Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 11:42



Hozzászólás a témához  [ 3475 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 70  Következő
Kapcsolóüzemű táp építése 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
***


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég vas. júl. 05, 2009 6:22-kor.



szomb. júl. 04, 2009 8:46
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 19:27
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Dunaszentgyörgy
Hozzászólás 
Ezeken a dolgokon tipikusan meg lehetne spórolni több száz forintot. A fojtó sem olcsó újonnan és semmiben sem különbözik a bontottól.
Ugyanez a helyzet az NTK-val is.


szomb. júl. 04, 2009 8:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
***


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég vas. júl. 05, 2009 6:22-kor.



szomb. júl. 04, 2009 7:13
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 19:27
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Dunaszentgyörgy
Hozzászólás 
Heló!

Szerintem PC-tápból bontott is tökéletes, és az nagyobb áramra is van méretezve.
Nem tudom mire kell neked, de kisebb teljesítményekre én biztos nem vásárolgatnék ilyesmiket.

De ez csak az én véleményem, üdv!


pén. júl. 03, 2009 23:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
***


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég vas. júl. 05, 2009 6:22-kor.



pén. júl. 03, 2009 15:58
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 16:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Mezőcsát
Hozzászólás 
Hát sajnos én nem kaptam low esr kondikat megfelelő kapacitással és feszültséggel /1000u 63V/ ahonnan én vettem.ezek sima snap-in 105c ipari kondik legalábbis a forgalmazó szerint .Majd ha tényleg a végleges tápot pakolom össze akkor majd megfelelő kondikat rendelek hozzá Pestről/ez még erősen kísérleti stádiumban van ,viszont eddig remekül működik/.Elég sokat járattam már erősítővel is nem csak műterheléssel és a kondik egyáltalán nem melegszenek legalábbis én nem éreztem ,hogy melegednének.


csüt. júl. 02, 2009 12:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 19:27
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Dunaszentgyörgy
Hozzászólás 
Heló silverxen!

Ezek a böszme széles kondik a szekunderen low ESR-típusok? Vagy mifélék ezek?

Én mindig csak egyre egyre magasabbat kapok a boltban ahogyan megyünk felfele a kapacítással meg a feszültséggel.

Amúgy gratula a tápodhoz


csüt. júl. 02, 2009 12:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Úgy látszik, T68m még nem jutott géphez. Különben már leszedte volna rólad a keresztvizet, ugyanis a fojtót jével írjuk, nem elipszilonnal. :lol:


csüt. júl. 02, 2009 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Silverxen!

Nem, a kimeneti fojtó miatt nem (illetve amiatt sem) lehet szinuszos az áram. Meg a PWM szabályzás sem összeférhető a rezonáns tápokkal.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi csüt. júl. 02, 2009 15:54-kor.



csüt. júl. 02, 2009 7:57
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 16:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Mezőcsát
Hozzászólás 
Na sziasztok !
Én is építettem egy tápot egy 2*100W V-fetes végfokhoz,szorgos fórum olvasgatás és perszer rengeteg kísérletezgetés után ilyen lett ,persze ez még közel sem végleges még bőven van mit finomítgatni és tanulni.EI-40 mag l ,Uki+-50V és 86Khz frek.Maximálisan Közel 470W-ot tudott leadni /folytonos terhelés mellett ,marha nagy ellenállásal/bár ekkor a kimeneti fesz már 4-4Vot esett mindkét tápágban,ami talán nem is olyan rosz:)/félhidas topológiájú/


http://kepfeltoltes.hu/090702/BRREN_smp ... es.hu_.jpg


http://kepfeltoltes.hu/090702/BREEN_smp ... es.hu_.jpg

Na ,az lenne a kérdésem hogy ha azt a kondit ami az egyenáramú gerjesztés ellen van /1uF mint a pc tápokban,én is 1u -t raktam bele/ kicserélem olyan értékűre ami a trafó szórási induktivitásával a kapcsolási frekvenciával közel azonos frekvencián rezeg, Akkor itt a primerkörben közel szinuszos lesz az áram és ez is rezonáns tápként fog működni?????


Mert zavar szempotjából nagyon nem mindegy,mert hogy vizsgaidőszak után elővettem Skori-s önrezgős tápot és most sikerült is elindítanom elsőre:) Bár még vannak megválaszolatlan kérdéseim ,de még egy pár napot rászánok mielőtt egyből titeket nyaggatnálak vele,inkább magamtól jöjjek rá :)
És terhelve illetve anélkül semmilyen zavart nem tapasztaltam (Nem ment el a Petőfi rádió:)) ,nem úgy mint az én tápomnál.


csüt. júl. 02, 2009 0:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
egy EI-33 maggal lehet építeni 400-450W tápot


Ha nagyon jó minőségű a mag, és nagyon értesz a nagyfrekis trafótekeréshez, akkor jó szellőzéssel (ventillátorral hűtve) igen.


A trafón ez áll: YE EI-33C-1 HI-POT 0350
A nagyfrekis trafók tekercseléséről meg elégé hiányos a tudásom, százalékban 0%, de könnyen tanulok.


szer. júl. 01, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Az LC szűrő nem rossz ötlet, de miért 3 MHZ-en vágjon? Miértnem már nagyon kis frekvencián pl 10kHz?


Mert az nagy lenne, drága, nagy veszteségű, és AC szempontból instabillá tenné a kimeneti feszültséget.

Idézet:
ha az a darabka beszedi akkor ha a tápot egy nyákon a többi áramkörrel együtt építem meg akkor a többi áramkör nem szed össze ilyen zavarokat?


De szedhet, ezért is kell minden táplált áramkört közvetlenül a lábainál alaposan hidegíteni.


szer. júl. 01, 2009 14:14
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 8:58
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok

Az LM2675 adatlapján található nyákrajzolatot készítettem el és azon mértem. Az LC szűrő nem rossz ötlet, de miért 3 MHZ-en vágjon? Miértnem már nagyon kis frekvencián pl 10kHz?. Neten utánna néztem a szkóppal is másképpen kellene mérnem mert így a normál szkópkábel kb 5cm-es földelő vezetéke beszedi a zavarokat. Ezzel is csupán annyi a gond hogy ha az a darabka beszedi akkor ha a tápot egy nyákon a többi áramkörrel együtt építem meg akkor a többi áramkör nem szed össze ilyen zavarokat?


szer. júl. 01, 2009 13:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
egy EI-33 maggal lehet építeni 400-450W tápot


Ha nagyon jó minőségű a mag, és nagyon értesz a nagyfrekis trafótekeréshez, akkor jó szellőzéssel (ventillátorral hűtve) igen.


szer. júl. 01, 2009 10:46
Profil Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
Dörmike írta:
Elektro!

Gondolom, ekkora teljesítmény nem otthoni hi-fi hallgatásra kell. Hangosításhoz tökéletesen megfelel. Egyébként, KD mester kreálmányait megtalálod a miőségi erősítők topicban. Érdemes elolvasni.

Mekkora teljesítmény 270-330Watt? Pedig itholra kell, mert szeretek hangosan zenét halgatni :D :!:
Megnézem a topikot mihelyst lesz időm :!:


Visszalapoztam 10 oldalt ahogyan mondtátok és már kezdem kapisgálni a dolgot, + még megnéztem a cimopata rezonáns tápját a hobbielektronuikán.
Fogok tanulni, de remélem, hogy ti is segítettek ha valami gondom lenne.

Lenne egy kérdése:
egy EI-33 maggal lehet építeni 400-450W tápot :?:


szer. júl. 01, 2009 7:35
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Magas!

Ennyire nagy frekvencián a parazita elemek határozzák meg a működést. Az elkó ESL-je, a tekercs kapacitása, és a nyák vonalvezetése. Az elkót meg lehet söntölni (SMD, X7R anyagú) kerámia kondikkal, lehet optimalizálni a nyákot, lehet kisebb szórt kapacitású tekercset keresni, de lehet, hogy a legjobb megoldás az lenne, ha simán mögé kötnél mégegy LC aluláteresztő szűrőt, ami 2-3 MHz fölött elkezd vágni. (Ezt kis jósági tényezőjűre kell kiképezni, nehogy a határfrekin túlzottan kiemeljen.)

Az sem lehetetlen, hogy valójában nincs is ott az a lengés (illetve kisebb), csak a szkópkábel nem elég rövid úton van földelve, ezért összeszedi az átkapcsolás zavarait.

Egy fotó a nyákról esetleg szintén elárulhat dolgokat.


kedd jún. 30, 2009 21:37
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Elektro!

Gondolom, ekkora teljesítmény nem otthoni hi-fi hallgatásra kell. Hangosításhoz tökéletesen megfelel. Egyébként, KD mester kreálmányait megtalálod a miőségi erősítők topicban. Érdemes elolvasni.

Magas!

Így, egy ellenállást beiktatva a dióda körébe, a zavaroktól, szórt induktivitásoktól nem fogsz rendes ábrát látni. Egy ilyen méréshez koaxiális sönt kellene, vagy Hall cellás mérőfej, stb. Inkább ne nézd meg, ha az áramkör rendesen működik, akkor azt a diódán levő feszültségből, meg az egészből nagyon jól fogod látni. Meg ha érted a működését. Ha tudsz csinálni egy fotót a felépítésről, vagy nyáktervről, akkor linkeld be , mert szerintem a mechanikai elrendezésben van a hiba, azért mérsz akkora tüskéket a kimeneti feszültségben.


kedd jún. 30, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 8:58
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok
A multkor említett kapcsolást a következő összeállitásban mértem: http://magashegyi.atw.hu/kapcsolas1.bmp
A hatjegyü számkombinációk az alkatrészek mellet a ret-es cik számuk. Megnéztem a gyártó honlapján a kimeneti kondi ESR-je 70mOhm. Az induktivítást 100uH-re cseréltem valamit csökkent a lengés amplitudója.
A szkóp ábra itt található: http://magashegyi.atw.hu/kapcsolas1_a_o ... _diode.bmp . Ezek alapján mit javasoltok? És ha kell akkor mit kellene még megmérni megnézni? Köszönöm!!


kedd jún. 30, 2009 17:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
Transztyuszeres
Idézet:
Ja igen, és azt a 4db IRFP-s csodát felejtsd el 270W "zenéhez", inkább valami bipoláris jószágot építs, de legyen benne 4pár legalább...

Ja meg van építve az a csoda és a 330W/8ohm simán kijön belőle :!: :!: :D
Most ami hajtja, egy régi OROSZ 2x 250W erősítő VAS magos trafója ami a mostani erősitőkbe kb.:500W :!:
Úgyhogy azt a csodát nem felejtem el :!:
Azért szerettem volna kapcsolóüzemű tápot hozzá mert nem fér bele a dobozba amibe a végfok lesz :!: :!: :!:
Látom gúnyolódni tudtok meg kötöszködni :!: :!: , de hogy valaki segítene valamibe :?: , inkább még hatrafele, de nem előre :!:
Amúgy senki nem akarok megsérteni csak BAL LÁBBAL keltem ma :!: :!:

Amúgy igazatok van:
ozpecs
SPafi
Dörmike
átfutottam a ezelőtti 10 oldalt és tényleg megtaláltam, és tetszik :!:
Nem tudom ki irta talán SPafi, hogy mindég lesz fesz.ingadozás és sosem lesz stabil +-72V. Nos tudom, hogy sosem lesz stabil +-72V mert terhelésnél le log esni a fesz. úgyan úgy mint ha trafó lenne, csak ezt a sztabilt úgy értettem, hogy +-5 - 10V maximum ingadozás.


kedd jún. 30, 2009 15:06
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 16:11-kor.



kedd jún. 30, 2009 10:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
ez már elég adat lesz?


Ha rendelni akarsz tápot, akkor igen (azért viszont fizetni szokás). Te viszont segítséget kértél. Jó, de mégis konkrétan miben? Tervezzük meg helyetted az egészet, vagy mi? Ez így nem megy! (Én meg egyébként is utálom, amikor valaki úgy akar valamit építeni, hogy fogalma sincs az áramkör működéséről.)

Annyit segítek: ne akarj stabil tápot építeni! Egyrészt fölösleges erősítőhöz, másrészt érdemes a legegyszerűbbel kezdeni.


hétf. jún. 29, 2009 23:04
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás jaja
Én is épp ezt javasoltam az előbb:) Én már végigolvastam régebben és még most is vissza szoktam olvasgatni néha és a sok tapasztalat mellett is mindig ugy érzem kell még tanulnom:)


hétf. jún. 29, 2009 22:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Ha ebben a topicban az előző oldalra mennél, akkor a közepe felé láthatnád, hogy Prolude épp egy ilyen tápot csinálgat. És ahogy elnézem, lassan készen lesz. Persze, sokkal egyszerűbb, ha nem kell semmit olvasni, csak felteszed a kérdést és valaki rögtön ellát jó tanácsokkal, rajzokkal, stb. Nem véletlenül írták, hogy még sokat kell tanulnod. Ezt kezdhetnéd azzal, hogy ennek a topicnak az utolsó 10 oldalát ( legalább )elolvasod. Ha még mindig nem tudsz tápot csinálni, akkor az elejétől olvasd el. Ér annyit mint egy könyv... Utánna talán már fogsz tudni kérdezni.


hétf. jún. 29, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
Idézet:
Nos, ha ennyi az összes infó, amit saját kútfőből hozzá tudsz tenni, akkor javaslom, hogy vásárolj egy tápot! (Vagy komplett erősítőt.) A sült galamb nem fog a szádba repülni.

Nos ha így fognák neki mindenhez ahogyan írtad, már régen elvájhattam volna magam! :evil:
Nos a táp egy Pmax=330W/8ohm-es MOSFET-es erősítőhöz kellene.http://data.hu/get/1529444/270W-osos_MOS_FET_vegfok.rar.html
http://data.hu/get/1529445/270w.GIF.html
ez már elég adat lesz?
Trafóm van 45V-s de én egy kapcs.üzemű tápot szeretnék hozzá építeni.
A határaim az alkatrészek beszerzésénél szokott kimerülni, de ez is csak azért mert itt kárpátalján kicsit nehéz beszereznek a dolgokat, de ha sikerül akkor amibe belekezdek azt végig is csinálom :!: :!: :!:
Nos ha segít valaki akkor csak könnyebb lesz nekem, de ha nem akkor is megcsinálom, keresgetek egy kicsit a google.ru-n :!: :!: :!: ,de az orosz egy kicsit nehezen megy mert az anyanyelvem MAGYAR :!: :!: :!:


hétf. jún. 29, 2009 21:52
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Magas!

Jó lenne mégiscsak az a szkópábra, vagy jó lenne, ha pontosabban írnád le a jelalakot (lengés periódusideje, melyik polaritással kezdődik, stb...) de valószínűleg a szaggatott vezetési tartomány lengését láthatod.

A kimenetre Extra Low ESR elkó (max. 50 mOhm) kell, mondjuk valami jófajta, nagy tantál, vagy kerámia kondikkal meg kell erősíteni. Ha kis értékben nem jön össze, betehetsz 68 uF-nál jóval nagyobbat is! A kimeneti feszültséget közvetlenül a kondi lábairól kell levenni, amiket a lehető legrövidebben kell bekötni. Tekercsből is használhatsz nagyobbat!


hétf. jún. 29, 2009 17:14
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 8:58
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
hello mindenki. LM2675-el építettem egy DC-DC convertert http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... LM2675.pdf . Az első oldalon található minta kapcsolást, azzal a külömbséggel, hogy a bementi szűrő kondi 220uF a kimeneti pedig 47uF az induktivítás ugyanúgy 47uH. A kimeneti feszültsége stabil 5.8V .Bemeneti feszültség 40V de 24V on is mértem. Nekem 500mA kiemnő áram kell amit le is ad csak a kimeneti zaj peak to peak 1,46V ami nagyon magas. körülbelül 50mV lenne elfogadható. Sajnos most szkóp ábrát nem tudok mutatni de az átkapcsolásnál egy csökkenő amplitudójú oszcilláló szinuszos jel látható aminek a legnagyobb amplitudó értéke az 1.46V. Milyen megoldások vannak erre a problémára? tud valaki segíteni? köszönöm!!


hétf. jún. 29, 2009 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nos, ha ennyi az összes infó, amit saját kútfőből hozzá tudsz tenni, akkor javaslom, hogy vásárolj egy tápot! (Vagy komplett erősítőt.) A sült galamb nem fog a szádba repülni.


hétf. jún. 29, 2009 9:13
Profil Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
Nos a táp egy 270W (max 330W) erősítőhöz kellene!


vas. jún. 28, 2009 23:00
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Prolude!

Mivel ez egy rezonáns táp, leginkább a vezetési veszteség dominál. A HGTG20N60A4D vezetési vesztesége nem nagy (vagyis a szaturációs feszültsége), de azért elsősorban nem erre optimalizálták, hanem a kapcsolási veszteségre. Lehet, hogy a hasonló szaturációs feszültségű, bár lassabb, de sokkal olcsóbb 12N60C3D ugyanilyen jó lenne! Kipróbálásra tudok adni két használt, de jó 20N60C3D-t, aminek még kisebb a szaturációs feszültsége. Tudom még javasolni az SPW20N60S5-öt is, kicsit alacsonyabb az ellenállása.

Idézet:
100Hz szinusz, 1.78ohm, 5másodperc 100% 7.5A, utána 1másodperc 25% 4A terhelés 1órán keresztül.


Ezek hol mért áramok, és mit jelent az, hogy 25%?


vas. jún. 28, 2009 12:47
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Konkrétan a PC tápokból: pl. a főtrafó nem rossz, használható más tápban is, használható belőle még: zavarszűrők, NTC, esetleg hálózati graetz ha normális van benne, szekunder oldali schottky/gyors diódák, esetleg (nem minden táphoz) a kimeneti gyürü alakú fojtótekercs, hálózati csati aljzat és esetleg kitermelhető még a TL494. A teljesítménytranyókat modern tápban nem érdemes felhasználni, és a sokat üzemelt elkókat sem, a primer oldali 200V-os elkók sorbakötése sem túl szerencsés, szívesebben haszálok 1db 400V-os elkót helyettük (esetleg több darabot párhuzamosan ha szükséges), úgyhogy ezeket nem érdemes kiszerelni a PCtápból.


vas. jún. 28, 2009 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
elektro írta:
Nos, hogyan?
Először tanulj. Kapcsolási rajz alapján nem biztos, hogy sikerül, mert az alkatrészek elrendezése illetve a megfelelő huzalozás (nyák-vomalvezetés) is fontos lehet. Épits egyszerü kapcsolásokat, hogy megismerd a működését és a buktatóit.
elektro írta:
Valami ötlet vagy már kipróbált táp?
Rengeteg van, de mi nem választhatunk helyetted, neked kell ismerned a képességeid határát, és az ésszerű kompromisszumot megtalálni.
elektro írta:
Van egy pár rossz PC tápom fel lehet használni?
Bizonyos alkatrészeit jól fel lehet haszálni, van amit ugyan fel lehet de nem érdemes, és persze attól is függ milyen táp építése a cél. (itt elsősorban a müködési elvre gondolok, pl: fél vagy teljes hidas pwm, rezonáns félhidas, flyback konverter, nyitóüzemű, push-pull, stb....)


vas. jún. 28, 2009 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás ja
először olvasd végig ezt a topicot:)


vas. jún. 28, 2009 6:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
Nos, hogyan?
Valami ötlet vagy már kipróbált táp?
Van egy pár rossz PC tápom fel lehet használni?


szomb. jún. 27, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Tudna valaki segíteni, hogy hogyan építsek egy 400 - 450W +-72V stabil kapcsüzemû tápot?

Igen.


szomb. jún. 27, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 26, 2009 9:20
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kárpátalja, Nagyszőlősi járás, Fekete Patak
Hozzászólás 
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan építsek egy 400 - 450W +-72V stabil kapcsüzemű tápot? Egy 270W/8ohm x2 erősítőhöz kellene! A segítségeteket nagyon megköszönném, ja itthon van 5db rossz PC tápom fellehet hozzá használni?


pén. jún. 26, 2009 16:58
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Próbaképpen kicseréltem az STW20NM50 feteket HGTG20N60A4D IGBT-re. Hasonlóan viselkedett, de csak 93fokig melegedett fel a végére.
Kár, hogy ilyen drága.
Kipróbálom majd a HGTG12N60A4D-t is, az kb egyárban van az STW-vel.


pén. jún. 19, 2009 7:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csináltam hosszú idejű terheléspróbát a táppal.
100Hz szinusz, 1.78ohm, 5másodperc 100% 7.5A, utána 1másodperc 25% 4A terhelés 1órán keresztül.

Végfokon van egy termosztát, ami a végtranyó hőfokát nézi, 95foknál lekapcsolja a kimenetet.
Lekapcsoláskor a tápon legforróbbak voltak a fetek 101fok, valamivel hűvösebb a trafó /nem sokkal/, majd a szekunder diódahíd. Eléggé meleg lett a primer diódahíd, a rezonáns kondik és a primer pufferek is, de azokat meg tudtam fogni kézzel.

Arra voltam kíváncsi, hogy mi durran el benne. De igazából örülök, hogy semmi. Ekkora terhelést soha nem fog kapni, normál üzem közben. Mondjuk rövidre zárni nem merném.

Külön öröm, hogy az első tápomnál, amit SG3525 vezérelt és nem rezonáns módu volt, megbolondult a multiméterem hőmérése, amint bekapcsoltam, de ennél a rezonánsnál nem.


hétf. jún. 15, 2009 21:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Itt találtam róla infót link.
Egyébként nem a hővezető képessége miatt fogom ezt használni, hanem a szigetelési távolságáért.

cimopata, köszi!
SPafi, fetekkel kapcsolatban írni fogok.


szomb. jún. 13, 2009 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
cimopata!

Hol látsz te szivacs-szerűt? Egyébként az a lomexes lágy gumi a csillámhoz képest elhanyagolható hővezetéssel bír. A levegőnél persze jobb.

Prolude!

Elfelejtettem szólni, hogy már pár napja megjöttek az IRFB4227-ek. Hogyan jussanak el hozzád?


szomb. jún. 13, 2009 9:13
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 19:27
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Dunaszentgyörgy
Hozzászólás 
Heló Prolude!

A fetek mögött az a szivacs szerű szigetelő mennyire vezeti jól a hőt a csillámhoz képest? Lomexben láttam hasonlót, nem tudom megéri e venni.

Amúgy gratulálok, szép munka.


szomb. jún. 13, 2009 9:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát ha tényleg alumínium-oxid, akkor sajna nagyobb teljesítményekre nem igazán alkalmas. Egyébként ez is kerámia.


szomb. jún. 13, 2009 8:53
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SPafi írta:
A hálózati feszültség is ingadozhat 5-6 %-ot.

Azt a kerámia lapot honnan szerezted?

Meglehet, a hálózati feszt nem ellenőriztem.
Kerámia lap /inkább alu oxid/: lomex. Százvalahány Ft.


pén. jún. 12, 2009 23:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A hálózati feszültség is ingadozhat 5-6 %-ot.

Azt a kerámia lapot honnan szerezted?


pén. jún. 12, 2009 22:44
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Prolude írta:
Kipróbálom később M2TNC anyagúval is.

No, kipróbáltam.
42x21x22 M2TNC mag;
Többi paraméter ugyanaz.
Lényegesen kevésbé melegszik, fél óra üresjárat után csak kézmeleg a gyűrű.
Nem tudom miért, de picit megemelkedett az üresjárati feszültség 2x56V-ra.
Fotó1
Fotó2


pén. jún. 12, 2009 16:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SPafi írta:
Hol vetted az M5-ös magot?

Akkor jól sejtettem.
A gyűrű a Tali-tól származik. Mondta a telefonba, hogy ebben a méretben M4 vagy M5 anyagu van neki. M4-et rendeltem, de ezt kaptam.


pén. jún. 12, 2009 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Prolude!

Hol vetted az M5-ös magot?

A curie-pontnak a megközelítése jár ilyen következményekkel, mert lecsökken a telítési indukció, ezért erősen megnő a mágnesezési áram. Ha elérted volna a határt, el is durrant volna a táp.


pén. jún. 12, 2009 10:33
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kísérleteztem egy rezonáns tápommal.
Kapcs rajz.
Frek: 93kHz;
Np: 15, Nsz: 2x5menet;
Mag: 42x21x18,5 M5 anyag;
Lszórt: 25uH;
Lmágn: 213uH;
DT: 300ns;
Uki: 2x53V üresen, 2x46V 6.7A mellett;

Terhelés egy AB osztályú végfok, 2ohmmal, 100Hz szinuszal meghajtva.
2/3-ad terhelésen huzamosan hajtva, /4,3A-t eszik/.

Első hiba: kb 2 perc múlva a rezonáns kondik tűzforróak lettek. Kicseréltem őket polipropilénre, utána megszűnt a melegedés. /SPafi, köszi az észrevételt, amivel nálad voltam, abban sem jó kondik voltak./

Második, ez az érdekesebb: további járatás után feltűnt, hogy meglehetősen forró a ferritmag. Rátettem hőmérőt: 75fok és emelkedik.
Mikor a a hőfok elérte a kb 85fokot, elkezdett emelkedni a kimenő feszültség, ezt nem mértem, csak hallottam, hogy az erősítő hűtőventilátora erősen felpörgött. Azonnal kikapcsoltam, nem szállt el semmi. De komolyan nem tudtam még átnézni. Félvezetők nem voltak komolyan melegek. A gyűrű belső hőmérséklete jóval magasabb is lehetett. Néztem az M5 anyagjellemzőit. 120fok körül van a Curie hőfoka és a 93kHz-et sem szereti, de ilyen anyagút sikerült kapni.

Okozhat ilyen jelenséget, ha eléri a Curie hőmérsékletet?

Kipróbálom később M2TNC anyagúval is.


pén. jún. 12, 2009 7:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Potyo, minden tiszteletem mellett, nem mindegyik tapban van igy. Igaz, gyakorlatilag nem lesz gond, nem mikrofonerosito ez. :D


csüt. ápr. 23, 2009 23:41
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
stubiflex írta:
A fekete ugyan fekete, de ha nem oda kotod vissza, ahonnan el volt vagva, akkor folghhurok alakulhat ki. Szerencsen mulik, mi lesz belole. :( talan semmi baj nem lesz es nem fog bezavarni.
Tápon belül egy kb. 1cmx1cm-es felületre van az összes fekete vezeték beforrasztva. Ugyanígy egy-egy ilyen kis mezőre megy az összes piros, narancssárga és citromsárga is. Innen aztán akárhogy csoportosítasz, a gyáritól nagyobb földhurkot nem lehet csinálni.


szer. ápr. 22, 2009 17:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 17, 2007 6:31
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Köszi!


szer. ápr. 22, 2009 17:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3475 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 70  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség