbe, vagy Liverpoolba, ott már nem fog ennyit keresni egy pizzafutár. De Bécsben, vagy Linzben sem.
Szóval az nem mûködik, hogy kiválasztunk egy extrém helyzetet, esetet, és ahhoz hasonlítunk. De ez mindenre igaz (idõjárás, termelés, gazdaság stb).


Nekem meg az nem tetszik, hogy te(ti) úton, útfélen véditek a rendszer (cucilizmus), no meg a Pártot (MSZmP). Szerintetek minden jól van, de ha mégsem, akkor jobbításra is csak kizárólag a Párt (no, meg ti) vagytok jogosult. Ugyanez (kizárólagos jogosultság) fokozottan igaz a kritikai észrevételekre. A lakosságnak pedig a következő "jogai" vannak (szerintetek):
1. dolgozni rothadásig, fillérekért;
2. pofáját befogni;
3. mindenféle (általatok kitalált) adót, járulékot az utolsó fillérig megfizetni;
4. elviselni az élősködést;
különösen tilos:
1. megkérdezni, hogy mire költitek el a beszedett lét;
2. hová lett az állami vagyon;
3. miből lett a visszafizethetetlenre nőtt államadósság;
4. külföldön miért keresnek jobban az emberek, mint itthon;
5. megkérdőjelezni a legitimtásotokat;
6. tiltakozni a fentiek ellen;
természetesen kész válaszaitok is vannak:
1. a beszedett pénzt - természetesen - az ország felemelkedésére, szociális rendszerre fordítják, látható is itt "nagyajólét";
2. ízé, erre még hivatalos válasz sincs;
3. arra, hogy túlzottan jóléltünk eddig is;
4. nem keresnek jobban, csak a látszat csal;
5. nyilvános választások voltak, semmi csalás sem volt (ami a ferencvárosi időközi választásokon is remekül látszott);
6. a tiltakozástól nem lesz jobb, dolgozzatok többet az ország felemelkedéséért


kedd feb. 03, 2009 0:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2

Értelek, sőt megértelek.
Ami nekem nagyon nem tetszik itthon, az az állandó negatív hozzáállás. A semmi sem jó alapelve (a félig tele/üres pohár esete). Azt nem tudom miért van így, mit lehetne ellene tenni, mert nem értek hozzá. Csak azt látom (tapasztalatból), hogy a világ nagy részén másképp van.
Az nem megoldás pl, hogy öles plakátokon látszott: rosszabbul élünk, miközben ez nem volt igaz, és mégis elhiszik. Most már lassan beérik a jóslat.

Pedig nagyon sok ember rosszabbul él.
Nem egy ismerősnek maszekolnia kell a szabadidejében, hogy megéljenek a családdal.
Pl. van aki melón kívül eljárt utat locsolni. Volt a környéken nagy útépítés, és locsolókocsival járta a nyomvonalat, és locsolt. Pedig legszívesebben hazament volna, és a családjával töltötte volna az időt. És még örülhetett, hogy talál ilyen lehetőségeket, különben nem lett volna kaja hó végén az utolsó x napban ... Aztán mutatta, hogy nézd, loptam a boltban pisztáciát, mert amikor megláttam annyira megkívántam, de nem volt rá pénzem, mert ki van számolva, hogy egy napra ennyi forint jut, ezért amikor nem figyeltek oda, bedugtam egy zacskónyit a zsebembe. Szomorú.

Vagy pl. vállalkozó ismerős, kis üzlete volt kb. 5 évig, tavaly zárt be.
Mutatta szépen felírva évekre visszamenőleg, melyik nap mennyi bevétel, mennyi kiadás volt.
És hogy 5 évvel ezelőtt (idén már 6 éve, mert tavaly volt ez) amikor kinyitott, kiszámolta, hogy naponta 2ezer párszáz Ft-nak kell bejönni, hogy kifizesse az adót, a számlákat, kiadásokat és nullán legyen. Ami az fölött jön be, az már haszon. Tavaly már 5ezer fölött kellett lennie a minimális a napi bevételnek, ahhoz hogy nullán legyen. Viszont kevesebb vásárló is jött, mert kevesebb pénzük volt az embereknek (vagy ki tudja miért), és már nem jött be a napi minimum sem, veszteséges volt, és be kellett zárnia.
De mellette a többi bolt is így volt (egy kivételével ő volt ott legrégebben, az összes többi üzletben azóta sokszor kicserélődött a tulaj, másik üzlet nyílott, aztán az is bezárt. Még mellette a kocsma is néhányszor bezárt, és más nyitotta ki más néven, pedig azt mondják, a kocsma mindig megy)

Rengeteg ember van, aki csak kapálózik, és reménye sincs, hogy 1-ről 2-re jut. Sőt, csak rosszabb lesz nekik.
Persze van sok ember, aki ezt nem veszi észre, mert olyan anyagi szinten van.
Meg biztosan van akinek most jobb, mint évekkel ezelőtt (hiszen az utolsó választásoknál nagyon pici volt a különbség, vagyis akik szavazni mentek, azok felének most jobb)

Nem szeretném, ha ebből politikai vita bontakoznia ki, nem azért írtam le. Hanem mert igenis van aki rosszabbul él.
T68m, ha erre tévedsz, ne reagálj olyat, hogy kigyilkolják a fél topikot megint :) Köszi!

Laci_L írta:
És hát egy olyan világvárost vettél alapul (London), ami talán New York mellett a másik olyan hely (nincs is nagyon több a mi kultúrkörünkben), ahol a koncentráltan nagyon magas keresetü réteg kiszolgálása is nagy üzlet. El lehetne menni pl Aberdeenbe, vagy Liverpoolba, ott már nem fog ennyit keresni egy pizzafutár. De Bécsben, vagy Linzben sem.
Szóval az nem működik, hogy kiválasztunk egy extrém helyzetet, esetet, és ahhoz hasonlítunk. De ez mindenre igaz (időjárás, termelés, gazdaság stb).

Ezt benéztem akkor.
(Mondjuk itt is az van, hogy a fővárosban több a fizetés)

Na mindegy, inkább hallgatok még egy kis ideig Metal Lady-t :) Pedig már aludnom kéne, hogy kipihenjem magamat ...
Ennek a nőnek a hangja is állati jó, nem csak a teste 8)


hétf. feb. 02, 2009 23:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2

Értelek, sőt megértelek.
Ami nekem nagyon nem tetszik itthon, az az állandó negatív hozzáállás. A semmi sem jó alapelve (a félig tele/üres pohár esete). Azt nem tudom miért van így, mit lehetne ellene tenni, mert nem értek hozzá. Csak azt látom (tapasztalatból), hogy a világ nagy részén másképp van.
Az nem megoldás pl, hogy öles plakátokon látszott: rosszabbul élünk, miközben ez nem volt igaz, és mégis elhiszik. Most már lassan beérik a jóslat.

És hát egy olyan világvárost vettél alapul (London), ami talán New York mellett a másik olyan hely (nincs is nagyon több a mi kultúrkörünkben), ahol a koncentráltan nagyon magas keresetü réteg kiszolgálása is nagy üzlet. El lehetne menni pl Aberdeenbe, vagy Liverpoolba, ott már nem fog ennyit keresni egy pizzafutár. De Bécsben, vagy Linzben sem.
Szóval az nem működik, hogy kiválasztunk egy extrém helyzetet, esetet, és ahhoz hasonlítunk. De ez mindenre igaz (időjárás, termelés, gazdaság stb).


hétf. feb. 02, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ros-Co. írta:
...Az más kérdés hogy külföldön bármilyen kétkezi munkával, akár a Mekiben is megkeresel annyit hogy fél év alatt tucc venni autót, három alatt meg lakást.

Off
Sajnos nem így van. Mert nem lehet öszzehasonlítani a külföldön szerzett bért, és a hazai egyéb költségeket. Aki kint él, és kevest keres (mondjuk a Mekiben), az ott vesz (bérel) magának lakást, ott fizet adót, ott jár orvoshoz, ott közlekedik, ott van családja, stb. És akkor már nem is olyan sok az a bér (autóra biztos, hogy nem). Más ha valaki átmenetileg összehúzza magát többedmagával egy bérelt lakásban, az említettekre nem költ, és a dohányt hazahozza..

Pl. ismerős elköltözött Angliába nem egészen fél éve, és akármit csinál, bármiből meg lehet élni. Pl. hónapokig pizzát szállított (nem is heti 40 hanem csak 30 órában), ebből fedezte a lakbérét (fél ház: egy kétszintes épület egyik szintje), a rezsijét, és még fele pénze meg is maradt.
Most pl. éppen azt tervezi, hogy autót vesz.
Próbáld utána csinálni itthon egy pizzafutári fizetésből.
Laci_L írta:
Én éltem kűlfüldön sokáig, sokfelé. Sajnos sehol sem fenékig tejföl az élet. Élnek emberek sokkal rosszabbul is mint itt. Söt, ők vannak nagy többségben. Nézz egyszer körül (ha teheted) Indiában, bárhol Afrikában, vagy Délamerika, Ázsia nagy részén.

Jó, de általában az ember jobbat akar, mint ami van, nem rosszabbat.
Ne Indiával, Ázsiával vagy Albániával hasonlítgassunk, aztán örüljünk hogy milyen jó itt ... sok ismerősöm hétvégén maszek melókat csinál, hogy kijöjjön a pénzéből. És nem azért mert olyan nagy igényei vannak, hanem mert fizeti az albérletet/lakáskölcsönt, a számlákat, a gyerekeknek az iskolát, a kaját, stb ...


hétf. feb. 02, 2009 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Aki ezentúl MSN-en, vagy bárhogy megkeres villanyóra témában, elküldöm a halál faxára!
NEm segíthetek a témában senkinek!
Sem most, sem később!


!-(


hétf. jan. 26, 2009 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Nézz egyszer körül (ha teheted) Indiában

Vagy hogy ne menj meszire, nezd meg hogy
hogyan elnek a nalunk dolgozo indiak...


ahogy mi is fogunk, nemsokára. Pont ez ellen írt Ros-Co! ;-)


vas. okt. 21, 2007 23:50
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Nézz egyszer körül (ha teheted) Indiában

Vagy hogy ne menj meszire, nezd meg hogy
hogyan elnek a nalunk dolgozo indiak...


vas. okt. 21, 2007 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Halkan megjegyezném:
Mi nem az ázsiai únióhoz,vagy délafrikai únióhoz tartozunk..legalábbis névleg.
Amiről RosCo irt az nem abszolutértékben az,hogy ki hogyan él.
Bár itt is élne a sok dologtalan buta féreg és droid pocsékxarul.
Akkor nem vennék el a böcsületesen dógozó,iparkodó,befektető,valamit akaró okos emberek pénzéből 1000 fondorlatos módon amiből a semmirevaló papirtologatók és munkakerülők lébetzolnak,és talán jutnánk is valamire.


vas. okt. 21, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
...Az más kérdés hogy külföldön bármilyen kétkezi munkával, akár a Mekiben is megkeresel annyit hogy fél év alatt tucc venni autót, három alatt meg lakást.

Off
Sajnos nem így van. Mert nem lehet öszzehasonlítani a külföldön szerzett bért, és a hazai egyéb költségeket. Aki kint él, és kevest keres (mondjuk a Mekiben), az ott vesz (bérel) magának lakást, ott fizet adót, ott jár orvoshoz, ott közlekedik, ott van családja, stb. És akkor már nem is olyan sok az a bér (autóra biztos, hogy nem). Más ha valaki átmenetileg összehúzza magát többedmagával egy bérelt lakásban, az említettekre nem költ, és a dohányt hazahozza..
Én éltem kűlfüldön sokáig, sokfelé. Sajnos sehol sem fenékig tejföl az élet. Élnek emberek sokkal rosszabbul is mint itt. Söt, ők vannak nagy többségben. Nézz egyszer körül (ha teheted) Indiában, bárhol Afrikában, vagy Délamerika, Ázsia nagy részén.


vas. okt. 21, 2007 15:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Bocsi de ez az a hozzáállás nem jó! Nem egy embert láttam (látok) a környezetemben aki nagyon igyekszik, és nem jut sehova. És gyakran önhibáján kívül...
Nem mindenkinek adatik meg a lehetőség, szerencse és sors kérdése is.

Az más kérdés hogy külföldön bármilyen kétkezi munkával, akár a Mekiben is megkeresel annyit hogy fél év alatt tucc venni autót, három alatt meg lakást.


szomb. okt. 20, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
... szerintem nem azon kellene törni a fejünket hogy csaljunk, hanem hogy hogyan találjunk új energiaforrásokat, és a meglévő rendszert minél jobb hatásfokkal üzemeltessük, hogy kevésbé szennyezzen...

Abszolút így van. Esetleg még lehet többet tanulni, és egy jobb állásban annyit keresni, hogy ne legyen gond a villanyszámla. :D


szomb. okt. 20, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha találsz holnap egy módszert,abba pont az teszi bele a mancsát,akinek megengeded :)
Mindaddíg,amíg nincs módszer,és egy országnyi tőkére van szükség a gazdaságos energiatermeléshez,addig az országokat vezető politika bele is fog brekegni a dologba.

A forgómorgós topic szerintem az elejétől egy agytorna,nem a lopásról és a csalásról szól,arra van millió ismert módszer.


szomb. okt. 20, 2007 14:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem akartam én töfit leszólni, én csupán a saját tapasztalataimat írtam le.


*********
A szabadenergia támadására sajnos megjelentek a youtube-on direkt lejárató videók, amik iszonyat baromságok, pl. elemet dobsz a vízbe akkor égni fog, meg kártya lebegtetés mobiltelefonnal stb. Így nagyon könnyű lesz azt mondani hogy hát ez baromság, mert nem működik.
Van néhány berendezés ami produkál érdekes dolgokat. De nagyon kevés, és rendszerint nem megismételhető a kísérlet. Aki ismerősöm ezzel foglalkozott, neki nem sikerült. De volt 1-2 nagyon érdekes eset.
Emiatt még névleg sem nevezhetjük kísérletnek. :(
**********
Ganz-ék tényleg nagyon jól megkonstruálták a mérőórát. Az elektronikusat gyanítom egy kis besugárzással pillanatok alatt le lehet fektetni...

De azért hogy tisztán lássunk: szerintem nem azon kellene törni a fejünket hogy csaljunk, hanem hogy hogyan találjunk új energiaforrásokat, és a meglévő rendszert minél jobb hatásfokkal üzemeltessük, hogy kevésbé szennyezzen.
És még egy nagyon fontos dolog, hogy az új forrás elosztásába a politika ne tegye bele a mancsát. Ez utóbbi sajnos egy utópia marad sajnos :)


szomb. okt. 20, 2007 13:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Három fázis az más,ott tényleg lehetnek megoldások,de mivel igen ritka a több fázis,ez ügyben nem is próbáltunk előre lépni.
Részemről nem szeretem a ködösítő hozzászólásokat,főleg olyanban amit vagy egy évig amíg a topic pörgött körbejártunk mindenfelől.

RosCo:Nehogymár visszafelé magyarázzuk a dolgot:) Az összes jelenleg már állítólag "működő" szabadenergia akármi pont olyan "reális" (sajnos!!) mint ezek a varázslatos morgómegállítók.

A demagóg érveket meg külön szeretem :)
Hogy ugye a kéttekercses teljesítménymérő 100 éves,ezért már rá kellet jönni,hogyan lehet akármit....

Nos a gravitáció meg trilliárd éves,mégsem láttunk még önmagától felfelé gurulni semmit az emelkedőn,bár természetesen ezt is (mint minden sületlenséget) tömegek állítanak,hogy ők bizony láttak ilyet.

Sajnos a mai világban sokkal könnyebb akár tízezer tudatlant összeszedni és kvázi-vallási alapon telitölteni a fejüket akármivel,mint egy közepesen bonyolult (de megoldható!) problémát megfejteni,kikutatni,megvalósítani.


szomb. okt. 20, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nekem nem sikerült nahyfrekivel, sem ipulzusban kivett árammal betelíteni a vasat a mérőben. Ugyanígy a fázistoló hálózat sem segített.

Az adapter kinézetű kütyü egy gagyi dolog, ráadásul full illegális, mert az óra elé nyúlni kell, aki ilyet vesz (az alkatrészár harmincszorosáért) az vessen magára. vesznek egy piaci 1,5A-es adaptert, a szekundert levágják, és felnyomnak rá falkábelből amennyi fér. Ezt úgy dugják a konnektorba, hogy ellenáramot folyason az áramtekercsen. Persze ehhez mondom az óra elé kell nyúlni.
Ezt már páran felvetették, időről időre megjelenik a fórumon, az új tagok lelkes hozzászólásaként.


Hallottam én is mndenféle csodakütyüről, de a mérések cáfolni látszanak a dolgot, elég nehéz becsapni a cuccot. Ha sikerül akkor valószínű már tönkre is megy pl. leég a tekercse. Ezt szintén te fizeted.
Hallottam még egy fajtáról, ami a háromfázisú hálózaton trükközik, de fogalmam sincs hogy az mi lehet. Picike doboz, és nem kell semmit az óra elé kötni.

Na most ez vagy szabadenergiás készülék, ami visszatermel, vagy nem tudom. Eddig senki sem hallott róla. Én egyébként még nem láttam egyik kütyüt sem, csak hallottam róla.


szomb. okt. 20, 2007 8:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
MotoHacker!!
Nem veszem fel a kesztyüt,nincs értelme.
De szerinted,azon kevesek közül valaki aki ismeri a megoldásokat /legalább kettö van/ az kiteszi egy nyilvános oldalra.Belegondoltál abba,hogy ez milyen következményekkel járhat rá nézve?Az induktiv mérés ma használatos elve már legalább hatvan éves. Szerinted ez idő alatt ez senkinek nem izgatta a fantáziáját?A tök is ősrégi találmány, ez sem újkeletű.Én csak ugy akartam segiteni,néhány támpontot adni,azoknak akik tudnak a sorok között olvasni,hogy ne nagyon lepleződjek le.Van itt olyan aki jó uton próbálkozik.
Részemről ennyi, a dolog lezárva.

Mindenkitől BOCS az OFF-ért


szomb. okt. 20, 2007 7:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Látom beszéltetek a HVK-ról.Mértem jópár ilyen vasat és ha nagyon akarnám,meg tudnám szerezni a vezénylő kódokat. Kicsit túlbonyolítjátok a problémát,mert kb 4e HUF értékű neodímium mágnessel átkapcsolható mindkét állapotba a kapcsoló. Jó öreg 2 állású öntartó relé. Sok benne a vas és túl erős a mágnes...

Indukciós fogyasztás mérőket is lehet befolyásolni mágnesesen,de max + - 20%-ot lehet nyerni vele.Ez már leszerelt fogyimérőknél ki lehet mutatni hogy buherálták mágnessel,de a hangfrekvenciás vevő készülékek minden nyom nélkül manipulálhatóak. Ahol dolgoztam egy ideig sok kütyüt fejlesztettünk áramlopások ellen. Sok buherált HVK és RVK láttam már,tudni kellett hogyan lopnak...

Hankp


pén. okt. 19, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Megint írtál 3okoskodást,3önfényezést,1rejtélyes kijelentést,de ettől még semmi nem lett világosabb,maximum az,hogy mennyiben vehetők komolyan az itteni megnyilvánulásaid.
Részemről a témát ezzel le is zártam.


pén. okt. 19, 2007 0:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Nos én értem amit irtam,és néhányan még biztosan meg is fogják érteni.De addig Te gondolkodj egy kicsit,és ne ugy állj hozzá ,hogy -amit nem tudok,vagy nem láttam ,nem is létezhet vagy nincs is.Erre már néhányan ráballagtak.Ja és az elektronok mindig tudják a fizikát, pedig sohasem jártak egyetemre. És még valami, én még anno a régi LX-es fórum legelején leirtam a tök müködését és szerkezetét.Akkor még 50 E ért árulták,és sorba kellett állni érte.Az Öregek tán emlékeznek rá..Itt most nagyon nem erről van szó.
Bocsi,de nem sértésnek szántam


csüt. okt. 18, 2007 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Áramtekercs,induktivitás,DC ..legalább te magad érted miről beszélsz egyáltalán?!

Az áramtekercs külső vége a méretlen hálózat maga.
Tehát,ha az áramtekercshez "kétpólusként" bármimódon hozzáférek,akkor onnan a külső pontjáról a méretlenről annyi áramot veszek ki (méretlenül) amennyit akarok.

Vagy az ismert és unásig ismételt "lopótökkel" akkora, a fogyasztással ellentétes irányú áramot kényszerítek be,hogy a tekercsben a két mező kiegyenlíti egymást,tehát a felvett áramot a mérő képtelen lesz mérni.

Minek kellene itt semmire sem jó DC-vel bajlódni? Minek kellene a tekercs induktivitással foglalkozni? Miféle nagyfrekvencia,fehér autók,szkópok?

:roll: :roll:


csüt. okt. 18, 2007 22:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Na azért kicsi füle és farka már van,remélem hamarosan eléri a megfelelő méretet.-főleg a DC.


csüt. okt. 18, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Ja ez kimaradt,két mérőnek a tekercsinduktivitásai, hátha valakinek érdekes lehet.majd megmérem a többiét is
NE4 tip -5-20A évjárat 1962 , Fesz:17.2H Áram:70mikroH egyfázisu
GH45f 10-50A évjárat 1988 Fesz 14.2H Áram:12mikroH 3 fázisu
ennyi...


csüt. okt. 18, 2007 22:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nagyszerű.Körülbelül se füle se farka :(


csüt. okt. 18, 2007 22:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 21:53
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!!
Nagyon nehéz egy ilyen témával foglalkozó topikba úgy beirnom ,hogy az ne ismerjenek fel néhányan, akikkel jó viszonyban vagyok.Nem kéne,hogy jó iszony legyen belőle.Majd azért próbálkozok titokban maradni,de hátha tudok majd valami hasznos infót is prezentálni.Szerintem is néhányan jó helyen próbálkoznak,mig néhány ötlet ,nemigazán ajánlott,bár létezik ilyen elven üzemelő "ingyenenergia"kinyerő készülék.Ilyenek a különféle impulzusokkal- frekikkel a mérőt izgató eszközök.Sajnos ezek a jelek kijutnak a szabadvezetékre,ami köztudott,hogy kiváló antenna.Amüködést élvezni fogják még néhányan. Ilyen szerkezeteket használtak régebben,és hirtelen pofára estek sokan.Utóbb sikerült össszefüggést találni egy fehér furgon és a bukások között.Azóta láttam ilyen járgányt,Több szélessávú vevő,szkóp stb van bene.Meg néhány antenna,és egy forgatható ferritantenna is.Elmondás szerint az ipari és egyéb zavarok forrását keresik vele. De másra is jó ezek szerint.A megoldás többek és szerintem is a DC és/vagy néhány Hz-es jellel való buzerálása az áramtekercsnek. Ezzel lehet messzebbről is és "hátulról" próbálkozni,nem okoz zavarokat se, valamint eléggé nehézkes/bár lehetséges/ a kimutatása.
Na mára ennyi
hali


csüt. okt. 18, 2007 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 22:31-kor.



vas. okt. 14, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Ezért biztosan nem büntetnek meg, max jól kiröhögnek. :-)

http://www.metacafe.com/watch/811500/el ... l_in_half/


hmli


vas. okt. 14, 2007 15:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A Tab-féle óra 100KHz környékén kommunikálhat ahol már messze nem 0,1R a hálózat impedanciája. Itt mennek sztem a különböző házvezérlő rendszerek, például az X10 is.

Ebben az esetben a trafóknál át kell hidalni egy kis kondival, hogy átmenjen a nagyfrekvenciás jel.


A hangfrekvenciás távezérlés 200Hz körül van, hogy átmenjen a trafón, elosztóállomáson, mindenen. 100KW körül van az adóállomás. Befér egy rack-szekrénybe, gondolom kapcs. üzemű.
Érdekes kódolása lehet, asszem fázismodulációval megy, de ezt meg kellene nézni egy valós jelen.


vas. dec. 03, 2006 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tab120L írta:
T68m írta:
MotoHacker írta:
Tisztességes helyen a hálózat konnektor felõl "benézett" belsõ ellenállása kétségbeejtõen kicsi...


50Hz-en.
Ettõl függetlenül, ha 0,1R-et feltételezünk és 10V amplitúdót, akkor is 100A(eket) kell benyomni. Igaz, feltehetõleg csak néhány tizedmásodpercig.


Szó sincs itt 100A-ekrõl...
Mint már korábban említettem, gyártunk a hálózaton kommunikáló villanyórákat. A kimeneti fokozata ilyen: http://tab120lhome.sytes.net/PLC_Tx.png
Meg lehet nézni hány 100A-esek azok a tranyók :roll:

Ja, valahol itt a topic elején a kapcsolójel meg be van linkelve mp3-ban.


más dolog, hogy ti milyen kommunikácót használtok és más dolog, mekkora amplitúdó igényel az óra kapcsolgatása. Senki nem mondja, hogy nem lehet elküldeni a jelet mV szinten. Azonban ha az órának 10V-os kapcsolójel kell, akkor ij.


szomb. dec. 02, 2006 15:45
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
T68m írta:
MotoHacker írta:
Tisztességes helyen a hálózat konnektor felől "benézett" belső ellenállása kétségbeejtően kicsi...


50Hz-en.
Ettől függetlenül, ha 0,1R-et feltételezünk és 10V amplitúdót, akkor is 100A(eket) kell benyomni. Igaz, feltehetőleg csak néhány tizedmásodpercig.


Szó sincs itt 100A-ekről...
Mint már korábban említettem, gyártunk a hálózaton kommunikáló villanyórákat. A kimeneti fokozata ilyen: http://tab120lhome.sytes.net/PLC_Tx.png
Meg lehet nézni hány 100A-esek azok a tranyók :roll:

Ja, valahol itt a topic elején a kapcsolójel meg be van linkelve mp3-ban.


szomb. dec. 02, 2006 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Tisztességes helyen a hálózat konnektor felõl "benézett" belsõ ellenállása kétségbeejtõen kicsi...


50Hz-en.
Ettől függetlenül, ha 0,1R-et feltételezünk és 10V amplitúdót, akkor is 100A(eket) kell benyomni. Igaz, feltehetőleg csak néhány tizedmásodpercig.


szomb. dec. 02, 2006 13:33
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Azért azon is el lehetne gondolkodni,ha a "konnektorból" tehát mérő után visszafelé akarjuk a hálózatra adni a kapcsolójelet,mekkora cumó is kell ehhez?!? Tisztességes helyen a hálózat konnektor felől "benézett" belső ellenállása kétségbeejtően kicsi...


szomb. dec. 02, 2006 0:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
én véleményem is az, hogy sok a szöveg és valaki lépjen a tettek mezejére (legalább mérésileg), akinek van vezérelt órája.


pén. dec. 01, 2006 23:45
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mindenesetre nem tünik reálisnak hogy minden órának külön kódja van ..inkább csoportok lehetnek.
Viszont nagyonis reális,hogy másoknál is bekapcsol miközben próbálkozol,esetleg a művek észleli,hogy olyan kapcsolójel van a hálózaton amit nem ő ad ki..ha tetszik ha nem. 8)

Az meg ovis érvelés,hogy "mit érdekli a műveket,neki csak jó,hogy többet fogyasztassz"..nyilván nem ezért tart fent egy relatíve bonyolult rendszert nem kevés plusz pénzt feccölve a működtetésébe,hogy aki akarja áthágja.. :?

Másfelől ezzel az erővel felszerelhetnének mindenhova egy "félárú villanyórát"aztán onnan fogyasztassz ahonnan akarsz,olcsóbb áramból biztos többet veszel...áhh.. :lol:

De megint sok a szöveg,sőt csak szöveg van...kevés a tett,aki bátor **** csávó,és úgyérzi ez olyan egyszerű lehet próbálkozni kapcsolgatni.....

Ez ellen nem tiltakozok,mert bár illegális,--ismerve a rendszert-- mérget veszek rá,előbb csengetnek a kékkabátosok(esetleg egyenruhások társaságában) minthogy számottevő plusszt sikerüljön éjszakai "zugbekapcsolással" kivenni. :!:


pén. dec. 01, 2006 22:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 370 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség