Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 17:00



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
TMS470 mikrovezérlő help 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 20, 2011 15:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TMS470 mikrovezérlő help
A TMS470-at 3 modon lehet programozni
isoka-n keresztül ez egy 1 vezetékes lassú mod, de hatásos,
can buszon keresztül ami átteszi RXT-TXT soros vonalra
JTAG
a can comunikációt az isokan lehet beállítani.
gyakorlatilag egy bármilyen pc párhuzamos portjának egy bitje lehet.
A program az viszont nagyon bonyolult hisz rish proci, ráadásul a legtöbb változat bga-s
A freescale /motorola is gyártja kicsit más csak a dolog.
gyakorlatilag szerezd meg hozzá a PCU06-ot.
Ez egy multi modu POWER CONTROL UNIT
12 DB 2 AMPERES ANALOG KAPCSOLÓS KIMENET, 15-FÜGGETLEN ANALÓG INPUT AD converter, timer és még ezer más funkció.

üdv


szer. ápr. 20, 2011 15:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Még mindig semmi? Senki nem foglalkozik ilyennel? Pedig tök sokat tud... De tényleg. Jobb, mint a PIC. :D


csüt. aug. 18, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Egyebkent meg a TI honlapjan van egy ingyenes tanulasi lehetoseg/online/, amely bemutatja a kontrollert, megtanit hasznalni azt!


szomb. jún. 25, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Mit kell ezen megtanulni?
Leulsz, es megirod amit meg akarsz, es kozben bujod a DS-t.
Minden kontrollernel igy van.
Ha nincs kesz paneled, akkor nem ajanlom az IAR-t, mert szimulalni nem jo.

Egy kontrolleren nem sok mindent kell megtanulni. Olvassd el a DS alapveto reszeit, nezz at egy-ket kapcsolast, es kesz. Ha valamit hasznalsz, ugyis eloveszed a DS-t.

Hasznald, ez a tanulas!


szomb. jún. 25, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mielőtt lecsúszna ez a téma, gondoltam írok ide valamit, ugyanis még nem sikerült megoldást találnom a fent említett problémámra. Ha valaki tudna segíteni, és sikerülne megtanulnom használni ezt az MCU-t, akkor szívesen megosztanám mindenkivel a tapasztalataimat. Esetleg feltenném a honlapomra is.

Üdv: SanX


pén. jún. 24, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
En ezt meg nem hasznalom. Mas ARM-okkal foglalkozom, de igazabol teljesen mindegy milyen ARM, vagy masik kontroller, mindegyiknek mas a periferiakezelese.
En IAR EWB-et hasznalok, C-ben. A HW specifikus dolgok mindig egy kulon file-ban vannak, igy egy masik kontroller hasznalata csak az az egy file atirasat koveteli meg.

Mar nekem is van mintam ebbo a TI ARM-bol, ha lesz idom es kell a tudasa talan kiprobalom.

Hasznos tanacs:
-tartsd be az ajanlott bekotest, hidegito kondik.....
-alaposan tanulmanyozd a datasheet-et, es az errata-t
-ha valami nem mukodik, benned van a hiba, vagy nem

De tenyleg!, most hasznalok egy RF IC-t, es hat nem egeszen a leiras szerint mukodik. Megneztem a sorozatszamat, es eleg regi. Vettem, egy ujjabbat, es lass csodat, persze a leiras nem emliti, hogy a regi mas...
Mind1.

Sok sikert!
BEKO

ui: lehet olcsobb tervezni egy kis panelt, es megepiteni mind venni!!!


szomb. jún. 18, 2005 11:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tulajdonképpen nem ez az első MCU, amit programoznék. Ezelőtt régi TMS370-el foglalkoztam, de az messze nem tudott ennyit, és nem is ARM architektúrás.
JTAG - LPT kábel rajzát megtaláltam már, és úgy tűnik, nem is bonyolult megépíteni.
Nagyon jó lenne tényleg, ha valahonnan be tudnék szerezni egy olyan prototípus-panelt, amit lehet rendelni is, mert egyelőre csak az lenne a lényeg, hogy meg tudjam tanulni a használatát, utána jöhet az applikáció.

Beko: ha te tényleg foglalkozol ezzel a mikrovezérlővel, nagyon jól jönne néhány tanács és segítség hozzá...


pén. jún. 17, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Hat, ez egy jo kis ARM kontroller, bar talan nem ezzel kene kezdeni, ugyanis eleg bonyi hasznalni pl. a HET-et. Kulso memoria interfésze nincs, igy csak belso flashrol tud bootolni. JTAG kell a fejleszteshez, azt nem tudod meguszni. Azt eleg olcson lehet venni
www.olimex.com

Itt talalsz egy kis leirast is rola, meg panelt is.
Ajanlom az IAR EWB-et, ami 30 napig ingyenes. /En is azt hasznalom/
Panelt mindenkeppen kell csinaltatni hozza, az dragabb lesz mint a JTAG.
Lehet jobban megeri venni egy kis fejlesztopanlet, keress a neten.
HALI
OKEB


csüt. jún. 16, 2005 13:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás TMS470 mikrovezérlő help
Üdv mindenkinek!

Néhány hete kezdtem el keresgélni egy olyan mikrovezérlő után, aminek van sok analóg bemenete, gyors, és könnyen lehet programozni. Javasoltak nekem mindenfélét: PIC-et, Atmel-t, de nekem leginkább a Texas Instruments TMS470R1A256 típusú MCU-ja tetszett meg. Pontosan az volt, amire nekem szükségem van. Adódott azonban egy-két probléma, amit nem sikerült megoldani. Nem igazán értem hogy JTAG nélkül hogyan kell programozni. Mert ugye a Kickstart Kit a JTAG debugger-el $399 és nekem nincs ennyi pénzem erre. Szóval szeretném megtanulni a kezelését, és szeretném, ha valaki tudna nekem segíteni ebben. Sajnos anyagi lehetőségeim eléggé korlátozottak, így valószínűleg ingyenes minta formájában fogom beszerezni.
Programoztam már mikrovezérlőt, de ez ahhoz képest nagyon sokat tud, csak én nem értem, hogy honnan boot-ol, vagy egyáltalán tud-e a Flash memórián kívül máshonnan boot-olni.
A másik gond a fejlesztőkörnyezet beszerzése. Sajnos még olyan szoftvert sem találtam, amit egyszerűen le lehetne tölteni.
A legnagyobb segítség az lenne, ha valakinek ha megvan, kölcsön tudná adni nekem 1-2 hétre a Kickstart Kit-et.
Nagyon bízom ebben a fórumban, mivel számos problémámra találtam már itt választ. Előre is köszönök minden hozzászólást!


szer. jún. 15, 2005 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség