Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 6:33



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
és a lencsékkel mi a helyzet azokat hogy tudom megoldani mert szeretném a lehető leg kissebbre kihozni azért a lámpát :D amíg odajutok hogy veszek lehet tényleg lesz mc-g bár ki tudja lehet holnap megnyerem a lottót :D


hétf. okt. 05, 2009 15:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Te ezt megrendelésre gyártod? Az szép...
Létezik ebből az optikából valami 4in1 vagy egyéb Nin1 verzió?


Na azért annyira nem megrendelős, eddig 3 motorra készült ilyen lámpa. :)

Szerintem nincs, ezek csak ledenként rakhatóak. De igazából szvsz mindegy, hiszen nyák úgy is kell, arra meg csak fel kell ragasztani. És kb. akkora méretre elfér, mint ami Pinyonak van optika most. A gyári matricás rögzítés elég betonstabil, bár én végleges verzióban inkább epoxizok. Csak utóbbit ha szerelni kell valamiért... ;)


hétf. okt. 05, 2009 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
jetro írta:
egyrészt mindenkit űberelni :D másrészt ha látszott a képen úgy gondoltam hogy párosával meszebbre és egy nagyon messze többnyire nem fog mind egyszerre menni


Ja, hogy nem fog egyszerre menni, úgy már érthető. Egyébként a tompított és távolsági fényeket valóban csak több leddel lehet megoldani, sajnos erre még nincs más jó megoldás.
Persze majd ha olcsóbb lesz a led, akkor ez már nem jelent problémát, csak most még húzós. :)

Egyébként én most erősen gondolkozom a Deal-nél kapható K-s MCE-n. Ugyanis az 3200-ra jön ki, szemben a Chipcad-nél kapható M-essel, ami 5400 Ft.
Persze fényerőben rosszabb, de 3 M-es árából kijön 5db K-s. :)

2064 lm (3db M) vs. 2960 lm. (5db K) :D

u.i. persze fogyasztásban már rosszabb dolog, hiszen nem 3x0,7A, hanem 5x0,7...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dhpage hétf. okt. 05, 2009 14:17-kor.



hétf. okt. 05, 2009 14:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
dhpage írta:
Ledil Boom MCE Wide. Chipcad-nél vettem. Ez a legszélesebb boom optika, szerintem a legjobb hatásfokú, ami ilyen műanyagban van. Mármint a boom-ok, nem csak a wide.

Ennél erősebb fényt csak üveggel lehet kihozni, de annak súlya is van, itt meg épp ezért változtatott a megrendelő, hogy minél kisebb helyre elférjen.

Te ezt megrendelésre gyártod? Az szép...
Létezik ebből az optikából valami 4in1 vagy egyéb Nin1 verzió?


hétf. okt. 05, 2009 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
dhpage!

Tegnap ami a kezedben volt négy MC-E, azok milyen optika mögött voltak?
Nagyon impozáns fényük volt, eléggé közvilágítás hatása volt.


Ledil Boom MCE Wide. Chipcad-nél vettem. Ez a legszélesebb boom optika, szerintem a legjobb hatásfokú, ami ilyen műanyagban van. Mármint a boom-ok, nem csak a wide.

Ennél erősebb fényt csak üveggel lehet kihozni, de annak súlya is van, itt meg épp ezért változtatott a megrendelő, hogy minél kisebb helyre elférjen.


hétf. okt. 05, 2009 13:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
dhpage írta:
jetro írta:
9db mc-e-s lámpát találtam ki


És ez hova is lesz? Illetve minek ekkora fényerő? :D


egyrészt mindenkit űberelni :D másrészt ha látszott a képen úgy gondoltam hogy párosával meszebbre és egy nagyon messze többnyire nem fog mind egyszerre menni de pusztában is jól akarok látni csak mert jó a szemem és szeretek annyit látni amennyit látok :D meg szeretek túlozni :D + hogy esetleg egy világosabb napszemüveg bogarak meg esetleg hideg szél ellen is lehessen :D
tehát hegesztőszemüveg megoldva:D és azért gondoltam az ólomakksit 1,2kg és nem nagyon tudom mi tud még annyit leadni amennyit ez a lámpa felvesz:D + hogy bírjon akár 8 órát is maximális terhelésnél


hétf. okt. 05, 2009 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
dhpage!

Tegnap ami a kezedben volt négy MC-E, azok milyen optika mögött voltak?
Nagyon impozáns fényük volt, eléggé közvilágítás hatása volt.


hétf. okt. 05, 2009 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
jetro írta:
9db mc-e-s lámpát találtam ki


És ez hova is lesz? Illetve minek ekkora fényerő? :D


hétf. okt. 05, 2009 10:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
jetro írta:
Éjjen csak sikerült végre rgisztrálni, a másik email-emre nem küldte el az aktiváló emailt. De itt vagyok jeee :D Balu1-nek köszönöm az eddigi segítséget tanácsokat :) olvasgatom én is egy ideje a fórumot és nekem szokásom nagyon extrém dolgokat kitalálni hát ez most se történt máshogy 9db mc-e-s lámpát találtam ki

Huh, és még én vagyok maximalista... :)
Egy hegesztőszemüveget (meg napolajat) ugye beszereztél hozzá? :D


jetro írta:
...akksin gondolkodtam 2db 6-voltos varta gondozásmentes ólomakksi sorbakötve mert talán így bírja azt az áramfelvételt ami kell 3 kilós lámpa :twisted:

Ólomakksi sztem nem jó ötlet. Lehet, h olcsó, de bazinehéz! És nagy.
Amúgy az aksi bírná párhuzamos kötéssel is, mert az olómakksik nagyon nagy áramokat tudnak leadni, nem véletlenül vannak autókban is, ott ilyen 100A -eket is fölvesznek belőlük induláskor.


hétf. okt. 05, 2009 0:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Felraktam a ma esti Telihódason a kerék-LED-ről készült képet+videókat:
KÉP1
VIDEÓ1
VIDEÓ2
VIDEÓ3
VIDEÓ4


vas. okt. 04, 2009 23:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Éjjen csak sikerült végre rgisztrálni, a másik email-emre nem küldte el az aktiváló emailt. De itt vagyok jeee :D Balu1-nek köszönöm az eddigi segítséget tanácsokat :) olvasgatom én is egy ideje a fórumot és nekem szokásom nagyon extrém dolgokat kitalálni hát ez most se történt máshogy 9db mc-e-s lámpát találtam ki csak az én tudásom kevés ehez a project-hez bár mostanában azon gondolkozok lehet xp-g lesz belőle hát remélem a megoldáson fogunk gondolkozni nem azon hogy le legyek beszélve :D de bármien tanácsot szivesen fogadok egyelőre a lencsékkel vagyok problémásan mert az határozná meg a méretet egyelőre még az a terv hogy vannak olyan lencsék amik 3-ledhez valók és azt elvágni és valahogy összeragasztani az a szerencsés helyzetem van hogy még talán megoldani is megtudnám, hőcsövön is gondolkodtam tehát mindenen csak nem tudom merre induljak :D akksin gondolkodtam 2db 6-voltos varta gondozásmentes ólomakksi sorbakötve mert talán így bírja azt az áramfelvételt ami kell 3 kilós lámpa :twisted: , + a szobámba is enyi szpot formájában a plafonra ami elpre le van gyártva csak ezt nem tudom azt miért nem mc-e vel szerelik :?: előre is köszi a segítséget, válaszokat csak meg lehet csinálni valahogy :roll:

és íme a kép a tervekről attól félek hogy nagyobb lesz ami valószínű
Kép
ja és még annyi hogy mi a különbség ha úgy optika ahogy én gondolom vagy külön nagy 3,5mm-es de ugyan az a tartomány mondjuk 6fokos


vas. okt. 04, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Nem mindegy, hogy vékony-e a nyák? Úgyis rácsavarozzák egy hűtőbordára/fémlapra/akármire. Majd az ad neki tartást.


vas. okt. 04, 2009 18:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Hankp írta:
KAMA3 írta:
Komaki írta:
Az XP-E és MC-E ledek alá miért nem tettél viákat? Hiszen ott lenne a legintenzívebb a hőáramlás. A sok via nem fogja nagyon megdobni az árat?


Biztosan nem lesz olcsó. Pláne ha csak néhány darabot gyártatok.

Pár hozzászólással feljebb Hankp beszélt le a led alatti viákról. A chipcades thermal boardos XR-E alatt sincs via. Végülis a BGA-tokozású IC-k alatt is rengeteg via szokott lenni, és ott sem folyik le a forrasztó paszta a viákon. Teszek a többi alá is.


Üdv!

Egész jó lett a terv, első verzióhoz képest biztosan jobb lesz. :)
Annyit fűznék hozzá még a tervhez, hogy minél vékonyabb PCB-t használj, és minél vastagabb rézfóliát a PCB-n. Érdemi hőellenállás különbség van pl 1mm vastag PCB és egy 0,8mm körüli PCB között.

Forrasztópasztával feltöltött via-k lehet hogy segítenek, de nem feltétlenül szükségesek. Chipcad-es verziót teli nyomtam szilikon pasztával->betömött via->jobb hővezetés. Felhasználó maga is meg tudja oldani.


Most jut eszembe, hogy a chipcad is árul olyan thermal boardot, ami korong alakú. 3 db 7090-es led fér rá, 60°ban elforgatva egymástól. Az úgy néz ki, hogy csak a led alatt vannak viák.

Létezik 0,5mm es nyák alapanyag, csak azt nem tudom, hogy van-e belőle olyan, ami megnövelt rézfólia vastagságú. Minimum 75um -esben gondolkodom. Bár a 0,5mm vastag nyák már meglehetősen hajlékony.

Jövő héten beszélek a gyártóval is.


vas. okt. 04, 2009 14:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Komaki írta:
Az XP-E és MC-E ledek alá miért nem tettél viákat? Hiszen ott lenne a legintenzívebb a hőáramlás. A sok via nem fogja nagyon megdobni az árat?


Biztosan nem lesz olcsó. Pláne ha csak néhány darabot gyártatok.

Pár hozzászólással feljebb Hankp beszélt le a led alatti viákról. A chipcades thermal boardos XR-E alatt sincs via. Végülis a BGA-tokozású IC-k alatt is rengeteg via szokott lenni, és ott sem folyik le a forrasztó paszta a viákon. Teszek a többi alá is.


Üdv!

Egész jó lett a terv, első verzióhoz képest biztosan jobb lesz. :)
Annyit fűznék hozzá még a tervhez, hogy minél vékonyabb PCB-t használj, és minél vastagabb rézfóliát a PCB-n. Érdemi hőellenállás különbség van pl 1mm vastag PCB és egy 0,8mm körüli PCB között.

Forrasztópasztával feltöltött via-k lehet hogy segítenek, de nem feltétlenül szükségesek. Chipcad-es verziót teli nyomtam szilikon pasztával->betömött via->jobb hővezetés. Felhasználó maga is meg tudja oldani.


vas. okt. 04, 2009 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Komaki írta:
Az XP-E és MC-E ledek alá miért nem tettél viákat? Hiszen ott lenne a legintenzívebb a hőáramlás. A sok via nem fogja nagyon megdobni az árat?


Biztosan nem lesz olcsó. Pláne ha csak néhány darabot gyártatok.

Pár hozzászólással feljebb Hankp beszélt le a led alatti viákról. A chipcades thermal boardos XR-E alatt sincs via. Végülis a BGA-tokozású IC-k alatt is rengeteg via szokott lenni, és ott sem folyik le a forrasztó paszta a viákon. Teszek a többi alá is.


Azok a viák nem mezei viák, hanem be vannak tömve. Általában epoxy filling. A cégnél használunk K2 és Rebel ledeket, azok alatt is filled viák vannak.


vas. okt. 04, 2009 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Komaki írta:
Az XP-E és MC-E ledek alá miért nem tettél viákat? Hiszen ott lenne a legintenzívebb a hőáramlás. A sok via nem fogja nagyon megdobni az árat?


Biztosan nem lesz olcsó. Pláne ha csak néhány darabot gyártatok.

Pár hozzászólással feljebb Hankp beszélt le a led alatti viákról. A chipcades thermal boardos XR-E alatt sincs via. Végülis a BGA-tokozású IC-k alatt is rengeteg via szokott lenni, és ott sem folyik le a forrasztó paszta a viákon. Teszek a többi alá is.


szomb. okt. 03, 2009 22:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
KAMA3, a cree doksijai nem azt mondják, hogy a legfontosabb a led alatt a hőelvezetés?
Mintha olyat írnának, hogy fölösleges nagyobb felületet csinálni, mert lényegesen nem befolyásolta a hőátadást tapasztalatuk szerint.


szomb. okt. 03, 2009 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Tényleg, a Cutter-től rendelve kb. mennyi lenne a postaköltség 6 db ledre?


szomb. okt. 03, 2009 17:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Az XP-E és MC-E ledek alá miért nem tettél viákat? Hiszen ott lenne a legintenzívebb a hőáramlás. A sok via nem fogja nagyon megdobni az árat?


szomb. okt. 03, 2009 15:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Ma tudtam megint foglalkozni egy kicsit az alátétnyákok tervezésével. A rögzítőfuratokat kontúrmarással váltottam fel, így egy munkafolyamattal kevesebb. Hankp javaslatára teleraktam viákkal az egész nyákot.

Kép
Kép
Kép


szomb. okt. 03, 2009 14:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Rudolfking írta:
Szerk.: Maxflex-el meg lehet hajtani 3 párhuzamosan kötött MC-E-t, ugye..?

Pinyo ezt teszi. Helyesebben ő két sorra fűzi fel őket, így 1200mA-t nyom a két sorra.
De vigyázz, mert 3 MC-E-t csak 14,8V-os forrásról tudsz 1 db MaxFlex-szel, mert a MaxFlex bemenő oldalán az áram nem haladhatja meg a 3 Ampert!
7,4V megtáplálás esetén majdnem teljesen lemerített aksikkal 6V van, és a 24 wattnyi 3 db MC-E az ezen a feszen 4 Ampert kíván!
De már fél töltöttségnél is meghaladja a 3 Ampert bemenő oldalon.

Rudolfking írta:
Milyen töltővel lehetne ezt feltölteni (ami hasonlóan olcsó)?
Ha megnézed az aksi lapját, lentebb ajánl hozzá töltőt is, egész jó áron:$21.95 (4061 Ft) LINK
De ITT egy mégolcsóbb, $19.95 (3691 Ft) viszont ez 1.2A helyett 1.5A -rel tölt.


szomb. okt. 03, 2009 12:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 18, 2008 19:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budaörs (Pest)
Hozzászólás 
fenyo írta:
Hoppáá mit találtam!
LINK
7.4V 4000mah (29.6Wh) $19.95 -ért!
185 HUF/$ -ral számolva ez 3691 Ft, és 124 Ft/Whr!!
Fajlagosan olcsóbb mint amit kinéztem aksi!
Csak ebben egy cella nem 2200 hanem 2000 mAh-s, így 18 helyett 20 cellám lenne. És szintén cincálnom kéne, ráadásul ezekben itt elektronika is van, méghozzá nem is rossz, de hiába ha egyszer átszervezem 14,8V-ra őket...

Nahát, ez nekem is tetsziK!
Milyen töltővel lehetne ezt feltölteni (ami hasonlóan olcsó)?

Szerk.: Maxflex-el meg lehet hajtani 3 párhuzamosan kötött MC-E-t, ugye..?


szomb. okt. 03, 2009 10:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Hoppáá mit találtam!
LINK
7.4V 4000mah (29.6Wh) $19.95 -ért!
185 HUF/$ -ral számolva ez 3691 Ft, és 124 Ft/Whr!!
Fajlagosan olcsóbb mint amit kinéztem aksi!
Csak ebben egy cella nem 2200 hanem 2000 mAh-s, így 18 helyett 20 cellám lenne. És szintén cincálnom kéne, ráadásul ezekben itt elektronika is van, méghozzá nem is rossz, de hiába ha egyszer átszervezem 14,8V-ra őket...


szomb. okt. 03, 2009 0:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Hőcsöves témához találtam még egy leírást


pén. okt. 02, 2009 22:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
KAMA3 írta:
lor írta:
11 ev mulva
de mar ~2-3 ev mulva a mostani ledes lampaitokat kifogjatok dobni
mert nem eri meg mar azzal foglalkozni

Ezzel vitatkoznek egy kicsit... rajtam kivul is vannak paran, akik az epites, kiserletezes szepsege miatt csinalnak lampat sajat maguknak, hobby cellal... 2-3 ev mulva a ledek teljesitmenye minimum 2-3 szorosara fog emelkedni, szerintem, tehat a mai csucstechnika elavult lesz addigra.. kidobni megsem fogom, mert szemelyes elmenyek fuznek mar hozza, ellentetben egy olyan lampaval, amit keszen megveszek a boltban..

KAMA3, érdeklődnék, hogy így 4 év után megvan-e még az illető lámpa ;-)
Megj: ezidőtájt (2005.08.2x) a Luxeon I-es korát éltük


Nos::)) A legelső lámpám ledjei, ha nem is ugyanabban a lámpában, de nálam vannak, és a mai napig világítanak.(luxeon I R,G,B, + 2*Luxeon 1 W) A konyhában vannak, éjszakai irányfénynek használom, hogy kitaláljak a WC-be.

A második lámpám, ami 4* LuxIII-ból épült, az is megvan, hát illetve családban maradt. Odaadtam öcsémnek, autószereléshez használja. Csináltam egy tápot hozzá, amit a szivargyújtó dugójába beleépítettem.

A Paraszt Vakító meg van még, bár a megépülése után némileg leépült. Többször leesett, és az eredetileg P4-es ledekből épült lámpában 2 ledet Q5-el pótoltam. De ebben a formában megvan a mai napig. Legutoljára a nitrokémia nyílt napján használtam, fotózáshoz segédfényként.

A negyedik lámpámmal visszatértem a gyökerekhez. Abszolut minimalista, pont annyi, amennyi a városi közlekedéshez kell. Ezek már piacképes lámpák, szaladgál néhány a városban.

Neked megvannak még azok a ledjeid?

Tervezem, hogy a vasárnapi Telehódasra kimegyek. Meglátom, hogy mi sikerül ebből a tervből ::))


pén. okt. 02, 2009 22:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
dhpage írta:
Ez csak poén, nem tudni, hogy lesz-e ilyen, csak álmodoztam. :D

Jaaa.. :D
És ha lenne, akkor kb mikorra lehetne vajon számítani?

dhpage írta:
A vasárnapi a fő lámpás tekerés. Oda ennivalót nem érdemes vinni, mert úgy is felmegyünk egy kajáldához és lesz zsíroskenyér, meg ami egy "túristaházban" szokott lenni.

Jaa, akkor viszont pénzt kéne vinni. Milyen kaja árak vannak?
Bár nemtom, mivan ha nem is leszek éhes? Indulás előtt jól bekajálok, azt kész.
Apropo, meddig van tervezve időben? Másnap nekem sajna korán kell kelnem. :(
(ezért is jártam volna jobban ha szombaton lett volna, na mind1)


pén. okt. 02, 2009 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Mikorra várható az MC-G?
Amúgy az MC-E az négy XP-E chip egyberakva, és így lesz négy XP-G-ből egy MC-G? :)


Ez csak poén, nem tudni, hogy lesz-e ilyen, csak álmodoztam. :D


fenyo írta:
Most akkor a szombati vagy a vasárnapi eseményre érdemes elmennem, ha sok fő-lámpással akarok találkozni? :)
Balu, Te melyiken leszel?
Ja, meg mit vigyek magammal a leírtakon kívül? Mi ez a sütögetés, meg zsíroskenyér+hagyma evés?
Tényleg vigyek kaját magammal? Én azt hittem, csak tekergünk...


A vasárnapi a fő lámpás tekerés. Oda ennivalót nem érdemes vinni, mert úgy is felmegyünk egy kajáldához és lesz zsíroskenyér, meg ami egy "túristaházban" szokott lenni.


pén. okt. 02, 2009 22:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Miért finnyázod? Melegfehérből nagyon jó (legjobb) az a 320 lumen. Nemrég még színes MC-E-vel akartad javítani a színt, azokkal meg még sokkal gyengébb átlagos lument kaptál volna.

Nem finnyázom én, csak azt mondtam, hogy jelentősen kisebb a fénye csak azért mert melegfehér.

kulitoko írta:
Regen amig 20W-os halogennel toltam es mar epitettem a ledes lampat, akkor kicsit feltem, hogy milyen lesz majd a ledek fenye, nem lesz-e tul kekes, vagy ugy egyaltalan zavaro. Hasznaltam mar P4-et, Q5-ot, egyikkel sem volt bajom, sot....nekem sokkal jobban bejon a ledek fenyenek szine, mint az a sargas, halogene.
MC-E-vel se fogok babralni, minek?! Gyurunk itt a hatasfokra, aztan meg pirossal kekkel meg zolddel vilagitsunk elore?:D Masik pedig, hogy a szem szerintem ugyis hozzaszokik. Pl engem mar a halogen fenye zavarna.

dhpage írta:
Tehát ha neked a sárgás fény tetszik jobban, akkor bele kell törődni, hogy azzal ugyanakkora "fénymennyiséget" (mint a hidegfényűvel) csak nagyobb teljesítménnyel érhetsz el. Hogy ez most színes MC-E, vagy piros plusz ledek, vagy bármi, az a láthatóság szempontjából mindegy.

Most mi van?.. Már le vagyok beszélve a szines MC-E-ről...

Huh, ez a XP-G nem semmi.

kulitoko írta:
Meg kesz sincs a 3 MC-E ledes pilacsom, de maris elavultnak erzem :twisted:
Azt hiszem ez mar sulyos fuggoseg :D

Hát igen, meg tudlak érteni. :D (pedig én életben még nem is láttam ekkora fényeket bringán :) ...mi lesz utána :D )

dhpage írta:
Nem semmi. De azért még megvárom az MC-G ledeket, mielőtt átépítem a lámpákat. :)

Mikorra várható az MC-G?
Amúgy az MC-E az négy XP-E chip egyberakva, és így lesz négy XP-G-ből egy MC-G? :)


Huhh, ez a Luminus Phlatlight SST-90 is nagyon brutál.
Hol lehet venni? Én nem találtam meg sehol.

Most akkor a szombati vagy a vasárnapi eseményre érdemes elmennem, ha sok fő-lámpással akarok találkozni? :)
Balu, Te melyiken leszel?
Ja, meg mit vigyek magammal a leírtakon kívül? Mi ez a sütögetés, meg zsíroskenyér+hagyma evés?
Tényleg vigyek kaját magammal? Én azt hittem, csak tekergünk...


pén. okt. 02, 2009 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: hőcsövek
Pinyo1970 írta:
Viszont ha fordítva van, akkor is működik. De 50mm távolságnál már csak 60%-os hatékonysággal.


Igen, bár azért fejjel lefele nem terveztem használni. :)


pén. okt. 02, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: hőcsövek
dhpage írta:
DöG-1 írta:
Véletlenül épp most találtam hőcsövekről, most olvasom... :P


Nagyon jó, köszi!
Ezek szerint a standard hővezetési számítások pont vízszintesre vannak kalkulálva, de felfele elfordítva a hőleadó részt (lecsapódás) nagymértékben javul a hőátvitel.

Viszont ha fordítva van, akkor is működik. De 50mm távolságnál már csak 60%-os hatékonysággal.


pén. okt. 02, 2009 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
lor írta:
11 ev mulva
de mar ~2-3 ev mulva a mostani ledes lampaitokat kifogjatok dobni
mert nem eri meg mar azzal foglalkozni

Ezzel vitatkoznek egy kicsit... rajtam kivul is vannak paran, akik az epites, kiserletezes szepsege miatt csinalnak lampat sajat maguknak, hobby cellal... 2-3 ev mulva a ledek teljesitmenye minimum 2-3 szorosara fog emelkedni, szerintem, tehat a mai csucstechnika elavult lesz addigra.. kidobni megsem fogom, mert szemelyes elmenyek fuznek mar hozza, ellentetben egy olyan lampaval, amit keszen megveszek a boltban..

KAMA3, érdeklődnék, hogy így 4 év után megvan-e még az illető lámpa ;-)
Megj: ezidőtájt (2005.08.2x) a Luxeon I-es korát éltük


pén. okt. 02, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Dög!

Csináltam egy ilyet: http://picasaweb.google.hu/dhpage.fw.hu/LedesBringalampa#5388094588436818354
Aztán ha már volt, feldobtam rá az akksijaidat. :)


pén. okt. 02, 2009 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: hőcsövek
DöG-1 írta:
Véletlenül épp most találtam hőcsövekről, most olvasom... :P


Nagyon jó, köszi!
Ezek szerint a standard hővezetési számítások pont vízszintesre vannak kalkulálva, de felfele elfordítva a hőleadó részt (lecsapódás) nagymértékben javul a hőátvitel.


pén. okt. 02, 2009 20:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás hőcsövek
dhpage írta:
KAMA3 írta:

Még egy kérdés foglalkoztat. Ez minden helyetben működik? Mert amennyire én tudom, ezekben egy folyadék van ami a hőt a párolgás útján vonja el, a nagy lamelláknál leadja, ott kicsapódik folyadékká és a kapilláris hatás (és/vagy gravitáció) elvén visszacsurog a processzor közelébe. Ha a gravitáció is közbeszól akkor nem minden helyzetben nyújt optimális teljesítményt.

Te gondolom 90°ban elfektete használod, hiszen a ledeknek előre felé kell világítaniuk. Van erről valami tapasztalatod?


Már elég sok tapasztalat van és az alapján tökéletesen működik. A motoros fórumunkon van egy elméleti "szakember", aki csípőből hülyeségnek tartotta az elfordított hűtőcsövet, illetve szerinte a motor gyorsulása és lassulása miatt a folyadék vándorolni fog a csőben, ezáltal az nem fog hűteni és megsülnek a ledek.
Na ehhez képest fekve is működik, illetve a rázkódás, meg pláne a gyorsulás sem okoz semmi gondot.

Szóval nyugodtan lehet használni. Ja és már igen kis sebességnél is majdnem hideg lesz, annyira jól adja le a hőt. Persze motoron az igen kis sebesség nem ugyanaz, mint kerékpáron. :)
De próbáltam városi forgalomban is és nem jelentős a melegedés. Legutolsónak meg ott van a hővédő áramkör, ami nem engedi 50 fok fölé a ledet.

Véletlenül épp most találtam hőcsövekről, most olvasom... :P


pén. okt. 02, 2009 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
kveszt írta:
Pinyo1970 írta:
Akik voltak olyan kíváncsiak és előrendeltek az ausztrál cutter-től XP-G ledeket, jól jártak.

Azóta kicsit drágább lett, de a látott mérések alapján igencsak megéri az árát. Ha valaki ezután rendel, szóljon. :wink:

A nyáron megvettem az XR-E-hez való optikát, aztán kifutottam a pénzből.
Nem tudom, hogy az XP-G mit csinálna a 6°-os és 15x90-es XR-E optikával.
Az XP-G fénye kb. 20°-kal szélesebb..
Ha a Chipcadnek nem lesz R2-es XR-E, akkor rendelhetek a Cutter-től. XR-E-t vagy G-t. :?


pén. okt. 02, 2009 17:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
[Telehódas Topik Túrák]
103. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2009. október 4. (vasárnap)
Időpont: 19:00
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Rekettyés, zsíroskenyér hagymával, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


pén. okt. 02, 2009 7:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Csináltam egy tesztet is, egy-egy MC-E volt feltéve egy-egy csöves hűtőbordára, egyazon áramkörrel vezérelve, hogy pontosan ugyanazt az áramot kapják.
Az egyik borda fektetve a másik állítva volt és mindkettőnek mértem a talpán a hőmérsékletet.

A fektetett kevésbé melegedett, mert a lamellák úgy jobban elvezették a hőt a természetes légáramlás miatt. Ugyanez az állónál kevésbé tud működni.
Persze nem akkora különbségre kell gondolni, max. 5 fok volt a kettő között.


csüt. okt. 01, 2009 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
KAMA3 írta:

Még egy kérdés foglalkoztat. Ez minden helyetben működik? Mert amennyire én tudom, ezekben egy folyadék van ami a hőt a párolgás útján vonja el, a nagy lamelláknál leadja, ott kicsapódik folyadékká és a kapilláris hatás (és/vagy gravitáció) elvén visszacsurog a processzor közelébe. Ha a gravitáció is közbeszól akkor nem minden helyzetben nyújt optimális teljesítményt.

Te gondolom 90°ban elfektete használod, hiszen a ledeknek előre felé kell világítaniuk. Van erről valami tapasztalatod?


Már elég sok tapasztalat van és az alapján tökéletesen működik. A motoros fórumunkon van egy elméleti "szakember", aki csípőből hülyeségnek tartotta az elfordított hűtőcsövet, illetve szerinte a motor gyorsulása és lassulása miatt a folyadék vándorolni fog a csőben, ezáltal az nem fog hűteni és megsülnek a ledek.
Na ehhez képest fekve is működik, illetve a rázkódás, meg pláne a gyorsulás sem okoz semmi gondot.

Szóval nyugodtan lehet használni. Ja és már igen kis sebességnél is majdnem hideg lesz, annyira jól adja le a hőt. Persze motoron az igen kis sebesség nem ugyanaz, mint kerékpáron. :)
De próbáltam városi forgalomban is és nem jelentős a melegedés. Legutolsónak meg ott van a hővédő áramkör, ami nem engedi 50 fok fölé a ledet.


csüt. okt. 01, 2009 23:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
jano_rider írta:
"hosszú " fénynek 6 vagy 9 fokos optika lenne jobb?


Hello!

6 vagy 7 fok körülivel jársz legjobban hosszú fényhez, "refihez".

Ha megnézed az ezen a linken szereplő optikákat, szépen látható a vetített képük a doksiban. Így kiválaszthatod, hogy kb. melyik lehetne élőben a legjobb. Hosszú fénynek én a CRS-D-t választanám.


csüt. okt. 01, 2009 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Ha jól tudom, a hőcsöves cuccok akármilyen helyzetben működnek, mert a folyadék nem lötyög benne, hanem a szivacsos felületben áramlik.
Wikipedia


csüt. okt. 01, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 01, 2009 20:01
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás 
heló mindenki.
már rég olvasom a fórumot és gyűjtöm az információt a saját lámpám építéséhez.már csináltam egyet,csak elég tré lett szegény.
kérdésem az lenne,hogy fémragasztóval mennyire ajánlott rögzíteni a ledeket (hűtőcsillagon van) a bordára? az első lámpámon csavarral rögzítettem,csak elég macerás+az optikát pontosan kellet illeszteni.

a másik kérdésem,hogy "hosszú " fénynek 6 vagy 9 fokos optika lenne jobb? most 24 fokos van de nagyon szórja a fényt.ez jó lesz rövidnek.
remélem nem kérdeztem sok hülyeséget.
előre is kösz a választ.

-------próbáltam képet berakni,de nem sikerült.hogyan tudok?
üdv minden lámpaépítőnek!
[/img]


csüt. okt. 01, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
dhpage írta:
KAMA3 írta:

Ez a borda jól néz ki. Hol lehet ilyet kapni? Régóta foglalkoztat a hőcsöves hűtők felhasználhatósága. szemezgetek is egy ideje egy régi, rossz laptop hűtőjével, hátha lehetne vele kezdeni valamit.


Hopp, elnézést, ezen átsiklottam. :o

Szóval innen rendeltem, egész gyorsan meghozták és nem is vészes az ára:

http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1770&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=6

Igazából Coolink hűtőt akartam szerválni újra (a tompított lámpában az van), de már nem kapható itthon, így kerestem valami mást. Hűtőfelületben sokkal jobb, dupla csöves és színtiszta réz, míg a másikban csak a talp belső része volt az.
Na meg csöppet masszívabb is.

Külföldi teszten néztem és nagyon jókat írtak róla (méréssel).

Egyébként a hűtőcsöves megoldás kezd terjedni, szerintem ez is az:
http://www.ledsmagazine.com/products/19964


Hehe:) ezért szerencsétlen az, aki kifogja az oldal utolsó hozzászólását.

Na akkor ebből fogom az MC-E lámpámat megépíteni.

Még egy kérdés foglalkoztat. Ez minden helyetben működik? Mert amennyire én tudom, ezekben egy folyadék van ami a hőt a párolgás útján vonja el, a nagy lamelláknál leadja, ott kicsapódik folyadékká és a kapilláris hatás (és/vagy gravitáció) elvén visszacsurog a processzor közelébe. Ha a gravitáció is közbeszól akkor nem minden helyzetben nyújt optimális teljesítményt.

Te gondolom 90°ban elfektete használod, hiszen a ledeknek előre felé kell világítaniuk. Van erről valami tapasztalatod?


csüt. okt. 01, 2009 19:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jön valaki a szombat éjszakaira?


csüt. okt. 01, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Telehold
Kerékpáros topikon a Siófoki Telehold szervezője szerint Vasárnap 19.00 a "hivatalos" időpont.

Ja és így nem ütközne a Bikemag tekeréssel sem. Én amondó vagyok, legyen ekkor.


csüt. okt. 01, 2009 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
KAMA3 írta:

Ez a borda jól néz ki. Hol lehet ilyet kapni? Régóta foglalkoztat a hőcsöves hűtők felhasználhatósága. szemezgetek is egy ideje egy régi, rossz laptop hűtőjével, hátha lehetne vele kezdeni valamit.


Hopp, elnézést, ezen átsiklottam. :o

Szóval innen rendeltem, egész gyorsan meghozták és nem is vészes az ára:

http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1770&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=6

Igazából Coolink hűtőt akartam szerválni újra (a tompított lámpában az van), de már nem kapható itthon, így kerestem valami mást. Hűtőfelületben sokkal jobb, dupla csöves és színtiszta réz, míg a másikban csak a talp belső része volt az.
Na meg csöppet masszívabb is.

Külföldi teszten néztem és nagyon jókat írtak róla (méréssel).

Egyébként a hűtőcsöves megoldás kezd terjedni, szerintem ez is az:
http://www.ledsmagazine.com/products/19964


csüt. okt. 01, 2009 15:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Ez a borda jól néz ki. Hol lehet ilyet kapni? Régóta foglalkoztat a hőcsöves hűtők felhasználhatósága. szemezgetek is egy ideje egy régi, rossz laptop hűtőjével, hátha lehetne vele kezdeni valamit.


Én a Pixelnél vettem hűtőcsöves bordákat, köztük valami ilyesmit is:

http://www.pixel.hu/katalogus.php?terme ... t-hr05-ifx

Amit vettem, az mondjuk ennél jobb, mert réz talpa van és a hőcsőből is 4 van benne, no meg olcsóbb is volt... :o


csüt. okt. 01, 2009 14:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Akik voltak olyan kíváncsiak és előrendeltek az ausztrál cutter-től XP-G ledeket, jól jártak.

Korábban nagy volt a lelkesedés itt is, aztán mikor szóba került, nagy csend követte. Vagy senkit nem érdekelt, vagy mindenki megrendelte titokban. 8)

Azóta kicsit drágább lett, de a látott mérések alapján igencsak megéri az árát. Ha valaki ezután rendel, szóljon. :wink:


csüt. okt. 01, 2009 13:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
kulitoko írta:
Az az akkupakk jelen állapotában (a gyári védőáramkörrel) biztosan nem fog bírni 7 Ampert, nekem kettőt se bírt...tönkrement a védőáramkör. A cellák sértetlenek maradtak, csak új védőáramkört kellett beépíteni. Nemozolinak ugyanaz a típusú az akkupakk viszont bírja, de szerintem abban valami másféle védőármkör lehet. Vagy fene se tudja, lehet jobban bele van zárva a füst, amivel működik :D


Olyannyira bírja, hogy a tegnapi 5xMC-E-s tesztet is sikerrel vették az akkuk... :-)


csüt. okt. 01, 2009 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Hoppá, milyen jó kis vezérlő:
http://www.ledsmagazine.com/products/19897


csüt. okt. 01, 2009 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Igen, illetve a Deal 4-es, de csak 3 mögött van led.


Az is jó, a kis belső optikák ugyanazok. Van 4-esem is, de a 3 led sorban változattal 4 MC-E-re nem tudok nyákot/elektronikát készíteni, így a reflektorban is csak 3 lesz.

Persze nem lesz kevés fény, mivel ugye a tompított állandóan ég. Tehát felkapcsolt reflektornál összesen 6 MC-E lesz. 4100-4200 lumen. :D


csüt. okt. 01, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség