Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 17:40



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Alakul! :)

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 29, 2011 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Elöbbre léptem
Megtaláltam a volt forgalmazó szervízt
Helyszint megtekintettem, háááát, a készülékek nem voltak bekódolva
De maradt még elég probléma, tán a kültéri egység is hibás
Meglátom a szerviz mit mond

by horex


szer. szept. 28, 2011 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
horex írta:
Üdv
Adott egy Wekta ccd 98
Azt mondja a telepitő fickó, hogy csak csöngetni lehet, de beszélni nem
Ugye sokalták a munkadijat, igy azt hiszem hogy a ház "ezermestere" telepitette
Ugyanakkor azt is hogy bekapcsoláskor a kijelzőn szegmens hibásan kiírt E betüt jelez,
de semilyen hibakód
Állitólag rendesen rajz szerint kötötte be

Sok mindent nem értek benne még, mert telefonon össze vissza beszélt
hogy mi történik amikor a szerelőkóddal belép a menübe

Nem láttam még a rendszert, 100 éve ugyan én telepitettem , holnap talán megnézem
Szoval ha "minden rendben" mi lehet a gond hogy nem lehet beszélni?
Tudom -tudom :) /

by horex

Viszont olvastam a telepitését a rendszernek
Azt irja 15m vezeték hossz esetén " kompenzáló hurkot" kell képezni
mert a beszélgetés nem lesz jó
Kép

Ezt a hurkot nem értem
A kapu vagy 50m-re van a háztol, korábban egyszerű telefonvezetékkel ment. Most valami vastag 4eres kábelt kötöttek be
Lehet, ez a hiba
De hogy, s mint képezzek "hurkot" a rajz szerint?
Vezeték elmegy a házig, aztán egy éren vissza a kapuhoz és ott vagyok ahol a part szakad

by horex


szer. szept. 28, 2011 8:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv
Adott egy Wekta ccd 98
Azt mondja a telepitő fickó, hogy csak csöngetni lehet, de beszélni nem
Ugye sokalták a munkadijat, igy azt hiszem hogy a ház "ezermestere" telepitette
Ugyanakkor azt is hogy bekapcsoláskor a kijelzőn szegmens hibásan kiírt E betüt jelez,
de semilyen hibakód
Állitólag rendesen rajz szerint kötötte be

Sok mindent nem értek benne még, mert telefonon össze vissza beszélt
hogy mi történik amikor a szerelőkóddal belép a menübe

Nem láttam még a rendszert, 100 éve ugyan én telepitettem , holnap talán megnézem
Szoval ha "minden rendben" mi lehet a gond hogy nem lehet beszélni?
Tudom -tudom :) /

by horex


kedd szept. 27, 2011 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 17, 2011 20:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tisztelettel kérnék segítséget a csatolt fotón látható kódzár típusának kiderítésében.
Számomra Codefonnak tűnik, talán valamelyik régebbi gyártmányuk. Hálás lennék a programozási segítségért (leírás).
Köszönöm!
http://kepfeltoltes.hu/view/110917/k_dz ... es.hu_.jpg


szomb. szept. 17, 2011 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk!

Akkor itt is nagy humbug a teljesen digitális szlogen...afene, ezt sem tudtam. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne a digitális jelet kicsit késleltetni, kivonni és így csökkenteni a gerjedést...aztán beleért a kezem a bilibe. Egyébként tényleg nem értem őket, fillérekért van már AD chip...párszáz forintért USB webkamerát adnak mikrofonnal...
A telefonos dolog volt már egy verzióban náluk, volt egy kis telefonközpontjuk, amibe bele volt kötve a szolgáltató vonala és a kaputelefon. Amikor hívták őket, csengett, felvették és beszéltek. Ha csengettek, felvették és a kapuval beszéltek. Ha csak simán felvették, akkor tárcsahang és lehet telefonálni. A gond ezzel volt, kiszólni a kapuhoz nem lehet, ha nem csengettek. Persze kell egy gomb, megnyomja és cseng, fel lehet venni...igen ám, de a cucc az emeleten van, ők meg lent, vezetékezés nem lehetséges...aztán erre is csináltam megoldást, RF konnektor és némi elektronika. Működött is, csak a kaputelefon nem tetszett nekik (nem én raktam fel, nem ismerem ezeket).
Nem értem én ezeket a gyártókat, már udvarvilágítást is kapcsolnak, meg ki tudja még mit, tehát próbálnak beletuszkolni új dolgokat, de nem jut eszükbe egy sem az én kuncsaftjaim igényei közül?! :wink: Jelzem, annyira nem hülyeségek...

Köszönöm a válaszod!

Üdv
Inhouse


kedd aug. 30, 2011 8:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Inhouse!

Van egy rossz hírem: tudtommal, a közhiedelemmel ellentétben, ezek a legújabb 2 vezetékes digitális rendszerek (audio és video változatban) túl szép lenne ,ha a hangot is digitalizálnák. Csak a hívás (mellékszolgáltatásként a kódzár) és egyes esetekben a kapuzár vezérlés illetve portaszolgálat hívása a lakásokból működik digitálisan. A hazai és környékbeli gyártmányok "pulse", egyes távolkeleti gyártmányok "tone" üzemmódú telefonokat másolják. A hangrendszer analóg.

Ezt a telefonos dolgot már megoldották a házi telefonközpontokkal, csak az ahhoz mellékelt kaputelefon kültérik elég megbízhatatlan szerkezetek (pld. Urmet dobozba szerelt Szézám. legalábbis szerintem).

A kaputelefon gyártók sajnos csak akkor fejlesztenek , ha elég nagy rá a kereslet.

Jó hírem nincs!

Üdv: Vajk959


hétf. aug. 29, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk!

A 2m khmmm, igen tudom, ez egy kicsit erős, de ezt kérték... Annyiból bíztam benne, hogy lenne olyan digitális rendszer (ezek az újabb 2 vezetékesek), ahol a digis hanggal ki tudnák trükközni a gerjedést (autós kihangosítók közt is van egész jó), amúgy meg egy elektret érzékenysége elég lenne. A mostani vagy gerjedt, vagy csak odahajolva volt érthető, azt meg nem csinálta senki, lévén elég alacsonyra lehetett szerelni, kb. 1m-en van kimarva a helye az oszlopban.
Ha meg valamelyik gyártó látna abban fantáziát, hogy rakna egy telefoncsatlakozót a beltéri egységre, ahova hagyományos telefon lenne köthető, nem lenne hülyeség. Onnantól már mindegy a készülék, hogy vezetékes, vagy dect. Még a nyitás is megoldható lenne tone-ban egy kóddal...

Köszönöm a válaszod.

Üdv
Inhouse


hétf. aug. 29, 2011 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 29, 2011 13:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves mindenki aki ért ehhez a témához.

Nagy és főleg gyors segítséget kérek attól aki tud segíteni.
Volt nekem egy működő kaputelefon rendszerem egy RL 3207 AA tipusjelzésű 2 beltéri egységes rendszer. Több mint 10 éve jól működött, egészen addig, míg 1 hónapja el nem kezdtünk festetni. A felső szinten letakartan és becsomagoltam rendesen, így nem is volt baj semmi vele, viszot a földszinten a feleségem fia leszedte a készüléket, és azóta nem működik semmi. Én egy mozgássérült ember vagyok és az emeleten dolgozom számítógépen, de a kaputelefonnal simán tudtam a hétköznapi életemet élni. Azóta, hogy nem működik a telefon, minden összekuszálódott. Sajnos a bekötési rajzát az évek alatt valahogy "elkevertük", így most már a szakember (villanyszerelő) akit hívtam, az sem tudta megcsinálni úgy, hogy működjék. Ráadásul, gondoltam, hogy veszek egy újat, de mivel most volt festés, és az összes kábel ami a kapuhoz megy (kb 20 m) és a falban is van be van betonozva, ill. a csőben le van zárva, így az új kábelezés annyira rombolással és kosszal járna, hogy az sem megoldás. Ha tud valaki nekem küldeni egy bekötési rajzot a RL 3207 AA tipusú kaputelefonomhoz, azt nagyon megköszönném.

Klaci5405


hétf. aug. 29, 2011 14:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia inhouse!

Ha még nem késő, akkor szerintem egy hagyományos 4+1 vezetékes rendszerből kell kiindulni. Azt hogy a kapunál 2 méterről is lehessen jól hallhatóan beszélni, csak átalakítással fog menni. A hangszóró erősítő tud ennyit, de a mikrofonnál problémák lesznek. Ez a 2 méteres "hatótáv" biztos hogy kell mikrofon irányban is (már ha nem egércincogásként akarja hallani a hangot)? Ilyet, hogy hangos hangszóró, érzékeny mikrofon (dinamika kompresszorral, hogy a közelről beleordítást is lehessen érteni), befújó szél ellen védett mikrofon, ne legyen gerjedékeny, vezeték nélküli egységgel bővíthető, olcsó, soha nem romlik el, ha meglát előre köszön :lol: , csak a mesében van. Valamilyen ésszerű kompromisszumra kell törekedni a megrendelővel.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


hétf. aug. 29, 2011 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk!

Kellene egy kis segítség! A múltkor már beszéltünk róla, de már mások az igények, talán kivitelezhetőbb. Adott egy tanya, ahol a kapu kb. 150m-re van. Kellene egy kaputelefon a régi helyett (szétment és vagy halk volt, vagy gerjedt), ami:
- tudja ezt a 150m-t sima dróton (a kapunál van 230V)
- a kapunál, a külső egységtől 1,5-2m-re is lehessen beszélgetni gerjedés nélkül
- több belső készüléket lehessen használni hozzá
- lehessen beszélni, kiszólni a kapuhoz akkor is, ha nem csengettek
(- esetleg egy vezetéknélküli egység is lehetne hozzá...)

Üdv
Inhouse


szer. aug. 17, 2011 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

papika345

Ez egy kissé régi (70-es, 80-as évek) konstrukcio. Természetesen a lakáskészülékben szénmikrofon van, a kapukészülékben pedig egy 50 ohmos hallgatóbetét működik, mint "dinamikus mikrofon". Ha a szénmikrofont a füled mellett megrázod, hallani fogod a szénpor zizegését.
A szénmikrofont az élére állítva (felemelt kagylónál is ebben a helyzetben van, mikor beszélsz) megméred a belső ellenállását. Az ideális érték 100 - 600 ohm, a kisebb értékek adnak valószinüleg nagyobb hangerőt, ebben a kapcsolásban.
Szénmikrofont lehet, hogy kapsz a Portafonnál, 10 éve még volt. Ha nem tudsz szerezni, akkor konedenzátor (elektret) mikrofon 1 - 2 tranzisztoros erősítővel, próba nyákon összedobva.
A helyedben még megnézném a vezeték kötéseket, próba képpen kicserélném a 8 ohmos hangszórót a kapunál és estleg elkó csere. Ha már úgy is szétszedted akár még azt az 1 tranzisztort is kicserélheted a hangszóró erősítőben. Forrasztással nagyon vigyázni, mert a nyák nagyon rossz minőségű, könnyen felválik a fólia és ráadásul minden alkatrész láb gondosan rá van hajtva. A hangszóró erősítő vezetéke a 2-es pontra legyen kötve, mert a 3-asról kisebb a hangerő. A belső kapcsolási rajzot még csinálom, ha szükség lenne rá.

lobig

Valószinüleg csak két eret kell hogy használj 3 - 6, a kapunyitás rövidzárral 1 - 6 átkötve.
Tételezzük fel, hogy a közös vezetéket jelölték, 6-os pontra kötni, a másik 2-ből meg ki kell totózni melyik lesz a 3-as. Ha sehogy nem szólal meg, talán rossz a lakáskészülék (hideg forrasztás, fólia repedés, kagylózsinór érszakadás vagy kontakt hiba (mind két végén vizsgálni kell), szakadt kondi. Vezeték kötések a lépcsőházi elágazástól, esetleg központ hiba. Ha semmi sem jön be, biztos, hogy MKT rendszer van nálatok?!

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


hétf. aug. 15, 2011 10:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2011 17:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Olvasgattam egész nap a fórumot meg próbálgattam bekötni a kaputelefonomat, de eddig sajnos nem jártam sikerrel.
A 4 emeletes panellakásba 3 eres vezeték jön be, szép szürke mind a 3 ér, fogalmam sincs melyiket hova kellene kötnöm. Ja az egyiken van egy fekete szigszalag. :)
A készülékem egy Tesla 4FP 110 77.201, melyben az az 1-es és a 6-os pont össze van kötve egy szép piros vezetékkel.

Nincs lépcsőházi csengő, illetve az nem a kaputelefonon szól.

Tudnátok segíteni, hogy be tudjam kötni azt a 3 vezetéket a megfelelő helyre?

A korábban belinkelt kapcsolási ábrákat megtekintve szerintem nekem az 1-es, 3-as és 6-os pontokat kellene használnom, de kipróbáltam mind a 6 lehetőséget és egyik sem jött be... :(

Üdv,
lobig


vas. aug. 14, 2011 17:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2011 17:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk 959. A kaputelefon hozzaszolasokbol ugy latom nagyon ismered a Tesla kaputelefonok lelkivilagat Az en probglemam a kapubol jo a hang forditva viszont nincs hang Kivettem a mikrofont rakapcsoltam egy ellenallas merot es ahogy mozgattam ugy valtozott az ellenallas par ohm-tol k-ohm-ig. Lehet hogy ez a rossz.Ha tudnal valamit tanacsolni megkoszonnem.Ha ugy gondolod hogy valoban a mik a bunos hol lehet ilyet kapni? Elore kosz a valaszodat. Papika.


szer. aug. 10, 2011 15:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 8:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A TESLA-kaputelefonokkal kapcsolatban a www.e-kontakt.hu, és az ekontakt@fibermail.hu elérhetőségeken MINDENT MEGTALÁLTOK.


csüt. aug. 04, 2011 21:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2011 17:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hello Mindenki Nekem is van egy kis problemam a kaputelefonnal Terla gyartmanyu 4FP 111 05 szam van a kulso keszuleken a problema kintrol befele jol jon a hang de forditva majdnemhogy nulla a hangero. Ma eppen a belso keszulek mikrofonjat mertem es erdekes modon kulonbozo helyzetben kulonbozo ellenallas ertekeket mertem. Lehetseges hogy ez egy szenmikrofon ? Az a baj hogy nem ismerem a kapcsolast es a mukodesi elvet. Ha ebben tudna valaki segiteni nagyon megkoszonnem. Ha a mikrofon a rossz hol lehet ilyet kapni ? udv papika


vas. júl. 31, 2011 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok. Le kellene cserélni egy törött készüléket egy 10 lakásos lakótelepiben. Típusa: portafon 2VOE. A portafon oldalán ilyen típussal nem találkoztam. Mivel tudnám helyettesíteni?


szer. júl. 06, 2011 20:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2011 19:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Értem, köszönöm a segítséget!


kedd jún. 28, 2011 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

Sajnos ez a készülék alkalmatlan a ti kaputelefon rendszeretekben való működésre.
Ezt tudtam kideríteni róla:
Ennek az egy lakásos video kaputelefonnak: http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=11.02.04.02&cikk=6483
a kiegészítő audio lakáskészüléke: http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=11.02.04.03&cikk=7791

Meg kell tudni milyen gyártmányú, tipusú a ti kaputelefon rendszeretek és annak megfelelő lakáskészüléket kell venni. Információ forrás (mivel társasházban laksz) gondnok, közös képviselő, szomszéd, pletykás vénasszony a lépcsőházból (ez a legbiztosabb, mert ilyen mindenhol van).
A különféle kaputeleforendszerek készülékei egymás között nem felcserélhetőek!

Üdv: Vajk959


kedd jún. 28, 2011 8:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2011 19:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,

a napokban vettem egy 'DPV 3T' nevezetű kaputelefont. A telefonból három ér jön, a lakásunk (több lakásos ház) falából pedig kettő. Kérlek segítsetek, hogy be lehet-e kötni ezt a kaputelefont, és ha igen, akkor hogy?

Ezer köszi! Képek a telefonról:

http://www.gyorgyvendeghaz.hu/img/tmp/001.jpg
http://www.gyorgyvendeghaz.hu/img/tmp/002.jpg
http://www.gyorgyvendeghaz.hu/img/tmp/003.jpg


hétf. jún. 27, 2011 20:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 23, 2011 6:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
latyakos írta:
Sziasztok!

Nekem is egy fentebb sokszor emlegetett tesla mkt-m van, és azt vettük észre, hogy minden működik, csak a csöngetést nem hallani, csak kattan egyet a hangszóró halkan. Próbáltuk úgy is, hogy nyomtuk a fület, amit szintén írtatok, de úgy sem működött. Szétkaptam, minden jól van a kapcs. rajzoknak megfelelően bekötve, illetve rövidre zárva.
Esetleg a hangszóró nem jó? Bár gyanús, hogy csengetést lent sem hallani, mikor nyomom a gombot.

Köszi!


Azóta beszereztem egy ugyanilyen teslát, és ugyanez a hibajelenség, azt hiszem itt az ideje szólnom a közös képviselőnek. :)


csüt. máj. 19, 2011 9:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 18, 2011 7:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tisztelt Gábor!

Annyi volna a kérdésem, hogy adott egy Codefone kaputelefon. 2 mágneszárat kell működtetni róla, ami meg is van. Viszont a másodikat késleltetni szeretném. megoldható?

Köszönöm!


szer. máj. 18, 2011 7:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 09, 2006 15:05
Hozzászólások: 119
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959 írta:
Üdvözletem!
moco22
A te Elvox telefonod már MKT-LC-re átalakított darabnak néz ki. Ha minden funkcio megy, csak a kapunyitás nem, akkor próbáld meg a 6 és 3 pontokon lévő vezetékeket felcserélni.
Üdv: Vajk959

köszönöm szépen, megpróbálom :)


pén. ápr. 29, 2011 5:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 23, 2011 6:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Nekem is egy fentebb sokszor emlegetett tesla mkt-m van, és azt vettük észre, hogy minden működik, csak a csöngetést nem hallani, csak kattan egyet a hangszóró halkan. Próbáltuk úgy is, hogy nyomtuk a fület, amit szintén írtatok, de úgy sem működött. Szétkaptam, minden jól van a kapcs. rajzoknak megfelelően bekötve, illetve rövidre zárva.
Esetleg a hangszóró nem jó? Bár gyanús, hogy csengetést lent sem hallani, mikor nyomom a gombot.

Köszi!


szomb. ápr. 23, 2011 6:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 21:28
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk959!
Köszönöm a segítségedet! A megadott link alapján úgy látom a készülék pont stimmel a mkt_bolgar.pdf típussal.
Most elképzelésem szerint ha tudok egy Tesla MKT-LC típust venni, (a leírások alapján a DT93 1+n rendszerű 4FP 110 77.201 lakáskészülékre gondoltam, és mint megtudtam ilyet tudok Fehérváron is venni) akkor ami a rajz szerint az 1-3 pontra volt a Bolgáron kötve, azt a Teslán a 3-6 pontra kötöm és működnie kell. Legalábbis ha ennek a szerintem kinézett Teslának olyan a kapcsolása mint a linkek között a tesla_mkt_lc.pdf rajz. Remélem így lesz, próbálkozni nem nagyon van lehetőség, hacsak vissza nem veszik ha nem jó oda...
Még egyszer köszönöm a válaszodat,
Üdvözlettel
hil.


pén. ápr. 15, 2011 22:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz hil!

Ez a telefon is valószinüleg MKT-LC.
A kondi 470nF fólia, az ellenállás 100 ohm.
Itt megtalálod a belső kapcsolását:

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt

Ha minden stimmel, akkor pld. a Portafontól lehet rendelni egy MKT-LC kompatibilis készüléket.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


pén. ápr. 15, 2011 8:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 21:28
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szervusztok!
Kérem, ha tud valaki segítsen a következő problémámban:
Ismerősöm leszeretné cserélni lakáskészülékét, ami egy "1000 éves" törött, szakadt darab. Az egyetlen felirat rajta:Ed 101 Made in Bulgaria (különben működik, kapunyitó funkcióval rendelkezik). Két vezetékkel csatlakozik a rendszerre. A "kültéri egységen" ami a társasház bejáratánál van a felirat:típus MTK 16 6040, ez egy beütött szám a típustáblába, ez sem mai darabnak tűnik. Nagyjából ennyi az össz infó amit tudunk. A készüléket kikötöttem, leszereltem. A sorkapocsra a kapcsoló elektronikán kívül egy kondi és egy ellenállás van bekötve. Nem tudom ez eredeti állapot-e, vagy esetleg valami központhoz illesztés eredménye, bár az ellenállás egy szénréteg ellenállás:-), tehát eredeti is lehet. Kérdésem: ha fogom a készüléket elmegyek egy szakboltba, ahol árulnak ilyet az alapján, illetve a típus szám alapján ami a kinti dobozon van, tudnak-e vajon egy olyan mai készüléket adni amit csak be kell kötni ennek a helyére, vagy csak kiröhögtetem magam? Gondolom ilyen mint az eredeti már nem létezik. Arra gondolok kell-e még valami infó, pl.: milyen központ működik ezután a kapcsolódoboz után, vagy ennyi elég? Esetleg tud valaki típust ajánlani? Az a gond hogy itt nem igen van olyan üzlet ami foglalkozik ilyennel, arra gondoltam rendelnék a Neten esetleg, ha biztosan tudnám mi kell ide. Elektronikában jártas vagyok egyébként,de ez a terület fehér folt nekem....
előre is köszönöm szépen a segítséget.


kedd ápr. 12, 2011 21:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2011 16:20
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: BP-Vácegres
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk!

Örülök, hogy újra itt vagy.
Horozso problémája azért izgat engem is, mert -mint írtam- nálunk is előfordul ezen a "dobozos beltéris" rendszeren, hogy csak sokadik nyomkodásra szólal + a csengetés.
Gondoltam már arra, hogy a kohndi polaritását felcseréljem, de szerintem nem a készülék lehet rossz, mert ha nem volt fent semmi és úgy nyomtam +lent a gombot, akkor is hol lehetett a csengetést hallani, hol nem. Gondolom, a relé nem vette jó néven az éveken keresztüli direkt ajtónyitást, vagy vmi zárlat lehet? De most hangerőre jó..
üdv


hétf. ápr. 04, 2011 14:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

moco22

A te Elvox telefonod már MKT-LC-re átalakított darabnak néz ki. Ha minden funkcio megy, csak a kapunyitás nem, akkor próbáld meg a 6 és 3 pontokon lévő vezetékeket felcserélni.

serman és gaban

Vissza kell kicsit olvasni! Próbálkozzatok a Portafonnál a Kacsa utcában.

Üdv: Vajk959


szer. márc. 30, 2011 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 09, 2006 15:05
Hozzászólások: 119
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Az én fényképpel illusztrált kérdésemre senki nem tud válaszolni? A 9.-en lakom, nem szeretnék mindig lemászkálni kaput nyitni :D
Köszi szépen :)
(jah még mindig nem találtam meg a kapcsolási rajzot, vagy bekötési rajzot, vagy mit :( )


vas. márc. 27, 2011 15:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 20, 2011 14:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk959!

Köszi a választ. Időközben megtudtam, hogy a házban régi Kate rendszer van. A gondnok szerint hamarosan cserélni kell. Ő Tesla készüléket javasolt, mert: "az több rendszerhez jó."
Jól gondolom, hogy a Kate rendszerhez nem jó a vásárolt legrand készülékem?
És szerinted is Tesla-t vegyek?

köszi


vas. márc. 27, 2011 15:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 19, 2011 19:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk959!

Köszönöm a válaszod. Akkor nem fáradozom ezzel, veszek egy újat. Milyet ajánlanál, és hol tudnám megvenni, elérhető áron?


pén. márc. 25, 2011 13:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 18, 2011 20:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk959!

Ezen már túl vagyok, már az alkatrészeket is leellenőriztem, a hangszóró ellenállását is változtattam, de nem akar jó lenni. Elvileg csengetéskor csak egy kondin és a hangszórón keresztül záródik az áramkör, de nem jövök rá, hogy mi a gond.

De azért köszönöm!

Üdv
Zsolt


csüt. márc. 24, 2011 18:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasztok!

Rég jártam erre.

horozso

Hogy ne kelljen újra leírnom, inkább bemásolom:

Valószinüleg azért nem tudsz a kaputól csengetni, mert nem tedted le a kagylót. Legalább is a központ úgy érzékeli.
Emeld fel a kagylót és kézzel nyombd be a beszédváltó kapcsolót, valaki közben próbáljon a kaputól csengetni. Ha így megszólal, akkor megvan a hiba. Vagy a készülék alsó felének felerősítő csavarjait húztad meg nagyon és az egyenetlen falfelületen elcsavarodott a készülék, ezért a felső rész nem fekszik fel pontosan, vagy a kapcsoló karja akad, vagy magának a kapcsolónak van belül valamilyen mechanikus hibálya. Esetleg a helyére tett kagylónak túl nagy a kottyanása.

serman

Azért nem működik a kaputelefonod, mert hiányzik a beszédváltó kapcsoló műanyag karja (gondolom a vezeték kiszakítós manőverben letört a vékony kis tengelye, a rúgója meg elrepült). A 470nF-os fóliakondi felesleges az A és a 6 pontok között, inkább az elko helyett kellene beforrasztani. A fehér drót nem tudom mire szolgál, mert annak a nyomógombnak a 2 kivezetése az A és a T csatlakozó a készülékbe ragasztott kapcsolási rajz alapján. Esetleg egy második kapunyitó vagy valami... Egyébkén ez egy nyolcvanas évekből maradt MKT-LC. Lehet, hogy jobb lenne újat venni.

gaban

El kell hogy keserítselek, de ha feltételezhetően lakótelepi MKT-LC rendszerhez akarod használni (mert erről sajnos nem írtál és az eredeti Legrand 4+1 vezetékes rendszerhez kevés a 4 drótod), akkor átalakítás nélkül nem fog menni.

Itt van hozzá kapcsolási rajz: http://comszer.n1.hu/rajzok.html

Ha ez itt kínaiul van számodra akkor sajnos kell venni egy új MKT-LC kompatibilis készüléket.

Egyenlőre ennyi.

Üdv: Vajk959


csüt. márc. 24, 2011 17:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 19, 2011 19:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
kicseréltem a képet a hozzászólásomban, hátha így jobban segít... annyi nem látszik, hogy a képen a kondenzátor mögött van egy érintkező, amit ha rövidre zártunk a gombbal, akkor nyílt az ajtó lenn. ugyanúgy néz ki, mint ahova a fehér kábel megy, csak ide nem megy semmilyen kábel :)

Bagira79! Köszönöm a segítséged, még várok, hátha van valakinek ötlete még, ha nincs, akkor kipróbálom amit írtál!


hétf. márc. 21, 2011 14:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2011 16:20
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: BP-Vácegres
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Serman, sorry, de ehhez én már nem értek.
1részt annyira tök-életlen ez a kép, hogy nem látom rendesen.
Tudom, szőkenős kérdés, de akkor próbáljátok hívni lentről, amikor fent a helyén van a kagyló? A beszédváltó nyelv ép a készülékben?
Én kik5ném az egészet, a rövid az "A"-ba, a fehér az 1-esbe, a többiek a 3 és 6-os pontokra. De, mondom, lehet, hogy ez a digi rendszer más bek5ést kíván, de nem hiszem.


vas. márc. 20, 2011 17:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 20, 2011 14:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy Legrand 3742 00 kaputelefon bekötéséhez. A lakásba 2 db 2 eres (azaz összesen 4 ér) szürke vezeték jön be.
A telefon leírása szerint:
1E Hívásjelző ér
2 Közös ér
3 zárvezérlő ér
4 mikrofon
5 hangszóró
P kieg funkc
p kieg funkc

Kérem segítsetek, hogy mit hova kössek.
Elsőre az 1E,3,4,5-be kötöttem a négy vezetéket. Az ajtónyitás működik, de felcsengetéskor a telefon nem cseng, csak a kagylóban lehet halkan hallani a csengőt.
Elnézést ha már volt korábban ilyen kérdés. A válasznál légyszi vegyétek figyelembe, hogy teljesen kezdő vagyok a témában és ráadásul nő :)

előre is köszönöm.


vas. márc. 20, 2011 15:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 18, 2011 20:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Bagira79!

Köszönöm a válaszod! Nem adom fel, próbálok más megoldást is keresni. Már az megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül az említett problémával :). Ha találok megoldást, akkor megírom!


vas. márc. 20, 2011 11:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 19, 2011 19:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Ha a falból a 6-osba menőt kihúzom, akkor nem tudok a folyosóról csengetni... A fehér drót eredetileg is oda volt kötve, mármint amikor még működött.ezen kívül van még 1 drót, ami most a 3-asban van, meg az ami az A-ban, de azt máshová nem lehet dugni... Kezd aggasztani a dolog, segítseteeek!


vas. márc. 20, 2011 3:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2011 16:20
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: BP-Vácegres
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Serman!

Ez 1 Teslának tűnik 1. ránézésre, csak nem értem benne azt a kohndenzátort(?) a 2 bek5ési pont köz5t.
Próbáld + felcserélni a 6-ost a 3-assal! Ha így se működ, majd Vajk mond okosat.
Ha belegondolok, sok mindent nem értek én ebben... :hm: Hány vezeték jön be a falból pontosan..? Az a fehér, ami a gombhoz m1, az is a falból jön? Az nem a kapunyitó? Annak kéne az 1-esen lennie és úgy nem kell az átk5és 1-6 közé.
De nem akarock hülyeségeket mondani, inkább csak hangosan gondolkozom.


szomb. márc. 19, 2011 21:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2011 16:20
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: BP-Vácegres
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Horozso!

Ez nálam is fennáll. Kb 3. gombnyomásra szólal + a csengetés.
Szerintem a központ hibája, "no user serviceable parts inside." :)
Mondd a felcsengetni vágyóknak, hogy kitartóan (és szaggatottan) nyomkodják a gombot.
Vajknak üzenném, ha itt lesz valamikor, hogy kicseréltem a kohndit 1 használt 100 mikrofarados, 100 voltosra, aztán lementem kipróbálni. Barátnőm 1 "Visít, mint az állat!" - felkiáltással vette fel. Így, azt hiszem, a halkság kérdése +oldódott... :lol:
Viszont néha tényleg nem csöng. :hm:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bagira79 szomb. márc. 19, 2011 21:10-kor.



szomb. márc. 19, 2011 20:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 19, 2011 19:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hello!

Egy ilyen kaputelefonom van a panelban. Típusát nem tudom, nincs ráírva.
Kép

Felülről lefelé: S 6 4 3 2 1 T A

és ilyen kapcsolási rajz van hozzá
Kép

Korábban működőképes volt, aztán kitéptük a kábeleket, vicces esemény miatt :D
A folyosón jó a csengő, lentről viszont nem működik. (Digitális van, kis gondolkozás után OFF-t ír ki, és nem csönget, és kóddal sem nyílik)
Most úgy van bekötve, hogy a csengő a 6 és A között van. A-ba jön egy kábel, de az annyira rövid, máshova nem is lehet kötni, ergo az jó helyen van. A falból két kábel jön ki fentről. A fehér be van kötve az egyik gombhoz, nem tudom miért, de az is úgy volt korábban. A másik a 3-asba van bekötve jelenleg.

Aztán...
Van még egy kábel a falból, középről jön, és az a 6-osba van bekötve. Valamint a 6-os és 1-es egy dróttal rövidre van zárva.

Tudnátok segíteni, hogyan kössem be jól, hogy a lenti panellel és ajtóval kommunikáljon? Előre is köszi


szomb. márc. 19, 2011 19:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 18, 2011 20:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szervusztok!

Nem rég vásároltam egy Tesla 4FP 110 77.201 típusú lakáskészüléket. Csak szeretném megkérdezni, hogy beszerelés során találkoztatok-e már az alábbi hibával?

A lakáskészüléket két érpárra kell rákötni. Az egyik érpár (lakások-egyedi) 3-as jelű a másik érpár (közös) a 6-os jelű sorkapocsra lett bekötve. A panelen láttam, hogy az 1-es és 6-os pont rövidre van zárva, ami elvileg megfelelő, mert a lakáskészülék jelzi a csengetést is.

A kapu kinyitása a következők szerint működik helyesen:
- kinti kezelőn a nyomógombot folyamatosan nyomva kell tartani
- ezzel egy időben a kinti kezelőn és a belső kaputelefonon dallam jelzi a csengetést
- belső kaputelefon felvétele, beszélgetés folytatása
- majd a kapu kinyitása

A készülék megfelelően működik, azzal a kivétellel, hogy a csengetést nem jelzi, csak egy halk kattanás hallható. Ekkor a kinti egységből és a lakáskészülékben sem hallatszik a csengetési dallam. Ha felveszem a készüléket, akkor innentől kezdve már megfelelően működik a többi funkció.

Segítségeteket előre is köszönöm!


pén. márc. 18, 2011 21:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2011 16:20
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: BP-Vácegres
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk!

Noha, itt nem kaptam választ, a telefonon kapott információk mennyisége (és minősége!) több volt, mint kielégítő. Ezúton is szeretném +köszönni még 1* a segítséget. Ritka az olyan "szaki", aki +felelő, nem lekezelő hangnemben bánik az ügyféllel.
Indulok haza, előkeresem a régi kültérit és rámachinálom erre a hálózatra. (külön jó, hogy 2gombos, tehát, nagy valószínűséggel, lehetne 1 külön kapunyitó gombom is az impulzusos +oldáson felül)
Kérdés: a régi kültérimen szinte biztos, hogy van 1 kohndenzátormikrofon. Ezt fel tudom használni, vagy inkább ne is kísérletezzem vele, maradjon a hangszóró mind2 irányba?
Üdv


szer. márc. 09, 2011 10:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2011 16:20
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: BP-Vácegres
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szervusztok!

Barátnőm lakása régi, 2vezetékes kaputelefon-rendszerhez csatlakozik. Van hozzá 1 régi, Tesla (MKT..?) készülék.
Hogy kell bek5nöm azt a kemény 2 eret, hogy működjön? A sorkapocs jelölései: S, 6, 4, 3, 2, 1, T, A.
Előre is köszi!
---
Visszaolvasgattam, bek55tem az itt leírtak szerint: a falból jövő: 3, 6; 1-6 pedig rövidrezárva. Az a baj, hogy ha leveszem a kagylót, akkor is csönget tovább (elég fülsiketítő.. :shock: ). Már +tisztogattam a csúszóérintkezőket, hátha.
Ha ez sikerül, már csak a lakókat kell leszoktatnom arról, hogy hozzánk csöngessenek be (valaki korábban direktre, instant-nyitósra alakította, ezért nincs is képem arról, hogy hogy kéne ennek rendesen lennie).
---
Fontos tudni, hogy itt eredetileg az a "dobozos" beltéri volt, 1 nyomógombbal. Rá lehet valahogy szerkeszteni a Teslát erre a rendszerre?


kedd márc. 08, 2011 16:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 09, 2006 15:05
Hozzászólások: 119
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok! Segítséget kérnék. Nincs itt most férfi, aki tudna segíteni, ezért nekem kell megoldanom a dolgot.
Adva van egy ELVOX kaputelefon (panel lakásban). Le lett szedve, mert festés volt és nem tudom hova tettem a leírását, hogy a drótokat hova kell bedugni, mert annyi itt a lyuk, mint egy sajtban. Szóval nem jövök rá, pedig bejelöltem leszedés előtt....de hát ki emlékszik már arra, hogy mi-micsoda volt? :D
A pontos típusát (számát) nem tudom, (talán az, ami a képen van szám?) ezért nem is találok a neten semmilyen okosságot.
Szóval ezzel a bekötéssel, ami a képen van, lehet kaputelefonálni, be is jutok kóddal a kapun, ezzel nincs gond, a gond azzal van, hogy a lakásból nem tudom kinyitni a kaput, mert ez a rész nem működik.
Melyik madzagot hova kéne dugni, mert a lehetőségek száma elég nagy.
Nagyon megköszönném a segítséget.

Íme a fénykép, nagyításért katt a képekre:
Kép Kép

Kép Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moco22 kedd márc. 08, 2011 18:25-kor.



kedd márc. 08, 2011 16:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 01, 2011 17:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia! Tapétázás után a teslát valahogy rosszul dugtam össze! Panel, falból két szürke kábel! A beszélőt is széthúztam, lehet, hogy rosszul dugtam vissza! Négy sarura lehet a kábeleket dugni, balról jobbra:sárga, zöld, piros, fekete! A két kábel:3-6 az 1-6 átkötve! Segítségedet előre is köszönöm!


kedd márc. 01, 2011 18:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 01, 2011 0:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok.

Elképzelhető hogy 2 vezetékes lakáskészüléken (kétezres években "felújított" 70-es évekbeli tömblakás szerintem MKT) a 2 vezetéknél dc 4V-ot mérve működjön a rendszer.
A rajzok és a leírtak szerint nem úgy 12-14 V-ot kellene mérnem.?
Próbáltam már egy máshol kiválóan működő Codefon készülékkel de meg se nyikkan.
Felújítás előtt még működött tökéletesen.

Segítségeteket előre is köszönöm:

Biri


kedd márc. 01, 2011 0:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 23, 2011 18:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tisztelt Vajk959!

Köszönöm gyors segítségét a probléma megoldódott, vettem a hobbyelektronikai boltba egy Aquanicum készüléket amit a férjem be is kötött.Tökéletes lett és az esztétikai látványa is másabb.

Üdv:Jolika


pén. feb. 25, 2011 4:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tisztelt nagyjoli47!

Sajnos ez a DPV 3T nem alkalmas készülék az MKT rendszerben.
Esetleg meg kellene nézni a kapunyitó gomb érintkezőit, nem-e oxidáltak, a bekötések csavarjai lehet hogy lazák. Biztos hogy nem központi hiba? Mindenki más tud kaput nyitni?

Üdv: Vajk959


csüt. feb. 24, 2011 12:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség