Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 4:49



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Úgy néz ki, ma nem jövök fel a HHH-ra...


Jobbulást!

Én megyek, azért remélem nem egyedül leszek. :D


vas. júl. 25, 2010 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Úgy néz ki, ma nem jövök fel a HHH-ra mert kicsit túlterheltem a karom ami még az esésnél megsérült.
Már úgy tűnt, hogy nincs vele semmi gond és elkezdtem reluxát szerelni, másnap meg alu rúdból eltolt fókuszu cuccot fűrészelni.

Ezek kicsit betettek neki. Most kicsit sárgás lett az alkarom. Azért jól oda csaphattam..
Most polár lámpázom megint és pihentetem. Úgy látszik, ennyi idő után még nem terhelhető.


vas. júl. 25, 2010 14:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Erre gondoltam én is, mivel két szűrő esetén nem egyetlen irányban hirtelen kapcsol,
hanem folyamatosan, szinte lineárisan sötétedik ill világosodik amikor fordítjuk.
Mentségemre legyen mondva, hogy az ábrát nem én rajzoltam, mindenhol így jelzik ezt a jelenséget és
úgy érzem én sem tudtam volna jobban megjeleníteni ábrán az elvét.


szomb. júl. 24, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Idézet:
Mint az ábrán látszik, elég sok fényt el kell nyelnie, hogy csak az az egy polarizációs sík maradjon meg a végén.


Az ábra csal, mert nem arról van szó, hogy mindent kiszűr, ami nem pontosan jó irányú (hiszen akkor gyakorlatilag semmi sem menne át), hanem minden hullámnak az adott irányba eső komponense jut át! Vagyis ideális esetben 50 %-ot szűr ki.


szomb. júl. 24, 2010 14:26
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
FeF írta:
Itt felmerül bennem az a kérdés, hogy mennyivel adhat másabb polarizált fényt egy halogén és egy LED? Más hullámhosszú fényeket bocsátanak ki ugye, ettől változhatna a hatásuk milyensége, mértéke? (IR, UV tartományú sugárzás mennyisége pl.)
Az "eredeti" halogén izzós polár gyógylámpáknál külön felhívják a figyelmet arra, hogy
gyulladásban lévő sérülést esetleg visszér gyulladást csak nagyobb távolságból szabad vele kezelni
mert a hősugárzása kedvezőtlen hatást válthat ki. A lednél nincs ilyen gond.


FeF írta:
Persze ha egyébként is sötét mint napszemüveg akkor sok fényt elvehet a célunktól.
Ez alatt azt értem, hogy ha mint napszemüveg, eseleg még szürke szűrőt is tartalmazna, az itt nem lenne előnyös.
Így utólag bele gondolva, ennek kicsi a valószinüsége mert ha a mindenféle irányban kirezgő fényt csak egy polár síkra szűrjük, már az is elég nagy veszeséget okoz.
Kép


FeF írta:
Ami fotós polárszűrő nekem is van, alapból sötétnek tűnik.
...Ez kapcsolatban lenne a polarizáló réteg minőségével/stb., hogy mennyi fényt nyel el? (vagy hogy mennyit nem)
Mint az ábrán látszik, elég sok fényt el kell nyelnie, hogy csak az az egy polarizációs sík maradjon meg a végén.
Ebbe akkor nem is gondoltam bele amikor még a napszemüvegként használt szűrő további sötétítését említettem.
Szóval legfeljebb azt még enyhén színezhetik de tovább nem hiszem, hogy napszemüvegként számot tevően sötétítenék.

Itt egy gyári termék leírása található:
http://www.vitalcare.hu/alkalmazas.html
Leírják mi mindenre jó, viszont nem kell megvennünk ha elő is tudjuk állítani saját használatra! :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 szomb. júl. 24, 2010 18:51-kor.



szomb. júl. 24, 2010 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Valahol találkoztam azzal az adattal, hogy 40W halogén fénye már elég.
A 40W halogén az 22-23lm/W-al számolva 900lm körül van.
Pl. egy MC-E is elég lehet oda, az sacc majdnem annyi.


Itt felmerül bennem az a kérdés, hogy mennyivel adhat másabb polarizált fényt egy halogén és egy LED? Más hullámhosszú fényeket bocsátanak ki ugye, ettől változhatna a hatásuk milyensége, mértéke? (IR, UV tartományú sugárzás mennyisége pl.)

balu1 írta:
Persze ha egyébként is sötét mint napszemüveg akkor sok fényt elvehet a célunktól.


Ami fotós polárszűrő nekem is van, alapból sötétnek tűnik. Nincs említve hogy ND szűrő is lenne egyben. Egy polarizáló (nap)szemüveg előtét itt is van, az világosabb, több fényt enged át. :?: Ez kapcsolatban lenne a polarizáló réteg minőségével/stb., hogy mennyi fényt nyel el? (vagy hogy mennyit nem)


pén. júl. 23, 2010 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Telehold:
2010. július 25. (vasárnap) 21:00 óra

(bár Kerékpáros topikon még nem lett kiírva, de ez a hivatalos időpont)

szerk.
Kikerült:

113. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2010. július 25. (vasárnap)
Időpont: 21:00
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Rekettyés, zsíroskenyér hagymával, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


csüt. júl. 22, 2010 23:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
És megint egy luzer hiba... :mrgreen:
Nem a ledekkel volt a gond, hanem a nyák rögzítő csavar rálógott a keretre (egy vékony rézcsík, ami mutatja a tervezőn a nyák szélét ahol majd vágni kell), ami egy kis óndarabbal átvezetett az egyik led lábára.
Ezáltal a led lába és a hűtőfelülete közös pontra került, ezért vibrált és világított gyengén az egész sor.

Egész jó ez a nagyobb fajta bordás lencse, nem annyira széles mint a kicsi.
Ha tudok, holnap majd fotózok Dögnek tesztet, most örültem, hogy megoldottam a hibát. :)


csüt. júl. 22, 2010 23:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kulitoko írta:
Kicsit eltuntem mostanaban, most kukkantottam be.
Latom MC-E ledet kerestek, nekem van elfekvoben 4 db M bines, Chipcad fele.
4 kozul az egyiket hasznaltam annyi ideig, hogy probapanelon meg tudjam nezni a fenyerejet.
Ha valakinek kellene, keressen nyugodtan :)


Lehet, hogy fog kelleni. :)
Tegnap összeraktam egy új verziót a 4mce bringás lámpából, másfajta optikával.
Viszont valami ge.asz lehet az egyik? leddel, mert 2 nem ég, illetve nem mindig ég.

Először azt hittem, hogy kinyírtam az elektronikát. Aztán kipróbáltam egy másikkal is, először ment, aztán az is döglöttnek tűnt. Méregettem és elvileg jónak tűnt (ic, fesszabályzó, microchip, stb.), de mégsem világított 2 led a négyből.
A ledeket multiméterrel vizsgáltam és szépen égtek a chipek, bekötések rendben.
Tehát látszólag minden rendben, de mégsem.


Na gondoltam meghalt 2 elektronika, a 3.at már nem akartam kinyírni, így hagytam a fenébe.

Nos ma kipróbáltam ezeket az elektronikákat egy másik ledsorral (motoré) és azzal szépen működtek, tehát mégsem az áramkör volt a bűnös. :o

Nekem úgy tűnik, mintha a ledek diódája húzna át és valami rövidzár alakul ki. A 2 maradék világító led is csak halványan pulzál, az elektronika meg sípol mint a veszett fene.

Most megpróbálom egyenként kipróbálni a ledeket, így kizárva a lehetséges rosszt.


csüt. júl. 22, 2010 14:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2007 22:09
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Budapest-Nyíregyháza
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kicsit eltuntem mostanaban, most kukkantottam be.
Latom MC-E ledet kerestek, nekem van elfekvoben 4 db M bines, Chipcad fele.
4 kozul az egyiket hasznaltam annyi ideig, hogy probapanelon meg tudjam nezni a fenyerejet.
Ha valakinek kellene, keressen nyugodtan :)


szer. júl. 21, 2010 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
FeF írta:
Olyan kérdésem lenne, kettő elég hozzá, ha jól értettem? Annyi pont lenne kéznél egy deszkamodellhez. Továbbá az, hogy lineáris vagy cirkuláris, számít valamit itt?
Egy darab elég hozzá.
Kettő csak a kijelzőhöz kell és annak a magyarázatában említettem kettő darabot.
A gyáriban lineáris polár van, sőt mos náztem utána, Fenyő Márta fizikus a jelenség felfedezője is lineárisan polarizált fényt említ !



redsaw írta:
Inkább a fotós út lesz a járhatóbb számomra.
Vagy esetleg: találtam egy régi polár napszemüveget. Szerinted ez mennyire felel meg a célnak?
LCD-óra kijelzője szépen "befeketedik" 90 fokos elforgatásnál.
Ez is használható a célra. Persze ha egyébként is sötét mint napszemüveg akkor sok fényt elvehet a célunktól.

Arra azért figyelni kellene, hogy ne csak egy kijelzőn teszteld a működését.
A kijelzőnél csak az első és hátsó szűrő egymáshoz képest való elhelyezkedése garantálja a kijelző működését.
Nekünk ehhez a természetes (természetben előforduló) polarizációt kell figyelembe vennünk.
Ilyen pl az égbolt fénye amikor 90 fokban elfordulva nézed a nap irányától.

Vagy ilyen pl. egy 45 fokban megvilágított nem tükröző felület.
Azt kell a szűrőn keresztül nézni és közben a szűrőt forgatod.
Ha jó irányban tartod kézben akkor a matt felületen a fényesedés eltűnik majd megjelenik.
Amikor rossz irányban tartod a szűrőt, akkor elkékül illetve elsárgul a fény visszaverődés.

Vagyis azt az irányt kell megjegyezni amikor a csillanó fény elsötétül ill.kivilágosodik.
Az a fény helyes iránya. Vagyis ami ilyenkor a szemünk felé esik az a kilépő oldala a szűrőnek.
A fényforrásnak mindenképp az ellenkező oldalon kell elhelyezkedni.


redsaw írta:
Ha jól emlékszem a Bioptron lámpában halogén reflektor van. Ez a hatékonyabb, vagy a ledes megoldás? Mennyire fontos tényező a "fényerő" ?
Talán átcsúsztam OFF-ba, ezért elnézést. :rulez: :rulez:
Valahol találkoztam azzal az adattal, hogy 40W halogén fénye már elég.
A 40W halogén az 22-23lm/W-al számolva 900lm körül van.
Pl. egy MC-E is elég lehet oda, az sacc majdnem annyi.

A működéséről néhány gondolat:
http://www.hazipatika.com/articles/week ... eny?id=228
http://www.sensolite.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 szer. júl. 21, 2010 20:02-kor.



szer. júl. 21, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 19, 2007 18:40
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Többnyire a PC előtt - tekerjetek helyettem is!
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Idézet:
"Egyébként polár szűrőt lehet kapni fényképező cuccokhoz is akár használtan is párezer forintért ..."

Inkább a fotós út lesz a járhatóbb számomra.
Vagy esetleg: találtam egy régi polár napszemüveget. Szerinted ez mennyire felel meg a célnak?
LCD-óra kijelzője szépen "befeketedik" 90 fokos elforgatásnál.
Ha jól emlékszem a Bioptron lámpában halogén reflektor van. Ez a hatékonyabb, vagy a ledes megoldás? Mennyire fontos tényező a "fényerő" ?
Talán átcsúsztam OFF-ba, ezért elnézést. :rulez: :rulez:


szer. júl. 21, 2010 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
...
Egyébként polár szűrőt lehet kapni fényképező cuccokhoz is akár használtan is párezer forintért ...


Üdv!

Olyan kérdésem lenne, kettő elég hozzá, ha jól értettem? Annyi pont lenne kéznél egy deszkamodellhez. Továbbá az, hogy lineáris vagy cirkuláris, számít valamit itt?


szer. júl. 21, 2010 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Rossz hírek MC-E vonalon.

Szűcs Petinél kifogyott és nem is ígérte, hogy belátható időn belül lesz neki. RGB-t mondott, hogy van neki, de hát azzal sokra nem megyek.

Chipcad-nél a melegfehér már kifogyott régebben és sajnos a hideg is fogyóban, 70db volt készleten, amiből én most elhoztam 6-ot.

Cutter-től rendelni lehetne Chipcad áron, de arra még ugye rájön a postaköltség.
Hejj...így nehéz lesz fejleszteni. :(


szer. júl. 21, 2010 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Próbálj szerezni hibás kidobásra szánt laptop kijelzőt vagy bárlyen nagyobb lcd kijelzőt.
Az üveglapok között elhelyezkedő folyadék kristályos anyag két oldalán az üveglapra
rá van öntapadósan ragasztva elől (kívül) és hátul (belül) egy polarizációs fólia.
Ezeknek az elve a polarizációs sík elforgatásán alapszik, tehát ehhez mindkét oldalán egy-egy polarízációs szűrőt helyeznek el, hogy alap helyzetben a két ellentétesen polarizált szűrő közötte a gerjesztetlen folyadék kristály réteggel fekete fényt elnyelő állapotu legyen.
Amikor a folyadék kristályt feszültség éri akkor megváloztatja a polarizációt elforgató tulajdonságát és átlátszóvá válik. Ez a komplett kijelző elve.
(ha az egyik szűrőt elforgastnád a kijelzőn működés közben, akkor negatívvá válna a kép /már próbáltam/ :) )

A külső többnyire matt felületü, hogy ne tükrözzön. A belső már fényes és teljesen átlátszó.
Azt úgy lehet lehúzni, hogy az egészet felmelegítad pl napon legalább 40-50 C fokra és akkor könyen enged az öntapadós ragacs.
Egyszerre annyit érdemes felemelni ami alá be tudod tenni az átlátzó korongot amire végül feltapasztod.
Az sem mindegy melyik a fény belépő iránya. Ezt a természetesen polarizált fényt megvizsgálva lehet megállapítani, hogyan jó a fény iránya.

Na de majd amikor beszerezted az lcd kijelző roncsot és ott van előtted, akkor részletezem tovább.

Egyébként polár szűrőt lehet kapni fényképező cuccokhoz is akár használtan is párezer forintért a Soos féle kereskedésben: http://soosfoto.hu/hasznaltcikkek.php?kat=281
Vagy máshol : http://www.tripont.hu/hu/products/foto/ ... larszurok/

Ilyesmit a használt cikkek között érdemes keresni az elég kedvező áru.


kedd júl. 20, 2010 23:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 19, 2007 18:40
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Többnyire a PC előtt - tekerjetek helyettem is!
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
"lyen polarizált fényes lámpát készítettem már én is megrendelésre, mert egy doki úgy gondolta, hogy a Bioptron lámpa ára eléggé brutális ahhoz, hogy inkább építtessen egy hasonlót. Cső alakú, 3 db XR-E van benne, a cső végén van a polárszűrő."

Nemo, Balu!
Miből lehet még ilyen polárszűrőt kitermelni?
Sok a göthös a családban, magamat is ide számítva. :|


kedd júl. 20, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Aha értem, köszi.


kedd júl. 20, 2010 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Aha értem.
..akkor nekem "X11-15297" mint maga a kütyü vagy Windows CE 4.2 alá kell keresnem?


Kifejezetten a kütyühöz kellene találni egy ilyet, amit felteszel a pc-re. Elvileg ez csak egy driver.


kedd júl. 20, 2010 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Aha értem.
..akkor nekem "X11-15297" mint maga a kütyü vagy Windows CE 4.2 alá kell keresnem?


kedd júl. 20, 2010 16:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Igen, kössz.

Apropó, hadd kérdezzek kis offot.
Múltkor említetted, hogy a gps-nél a com portot használod.
Csak hogy olyan csatlakozót nem kapok, azt mondják az nem szabványos.
Ami a gps-be bele megy mini csatlakozó a másik felén usb-s dugóval van mind ellátva.
Hogyan lehet ezt com porttal össze hozni?
Kössz.


Nem, ez szoftveres com port. Ugyanúgy az USB csatlakozáson keresztül történik, de kell hozzá egy az adott géphez való driver a pc-hez, amivel elérhető. Ezen keresztül a firmware módosítható lesz.
Ez a nehéz a dologban, mert nekem is sokáig tartott, míg a Nokiához levadásztam.


kedd júl. 20, 2010 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Oké, felírtam ezt is.


kedd júl. 20, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 12:02
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Balu! Akkor az a 2 cucc kell csak Deal-ről, amit mútkor kértél?
Mintha Dög is kért volna valamit...na majd visszakeresek, mert ma fel akarom adni a rendelést.

Én is kértem egy ilyen reflektort

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11921

ha még nem késő rendelj egyet légyszives!


hétf. júl. 19, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Az XP-G ledeket is lehet egészen szorosan egymás mellé tenni úgy,
hogy szabadon beköthető mindegyik, függetlenül egymástól.
Kép

A képen látható gyámánt maróval kicsit levettem a kivezetések széléből.
Ezután mindegyiket befuttatom cinnel és rányomom a jobbra fent látható előónozott vörösréz lemezt.
Talán még az előtt egy gyufaszállal megtámasztom mindkét oldalon a ledek szélét, hogy teljesen párhuzamosan helyezkedjenek el.
Utána teflon szigetelésü vékony vezetékkel sorosan kötöm a kettő középsőt és a kettő szélsőt,
hogy külön kikapcsolható legyen a széles fény ha nem szükséges.

A legvégén amikor mindent bekötöttem, az egészet kimosom vízzel,
majd amikor kiszáradt, leszigetelem és rögzítem a köteseket FBS szilikon pasztával.

(megjegyzés: A fotót olyan kamerával készítettem amivel legfeljebb 10 cm-ről lehet éles képet készíteni,
viszont az ide kevés lett volna, ezért elé tettem egy nagyító gyüjtő lencsét és
azzal tetszőlegesen megközelíthetővé vált élesen a fotózott tárgy
)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 hétf. júl. 19, 2010 17:34-kor.



hétf. júl. 19, 2010 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Igen, kössz.

Apropó, hadd kérdezzek kis offot.
Múltkor említetted, hogy a gps-nél a com portot használod.
Csak hogy olyan csatlakozót nem kapok, azt mondják az nem szabványos.
Ami a gps-be bele megy mini csatlakozó a másik felén usb-s dugóval van mind ellátva.
Hogyan lehet ezt com porttal össze hozni?
Kössz.


hétf. júl. 19, 2010 9:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Balu! Akkor az a 2 cucc kell csak Deal-ről, amit mútkor kértél?
Mintha Dög is kért volna valamit...na majd visszakeresek, mert ma fel akarom adni a rendelést.


hétf. júl. 19, 2010 8:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Az is igaz. Viszont a kanyarban már elég közel feltűnt az autó, akkor nem akartam vakítani.
Ha távolabb belátom az utat akkor van elég időm de a kanyar miatt közel volt amikor felbukkant.
Erre nem gondoltam, hogy ez lesz belőle. Arra mondom a fáradtságot és az energia italt, hogy
kicsit kapkodóssá váltam, viszont a reflexek lassultak már. Gyorsan rámarkoltam a kormányra (meg ami fölött voltak az ujjaim), hogy a hüvelyk ujjammal lehúzzam a fény billentő kart..
Rámarkoltam de mire. Az első fékkarra, ami fölött ott volt az ujjam használatra készen.
Aztán paff..

Ha jól látom ez az S kanyaros rész volt az :
Kép


pén. júl. 16, 2010 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Balu, én ezt nem írnám a fáradtság vagy energiaital számlájára, csak nem kanyarban, 35-ös tempónál kell csesztetni a világításbillentést :). Egyébként igen jól jöttél, komolyan mondom. Amilyen tempót előzetesen beharangoztál magadról, ahhoz képest alig kellett várni.
(Előtted mentem pár 10 méterrel, aztán csak az esés hangját hallottam, arra mentem vissza).

Ha most hibáztál, az nem azt jelenti, hogy a tempót csökkenteni kell, hanem hogy ennyivel is tapasztaltabb lettél, legközelebb nem lesz gond.

Na de szép fényeink voltak, az biztos. Dömörkapu felé az utolsó km-eken kezdett rohadt sok bogár lenni. Öröm volt nézni, ahogy ötvenes tempónál csíkot húztak a fénypászmában.


pén. júl. 16, 2010 9:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nemozoli írta:
Balu,

jobbulást kívánok én is! Fáradtan bizony óvatosabban kell nyomulni, mert nő a reakcióidő...
Köszönöm.

Igen, azt már máskor is észre vettem, hogy amikor fáradtabb vagyok
akkor keresni kell a szavakat, ha valamit mondani akarok.

Még huszonévesen is (nem ma volt) amikor száz km fölötti távra mentem és
be kellett mennem kajáért egy boltba, alig tudtam megszólalni.
Olyankor jobb volt ha kint vártam és pihentem legalább húsz percet, hogy
rendesen beszélni tudjak. Az izom munka átveszi a keringási rendszer leterhelését,
a többi funkció minimálisra csökken. Gondolom van akinél ez nem így van, de nem vagyuk egyformák.



Nemozoli írta:
Ilyen polarizált fényes lámpát készítettem már én is megrendelésre, mert egy doki úgy gondolta, hogy a Bioptron lámpa ára eléggé brutális ahhoz, hogy inkább építtessen egy hasonlót. Cső alakú, 3 db XR-E van benne, a cső végén van a polárszűrő.

Bakker, most nézem, hogy nincs is róla kép a honlapomon... ezt orvosolni fogom.
Azt tudom. Akkoriban szintén meséltem a polarizált fényről és erre figyelt fel az az illető.
Nekem is szólt, egy darabig leveleztünk erről, de aztán eléggé nyögve nyelős lett a dolog részemről.
Végül örültem, hogy megoldottad.

Van amikor engem hozzá sem lehet kötni valamihez, akkor napokig ülök fölötte de nem igazán jutok előre.
Amikor meg van kedvem akkor gyorsan megy egészen addig amíg lelkesen csinálom.


pén. júl. 16, 2010 8:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Hát én meg jól össze horzsoltam magam. A könyökömön csúsztam és és a vállam
izomkötegének hátsó részét jól megüthettem mert az az egy ami elég érzékeny amikor emelem a karom.
...
Amikor elestem, a srácok egyből mondták, hogy nagyon bedagadt a könyököm,
jobb ha nem látom mert megrémülök tőle. Itthon tükörben megnéztem és tényleg nagyon duzzadt volt.

Mi a megoldás, a polarizált fény, ha már lámpás topikban mesélek.
...
Ezután bele tettem egy a fejlámpára illő lencse tartóba és azzal megvilágítottam a könyökömön a duzzanatot.


Balu,

jobbulást kívánok én is! Fáradtan bizony óvatosabban kell nyomulni, mert nő a reakcióidő...

Ilyen polarizált fényes lámpát készítettem már én is megrendelésre, mert egy doki úgy gondolta, hogy a Bioptron lámpa ára eléggé brutális ahhoz, hogy inkább építtessen egy hasonlót. Cső alakú, 3 db XR-E van benne, a cső végén van a polárszűrő.

Bakker, most nézem, hogy nincs is róla kép a honlapomon... ezt orvosolni fogom.


pén. júl. 16, 2010 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kössz.
Kicsit túlvállaltam magam a tempóval.
El tudok menni akár többszáz km-t is egyfolytában de jóval lassabban.
Itt viszont már annyira igyekeztem nyomni az energia italtól kicsit túlpörgetve, hogy elszúrtam.
Hiába, fáradtan nem tudok úgy teljesíteni mint pihentebben, na meg tisztában kell lennem a saját korlátaimmal.
Nem vagyok versenyző alkat.
Viszont Pinyó nagyon jött, utólért minket Pilismaróton!
Tudtam, hogy keményen nyomja de ennyire..

Itt egy kép közvetlen a megérkezése után:
Kép

Készültek még fotók, a következő címen elérhetők:
http://kep.tar.hu/balu-1/50678185
Kép


pén. júl. 16, 2010 3:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hú, látom, mozgalmas volt ez a szerdai tekerésetek...

Jó sokat mentetek, az a 18-as átlagtempó se rossz ám ilyen távon, amit olvastam.

Én se szoktam száguldozni, csak ha muszáj, rövid időkre, picit.

Pláne, hogy mostanában kezd? szétmenni a bal térdem. Kopik? Gyenge? Nem is tudom, de mindenesetre kattog szépeket bizonyos pozícióban :( :?

balu1, azért örülök, hogy nem lett semmi komolyabb bajod a bukásból! :wink:


pén. júl. 16, 2010 2:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 30, 2006 1:15
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nemozoli írta:
dexter1978 írta:
hay!
senki :(
Akor hogy szerelitek az mce chipet ha nincs hozávalo hütöcsilag ????
vagy már jobb a xpg széri a az mce nél?

üdv
jozsef


Szia!

Szűcs Péternél tudtam venni ilyet legutóbb, aluból van és jó masszív. Valami 250 Ft lehet...
Megírhatom a tel.számát magánban, hátha még van neki.

szia!
ment privát!
üdv
jozsef


csüt. júl. 15, 2010 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Balunak jobbulást (lámpa vakításgátlás közben bukás volt) és köszönöm a szúnyogspray-t.
Köszönöm, kvesztnek is kössz az érdeklődést.
Egyébként mindig készülök szúnyog riasztóval ha olyan helyen járok.
Elriasztottuk a dögöket! :D

Egyébként úgy volt az egész, hogy nemsokkal előtte energia italt ittam mert
a kicsit húzós tempót nehezen bírtam, azzal együtt is mindig lemaradtam.
Egyébként most 18,4 km/óra lett a 13-14 km/h-s megszokott átlagom helyett a tempó.

Az energia ital jól felpörgetett viszont nyomtam ami belefér de a kis csapat nagyon eltűnt elől,
mint aki a saját fényének sebességével próbál versenyre kelni.

Próbálkoztam én is de egyre kimerültebben, már csak a dopping tartotta bennem az erőt.
Aztán egy S -kanyaros részen egyszer csak előbukkant szemből egy autó.
Azonnal kaptam a fény billentő karhoz, hogy lejjebb vegyem a fényt.
Rámarkoltam a kormányra és szinte blokkolt a kerék. Mivan mi ez? Nem tudtam hirtelen.
Viszont a fényem még mindig pontosan szembe világított.
Megint rámarkoltam a kormányra, hogy gyorsan levegyem a fényt,
ekkor ismét megcsúszott az első kerék és kiment alólam a bringa.
Az első kerék 180 fokban hátra fordult de a bringa nem sérült meg.
Hát én meg jól össze horzsoltam magam. A könyökömön csúsztam és és a vállam
izomkötegének hátsó részét jól megüthettem mert az az egy ami elég érzékeny amikor emelem a karom.
Mivel az éjszakát a korábban elfogyasztott energia ital hatására ébren töltöttem, ezért ma nappal aludtam sokat.

Amikor elestem, a srácok egyből mondták, hogy nagyon bedagadt a könyököm,
jobb ha nem látom mert megrémülök tőle. Itthon tükörben megnéztem és tényleg nagyon duzzadt volt.

Mi a megoldás, a polarizált fény, ha már lámpás topikban mesélek.
Van egy darab régi leselejtezett laptop kijelzőjérőnek hátsó feléről lehúzható polarizációs fólia.
Az első is lehúzható (kicsit felmelegítve 40-50 fokra) de az első az matt, a hátsó viszont fényes.
Szóval egy darabon felemeltem a fóliát és alá tettem egy a fejlámpámhoz illő sík átlátszó körlapot.
Arra rásimítottam a fóliát, majd a szélén körbe vágtam.
Azután kiválasztottam melyik irányban kell a fénynek áthaladni rajta.
Ez úgy történt, hogy egy még halogén asztali lámpa fényét ráirányítottam egy 45 fokos nem tükröző felületre.
A polárszűrőn keresztül néztem úgy hogy azt közben forgattam fél-negyed fordulatot.
A szűrő egyik irányban csak elszinezte a fényt sárgára majd lilásra forgatás közben.
Amikor megfordítottam akkor már sötétedett ill. világosodott a matt felületen a fény csillanása.
Tehát a lámpa felől haladó fény irányát vettem figyelembe.
Ezután bele tettem egy a fejlámpára illő lencse tartóba és azzal megvilágítottam a könyökömön a duzzanatot.
Megvilágítás közben éreztem hogy, kicsit bizsereg a kezelt terület, ahogy szinte azonnal kezdett felszívódni a vizenyő.
Negyed órás megvilágítás után már jelentősen csökkent a mérete.
Ezt félóra-óránként megismételtem még háromszor és teljesen lement a duzzanat.
Szóval jóó ez a polarizált fény az ilyesmire. Na meg mire jó még a fejlámpa..
Persze csak az egyik ledet kapcsoltam be, az is bőven elég ide.

Mi ebből az egészből a tanulság?
Ne akarjak jóval többet teljesíteni mint amire képes vagyok.
Az energia itallal csak csínján szabad bánni.
Menet közben az első fékkar fülött nem szabad tartani az ujjaimat mert ha
a kormányt gyorsan meg kell markolni már kicsit fáradtabban, akkor első kerék fékezés lesz belőle.




Ekkor


csüt. júl. 15, 2010 18:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dexter1978 írta:
hay!
senki :(
Akor hogy szerelitek az mce chipet ha nincs hozávalo hütöcsilag ????
vagy már jobb a xpg széri a az mce nél?

üdv
jozsef


Szia!

Szűcs Péternél tudtam venni ilyet legutóbb, aluból van és jó masszív. Valami 250 Ft lehet...
Megírhatom a tel.számát magánban, hátha még van neki.


csüt. júl. 15, 2010 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Komoly a baj Balunál?
Biztos túl erős volt a foton-sugár, és a billentés visszafelé sült el. :)

(Kullancsok nem támadtak? Múltkor olyan helyen próbálkozott egy, ahol azelőtt sose.)


csüt. júl. 15, 2010 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszönet a tegnapi bringás programért, magamtól ritkán megyek ennyit. Mondjuk az elmúlt 10 évben három ilyen volt (versenyeken kívül). Bp-Pilismarót-Zöld-Királykúti nyereg-Dömörkapu-SztEndre-Bp. Nekem 107km lett a vége, 4ó43p.

Balunak jobbulást (lámpa vakításgátlás közben bukás volt) és köszönöm a szúnyogspray-t.


csüt. júl. 15, 2010 8:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dexter1978 írta:
hay!
senki :(
Akor hogy szerelitek az mce chipet ha nincs hozávalo hütöcsilag ????
vagy már jobb a xpg széri a az mce nél?

üdv
jozsef


Sajnos nem tudok hazai lelőhelyet, de én egyébként nem csillagot használok, hanem nyákot és abba helyezek el egy vékony alu pogácsát, ami átvezet a hűtőbordára.
Így bármilyen elosztásban/távolságban fel tudom tenni a ledeket, ráadásul a bekötés is szabadon megoldható.

u.i.
Egyébként igen, hatásfokban már sokkal jobb az XP-G, viszont egy nagy hátránya van. Szűk hozzá az optika kínálat, nehezebb vele tervezni.
Nemrég beszereztem 10db-ot, de még mindig nem tudom hogyan tudnám elrendezni és milyen optika kerüljön rá... :?


szer. júl. 14, 2010 16:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 30, 2006 1:15
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
hay!
senki :(
Akor hogy szerelitek az mce chipet ha nincs hozávalo hütöcsilag ????
vagy már jobb a xpg széri a az mce nél?

üdv
jozsef


szer. júl. 14, 2010 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Montu telszámát megkaptam, majd bejelentkezek. Lámpát hoztam a melóhelyre, csak még valami láthatósági mellényt kell vennem. Benzinkutaknál kapható olcsón?


Köszi!

Ott drága, Auchanban, vagy hasonló helyen nézd meg. Pl. Bricostore, vagy Cora Kalászon.


szer. júl. 14, 2010 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Amilyen lámpával mész, szerintem észre sem veszik, hogy nincs rajtad. :D


szer. júl. 14, 2010 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Én sem tudok menni, egyrészt mert munkaidő :), másrészt nekem a 100km sok. A térdem nem bír ilyen távot, akármennyire is könnyű.
Viszont ha jöttök visszafele pilisből, akkor találkozhatunk, mert motorral leszek.

Tud valaki dobni egy mobilszámot privátban?

Én már jeleztem becsatlakozásomat, de én is csak 5 után indulok kb. az uvh-tól. Montu telszámát megkaptam, majd bejelentkezek. Lámpát hoztam a melóhelyre, csak még valami láthatósági mellényt kell vennem. Benzinkutaknál kapható olcsón?


szer. júl. 14, 2010 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
montu írta:
dhpage!
Nem találtam a DX-től rendelt lencséid közül a jobb oldalit. Hol találom ezt meg?


Erre gondolsz? http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1919


szer. júl. 14, 2010 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Aztán ugyanez létezik majd 1 db XPG vagy 1 db MC-E panelra. Feldobod az optikát, hűtést, tápot adsz neki és kész. Lusták előnyben :-)


Én is megkaptam a levelet. Hát nem olcsó. A 7-es panel 17e forint, plusz postaköltség. És semmi szabályzás nincs rajta, csak ki-be kapcsolás. De nem rossz ötlet úgy árulni, hogy már együtt van a vezérléssel, csak ne ilyen áron adják. :)
Egyébként voltam múlthéten Chipcad-ben és még elég sok XP-G van nekik raktáron (csak a led, csillag nélkül), jó áron adják érdemes bevásárolni.


szer. júl. 14, 2010 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Én sem tudok menni, egyrészt mert munkaidő :), másrészt nekem a 100km sok. A térdem nem bír ilyen távot, akármennyire is könnyű.
Viszont ha jöttök visszafele pilisből, akkor találkozhatunk, mert motorral leszek.

Tud valaki dobni egy mobilszámot privátban?


szer. júl. 14, 2010 10:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 30, 2006 1:15
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
sziasztok !
keresek beszerzési forást MCE soros kötésü hütö csillagra magyar viszonylatba beszerzési forást nem tud valaki véletlenül honan lehetne szerezni !
csak csipem van az az 10db felet nem érdemes a gyártásal inkább a gyári jobb megoldásnak látszik hisz készen van csak fel kell forasztani a csipet a hütöcsilagra!
http://www.led-tech.de/en/High-Power-Supply/Circuit-Boards/Star-PCB-for-Cree-MCE-E-Emitters--series-connection--LT-1498_106_111.html
köszönöm!
üdv
jozsef


kedd júl. 13, 2010 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nagyon laza nyugis tempóban megyünk, erre én vagyok a garancia!
Sohasem megyek gyorsabban mint tudok, az viszont hosszabb távon nálam
hegymenettel pihenőkkel együtt 13-14 km/órás átlag tempó.

Igaz, neked ahogy nézem Törökbálintról azért hozzá jönne még legalább 20 km.


Törökbálint, erről jut eszembe, egyszer még nagyon rég Balatonról jöttem haza éjszaka és
ha minden igaz Törökbálinton keresztül jöttem, hogy megnézzem milyen éjjel.

Akkor még nem voltak ledek, kékek ill. fehérek főleg nem.
Akkoriban is fénymániás voltam de eléggé korlátozottak voltak a technikai lehetőségeim.

Autó akkut mégsem akartam magammal cipelni, ezért jobb híján vittem magammal egy 12V 4 Ah-s NiCd akku csomagot.
Elöl volt egy 3W-os, egy 6W-os izzó amiből szükség szerint valamelyiket használtam.

Volt még egy 20W-os halogén izzó is és még egy 50W-os
(most másfél MC-E fénye ~15W lenne) impulzus fényem.
Ezeket csak ritkán, villanásnyi időre lehetet bekapcsolni az akku miatt.


Amiért az egészet elkezdtem írni, hogy asszem Törökbálint szélén kis fakerítéses családi házak voltak.
Valamikor éjfél után hajnalban tekertem hazafelé a családi házak között.
Egy lány jött az utcán velem szemben és megállt az egyik fakerítéses ház kapujában.
Lassú gurulás közben az 50W-os reflektort arra billentettem és egy pillanatra bekapcsoltam, aztán ki.

A lány első meglepetésében a bringára nézett aztán elkezdte keresni az erős fény forrását,
mivel bicikli nem világíthat így. Más viszont nem volt a közelben.
A kis naív! :) Azt el sem tudta képzelni, hogy ekkora fénnyel világítson (még akkor) egy kemping bringa.

Nekem ez jut eszembe Törökbálintról. :D


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 kedd júl. 13, 2010 19:24-kor.



kedd júl. 13, 2010 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 11:06
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest-Törökbálint
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nekem a holnapi táv nagyon hosszú lenne... Eddigi leghosszabb nekem 81km volt, és az is éreztem rendesen... :D


kedd júl. 13, 2010 0:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nóra Norbert írta:
Én mennék szívesen, csak az a baj, hogy a lámpám július végén lesz menetkész. :(

A tesztlámpák meg szét vannak bontva most.

Fény nélkül meg nem érdemes nekilendülni talán.
Elég baj, hát még neked, gondolom. :)



kveszt írta:
Balu jószívű, biztos nézheted, amit ő megvilágít. :twisted:
(Engem is csak a dolgok kedvezőtlen együttállása tart távol.)
:) :) :)


hétf. júl. 12, 2010 22:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Balu jószívű, biztos nézheted, amit ő megvilágít. :twisted:
(Engem is csak a dolgok kedvezőtlen együttállása tart távol.)


hétf. júl. 12, 2010 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Én mennék szívesen, csak az a baj, hogy a lámpám július végén lesz menetkész. :(

A tesztlámpák meg szét vannak bontva most.

Fény nélkül meg nem érdemes nekilendülni talán.


hétf. júl. 12, 2010 21:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség