Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 29, 2024 0:45



Hozzászólás a témához  [ 2563 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 52  Következő
"Amatőr" kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Esetleg egy rajz róla?


kedd márc. 23, 2010 12:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
HiMen írta:
És persze ha trafóról megy, ne töltse vissza az akkukat.


???

Egyébként nagyon egyszerû: mindkét helyrõl (schottky) diódával kell levenni a delejt (a trafónál ez úgyis adott) és akkor egyik se pumpál vissza sehova se áramot. A fogyasztó azt terheli, amelyiknek nagyobb a feszültsége.


kedd márc. 23, 2010 12:11
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Ti hogy oldjátok meg, hogy egy eszköz trafóról működjön, de ha elmegy az áram akkor megszakítás nélkül menjen tovább akkuról. És persze ha trafóról megy, ne töltse vissza az akkukat.


kedd márc. 23, 2010 12:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 25, 2004 11:28
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Zselés ólom akku töltése
A gépkocsimba beszereltek egy plusz akkumlátort(zselés) a riasztórendszer szerelésekor. De csak egy dióda közbeiktatásával direktben rákötve a gépkocsi akkumlátorára. Attól félek, hogy a zselés akku öregedésével, majd tönkrementével túl nagy terhelést ró a nagy akkulátorra és tönkre is teheti azt. Érdemes valami akkutöltő elektronikát beszerezni(létezik ilyen?) vagy nem okoz semmilyen problémát a direktbe kötőt akksi?


szer. jan. 27, 2010 16:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
uC esetén kell:

- uC (12f508, 8DIP, 150Ft)
- hidegítõ kondi (<10Ft)
- nyomógomb, led, ízlés szerinti tokozás

uC-be a program leírást, deszkamodell elkészítés vállalom.


szer. jan. 27, 2010 0:29
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Az alábbi problémával kerestek meg.
Adott egy CREE led (vagy több max 3-4) és kellene hozzá egy olyan áramkör ami egy gombnyomásra folyamatosan ráadja a tápot (3,7V akku) majd egy újabb gombnyomásra leveszi. Tehát a lényeg hogy folyamatosan nőjön és csökkenjen a fényereje (0 és a teljes között) kb. 1,5-2s alatt, mindezt egy-egy gombnyomásra.
Az ák.-nek a lehető legkisebbnek kéne lenni. Megoldható ez valahogy 555-el, vagy PIC/AVR kéne hozzá?
Az illető fizetne is érte ha valaki megtervezné/legyártaná.


kedd jan. 26, 2010 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Endiman1980 írta:
Sziasztok!

mit jelent ezen az elosztón a "power pass" kimenet? miben más mint a többi? ill. mit lehet rákötni? :)


A táv táplált erősítőkkel szerelt antennarendszerekben alkalmazzák.


kedd jan. 19, 2010 11:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 17, 2010 18:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget kérnék, elromlott elektromos futógépünk (már nem először), és most valami IC ment tönkre benne, amihez nem talált a szerelő cserére alkalmasat. Szeretném kiváltani a vezérlőpanelt, nincs szükségem semmi kijelzőre, csak hogy tudjam lehetőleg fokozatmentesen állítani a hajtómotor fordulatszámát nullától maximumig.
A motor adatlapja:
Permanent magnet DC motor
Enclosure : open
Electrical rating : 220 V DC FF 1.0 AOM
Input 3 HP 4500 RPM 4 AMPS

Ennyi van ráírva....
Tudna valaki ajánlani valamit a probléma megoldására?
Köszönöm.


vas. jan. 17, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 09, 2007 22:14
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Szerintem egyenes - nem "csatolt" kimenet. Sima átkotés, áthidalás. A többi vmilyen módon csatolva van.


szomb. jan. 16, 2010 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Endiman1980 írta:
Sziasztok!

mit jelent ezen az elosztón a "power pass" kimenet? miben más mint a többi? ill. mit lehet rákötni? :)


Lehet hogy a vonali táplálást adja ott ki (ha van olyan a bemeneten).
Vagy kevesebb veszteséggel osztja oda a jelet?...


csüt. jan. 14, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 22, 2009 4:53
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok!

mit jelent ezen az elosztón a "power pass" kimenet? miben más mint a többi? ill. mit lehet rákötni? :)

Kép


csüt. jan. 14, 2010 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Szerintetek lehetséges villanócsövet (11J energiával) helyettesíteni ledekkel relatíve olcsón (néhány ezer forint)? Ugyan számoltam kétféle módon is, de túl magas csúcsáram jön ki. Ha kell, leírom, hogyan jöttek ki.


hétf. jan. 04, 2010 0:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Kösz Spafi, ezt az IC-t már régebben is néztem, csak vmiért úgy értelmeztem, hogy a 3 kapcsoló csak egyszerre működik.
Szerintetek a fentebb említett drv102-t le lehetne koppintani? 555-el építeni egy astabilt a tartási áramnak negfelelő kitöltési tényezővel, üzemen kívül a reset láb 0-án tartaná a kimenetet. Bekapcsoláskor 5V kerül rá, elindul az astabil, meg egy monostabil adna egy indító impulzust.


hétf. dec. 28, 2009 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Van olyan CMOS kapcsolo mint a 4066, csak morse kivitelben?


http://www.elec.qmul.ac.uk/staffinfo/da ... s/4053.gif

Bár elektromos paramétereiben kissé más.


vas. dec. 27, 2009 14:38
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
A +-12 azért van mert ezek már megvannak (és szükségesek) a cucc egyéb részeihez. Nem akartam egy külön 24V-os tápfeszt építeni.
Kiprópáltam az általad javasolt megoldást. 1500uF kondival működött jól.
Amúgy ezt a 2 szintű meghajtást sajna nem én találtam ki. Ahogy keresgéltem találtam ezt: http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/drv102.pdf
Itthon lehet ilyesmit kapni?

Eszembe jutott egy másik ötlet is. 2 kapcsolótranyóval meg lehetne oldani, hogy 100ms-ig 24V-ot, utána 5V-ot kap a tekercs. Nagy előnye lenne, hogy jóval kevesebb hőt fejlesztene mint az ellenállásos vagy az 1 tranyós áramgenerátoros rendszer. Hátránya, hogy kellene a 0-hoz képest 24V. Van olyan CMOS kapcsolo mint a 4066, csak morse kivitelben? Én nem találtam.


vas. dec. 27, 2009 13:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gelez írta:
Egy 24V 300mA -es szelepet szeretnék kapcsolni TTL jellel, +-12V tápfesszel. A tekercs üzem közben nagyon melegszik, ezért azt találtam ki, hogy csak a behúzáshoz kell 300mA, a tartáshoz elég lesz 70 is.
Ezzel kísérletezgetek:
http://kepfeltoltes.hu/091225/drv_www.k ... es.hu_.jpg
Mûködik,csak van egy gond. A tartófeszültség oszcillál. A vasmag behúzott állapotában hallhatóan sípol. Hogyan lehetne ezt megszüntetni, eesetleg van jobb ötletetek a meghajtásra?
üdv:zoli


Miért +/-12V hajtod meg, az opa miatt? Mert egyébként megfelelõ lenne egy egyszer open kollektoros erõsítõ kapcsolás is...
A te kapcsolásod azért rezeg, mert az 1MEGAohm / 100n szép késleltetést vág bele a negatív viszacsatolásba.

Tehát a megoldás: egy open kollektoros, földelt emitteres erõsítõ kapcsolás, a zéner a fezsültségszint illesztés miatt kell, és egy soros ellenállás a tekercshez, hogy csak 70mA-t fogyasszon üzem közben. A behúzást pedig egy, a soros ellenállással párhuzamosan kapcsolt néhány uF-os kondival lehet biztosítani.


pén. dec. 25, 2009 13:00
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Egy 24V 300mA -es szelepet szeretnék kapcsolni TTL jellel, +-12V tápfesszel. A tekercs üzem közben nagyon melegszik, ezért azt találtam ki, hogy csak a behúzáshoz kell 300mA, a tartáshoz elég lesz 70 is.
Ezzel kísérletezgetek:
http://kepfeltoltes.hu/091225/drv_www.k ... es.hu_.jpg
Működik,csak van egy gond. A tartófeszültség oszcillál. A vasmag behúzott állapotában hallhatóan sípol. Hogyan lehetne ezt megszüntetni, eesetleg van jobb ötletetek a meghajtásra?
üdv:zoli


pén. dec. 25, 2009 12:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor kapásból felejtsd el az összes előtétes megoldást, mert azokkal csak még rosszabb lesz, mint egy jól méretezett segédfázisos kapcsolással! Ennél jobb táplálást csak úgy tudsz biztosítani, ha egy háromfázisú autótrafóval letranszformálod a 400 V-ot.


szomb. dec. 19, 2009 21:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
a harmadik kivezetésre egy másik fázist kondival sorosan?


Nem, ugyanazt a fázist (vagy a nullát, ekkor a forgásirány változik). Egyfázisú, illetve segédfázisos kapcsolás.

Nem tudom, hogy ebben az esetben mennyire romlik a hatásfok, ez egy 3 lépcsős vákumszivattyút hajt meg, és eredetileg is hozzávaló volt, attól félek, mélyebb vákumszint mellett leáll a motor.


szomb. dec. 19, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
a harmadik kivezetésre egy másik fázist kondival sorosan?


Nem, ugyanazt a fázist (vagy a nullát, ekkor a forgásirány változik). Egyfázisú, illetve segédfázisos kapcsolás.


pén. dec. 18, 2009 23:56
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
SPafi írta:
Két kivezetésre 230 V, a harmadikat pedig kondenzátoron keresztül kösd be! Pár mikrofarád talán elég az indításhoz, ha induláskor nincs terhelve a tengely, de ha terhelve van, akkor biztos hogy jóval több kell.

Terhelve kellene, hogy elinduljon. Tehát 2 kivezetésre 1 fázis és 0, a harmadik kivezetésre egy másik fázist kondival sorosan?


pén. dec. 18, 2009 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Két kivezetésre 230 V, a harmadikat pedig kondenzátoron keresztül kösd be! Pár mikrofarád talán elég az indításhoz, ha induláskor nincs terhelve a tengely, de ha terhelve van, akkor biztos hogy jóval több kell.


pén. dec. 18, 2009 19:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Van egy 3 fázisú 200W-os motorom, aminek deltába van kötve a belseje, és csak 3 kivezetése van (szóval nincs mód csillagba kötni), viszont 200V vonali feszültséget igényelne a 400 helyett.
A kérdésem az, hogy hogy érdemes megoldani az üzembe helyezését? Először induktív előtétre gondoltam, de aztán inkább kapacitív osztóval gondoltam, hogy megoldható lenne egyszerűbben (ha jól emlékszem 1-3uF körüli kondikat számoltam hozzá). Azonban most az jutott eszembe, hogy sima 100W-os izzókat is beköthetnék, viszont ebben az esetben a motor nem tudom, hogy be tudna-e indulni segítség nélkül (igaz, hogy az égők is egy ideig nagy áramot átengednek, de hogy elég-e a motornak, nem tudom).


pén. dec. 18, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Oh tenyleg, nem tudom miert nem jutottak eszembe ezek, mint soros impedanciak. Hiszen itt AC-rol van szo, nem csak ellenallassal lehet operalni.
A diodas dolgot szerintem kihagyom, egy tekercs vagy egy kondenzator vagy nehany ellenallas nekem idotallobbnak tunik, mint diodak. A munkahelyemen tobb szetrobbant diodat lattam, mint szetrobbant tekercset, vagy foliakondenzatort :-)

Koszi a tippet!


kedd dec. 15, 2009 23:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ha jól sejtem, akkor univerzális motorról van a körfûrészben, ugye? Próbáld ki, hogy nem ellenállással, hanem egy diódával lágyindítasz!

(no, meg kondival és tekerccsel is lehet lágyindítani)


kedd dec. 15, 2009 0:16
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy ismerosomnek van egy 230V-rol uzemelo 1100Wattos korfuresze, ami bekapcsolaskor akkora nyomatekkal indul, hogy a motor tengelyeben levo hornyot tobbszor eldaralta mar.
Ezt az indulo-nyomatekot kellene csokkentenem.
Egy sima trafohoz valo lagyindito-aramkorre gondoltam. Kiprobaltam, az elgondolas jo is, viszont 2 inditas utan a 68 Ohmos 20W-os huzalellenallas elegge meleg lett, majdnem forro. Marpedig ezt a gepet eleg gyakran kapcsolgatjak ki-be.
Tehat, a soros ellanallas teljesitmenyet (hokapacitasat) kellene drasztikusan megnovelnem.

Arra gondoltam, hogy a Lomexben kaphato 2.2kOhm, 5W-os keramiatokos ellenallasokbol parhuzamosan kotok (legalabb) 20darabot (eredo ellenallas: 110 Ohm), es ezeknek az ellenallasoknak a tetejere egy hutobordat ragasztok FBS ragasztoval. A hutoborda segit a disszipacioban, tovabba a hutoborda aluminium-tomege noveli a teljes cucc hokapacitasat. Igy talan eleg lesz a 20db ellenallas. Ha nem lenne eleg, akkor meg tobbet (2k2-nel nagyobb ellenallasut?) kotok parhuzamosan, ujabb hutobordaval.

Mennyire tunik eletkepesnek az elgondolasom? :-)


hétf. dec. 14, 2009 23:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
FeF és Többiek!

Nem biztos, hogy minden célra jó a Multifuse-biztosíték.
Tápegységekbe igen, akkutöltőkbe igen, hangsugárzókba talán, de valószínűleg félvezető-szerű működésük sok mindenbe beleszólhat. Minimális az átmeneti ellenállása, majd hirtelen szakadásba megy át, míg meg nem szakítjuk az áramkört, akkor újra "feléled".
Ez nem azonos a biztosíték-ellenállással, ennek más a szerepe, valamekkora disszipációja van, a terhelhetőség függvényében, utána kiolvad, megszakad, mint egy biztosíték. 1-22 Ohm közötti értékűek, legalábbis ezekkel találkoztam leginkább, monitorokban és egyéb elektronikai tápkörökben, TV-ben használnak ilyen biztosíték-ellenállásokat.
Mint a neve is mutatja, van ellenállása és ezáltal terhelhetősége is, főleg kisebb teljesítményekre használatos.

Üdv! SMA


kedd dec. 08, 2009 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Mostanában több helyen olvasgatva látom, hogy egyre több szó esik a multifuse-okról. Egy olyan kérdésem lenne, hogy áramkorlátozó elemnek lehet-e használni az ilyesmit, pl. teljesítmény-ledekhez, vagy ehhez túl sokat disszipálna? Vagy a karakterisztikájából adódóan nem disszipál annyit mint egy natúr ellenállás?


hétf. dec. 07, 2009 2:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves fine2006 és Többiek!

Örülök, hogy sikerül megjavítani.
Nézd meg azért, hogy mi van ráírva a biztosítékra, mert azonos áramra is készülnek különböző kioldási gyorsasággal. (F-gyors, L-lassú, N-normal, M-közepes, stb. )

Üdv! SMA


vas. dec. 06, 2009 11:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás stk
Bizti csere után minden ok.

Örülök, hogy régen talán valamivel jobban odafigyeltek a szakemberek a hifi minőségére, és a hifi védelmére. (sharp cdx200av midi hifi, 1993) Nem tudom, hogy a mostani hifik esetén is biztosítják-e többszörösen a hifi védelmét. Talán a sony igen, de sok gagyi mini hifinek nevezett tákolmány készül.
Úgy látom, hogy az 5 biztosíték (2A 250V,1.6 250V..). valóban ér valamit. Pedig már arra gondoltam ic csere.
Köszönöm a segítséget.


szer. dec. 02, 2009 7:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás stk
Köszönöm SMA.
Megnéztem a biztosítékokat (rámértem multival), 5-ből 1 rossz. Ma veszek helyette (1.6A) másik biztosítékot, remélem megoldódik a probléma. Utána jöhet az ic részletes vizsgálata. (Eddig úgy tűnik, hogy a forrasztás nem engedett el.)
Örülnék, ha a probléma megoldódna egy bizti cserével.


kedd dec. 01, 2009 7:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
SPafi írta:
Lehet, de akkor lesz igazán hatékony, ha a két végfokot ellentétes fázisban hajtod, és megfordítod a kimeneti csatlakozó polaritását.

A második rajzodnak viszont kirobbanó sikere lesz, ha megépíted.

Köszönöm a gyros választ :)
Egy darab mono végfokról van szó TDA7294-el, kiegészítve egy szűrőfokozattal (szub-erősítő lesz)
A "hangsúlyból" ítélve a második nem úgy alkotna kirobbanó sikert, ahogy az kívánatos lenne :D Pedig, mintha két független trafó+tápegység lenne sorosan kapcsolva. Plusz még egy nagy kondi rákötve a két szélső kapocsra, persze még az összegzett feszültség is praktikusan alatta marad annak, amit a kondi elbír.


kedd dec. 01, 2009 0:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lehet, de akkor lesz igazán hatékony, ha a két végfokot ellentétes fázisban hajtod, és megfordítod a kimeneti csatlakozó polaritását.

A második rajzodnak viszont kirobbanó sikere lesz, ha megépíted.


hétf. nov. 30, 2009 23:30
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
Üdvözlet!

Van egy 40000µF-os kondim, és ezt szeretém felhasználni táp puffernek erősítőhöz. Mintha régen láttam volna egy olyan táp kapscolást, ami a következők szerint, a szimmetrikus táp két szélső pontjára köti a a pufferkondit, átugorva a közös 0 pontot.

Ezzel kapcsolatban fura érzésem van, mintha megszakadna a 0 vezető aztán kitudja milyen áramok lesznek majd az erősítőn belül, de tulajdonképpen mégis össze van közösítve, mert a trafón vagy a másikon a grätzeken keresztül megkapja a 0 pontot.

Szerintetek lehet-e ilyen módon bekötni egy szimmetrikus tápba a nagy puffer kondit?

Képek:
http://dan8-dll.fw.hu/symmetric_power_supply_1.png
http://dan8-dll.fw.hu/symmetric_power_supply_2.png


hétf. nov. 30, 2009 22:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves fine2006 és Többiek!

Ha teljesen süket, még nem biztos, hogy az STK-IC ment tönkre benne.
Biztosítékot ellenőrizni kell, tápfeszültségeket meg kell mérni, ha van mivel és ha van a készülékben némító-védő áramkör, azt is ellenőrizni kell. Esetleg egy relé kapcsolhatja a hangszórókat ki-be, célszerű a relét ellenőrizni, vagy annak az áramkörét, hogy az működik-e.
Fejhallgató üzemben lekapcsolja a hangszórókat? - Ha igen, akkor célszerű a fejhallgató csatlakozóját ellenőrizni, hogy rendesen működik-e, mert annak hibája is okozhatja, hogy nem ad ki hangot.
Sok sikert a hibakereséshez!

Üdv! SMA


hétf. nov. 30, 2009 17:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Segítséget szeretnék kérni egy hifi stk ic-vel kapcsolatban.

A sharp cdx200 AV HIFIM egyik napról a másikra elhallgatott. A fórumot átböngészve odáig jutottam,
hogy több mint valószínű, (mivel egy árva hangot sem hallani, sem a hangfalakból, sem fülhallgatóval hallgatva) az stk 4122II ic-je (2X15W stereo aplifier) hibásodott meg. Szeretném megkérdezni, hogy helyettesíthetem e másik stk ic-vel(STK4141II) ami többet (2x25W) bír. Köszönöm
(service manual szerint: a sharp cdx200 AV –hez való ic: STK4122II

A fenti hiba végfok hibára utal? Vagy rosszul gondolom? Köszönöm előre is a segítséget. :o


hétf. nov. 30, 2009 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Skori írta:
]Áramgenerátorokat inkább párhuzamosan köss (fele áramra beállítva). A két áramgenerátor árama összeadódik, és a disszipált telj. az áramok arányában oszlik meg (ha az áram egyforma akkor a disszipált telj. is)
Az LM317-el felépített áramgenerátor megoldásnál vannak sokkal jobb megoldások is, és némelyik alig igényel több alkatrészt.


Köszi a válaszokat! Végső soron LED meghajtáshoz kéne, 3 db SSC P4 sorbakapcsolva, ehhez egy 1 A áramgenerátor és voilá. Csak később néztem meg, hogy amik vannak dugasztápok, nem igazán tudnak 12-15 V 1 A-t leadni :S Ha 24 V-ról járatnám meg szerintem túl sokat disszipálna (ilyen táp viszont legalább van itthon).


vas. nov. 29, 2009 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
FeF írta:
Ha két, pl. LM317-ből felépített áramgenerátort sorba kötök, akkor mi lesz az eredmény? Az eldisszipált hő megoszliana a két tok között, ha pl. két külön bordára tenném őket?
Áramgenerátorokat inkább párhuzamosan köss (fele áramra beállítva). A két áramgenerátor árama összeadódik, és a disszipált telj. az áramok arányában oszlik meg (ha az áram egyforma akkor a disszipált telj. is)
Az LM317-el felépített áramgenerátor megoldásnál vannak sokkal jobb megoldások is, és némelyik alig igényel több alkatrészt.


szomb. nov. 28, 2009 21:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
FeF írta:
Ha két, pl. LM317-ből felépített áramgenerátort sorba kötök, akkor mi lesz az eredmény? Az eldisszipált hő megoszliana a két tok között, ha pl. két külön bordára tenném őket?

Ha az utolsó árama kisebb, mint az elsőé, akkor az utolsó nagyobb teljesítményt disszipálhat el, attól függően, hogy mekkora a tápja az elsőnek (ilyenkor az első feszültséggenerátoros üzemmódban dolgozik). Ha az első árama kisebb, mint a másodiké, akkor pedig az első fog jobban fűteni, de ez is függ az első tápfeszültségétől. De nagyobb áramra nem lenne jobb ötlet áteresztő tranzisztor? Van az adatlapján is.


szomb. nov. 28, 2009 19:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Ha két, pl. LM317-ből felépített áramgenerátort sorba kötök, akkor mi lesz az eredmény? Az eldisszipált hő megoszliana a két tok között, ha pl. két külön bordára tenném őket?


szomb. nov. 28, 2009 18:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 18, 2008 13:41
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hozzászólás 
Ohm írta:
SPI busszal kapcsolatban lenne kérdésem.
Ha rákötök például egy LCD kijelzőt, akkor az LCD kijelző Slave lesz, a mikrokontroller pedig Master?
Ha rákötök két Slave-et és az egy Master-ről elküldöm például 0x5252t, akkor a két Slave honnan tudja, hogy melyiknek küldtem? Nem lehet valahogy "címezni"?


Hello!

Minden slave eszkoznek van egy SS, azaz SlaveSelect laba. Csak az a slave eszkoz vesz (es ad), akinek ezt a labat nullaba huzod. Ezt a labat legtobb esetben kulon (az SPI modultol fuggetlenul) kell a master oldalon kezelni, mondjuk sima port labbal.


pén. nov. 20, 2009 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
FeF írta:
Üdv!

Az LM317-nek tudomásom szerint feszgenerátor üzemmódban legalább 3-4 volttal nagyobb bemenőfeszre van szüksége, mint a kimenő.
A kérdésem az, hogy ugyanez áll az áramgenerátoros üzemmódra is?


Igen, áll.


pén. nov. 20, 2009 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!

Az LM317-nek tudomásom szerint feszgenerátor üzemmódban legalább 3-4 volttal nagyobb bemenőfeszre van szüksége, mint a kimenő.
A kérdésem az, hogy ugyanez áll az áramgenerátoros üzemmódra is?


pén. nov. 20, 2009 10:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Szia Spafi!
Kösz a választ, azért gondoltam a pákára, mert működés közben elég jól megrezgeti a csipesz szárait.
De van itt egy másik relytély is. Egy PC-vel vezérelt ADC pár%-al más értéket ad ugyanarra a feszre, ha egy ledet is bekapcsolok a panelen. Az a különös, ha egy ugyankkora áramfelvételű ellenállást teszek ugyanoda akkor semmi gond. Vmi ötlet?


kedd nov. 17, 2009 20:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 19:36
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
SPafi írta:
Indukcióval szinte teljesen kizárt. A pisztolypáka mágneses terénél nagyon sokkal erősebb (és gyorsabban változó) forrás is kevés ehhez, hacsak nem egy keretantennára kötöd a tranyót. MOSFET-nél a leggyanúsabb a sztatikus feltöltődés. A szigetelő csipesz önmagában nem jelent semmit.

Mondjuk nekem még soha semmilyen félvezetőt nem sikerült még tönkretennem beforrasztás közben, pisztolypákával sem, pedig soha semmilyen ESD rendszabállyal nem foglalkozom.


Nekem már nem egyet sikerült kinyírni.
A 3,5w-os ledeket sorra kinyírom.

Más!

Nem tudja valaki véretlenül mi a fittyfene a harmadik kivezetés a SONY NP -F xxx szériájú lítium akkupakkon?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jjfery csüt. nov. 19, 2009 4:05-kor.



kedd nov. 17, 2009 17:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Indukcióval szinte teljesen kizárt. A pisztolypáka mágneses terénél nagyon sokkal erősebb (és gyorsabban változó) forrás is kevés ehhez, hacsak nem egy keretantennára kötöd a tranyót. MOSFET-nél a leggyanúsabb a sztatikus feltöltődés. A szigetelő csipesz önmagában nem jelent semmit.

Mondjuk nekem még soha semmilyen félvezetőt nem sikerült még tönkretennem beforrasztás közben, pisztolypákával sem, pedig soha semmilyen ESD rendszabállyal nem foglalkozom.


kedd nov. 17, 2009 0:17
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, mitől halálozhat el egy BS170 tranyó? A határértékeknek mélyen alatta maradtam, szigetelt csipesszel fogtam meg. Többet is sikerült tönkretenni, volt amelyik egy darabig múködött. Pillanatpáka lehet káros hatással rá? Nem hőre gondolok, inkább vmi mágneses indukcióra ami a tranyóban áramot gerjeszthet.
zoli


hétf. nov. 16, 2009 21:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 10, 2009 17:53
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
SPI busszal kapcsolatban lenne kérdésem.
Ha rákötök például egy LCD kijelzőt, akkor az LCD kijelző Slave lesz, a mikrokontroller pedig Master?
Ha rákötök két Slave-et és az egy Master-ről elküldöm például 0x5252t, akkor a két Slave honnan tudja, hogy melyiknek küldtem? Nem lehet valahogy "címezni"?


vas. nov. 15, 2009 17:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 27, 2008 23:14
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
T68m írta:
először is mérd meg, hogy a grétz utáni 470uF/25V-os kondin üzemszerűen mennyi a VÁLTÓfeszültség. Ha egy-kéttizedvoltnál több, akkor cseréld ki. Majd köss be vele PÁRHUZAMOSAN egy 470nF-ot!

Ezután szakítsd meg a bejövő 15V váltó MINDKÉT ágát, s tegyél be zavarszűrő tekercset, majd a tekercsek után, de a grétz elé PÁRHUZAMOSAN egy kondit, pl. 47nF-ot és.

Ezzel ez jó lesz, de ettől simán lehet, hogy még máshol (is) van baj.

0,1V-ot mutat az alsó 470-es kondin váltakozó állásban. Ettől még vehetek egy nagyobbat akár... Ebből a zavarszűrő tekercsből milyen értékűt vegyek?

Köszi


csüt. nov. 12, 2009 9:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
elõször is mérd meg, hogy a grétz utáni 470uF/25V-os kondin üzemszerûen mennyi a VÁLTÓfeszültség. Ha egy-kéttizedvoltnál több, akkor cseréld ki. Majd köss be vele PÁRHUZAMOSAN egy 470nF-ot!

Ezután szakítsd meg a bejövõ 15V váltó MINDKÉT ágát, s tegyél be zavarszûrõ tekercset, majd a tekercsek után, de a grétz elé PÁRHUZAMOSAN egy kondit, pl. 47nF-ot és.

Ezzel ez jó lesz, de ettõl simán lehet, hogy még máshol (is) van baj.


csüt. nov. 12, 2009 3:21
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2563 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 52  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség