Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:34



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
5.1 hangfal kiosztást elforgató kapcsoló HELP 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
SPafi írta:
Hát, előfordulhat, hogy összeraknám, de szerintem legjobb lenne olyat keresni, aki a legközelebb lakik. Ezen a fórumon gyakorlatilag bárki meg tudja csinálni. Budapesten belül hol laksz? Én a 18. kerben.


Én a 22. és 11. határán. De nem most kell, csak egy komolyabb szobaátalakitás elött vagyok és az ilyen 5.1-es dolgok számomra fontos szempontok a lakberendezést illetően. Tehát nem sürgős a cucc.


csüt. ápr. 01, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát, előfordulhat, hogy összeraknám, de szerintem legjobb lenne olyat keresni, aki a legközelebb lakik. Ezen a fórumon gyakorlatilag bárki meg tudja csinálni. Budapesten belül hol laksz? Én a 18. kerben.


csüt. ápr. 01, 2010 19:59
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
SPafi írta:
Annyit lehet egyszerűsíteni, hogy a (rajzod szerint) jobb fölső és bal alsó hangszórót nem kell átkötni, csak a maradék kettőt megcserélni! Ehhez 1 db 4-áramkörös váltókapcsoló mindenkép jó, de talán elég csak a pozitív ágat átkapcsolni, és akkor 2-áramkörös is elég. Egy ohmmérővel kimérheted, hogy a hangszórókimenetek negatív pontja össze van-e kötve egymással, és ha igen, akkor nyert ügyed van!


Eltartott egy darabig mig átgondoltam és leesett, és tök jó az egyszerüsités, nagyon tetszik! Viszont és nem értek ezekhez a dolgokhoz, nagyapám értett, töle örököltem ilyen mérőmüszert, de nem tudnék összerakni egy ilyet (motiváció az van de elképzelésem sincs hogyan kell, forrasztani se forrasztottam még). Nem tudsz valakit aki megépítené nekem? Budapesten lakom.


csüt. ápr. 01, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Annyit lehet egyszerűsíteni, hogy a (rajzod szerint) jobb fölső és bal alsó hangszórót nem kell átkötni, csak a maradék kettőt megcserélni! Ehhez 1 db 4-áramkörös váltókapcsoló mindenkép jó, de talán elég csak a pozitív ágat átkapcsolni, és akkor 2-áramkörös is elég. Egy ohmmérővel kimérheted, hogy a hangszórókimenetek negatív pontja össze van-e kötve egymással, és ha igen, akkor nyert ügyed van! Igaz, így felcserélődik a jobb és bal oldal, de ez a zene élvezetét gyakorlatilag nem befolyásolja. Vagy filmeket is nézel mindkét helyről?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi csüt. ápr. 01, 2010 19:56-kor.



csüt. ápr. 01, 2010 19:40
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 5.1 hangfal kiosztást elforgató kapcsoló HELP
Üdv mindenkinek!

Van egy logitech z5500 5.1 hangfalszettem, és szeretnék építtetni egy kapcsolót ami 'elforgatja' a hangszórók kiosztását. A váltás kikapcsolt állapotban történne és nem fokozatos csak 2 állású. A szatelitek az ágyhoz és a gépasztalhoz képest jól lesznek elhelyezve, viszont az alap kiosztással a gépasztalnál ülve nem jönne ki a sztereo a zenénél, mivel egyik oldalon a front left és right lenne a masikon a rear left és right. A kapcsolo elforgatná a kiosztást.

Kép

Az X jelzi a 2 tartózkodási helyem, a többi pedig az ágyat, tv-t, hangfalakat. Tisztán látszik hogy ha az ágyra van berendezve az 5.1 akkor a gépnél tök **** lenne a hangzás..

Fizikailag a hangszóró kábelt kapcsolná, nem a vezérlőpanelbe érkező kábeleket, tehát mindegy hogy mi a forrás (digi v analóg), a kimeneteket állítaná át, mintha csak 'átdugnám' a szatelitekhez vezető kábelt a mélynyomó hátulján. Kérdésem hogy ez kivitelezhetö e, és keletkezne e zaj a rendszerben? Meg tudná valaki csinálni nekem, és ha igen mennyiért?


csüt. ápr. 01, 2010 16:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség