Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 23:26



Hozzászólás a témához  [ 2563 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 52  Következő
"Amatőr" kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Kapacitív érzékelő?!

Kicsit pontosabban kérlek. Mi az, mit mér, milyen típus...?


csüt. máj. 13, 2010 6:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Szerintem a legegyszerûbb a kapacitív érzékelõ.


És a nívópálca? :lol:


kedd máj. 11, 2010 20:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem a legegyszerűbb a kapacitív érzékelő.


kedd máj. 11, 2010 20:35
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Vízmélység
Kb. 1méteres vízmélységet szeretnék mérni úgy 1 cm pontossággal. Egy hordóban szeretném tudni a mindenkori vízmennyiséget.
Mikrokontrollerrel olvasnám majd le a szenzort.

Mit célszerű alkalmazni? Nyomás szenzort? Csinált valaki már ilyet?


kedd máj. 11, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Hangkártyaszkópot épített-e már valaki?

A 44.1Khz-es mintavétel nem túl sok, de jobb, mint a multiméter ACV állásban. Zeneszerkesztő progim FFT-vel és egyéb nyalánkságokkal már van.
Az álmom egy négy csatornás 200MHz-es szkóp, de most csak 5EFt van a zsebemben. Szeretném a méréseimet sztereo mp3-ban megörökíteni. :)

Ti hogyan, miből raknátok össze egy ilyent?
24V alatti bemenő feszültségekhez kellene.


hétf. máj. 10, 2010 18:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Oké, értem. Tudnál valahova rajzot felrakni, hogy pontosan hogy nézne ki a kapcsolás?


hétf. máj. 10, 2010 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Egyébként ehhez a kapcsoláshoz mindegy, milyen LED kijelzõt használok?


Egyátalán nem mindegy: figyelned kell a feszültség, áramszinteket, továbbá azt, hogy közös anódos vagy katódos a kütyü. Ha jól látom, akkor ez közös katódos.


hétf. máj. 10, 2010 13:36
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Elektromann írta:
3 jegyû számlálót szeretnék, azaz 999-ig szeretném, ha számlálna. Ha jól értem ezt a kapcsolási rajzot, akkor az IC 5-ös lábát kell kötnöm a következõ IC órajel bemenetére. Nekem az se számít, ha a törléshez áramtalanítani kell, a lényeg, hogy ne legyen túl drága, és számlálja a meneteket. Egyébként ehhez a kapcsoláshoz mindegy, milyen LED kijelzõt használok?


a carryt kell a következõ órajelrének adni. És az elsõ órajelbemenetét pedig az impulzusadóra kötni. Továbbá a reseteket közösíteni és azzal lehet nullázni az egészet.


hétf. máj. 10, 2010 13:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
3 jegyű számlálót szeretnék, azaz 999-ig szeretném, ha számlálna. Ha jól értem ezt a kapcsolási rajzot, akkor az IC 5-ös lábát kell kötnöm a következő IC órajel bemenetére. Nekem az se számít, ha a törléshez áramtalanítani kell, a lényeg, hogy ne legyen túl drága, és számlálja a meneteket. Egyébként ehhez a kapcsoláshoz mindegy, milyen LED kijelzőt használok?


hétf. máj. 10, 2010 11:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Akkor most pontosan mit kössek rá? Milyen elõtét kapcsolást kell alkalmaznom, hogy két vezeték összeérintésekkor adjon jelet a számlálónak, és eggyel több számot mutasson?


Meddig akarsz számlálni?


vas. máj. 09, 2010 23:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Akkor most pontosan mit kössek rá? Milyen előtét kapcsolást kell alkalmaznom, hogy két vezeték összeérintésekkor adjon jelet a számlálónak, és eggyel több számot mutasson?


vas. máj. 09, 2010 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Rosszindulatú vagy!


vas. máj. 09, 2010 20:00
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A legegyszerűbb megoldás: veszel egy számológépet, az egyenlőségjel érintkezőjére kötöd a kapcsolót, és beírod a gépbe, hogy 0+1. Sőt visszaszámlálót is csinálhatsz belőle pár gombnyomással, így kisebb a veszélye, hogy nem veszed észre a kellő menetszám elérését.


vas. máj. 09, 2010 17:35
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Nem egészen erre gondoltam.
Szeretnék egy tekercselõ gépet csinálni, és ahhoz szeretnék egy számlálót, ami azt számolja, hogy hányszor fordult körbe. Hogy jobban megértsétek, itt egy rövid gif róla. Tovább is csináltam volna,de más dolgom is van...


akkor, ahogy írtam: az órajelre kell áradnod a léptetõimpulzust. Mivel a te általad használt ic cascádba (http://www.youtube.com/watch?v=nouuI63FSLQ) köthetõ, így a következõ órajelére pedig az elõzõ IC carry out kimenetét kell kötni. Ha CD4033-at használsz, akkor pedig zéróelnyomást is alkalmazhatsz.


vas. máj. 09, 2010 14:23
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Nem egészen erre gondoltam.
Szeretnék egy tekercselő gépet csinálni, és ahhoz szeretnék egy számlálót, ami azt számolja, hogy hányszor fordult körbe. Hogy jobban megértsétek, itt egy rövid gif róla. Tovább is csináltam volna,de más dolgom is van...


vas. máj. 09, 2010 13:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Ha összezárod a földdel, akkor szerinted mit fog megszámolni?


Nyilván úgy gondolta, hogy attól számláló, hogy elkezd számolni (magától) felfele, vagy lefele. Megjegyzem, ez is jó példa arra, hogy ma már uC-vel kell megcsinálni mindent, hisz a te általad hiányolt dolgok (indítás, leállás, órajel) mind-mind programozhatóak.


szomb. máj. 08, 2010 19:05
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Sziasztok
Találtam egy számláló kapcsolási rajzot. Kérdés:
Az órajel bemenetre milyen jelet kell adnom? Zárjam össze a földdel?


az oda adott impulzusok növelik eggyel a kiírt számot.


szomb. máj. 08, 2010 18:59
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha összezárod a földdel, akkor szerinted mit fog megszámolni?

Egyébként ultragagyi a rajz, csak erős jóindulattal nevezhető számlálónak (nincs indítás, leállítás, stb...), illesztéssel egy pillanatig nem foglalkozott a "tervező", és még lehetne sorolni.


szomb. máj. 08, 2010 18:52
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Sziasztok
Találtam egy számláló kapcsolási rajzot. Kérdés:
Az órajel bemenetre milyen jelet kell adnom? Zárjam össze a földdel?


szomb. máj. 08, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
SPafi írta:
Szimulátorhoz is lehet éppenséggel vezérlőt építeni, csak nem értem, hogy minek.


Ugyan létezik ilyesmi készen, boltban is (mondjuk ez), csak horribilis ára van (~40 kHUF). Megnéznék egy hasonló eszközt házi kivitelben...
Ja, most jut eszembe. Ugyan nem kimondottan házi, de: Van ilyen!


szer. ápr. 28, 2010 20:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szimulátorhoz is lehet éppenséggel vezérlőt építeni, csak nem értem, hogy minek.


szer. ápr. 28, 2010 16:44
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Szimulátorhoz??? Nem modellhez?


Szumlátorhoz kérdezte, nem? Akkor pedig arra válaszolj! :lol: Át kell programozni a szimulátort és kész.

Modellhez? Néhány év munkaóra vagy készen megveszed a gyárit.


szer. ápr. 28, 2010 16:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szimulátorhoz??? Nem modellhez?


szer. ápr. 28, 2010 16:12
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Érdeklődnék, hogy mi kell egy olyan szerkezet megvalósításához, hogy egy fejlett külső vezérlő rendszert építsek ki.

Egy vasút szimulátorhoz kellene egy külső eszköz ami tudja irányítani a vonatot, fékezi ajtó ki be csukás, irány váltás sebesség kijelzés és usb csatlakozik a géphez.

Ehhez mi kell és egyáltalán milyen nehéz ezt megcsinálni illetve mennyibe kerülne minden hozzá?


szer. ápr. 28, 2010 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dddemeter írta:
... más irányokba forgatom el akkor is fogja valamenyire az illetö adást és már arra is gondoltam hogy most akkor az antennával lett valami gond vagy a terjedési körülmények változtak meg, lehet olyan eset is amikor nem az adó irányábol kapom a legtisztáb jelet?

Pont erről írtam. Ezen nem tudsz változtatni, ezek helyi adottságok. Alkalmazkodni kell hozzá. Erről is írtam.

Végső soron lehet használni valamilyen jobb autórádiót is. Az sem baj, ha régi, bontott darab (pl rossz a kazettás része). A táplálás macerásabb, kell egy állandóan puffertöltött 12V-os akku (néhány amperórás is elég), ami a rádió kikapcsolt állapotában is tápot ad a memóriának a sárga dróton (legalább is a régebbi készülékekeben). Arra figyelni kell, hogy (ha jól tudom) az autórádiók 50 Ohmos antenna bemenetüek, a tv vevőkhöz való Yagik meg 75 Ohmosak (kell egy illesztő, vagy 50 Ohmos antenna és kábel.)


szomb. ápr. 24, 2010 14:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás 
Hát ez az .éppen azon gondolkozok hogy lehet hogy megveszek valamilyen vevökészüléket és aztán majd csak a kipprobálásnál derül ki hogy nem felel meg a"követelményeknek",és akkor csak potyára költöttem a pénzt az üzletben minden készülék "szuper " az eladok szerint :-) és ha már elhoztam nem biztos hogy "viszacserélik",ha nem jol végzi a dolgát . Azt vettem észre mostanában hogy nemcsak az adó irányábol fog jelet az antenna hanem HA más irányokba forgatom el akkor is fogja valamenyire az illetö adást és már arra is gondoltam hogy most akkor az antennával lett valami gond vagy a terjedési körülmények változtak meg, lehet olyan eset is amikor nem az adó irányábol kapom a legtisztáb jelet?


pén. ápr. 23, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dddemeter írta:
... de még nem adom fel :-( a polarizácio az antenna szerint függöleges a vétel helyén ,pedig én ugy tudtam hogy a rádiok vizszintessel sugároznak .elforgattam a yagit vizszintes sikban is de függölegesen produkálta a legjobbat

Akkor marad a korrekt, jó vevő. Ez nem a 3000 Ft-os kategória. :shock:
Az antennát meg össze-vissza kell forgatni, mert nem biztos, hogy abból az irányból a legjobb a vétel, ahonnan várod, mivel csak visszaverődött jelet veszel.
Ha van jó vevőd, először kisebb antennával próbálkozz (annak kisebb a nyeresége, de nagyobb a vételi szöge). Előfordulhat, hogy az idővel (napszak, időjárás, naptevékenység stb.) változik a vétel iránya, nyeresége, és így a kisebb antenna lesz jobb hosszútávon. Persze csak akkor, ha amúgy elég jelet ad alaphelyzetben is. :shock:
A legjobb lenne egy kölcsönvevővel próbálkozni (és egy olyat venni), mert arra senki sem fog garanciát adni, hogy nálad jó lesz.


pén. ápr. 23, 2010 16:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás 
Ps: azért hallgasd meg azt az autórádiót (ha tudod), mert messziről jött ember azt mond amit akar. ÜDV.Személyesen meggyözödtem rola hogy valóban van vétel az illetö auto rádiojával mert a haverom .és beültem az autoba és tettünk egy kis "rádios sétát" a környéken és igaz hogy volt egy egy hely ahol percegett kicsitt de mindenütt halgatható volt az adás ,valami pioneer gyátmányu rádio volt de nem nagyon láttam olyansmit az üzletekben . de még nem adom fel :-( a polarizácio az antenna szerint függöleges a vétel helyén ,pedig én ugy tudtam hogy a rádiok vizszintessel sugároznak .elforgattam a yagit vizszintes sikban is de függölegesen produkálta a legjobbat


pén. ápr. 23, 2010 13:00
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dddemeter írta:
... egy uj autót vett és annak .a rádioja kifogástalanul fogja az illetö adást nindenütt a völgyben is ahol lakom...

Ez a lényeg. Magyarul egy jóminőségű FM vevő kell. Egy komoly Yagi antenna meg csak jobb lehet, min az autó akármilyen antennája. :shock:

Kár vacakolni minden egyébbel.

Ps: azért hallgasd meg azt az autórádiót (ha tudod), mert messziről jött ember azt mond amit akar.


pén. ápr. 23, 2010 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
dddemeter és Többiek!

Egy jó antenna "ingyen" erősít, tehát először pontosan az adott frekvenciára méretezett antennát kell építeni a vevőhöz.
Tisztázni kell az adóval kapcsolatban, hogy milyen polarizációval sugároz!
Ehhez kell az antennát igazítani!
Kikerülhető az erősítő, ha az antennát fel lehetne a dombtetőn állítani, mégpedig úgy, hogy két antenna kerülne az oszlopra. Az egyik az adóra néz, a másik pedig a völgyben lévő vevőantennára lát rá és akkor egyszerű "passzív-átjátszóként" működne a rendszer.
A két antennát az illesztésnek megfelelően kell összekötni, távolságukra figyelni.
Esetleg szelektív erősítővel megtámogatva, ami működhetne akár akkuról, akár napelemes, plusz akkumulátoros rendszerről.
Mindenképpen nagyon pontosan hangolt antennát kell készíteni, ez a lényeg.
A szélessávú antennák nyeresége kisebb és mivel nagyobb tartományban dolgoznak több zajt, zavart is összeszednek.

Üdv! SMA


csüt. ápr. 22, 2010 8:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás 
Sajnos nem megoldható mert a dombon nincsenek lakóházak csak a völgyben,talán megpprobálok valahonnan egy érzékenyebb vevöt szerezni a mostaninál mert nem hiszem hogy meg tudnék épiteni egy komplett vevöt maszekül ,házilag még egy napelemes kütyün is gondolkozok amit elhelyeznék valahol a dombokon pld egy fán és valahogy beadná nekem a jelet kis teljesitményü adóval de nem tudom hogy napelemet hol tudnám beszerezni mert ugye mindehhez áram is kellene valahonnan,,,:-(


szer. ápr. 21, 2010 20:10
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
aha, akkor neked vevõt kéne inkább barkácsolnod, nem antennaerõsítõt. Viszont egy FM vevõt sztereóban megcsinálni elég barkácsigényes. Szal, egyszerûbb a boltban megvenni azt...
Egyébként ha csinálsz egy szorzóáramkörös vevõt, az elég jó szelektivitású, viszont otthoni gyártásban nem biztos, hogy elég érzékeny lesz. Mi lenne, ha másképp oldanád meg a dolgot? Pl. a dombtetõn vennéd (egy ismerõsnél), majd az interneten továbbítaná neked?


szer. ápr. 21, 2010 19:50
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás 
Leirom egy kicsit konkrétabban a problémám.Dombok vesznek körül minden iránybol és kb 30kmre van egy rádio adó kb 50wattal sugároz , aminek a jelét a körülöttem lévö hegyeken jol lehet fogni ,viszont bent a völgyben ahol lakom egy átlagos vevökészülék meg sem"szagolja" a jelet .Egy napon egyik ismerösöm mondta hogy egy uj autót vett és annak .a rádioja kifogástalanul fogja az illetö adást nindenütt a völgyben is ahol lakom.Tényleg igy volt .ezekután épitettem egy 6 elemes yagit az fm sávra.és egy meglévö hangolt tv antennaerösitönek a rezgököreit áthangoltam a rádio frekvenciájára,igy már én is tudtam fogni az adást de még mindig nenm kielégitö minöségben,ezért még egy yagit épitettem és öszekapcsoltam a két antennát igy még javult egy picit a minöség de még mindig "percegés"van benne.ezért gondoltam gogy ha tudnám csökkenteni valahogy az erösitö sávszéleségét ,vagyis hogy növekedne egy kicsit a szelektivitása akkor talán meg tudnám szürni anyira hogy élvezhetö legyen a müsor .mellesleg igy is halgatják mások is mert egy pici adóval megosztom másoknak is a müsort ,de szeretném ha teljesen tiszta lenne a hang,.Tudom hogy ez nem törvényes de a szükség törvényt bont :-( már nem tudom se magasabra se több antennát öszekötve javitania a vételt mert ezen a sávon elég nagyméretüek az antennák és nehéz stabilitásukat biztositani ,már csak az antennaerösitö paramétereinek a javitásával reménykedek valami "jobbulásban"


szer. ápr. 21, 2010 18:44
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dddemeter írta:
üdv, Igazad van elnéztem a betüket kilohercet akartam irni nem megát.tudnál valamittippet adni ehhez nekem ?épitettem csak egy tv csatornát erösitö kapcsolást,behangoltam és müködik is de a tv csatornák 8 mhz sávszéleség körül vannak ,nekem még kevesebb sávszélezzég kellene vagyis nagyobb szelektivitás a,mert a rádiosávok az fm en ennél keskenyebbek

Egy FM rádióvevő önmagában teljesíti ezt. Főleg ha kristályszűrős. Ilyesmit te otthon, műszerek nélkül biztos, hogy nem fogsz tudni üzemképesre összerakni.


szer. ápr. 21, 2010 18:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás 
üdv, Igazad van elnéztem a betüket kilohercet akartam irni nem megát.tudnál valamittippet adni ehhez nekem ?épitettem csak egy tv csatornát erösitö kapcsolást,behangoltam és müködik is de a tv csatornák 8 mhz sávszéleség körül vannak ,nekem még kevesebb sávszélezzég kellene vagyis nagyobb szelektivitás a,mert a rádiosávok az fm en ennél keskenyebbek


szer. ápr. 21, 2010 18:11
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dddemeter írta:
... az fm rádiósávra 100-200mhz sávszélességel ...

Az FM rádiósáv 86-108 MHz (kb 22 MHz sáv). Az a sávszélesség, amit írsz nem stimmel. Még egy nagyságrenddel kisebb sem. :shock:
Ha kHz lenne, akkor meg kevés ....


szer. ápr. 21, 2010 18:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek! Tanácsot szeretnék kérni töletek ,és bocs ha nem jo helyen tudakolozok esetleg . Szeretnék épiteni egy szelektiv antenna erösitöt az fm rádiósávra 100-200mhz sávszélességel, mert ki kellene szürjek egy adást abbol a "jelkeverékböl" amit egy fm rádiosávra készült yagi antenna fog és azt kellene erösitsem egy szelektiv hangolható erösitövel.ha valaki tud egy kapcsolást vagy egy linket ahol rajzot találhatnék ilyesmiröl nagyon megköszönném .mert még idáig nem találtam sehol ilyen erösitö rajzot elöre is köszi az esetleges segitséget szép napot kivánok mindenkinek üdv dddemeter


szer. ápr. 21, 2010 17:49
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kösz! Azt nem tudtam, hogy a hatodik csík a hőm.együtthatót jelöli.
Üdv.: NDR


csüt. ápr. 15, 2010 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... pl:100KV

Azért ez szép darab lehet, nem mindennapos. Szvsz van akkora, hogy ráfér a felirat is. :shock:


csüt. ápr. 15, 2010 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szvsz.neki nem ez kell,hanem a visszanéző pl: színódtáblavagy ez:
Idézet:
színkóddal jelölteknél amennyiben van hatodik csík, az mit jelent
-azt hogy az nem ellenállás,egy-két távolkeleti és amerikai gyártó az induktivitásait jelölte valamikor 15-20 évvel ezelőtt.De,voltak anno csíkozott "fillérkondik"is akár 6 csíkkal is...értelmezése az ellenállásokhoz hasonlóan a hatodik csík ott a feszejre vonatkozott pl:100KV


csüt. ápr. 15, 2010 18:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ellenállások kódja
NDR írta:
Ellenállások jelölésében kellene egy kis segítség: a színkóddal jelölteknél amennyiben van hatodik csík, az mit jelent?
SMD ellenállásokon ha négy számjeggyel van jelölve az érték, azt, hogy kell értelmezni? Egy konkrét példa: 2492.
Kösz.
Üdv.: NDR

Sok találat van a Neten például:
Ellenállás: http://www.okaphone.nl/calc/resistor.shtml
SMD: http://www.talkingelectronics.com/ChipDataEbook-1d/html/SM-Resistors.html
Példa: 24900 Ohm (az utolsó előtti számok után annyi nulla, mint az utolsó szám). Ha elől van a nulla, akkor kisebb mint egy ohm.


csüt. ápr. 15, 2010 16:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás ellenállások kódja
Ellenállások jelölésében kellene egy kis segítség: a színkóddal jelölteknél amennyiben van hatodik csík, az mit jelent?
SMD ellenállásokon ha négy számjeggyel van jelölve az érték, azt, hogy kell értelmezni? Egy konkrét példa: 2492.
Kösz.
Üdv.: NDR


csüt. ápr. 15, 2010 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Firsh írta:
Új fejlemény van az ügyemet illetően. Rendeltem egy 4AA-s töltőt, csakmegbízhatóbb ha az akksik alapból 5v körül vannak összesen.

Találtam egy töltőt aminek a kapacitása 8900mAh@5V. Egy lithium akksi van benne. Amit én hordok össze az ugye 4 AA akksis, 4x2800=11200mAh ha jól számolom. És 4x1.2v. Akkor ez még jobb is lehet annál a 8900asnál, vagy nem feltétlen?


Ha az a Li akksis dolog 8900 mAh, azt gyanítom, hogy a Li akksik felépítése végett (a leírás alapján párhuzamosan kötött cellákat feltételezve) max. 4.1 V-on adja le. 8.9x4.1 (legjobb esetben, ugye:) kb. 36.5 Wh. Ha a NiMH csomaggal számolsz: az cellánként (szintén párhuzamosan kapcsolást számítva) kb. 1.2 V-nál 11.2 Wh. Ha sorosan kötöd a NiMH akksikat a kívánt feszültség eléréséhez, akkor lesz nagyjából 5 V 2800 mAh, de szintén 11.2 Wh... A lítiumos akkukkal kb. 3x nagyobb energiasűrűséget lehet elérni ez esetben, amint az látható. Na jó, legyen inkább 2.7... :)

Még egy dolog. Egy akkutelep kapacitását, legyen az akárhogy kötve is, nem a töltő határozza meg, hanem a töltendő akkuk, ennek mindenképp nézz utána; vagyis (pl.) egy 2000 mAh-s akksit az életben nem lehet 2200 mAh-ig feltölteni!


vas. ápr. 11, 2010 0:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Új fejlemény van az ügyemet illetően. Rendeltem egy 4AA-s töltőt, csakmegbízhatóbb ha az akksik alapból 5v körül vannak összesen.

Találtam egy töltőt aminek a kapacitása 8900mAh@5V. Egy lithium akksi van benne. Amit én hordok össze az ugye 4 AA akksis, 4x2800=11200mAh ha jól számolom. És 4x1.2v. Akkor ez még jobb is lehet annál a 8900asnál, vagy nem feltétlen?


szomb. ápr. 10, 2010 14:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
T68m írta:
Firsh írta:
Elképzelhető, hogy a ceruzaaksikkal, használat mellett töltődjön is? Tehát ne csökkenjen = ha sok elemet viszek magammal akkor akár a "végteleneségig" is bírja a teló elméleti síkon?


Ez attól függ, hogy a ceruzaaksi töltő nagyobb teljesítményű-e, mint amennyit a telefonod felvesz. Valószínűleg igen.


Hú az tök jó lenne. Bringázáshoz meg túrázáshoz használnám (viszont tényleg folyamatosan menne a gps), elem utánpótlás nem gond mert van egy RAKÁS, és jófajták. Még ha merülne is, akkor sem olyan tempóban talán, hogy ne érje meg így trükközni vele.


hétf. ápr. 05, 2010 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Firsh írta:
Elképzelhetõ, hogy a ceruzaaksikkal, használat mellett töltõdjön is? Tehát ne csökkenjen = ha sok elemet viszek magammal akkor akár a "végteleneségig" is bírja a teló elméleti síkon?


Ez attól függ, hogy a ceruzaaksi töltõ nagyobb teljesítményû-e, mint amennyit a telefonod felvesz. Valószínûleg igen.


hétf. ápr. 05, 2010 15:47
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
A telefon egy iphone 3g, ha ez segít valamennyit.. Igazából kiderül ez majd használat közben csak szeretem tudni hogy mi van a dolgok mögött. Az állandó használat az viszonylag konstans gps-es követés. Tehtát nem ilyen egykis játék egykis zene, hanem már sokszor kipróbált mindig ilyen ütemben zabálja az akksit.

Ezek szerint összetettebb a dolog mint gondoltam.

Elképzelhető, hogy a ceruzaaksikkal, használat mellett töltődjön is? Tehát ne csökkenjen = ha sok elemet viszek magammal akkor akár a "végteleneségig" is bírja a teló elméleti síkon?


hétf. ápr. 05, 2010 15:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Nyilván feltranszformálja (ha nem is trafóval), mivel a lion cellák feszültsége 4,2V, míg a két ceruza aksié csak 2,4V.

Az, hogy mi az állandó használat, az erõsen szubjektív. Azt se lehet megbecsülni, hogy a ceruzaaksi töltõ mekkora teljesítményû. Ezt inkább az adatlapjáról kéne leolvasni. Viszont az könnyen kiszámolható, hogy két db 1,2V-os, 2,8Ah-ás aksi kapacitása 6,7Wh. Ha a mobil 1W-os adóteljesítménnyel és 100%-os hatásfokkal dolgozik, akkor max. 6,7h tud menni a ceruzaaksitöltõrõl, plusz a mobil saját aksija ameddig bírja.
(De azt is inkább mérni kellene, hogy az "állandó használat" mekkora áramfelvételt jelent.


hétf. ápr. 05, 2010 15:04
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 16:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Lenne egy kérdésem felétek (telefon töltésről van szó):
hálózati mobiltöltő output 5V és 1A

elemes mobiltöltő, amibe 2darab 1.2V-s 2800mAh-os töltős elemmel

Az usb tudtommal 5V-tal tölti az mobilt, hogy lehet hogy 2 ceruza akksival is tudja tölteni a telefont? feltranszformálja?

A teló aktív, állandó használat mellett 26%ot merül óránként.
Ugyanígy használva, fali töltőre dugva 35%ot töltődik 1 óra alatt.

Kérdésem, ha ki lehet ezt matekozni, hogy a ceruzaakksis töltővel milyen merülési vagy töltődési sebességre számíthatok aktív használat mellett? Meddig fog kitartani a ceruzaakksi?


hétf. ápr. 05, 2010 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Vagy egyszerűen csak a táp + -t egy schottky diádán keresztül közösítem az akksiból szintén schottky diódán keresztül kijövő pozitívjával?
A két negatívot pedig simán közösítem?


kedd márc. 23, 2010 13:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2563 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 52  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség