Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 8:44



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
dhpage írta:
Hát ha hinni lehet a csatolt dokumentációnak, akkor 80 Lm/watt. Nem annyira rossz. Persze kínai cucc szóval kérdés mennyire megbízható ez az érték. :)

Megnéznéd nekem, hogy 40-50W környékén milyen árak vannak? Nekem a 100W fölösleges, de egy 40-50-es már jó lenne. Vezérlő lesz hozzá. :)


Meg persze. :-)

LED 40W P100WW6530B403200 :
1 db-tól :20838.4 Ft.
2 db-tól: 18754.6 Ft.


LED 50W WX-P50WW6550B504000:
2db-tól: 24741.4 Ft.


LED 100W WX-P100WW45100B1008000 52091.6 Ft

Elég drágák ahhoz, hogy hamis adatok legyenek, de egy SSR-90 33 dollárért jobb vétel lehet?


Veriakilis


csüt. márc. 04, 2010 17:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 16:19
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 



Jé, Dunakeszin is nyomul a led biznisz?! :-)

Mondjuk az nem világos hogy mitől 100Watt ha 5V mellett 3A -ral lehet hajtani...


csüt. márc. 04, 2010 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Van az oldalon 100W-os power LED is...

Az milyen hatékony lehet?


Hát ha hinni lehet a csatolt dokumentációnak, akkor 80 Lm/watt. Nem annyira rossz. Persze kínai cucc szóval kérdés mennyire megbízható ez az érték. :)

Megnéznéd nekem, hogy 40-50W környékén milyen árak vannak? Nekem a 100W fölösleges, de egy 40-50-es már jó lenne. Vezérlő lesz hozzá. :)


csüt. márc. 04, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 


Üdv!

Most regisztráltam a linken.
Van az oldalon 100W-os power LED is...

Az milyen hatékony lehet?
Az árát most keresem.


Veriakilis


csüt. márc. 04, 2010 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Ez a bolt már volt?

http://www.incompledlighting.eu/index.php?page=termek&id=167


csüt. márc. 04, 2010 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
pepe333 írta:
Graulálok a vezérlődhoz!


Köszi!

Azért még van hátra vele meló. Még az sem biztos, hogy megfelelően fog működni a PWM jel átadás a microchip és a ledvezérlő között.

Még régen vettem egy Chipcad vezérlőt, amin elvileg van PWM bemenet. Na azzal nem működött, pedig kipróbáltam sok frekvenciát és kitöltést.
Igaz ami benne van IC, annak a leírásában egyáltalán nincs szó külső PWM bemenetről, szerintem valamit elnézhettek a tervezésnél...

Ja és sikerült "tönkretenni" egy Attiny45-öst. Átállítottam hardverből a Reset lábat (letiltottam) és ezzel a programozhatóságát is kilőttem. :D
Persze nem meghalt, csak a Kit-es programozó így már nem látja (az ugyanis a Reset jelen keresztül vezérli a programozást), kellene hozzá egy nagyfeszültségű programozó, de annyira nem izgat, veszek másikat, 450Ft. :)

Persze a program benne van és szépen működik is, csak megváltoztani nem tudom. :)


Leadtam Lomexnél a maradék alkatrészekre is a rendelést. Remélem pénteken el is tudom hozni.
Sajnos az egyik tekercset át kellett terveznem, egyszerűen itthon nem kapható 22uH-s tekercs ami tud min. 4A-t. Lefuttattam egy tesztet 10uH-ra és nem romlott sokat a hatásfok, a vezérlés is stabil maradt, így kicseréltem.

Egész jó lett a hatásfok az utolsó mérés szerint: input 43W, ledeknél kimenet 40W, amit ha jól számolok 93%-ra jön ki.


csüt. márc. 04, 2010 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 29, 2009 22:18
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ózd
Hozzászólás 
Graulálok a vezérlődhoz!


szer. márc. 03, 2010 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Nóra Norbert írta:

Csak nem a 4,7 uH-s tekercsre gondolsz, ami a HEStore-nál kapható? :roll:


Az az, csak nem 4.7, hanem 40! :)

Na jó híreim vannak, megérkeztek a kis körömpiszok 3755-ösök. :) Hát nem nagyok...kihívás lesz forrasztani, meg a nyákgyártás se lesz egyszerű, de majd ha tömeggyártok, akkor úgy is csináltatni fogom profi nyákosnál ültetéssel.

Most még a maradék alkatrészt kell beszerezni Lomexnél, aztán hétvégén elvileg már össze is tudom rakni az első próbadarabot.

Az AVR programozás is haladt közben, bár konkrétan jó nagyot szívtam a gombvezérléssel...ugyanis sehogy sem akart rendes stabil gomblenyomást produkálni...
Végül úgy 2:00 óra körül éjjel megvilágosodtam és kidobtam a kondenzátorokat a gombokról. (egy példakapcsolásban ajánlottak kondenzátort és azt hittem jó lesz) Kiderült, hogy végig azok okozták a gondot, mert tönkretették a jelet, amit egyébként szoftverből szépen le lehet kezelni (pl. a megfelelően hosszú gomblenyomás érzékelése, stb.)

Most tökéletesen vezérli a PWM jelet: az egyik gomb lefele a másik felfele lépteti az előre meghatározott tömb (fényerő fokozatok) alapján a fényerőt. Ez most 6 fokozat (Off, 1,2,3,4,Full), de persze akármi leprogramozható.


szer. márc. 03, 2010 10:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Az SSR-90-et egy olyan optika, vagy tükör mögé tenném, ami egy autó reflektorhoz hasonlóan nagy távolságra fókuszál, pontosabban nagyobb távolságra (300-400m-re) terít, a 3 db MC-E-t pedig közelre teríteném.
Így közelre, messzire egyaránt nagyon jól világítana, és talán még a LED-ek hőmérsékletét is kordában lehetne tartani.
Szerencsés esetben egyenletes átmenetet tudok elérni az MC-E-k fénye, és az SSR-90 fénye között,- legalábbis ez a célom...

Vad saccolás alapján:
-Én SST-90-et mindenképp nagy optikába tenném, hogy jóóó távolra világítson. :) Pl. chipcadnál (még) kapható, egy "hibrid"-nek nevezett optika, ami egy30mm-es tükör, a közepében egy kis kiegészítő (fresnel) lencsével, most tűrhető áron. Vagy esetleg valami óriás nagyító mögé raknám (Deal)... :roll:
-1-ik MC-E-t mindenképpen tükörbe raknám, hogy legyen egész szélesen is szórt fény. Pl. egy BOOM-wide tükörbe.
-A maradék 2 MC-E-t meg talán LEDIL MC-E-hez való négyszög optikába -keskeny nyílásszögű, diffúz. :roll: (Ha szükséges, a 4-zet fülek lereszelhetők, hogy körré váljon. :wink: )



Meg én inkább nem klasszikus rúdlámpa alakban gondolkodnék, hanem inkább nyeles lámpában. Ott talán kényelmesebben elhelyezhettő kellő mennyiségű hűtőborda (a nyele sem forrósodik), akku elhelyezés, súlypont is jobban megoldható (meg lerakva is használhatóbb). :D
Kép


szer. márc. 03, 2010 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Sziasztok!

1 db SSR-90 (SSR-90-W65S-R11-GN100), és 3db Cree MC-E LED-el akarok építeni egy akkus rudlámpát.
Az SSR-90 középen lenne, a 3 db MC-E pedig körülötte.

Az SSR-90-et egy olyan optika, vagy tükör mögé tenném, ami egy autó reflektorhoz hasonlóan nagy távolságra fókuszál, pontosabban nagyobb távolságra (300-400m-re) terít, a 3 db MC-E-t pedig közelre teríteném.
Így közelre, messzire egyaránt nagyon jól világítana, és talán még a LED-ek hőmérsékletét is kordában lehetne tartani.
Szerencsés esetben egyenletes átmenetet tudok elérni az MC-E-k fénye, és az SSR-90 fénye között,- legalábbis ez a célom.

Tud valaki ötletet adni arra, hogy milyen váz-donor felelne meg erre a célra, illetve milyen tükör/optika kéne az SSR-90, és az MC-E LED-ekhez.

Van egy olyan elképzelésem is, ha nem találok megfelelő vázat, hogy egy megfelelő vastagságú, és átmérőjű alumínium csövet esztergáltatok megfelelő méretre, amin a hőt 3 db (Conradban kapható) átmérő 6-os, vagy 8-as heatpipe-al terítem szét.

Természetesen az akkuk, és az elektronika is kérdéses még egyelőre.


A segítséget, és az ötleteket előre is köszönöm:


Veriakilis


UI.: a lámpát hobbiból, és kísérletezés képen készítem.


szer. márc. 03, 2010 0:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dhpage írta:
Meg szép darab tekercsek is, amik majd a boost áramkörhöz fognak kelleni.


Csak nem a 4,7 uH-s tekercsre gondolsz, ami a HEStore-nál kapható? :roll:


kedd márc. 02, 2010 0:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Komaki írta:
Köszi! Akkor remélem, hogy ez enyémet se fogják vámolni. Több dolgot rendeltem egy-egy hét halasztássl pont azért, hogy ne egy csomagban küldjék. Az ünnepük miatt viszont feltorlódtak a rendelések és egyszerre küldték el, úgyhogy most egy cipősdoboz nagyságú csomagra számíthatok tele értékes cuccokkal.


Ha a DX-ről rendeled, akár 2 perces halasztás se számít, ha külön rendelés, külön csomagolják, nincs kivétel. De inkább az szokott lenni, hogy egyet is különbontanak... és megjön aláírósan az ami 2 $ értékű, a drágább meg sima csomagként...


hétf. márc. 01, 2010 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Na este ugrik a majom a vízbe. Megjött a HEshop-os csomag az AVR programozóval és 3db Attiny45-össel. :)
Meg szép darab tekercsek is, amik majd a boost áramkörhöz fognak kelleni.

Hétvégén már összedobtam pár programot, de még csak szimulátorban működnek, az meg még nem az igazi. :roll: Este gyorsan összeépítem a programozót (Kit-es) és hatalmas C-s programozási gyakorlatommal villogtani fogok egy ledet. :D


hétf. márc. 01, 2010 15:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Köszi! Akkor remélem, hogy ez enyémet se fogják vámolni. Több dolgot rendeltem egy-egy hét halasztássl pont azért, hogy ne egy csomagban küldjék. Az ünnepük miatt viszont feltorlódtak a rendelések és egyszerre küldték el, úgyhogy most egy cipősdoboz nagyságú csomagra számíthatok tele értékes cuccokkal.


vas. feb. 28, 2010 22:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Komaki írta:
Off:
Nektek vámoltak már meg DX-es csomagot? Ha igen, akkor az mekkora méretű és értékű volt?
Az azonosító számmal meddig lehet követni a csomagot? Lehet egészen a megadott városig, vagy Magyarország területén megszűnik ez a szolgáltatás?
Kösz előre is a válaszokat.


Nekem még soha nem vámoltak. Persze volt felbontott csomag, amit átnéztek, de ezeken általában szerepelt a lézer szó, vagy hasonló vám szempontjából kétséges név. Az biztos, hogy semelyik csomag után sem kellett még fizetnem.

A regisztrált csomagnál nincs követés, csak azt látod, hogy eljött Hong Kong-ból. A drágább küldésnél elvileg kell legyen magyarországon is, de ilyet még nem kértem.


vas. feb. 28, 2010 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Komaki írta:
Off:
Nektek vámoltak már meg DX-es csomagot? Ha igen, akkor az mekkora méretű és értékű volt?
Az azonosító számmal meddig lehet követni a csomagot? Lehet egészen a megadott városig, vagy Magyarország területén megszűnik ez a szolgáltatás?
Kösz előre is a válaszokat.


Inkább azokat bontották ki nekem, ami több részletben érkezett és ebből kifolyólag nem volt semmi leírás a vámárunyilatkozaton hogy mi is az, mekkora értékű, és viszonylag nagyobbacska dolog volt (P7-es lámpa pl.).
Hozzáteszem, nem valami szépen csomagolják vissza.. :/

Szerk: Vámolás idáig nekem sem történt, a vámmentes határt egy esetben sem léptem át.

Egyszerű regisztrált csomagnál addig lehet követni, hogy Hongkongból feladják. EMS-el szerintem sokkal tovább.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FeF hétf. márc. 01, 2010 21:59-kor.



vas. feb. 28, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Off:
Nektek vámoltak már meg DX-es csomagot? Ha igen, akkor az mekkora méretű és értékű volt?
Az azonosító számmal meddig lehet követni a csomagot? Lehet egészen a megadott városig, vagy Magyarország területén megszűnik ez a szolgáltatás?
Kösz előre is a válaszokat.


vas. feb. 28, 2010 18:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Álló helyzetben, szobában forró lesz, de nem fog megsülni a led. Menetszélben legfeljebb langyos lesz.


vas. feb. 28, 2010 12:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Megvan a végleges hűtőbordám. Ennél nagyobbat már nem akarok használni, nehogy orrnehéz legyen a bicikli. Viszont nem tudom a hőellenállását.

Ki milyen progit használ hűtés méretezéshez?

Hűtőfelület adatok: 3 mm vastag 40*70 mm fényes sima alu, középen végig (70mm), 19 mm széles csíkban elhelyezkedő 7 db 5 mm magas, 1mm vastag bordával.
Ennek szeretném tudni a hőellenállását. Valahol 10 K/W körül?

Ez mennyire melegedhet vízszintesen álló bordákkal, 1A-en hajtott XR-E Q5-tel? (álló helyzetben, ill. 25 km/h-nál) A hőellenállás sebességfüggését saccolni se tudom. :oops:


vas. feb. 28, 2010 11:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 11:06
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest-Törökbálint
Hozzászólás Köszönet
Nóra Norbi köszönöm szépen.

DÖG-1 Nagyon szépen köszönöm,úgy érzem csináltál a LOMEX-nek egy kis forgalmat,meg nekem egy hatalmas örömöt mert ezek után már megoldható a bringavillogóm:)Épp asszem tegnap előtt volt hogy megrémültem hogy nem leszek meg vele mire itt a jó idő,de ez nem így van most már tuti meg lesz:)
1000x köszönet

Üdv.:Babar


szomb. feb. 27, 2010 4:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kérdés
babar001 írta:
Egy kis előzmény,már kétszer írtam ide nektek(visszább) egyszer sem kaptam választ.Remélem most több sikerrel járunk:)

Szóval még mindig a kerékpár villogó a projekt.

-Ha jól olvastam, 4db AA akksicelláról lenne üzemeltetve, 4×1W-os led... Úgy nézem a linkelt áramkörök kicsit nagyobb tápfeszt igényelnek, mint a ~4V akku vég feszültség...
-Szerintem full fénnyel ne villogtass, mert nem csak a szembejövő szeme, hanem a tied is "kifolyik". :roll:
-Kb 1/2-1W fölött inkább pulzáló fény praktikus: két fényerőszint között váltogasson. Ezt egy állandó (nagyobb teljesítményű) áramforrás, és egy kisebb, ki-be kapcsoló villogó áramforrás párhuzamosításával lehet pl elérni.
pl. Én így csináltam egyszerű lámpát.

Végül is kapcsolásból, sima villogáshoz elég:
-1db Schidt inverter TC74S14FU, vagy hasonló pl. SN74AHC1G14((kicsit nagyobb méret))
-1db poti (freki beállítás) R>10K
-1db kondi (durva freki beállítás) C>10p

Az IC kimenetére pedig valami kapcsoló- áramkorlátozó rész:
a) Ledenként 1-1db J107 nagyáramú J-fet (100-200mA/fet). Ez a kapcsolást, meg a ledenkénti áramgenerálást is megoldja. :wink:
b) Vagy egy db. Mosfetet használni kapcsolónak, és led áganként 1-1 külön-külön áram korlátozó ellenállást berakni (gyári villogók ilyenek általában). Ekkor kicsit át kell variálni a kapcsolást...

Alkatrészek pl. LOMEX-benkaphatók. :wink:


pén. feb. 26, 2010 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kérdés
babar001 írta:
egyedül csak azt nem tudom ezek villognak-e,mert az fontos...


Szerintem gyárilag nem képesek villogni, mármint nincs ilyen beépített funkciójuk. A nagyobb teljesítményűt mintha lehetne külső áramkörrel vezérelni, ott talán lehetséges a villogtatás.


pén. feb. 26, 2010 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Meg lehet mondani a kép alapján, hogy ez milyen power LED lehet, vagy jobb minőségű képet kéne készítenem?


Én SSC P4-re gondolok, nagy valószínűséggel az lesz. A minap szerelgettem ilyesmit, úgyhogy ismerős :)


pén. feb. 26, 2010 8:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 11:06
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest-Törökbálint
Hozzászólás Kérdés
Hello Urak!

Egy kis előzmény,már kétszer írtam ide nektek(visszább) egyszer sem kaptam választ.Remélem most több sikerrel járunk:)

Szóval még mindig a kerékpár villogó a projekt és ehhez találltam egy két kapcsolást csak nem nagyon értek hozzá ezért az lenne a kérdésem hogy ezek szerintetek jók(ti felraknátok):
http://www.vatera.hu/kapcsolouzemu_aram ... 09651.html

http://www.vatera.hu/kapcsolouzemu_aram ... 57643.html

Ezek lennének,egyedül csak azt nem tudom ezek villognak-e,mert az fontos...
Előre is köszönöm...


pén. feb. 26, 2010 1:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Meg lehet mondani a kép alapján, hogy ez milyen power LED lehet, vagy jobb minőségű képet kéne készítenem?

OBI-ban vettem egy 3-as spot-lámpát,- 3X3W power LED van benne a dobozon levő szöveg alapján.

Kép


csüt. feb. 25, 2010 22:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
DöG-1 írta:
led-tech.de Úgy nézem az imént linkelt ledrise olcsóbb mint ez a német bolt... :roll:

De jó lenne, ha pl Lomexben lehetne vásárolni CREE ledeket... :P :roll:


Csak az a kérdés, hogy mennyiért szállít a ledrise, és mennyiért a .led-tech.de?

Lomex,- az meg mi?


csüt. feb. 25, 2010 22:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Én éppenséggel tudnék hozni innen Németországból LED-eket,- kéthavonta járok haza Magyarországra, csak még meg kell keresnem, hogy hogyan, és honnan tudok olcsó szállítással rendelni.

led-tech.de Úgy nézem az imént linkelt ledrise olcsóbb mint ez a német bolt... :roll:

De jó lenne, ha pl Lomexben lehetne vásárolni CREE ledeket... :P :roll:


csüt. feb. 25, 2010 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
dhpage írta:
Hát csak az marad aki itt a topikon is említve lett. Egyébként a Chipcad sem volt olcsó, de a Farnell még rajta is túltesz, most néztem 6200! forint nettó! egy M-bines Cool White MC-E. :(
Vagy Cutter, de ott is többen össze kell állni, mert akkor elérhetjük, hogy ingyenesen postázzák. (asszem 100$ felett már úgy van)


Én éppenséggel tudnék hozni innen Németországból LED-eket,- kéthavonta járok haza Magyarországra, csak még meg kell keresnem, hogy hogyan, és honnan tudok olcsó szállítással rendelni.
Német oldalakon keresgélek, itt lakom München-től 50-60 km-re...
Elvileg itt kell hogy legyen sok elektronikai powerledeket is árusító bolt.

A legjobb lenne olyan boltot találni, ahova egyszerűen bemegy az ember, és online megveszi mondjuk az MC-e LED-et, stb...
Csak találjak valami közeli boltot.

Veriakilis


csüt. feb. 25, 2010 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Hehe, mire jó egy microcontroller. :D

http://www.youtube.com/watch?v=yDA16dfqgeg


csüt. feb. 25, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
gozi írta:
Igen, végkiárusítás van. A Chipcad befejezi a CREE ledek forgalmazását.
További információ

Csak azt nem tudom, hogy itthon normális áron hol lehet majd CREE ledet beszerezni ezután (az általuk javasolt hivatalos disztibútor (Farnell) meg baromi drága).



Hát csak az marad aki itt a topikon is említve lett. Egyébként a Chipcad sem volt olcsó, de a Farnell még rajta is túltesz, most néztem 6200! forint nettó! egy M-bines Cool White MC-E. :(
Vagy Cutter, de ott is többen össze kell állni, mert akkor elérhetjük, hogy ingyenesen postázzák. (asszem 100$ felett már úgy van)


csüt. feb. 25, 2010 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Veriakilis írta:

Találtam egy oldalt, ahol elég olcsón kapni MC-E LED-eket,- bár lehet, hogy csak nekem újdonság:

http://www.ledrise.com/leds/high-power-leds/f_2_cree-mc-e/

Ezek az árak olsó vételnek számítanak?


Jó árak, viszont a postaköltség miatt már csak úgy éri meg, ha többen rendelünk. Vagy sima borítékban! küldik (ez elveszhet és írják is hogy nem fizetik vissza az árát), vagy biztosítva, de az már 15 EUR.


csüt. feb. 25, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 18:58
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
ez nem is olyan rossz, szerintem :D túlhajtásnak nincs értelme de alapjáraton 350ma 210 lumen nem rossz
http://www.ledrise.com/p663/nichia-nscw119/
mondjuk nemigen értem a leírást de hatásfokban tényleg jobb :D:D


csüt. feb. 25, 2010 16:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dhpage írta:
Azért ez gáz, hogy ennyi gond van a Taskled cuccokkal... :( Lehet hogy mégiscsak jó döntés volt a saját vezérlő tervezés és építés?

Nekem is van 2 tetszhalott MaxFlexem, meg talán régebbről nFlex is.
Okok: egyik talán beázás, a másik szikrázás a tápnál (rossz kábel), a harmadik meg ismeretlen, de ott is valami új házba átszerelés közben történt valami bibi (az MCE-XPG váltásomkor).
Azért tényleg nem szép tőlük.


csüt. feb. 25, 2010 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Helyzetjelentés:

Egyelőre egy DealExtreme-es meghajtó-áramkör kergeti, mivel az egyik újonnan vett HipFlexet is vissza kellett küldenem garanciális javításra George-nak :( (bekapcsolás után a LED elkezdett kontrollálhatatlanul villódzani).

Még jó, hogy egyből két HipFlex-et rendeltem... ugyanis a kormánylámpában is ki kellett cserélnem a meghajtót, mivel nem reagált a nyomógombra és csak egy áramerősségen volt hajlandó működni (javításra visszaküldve a TaskLED-nek ez is).


Azért ez gáz, hogy ennyi gond van a Taskled cuccokkal... :( Lehet hogy mégiscsak jó döntés volt a saját vezérlő tervezés és építés?
Már meg is rendeltem egy jó marék alkatrészt a HEshop-ból, pl. az AVR égetőt (KIT-ben) meg AVR Attiny45-ös chipet pár darabot.
Mivel a ledvezérlő fő áramköre már kész (tervezés), most nekiesek a program elkészítésének.
Pepe is adott pár tanácsot, bár Ő PIC-et használ, de elég hasonlóak a felépítések és a programok mindkettőn.


csüt. feb. 25, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
pepe333 írta:
Én a héten rendeltem a CHipcadból, Q5-ös ledet szerttem volna csupaszon.
Azt mondták nincs en STAR panelon, mondom nem baj megvárom míg lesz.
Erre azt a választ kaptam hogy nem biztos hogy a jövöben CREE viszonteladók lesznek.
Most akkor gondolom végkiárusitás van akkor.

Igen, végkiárusítás van. A Chipcad befejezi a CREE ledek forgalmazását.
További információ

Csak azt nem tudom, hogy itthon normális áron hol lehet majd CREE ledet beszerezni ezután (az általuk javasolt hivatalos disztibútor (Farnell) meg baromi drága).


csüt. feb. 25, 2010 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Pinyo1970 írta:
Azaz M bines, ennél jobbat nem kapsz MC-E-ből.
A D bin az SSC P7-nél van, kb. azonos kategória, mint az MC-E M-bin.


Találtam egy oldalt, ahol elég olcsón kapni MC-E LED-eket,- bár lehet, hogy csak nekem újdonság:

http://www.ledrise.com/leds/high-power-leds/f_2_cree-mc-e/

Ezek az árak olsó vételnek számítanak?


csüt. feb. 25, 2010 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Meg tudja valaki mondani, hogy mekkora hűtés kell a következő LED-eknek:

Mekkora la leadott Watt pl.:

SST-90
Cree MC-E

Menetszélben 25 Wattnyi led teljesítményhez nekem elég egy régi Pentium hűtő, 5x5 cm alap, kb. 3 centire kiálló lamellákkal. Alig langyosodik.
Viszont egyhelyben állva 2 percen belül atomforró lesz, ami nem egészséges a ledeknek.


csüt. feb. 25, 2010 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Ez: CREE MC-E 430 lm Cool Whi 4 390 Ft 2 682 Ft MCE4WT-A2-WG0-M0-0-00001
a D bines lehet?

Azaz M bines, ennél jobbat nem kapsz MC-E-ből.
A D bin az SSC P7-nél van, kb. azonos kategória, mint az MC-E M-bin.


csüt. feb. 25, 2010 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
No igen.

Kicsit komolytalanok bizonyos dolgokban.

Ma, a 21. században, amelyik cég nem tartja karban a honlapját, nem frissíti megfelelő tempóban az árukészletét, az esetleg így járhat (persze még ezer oka lehet, illetve van, ha van igazságtartalma az előbbi információnak).

Az árlistájukon pl. még mindig nincs XP-G LED, ha jól látom, pedig nem tegnap jött ki...


csüt. feb. 25, 2010 0:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 29, 2009 22:18
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Ózd
Hozzászólás 
Én a héten rendeltem a CHipcadból, Q5-ös ledet szerttem volna csupaszon.
Azt mondták nincs en STAR panelon, mondom nem baj megvárom míg lesz.
Erre azt a választ kaptam hogy nem biztos hogy a jövöben CREE viszonteladók lesznek.
Most akkor gondolom végkiárusitás van akkor.


szer. feb. 24, 2010 23:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Március 31-ig tart, illetve, gondolom, azon belül a készlet erejéig!

Kivételesen ne az Akciók menüpontban keresgéljetek, hanem az Árlista menüponton belül a Cree LED-ek között! Az olcsóbbá tett/akciós tételeket piros színnel jelölték meg.


szer. feb. 24, 2010 22:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Nóra Norbert írta:
Sziasztok!

Figyeltétek? Viszonylag nagy leértékelések vannak most a ChipCAD-nél, Cree témakörben. Bár kicsit későn kezdik... :roll:


És sajnos nem tart már csak pár napig...

Ez: CREE MC-E 430 lm Cool Whi 4 390 Ft 2 682 Ft MCE4WT-A2-WG0-M0-0-00001
a D bines lehet?


szer. feb. 24, 2010 22:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Figyeltétek? Viszonylag nagy leértékelések vannak most a ChipCAD-nél, Cree témakörben. Bár kicsit későn kezdik... :roll:


szer. feb. 24, 2010 20:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Meg tudja valaki mondani, hogy mekkora hűtés kell...?

SST-90
Cree MC-E

Amekkorával hajtod! :mrgreen:

SST-90 adatlap
Cree MC-E adatlap

Pin=Vf×I×n Vf példány függő
Phűtés~0,8×Pin (saccolt): hatásfok függő: (lumen; szín adatokból elvileg számolható)


SST-90 tipikusan=3,6V×9A×1×0,8=26W hűtés
MC-E tipikusan=3,4V×0,7A×4×0,8=7,6W hűtés
hozzávetőlegesen
Cree-ék 85°C kristályhőfoknál szokták specifikálni az élettartamot...


szer. feb. 24, 2010 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 16:19
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Veriakilis írta:
Meg tudja valaki mondani, hogy mekkora hűtés kell a következő LED-eknek:

Mekkora la leadott Watt pl.:

SST-90
Cree MC-E

Tehát mint a processzoroknál, hogy mondjuk a C2D-m 65W körül fűt, tehát ekkora teljesítményre tervezem a hűtőbordát, és a bordával mondjuk max 57C fokig melegszik.


Szerintem az adatlapjukon van erről infó.
Keresőszó: data sheet
Meg ebben ír a Cree valami számolásról:
http://www.cree.com/Products/pdf/XLampT ... gement.pdf
Nemtom hasznos-e, annyira nem ástam bele magam. :-)


szer. feb. 24, 2010 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Meg tudja valaki mondani, hogy mekkora hűtés kell a következő LED-eknek:

Mekkora la leadott Watt pl.:

SST-90
Cree MC-E

Tehát mint a processzoroknál, hogy mondjuk a C2D-m 65W körül fűt, tehát ekkora teljesítményre tervezem a hűtőbordát, és a bordával mondjuk max 57C fokig melegszik.


szer. feb. 24, 2010 1:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
DöG-1 írta:
...

PM-et tessék olvasni :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Powerade szer. feb. 24, 2010 13:18-kor.



szer. feb. 24, 2010 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás 
DöG-1 írta:

Inkább a kapcsoló üzemű tápos topikban kérdezz ilyenekről, ott jobban tudják, hogy is vannak ezek a dolgok! Nekem ez kicsit ködös terület...

Ha végképp nem sikerül elég zajmentesre megcsinálni, akkor jöhet a jó öreg low-drop áteresztő táp... !-F


Köszönöm, azért ez is sok segítség volt! Sajnos ezek az RF dolgok nekem is homályosak. :?

Az szépen működik is, csak ennyi ledhez már kevés. :)


kedd feb. 23, 2010 14:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dhpage írta:
ott említ, illetve le is ír egy kapcsolást az EMI szűrőről. Mivel autóba is majd akarok ilyet építeni (meg motorokba) elég fontos lenne, hogy ne legyen túl nagy elektronikus zaj kifele a többi fogyasztó fele. Mondjuk pl. a rádióban nem szeretném hallani a vezérlő sípolását. ;)

Ismeri valaki, hogy ezeknek a ferrit bead-eknek miért nem írnak indukciós értéket? A fejlesztő programban enélkül nem is lehet használni az alkatrészt, de az alkatrészek pdf-jeiben bezzeg egy szó nincs erről. Vagy ezt számolni lehet, csak én vagyok béna? :)

Igen, én is L-C zavarszűrésre gondoltam. Esetleg nem csak a bemeneten, hanem a kimeneten is szükséges lehet, ha messze vannak a powerledek... A zavarszint ellenőrzésére nagyon jó lenne oszcilloszkóp is... :roll:
Tekercsnek is érdemes "árnyékolt" típust keresni, az kevésbé szór zavart, árnyékolt dobozba is tehető, ami még inkább "halkítja" az elektromágneses zajokat...
Ilyen nagyobb frekiken azt hiszem csak lényegesen kisebb térerővel szabad mágnesezni a vasakatat, mint alacsonyabb frekin, ezért számíts rá, hogy a tekercsre megadott gyári max áramnak esetleg csak töredékével hajtva nem melegszik a vas (veszteség), illetve nem is biztos hogy egy adott vas hajlandó x frekin is rendesen működni... :roll:

Azt hiszem a zavarszűrő vasaknak meg nagyon kicsi a Q-ja, nagy a vesztesége, erősen nem lieáris viselkedésű... szóval az IC kimenetére energia tárolás-traszformálásra biztos nem jó, DC szűrésre viszont igen: megzabálja a zajokat, ~elfűti.
Gondolom vaskeresztmetszet / árammenetszám alapján lehet valahogy kalkulálni, hogy mi is kéne... :roll:

Inkább a kapcsoló üzemű tápos topikban kérdezz ilyenekről, ott jobban tudják, hogy is vannak ezek a dolgok! Nekem ez kicsit ködös terület...

Ha végképp nem sikerül elég zajmentesre megcsinálni, akkor jöhet a jó öreg low-drop áteresztő táp... !-F


kedd feb. 23, 2010 14:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na persze, 10 darabra már jó a 60.000,- :D


kedd feb. 23, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség