Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 13:49



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Komaki írta:
Szűretlen PWM meghajtással még nem találkoztam a gyakorlatban. A kimenetre illik tenni a frekvenciától és áramtól függően egy kisebb vagy nagyobb puffert, lehetőleg X7R tipust. Sokat dob a LED hatásfokán.

Mutatok hirtelen kettőt is. Olyan az ábra mint egy szkópon, csak a bringás mozgása adja az eltérítést. :)

Kép


vas. szept. 19, 2010 0:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Hétvégén 24 órás verseny Csillebércen. Szegények, esik most, esni fog valószínűleg hétvégén is.
Valaki indul innen? Vagy csak az elmúlt évekhez hasonlóan találkozunk odafönt, iszunk egy sört, szocializálódunk, aztán haza?

Én elvileg a Kellys-ex csapatban fogok vizibiciklizni. :wink:
De még nem tudom hogy is lesz ez a dagonya... :hm:


pén. szept. 17, 2010 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
KAMA3 írta:
Feltehetek egy indiszkrét kérdést? A műszaki vizsgán mit szóltak az átalakításhoz? Mert én mindent úgy akarok megcsinálni, hogy az eredeti izzókat egyszerűen vissza lehessen tenni, ha a vizsgára kerülne a sor.

Műszakira elvittem bejelenteni, ott volt a vizsgabiztos is. (tavaly nyár)
Az első fényágyúkat kellett leszednem, mert nincs bennük az E jóváhagyási jel.
A fehér búrák megfeleltek, bennük az E jel. A színek megegyeznek, mikor világítanak. Simán átment.
Igaz akkor még az index-ek sárga izzósak voltak.


pén. szept. 17, 2010 10:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Freestyle írta:
Az inedxrelé átalakítása pedig nagyon egyszerű.
Volt elfekvőben egy Suzuki-é. :oops: Szétkaptam, IC adatlap letölt. 60mV feszültség esés kell, hogy ne gyorsan villogjon.
Index köröm az oldalindex-el ~1500mA-es felvételű. Fogtam egy darab vashuzalt (IKEA-s bovdenes faliszőnyegtartó egy szálja :lol: ), és 1200mA-es árammal megkerestem hol esik 60mV. Ez a biztonsági tartalék. Ha netán nem villogna az első, vagy hátsó, akkor begyorsul.
A visszajelző pedig nekem a műszerfalban osztott lett, (A tied is átalakítható simán) és simán párhuzamos az index-ekkel.
Elektronikus relém előnye, hogy az index kar kapcsolásakor világít is az index.


Szia! Én ezt az áramkört építettem meg. Ez érzéketlen a terhelésre, de mókolnom kellett vele, hogy a visszajelző tényleg akkor villogjon, amikor áram folyik át a külső körön. Ezt diódákkal oldottam meg, úgy, hogy a két körről lehoztam egy-egy vezetéket a visszajelző lámpához, ott két dióda szembe fordítva, összekötve. Az összekötött végére pedig jön a visszajelző. Végülis utólag egyszerű, de ott akkor elég sokat kellett agyalni.A kattogást egy DIP relé párhuzamos bekötésével oldottam meg. Jobb lett, mint a gyári.

Feltehetek egy indiszkrét kérdést? A műszaki vizsgán mit szóltak az átalakításhoz? Mert én mindent úgy akarok megcsinálni, hogy az eredeti izzókat egyszerűen vissza lehessen tenni, ha a vizsgára kerülne a sor.


pén. szept. 17, 2010 10:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hétvégén 24 órás verseny Csillebércen. Szegények, esik most, esni fog valószínűleg hétvégén is.
Valaki indul innen? Vagy csak az elmúlt évekhez hasonlóan találkozunk odafönt, iszunk egy sört, szocializálódunk, aztán haza?


pén. szept. 17, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
KAMA3 írta:
Gratula az átalakításhoz! Szép munka! Nekem is ez a tervem, bár elég kevés időm jut mostanában erre.
Köszi szépen! Bár ugye szokták mondani, hogy egy tuning autó sosem lesz kész....
Maga a LED-esítést már évekkel ezelőtt kezdtem, hasonlóan mint Te, a műszerfallal. Akkor még a széria volt benne.
Jelenleg már full 2107 a belseje.


KAMA3 írta:
Azt hiszem, én már láttam képeket erről a körlámpásról a zsiguli.hu fórumában. Az is luxeonokkal készült, és piros 21013-as volt...
Igen, láthattad a fórumon, mert írtam oda. Amúgy a vas egy 21011-es, csak megtévesztő, hogy a C oszlopon lévő levegőzőket "lefalaztam", nekem nem tetszettek ott.


KAMA3 írta:
Az áramerősség váltást hogyan oldottad meg? Hogyan vált helyzetjelzőről féklámpára? ...
Nagyon egyszerű áramgenerátorokat építettem. LM317-es IC van áramgenerátornak használva. Tudom, nem a legjobb hatásfokú, de bírja a generátor :lol: . A helyzetjelzőket "elmésen" oldottam meg. Azt a kört is LM317 hajtja, de ott feszstab módban, és akkora feszültséget állítottam be, hogy 60mA folyjon a LED-eken. Persze tettem be sorosan is ellenállást, talán 100ohm-ot.
Mikor a fékre lépek, akkor pedig a 700mA-es áramgenerátorok-ról kapnak táplálást a LED-ek.
A ködzárók miatt kelett pár dióda is a körbe, hogy minden csak a maga idejében világítson.

Az inedxrelé átalakítása pedig nagyon egyszerű.
Volt elfekvőben egy Suzuki-é. :oops: Szétkaptam, IC adatlap letölt. 60mV feszültség esés kell, hogy ne gyorsan villogjon.
Index köröm az oldalindex-el ~1500mA-es felvételű. Fogtam egy darab vashuzalt (IKEA-s bovdenes faliszőnyegtartó egy szálja :lol: ), és 1200mA-es árammal megkerestem hol esik 60mV. Ez a biztonsági tartalék. Ha netán nem villogna az első, vagy hátsó, akkor begyorsul.
A visszajelző pedig nekem a műszerfalban osztott lett, (A tied is átalakítható simán) és simán párhuzamos az index-ekkel.
Elektronikus relém előnye, hogy az index kar kapcsolásakor világít is az index.


A többiektől elnézést a félig OFF-ért :oops:


pén. szept. 17, 2010 7:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Erőt, Egészséget Márkatárs!

Freestyle írta:
Én már az első lámpákat leszámítva, az utolsó izzóig mindent lecseréltem a kereklámpásomon LED-ekre.

Gratula az átalakításhoz! Szép munka! Nekem is ez a tervem, bár elég kevés időm jut mostanában erre.

Freestyle írta:
A tolatókba (bal oldalra is építettem be egy lámpát) természetes fehér Rebel került. Ezeket le szeretném cserélni valami nagyobb fényerejű LED-ekre.

Azt hiszem, én már láttam képeket erről a körlámpásról a zsiguli.hu fórumában. Az is luxeonokkal készült, és piros 21013-as volt. Ködlámpának én egy CREE MC-E ledet építettem be. Hatásos, az biztos.
Freestyle írta:
Helyzetjelzőnek mind a 4 piros világít, 60mA-es meghajtással. Mikor a fékre lépek, akkor mind a 4 700mA-es meghajtásra vált.

Az áramerősség váltást hogyan oldottad meg? Hogyan vált helyzetjelzőről féklámpára? Mert én még agyalok ezen, valószínűleg két külön led kör lesz. Superfluxokkal akarom megépíteni ugyanis.

Freestyle írta:
A két tolatólámpába épített pirosat tudom használni külön ködzárónak is.
A tolatóba fogom én is beépíteni ködzárfényt, az a lámpatest úgysincs kihasználva előremenetben, és hely van még benne bőven.


Freestyle írta:
Elektronikus index relét tettem be, aminek az áramfigyelő ellenállását kicseréltem egy darab vashuzalra.

Na én ezzel szívtam a legtöbbet. Már nem az eredeti cekászos relé volt benne, hanem a 07-be való. Össze vissza indexelt, és volt, hogy kiakadt, folyamatosan világított a visszajelző. Ez azért volt irtó gáz, mert a fő kör ilyenkor nem világított. A visszajelző az invertált kimeneten volt. Csináltam terhelésfüggetlen indexrelét, de meg kellett oldanom a visszajelző lámpa táplálását, és hogy kattogjon is. Ehhez képest a motorgenerál az erdő szélén egy egyszerű kerékcserének tűnt..


csüt. szept. 16, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[quote="KAMA3"
..Alkottam ám azért, íme egy gépjármű belső tér világítás upgrade!![/quote]

Üdv!
Én már az első lámpákat leszámítva, az utolsó izzóig mindent lecseréltem a kereklámpásomon LED-ekre.
Igaz én még Luxeon LED-eket használtam.
A tolatókba (bal oldalra is építettem be egy lámpát) természetes fehér Rebel került. Ezeket le szeretném cserélni valami nagyobb fényerejű LED-ekre.
A pirosak Luxeon K2 emitter-ek. A tolatóba is raktam 1-1db-ot. A bal és jobb oldali LED-ek sorba vannak kötve kettesével.
Helyzetjelzőnek mind a 4 piros világít, 60mA-es meghajtással. Mikor a fékre lépek, akkor mind a 4 700mA-es meghajtásra vált.
A két tolatólámpába épített pirosat tudom használni külön ködzárónak is.
Az index-ekbe pedig lámpánként 2-2db kínai borostyánsárga Power LED került. Az adatlapja szerint 500mA-es meghajtásnál 50Lm-t tud. Én ezeket is 700mA-en hajtom, mivel nem folyamatosan világítanak. Eddig bírják.
Elektronikus index relét tettem be, aminek az áramfigyelő ellenállását kicseréltem egy darab vashuzalra.

Képek a vasról
Kép1
Kép2


csüt. szept. 16, 2010 19:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hát megvettem az XP-E ledeket... Basszus, ez negyed akkora, mint az XR-E! :shock:

Már kitököltem, hogyan lehetne felragasztani, meg ráforrasztani a ledekre a kivezetéseket, de asszem nézelődök még az archívumban. Addigis elmegyek a tóra... a szopa-tóra...

Alkottam ám azért, íme egy gépjármű belső tér világítás upgrade!!


csüt. szept. 16, 2010 13:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Egész jó kis kertész topikot csinálunk. Még egy próbát tehetek. Akkor egy ideillő kérdés: mit ajánlotok, mivel hajtsak meg mondjuk 6 (3 kék, 3 piros) powerledet minél egyszerűbben (és olcsóbban) hálózatról? Nem lesz szép, de...


Ha nem akarsz magadnak gyártani, akkor ez szerintem képes meghajtani. Ennek egy nagyobb változatát fogom használni. Tapasztalatom egyikkel sincs, de az ára egész tűrhető.


hétf. szept. 13, 2010 10:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 10:58
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Mit szóltok ehhez a lámpához :100W-os TG gazdaságos átépítés?

http://torzsasztal.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=639922&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9021327

Ha jól emlékszem, akkor dhpage tervezgette, hogy vesz egy 30, vagy 50 W-os (?) hasonló LED-et.

Nem a legjobb hatásfokúak az ilyen 50-100 W-os LED-ek, nem?

Veriakilis


szomb. szept. 11, 2010 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egész jó kis kertész topikot csinálunk. Még egy próbát tehetek. Akkor egy ideillő kérdés: mit ajánlotok, mivel hajtsak meg mondjuk 6 (3 kék, 3 piros) powerledet minél egyszerűbben (és olcsóbban) hálózatról? Nem lesz szép, de...


szomb. szept. 11, 2010 11:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Csírázás
Csírázás után 1 hónappal
2. szüret
Az első és a második kép között 1 hónap telt el. Láthatóan sokat nem fejlődtek. Mivel jövőre már csak egy, max két fajtát fogok ültetni, ezért a bevilágítandó terület is sokkal kisebb lesz. Azt remélem, hogy a plusz fénytől a palánták egy hónap alatt elérik legalább a 3 leveles korukat. Persze ha már kísérlet, lesz kontroll csoport is, amelyik a tavalyi körülmények között fog fejlődni.


szomb. szept. 11, 2010 10:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Már régebben, évekkel ezelőtt építettem egy led csíkot a növényeim megvilágítására.
Abban van hat db SSC (még Chriss féle fehér led).

Szerintem ha a szobában világítjuk meg a növényes rész akkor
nem érdemes a színekkel annyira az extrém tartomány felé elmenni
mert (profán hasonlattal élve) nem akarunk a szobából hullaházat csinálni.
Annál az ibolyás-kékes - vöröses fénynél minden elég furcsa színt kapna.

Az a néhány darab fehér led amit erre felhasználunk, a tapasztalatom szerint
arról a 10-15 centiről elég fényt biztosít a növényeknek ahhoz, hogy átvészeljék a telet.
Persze arról szó sincs, hogy ezt a nap fényéhez hasonlíthatnánk.
Arról sem igazán érdemes beszélni, hogy ettől komoly gyümölcs termelést lehetne elvárni.
Egyetlen de óriási előnye van, átvészelik mellette a telet a növények.

Kicsivel nagyobb megvilágítást biztosít a növények szobai oldalán, mint
amit egy őszi esősebb napon az ablak mellett álló levelek kapnak.
Ennyi elég a fényszegény időszak átvészeléséhez és a szürke téli napokon
még hangulatosabbá is teszi a szobát a zöld levelek látványa.
Persze a "hangulatos" csak akkor igaz ha nem lilásvörös a fény!

Azt érdemes eldönteni tervezéskor, hogy az esztétikára megyünk
vagy melegházat készítünk paradicsom termeléshez. Oda viszont kell a fény bőven!
Sőt, még az is kérdéses, hogy megéri-e a befektetett energiát.

Annyiból már szinte meg lehet venni a drága téli paradicsomot a boltban.

Ami érdekes, éppen most két hónapja én is betelepítettem egy
nagyra nőtt paradicsom palámtát az egyik déli ablakra néző,
üveg lapokkal határolt szoba vitrinbe.
Egyelőre virágot hozott az egyik árnyékosabb felső sarokban, ahol
ráadásul még a fény sem éri annyira, sem a külső nappali, sem a belső ledek fénye.
Majd kiderül. A pradicsom vagyis a puding próbája az evés.
Majd szólok ha meg tudom kóstolni. :twisted: :wink:


szomb. szept. 11, 2010 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egyetértek Spafi. Csak kinyögöm én is végre, hogy szerintem sem érdemes pár ledből erre a célra lámpát építeni (nem úgy bringázáshoz!). Sok hobbikertész gondja szűnne meg, ha működne a dolog. Többek között az enyém is.


szomb. szept. 11, 2010 6:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Végülis érthető, 20 W elektromos teljesítmény az legfeljebb 5 W fény, az pedig csak egy tenyérnyi felszínen tud konkurálni a direkt napfénnyel. Nem véletlen, hogy a vadkender-termesztők gyakran az óriási elektromos fogyasztáson buknak le (amit persze lopnak).


pén. szept. 10, 2010 22:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Végülis fénnyel kapcsolatos, fényforrás is van benne valamint érdekes is.
Még azt is meg lehet magyarázni, hogy nem is off. :)


pén. szept. 10, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Van egy "mérésem". A korábban említett előszobánknak két ablaka van, citrusaim ott szoktak telelni. Tavaly az egyik ablakba a növények fölé kb. 30 cm-re tettem egy 20 w-os kompakt fénycsövet, tavaszig (kb. fél éven át) naponta kb. 10-12 órán át világítottam vele. Kontroll csoportot a másik ablak növényei képezték. Eredmény: semmi különbség (Bocsánat, ha közben átcsúsztam off-ba.)


pén. szept. 10, 2010 20:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Igen, abban biztos vagyok, hogy túl sok fényt nem tudunk adni nekik. Tavasszal persze a fordítottja történik, ha átmenet nélkül kerülnek a napra. A gondom pont az, hogy érdemes-e pár power ledből lámpát építeni, jelent-e egyáltalán valamit az a pár lumen nekik, amit föléjük teszünk. Szerintem, ha a nap felében világítasz, azzal biztos nem hibázol.


Hát annyit biztos nem, hogy tavasszal ne égesse meg őket a nap. Bár szerintem valamennyit biztosan használ. Igazából én is csak próbálkozom még, azt tudom, hogy milyenek lettek a palánták tavasszal a 40 wattos villanykörte alatt. Májusban kiderül, megérte-e a ledes móka.


pén. szept. 10, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Igen, abban biztos vagyok, hogy túl sok fényt nem tudunk adni nekik. Tavasszal persze a fordítottja történik, ha átmenet nélkül kerülnek a napra. A gondom pont az, hogy érdemes-e pár power ledből lámpát építeni, jelent-e egyáltalán valamit az a pár lumen nekik, amit föléjük teszünk. Szerintem, ha a nap felében világítasz, azzal biztos nem hibázol.


pén. szept. 10, 2010 7:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egyértelműen az XP-E-re szavaznék. Jobb a hatáskoka, kisebb táp kell neki...

Az infrát és UV-t ne vidd túlzásba. Úgy tudom valamennyi kell belőlük, csak nehogy a végén égést okozzanak. Próbált meg elősször azt, hogy csak néhány növény fölé teszel infrát és UV-t, aztán ha beválik, akkor a többi fölé is.


csüt. szept. 09, 2010 20:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Szeretnék hozzászólni a növényes témához. A vörös és kék tartományban hiba biztos nincs, hisz a klorofil ott abszorbeál, azért zöld. Amin gondolkozom, hogy elég lesz-e a fény intenzitása, amit a lámpáikkal csinálni tudunk. Csakmert a nyári kb. 2000 J/mˇ2 intenzitású sugárzástól messze lesz a lámpánk. Persze ez az érték az egész spektrumra vonatkozik. Tehát a kérdésem arra irányulna, hogy szerintetek hány vörös meg kék powerledből (mekkora teljesítményből) lehetne ténylegesen használható lámpát kreálni pl. növények teleltetéséhez. (Van egy csomó mediterrán növényem, amik az előszobában teleltetve igen elfáradnak tavaszra.)


Hát én azt hallottam, hogy fényből sosem elég. Hogy állítólag nem lehet túlvilágítani a növényeket. Ennek ellenére tavasszal, apáméknál kivittük a babért a lépcsőházból az erkélyre, a szép májusi napsütés elég csúnya égésfoltokat produkált a levelein.

Azt is mondják még, hogy egy 200*120*60 as szekrénybe elég 120-150 watt. Egy előszoba azért egészen más dimenzió, de azért fel lehet szorozni. Az is gond, hogy a levelek elég gyakran kitakarják egymást a fény elől. Mondjuk ez legyen a növény gondja, oldja meg :)

Engem még az is érdekelne, hogy mennyi az átlagos fényigényük? igazodjak a késő tavaszi világos órák számához? Az biztos, hogy a napi ciklusuk elengedhetetlen része bizonyos idejű sötétség.


csüt. szept. 09, 2010 19:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
A piros az még kevés...


Igen, kéket nem írtam bele, de igazából a kérdés arról szólt, hogy a két piros led közül melyik legyen, hogy megéri-e a K2 hőállósága és picivel jobb hatásfoka és a könnyebb szerelhetősége a majdnem duplaannyi árat. Az én lámpámba már eldöntöttem, hogy XP-E lesz, a munkatársaméban még ez nyitott kérdés.

dhpage írta:


Ezt a lámpát terveztem kiegészíteni, ez kék, sárga, zöld, piros ledekből tartalmaz 2-2 darabot. Dekorfénynek használtam régebben, most már csak porfogó. Vannak még UV, meg IR powerledjeim, azokat is mellé raknám, meg néhány pirosat. Paradicsom palánta inkubátor lesz az elsődleges célja, az év többi részében meg a szobanövényeket fogja megvilágítani. Körfolyosós 100 éves bérház, nem süt be a nap. Igénylik a fényt na.

Szivesen látnék egy két képet a te végleges lámpádról, ha egyszer sikerül lefotóznod.


csüt. szept. 09, 2010 19:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szeretnék hozzászólni a növényes témához. A vörös és kék tartományban hiba biztos nincs, hisz a klorofil ott abszorbeál, azért zöld. Amin gondolkozom, hogy elég lesz-e a fény intenzitása, amit a lámpáikkal csinálni tudunk. Csakmert a nyári kb. 2000 J/mˇ2 intenzitású sugárzástól messze lesz a lámpánk. Persze ez az érték az egész spektrumra vonatkozik. Tehát a kérdésem arra irányulna, hogy szerintetek hány vörös meg kék powerledből (mekkora teljesítményből) lehetne ténylegesen használható lámpát kreálni pl. növények teleltetéséhez. (Van egy csomó mediterrán növényem, amik az előszobában teleltetve igen elfáradnak tavaszra.)


csüt. szept. 09, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Aktuális projekt ...ikea...

Nem csak egérlámpájuk van! :mrgreen:
Kép


csüt. szept. 09, 2010 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Aktuális projekt li-ion akksira, töltőre, smd ledre és mikroprocesszorra. :)

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00150985

Dokumentálom az átalakítást, aztán majd feltöltöm, ha kész. 8)


csüt. szept. 09, 2010 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
KAMA3 írta:

Az a feladat, hogy növények megvilágításához használható lámpát építsek ledekből. főleg piros ledeket kell használnom,


A piros az még kevés.

Nézd át ezt: http://www.ledshift.com/led-wachstumslampen.html
Nem biztos, hogy van angol nyelv, de google fordítóval is egész jól érthető. A lényeg, hogy a vörös és az ibolyakék-kék fény a legfontosabb a növényeknek. Nem elég csak a vörös.

Én még tennék mellé fehéret is (meleget), mert ha az esztétika is fontos, akkor elég szemkiugrasztó a vörös és kék fény önmagában. :)

Ezt pedig én csináltam saját floráriumba: http://picasaweb.google.com/dhpage.fw.hu/FlorariumLedesVilagitas?feat=directlink

u.i. már véglegesítve lett természetesen, egy nagy plexire rögzítettem a ledeket és a vezérlőt, ez a teteje a floráriumnak és kapott még 1 melegfehér ledet, hogy a szemnek kellemesebb fénye legyen.
Láthatóan jobban nőnek ezzel a növények, főleg télen lehet kipótolni a természetes fényt. Régen csak szenvedtek, most meg már dzsumbuj van. :) Majd erről is teszek be új fotókat.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dhpage csüt. szept. 09, 2010 12:51-kor.



csüt. szept. 09, 2010 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Ezt érdemes átböngészni:


Ezt már linkeltem múltkor. :)

Viszont jó lenne, ha hamarosan megérkeznének az első példányok a Cutterhez, hogy rendelhessek. :)


csüt. szept. 09, 2010 12:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A növények fejlődéséhez leginkább ibolya és vörös szín kell. Legjobb ha két külön fényforrást használsz és ezek a látható fénytartomány két határán sugároznak. Kifejezetten jó ha van egy kicsi az infra és ultra tartományból is.


szer. szept. 08, 2010 19:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Jó régen nem jártam már erre. Most viszont felmerült egy téma, amiben segítségeteket szeretném kérni.

Az a feladat, hogy növények megvilágításához használható lámpát építsek ledekből. főleg piros ledeket kell használnom, két típust néztem ki:
1 CREE - XPERED-L1-R250-00401 - XP COLOR
Typ Luminous Intensity:51.7lm @ 350mA
2 LXK2-PD12-R00
Fényáram: 350mA / 60lm, 700mA / 100lm

Az XP-E olcsóbb, a K2 meg több fényt ad(picivel), és a hőt jobban tolerálja. Viszont majd kétszer olyan drága, mint az XP-E

Szóval én az XP-E-ből építeném, de kiváncsi vagyok a véleményetekre. harmadik típus is szóba jöhet, még nincs eldöntve semmi

Köszönöm a figyelmet!


szer. szept. 08, 2010 16:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezt érdemes átböngészni:

"A cool white XM LED driven at 350 mA can produce 160 lumens at 160 lumens per watt."
http://ledinside.com/News_cree_LED_20100513

Kép

Erről már évekkel ezelőtt írtam, hogy miért nem gyártanak nagyobb felülettel power ledet,
mert akkor a jóval hatékonyabb munkaponton járhatna. Tessék, megcsinálták.
Azért előre ki lehet találni a fejlődés irányát nagy vonalakban.


szer. szept. 08, 2010 14:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Nem, 1A a max., ugyanúgy mint az XR-E.

Jé, tényleg, már ezt is feltornázták. Az eredeti adatlapban még 350mA volt...
Az a 4V feletti fesz elég durva, de legalább rá lehet tenni 1 Li cellára minden egyéb nélkül. (Na jó, hűtés kellhet neki rendesen...)

dhpage írta:
Egyébként az MC-E multi-multi chip ilyen elven, hiszen minden chip több részből áll, ez jól látható a bekötéseken is.
Ott szerintem a költségcsökkentés miatt döntöttek így, egyszerűbb volt egy már készen lévő chipet 4-esével betokozni, mint egy nagy új emitter réteget kifejleszteni.

Előnye még egy 1 chipessel szemben, hogy köthetőek sorba is.
Sajnos nincs MC-E-m, de a képek alapján úgy tűnik, csak meg van duplázva a chipeknél a bekötés, mint a többi Cree lednél is. MX-6-ra DöG azért mondta, hogy többchipes lehet, mert a fénypontok is elkülönülnek.

dhpage írta:
MX-6, XP-G már új fejlesztés. Szerintem pl. valószínűleg nem is lesz XP-G multi, mert már rég kihozhatták volna, ehelyett viszont új chipet fejlesztenek. Gondolom rájöttek, hogy nem igazán lehet rá jó optikát fejleszteni, túlságosan szétesik a vetített kép a távoli chipek miatt.

Feltéve, hogy spotozni akar valaki, mert térvilágításra jó lehetne.


hétf. szept. 06, 2010 13:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok,
Huey Jann által gyártott power LED-ekkel van vkinek tapasztalata? Konkrétan a HPB8-49KWG/WPCB (WHITE PURE 1W 6000K 105lm) típus érdekelne, ami viszonylag olcsón kapható a Lomexben. Itt van hozzá adatlap is.
Kérdés, hogy mennyire valósak a megadott értékek?


hétf. szept. 06, 2010 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Mintha kevesebb áramot bírna, a chipek pedig lehetnek jóval kisebbek is. Persze ettől még lehet akár 1 chipes is...


Nem, 1A a max., ugyanúgy mint az XR-E.

Egyébként az MC-E multi-multi chip ilyen elven, hiszen minden chip több részből áll, ez jól látható a bekötéseken is.
Ott szerintem a költségcsökkentés miatt döntöttek így, egyszerűbb volt egy már készen lévő chipet 4-esével betokozni, mint egy nagy új emitter réteget kifejleszteni.

MX-6, XP-G már új fejlesztés. Szerintem pl. valószínűleg nem is lesz XP-G multi, mert már rég kihozhatták volna, ehelyett viszont új chipet fejlesztenek. Gondolom rájöttek, hogy nem igazán lehet rá jó optikát fejleszteni, túlságosan szétesik a vetített kép a távoli chipek miatt.


vas. szept. 05, 2010 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Mintha kevesebb áramot bírna, a chipek pedig lehetnek jóval kisebbek is. Persze ettől még lehet akár 1 chipes is...


Nem, 1A a max., ugyanúgy mint az XR-E.

Egyébként az MC-E multi-multi chip ilyen elven, hiszen minden chip több részből áll, ez jól látható a bekötéseken is.
Ott szerintem a költségcsökkentés miatt döntöttek így, egyszerűbb volt egy már készen lévő chipet 4-esével betokozni, mint egy nagy új emitter réteget kifejleszteni.

MX-6, XP-G már új fejlesztés. Szerintem pl. valószínűleg nem is lesz XP-G multi, mert már rég kihozhatták volna, ehelyett viszont új chipet fejlesztenek. Gondolom rájöttek, hogy nem igazán lehet rá jó optikát fejleszteni, túlságosan szétesik a vetített kép a távoli chipek miatt.


vas. szept. 05, 2010 17:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Hát szvsz az MX-6 nem éppen multichip, csak nagyon széthúzták a réteget. Ugyanaz az áram és feszültség értéke van (kicsivel nagyobb fesz), mint mondjuk egy XR-E-nek és a fénye se sokkal nagyobb, nem véletlenül.

Mintha kevesebb áramot bírna, a chipek pedig lehetnek jóval kisebbek is. Persze ettől még lehet akár 1 chipes is...


vas. szept. 05, 2010 15:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Lehet, bár azoknál is szerepeltek 1A-ek. (Mondjuk furcsa, hogy 50lm is volt mellettük...)


vas. szept. 05, 2010 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Gondolom vastagabb (vagy több szál) a bekötő huzal a chipnél,
hogy jobban elviselje az impulzusszerü nagy áramu lökéseket.


vas. szept. 05, 2010 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
FeF írta:
Az egész LED? :o
Lassacskán egészen SMD méreteket öltenek ezek az apróságok.

Igen, és a két széléből még faraghatnának. :)
Aztán utána olvastam, ezt a méretet használják a mobil eszközök vakuiban. Van Flash-led néven is a Luxeonnak, de azt már nem böngésztem, ez miben tér el attól.


vas. szept. 05, 2010 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Párhuzamosan kötött chipeknél lehetne... :roll: (ld. MX-6, MX-3, P7...)

Hát szvsz az MX-6 nem éppen multichip, csak nagyon széthúzták a réteget. Ugyanaz az áram és feszültség értéke van (kicsivel nagyobb fesz), mint mondjuk egy XR-E-nek és a fénye se sokkal nagyobb, nem véletlenül.


vas. szept. 05, 2010 11:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Luxeon C ... 2,04x1,64mm :)

Az egész LED? :o
Lassacskán egészen SMD méreteket öltenek ezek az apróságok.


vas. szept. 05, 2010 8:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Luxeon C volt már?
350mA 85lm, max. 500mA, pulse 1500mA(!)
2,04x1,64mm :)

Kép


szomb. szept. 04, 2010 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Végülis a foszfor sok mindent takarhat. Elektromos szempontból egy xp-g 2mm^2-e megfelel két párhuzamosan kötött 1mm^2-esnek, csak optikailag jobb, ha egyben van.


pén. szept. 03, 2010 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Na de a doksiban ott van az áram és feszültség érték is. :)

Párhuzamosan kötött chipeknél lehetne... :roll: (ld. MX-6, MX-3, P7...)


pén. szept. 03, 2010 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
:oops: :oops: :oops: Jól benéztem!
Rebellt még nem láttam közelről, a doksi képe alapján tűnt sokchipesnek (hasonló, mint a multi chipes 20...50...100 Wattos powerledek) :roll: :oops:


Na de a doksiban ott van az áram és feszültség érték is. :)


pén. szept. 03, 2010 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Huzallábasból találkoztam olyan több chipessel, ami kivetítette azok képét. Tényleg ronda...
Az árameloszlásban amúgy igazad lehet, csak nem a chip van felosztva, hanem vezetőszálak lehetnek a felületén, azok látszódnak rácsnak a Cree-nél. A Rebelnél is ilyesmi miatt lehetnek a pöttyök, csak ott az összekötések nem látszanak.

A tükör, amiről szó van, kifejezetten szűken világít, szobában mondjuk 20cm. Mégsem szögletes, és nem rajzol ki semmit. Inhomogén néha, de az a gyenge minőség miatt van inkább. Lereszelni épp azért kell, hogy kikerüljön a fókuszból a led, és nagyobb legyen a nyílásszög. Csak egy határig lehet elmenni, utána a vetített kép "kilukad". Persze ezeknél sok szórt fény megy veszendőbe, amit segéd-lencsével lehet gyűjtögetni, de ebben Te jobban otthon vagy. :)


pén. szept. 03, 2010 13:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Miből derült ki, hogy ez sokchipes? A régi Rebelnek is pöttyös a közepe, akkor annak is ilyennek kéne lennie.
A réginél 16 sötét pötty volt, ami inkább 25 chip lenne körben, az ES-nél 25 pötty van (a képen), ami 36 chip lehetne. Ha azok tényleg azért vannak ott. :) A Cree-knél a vonalak viszont 3 v. 4 hosszúkás részt mutatnak... Szerintem ezek mind 1 chipesek.
DöG-1 írta:
Arra kiváncsi vagyok, hogy nagyon jó (spotos) optikával vajon mennyire mosódnak egyenletessé a világító chipek? Meg fókuszálható-e annyira, mint az XP-G? :hm: MX-6-nál eléggé elkülönülnek a chipek, pl. Ledil CX-SS; -RS optikával vetítve is. :?

Én nem látok kivetítve chipeket Rebelnél. A pöttyök látszanak, ha egészen a chip van kivetítve, csakúgy, mint XP-knél a csíkok. De közelítve a lencsét ezek hamar eltűnnek, mikor még a vetített kép szögletes.

Tükörrel próbáltad esetleg az MX-et? XR és XP-nél (és Rebelnél is) szűk, kör alakú spotot lehet vele elérni. A legolcsóbb kínai lámpákban lévő tükörből még le is kell csiszolni, hogy ne kis kört vetítsen.

:oops: :oops: :oops: Jól benéztem!
Rebellt még nem láttam közelről, a doksi képe alapján tűnt sokchipesnek (hasonló, mint a multi chipes 20...50...100 Wattos powerledek) :roll: :oops:

MX-6-nak eléggé "szét állnak" a chipjei, méretükhöz képest nagy felületen vannak elszórva. 2-3 féle optikával próbálgattam csak, mivel nincsen primer lencséje, és a felső áttetsző felfekvő felület síkja alatt vannak picivel a ledek -tehát nem lóg bele az optikákba-. Ezért nem igazán passzolnak rá az optikák... CXP-SS-el volt még a legszimpatikusabb: azzal kissé fűrészfogas csíkot vetít, ami némileg szétmosott, inhomogén vetíték. 2 ilyen led képet egymás közé tolva talán már eléggé homogénnek tűnő sávvá állna össze. Az a felső áttesző réteg nagyobb felületen maga is világít (van benne fénypor) így a ledek körül kellemesen lecsengő szórt fény is van. :)

Majd egyszer megnézem egy tükörrel is, (de nagyon sokat kéne lereszelni az aljából, hogy fókuszba kerüljön). Úgy saccolom túlzottan elkülönülnek a chipek ahhoz, hogy egy igazán fókuszos tükörrel jó legyen... :roll:


pén. szept. 03, 2010 10:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Úgy látszik most ezeket a kisméretű sokcsipeseket fejlesztgetik...

Miből derült ki, hogy ez sokchipes? A régi Rebelnek is pöttyös a közepe, akkor annak is ilyennek kéne lennie. A Cree ledeknél pedig vonalak vannak, de attól még szerintem nem az.

DöG-1 írta:
Illetve Philips-Lumilednél most az új Rebel ES (25 chip) -ha jól látom- :)

A réginél 16 sötét pötty volt, ami inkább 25 chip lenne körben, az ES-nél 25 pötty van (a képen), ami 36 chip lehetne. Ha azok tényleg azért vannak ott. :) A Cree-knél a vonalak viszont 3 v. 4 hosszúkás részt mutatnak... Szerintem ezek mind 1 chipesek.

DöG-1 írta:
Arra kiváncsi vagyok, hogy nagyon jó (spotos) optikával vajon mennyire mosódnak egyenletessé a világító chipek? Meg fókuszálható-e annyira, mint az XP-G? :hm: MX-6-nál eléggé elkülönülnek a chipek, pl. Ledil CX-SS; -RS optikával vetítve is. :?

Én nem látok kivetítve chipeket Rebelnél. A pöttyök látszanak, ha egészen a chip van kivetítve, csakúgy, mint XP-knél a csíkok. De közelítve a lencsét ezek hamar eltűnnek, mikor még a vetített kép szögletes.
Tükörrel próbáltad esetleg az MX-et? XR és XP-nél (és Rebelnél is) szűk, kör alakú spotot lehet vele elérni. A legolcsóbb kínai lámpákban lévő tükörből még le is kell csiszolni, hogy ne kis kört vetítsen.


pén. szept. 03, 2010 2:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Pinyo1970 írta:
Újfajta 130lm/w-os Rebel ES

Jó ez az új Rebel ES, volt már erről itt hír? Alacsony nyitófesz, 1A@3,1V... abs. max. 1,5A.

Úgy látszik most ezeket a kisméretű sokcsipeseket fejlesztgetik... Talán így jobban meg tudják oldani a hűtést, illetve kisebb összellenállással odavezetni az áramot = kisebb nyitófesz, jobb hatásfok? :roll:
Először Creéknél MX-6-tal kezdték (6 chip), majd MP-L(3×8 chip), most meg MX-3(3 chip);
Illetve Philips-Lumilednél most az új Rebel ES (25 chip) -ha jól látom- :)
Arra kiváncsi vagyok, hogy nagyon jó (spotos) optikával vajon mennyire mosódnak egyenletessé a világító chipek? Meg fókuszálható-e annyira, mint az XP-G? :hm: MX-6-nál eléggé elkülönülnek a chipek, pl. Ledil CX-SS; -RS optikával vetítve is. :?

Creeék új XM ledjéről meg semmi hivatalos infó, adatlap... :cry:
Bízom benne, hogy az valódi 1 chipes lesz, mint az eddigi X.. sorozatú ledek, nem pedig több chipes mint az M.. sorozatú ledjeik!
Akkor biztos jobb lesz spotnak...


csüt. szept. 02, 2010 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Kaptam ledium hírlevelet.
Újfajta 130lm/w-os Rebelből van 7-es készlet itthon is. 39mm átmérővel hasonlít az én XP-G változatomra, és annyira nem is drága.

Jó ez az új Rebel ES, volt már erről itt hír? Alacsony nyitófesz, 1A@3,1V... abs. max. 1,5A.


csüt. szept. 02, 2010 16:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség