Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 11:52



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás 
Ködben nem a szín-spektrum átvitele a problémás, hanem ahogy dhpage is írja, a visszaverődés. A határozottan irányított fény ebből a szempontból talán kicsit jobb, mint a hagyományos lámpák, amik mindig elég erősen szórnak is. De ha túl erős, akkor pár méter alatt úgyis a köd fogja zavaróan szétszórni.

A ködlámpa "működési elve" valójában az, hogy bevilágít a köd alá, ami a föld közelében mindig jóval ritkább. Főként ezért van a lehető legalacsonyabbra téve, és ezért (is) vonalszerű a fénye (hogy az autó előtti ködöt ne világítsa meg). Így a legkisebb a saját zavarás, és a szembejövőhöz is így jut a legtöbb fény.


szer. nov. 18, 2009 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
2: Köd. én a 60/55W-tól sem sokat látok, ha leszáll a köd, ha meg refit kapcsolok hozzá, csak egy pár fehér sáv marad, és kész. Ugyanezt ha 4x nagyobb fénysűrűséggel eljátszod, hááááát.....


A gyári ködlámpák ugyanazzal az izzóval mennek, mint mondjuk egy tompított. A különbség az, hogy a ködlámpa inkább oldalra és főleg nagyon alacsonyan világít. De pl. még az az árnyékoló lap sincs benne, ami a tompítottban, ezért zavaró pl. köd nélkül a szembejövőknek.

Minél távolabb van a szemmagasságtól, annál inkább bevilágít a ködbe, mert nem szemben verődik vissza. Hasonló jelenség, mint a fényvisszaverő tábláknál. Ha te világítasz rá, akkor számodra fényes, de ha más egy másik szögből, akkor neked sötét marad.

Egyébként vannak kézzelfogható tapasztalataim, mert most hétvégén mentem ködben motorral a ledes tompítottal. Nagyon hatásosan átmegy a ködön, még a távolsági is, bár természetesen az már zavaróbb.

Bringára anno készítettem halogénből ilyen lámpát. A teleszkóp aljára volt rögzítve, a tengelyhez közel. Nagyon jól lehetett vele látni, igaz nem sokáig, mert sikerült letörnöm egy fán. :D

u.i. ezért rossz ködben/porban a fejlámpa, mert a szem magasságában vetít, így igen nagy a fényvisszaverődés. Ezért is szeretem jobban a kormánylámpát általános bringás használatra.


kedd nov. 17, 2009 23:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Hazafelé erről a 200W teljesítményről jutott eszembe két dolog még:
1: lefelé irányítod? OK. DE: Akkor hogy a ménkűbe látsz előre? Meg az utak jobbára egyenetlenek, egy kis bukkanó, a szemből jövőnek már kiégetted a retináját.
2: Köd. én a 60/55W-tól sem sokat látok, ha leszáll a köd, ha meg refit kapcsolok hozzá, csak egy pár fehér sáv marad, és kész. Ugyanezt ha 4x nagyobb fénysűrűséggel eljátszod, hááááát.....


elvileg az irányított és erős fény átmegy a ködön

national geographic-on láttam hogy koralloknak hogy csináltak fényt és mondták hogy a sima fény megtörik és hullámhosszonként egyre kevesebb jut le a kék megy leg mélyebbre, ez helyett tettek rengeteg irányított lámpát tettek és ott magyarázták hogy irányítva erős fény minden hullámhossz lemegy elvileg ez a ködlámpa lényege is csak nem vízben hanem ködben azt valamivel könnyebb átvinni ha így van tényleg


kedd nov. 17, 2009 22:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Hazafelé erről a 200W teljesítményről jutott eszembe két dolog még:
1: lefelé irányítod? OK. DE: Akkor hogy a ménkűbe látsz előre? Meg az utak jobbára egyenetlenek, egy kis bukkanó, a szemből jövőnek már kiégetted a retináját.
2: Köd. én a 60/55W-tól sem sokat látok, ha leszáll a köd, ha meg refit kapcsolok hozzá, csak egy pár fehér sáv marad, és kész. Ugyanezt ha 4x nagyobb fénysűrűséggel eljátszod, hááááát.....


Az tény, hogy ködben nem a legjobb, de mivel lefele van irányítva, ezért némileg jobb, mint normál állásban.

Ne aggódj, nem azért tervezem ezt a LED-es lámpát, hogy másokat zavarjak.

Olyasmit akarok, aminek a tompított LED-es részével olyan jól látni, mint egy jó xenonnal, a reflektor meg lehet NAP2,- azt úgysem használom, ha szemből jön valaki (gyalogosnak, brigásnak, minden élőlénynek leveszem). :--))

LEgjobb lenne egyébként egy 3 fokozatú LED-es lámpa.


kedd nov. 17, 2009 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Hazafelé erről a 200W teljesítményről jutott eszembe két dolog még:
1: lefelé irányítod? OK. DE: Akkor hogy a ménkűbe látsz előre? Meg az utak jobbára egyenetlenek, egy kis bukkanó, a szemből jövőnek már kiégetted a retináját.
2: Köd. én a 60/55W-tól sem sokat látok, ha leszáll a köd, ha meg refit kapcsolok hozzá, csak egy pár fehér sáv marad, és kész. Ugyanezt ha 4x nagyobb fénysűrűséggel eljátszod, hááááát.....


kedd nov. 17, 2009 20:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
balu1 írta:
jetro írta:
..ok hogy lefelé de az útról visszaverődő fény lehet zavaró
de ez csak a én véleményem :D
..mint amikor a nap süt szemből és csillog az úttest..
Erre jó a polárszűrős szemüveg! Leszedi a csillogást az útról, ettől matt szürkének látszik.


igen és nekem lesz is olyanom de nem lehet mindenkinek olyanja:D



Idézet:
Addig probléma, amíg nincs normális lámpád... Wink Ez már egy normális optikájú, 2-3W Powerleddel szerelt lámpával se zavaró annyira, hogy ne lásd az utat. Smile


hát nekem konkrétan semmilyen lámpám nincs most :D ami volt még azt is lenyúlták suliban :D :D

de csak beszálltam én is egy variációval miért lehet zavaró és nem biztos hogy autóst nem zavar


kedd nov. 17, 2009 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
jetro írta:
Veriakilis írta:
Lefele van állítva kissé a lámpa, én néztem szemből, és a tompított nem vakít, a refit akkor sem rakom fel, ha a szemből jövő feltenné...
:-)

ok hogy lefelé de az útról visszaverődő fény lehet zavaró
de ez csak a én véleményem :D

Addig probléma, amíg nincs normális lámpád... :wink: Ez már egy normális optikájú, 2-3W Powerleddel szerelt lámpával se zavaró annyira, hogy ne lásd az utat. :)


kedd nov. 17, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
jetro írta:
..ok hogy lefelé de az útról visszaverődő fény lehet zavaró
de ez csak a én véleményem :D
..mint amikor a nap süt szemből és csillog az úttest..
Erre jó a polárszűrős szemüveg! Leszedi a csillogást az útról, ettől matt szürkének látszik.


Egy kis off...
Mivel legtöbben lélekben "nagy gyerekek" vagyunk, ezért többen is örülhetnek egy kis nosztalgia papír repülő hajtogatásnak:
http://www.repcsi.info/?page=vmodell&id=1


hétf. nov. 16, 2009 22:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
-=RelakS=- írta:
Veriakilis írta:
A 140/100W-os refivel eddig is sokkal jobban, és hamarabb észrevettem az őzeket, stb...
Ráadásul oldalra is annyira szórja a fényt, hogy sokszor már oldalt a szántóföldön messziről észre lehet venni az állatokat.
Sima 60/55W-os halogénnel nem látni oldalra.


Őőő... remélem, a mostani fényeddel sem fogsz velem szembe jönni, ugyanis én is szeretnék látni. Viszont ha ilyen légvédelmi reflektorral jössz, ráadásul 2-szeresen túl akarod szárnyalni, akkor aki szemből jön, és történetesen nem egy IFÁban ül, annak másodpercekig fog káprázni a szeme, és nekimegy nemhogy az őznek, de az előtte lévő kivilágítatlan téglafalnak is.
Ha meg közönséges lencsékkel akarod megoldani a fénykévét jobb híján, pláne érvényes a megjegyzésem! Nem véletlen, hogy a xenonok hivatalosan csak automata magasságállítós, fényszórómosós lámpákba építhetők bele. Meg gondolom az sem, hogy láttam már olyan xenon fényt, amit a fényszóró fölött mintha késsel vágtak volna el.



Lefele van állítva kissé a lámpa, én néztem szemből, és a tompított nem vakít, a refit akkor sem rakom fel, ha a szemből jövő feltenné...

Ez egy hobbi nekem. :-)


ok hogy lefelé de az útról visszaverődő fény lehet zavaró
de ez csak a én véleményem :D


hétf. nov. 16, 2009 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Veriakilis írta:
A 140/100W-os refivel eddig is sokkal jobban, és hamarabb észrevettem az őzeket, stb...
Ráadásul oldalra is annyira szórja a fényt, hogy sokszor már oldalt a szántóföldön messziről észre lehet venni az állatokat.
Sima 60/55W-os halogénnel nem látni oldalra.


Őőő... remélem, a mostani fényeddel sem fogsz velem szembe jönni, ugyanis én is szeretnék látni. Viszont ha ilyen légvédelmi reflektorral jössz, ráadásul 2-szeresen túl akarod szárnyalni, akkor aki szemből jön, és történetesen nem egy IFÁban ül, annak másodpercekig fog káprázni a szeme, és nekimegy nemhogy az őznek, de az előtte lévő kivilágítatlan téglafalnak is.
Ha meg közönséges lencsékkel akarod megoldani a fénykévét jobb híján, pláne érvényes a megjegyzésem! Nem véletlen, hogy a xenonok hivatalosan csak automata magasságállítós, fényszórómosós lámpákba építhetők bele. Meg gondolom az sem, hogy láttam már olyan xenon fényt, amit a fényszóró fölött mintha késsel vágtak volna el.



Lefele van állítva kissé a lámpa, én néztem szemből, és a tompított nem vakít, a refit akkor sem rakom fel, ha a szemből jövő feltenné...

Ez egy hobbi nekem. :-)


hétf. nov. 16, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Na neki aztán volt türelme:

http://www.youtube.com/watch?v=NkkU0UO3sek&feature=PlayList&p=C6F57D0F30010A3F&playnext=1&playnext_from=PL&index=84


hétf. nov. 16, 2009 21:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
egyetértek az előttem szólóhoz :D bár meglesz a szemüveg amit akarok leeht hogy ki tudom bírni /a mostanidat :D /
én se építek kis lámpát de közúton csak 2 led megy /majd/


hétf. nov. 16, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
A 140/100W-os refivel eddig is sokkal jobban, és hamarabb észrevettem az őzeket, stb...
Ráadásul oldalra is annyira szórja a fényt, hogy sokszor már oldalt a szántóföldön messziről észre lehet venni az állatokat.
Sima 60/55W-os halogénnel nem látni oldalra.


Őőő... remélem, a mostani fényeddel sem fogsz velem szembe jönni, ugyanis én is szeretnék látni. Viszont ha ilyen légvédelmi reflektorral jössz, ráadásul 2-szeresen túl akarod szárnyalni, akkor aki szemből jön, és történetesen nem egy IFÁban ül, annak másodpercekig fog káprázni a szeme, és nekimegy nemhogy az őznek, de az előtte lévő kivilágítatlan téglafalnak is.
Ha meg közönséges lencsékkel akarod megoldani a fénykévét jobb híján, pláne érvényes a megjegyzésem! Nem véletlen, hogy a xenonok hivatalosan csak automata magasságállítós, fényszórómosós lámpákba építhetők bele. Meg gondolom az sem, hogy láttam már olyan xenon fényt, amit a fényszóró fölött mintha késsel vágtak volna el.


hétf. nov. 16, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
redsaw írta:

Szia! Ha relés megoldású az irányjelződ a kocsiban, akkor a ledes megoldás valószínű nem fog működni.


Természetesen relés, a hőrelés. Még.... :)
Van elektronikus relém. Abban fogom az árammérő ellenállást módosítani, hogy a csökkent áramerősségnél jól villogjon.


Az eredetivel tuti nem lesz jó, mivel az 2db 21W-os izzóval villog jól. Ha az egyik kiég, akkor ugye sűrűn villog.
Nekem meg a tervek szerint 2db LED lesz 1 irányjelzőben, sorba kötve. Tehát egy oldal 1,4A-ert fog fogyasztani, plusz az oldalsó, ami szintén LED-es lesz, az csak 100mA körüli áramfelvétellel. 1 izzó meg majd 2A

Előre én is szeretek látni ám... :lol:
Szúnyogégetők

A normál lámpákban 140/100W-os izzók vannak, a távolsági fényszórókban meg 55W-osak. Van hozzá 100-as izzóm is, csak már így is elég határon van a 65A-es generátorom...
De mondjuk én is bevállalnék két-két CSM-360-W LED-et 3000K-esben tompított/fényszóró kivitelben :roll:

A luminus 360 még elég borsos áron van
Luminus 360


hétf. nov. 16, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
redsaw írta:
Szerintem ez csak valamilyen elektronikus ütemvezérlővel kivitelezhető. (De ez csak elmélet, és mint tudjuk a puding próbája ...) :D


Ilyenek már régóta kaphatóak: http://www.biker-world.hu/kategoria.php?szint=4&parent_cat_id=247&cat_name=Ledes%20indexekhez&hivo_cat_id=99

Már ha valaki nem akar házilag készíteni. :)


hétf. nov. 16, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 19, 2007 18:40
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Többnyire a PC előtt - tekerjetek helyettem is!
Hozzászólás 
Freestyle írta:

Az irányjelzőknek nemrég rendeltem Ebay-ről kínai, 40-60lm-nek mondott, 1W-os borostyánsárga LED-eket. Teszt erejéig a névleges 500mA-es árammal meghajtva, 2db sorbakötve produkát akkora fényerőt, mint a piros Luxeon-ok a féklámpákban. Számottevően nem melegedtek. Ezeket 700-750mA-es árammal gondolom meghajtani, mivel nem folyamatosan világítanak, hanem villognak. Így elégnek kell lennie 2 LED-nek 1 irányjelzőhöz.


Szia! Ha relés megoldású az irányjelződ a kocsiban, akkor a ledes megoldás valószínű nem fog működni. A "szaggató relé" villogási frekvenciája terhelésfüggő. (Már akkor érzékelhető a gyorsulás, ha egyik ízzó kiég.) Ha a kb. 85-90Wattnyi ízzó helyére ledeket teszel 15-20W terheléssel, vagy be sem indul, a relé vagy ha igen villogtatni fog mint az őrült, de az is lehet, hogy folyamatosnak fog látszani. Szerintem ez csak valamilyen elektronikus ütemvezérlővel kivitelezhető. (De ez csak elmélet, és mint tudjuk a puding próbája ...) :D


hétf. nov. 16, 2009 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
DöG-1 írta:
:shock: Éjszakai rally bajnokságra készülsz? :lol:


Nem rally-ra lesz, csak én is szeretek látni éjszaka. :-)

A 140/100W-os refivel eddig is sokkal jobban, és hamarabb észrevettem az őzeket, stb...
Ráadásul oldalra is annyira szórja a fényt, hogy sokszor már oldalt a szántóföldön messziről észre lehet venni az állatokat.
Sima 60/55W-os halogénnel nem látni oldalra.

Ezért akarok LED-es tompított/reflektort.
Meg azért is, mert szeretek barkácsolni.
Na meg nem utolsó sorban azért, mert egy ilyen szerkezet szinte örökös (nem akarom túlhajtani a leendő LED/LED-eket).

Tényleg, valahol olvastam, hogy direkt készítik a GE miatt szegény Tungsramnál az izzókat rövidebb élettartamra, mint amire lehetne, hogy gyakrabban vásárolják őket.

Nem tudom, hogy így van-e - én kinézem a GE-ből - de egy saját LED-es lámpában nem túl gyakran kéne LED-et cserélni. :-)


hétf. nov. 16, 2009 17:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
dhpage írta:
DöG-1 írta:
Talán nagyobb teljesítményű ledekkel könnyebben lehetne építkezni... Pl. a nemrég szóbakerült valamelyik Luminus típus? :roll:


Ez jó ötlet, nekem nem is jutott eszembe. Pl. egy Luminus 90, vagy 360 lenne ideális egy projektoros lencse mögött.
Eleve 12-13 környéki voltokra van tervezve, felfogatása is könnyebb, mint 10 MC-E-hez nyákot-kábelt-PCB-t forrasztgatni, stb.

Ez pl. 6000lm egy ledből: http://www.luminus.com/content1520
Beépített hőmérő ellenállás, késes nagyáramú csatlakozók, masszív hővezetés...nyammm. ;)


Mennyibe kerülhet a Luminus 90, vagy 360?
Próbáltam rákeresni az árára, de csak a lenti telefonszám, és email van ott.
Nem lehet valami olcsó, nem?


hétf. nov. 16, 2009 16:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
DöG-1 írta:

Jetró! Az a 3 MC-Es kép az szerintem kb. reális. :wink:


akkor jó :D már nagyjából akkor tudom hogy az milyen,
csak azt nem hogy hogy kell egy ledet odafogatni,
mármint nem tudom milyen lehetőségeim vannak esetleg mert terveztem egy lámpatestet, minden elfér benne tisztességesen és hűteni is elég nagy felülete van,
csak a belsejével vagyok bajban hogy azt hogy csináljam
ügye minél kevesebb illesztés annál jobb a hővezetés, úgy hondoltam hogy egyből az anyagba marom ahova illesztem és akkor úgy lesz :D /egy tömbb és a belseje lesz kimarva/
vagy teljesen rosszul gondolkodtam? vagy csak egy kicsit :D


hétf. nov. 16, 2009 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
dhpage írta:
Ez pl. 6000lm egy ledből: http://www.luminus.com/content1520
Beépített hőmérő ellenállás, késes nagyáramú csatlakozók, masszív hővezetés...nyammm. ;)


Nekem már jó ideje ilyesmi járkál a fejemben: egy jó nagy lencse mögött egy brutál méretű "egybechip", így meg lehetne spórolni sok optikát és LED-et...


hétf. nov. 16, 2009 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
DöG-1 írta:
Talán nagyobb teljesítményű ledekkel könnyebben lehetne építkezni... Pl. a nemrég szóbakerült valamelyik Luminus típus? :roll:


Ez jó ötlet, nekem nem is jutott eszembe. Pl. egy Luminus 90, vagy 360 lenne ideális egy projektoros lencse mögött.
Eleve 12-13 környéki voltokra van tervezve, felfogatása is könnyebb, mint 10 MC-E-hez nyákot-kábelt-PCB-t forrasztgatni, stb.

Ez pl. 6000lm egy ledből: http://www.luminus.com/content1520
Beépített hőmérő ellenállás, késes nagyáramú csatlakozók, masszív hővezetés...nyammm. ;)


hétf. nov. 16, 2009 11:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Autó reflektort szeretnék építeni, és még egyenlőre csak tájékozódom.

Mindenesetre a jelenlegi 2X 140/100W-os halogén fényerejét (ami egy http://www.limbat.com.sg/htm1/halo.htm táblázat szerint 2X140W: 2X 3230 lumen fényerővel rendelkezik) szeretném kétszeresen túlszárnyalni.
Arra gondoltam, hogy 2X10 db Cree MC-e LED-el ez megoldható, ami 2X10X750 Lumen = 15 000 Lumen fényerőt jelent.

:shock: Éjszakai rally bajnokságra készülsz? :lol:
Talán nagyobb teljesítményű ledekkel könnyebben lehetne építkezni... Pl. a nemrég szóbakerült valamelyik Luminus típus? :roll:
Egyébként szerintem se elvetendő ötlet, hogy ilyen teljesítményű lámpánál legyen alacsonyabb fényerejű fokozat is (lednél könnyen megoldható). :)

Jetró! Az a 3 MC-Es kép az szerintem kb. reális. :wink:


hétf. nov. 16, 2009 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
jetro írta:
ki látott már kopasztott mc-e-t?:D
http://img513.imageshack.us/i/mcenodomecompairwy8.jpg/


Én! :rulez:
Sajna már vagy 2-őt is. De XR-E, XR-C, XP-G is volt már. :D

Ja megvan a lila fény forrása. Természetesen a chip-tépett led az. Bekapcsolva az optika nélkül jól látszik, hogy jóval kékesebb fénye van.
Na majd ha lesz Chipcad-nél, akkor lecserélem egy jóra...


vas. nov. 15, 2009 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Csak kérdés, hogy mennyiért kapok 20db MC-E LED-et, és optikát hozzá.


Azért itt több nehézség miatt sem ajánlanám a ledet.

1. mivel fogod hűteni? 10db led fullon hajtva az nagyon meleg lesz, főleg mondjuk mikor áll az autó. A gyári ledes autóvilágításoknál amiket eddig láttam mindnél volt aktív hűtés, vagyis ventillátor.

2. mivel hajtod meg? jó sok áramgenerátor fog kelleni ennyi ledhez, ami nem lesz olcsó.

3. a gyári műanyag optikák használhatatlanok gépjárműre, arról nem is beszélve, hogy akkora helyet foglalnak el, hogy nem fog beférni a lámpába.

4. helyfoglalás. 10 led az jó nagy részen fér csak el, még gyűjtőlencsés (projektoros) lámpánál is. Ahogy néztem, egy 65mm-es optika mögött kb. max. 6db helyezhető el úgy, hogy a fénye hasznosítható legyen.

5. mennyibe kerül? Itt csak a ledek (amit linkeltél egy gyengébb led ráadásul) fognak annyiba kerülni, mint egy márkás xenon lámpa mindenestül. 40-50e-ért már egész jókat kapni, ráadásul bixenon, ami a távolsági/tompított váltást is megoldja.

6. az előzőhöz kapcsolódik: ennyiből csak egyfajta tompított/távolsági lámpád lesz, irtózatos kontraszt lesz a másik gyári izzós lámpához képest. Amíg nekem a motoron csak az egyik volt ledes, a másik bekapcsolásakor szinte megvakultam, annyira különböző volt a fény színe és ereje.

7. vizsgán nem fog átmenni, mindenképpen meg kell tartani a gyári kivitelt, hogy adott esetben visszaépíthető legyen!

De persze lebeszélni nem akarlak, ha van kedved vágj bele, csak leírtam a hátrányokat. Először engem is lebeszéltek a motorosról, aztán mégiscsak meglett. ;)


vas. nov. 15, 2009 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Chriss írta:
Van valakinek kedve velem tartani egy kis esti tekerésre? pl Jánoshegy vagy ilyesmire gondoltam Olyan jó idő van, szerintem érdemes kihasználni.


Hát én ma már nem. :)

De jövőhéten lehetne.


vas. nov. 15, 2009 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
[quote="jetro"]nem tudja valaki hogy lehet e már kapni ilyen
http://www.ledcenter.hu/243-gu10/230v/6 ... feher.html
3 ledes spot izzót
xp-g vel?

aztaa :D milyen jól oldaotta meg :D
http://www.troutie.com/Product%20page%207.html
elvileg 3 mc-e ez a kép hözelít a valósághoz? /szerintem mondjuk hosszú záridővel csinálta/

attól lehet ilyen fénye:D

10 akkor nagyon durván sok fény:d lehet tényleg hátra teszem:D
és ha jól láttam ez a megoldás pont úgy vannak a tükrei ahogy én goldoltam nem külön kimarogatva hanem egy anyagba belemarva

ki látott már kopasztott mc-e-t?:D
http://img513.imageshack.us/i/mcenodomecompairwy8.jpg/


vas. nov. 15, 2009 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
nem tudja valaki hogy lehet e már kapni ilyen
http://www.ledcenter.hu/243-gu10/230v/6 ... feher.html
3 ledes spot izzót
xp-g vel?

aztaa :D milyen jól oldaotta meg :D
http://www.troutie.com/Product%20page%207.html
elvileg 3 mc-e ez a kép hözelít a valósághoz? /szerintem mondjuk hosszú záridővel csinálta/

attól lehet ilyen fénye:D

10 akkor nagyon durván sok fény:d lehet tényleg hátra teszem:D
és ha jól láttam ez a megoldás pont úgy vannak a tükrei ahogy én goldoltam nem külön kimarogatva hanem egy anyagba belemarva


vas. nov. 15, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Ezt találtam: http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p572_Cree-MC-E-LED--K-bin--Emitter--White--650lm--4-chips--110--176---Special-Offer.html&XTCsid=a1a7715378520a6a158b172a007b7ea4

7,75 EUR, ha 10 db felett rendel az ember,- ez 2092Ft (270HUF/EUR).


vas. nov. 15, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Sziasztok!

Cree MC-E LED-et milyen áron érdemes venni mostanában?
Nemsokára Németországba utazom,- ott olcsóbb vajon?

Autó reflektort szeretnék építeni, és még egyenlőre csak tájékozódom.

Mindenesetre a jelenlegi 2X 140/100W-os halogén fényerejét (ami egy http://www.limbat.com.sg/htm1/halo.htm táblázat szerint 2X140W: 2X 3230 lumen fényerővel rendelkezik) szeretném kétszeresen túlszárnyalni.
Arra gondoltam, hogy 2X10 db Cree MC-e LED-el ez megoldható, ami 2X10X750 Lumen = 15 000 Lumen fényerőt jelent.

Csak kérdés, hogy mennyiért kapok 20db MC-E LED-et, és optikát hozzá.


Veriakilis


vas. nov. 15, 2009 20:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 19:36
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Elnézést Urak!
Van valakinek tapasztalata a Litium akkukról?
Egészen konkrétan a Sony np-F960 akku és társai érdekelnének. Mi a fene rajtuk a harmadik kivezetés?


vas. nov. 15, 2009 19:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van valakinek kedve velem tartani egy kis esti tekerésre? pl Jánoshegy vagy ilyesmire gondoltam Olyan jó idő van, szerintem érdemes kihasználni.


vas. nov. 15, 2009 17:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
És ez, volt már?
OLED, mint "villanykörte.

Aki emlékszik az 5. elem című filmben a "rendfenntartók" páncéjára festett foltra, amivel világítottak. Lehet, hogy tényleg valóség lesz. :D


vas. nov. 15, 2009 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Ez volt már?

Új anyaggal az akkumulátortüzek ellen


vas. nov. 15, 2009 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
elfroland írta:

És igen, a hivatalos vizsgán buknak az ilyen megoldások.
Ezért szokták cserélhetőre megépíteni és a vizsga idejére visszarakják az eredeti lámpa belsőt. :-)


Nem buknak. Egyrészt szinte már minden új autóban ledes a hátsó fék-helyzetjelző, sok esetben index lámpa is, másrészt meg az utólagos izzócseréket is engedélyezik.
Egy kikötés van, hogy a búrába ellentétes színűt rakni tilos. Tehát index az sárga, helyzetjelző és fék piros, tolató fehér. Keverni nem lehet, annyi megengedett, hogy fehér tehető mindegyikbe (de nem kékes fehér!), mert az eredeti izzók is fehérek ugyebár.
Viszont a búra nem cserélhető, annak E betűs megengedett szabványúnak kell lennie.

Az első lámpákra is készült szabályozás (ledes), de még itthon szerintem nincs ez bevezetve, de az EU-ban már megvan, mivel több autót is gyártanak már ledes kivitelben.
Sőt a nappali menetfény is szinte biztosan ledes szabvány lesz. Hiszen az is előírás lesz, hogy környezetvédő, nagy hatásfokú fényforrás legyen, ami autónál szinte kizárólag leddel valósítható meg biztonságosan.

Több ismerősnek is utólagos a motoron az index és helyzetjelző (hátsó)-fék lámpája és simán átmentek a vizsgán.

u.i.
Ami fontos, hogy indexnél ledesítéskor tartani kell szabványos villogás ütemet. Ezt vagy plusz ellenállással, vagy elektronikus villogtatóval szokták megoldani. Utóbbi jobb, hiszen kevesebbet fogyaszt.


vas. nov. 15, 2009 14:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
elfroland írta:
Szia!
Belső képet tudsz felrakni?
Amin látszik hogy hogyan lett megoldva a beépítés?

És igen, a hivatalos vizsgán buknak az ilyen megoldások.
Ezért szokták cserélhetőre megépíteni és a vizsga idejére visszarakják az eredeti lámpa belsőt. :-)


Szia!
Belső képet kicsivel később tudok csak, mert ahhoz ki kell szerelnem, és úgyis nemsoká esedékes az index átalakítása is.
Vizsgával kapcsolatosan annyit, hogy mikor bejelentkeztem, akkor ránézettem a vizsgabiztossal, hogy így mit szól hozzá. Azt mondta, hogy ha a szín megfelelő, a fehér búrában benne van az E jel, akkor OK, a közúti rendőr sem köthet bele. Ha visszateszem a színes búrákat, akkor nem is látszik, hogy LED-es. Igaz átalakítani egy másik pár lámpát alakítottam, ha nagyon kell, akkor visszapakolható a sima izzós.


vas. nov. 15, 2009 12:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 16:19
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Üdv lámpaépítők!
Igaz nem bringalámpa, de gondoltam megosztom veletek.
Kocsim hátsó lámpáit LED-esítettem be.
Hátha valaki gondolkodik hasonlón, annak jó kiindulási alapnak.


Szia!
Belső képet tudsz felrakni?
Amin látszik hogy hogyan lett megoldva a beépítés?

És igen, a hivatalos vizsgán buknak az ilyen megoldások.
Ezért szokták cserélhetőre megépíteni és a vizsga idejére visszarakják az eredeti lámpa belsőt. :-)


vas. nov. 15, 2009 10:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
Freestyle írta:
Üdv lámpaépítők!
Esetleg ajánlhatnátok valami jó ár-érték arányú, a Luxeonnál nagyobb fényerejű fehér LED-eket tolatólámpának. Utoljára 700/db áron vettem Luxeon Rebellt, csak már sajnos kifogyott ez a a forrás.

Esetleg Cree XR-E R2 ? 3,7 Watton akár 250 Lumen, fehér színű. Szeirntem eléggé megéri, sok helyen kapható.
Vagy XP-G R5, 370 Lm, 3,3 W, de többe kerül főleg a szállítás miatt.
Kérdés persze miért kell olyan erős, hisz az csak egy helyzetljelző gondolom.


Rosszul gondolod, :) ezek hátsó tolató lámpák. Tolatáskor ezzel látsz a sötétben hátrafelé. Gyárilag 1db 21W-os izzó van. Az ~240lm. Cree XR-E R2 elég barátságosnak hangzik. Árnak utána nézek.
Gondolkodok még előre is valami LED-es menetfényen nappalra, ne a 100W-os tompítottak menjenek már nappal.


vas. nov. 15, 2009 10:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Üdv lámpaépítők!
Esetleg ajánlhatnátok valami jó ár-érték arányú, a Luxeonnál nagyobb fényerejű fehér LED-eket tolatólámpának. Utoljára 700/db áron vettem Luxeon Rebellt, csak már sajnos kifogyott ez a a forrás.

Esetleg Cree XR-E R2 ? 3,7 Watton akár 250 Lumen, fehér színű. Szeirntem eléggé megéri, sok helyen kapható.
Vagy XP-G R5, 370 Lm, 3,3 W, de többe kerül főleg a szállítás miatt.
Kérdés persze miért kell olyan erős, hisz az csak egy helyzetljelző gondolom.


vas. nov. 15, 2009 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Sőt, műszaki vizsgán is megfelelt, nem szóltak érte semmit.


Ez azért lehet, mert nem a KPM-hez vitted, onnan kivágtak volna... :wink:


vas. nov. 15, 2009 9:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Üdv lámpaépítők!

Igaz nem bringalámpa, de gondoltam megosztom veletek.
Kocsim hátsó lámpáit LED-esítettem be.
Hátha valaki gondolkodik hasonlón, annak jó kiindulási alapnak.

Helyzetjelzők
Ködzárók
Féklámpák
Tolatók


A piros LED-ek azok Luxeon K2 emmiter-ek. A fehérek meg Luxeon Rebell természetes fehérek. Ez még tavaly ősszel készült el, azóta is tökéletesen működnek.
A meghajtó elektronika nem egy bonyolult áramkör. 3db LM317 áramgenerátoros üzemben, 700mA áramra beállítva. Ezek hajtanak 2-2-2 sorosan kapcsolt LED-et. A helyzetjelzőt pedig ~60mA árammal meghajtva ugyancsak egy LM317 táplálja.
Ezzel a felállásal a gyárinál jobban látható hátsó világítást készítettem, de még nem zavaró a mögöttem haladók számára. Sőt, műszaki vizsgán is megfelelt, nem szóltak érte semmit.

Az irányjelzőknek nemrég rendeltem Ebay-ről kínai, 40-60lm-nek mondott, 1W-os borostyánsárga LED-eket. Teszt erejéig a névleges 500mA-es árammal meghajtva, 2db sorbakötve produkát akkora fényerőt, mint a piros Luxeon-ok a féklámpákban. Számottevően nem melegedtek. Ezeket 700-750mA-es árammal gondolom meghajtani, mivel nem folyamatosan világítanak, hanem villognak. Így elégnek kell lennie 2 LED-nek 1 irányjelzőhöz.



Röviden ennyi.

Esetleg ajánlhatnátok valami jó ár-érték arányú, a Luxeonnál nagyobb fényerejű fehér LED-eket tolatólámpának. Utoljára 700/db áron vettem Luxeon Rebellt, csak már sajnos kifogyott ez a a forrás.


szomb. nov. 14, 2009 23:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Komaki írta:
Hasonlót láttam én is a bolhapiacon, de az 7-es volt.

5mm-es lednek miért kell ilyen tükör?


én tesco-s tekerős újratöltős lámpában láttam de csak 3-as és tükör nélkül látszott hogy nagy a különbség tehát hasznos is lehet:D


szomb. nov. 14, 2009 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Hasonlót láttam én is a bolhapiacon, de az 7-es volt.

5mm-es lednek miért kell ilyen tükör?


szomb. nov. 14, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Elég régi hsz-ra reagálok tudom de nekem is van hasonló foncsorom!
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11921
Igaz ez kínai 500ft-ot semmitérő lámpáról van te kísértetiesen hasonlít rá.
Ilyenemvan: :shock: :D
Kép
Kép
Itt azé befigyel a kínai krixkrax :)

8ledes, 2,3cm mély; 8,8 széles 5mm-es ledet fogadott még fénykorában :lol: Jókis műanyag.

De akkor nagyonjó spotos fényevolt.


szomb. nov. 14, 2009 15:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
jetro írta:
és van többféle is pl a cr-39 elvileg karcállóbb mint a sima plexi de itt van még több féle és biztos be lehet szerezni más formában is bár talán ez is jó :D
http://www.kangjuoptical.com/cp.asp?gcl ... zAodb2ZtCQ

Na jó, a sima plexinál az is karcállóbb, ha rálehelek :D
Ahogy tudom, elég erősek ezek, de kérdés, milyen vastagok? Mert ha folyton törölgeted róluk a koszt, vagyis homokkal csiszolod őket, lehet megadják magukat. Lehet, hogy kemény, mondjuk gyémánt bevonat, de amivel ragasztják, lehet letöredezik. Én mindenesetre üveget alkalmazok majd a készülő lámpámban is (épp ma köszörültem egyet bele).
Egy komoly eséstől, ahol törik az üveg, másnak is baja lehet már. Tükör például, deformálódik, lepattogzik a bevonat. Akrill optika is eltörik egy idő után szerintem.

Ha meg kitörik az üveg, kicseréled, nem egy nagy összeg. Viszont ha karcolódik a plexi, hol a határ, ahol cseréled?


végülis, csak eddig se túl pehelysújú a lámpám :D


szomb. nov. 14, 2009 14:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
jetro írta:
és van többféle is pl a cr-39 elvileg karcállóbb mint a sima plexi de itt van még több féle és biztos be lehet szerezni más formában is bár talán ez is jó :D
http://www.kangjuoptical.com/cp.asp?gcl ... zAodb2ZtCQ

Na jó, a sima plexinál az is karcállóbb, ha rálehelek :D
Ahogy tudom, elég erősek ezek, de kérdés, milyen vastagok? Mert ha folyton törölgeted róluk a koszt, vagyis homokkal csiszolod őket, lehet megadják magukat. Lehet, hogy kemény, mondjuk gyémánt bevonat, de amivel ragasztják, lehet letöredezik. Én mindenesetre üveget alkalmazok majd a készülő lámpámban is (épp ma köszörültem egyet bele).
Egy komoly eséstől, ahol törik az üveg, másnak is baja lehet már. Tükör például, deformálódik, lepattogzik a bevonat. Akrill optika is eltörik egy idő után szerintem.

Ha meg kitörik az üveg, kicseréled, nem egy nagy összeg. Viszont ha karcolódik a plexi, hol a határ, ahol cseréled?


szomb. nov. 14, 2009 13:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
jetro írta:
feltaláltak karcmentes bevonatot is:D nem tudomk hogy tudnánk mi olyat csinálni de van olyan :lol:

Veszel egy ilyen karcmentes CD lemezt, és kivágod a szükséges darabot. Adatréteg meg lehúzható. Persze nem a legerősebb, de jól befogva biztos elég.
Mondjuk azért azt nem hiszem, hogy olyan nagyon strapabíró lenne ez a bevonat.



és van többféle is pl a cr-39 elvileg karcállóbb mint a sima plexi de itt van még több féle és biztos be lehet szerezni más formában is bár talán ez is jó :D
http://www.kangjuoptical.com/cp.asp?gcl ... zAodb2ZtCQ


szomb. nov. 14, 2009 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
jetro írta:
feltaláltak karcmentes bevonatot is:D nem tudomk hogy tudnánk mi olyat csinálni de van olyan :lol:

Veszel egy ilyen karcmentes CD lemezt, és kivágod a szükséges darabot. Adatréteg meg lehúzható. Persze nem a legerősebb, de jól befogva biztos elég.
Mondjuk azért azt nem hiszem, hogy olyan nagyon strapabíró lenne ez a bevonat.


szomb. nov. 14, 2009 12:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
jetro: nem karcolódik. Pláne bringán gondlom felcsapja a sarat, azt letörlöd, szép karcokat csinál rajta. Egy idő után homályos lesz az egész, a fele fényt nem engedi ki. Az üveg meg nem olyan nagyon törékeny ám, ha be van fogva egy búrába, pláne ha valami vastag, 3-4 mm-es ablaküveg.


feltaláltak karcmentes bevonatot is:D nem tudomk hogy tudnánk mi olyat csinálni de van olyan :lol:


szomb. nov. 14, 2009 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. júl. 04, 2009 8:40
Hozzászólások: 157
Hozzászólás 
jetro: nem karcolódik. Pláne bringán gondlom felcsapja a sarat, azt letörlöd, szép karcokat csinál rajta. Egy idő után homályos lesz az egész, a fele fényt nem engedi ki. Az üveg meg nem olyan nagyon törékeny ám, ha be van fogva egy búrába, pláne ha valami vastag, 3-4 mm-es ablaküveg.


szomb. nov. 14, 2009 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
LaciSupreme írta:
jetro: 2%-ot nyel el vagy tükröz vissza? Mert ezt tudja már réges-rég a fémgőzölt tükröződésmentes üveglap. Az olcsóbb valoszinűleg..
Plexit? :? Üveg nem jobb?

más: Valami érdekeset vettem ma észre.
Egy üvegla felületét megköszörültem erősen. Tehát rengeteg árok keletkezett rajta. Namost ez nagyon kiegyenlítette a fényt. Sokkal inkább, mint a (gondolom) homokfúvott diffuzorok.
Miután valamilyen folyadékot tettem rá, a veszteség is igen lecsökkent, de a kiegyenlítés ugyan úgy működött.


hát jó, de az nehezebb é törékenyebb vagy tud valamit amiről én nem tudok? :D


szomb. nov. 14, 2009 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség