Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 13:18



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 


Na ja, kintről lehet szerezni, csak ugye a postaköltség...

"Warning:
Please check wire polarity by voltage meter before connecting to device. Wire color sometime is opposite " Ez olyan kínais. :D :D


kedd nov. 03, 2009 22:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 20, 2009 12:07
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Akit érdekel 1 hete kérdeztem, hogy merre lehet kapni kábelt, amivel a fejlámpa akkumulátorát lelehetne vinni zsebbe.

Nos találtam erre egy lehetőséget:
http://www.batteryspace.com/connectoradaptoronepairtwopinslockableconnectorwith8coilcord.aspx


kedd nov. 03, 2009 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás 
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1915
/nem 5$ körül volt ez korábban?! :D /

hármas társa pedig ez
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1916


kedd nov. 03, 2009 22:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
DealExtreme 50mm multi optika
milyen ez az optika hogy néz ki? tetszik a szórása közelifényemhez lehet hogy jó lene :D
utolsó előtti képen volt :D


kedd nov. 03, 2009 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Chriss írta:
Jók a képek:-)
az én első képem a 6. 12db SSC P4 Ubin 600mA/chip +szűk Polymer optics hexa cluster optika
7. kép 4xSSC P4 Ubin ~800mA/chip +10° reflektor
8.képen a kettő együtt.

Elég sötét a 7-es. Hová világítottál vajh?


Igen élőben az az összes világosabbnak tűnt nekem, de egyébként ha jól látom a tábla 2m es körzetét vilgítom a távolban:-)


kedd nov. 03, 2009 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
balu1 írta:
Utána már nem igazán volt energiám elindulni,
sajnáltam is a dolgot.


Kár, mert jókat beszéltünk, meg láthattad volna Pinyo és az én XP-G cuccainkat. Na meg a szokásos teszthez is kellettél volna referenciának. :D


kedd nov. 03, 2009 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Amikor jöttél szembe, én végig minimumon mentem, mert Chriss világított nekem rendesen.
A tiéd rendben volt, nem vakított, de azért a vaksötét erdőben én is csak egy fénypontot láttam belőled.


A tiétek nem volt túl erős, viszont annyira egyforma színűnek és pontszerűnek tűnt, hogy emiatt hittem autónak. :)

Akkor sikerült jól beállítani, most már csak ki kell vágnom a pontos méretet egy vastagabb öntapadó fóliából, hogy tartós is maradjon. Na meg a reprodukálhatóság miatt is nem árt ha van egy etalon méret.
Régebben az utassal motorozáskor gond volt, hogy feljebb világít mint mikor csak én ülök rajta, de most ez a szigszalagozás adott egy ötletet. Mivel állítani nagyon nehézkes, egyszerűen ha utassal megyek, akkor ráragasztok egy kis extra csíkot és kész. :)

Egyébként lefele menet jött szembe egy rendőrautó (nem tudom hova ment), de nem állítottak meg. :)


kedd nov. 03, 2009 16:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
balu1 írta:
Ahh, szóval Te is felzárkóztál.. :roll: :)
Honnan való az a lencse?
Amúgy azzal, hogy nagyon jó, még
egy szűkebb távoli beleférne az össz fénybe,
mint a legelsőnél is látszik.


A lencse egy projektoros autó-ködfényszóró síkdomború lencséje, 50-55 mm átmérőjű lehet.
A távolabbi "szúrófényt" már tervezem, csak azt nem tudom, milyen LED legyen... bár még van otthon egy beépítetlen MC-E... :D


kedd nov. 03, 2009 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Chriss írta:
Jók a képek:-)
az én első képem a 6. 12db SSC P4 Ubin 600mA/chip +szűk Polymer optics hexa cluster optika
7. kép 4xSSC P4 Ubin ~800mA/chip +10° reflektor
8.képen a kettő együtt.

Elég sötét a 7-es. Hová világítottál vajh?


kedd nov. 03, 2009 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Jók a képek:-)
az én első képem a 6. 12db SSC P4 Ubin 600mA/chip +szűk Polymer optics hexa cluster optika
7. kép 4xSSC P4 Ubin ~800mA/chip +10° reflektor
8.képen a kettő együtt.


kedd nov. 03, 2009 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dhpage írta:
..Pinyot és Christ pl. autónak néztem elsőre, aztán
mikor a két fénypont eltávolodott egymástól, akkor leesett, hogy ők azok. :)
Egyszer Budakalászon vártam montu-t és a kollegáját a parti úton.
Aztán látom, hogy jön egy teherautó még távolabbról arrafelé.
Csak az volt furcsa, hogy a fényszóróinak a távolsága mindig változott.
Ekkor már gyanús volt nekem, hogy mégsem lehet az teherkocsi..


kedd nov. 03, 2009 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemozoli írta:

Nem is igaz, mert a negyedik az enyém! :) csak a konfiguráció hasonló (szintén 3 MC-E, szintén Ötzi hűtőbordával, de más méretű üveglencsével).

Amúgy hiányoltunk a fény-képezésről, merre jártál?




Ahh, szóval Te is felzárkóztál.. :roll: :)
Honnan való az a lencse?
Amúgy azzal, hogy nagyon jó, még
egy szűkebb távoli beleférne az össz fénybe,
mint a legelsőnél is látszik.

Tegnap el voltam többfelé ügyeket intézni környezet barát human power meghajtásu járművel
és estefelé értem haza fáradtan éhesen átfázva.
Utána már nem igazán volt energiám elindulni,
sajnáltam is a dolgot.


kedd nov. 03, 2009 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dhpage írta:
Félig off:
Egyébként mikor éppen veletek szembe haladtam és néztem melyik lámpa milyen, akkor a legtöbb nagyon durván zavaró volt. Pontszerűen hatalmas fényerők, még az autók xenonjához képest is csillogott a szemem tőle és mellé/mögé egyáltalán nem lehetett látni.
Amikor levettétek a fényerőt, akkor már elviselhető lett. :D

Pinyot és Christ pl. autónak néztem elsőre, aztán mikor a két fénypont eltávolodott egymástól, akkor leesett, hogy ők azok. :)

u.i.
Az enyém milyen volt szemből? A tompított érdekel, mert a reflektort azt tudom, hogy elviselhetetlen. :)

Amikor jöttél szembe, én végig minimumon mentem, mert Chriss világított nekem rendesen.
A tiéd rendben volt, nem vakított, de azért a vaksötét erdőben én is csak egy fénypontot láttam belőled.


kedd nov. 03, 2009 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Nem is igaz, mert a negyedik az enyém! :) csak a konfiguráció hasonló (szintén 3 MC-E, szintén Ötzi hűtőbordával, de más méretű üveglencsével).


Igen, az már a tiéd volt. Érdekes, hogy így fotón egyformának tűnik a fényerő, de élőben azért látható volt a 2 tized amper és a lencse különbség.
Ennyit a tesztképek megbízhatóságáról. :D

Félig off:
Egyébként mikor éppen veletek szembe haladtam és néztem melyik lámpa milyen, akkor a legtöbb nagyon durván zavaró volt. Pontszerűen hatalmas fényerők, még az autók xenonjához képest is csillogott a szemem tőle és mellé/mögé egyáltalán nem lehetett látni.
Amikor levettétek a fényerőt, akkor már elviselhető lett. :D

Pinyot és Christ pl. autónak néztem elsőre, aztán mikor a két fénypont eltávolodott egymástól, akkor leesett, hogy ők azok. :)

u.i.
Az enyém milyen volt szemből? A tompított érdekel, mert a reflektort azt tudom, hogy elviselhetetlen. :)


kedd nov. 03, 2009 15:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
balu1 írta:
..ja a fényekről..
Ha jó a meglátásom az első négy dhpage féle fotonrakéta,
amit hegyről lefelé fékező üzemben használ a mester! :D
Ez az amit kapásból fel lehet ismerni ! :)


Nem is igaz, mert a negyedik az enyém! :) csak a konfiguráció hasonló (szintén 3 MC-E, szintén Ötzi hűtőbordával, de más méretű üveglencsével).

Amúgy hiányoltunk a fény-képezésről, merre jártál?


kedd nov. 03, 2009 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
A sorrendre emlékszik valaki? A feliratok még nem teljesek, kéretik felismerni a fényeket... Meg az optikát és feltételezett áramot is :-)
http://www.freeweb.hu/pinterweb/albums/ ... index.html


Köszi, ez gyors volt! :D

A tompított az 3 MC-E 0,9A-en túlhajtva és 65mm-es sík-domború üveglencsével.
A távolsági ugyanez a konfiguráció csak a normális 0,7A-en hajtva.

A lilás fény (http://www.freeweb.hu/pinterweb/albums/20091102Teleholdas/slides/09_P1350907.html) a 4db XP-G 1A-en és valóban 2 lencse sérült, egyiken még a chip is kicsit. :roll: :D
Utána jön a 2 MC-E Boom tükörrel és Deal lencsével ledenként 0,7A-en hajtva (így a 2 led összesen 1.4A szemben az 4 XP-G 1A-ével).
És én pont erre voltam kíváncsi, hogy vajon fényerőben ott van-e a 2 MC-E mellett úgy, hogy jóval kevesebbet fogyaszt és tényleg. Az eléggé más optika ellenére szerintem kb. egyforma.
De majd kipróbálom a Cateye plexi (a tarajos lámpadobozé) nélkül is a gyári Khatod optikával, hogy egymás mellé világítson a két lámpa. Egyébként megnéztem a pdf-et és 20 fokos, nem 25. A nagy szórást a Cateye plexi okozza.


kedd nov. 03, 2009 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Pinyo1970 írta:
A sorrendre emlékszik valaki? A feliratok még nem teljesek, kéretik felismerni a fényeket... Meg az optikát és feltételezett áramot is :-)
http://www.freeweb.hu/pinterweb/albums/ ... index.html

Az én "hamburgeres" lámpám 2,8 A-en megy, tehát 700 mA/chip.
A 9-edik Dhpage XP-G-s "tarajos" lámpája, a színéről felismerem, a 10. pedig a 2 db MC-E-s "fekete kulimásszal bevont" vízhatlan lámpa a DX-es lencsékkel.

Befrissítve.


kedd nov. 03, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Nem is volt hideg.
A sorrendre emlékszik valaki? A feliratok még nem teljesek, kéretik felismerni a fényeket... Meg az optikát és feltételezett áramot is :-)
http://www.freeweb.hu/pinterweb/albums/ ... index.html


Nem volt hideg, amikor felfelé mentünk :D

Az én "hamburgeres" lámpám 2,8 A-en megy, tehát 700 mA/chip.

A 9-edik Dhpage XP-G-s "tarajos" lámpája, a színéről felismerem, a 10. pedig a 2 db MC-E-s "fekete kulimásszal bevont" vízhatlan lámpa a DX-es lencsékkel.


kedd nov. 03, 2009 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Úhh micsoda fények.
Na de végülis engem átvertetek!
Azt mondtátok, hogy holdat nézni mentek,
közben ilyen koncentrélt lézerfényhez hasonló
hatalmas lumenekkel perzselitek fel a HHH tetejét!
Na ezt tudja meg a zöldanti :!: :twisted: :wink: 8)

zöldanti = erdész-rendészek egyik főnöke a bikemag fórumon, ha valaki nem tudná..


..ja a fényekről..
Ha jó a meglátásom az első négy dhpage féle fotonrakéta,
amit hegyről lefelé fékező üzemben használ a mester! :D
Ez az amit kapásból fel lehet ismerni ! :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 kedd nov. 03, 2009 10:49-kor.



kedd nov. 03, 2009 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Jó volt a Telehód, enyhén szétfagytunk, sokat dumáltunk lámpákról a Rekiben, Norbi megkapta az akkuit is :-D Pinyo meg készített képeket a "szokásos" fánál a Rekettyés mellett, tán egyszer megnézhetjük őket :D
most meg alvás... :zzz:

Nem is volt hideg.
A sorrendre emlékszik valaki? A feliratok még nem teljesek, kéretik felismerni a fényeket... Meg az optikát és feltételezett áramot is :-)
http://www.freeweb.hu/pinterweb/albums/ ... index.html


kedd nov. 03, 2009 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Vajon hogyan néz ki ennek a gyári töltője?

Ahogy dh is mondja, egy sima adapter való hozzá.


kedd nov. 03, 2009 2:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 29, 2009 22:18
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ózd
Hozzászólás 
DöG-1 írta:
pepe333 írta:
Közben ráakasztottam a labortápra, aminek 2A az áramkorlátja, igazából 5V nál itt is csak 270mA folyt a ledeknél.
Ahoz hogy 550mA follyon a ledeken fel kellett emelnem az ármakör tápfeszültségét egészen 18V ig.

Nem értem mi lehet a probléma oka. Ennek a kapcsolásnak szerintem többet kellene tudnia.

-C1, C2-re milyen hidegítő kondit használsz? SMD kerámia kéne! Gyári értéknél én nagyobbat tennék be (2-4×-est); Ezután ellenőrizheted a bejövő feszt. Így kiderül, hogy rendben van-e a táp, vagy akku, érintkező... probléma van-e? :)
-A tekercs megfelelő áram terhelhetőségű? Legalább 2A-es áramú tekercs kell (ekkora a kapcsolófet áramkorlátja)! Ha már kisebb áramnál telítésbe megy a tekercs, akkor nem töltődik fel elég energiával a vas, csak kisebb energiát tud átpumpálni ciklusonként a ledekbe. (Mert az áramkorlát gyorsabban lekapcsol, mint rendesen.)
-Amúgy stabilan tartja a ledáramot (tápfesz változtatás estén)? Nem lehet, hogy az áramérzékelő ellenállásnál nagyon hosszú a rajzolat (+ellenállás), vagy nem csillagpontosan lett kialakítva a földelés rajzolata?
-Vovp feszültséget ellenőrizted? Ha 3-as lábon 0,4V alá megy, akkor leviszi a kapcsolási frekit a tizedére, így a teljesítmény is ~10-edére esik le! (Túlterhelésnél, rövidzárnál hivatott megvédeni az áramkört).
-Ven/dim~1,4V?

Jó Teleholdazást mindenkinek!:D Mostanában úgyse építettem semmit, inkább ha lesz energiám-időm, majd XP-G-t + lencséket próbálgatok, méricskélek... :wink:



C1 tantál , C2 kerámia gyári érték , kipróbálom a növelést.
Aksikból kijön az amper ezt már mértem multiméterrel rövidrezártam.
Tekercs 1.8A es , mert csak ilyet kaptam , holnap jön meg a 2A-es whürt tekercs, de ehhez át kell terveznem a panelt mert nem fog elférni ....
Az áramérzékelő ellenálás már majdnem rövidzár, egyébként hosszú a panel , de az ujratervezett panelon már egész rövid, az IC lábainál van.
Vovp jó értéket mutat, 1 V körül, VDIM is jó mert be tudom kapcsolni , bőven 1,4 felé tudok menni.
Most lettem kész a panel ujratervezésével igaz még az 1.8A -es tekercshez terveztem. Feltenném de itt nem látok képfeltöltés lehetőséget.
Holnap megpróbálom legyártani aztán megépetm és tesztelem.


kedd nov. 03, 2009 1:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
Jó volt a Telehód, enyhén szétfagytunk, sokat dumáltunk lámpákról a Rekiben, Norbi megkapta az akkuit is :-D Pinyo meg készített képeket a "szokásos" fánál a Rekettyés mellett, tán egyszer megnézhetjük őket :D
most meg alvás... :zzz:


kedd nov. 03, 2009 0:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
DöG-1 írta:

Jó Teleholdazást mindenkinek!:D Mostanában úgyse építettem semmit, inkább ha lesz energiám-időm, majd XP-G-t + lencséket próbálgatok, méricskélek... :wink:


Meg se nézed, hogyan működik élesben az áramköröd? Ehh.. :roll: :)


hétf. nov. 02, 2009 17:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
pepe333 írta:
Közben ráakasztottam a labortápra, aminek 2A az áramkorlátja, igazából 5V nál itt is csak 270mA folyt a ledeknél.
Ahoz hogy 550mA follyon a ledeken fel kellett emelnem az ármakör tápfeszültségét egészen 18V ig.

Nem értem mi lehet a probléma oka. Ennek a kapcsolásnak szerintem többet kellene tudnia.

-C1, C2-re milyen hidegítő kondit használsz? SMD kerámia kéne! Gyári értéknél én nagyobbat tennék be (2-4×-est); Ezután ellenőrizheted a bejövő feszt. Így kiderül, hogy rendben van-e a táp, vagy akku, érintkező... probléma van-e? :)
-A tekercs megfelelő áram terhelhetőségű? Legalább 2A-es áramú tekercs kell (ekkora a kapcsolófet áramkorlátja)! Ha már kisebb áramnál telítésbe megy a tekercs, akkor nem töltődik fel elég energiával a vas, csak kisebb energiát tud átpumpálni ciklusonként a ledekbe. (Mert az áramkorlát gyorsabban lekapcsol, mint rendesen.)
-Amúgy stabilan tartja a ledáramot (tápfesz változtatás estén)? Nem lehet, hogy az áramérzékelő ellenállásnál nagyon hosszú a rajzolat (+ellenállás), vagy nem csillagpontosan lett kialakítva a földelés rajzolata?
-Vovp feszültséget ellenőrizted? Ha 3-as lábon 0,4V alá megy, akkor leviszi a kapcsolási frekit a tizedére, így a teljesítmény is ~10-edére esik le! (Túlterhelésnél, rövidzárnál hivatott megvédeni az áramkört).
-Ven/dim~1,4V?

Jó Teleholdazást mindenkinek!:D Mostanában úgyse építettem semmit, inkább ha lesz energiám-időm, majd XP-G-t + lencséket próbálgatok, méricskélek... :wink:


hétf. nov. 02, 2009 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
Nahát!
Azért egy mérést szerinem nem árt csinálni, biztos, ami biztos. Mégha a "9-12" egyértelműnek is látszik.


Ezzel egyetértek, de a képek alapján biztosan nem sima akkuvédő elektronika.


hétf. nov. 02, 2009 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
Idézet:
Ez bizony töltő,

Nahát!
Azért egy mérést szerinem nem árt csinálni, biztos, ami biztos. Mégha a "9-12" egyértelműnek is látszik.


hétf. nov. 02, 2009 13:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
Szerintem az csak védő elektronika, ami lehet, hogy nem enged nagyobb feszültséget az akkura, de lehet, hogy lekapcsol olyankor. Sőt lehet, hogy nem hosszú távra tervezett.


Ez bizony töltő, és valószínűleg az akksi 3. csatlakozója a hőellenállás amivel figyelhető a túlmelegedés.

Helyesbítek, mert 2 cellás: tehát az csak a közös láb az akksikon.

A soklábú ic a töltő-vezérlő áramkör, a kis panel pedig egy stabilizált tápfeszt állít elő. Ezért is van intervallum (9-12) megadva bemenetnek.


hétf. nov. 02, 2009 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
Idézet:
Nem tudom eldönteni róla, hogy ez most töltő- vagy csak védőelektronika...

Így kell tölteni.
Lehet még sima áram és feszültség korláttal, LM317-el megoldható, jó is, csak jóval lassabban tölt, mert folyton csökkenti az áramot, nem csak mikor elérte a kívánt feszültséget. (4,2/4,3) Volt.
Minek tennének egy akkuba ilyet? Szerintem az csak védő elektronika, ami lehet, hogy nem enged nagyobb feszültséget az akkura, de lehet, hogy lekapcsol olyankor. Sőt lehet, hogy nem hosszú távra tervezett.


hétf. nov. 02, 2009 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Vajon hogyan néz ki ennek a gyári töltője?


Szerintem sehogy, ez maga a töltő. Valószínűleg eleve úgy tervezték, hogy a készülék előbb behal, mint az akksi/töltő, így egybe építették a könnyebb szerelés/garancia intézés miatt.

Li-ion töltőre simán felrakhatod, csak figyeld folyamatosan a hőmérsékletet.
Én pont ezért építettem bele a hővédelmet a töltőimbe, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő.
Pl. tegnap a laptopból bontott kulacsakksimból 2 cellapár is meghalt, elkezdtek melegedni és lekapcsolt a töltő.
Azt hiszem a következő Deal rendelés egy marék akksi lesz.


hétf. nov. 02, 2009 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Előre látok pár hozzászólást a véletlenül elnyalt zselékről.


Akkor gyors voltam, még első lehettem optika tönkretételben. :)
Egyébként már majdnem minden fajta Cree-t sikerült optikamentesítenem, egyedül az XP-E maradt ki. :)


hétf. nov. 02, 2009 12:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
kveszt írta:
Nemozoli írta:
Vennem kell egy li-po töltőt is, mert a li-ion elvileg nem a legjobb hozzá (más a cellafeszültség).

A 4,2V jó lesz ennek is. Egyébként pedig csak 1db 12V-os táp kell neki, a többi benne van. A csatlakozó két széle a betáp, a panelen megtalálod a feliratokat hozzá.


Gondolkodtam, hogy rákössem-e a Li-ion töltőt, de amíg a garázsban nem tudok akkora helyet kiüríteni, amin elfér a tűzgömb is, addig nem mertem belefogni :)

Azt megtaláltam, hogy mit hova kell kötni, de nem lehet, hogy jobb volna más elektronikával vezérelni? Nem tudom eldönteni róla, hogy ez most töltő- vagy csak védőelektronika... bár túl sok áramköri elem van rajta ahhoz, hogy csak védő-cucc legyen... nem is tudom... :roll:
Vajon hogyan néz ki ennek a gyári töltője?


hétf. nov. 02, 2009 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
Idézet:
Pont nem, hanem fix feszültségre vált és folyamatosan csökken a töltőáram.
Ezért nincs érdemi különbség a 4.2 és 4.3 között.

Igen, folyton elírom..
Végiggondoltam, igazad van, LiIon töltővel szerintem is tölthető LiPo aksi korrektül.

más: ha megterhelem a lítium akkut, eléggé leesik a fesz a kapcsain. Szerintetek ez a soros védőelektronika elenállásának köszönhető? Mert úgy tudom, enélkül nagyon nagy áram jönne létre rövidzárnál, következésképp kicsi az Rb-je, tehát nem esne kapocsfesz terheléskor.


hétf. nov. 02, 2009 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dhpage írta:
Egyébként zselés optikájuk van, szemben az üveg MC-E-vel.

Előre látok pár hozzászólást a véletlenül elnyalt zselékről.


hétf. nov. 02, 2009 11:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Dhpage! Te kísérleteztél már XP-G-vel, hogy milyen optikákkal lehet jó szórt-fényt csinálni?


Á, semmit. Csak a spot-os 4-es optikám van hozzá. Próbáltam egyébként csupaszon is a ledeket, de nekem úgy tűnt, hogy az MC-E-nél kevésbé szórnak oldalirányban.
Egyébként zselés optikájuk van, szemben az üveg MC-E-vel.


hétf. nov. 02, 2009 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
Szerintem meg nagyon is kellene foglalkozni vele.. Töltésnél a lítium eléri a 4,2 Voltot, kb 70%-on van. Utána áramgenerátoros töltéssel megy fel 100%-ig.
Gondolom polimernél sincs másképp, csak ott még 70%-on sem lesz.
A védő elektronika nem tölrő elektronika!


Pont nem, hanem fix feszültségre vált és folyamatosan csökken a töltőáram.
Ezért nincs érdemi különbség a 4.2 és 4.3 között.


hétf. nov. 02, 2009 11:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
http://www.optics-lab.com/
optika tervezéshez lehet hogy hasznát veszitek :D

hát igen még csak most tanuljuk az említett fizikai részeket

amúgy ennyire nem vagyok buta hogy ne tudjam hogy elem töltő meg ilyenek a lithium meg nem tudhattam elvileg én úgy tudtam mikor megismertem hogy mindegyik tölthető és ezt suliban nem tanítják és ki tudja sokmindenre mondták már az emberek hogy biztos hogy nem nem tudhatjuk mit találnak ki az okosok :D igazából viccnek szántam

azon gondolkodtam hogy lencsét lehetne cnc-vel csináltatni csak egy közel víztiszta plexi vagy üveg kockát kell szerezni bár szerintem üveget nehezebben munkálnak meg

azon gondolkoztam még hogy valahogy menetközben tölteni az akksit egy szélgenerátorral olyat láttam hogy elég neki 15km/h-ás szél és kicsi egy ilyet gondoltam csinálni vagy szerezni
lehet nem pont ez de hasonlóan néz ki
http://gadgetscrunch.com/mini-wind-gene ... power-wind


hétf. nov. 02, 2009 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Ha PCB-n veszem akkor azért gondolom nem akkora az esélye a tökremenetelnek mivel nem kell forrasztan a hűtőfelületet...


Azon nem fog tönkremenni, mivel nincs ami erőhatással lenne rá.
Persze a PCB megkötésekkel jár, nem variálhatod rajta az elrendezést és ha cserélni kell, akkor a leforrasztás is nehézkesebb.
De ha nem akarsz változtatni és jó a gyári többledes optika, akkor mindenképp PCB javasolt.

fenyo írta:
Lesz szilveszterkor is Teliholdas? :)


Hááát, meglátjuk. :) Végül is ha 18-19 között indulunk, akkor nagyjából mindenki otthon lehet éjfélre. :D

Én ezt szoktam nézegetni: http://www.gothard.hu/astronomy/almanach/actual-moon/html/actual-moon.html


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dhpage hétf. nov. 02, 2009 11:44-kor.



hétf. nov. 02, 2009 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
Idézet:
zerintem nem éri meg azzal az 1 tizeddel foglalkozni, olyan kicsi különbség.

Szerintem meg nagyon is kellene foglalkozni vele.. Töltésnél a lítium eléri a 4,2 Voltot, kb 70%-on van. Utána áramgenerátoros töltéssel megy fel 100%-ig.
Gondolom polimernél sincs másképp, csak ott még 70%-on sem lesz.
A védő elektronika nem tölrő elektronika!


hétf. nov. 02, 2009 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Vennem kell egy li-po töltőt is, mert a li-ion elvileg nem a legjobb hozzá (más a cellafeszültség).

A 4,2V jó lesz ennek is. Egyébként pedig csak 1db 12V-os táp kell neki, a többi benne van. A csatlakozó két széle a betáp, a panelen megtalálod a feliratokat hozzá.


hétf. nov. 02, 2009 1:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Dhpage! Te kísérleteztél már XP-G-vel, hogy milyen optikákkal lehet jó szórt-fényt csinálni?


vas. nov. 01, 2009 23:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
dhpage írta:
Hát szerintem túl nagy a szórás, túl sok veszik el. Az persze biztos, hogy széles lesz (van legalább 180). Otthonra jó, közeli tárgyak világítására, vagy csak úgy szórni a szobában háttérfénynek. Közlekedésben ez szerintem nem jó sokra.

És ha hozzávesszük, hogy tükör van a tetején, ami a felfelé menő fényt letükrözi?
Sőt, az aljára is csinálhatnék tükröt, és akkor nagyon magam alá sem esik fény, az is hasznosul. :)

dhpage írta:
Ezek most eltörtek, mert a hútőborda és a nyák rögzítése ugyanaz volt és túl erősen lett meghúzva. Most ezek külön vannak így a borda is stabil marad és a nyák sem repeszti a ledet.

Ha PCB-n veszem akkor azért gondolom nem akkora az esélye a tökremenetelnek mivel nem kell forrasztan a hűtőfelületet...

dhpage írta:
Hétfőn van telihold, azért megyünk akkor. :) Kár. :(

Találtam egy tök jó kis holdnaptárat, milyen szépen látszik benne, hogy mikor van Teliholdas. :D LINK
Lesz szilveszterkor is Teliholdas? :)
Amúgy 1990-ben volt utóljára szilveszterkor telihold. Legközelebb pedig 2028-ban lesz. :) ...Érdekes, hogy pont 19 évenként esik ugyanarra a napra. Ez biztos a hold és a föld ciklusainak a legkisebb-közös-többszöröse. :)


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára fenyo hétf. nov. 02, 2009 5:29-kor.



vas. nov. 01, 2009 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
fenyo írta:
Ellenben így gondolom oldalra több jut, gondolom majd 180 fokban beterít mindent optika nélkül.
Most komolyan elgondolkodtam, hogy 6 XP-G-t mégiscsak optika meg lencse meg minden nélkül fogok használni közeli szórt fénynek. A tetejére mondjuk csinálnék azért valami ellenzőt(tükröt), mint Balu 189 LED-es lámpájának volt.


Hát szerintem túl nagy a szórás, túl sok veszik el. Az persze biztos, hogy széles lesz (van legalább 180). Otthonra jó, közeli tárgyak világítására, vagy csak úgy szórni a szobában háttérfénynek. Közlekedésben ez szerintem nem jó sokra.

fenyo írta:
Végülis mivel nyírtad ki őket?


Ezek most eltörtek, mert a hútőborda és a nyák rögzítése ugyanaz volt és túl erősen lett meghúzva. Most ezek külön vannak így a borda is stabil marad és a nyák sem repeszti a ledet.

fenyo írta:
Óó, hogy az a...
Mért nem kedden van...
Így nem tudok ott lenni. :(


Hétfőn van telihold, azért megyünk akkor. :) Kár. :(


vas. nov. 01, 2009 23:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Szerintem nem éri meg azzal az 1 tizeddel foglalkozni, olyan kicsi különbség.
Nem véletlenül van az is, hogy a legtöbb töltőre azt írják, h Li-Ion/Li-Polymer töltő.


vas. nov. 01, 2009 23:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Vennem kell egy li-po töltőt is, mert a li-ion elvileg nem a legjobb hozzá (más a cellafeszültség).


Ez érdekes kérdés, ugyanis a lipo akksik csak annyiban térnek el, hogy 4.2 helyett 4.3 a megengedett legnagyobb fesz töltésnél.
a Microchip pl. külön árul li-ion és lipo töltöchipeket (a chip ugyanaz, csak a fesz értékek mások).
Pl. a telefonom gyárilag li-ion akksival van szerelve, de az utángyártott az már lipo és szépen tölti. Persze valószínűleg nem teljesen, de mindenesetre üzemidőben nem érzékeltem különbséget.


vas. nov. 01, 2009 23:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
fenyo írta:
Kicsit lemaradtam, így felgyülemlett a sok írni és válaszolni valóm, így most egy mammut-hsz. következik. :D (de azért ez ne vegye el senki kedvét az elolvasásától)

Nem ismer valaki valami olyan helyet, ahol lencsét lehet gyárttatni előre elkészített terv alapján?
Arra gondoltam, hogy kéne tervezni XP-G-hez lencsét, és le kéne gyárttatni. :)


Egyedi lencse... eszetlen drága volna. Nem éri meg.

fenyo írta:
Szerintem nem is elektronikai, én inkább úgy fogalmaznék, hogy általános, illetve középiskolai fizika ismeretek szükségesek.


Jajj... elírtam... nem elektronikai ismeretekre gondoltam, hanem az elektromossággal kapcsolatos alapvető dolgokra (ahogyan azt írtad is).

fenyo írta:
Hümm. Ezt most kicsit magamra vettem én is. :)
Bár én már megrendeltem az akkupakkot, meg a LED-elektronikát is, csak még nem értek ide.
LED-et meg csak azért nem rendeltem eddig, mert még nem döntöttem el, milyen lapra forrasztva rendeljem.
Amúgy kapcsolókat már vettem, meg néhány kábelt. :)


Ne vedd magadra... bár, inkább vedd Te is magadra és építs valamit gyorsan! :) ha mást nem is, legalább a kapcsolókat forraszd össze a vezetékekkel és kapcsolgasd bőszen :-D


vas. nov. 01, 2009 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
fenyo írta:
Nemozoli írta:
Vennem kell egy li-po töltőt is, mert a li-ion elvileg nem a legjobb hozzá (más a cellafeszültség).

?? A Li-Polymerhez? Már hogy lenne más a cellafeszültség?


Amúgy az én hsz-mmal mért nem törődik senki? Köztük olyanok, akiknek válaszoltam. Ennyire eltántorító a hossz? És ha aprózva picinként írom be?
Egyáltalán elolvasta valaki?


Pedig más... a li-ion 3,6, a li-po 3,7 V feszültségű, ráadásul egyes töltőknek van hőmérséklet-érzékelő csatlakozásuk is, ami a li-ionnál nem jellemző (a li-po tűzveszélyessége miatt).

Én egyelőre nem tartok sehol sem a visszaolvasásban, csütörtök óta most vagyok először netközelben :D


vas. nov. 01, 2009 22:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Sziasztok!

Valaki próbálta má ezt a LED-et?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12721
Autóba tolató lámpának, beltér, csomagtér világításnak lenne.


Ezt nem birod megrendelni, mert "back ordered". Még nem rendeltem ledet a DX-től, de másoknak voltak rossz tapasztalataik.


vas. nov. 01, 2009 22:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Vennem kell egy li-po töltőt is, mert a li-ion elvileg nem a legjobb hozzá (más a cellafeszültség).

?? A Li-Polymerhez? Már hogy lenne más a cellafeszültség?


Amúgy az én hsz-mmal mért nem törődik senki? Köztük olyanok, akiknek válaszoltam. Ennyire eltántorító a hossz? És ha aprózva picinként írom be?
Egyáltalán elolvasta valaki?


vas. nov. 01, 2009 21:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valaki próbálta má ezt a LED-et?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12721
Autóba tolató lámpának, beltér, csomagtér világításnak lenne.


vas. nov. 01, 2009 21:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség