Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 7:26



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
heeee :huha: http://www.youtube.com/watch?v=MqywKcJ0J2M
lifepo4 az a kis vas nem vág földhöz ami benne van /vagyis inkább rajta/ :D akkor a sima lithium ion az annyi hogy nincs közte az a fólia :lol: tiszta egyszerűnek tűnik :D vagyis az is de mégse :D


valahol olvastam lithiumos akksira valami fóliaszerű kívülre először nagyon gagyinak tűnt mondom dísznek meg nyugtatás annak aki elhiszi de lehet benne valami :D állítólag hosszabbéletű lesz tőle akkufresh a neve

http://www.akkufresh.com/

meg ha már akkuk akkor érdekességnek ilyenek vannak lehet lesz új is köztük:D
http://vegyszer.chem.elte.hu/rohy/rj-we ... attery.pdf


hétf. okt. 19, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
dhpage írta:
jetro írta:
basszus a táblákat én is kilóméterekről látom


Ja nem a táblára értettem, hanem viszonyításképpen, hogy mennyire világít el a lámpa fényfoltja. Nézd meg az aszfaltot, kb. majdnem odáig világos, ahol a tábla van. És nem kicsit fényes, de persze nincs rázoomolva a gép, ez nagylátószögben van.
Majd fogok olyat is, ami teljes nagyítás (fényképezővel), hogy lehessen látni olyan távolban mennyire fényes. De ahhoz egy melegebb este kell, mert különben szétfagyok. :)

:D :D
hát végülis így látod mert rázoomolsz akkor a gép nem látja a fényesebb részt és jobban lát de neked a fényesebb rész elnyomja ami nagyon távolba megy meg azért is akarok erős szórást meg minden jót és egy kis x vegyszert is :D :D hogy ha mondjuk szemből fény van mondjuk hold vagy utszai világítás akkor is lássak magam elé minimum 20 métert :D de legfejjebb annyit amennyi nem zavar egy autóst

de egyelőre tetszik a mostani megoldásom :D majd bemutatom azon a teleholdom ameikre odajutok :D


hétf. okt. 19, 2009 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
jetro írta:
basszus a táblákat én is kilóméterekről látom


Ja nem a táblára értettem, hanem viszonyításképpen, hogy mennyire világít el a lámpa fényfoltja. Nézd meg az aszfaltot, kb. majdnem odáig világos, ahol a tábla van. És nem kicsit fényes, de persze nincs rázoomolva a gép, ez nagylátószögben van.
Majd fogok olyat is, ami teljes nagyítás (fényképezővel), hogy lehessen látni olyan távolban mennyire fényes. De ahhoz egy melegebb este kell, mert különben szétfagyok. :)

Kinagyítottam azt a részt: http://picasaweb.google.hu/dhpage.fw.hu/LedesMotorlampa#5394395847011252210

u.i.
Kicseréltem a képeket, mert elfelejtettem beállítani a fényerőt a szabad szemmel látottra. Persze csak kb.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dhpage hétf. okt. 19, 2009 21:20-kor.



hétf. okt. 19, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
dhpage írta:
jetro írta:
na a távolságid az nekem nem elég távolsági :D
mert azt huzallábassal elértem max gyengébb fényerővel :D /de megint csak mentségemre szóljon hogy képből tévedhetek :D /


Az a világító tábla ott a távolban, az kb. 190 méterre van. :)

basszus a táblákat én is kilóméterekről látom még erre vagyok büszke mögöttem a kocsi és az én lámpám fénye látszik a táblán :D /egy darabig :D / mondom majd cserélek erősebb huzallábasra és akkor csinálok képet :D


hétf. okt. 19, 2009 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
jetro írta:
na a távolságid az nekem nem elég távolsági :D
mert azt huzallábassal elértem max gyengébb fényerővel :D /de megint csak mentségemre szóljon hogy képből tévedhetek :D /


Az a világító tábla ott a távolban, az kb. 190 méterre van. :)


hétf. okt. 19, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
tök jó az üveglencse tompítottnál hogy szivárványos a széle:D
na a távolságid az nekem nem elég távolsági :D
mert azt huzallábassal elértem max gyengébb fényerővel :D /de megint csak mentségemre szóljon hogy képből tévedhetek :D /
majd csinálok én is képet csak még nem volt rá lehetőség :D majd megbízom tesómat hogy felmegyek itt a turulhoz és 5 egész nem tudom hány km-re szemből hogy látszik :D állítólag jól :D
/multkor felhívtam anyámat :D/


hétf. okt. 19, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
A motoros lámpák gyakorlatilag készen vannak, 99%-os készültséggel. :)

Lőttem is pár külső tesztképet, de még mindig nem tökéletes, mert az autóval nem az úttestre álltam, így annak a lámpája nem ugyanoda világít, mint a motoros. A különböző lámpák fényeinek színegyensúlyát az aszfaltra mért semleges szürkére állítottam, így kb. ugyanolyan színük lett. Persze élőben ez jelentősen eltér.

Még egy kis tuningként a lencséről belülre visszaverődő fényt hasznosítom és teszek egy fényvisszaverő fóliát a ledekkel egy magasságban, amolyan foncsorszerűen. Ezt még Balu ajánlotta, mint ötletet.

És készítettem pár fotót magáról a lámpáról is.

http://picasaweb.google.hu/dhpage.fw.hu/LedesMotorlampa#


hétf. okt. 19, 2009 17:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Egyébként ki is rendelt már XP-G -t?
Dhpage, Te?
Megmondanád, h hogyan tervezed beépíteni, és mire szereled rá?


Igen, sőt már közeledik is: "We are pleased to inform you that your order has been updated from Order Entered to Order Shipped on 19th October 2009 14:38." :D

Készítek hozzájuk nyákot és a szokásos pogácsás (nyákba vágott lyuk és kis alumínium közdarab) megoldással lesz a hő átvezetve.
Az optika pedig a nyákba fog beilleszkedni, a csapoknál befúrom.

Az egész cucc pedig a régi "tarajos" lámpába fog belekerülni, annyi változtatással, hogy a hűtőborda alá szerelt T elemet kicserélem egy újra. A réginek a felülete nagyon szét van már berhelve.
A lámpában eredetileg lévő műanyag csíkozott optika (Cateye) szintén marad ahogy eddig és mögötte lesz a Khatod 4-es optika.


hétf. okt. 19, 2009 16:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Rendeléshez annyit, hogy eddig nekem egy cuccomra sem kellett vámot fizetni. Igaz, szinte mindegyikre ajándék felirat volt írva. De pl. a Taskled ráírta az értéket, sőt értékbiztosítva jött. Igaz azt nem is bontotta a vám.

Viszont a Deal-től rendelt csomagok úgy 2/3-át felbontották. Főleg a lézer és hasonló nevekre ugrottak, de ami nagy méretű csomag volt, azt eleve bontották.

Értékbiztosított Fedex és hasonló futárszolgálatos cuccokhoz nem nyúltak, bár ha jól tudom nekik külön vámügyintézésük van.


hétf. okt. 19, 2009 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Mit gondoltok, egy Ledil Boom Wide optikába vajon hány XP-G -t lehet belerakni?
Egyáltalán kinézhetne jól, nem lenne béna fénye úgy?


Szerintem nem lenne jó fénye. Egyrészt teljesen más a ledek optikája, másrészt az MC-E 4 chip-je egy optikával van felerősítve, az XP-G-k meg külön lennének, elég jelentős távolságban.
Én megvárnék vele valami hozzávaló ledil tükröt, vagy xp-e optikával szerelném.


hétf. okt. 19, 2009 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ok.
kveszt, Dög, és Norbi kartárs üzeneteit és leendő üzeneteit vettem.
Postát alapösszeg arányosítva számolom majd. Rendelés holnap.


hétf. okt. 19, 2009 15:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Nah. Fogok rendelni a Cuttertől:

Ha valakinek kell *néhány vacak pluszban, szóljon még ma.
*pár XP-G (akár valamilyen MCPCB-re forrasztva) fér bele, nem akarom, hogy a csomag összege nagyon megdobódjon.

Szia Pinyo!

Ha belefér, én 3db "XPGWHT-L1-0000-00H51 R5 Bin"-t, "CutterXPG10SRO" MCPCB-n kérnék. :)
Talán ez a 10mm-es kerek nyákos már rögzíthető, forrasztható is; jó lesz a 12...15mm-es optikákhoz is. :)


hétf. okt. 19, 2009 15:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
fenyo írta:
Ez az oldal átirányít a www.kleinhenz.com -ra, és ezen nincs semmilyen LED se.
EDIT: Jaa, nem ledtech.de hanem led-tech.de !!!
Viszont ami itt van az R4-es BIN. Ezeknek nincs R5-s. :(

Bocs, kötőjel lemaradt.
Meg R3 sincs nekik. ;) Nem tudtam, hogy csak R5 jó neked.

fenyo írta:
És mi lenne az? :)

Inkább nem írnám le, amit itt az elmúlt években olvastam. (Előző hszben nem akartam kiemelni...)
Olvasgass vissza, sok érdekes megoldási lehetőség van, tapasztalatokkal. Tükrök, lencsék, optikák, és ezek kombinációi. Én is még próbálgatom, hogy nekem mi válik be.


hétf. okt. 19, 2009 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Ha valakinek kell *néhány vacak pluszban, szóljon még ma.

Írok neked.


hétf. okt. 19, 2009 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem tudom, nem használtam ezt a fajtát.


hétf. okt. 19, 2009 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
kveszt írta:
fenyo írta:
Megadnád ezt a linket, ahol EU-ból 5€-ért XP-G kapható? Megnézném...

ledtech.de

Ez az oldal átirányít a www.kleinhenz.com -ra, és ezen nincs semmilyen LED se.
EDIT: Jaa, nem ledtech.de hanem led-tech.de !!!
Viszont ami itt van az R4-es BIN. Ezeknek nincs R5-s. :(

kveszt írta:
Azért nyilván vannak elképzelések, hisz ezért (is) olvasom a topikot. ;)

És mi lenne az? :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fenyo hétf. okt. 19, 2009 13:03-kor.



hétf. okt. 19, 2009 12:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Normal air mail vagy EMS gyorsposta esetében szerencse dolga a VÁM elkerülés, volt amikor belenéztek, de nem jellemző. Az X USD értékhatár csak turista forgalomra érvényes. Ha bármilyen eu-n kívüli helyről rendelsz, elvileg már 1 USD is VÁM és Áfa köteles lenne.

A Normal air mail fogalmába beletartozik a USPS Priority Mail?


hétf. okt. 19, 2009 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nah. Fogok rendelni a Cuttertől:

- 7xXP-G R5 bin, 7-es 40mm-es soros PCB-re forrasztva.
(http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut937
itt katt az XPG on MCPCB-re, light engine: Cutter-XPG407S, ez a 7-es MCPCB)
+ rá való 7-es XP-E optika

Kb 76,50 AUD, 70 USD, 12500 HUF

Ha valakinek kell *néhány vacak pluszban, szóljon még ma.
*pár XP-G (akár valamilyen MCPCB-re forrasztva) fér bele, nem akarom, hogy a csomag összege nagyon megdobódjon.


hétf. okt. 19, 2009 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
1.) Biztos nem ausztrál dollárt nézel?

Asszem de. :)
Bár a nyitón automatikusan usd-t néztem, a rendelésiben nem írt pénznemet, és mivel nem Ausztráliát választottam előtte, azt hittem, usd-t számol. Persze ilyen alapon inkább eur-t kellett volna feltételeznem... Köszi. :)


hétf. okt. 19, 2009 12:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
fenyo írta:
Megkeresik neten a céget, amitől származik a cucc, és kikeresik a csomagban lévő cuccokat az árlistában? Idáig elmennek??
Vagy azt megtehetik, hogy saccolás alapján kell vámot fizetnem?

Akár. Igen. Meg.
Miért ne, ha Te is el akarod kerülni a vámot, letagadni a valós értékből, és eltűntetni a számlát? ;)

fenyo írta:
Megadnád ezt a linket, ahol EU-ból 5€-ért XP-G kapható? Megnézném...

ledtech.de

fenyo írta:
kveszt írta:
fenyo írta:
Egyébként ki is rendelt már XP-G -t?
Dhpage, Te?

Én nem, különben nem írnám, hogy kell...

Dhpage-et írtam, nem téged, tudom hogy neked nincs, minek írnál különben. :)

Mondjuk kissé felsorolásnak tűnt, mivel az egész hsz-ben nekem válaszoltál...

fenyo írta:
Mondjuk érdekes, hogy Te úgy akarod megvenni, h előre terved sincs arról, h mégis kb hogy szereled be? És ha be se bírod szerelni semmibe, vagy csak tönkretéve?

Akkor így jártam... ;) Nem én lennék az első. :)
Azért nyilván vannak elképzelések, hisz ezért (is) olvasom a topikot. ;)


hétf. okt. 19, 2009 12:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Benyaa írta:
Kis érdekesség:
Az MC-E led hatásfoka:
-350mA-en 16,4%
-700mA-en 11,56%

Azért az adatokból érződik, hogy van még hova fejleszteni:)
Bár egy sima hagyományos izzó hatásfoka 1-2% körül mozog.

Azért ennyire nem rossz a helyzet. A jelenlegi technológiájú fehér ledek spektruma alapján 300-330 lm/watt az elméleti maximum, ehhez kell viszonyítani. Pl. 100 lm/watt már 30% feletti hatásfokok jelent.


De az eldisszipált hő valószínűleg a felső hatásfokokból számítható, ha jól gondolom, és hűtőbordát elvileg arra "kéne" méretezni:)


hétf. okt. 19, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kveszt írta:
Néztem a rendelős részt, és mintha többet akarna számolni, mint ami a termékoldalon van... (5,5 vs 6$). Vagy csak én néztem rosszul.

1.) Biztos nem ausztrál dollárt nézel?
2.) XP-G esetén (meg a többi lednél is) van egy alapár, amire a bin/opció konkrét kiválasztása után egy különbözet rakódik.


hétf. okt. 19, 2009 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Benyaa írta:
Kis érdekesség:
Az MC-E led hatásfoka:
-350mA-en 16,4%
-700mA-en 11,56%

Azért az adatokból érződik, hogy van még hova fejleszteni:)
Bár egy sima hagyományos izzó hatásfoka 1-2% körül mozog.

Azért ennyire nem rossz a helyzet. A jelenlegi technológiájú fehér ledek spektruma alapján 300-330 lm/watt az elméleti maximum, ehhez kell viszonyítani. Pl. 100 lm/watt már 30% feletti hatásfokok jelent.


hétf. okt. 19, 2009 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fenyo írta:
Pinyo!
Te amikor a BatterySpace-ről rendelted a 14.8V akkudat, akkor neked kellett vámot+magyarÁFA-t fizetned?
Milyen értékű volt a cucc?

Kellett :-( , mert UPS gyorspostával jött a cucc, azok pedig tök hivatalosan intéztek mindent. Fax hegyek, VPOP azonosító igénylése, stb...

Normal air mail vagy EMS gyorsposta esetében szerencse dolga a VÁM elkerülés, volt amikor belenéztek, de nem jellemző. Az X USD értékhatár csak turista forgalomra érvényes. Ha bármilyen eu-n kívüli helyről rendelsz, elvileg már 1 USD is VÁM és Áfa köteles lenne.


hétf. okt. 19, 2009 8:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csak vámolással kapcsolatban:

Igaz nem LED, csak féldrágakő rendelésem volt Tájföldről :), de nagyon megnézték. Írnom kellett vámnyilatkozatot és minden más vackot hogy át tudjam venni. Csomag értéke kb 10e Ft volt, még is ültek rajta 2 hetet. EU-s cuccnál nincs gond, ha nem sokkal drágább, érdemes EU-n belül venni.


hétf. okt. 19, 2009 0:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
kveszt írta:
fenyo írta:
A hűtőlapra én úgy gondoltam, hogy valami szilikonpasztát nyomnék alá, és jól rászorítanám, úgy mint a prociknál.

Ha tudsz neki jó leszorítót alkotni, akkor az jó megoldás.

Na igen, erre mondjuk nincs még (jó) ötletem, h hogyan szorítanám le.. :(

kveszt írta:
Azért azt tudnod kell, hogy (érthetően) nem minden cég vállal ilyesmit, meg olyan is volt már, hogy okét írtak vissza, majd a csomagon mégis a valós érték volt.
Ha nincs számla, akkor nézhetnek árlistákat, meg saccolhatnak is. Bár ez macerás nekik, de ha megindult egy vámeljárás, akkor le is kell zárni.

A Shipito-nál ez nem gond, mert eleve ők amint megkapják a csomagomat, kapok egy emailt, aztán be kell lépnem weben, és szépen kitölteni a "vámnyilatkozatot", és ez fog rákerülni a dobozra.
Árlistát honnan néznek? Megkeresik neten a céget, amitől származik a cucc, és kikeresik a csomagban lévő cuccokat az árlistában? Idáig elmennek??
Vagy azt megtehetik, hogy saccolás alapján kell vámot fizetnem?

kveszt írta:
fenyo írta:
Na! Hoppá. Az pedig nem is rossz, hogy EU-n belül és 5 € / XP-G. És akkor hamarabb is megjön, meg vám sz*r*kodás sincsen.

Így van. Kis tételnél ez egyszerűbb.

Megadnád ezt a linket, ahol EU-ból 5€-ért XP-G kapható? Megnézném...

kveszt írta:
fenyo írta:
Egyébként ki is rendelt már XP-G -t?
Dhpage, Te?

Én nem, különben nem írnám, hogy kell...

Dhpage-et írtam, nem téged, tudom hogy neked nincs, minek írnál különben. :)

kveszt írta:
fenyo írta:
Megmondanád, h hogyan tervezed beépíteni, és mire szereled rá?

Megmondanám, ha tudnám... :) Majd kialakul.

Ez is Dhpage-nek szólt.
Mondjuk érdekes, hogy Te úgy akarod megvenni, h előre terved sincs arról, h mégis kb hogy szereled be? És ha be se bírod szerelni semmibe, vagy csak tönkretéve?


vas. okt. 18, 2009 22:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
fenyo írta:
A hűtőlapra én úgy gondoltam, hogy valami szilikonpasztát nyomnék alá, és jól rászorítanám, úgy mint a prociknál.

Ha tudsz neki jó leszorítót alkotni, akkor az jó megoldás. Könnyen bontható is később, ha szükséges. Persze csak ha nem olyan optika lesz rajta, ami ráfekszik. Egyébként minap bennem is felmerült, hogy igazán gyárthatnának olyan lencséket, amikkel a ledet is le lehet fogatni.

fenyo írta:
De észrevettem, na és pont ezaz! Ezért is parázok.

A lényeg: mindegy, mekkora a határ túristáknak, ha rád nem az vonatkozik. :)
Annak idején felhívtam a vámhivatalt, hogy mi az aktuális szabály. Szerintem hívd fel őket, gyorsabb és pontosabb infót fogsz kapni, mint itt. Érdeklődve várjuk a választ. :)

fenyo írta:
Tehát megpróbálhatom, hogy ráíratok kevesebb összeget, aztán ha átmegy akkor megúsztam, ha megfogják, akkor meg ráfogom, h tévedés, és max kifizetem a vám+áfát az eredeti árra, viszont + büntetést nem tudnak rámsózni úgyse, ha jól értem.

Igen, de hangsúlyozom, ez nem egy ügyvédi szakvélemény. :)
Úgy emlékszem, mások is erről számoltak be.

fenyo írta:
Sz'al csak a "vámnyilatkozat" lenne a dobozon, amit én íratok rá a céggel, hogy mi mennyi, meg hogy ajándékként lesz.

Azért azt tudnod kell, hogy (érthetően) nem minden cég vállal ilyesmit, meg olyan is volt már, hogy okét írtak vissza, majd a csomagon mégis a valós érték volt.
Ha nincs számla, akkor nézhetnek árlistákat, meg saccolhatnak is. Bár ez macerás nekik, de ha megindult egy vámeljárás, akkor le is kell zárni.

fenyo írta:
Na! Hoppá. Az pedig nem is rossz, hogy EU-n belül és 5 € / XP-G. És akkor hamarabb is megjön, meg vám sz*r*kodás sincsen.

Így van. Kis tételnél ez egyszerűbb.

fenyo írta:
Egyébként ki is rendelt már XP-G -t?
Dhpage, Te?

Én nem, különben nem írnám, hogy kell...

fenyo írta:
Megmondanád, h hogyan tervezed beépíteni, és mire szereled rá?

Megmondanám, ha tudnám... :) Majd kialakul.


vas. okt. 18, 2009 22:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
kveszt írta:
fenyo írta:
Ragasztani?? A + és - részeit??

Jaa, azt nem. :) Bár azt is lehetne vezető ragasztóval...
Attól amúgy ne félj, csak elég gyorsan kell csinálni. A hűtőlapra való forrasztás a kényesebb, mert ott sok hőt kap, és a méretével együtt a hőkapacitása is kicsi, vagyis hamar felforr.

Jaa...
A hűtőlapra én úgy gondoltam, hogy valami szilikonpasztát nyomnék alá, és jól rászorítanám, úgy mint a prociknál.

kveszt írta:
Ha valóban ennyi most a határ, az jó. Eddig 70$-t olvastam itt több helyen. Mondjuk ez kevésnek tűnik, már 15 éve is több volt... de ettől még lehet.
Viszont a kulcsszót nem vetted észre, pedig magad is leírtad: túrista. Azaz olyan ember, aki világot látott, és épp hazajön. :)
Postai csomagra ez nem érvényes, úgy tudom.

De észrevettem, na és pont ezaz! Ezért is parázok.

kveszt írta:
fenyo írta:
Mi az esélye, hogy kibontják, és megtalálják benne a számlát az igazi összegről, és h emiatt fákk?
...
Megb*hatnak amiatt, hogy más van a benne lévő számlalevélen összegként, mint ami a dobozra van írva?

Van esély. Alapból ezzel még nem tudnak mit kezdeni, mert egyiket sem te írtad, és nyomozgatni nem szoktak. Rá lehet fogni, hogy elírás, félreértés, stb. Viszont van rá egyszerű megoldásuk: berendelnek, és iratnak veled egy vámáru nyilatkozatot.

Tehát megpróbálhatom, hogy ráíratok kevesebb összeget, aztán ha átmegy akkor megúsztam, ha megfogják, akkor meg ráfogom, h tévedés, és max kifizetem a vám+áfát az eredeti árra, viszont + büntetést nem tudnak rámsózni úgyse, ha jól értem.

kveszt írta:
fenyo írta:
De egyébként ha ki is nyitják, vajon megnézik a számlalevelet?

Akkor már biztosan.

És mi van, ha nincs benne számlalevél, és semmi amin az eredeti értékük szerepel?
Sz'al csak a "vámnyilatkozat" lenne a dobozon, amit én íratok rá a céggel, hogy mi mennyi, meg hogy ajándékként lesz.

kveszt írta:
Nekem max. 3-4 led kell. Ha túl sok jön össze, akkor max. 2 csomagban kell rendelni.
Láttam eu-ban is xp-g-t, de €-ban volt 5 az ára. A másikra a vám-áfa is kb. ennyire jön ki összesen, ha fennakad.

Na! Hoppá. Az pedig nem is rossz, hogy EU-n belül és 5 € / XP-G. És akkor hamarabb is megjön, meg vám sz*r*kodás sincsen.

Egyébként ki is rendelt már XP-G -t?
Dhpage, Te?
Megmondanád, h hogyan tervezed beépíteni, és mire szereled rá?


vas. okt. 18, 2009 21:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
fenyo írta:
Ragasztani?? A + és - részeit??

Jaa, azt nem. :) Bár azt is lehetne vezető ragasztóval...
Attól amúgy ne félj, csak elég gyorsan kell csinálni. A hűtőlapra való forrasztás a kényesebb, mert ott sok hőt kap, és a méretével együtt a hőkapacitása is kicsi, vagyis hamar felforr.

fenyo írta:
Túristaforgalomban ez most valami 300 Euro vagymi.

Ha valóban ennyi most a határ, az jó. Eddig 70$-t olvastam itt több helyen. Mondjuk ez kevésnek tűnik, már 15 éve is több volt... de ettől még lehet.
Viszont a kulcsszót nem vetted észre, pedig magad is leírtad: túrista. Azaz olyan ember, aki világot látott, és épp hazajön. :)
Postai csomagra ez nem érvényes, úgy tudom.

fenyo írta:
Mi az esélye, hogy kibontják, és megtalálják benne a számlát az igazi összegről, és h emiatt fákk?
...
Megb*hatnak amiatt, hogy más van a benne lévő számlalevélen összegként, mint ami a dobozra van írva?

Van esély. Alapból ezzel még nem tudnak mit kezdeni, mert egyiket sem te írtad, és nyomozgatni nem szoktak. Rá lehet fogni, hogy elírás, félreértés, stb. Viszont van rá egyszerű megoldásuk: berendelnek, és iratnak veled egy vámáru nyilatkozatot. Na abból már lehet fakk, ha oda 1$-t írsz. :D
De erről azok tudnának érdemit mondani, akikkel megesett.

fenyo írta:
Most akkor ki fogják nyitni, vagy nem?

Bármit kinyithatnak, de ahogy Nemozoli írta, erre kicsi az esély. De nem 0.
Szúrópróba is lehet az elv, biztos tudod, mit jelent: 20-ból 1. Ha vannak gyanúsak, akkor azokat, ha nincs, akkor találomra. Gondolom ők se szeretnek sok papírmunkát gyártani, de a napiparancsot teljesíteni kell. :)

fenyo írta:
De egyébként ha ki is nyitják, vajon megnézik a számlalevelet?

Akkor már biztosan.

fenyo írta:
... lehet, h a Cutter-től se csoportosan kéne rendelnünk...

Nekem max. 3-4 led kell. Ha túl sok jön össze, akkor max. 2 csomagban kell rendelni.
Láttam eu-ban is xp-g-t, de €-ban volt 5 az ára. A másikra a vám-áfa is kb. ennyire jön ki összesen, ha fennakad.


vas. okt. 18, 2009 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Nem bontják ki, csak nagyon indokolt esetben (bejelez a drogszimat kutya, fülest kapnak, hogy te csempészed a nigériai gyémántokat stb.), de erre kevés az esély. A norvég vámosok túlbuzgóak, a magyarokkal ilyen gond csak nagyon ritkán, nagy ráírt értéknél volt.

Huh de jó lenne.

Hopp, google-lel találtam:
LINK:
"nalunk felbontottak azt a dobozt is, amit jatekbolt küldött... biztos, hogy felnyitjak."
:(
Most akkor ki fogják nyitni, vagy nem?

De egyébként ha ki is nyitják, vajon megnézik a számlalevelet? Megb*hatnak amiatt, hogy más van a benne lévő számlalevélen összegként, mint ami a dobozra van írva?

EDIT:
Vazz, de ha 100$ felett ráugranak a VÁMosok, akkor lehet, h a Cutter-től se csoportosan kéne rendelnünk, mert összegyűlik szépen az összeg, és akkor ráugorhatnak.


vas. okt. 18, 2009 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
csak nekem újdonságok ezek az optikák?
http://www.carclo-optics.com/Web-Shop-D ... .70.0.html
http://shi-chun.en.alibaba.com/productlist.html

szerk:
hacsak nem tud valaki kínaiul elég nehezen navigál de itt is van egy pár féle
mondjuk innen még könnyű mert alul a perjel jobb és balfele más más termék:D
http://www.lianya.com/opt-electronic/lens7.html


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jetro vas. okt. 18, 2009 19:16-kor.



vas. okt. 18, 2009 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
fenyo írta:
Nemozoli írta:
Szerintem a 300 USD már elég sok ahhoz, hogy a vámosok ráugorjanak... késrendeléses tapasztalatok alapján olyan 100-150 USD körüli még átcsúszott. :wink:

És akkor ha ráíratok 100 $ körüli össz-értéket ugyanazokkal a bennelévő tételekkel, és ajándékként küldetem el, akkor vajon úgy menni fog?
Mi az esélye, hogy kibontják, és megtalálják benne a számlát az igazi összegről, és h emiatt fákk?


Nem bontják ki, csak nagyon indokolt esetben (bejelez a drogszimat kutya, fülest kapnak, hogy te csempészed a nigériai gyémántokat stb.), de erre kevés az esély. A norvég vámosok túlbuzgóak, a magyarokkal ilyen gond csak nagyon ritkán, nagy ráírt értéknél volt.


vas. okt. 18, 2009 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Szerintem a 300 USD már elég sok ahhoz, hogy a vámosok ráugorjanak... késrendeléses tapasztalatok alapján olyan 100-150 USD körüli még átcsúszott. :wink:

És akkor ha ráíratok 100 $ körüli össz-értéket ugyanazokkal a bennelévő tételekkel, és ajándékként küldetem el, akkor vajon úgy menni fog?
Mi az esélye, hogy kibontják, és megtalálják benne a számlát az igazi összegről, és h emiatt fákk?


vas. okt. 18, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
fenyo írta:
kveszt írta:
Régen úgy volt (és talán nem változott), hogy _elvileg_ minden után kell fizetni, csak a _túristaforgalomban_ beérkezőre van egy meghatározott értékig kedvezmény. Gondolom nagyjából ezt a határt szokták átengedni csomagoknál is.

Túristaforgalomban ez most valami 300 Euro vagymi. Azon a határon azért belül vagyok. Tehát ha ráíratom a csomagra, hogy ajándék, és nyugodtan ráírom a 311$ értéket, akkor szerinted nem fognak rá se vámot se áfát számolni?


Szerintem a 300 USD már elég sok ahhoz, hogy a vámosok ráugorjanak... késrendeléses tapasztalatok alapján olyan 100-150 USD körüli még átcsúszott. :wink:


Helyzetjelentés:

Ma megkaptam a lámpáimat Oslóból, már csak a megrendelt, Dhpage által a Telehódon bemutatott hőcsöves Alpenföhn Ötzi réz hűtőbordáimat kellene kiszállítaniuk végre, és kezdődhetne a saját lámpám átépítése + két-három, korábban megrendelt lámpa elkészítése.


vas. okt. 18, 2009 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nóra Norbert írta:
fenyo írta:
Venne valaki velem együtt Cutter-től XP-G-t?

Én 2 db-ra vevő lennék, ha árat tudnék kalkulálni. Mennyibe fájna ez nekem kb.?

Darabonként 6 USD. A hazahozatal összesen - állítólag - 2e Ft körüli.

kveszt írta:
fenyo írta:
Egyedül a forrasztásától félek nagyon, mert nagyon-nagyon picike az XP-G. Nemtom, hogy forrasztanám be tönkretétel nélkül.

Ragaszthatod is.

Ragasztani?? A + és - részeit??

Nóra Norbert írta:
fenyo írta:
Venne valaki velem együtt Cutter-től XP-G-t?
kveszt?

Hát hogyne, főleg ha pesti vagy. :)

Zuglói egészpontosan.

kveszt írta:
Régen úgy volt (és talán nem változott), hogy _elvileg_ minden után kell fizetni, csak a _túristaforgalomban_ beérkezőre van egy meghatározott értékig kedvezmény. Gondolom nagyjából ezt a határt szokták átengedni csomagoknál is.

Túristaforgalomban ez most valami 300 Euro vagymi. Azon a határon azért belül vagyok. Tehát ha ráíratom a csomagra, hogy ajándék, és nyugodtan ráírom a 311$ értéket, akkor szerinted nem fognak rá se vámot se áfát számolni?


vas. okt. 18, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
fenyo írta:
Egyedül a forrasztásától félek nagyon, mert nagyon-nagyon picike az XP-G. Nemtom, hogy forrasztanám be tönkretétel nélkül.

Ragaszthatod is.

fenyo írta:
Venne valaki velem együtt Cutter-től XP-G-t?
kveszt?

Hát hogyne, főleg ha pesti vagy. :)
Küldök privit.
Néztem a rendelős részt, és mintha többet akarna számolni, mint ami a termékoldalon van... (5,5 vs 6$). Vagy csak én néztem rosszul.

fenyo írta:
A végén még kiderül, hogy ahogy ideér, fizethetek még rohadt vámot is, meg még magyarÁFÁt is rá az amerikaira...

Ha nem tudod a kinti céggel netto áron küldetni, akkor igen. Ennek intézése a vevő dolga, a magyar vámosokat sajnos nem érdekli.

fenyo írta:
Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy vannak a magyar vámfizetési ügyek?

Ahol beérkezik az EU-ba ott kell megfizetni a vámot. (Biztos vannak kivételek is.)
Régen úgy volt (és talán nem változott), hogy _elvileg_ minden után kell fizetni, csak a _túristaforgalomban_ beérkezőre van egy meghatározott értékig kedvezmény. Gondolom nagyjából ezt a határt szokták átengedni csomagoknál is.


vas. okt. 18, 2009 17:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
fenyo írta:
Amúgy 683 lm/W az abszolút 100%, ez az amit sose fogunk elérni. :) LINK

Ez monokromatikus zöld fényre igaz, amit fehér leddel tényleg soha nem fogunk elérni. Az ideális fehér fényre a 251lm/W limit vonatkozik. Kicsit zöldes fehérre (WG bin) kb. 300lm/W.
Esetleg meg lehetne kérdezni a Cutter-t, hogy az XR-E-hez hasonlóan nem-e akarnák-e kiadni az XP-G négy ledes star verzióját. Így csak a nyákot kellene a bordára ragasztani, és fél centis ónozott felület lenne a táp csatlakoztatásához.
Vagy várjunk a négy MP-G-s csillagra. :wink:


vas. okt. 18, 2009 17:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
ugyebár én kínlódtam annak idején a Texas TPS63000 IC-k forrasztgatásával...


Manapság én is ilyesmiket tesztelgetek... (TPS61500)

A képen épp egy, már nem működő példány lakozik, az alatta lévő NYÁK-ot vasalással készítettem.

KÉP

Az azóta próbált, reflow-val forrasztott verzió már teljesen jól működött.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nóra Norbert vas. okt. 18, 2009 17:37-kor.



vas. okt. 18, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fenyo írta:
Venne valaki velem együtt Cutter-től XP-G-t?


Én 2 db-ra vevő lennék, ha árat tudnék kalkulálni. Mennyibe fájna ez nekem kb.?


vas. okt. 18, 2009 17:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Vajon milyen lehet az XP-G optika nélkül?
Milyen lehet a szórt fénye? A specification-jéből jó nagy szórt fény látszik, de milyen lehet a valóságban mondjuk 4-6 XP-G tök csupaszon? Lenne olyan jó, illetve legalább olyan jó szórt fénye, mint néhány MC-E-nek Ledil Boom Wide -ban? Mer ha igen, az leegyszerűsítené a szórt fény ügyet.
(távolságinak meg ott a Pinyo-féle DealExtreme-es 4in1 multi-optika)

Mit gondoltok?


vas. okt. 18, 2009 17:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Pinyo!
Te amikor a BatterySpace-ről rendelted a 14.8V akkudat, akkor neked kellett vámot+magyarÁFA-t fizetned?
Milyen értékű volt a cucc?


vas. okt. 18, 2009 16:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Benyaa írta:
Kis érdekesség:
Az MC-E led hatásfoka:
-350mA-en 16,4%
-700mA-en 11,56%

Azért az adatokból érződik, hogy van még hova fejleszteni:)
Bár egy sima hagyományos izzó hatásfoka 1-2% körül mozog.

Jaja, épp ezt írtam én is pár hete a Bikemag-en.
XP-G viszont még 1000mA-en is meghaladja a minimum 15% hatásfokot is.
Amúgy 683 lm/W az abszolút 100%, ez az amit sose fogunk elérni. :)
LINK


vas. okt. 18, 2009 15:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Kis érdekesség:
Az MC-E led hatásfoka:
-350mA-en 16,4%
-700mA-en 11,56%

Azért az adatokból érződik, hogy van még hova fejleszteni:)
Bár egy sima hagyományos izzó hatásfoka 1-2% körül mozog.

Azt tudja valaki, hogy mekkora cd\m^2 fénysűrűség kell a jó látáshoz?
Próbáltam rá keresgélni, de sok okosat nem találtam róla.


vas. okt. 18, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
balu1 írta:
Doom3d írta:
(11 led-> max. 4000 lumen túlhajtás nélkül)
Húvazz... ..akarom mondani hú..bakker, még nem is számoltam utána. Asszem inkább várni kell a led vásárlással!
Sőt, érdemes várni a több chipes változatra is. Az szinte biztos, hogy ebből lesz olyan.

Jah, valamikor jövő tavasszal talán...
Én viszont már most télen akarok normális fénnyel járni.
Szal ki kéne találni, hogy az XP-G-t fogy forrasztom be, kicsi helyre...


vas. okt. 18, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
fenyo írta:
Nade vámot csak egy bizonyos összeg felett kell fizetni, nem? (MO-n)
Meg ezt csak akkor vágják rá, amikor Budapestre érkezik, a magyar vámosok, nem?


Igen, de ez a rendelés 100 USD érték körül volt; úgy tűnik, hogy ez már megütötte a mércét...
A vámosok pedig konkrétan a norvég vámosok, a csomag pedig Osloba érkezett meg, onnan a haver hozza magával ingyen (de a vámot nem sikerült megúszni... :-( )

Na hát marhajó.
A végén még kiderül, hogy ahogy ideér, fizethetek még rohadt vámot is, meg még magyarÁFÁt is rá az amerikaira...

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy vannak a magyar vámfizetési ügyek? Mikor kell vámot fizetnem, vagy hogy a túróba van ez?


vas. okt. 18, 2009 15:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kulitoko írta:
hmm egy 3-as vagy egy 4-es GP-G a hozzávaló optikával mi jó is lenne...
csak kár hogy a nyakamon van már ígyis egy rakás cucc :(

Balu jól mondja. Gyenge a forgási sebességed, a raktárkészlet ma már nem menő :-)
Komolyra fordítva, túl gyorsan jönnek ki az érdekes cuccok, nem lehet már féléveket tervezgetni... Pl. az MC-E jónak tűnt, jó is volt egy évig, aztán most itt ez az aktuális XP-G csoda, hát nem lehet jót csinálni. Szegény Chrisss is éppen befejezné az SSC P4-es lámpáját, erre fogja magát a led és elavul. A héten említett "nem-is-olyan-rossz-sőt" 6xXR-E Q5 lámpám helyett is legalább másfélszer jobbat tudnék csinálni, ráadásul kisebb méretben. Nehéz ügy ez.


vas. okt. 18, 2009 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kulitoko írta:
hmm egy 3-as vagy egy 4-es GP-G a hozzávaló optikával mi jó is lenne...
csak kár hogy a nyakamon van már ígyis egy rakás cucc :(
Rakj össze belőle valami eladót.


vas. okt. 18, 2009 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Doom3d írta:
(11 led-> max. 4000 lumen túlhajtás nélkül)
Húvazz... ..akarom mondani hú..bakker, még nem is számoltam utána. Asszem inkább várni kell a led vásárlással!
Sőt, érdemes várni a több chipes változatra is. Az szinte biztos, hogy ebből lesz olyan.


vas. okt. 18, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
hmm egy 3-as vagy egy 4-es GP-G a hozzávaló optikával mi jó is lenne...
csak kár hogy a nyakamon van már ígyis egy rakás cucc :(


vas. okt. 18, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Doom3d írta:
A Cutter.com-on amúgy van 7-es szúrófényű optika XP-G-hez. 4 db elliptikussal együtt pont elég lenne. (11 led-> max. 4000 lumen túlhajtás nélkül)


az ok de nem egyforma szórásokat akarok és a közeli jó lenne természetesfényűben az ügye gyengébb mint a hidegfényű a távoli hidegfényű lenne ezek mc-e és a kettő között gondoltam xp-g hidegfényű többféle spórolási módból

na de majd még meglátom hogy lesz ha a multichipes is olcsóbb lesz mint az mc-e akkor főleg jó :D


vas. okt. 18, 2009 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség