Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 17:25



Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Rejtett menük TV-ken! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 03, 2011 15:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Rejtett menük TV-ken!
Laci_L írta:
paszek írta:
... vagy egyáltalán nem is lehet vele nézni.,divix-et ?

Így van, közvetlenül nem lehet. :shock:

De Google a mi barátunk:
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/lcd-tv/LE32C350D1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification




Kár érte,hogy nem lehet !! de azért köszönöm a gyors válaszod.szia


pén. jún. 03, 2011 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Rejtett menük TV-ken!
paszek írta:
... vagy egyáltalán nem is lehet vele nézni.,divix-et ?

Így van, közvetlenül nem lehet. :shock:

De Google a mi barátunk:
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/lcd-tv/LE32C350D1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification


pén. jún. 03, 2011 15:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 03, 2011 15:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Rejtett menük TV-ken!
Sziasztok ! tegnap vettem egy új Samsung LE 32c350D1W LCD tv. És hát az az egy baja van,hogy nem tudom nézni vele a divix-et !!Volna valakinek valami ötlete,hogy életre lehessen kelteni,vagy egyáltalán nem is lehet vele nézni.,divix-et ?


pén. jún. 03, 2011 15:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 14:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szia asdf_!

Köszi a választ, nem tudom miért, de az e-mail címemre nem jött üzenet, hogy kaptam pü.-t.
A TV közben pont dec. 31-én este elromlott :( , úgyhogy a leírtakat sajnos nem tudom már kipróbálni.
Nem hiszem, hogy meg tudom javítani, költeni nem akarok rá, úgyhogy ki fogom dobni, a másik elromlott videoton TV-vel együtt.
A hibajelenség egyébként az, hogy bekapcsoláskor amíg a távirányítót nyomom a hangszóró kattog, recseg, de a TV nem kapcsol be.


szomb. jan. 02, 2010 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
júzer írta:
Sziasztok!

Orion tv-hez keresek szerviz menü kódot.
A tv pontos típusát sajnos nem tudom, leesett a címke a hátuljáról (elég régi darab, 72cm képátlójú). Lefotóztam, hátha segít.

távirányító:
Kép

A tv 29 csatornát tud tárolni, de egyszer (talán a távirányító lemerült 9V-os eleme miatt) kapcsolgatás közben elállítódott, azóta a 2- csatorna előválasztó gombra a tv nem reagál. Ezt szeretném visszaállítani.


Tudom, egy eves kerdes, de hatha :D A taviranyitot kell szetszedni, vagy az auto <- ->, vagy a VCR gomb melleti gomb visz a szervizmenube. 32 bitet lehet allitani 1-1 - 1-8 ... 4-1 - 4-8. Valamelyik osregi radiotechnikaban benne van egy hasonlo tv teljes rajza (ctv 025 azt hiszem), gondolom a bele ugyanaz ennek is ugyanez, es szerintem ezeknek a biteknek a jelentese is ott van leirva, lehet, hogy ott esetleg lehet ezt allitani, hogy 19 vagy 29 csatornas a tv.


vas. okt. 18, 2009 13:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Doom3d írta:
... tudsz-e példát mondani olyan TV-re, aminek szép a képe, jó a hangja, tartós, nem sorozathibás, viszonylag olcsó (3 havi minimálbér alatt) és kereskedelmi forgalomban van? Csak kíváncsiságból..

Nem tudok. De ha bemész egy szakboltba, tömegével vannak a készülékek, ott meg is hallgathatod. Magánvéleményem: Philipset semmiből sem vennék, és már a Sony sem a régi. :shock:

Mellesleg egy több mint 200.000 eFt-os tévét nem neveznék viszonylag olcsónak. :?


hétf. szept. 28, 2009 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Doom3d írta:
Van-e olyan TV típus, amit tudtok ajánlani? Olcsó, jó és tartós..
Csak kíváncsiságból kérdezem.

Azért ez így nagyon kevés információ arról hogy tulajdonképpen mit akarsz. Még kíváncsiságból is. :shock:

Milyen gyártónál nem szoktak sorozathibás vackok lenni?
Ha nem gyártófüggő, akkor tudsz-e példát mondani olyan TV-re, aminek szép a képe, jó a hangja, tartós, nem sorozathibás, viszonylag olcsó (3 havi minimálbér alatt) és kereskedelmi forgalomban van? Csak kíváncsiságból..


hétf. szept. 28, 2009 16:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Doom3d írta:
Van-e olyan TV típus, amit tudtok ajánlani? Olcsó, jó és tartós..
Csak kíváncsiságból kérdezem.

Azért ez így nagyon kevés információ arról hogy tulajdonképpen mit akarsz. Még kíváncsiságból is. :shock:


szomb. szept. 26, 2009 19:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Van-e olyan TV típus, amit tudtok ajánlani? Olcsó, jó és tartós..
Csak kíváncsiságból kérdezem.


szomb. szept. 26, 2009 11:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vaktyuk írta:
... A keszenleti lednek vilagitania kell vagy teljesen kapcsoljam ki a tv-t?

Az a gyanúm, igen.

Ilyen leírásom nincs (de rá lehet keresni a Neten). Ami van, az én Sharp leírásom (hasonlónak tűnik):

>>
Sharp LCD TV Service Codes:

* While the LCD is on, unplug the power cable.
* Then while pressing the {INPUT} & {VOL-} buttons on the TV, plug the power cable back into the outlet. Within about 5 seconds, the set will power up (without pressing the "on" button)
* When it powers up you will see a little "k" appear in a box on the left side of the screen.
* Then on the TV, press and hold at the same time {VOL-} & {CH-} down and release.
* The Service Menu will be displayed.
* Use {CH+} {CH-} buttons to navigate
* Use {VOL+} {VOL-} buttons to adjust the value.
* Turn the "Set Off" with remote to exit the Service Menu.
<<


kedd szept. 08, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 9:25
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
ugy probalom. Sajan valami gond van. bekapcsolom es kiprobaltam a gombot es mukodik. csak a szervizmenut nem jeleniti meg :(

Apropo!
A keszenleti lednek vilagitania kell vagy teljesen kapcsoljam ki a tv-t?


kedd szept. 08, 2009 11:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vaktyuk írta:
... a volume down gombot kell nyomni hozza...

De a tv készüléken, nem a távszabályzón. Így próbáld meg. :shock:


kedd szept. 08, 2009 10:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 9:25
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Udvozletem Mindenkinek!
A service menu-be kellene belepnem egy SANYO 28WN1B-00-nal. Sajna eddigi probalkozasaimat nem kiserte siker. Allitolag a halozatbol ki kell huzni a tv-t es mikor bedugom vissza akkor a volume down gombot kell nyomni hozza. Eddig egyszer sem sikerult megjeleniteni ilyen modon.

A hangnormat kellene allitani benne, mivel a keszulek Angliabol származik, nem tudja alapboil kezelni a Nicam rendszert es zug.
Talaltam informaciot az atallitasahoz, de a service menu-be nem tudtam eddig belepni es atallitani a talalt ertekekre.
Kernek tanacsot, hogy tudnek belepni vagy esetleg tud-e valamelyikotok egy masik modot arra, hogy belepjek.
Koszonom elore is a segitseget!

Chassis series : WB2-B28


kedd szept. 08, 2009 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 14, 2007 19:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Karcag
Hozzászólás nokia tv
Sziasztok
nekem egy nokia 7198/100hz-es tv-nek kellene a szerviz menü kódja
acassys száma FX71L1 Köszi elöre is :SACA


pén. ápr. 17, 2009 7:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 01, 2009 9:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás kikapcsolva maradt
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a szerviz menüben való babrálás után, a Tv nem bekapcsolható állapotára tud-e valaki valamilyen megoldást? A fura az, hogy direkt el sem állítottam semmit, csak nézelődtem. Utána kikapcsolt a Tv és ennyi. Bekapcs gomb, picit villog a led és utána rögtön ki is kapcsol. Az egész kiváltó oka az volt, hogy a piros szín picit elcsúszott. A képeknél nem volt látható, de a betűknél, már tisztán „világított”, hogy elcsúszott a szín.

Előre is köszi a választ!

Típus: SAMSUNG Projektor sp43t8he


vas. márc. 01, 2009 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Ezesetben a következőt javaslom:
készíts olyan fotót a TV-ről, amin a kezelőpanel is jól látszik.
És érdeklődj itt: http://www.elektronline.hu/wwwboard/index.php
Jópár TVszaki megfordul arra.


hétf. nov. 10, 2008 16:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 14:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Tron írta:
Nekem azért gyanús lenne, hogy erre az egy gombra nem reagál.

Elfelejtettem írni, hogy van egy Videoton TS 3361 OSD tv-m (ez se mai darab:) is, az reagál erre a gombra, pedig nem is ez a távirányító való hozzá (de működik vele). De azért megnéztem digitális fényképezővel és világított, szóval a távirányító jó.

Nem tudja esetleg valaki, hogy az előző hozzászólásomban szereplő Orion tv-nek mi a pontos típusa? Mellé raktam a távirányító fotóját is, esetleg az segít a felismerésben. Típus nélkül nehéz szerviz menü kódot keresgélni a neten.


vas. nov. 09, 2008 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nekem azért gyanús lenne, hogy erre az egy gombra nem reagál. Te is ellenőrizheted otthon egyszerűen, hogy működik-e:
- fogj egy digitális fényképezőgépet (vagy fotós mobilt), fordítsd szembe vele a távkütyüt és nyomkodd a gombokat.
A legtöbb fotómasina elég érzékeny még ebben az infra sávban is, a képernyőjén fogod látni, világít-e az adó. Ha ad és mégse veszi a TV, nyomozz tovább szervízmenü ügyben. De ha nem, inkább a távkütyüt boncold.


vas. nov. 09, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 14:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Orion tv-hez keresek szerviz menü kódot.
A tv pontos típusát sajnos nem tudom, leesett a címke a hátuljáról (elég régi darab, 72cm képátlójú). Lefotóztam, hátha segít.

tv:
Kép

távirányító:
Kép

A tv 29 csatornát tud tárolni, de egyszer (talán a távirányító lemerült 9V-os eleme miatt) kapcsolgatás közben elállítódott, azóta a 2- csatorna előválasztó gombra a tv nem reagál. Ezt szeretném visszaállítani.

A segítséget előre is köszönöm!


vas. nov. 09, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
celipa írta:
Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy lehet bejutni a Sony KV-21FX20D szerviz menüjébe. Segitségeteket előre is köszönöm.

Google a barátunk. :D (néhány ezer találat)

Például az első találat:

1. while tv is on turn it off with power button on front of tv
2. hold 'channel +' and 'channel -' both buttons then turn on tv with power button
3. tt-- should appear on screen
4. press menu twice and the hidden menu will appear
5. write down all the settings
6. to exit menu - press menu until tt-- appears then press 00 so it says tt00
7. post settings please

vagy pl ez (nem másolom ide):
http://myweb.accessus.net/~090/sonypal.html

Nem tudom hogy működik-e, de van sok leírás.


hétf. nov. 03, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 03, 2008 10:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy lehet bejutni a Sony KV-21FX20D szerviz menüjébe. Segitségeteket előre is köszönöm.


hétf. nov. 03, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Nem működik a Samsungomnál a "INFO-MENU-MUTE-POWER" kombináció! :?: :?: :?: :?:


szer. jún. 13, 2007 18:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
O.k. Kösz mindenkinek, rámozdulok a témára...


hétf. jún. 04, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Pasa írta:
Üdv minden szakembernek!
Két kérdésem lenne.
1. Samsung WS32-Z4HF típ. tévém van, lehetséges-e az előre programozott kép- és hangbeállításokat szervizmenüből megváltoztatni?



A mostani, és a régebbi LCD-t biztos lehet állítani.


hétf. jún. 04, 2007 11:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
Pasa írta:
2. Tudja-e valaki esetleg az Aiwa tévék szervizkódját? Konkrétan a C1400 típusú 32 centis TXT-s kistévére kellene.
THX!


A TVP2066 vagy hasonló 8-as lábát földhöz kell érinteni.


hétf. jún. 04, 2007 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Pasa írta:
... Samsung WS32-Z4HF típ. tévém van, lehetséges-e az előre programozott kép- és hangbeállításokat szervizmenüből megváltoztatni?...

Ez valahonnan mentettem régebben, nem tudom jó-e:
>>
Samsung plazma tv szervizmenu:
POWER gombbal kikapcsolni. TV standby allapotaban taviranyito - Info-Menu-Mute-Power gombok megnyomasa egymas utan, erre a TV bekapcsol a szervizmenu pedig megjelenik. a menuben a taviranyitoval lehet navigalni.
<<


vas. jún. 03, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Üdv minden szakembernek!
Két kérdésem lenne.
1. Samsung WS32-Z4HF típ. tévém van, lehetséges-e az előre programozott kép- és hangbeállításokat szervizmenüből megváltoztatni?
2. Tudja-e valaki esetleg az Aiwa tévék szervizkódját? Konkrétan a C1400 típusú 32 centis TXT-s kistévére kellene.
THX!


vas. jún. 03, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ezt a hibát a szoftveres beállításokkal soha nem fogod megjavítani


Tudom, nem is erre mondtam ;-)))

Üdv!


kedd máj. 08, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás Re: TV
Laci írta:
Ezek után tényleg nem értem miért nem egyformák.


Még egy lehetséges ok:
Gondoljunk csak bele, meddig bírja manapság egy elko? 1-3 év. Jó esetben.
Magyarul ha a gyártás és a polcrakerülés között eltelik egyik tv-nél mondjuk 1 hónap, a másiknál 5 hónap, akkor már akkora eltérés lehet két E-W korrekció között a kritikus értékü kondi miatt, hogy már szemmel láthatjuk.

Egy biztos. Akkor fogok új tv-t manapság vásárolni, ha látom majd a hátam közepét. Egy normális CRT 150-300 ezer, annyi pénzem nincs, alatta meg kár is foglalkozni bármelyikkel is.


hétf. máj. 07, 2007 22:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás TV
Ezek a beállítások ma már kamera és számitógép segítségével mennek villámgyorsan "Pl. Samsung" Ezek után tényleg nem értem miért nem egyformák. A nénik kora már lejárt azzal nem lehet ma a piacon maradni.


hétf. máj. 07, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
EFi írta:
Mondom az analóg CRT-ken nincs kitakarva semmi...8)
Aztán meg az a korrigálás is valahogy mindig úgy sikerül, hogy még utána is hiányzik a fele kép.

A képcsőből nincs, de ettől lehet túltérítve. Kb 5% a szokott érték.


hétf. máj. 07, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Mondom az analóg CRT-ken nincs kitakarva semmi...8)
Aztán meg az a korrigálás is valahogy mindig úgy sikerül, hogy még utána is hiányzik a fele kép.


hétf. máj. 07, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
NEM LEHET. :shock:

Mert a mágneses elektronsugár eltérítés analóg tecnikájú, amit lehet D/A átalakítóval vezérelni (pontosabban korrigálni), de ilyen pontossággal nem, mivel minden eltérítő tekercs más egy kicsit. A képcsőről nem beszélve.
Szóval ezért kell utólag korrigálni. Hasonló (bár kisebb) problémák vannak a szín, fényerő stb beállításokkal.

Mélyebben nem akarok elmerülni a dologban, mert nem biztos, hogy minden olvasó szakember. :roll:


hétf. máj. 07, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Csodálkozásom tárgya leginkább az, hogy miközben az elektronsugarat tizedmilliméter pontossággal kell vezérelni ill (vezérlik is) azt nem bírják eltalálni, hogy a káva szélénél hányadik sorban/oszlopban kéne járnia ??

Egyszerű osztással kiszámolható lenne, ismert pl a kisugárzott oszlopszám, meg a képernyő szélessége is, nem lehet előre (!) beprogramozni pontosan, hogy 1 pixel mondjuk 0,79 mm-re legyen a szomszédjától és akkor stimmel a széle/alja is? A PC-monitorok (CRT) példája mutatja, hogy lehet (pedig a fizikai felbontás ott sem egyezik a ténylegessel)


hétf. máj. 07, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
EFi írta:
... nem is értem minek is van, a mezei halandó elől rejtett, a gyártó nem állítja be rajta, amit meg kéne.


Dolgoztam egy olyan gyárban ahol volt TVgyártó részleg is. A service menu-t többnyire korosabb nénikék állítgatták be egy tesztábra segítségével. Betanított munka, éhbérért. Ha késés volt a kiszállítással, volt hogy a gyári alapértékeken ment ki a tv, ha nagyjából stimmelt ránézésre a geometria, szín, stb...


vas. máj. 06, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
zoli12 írta:
Sziasztok! Tulajdonképp ez nem szervízmenü kérdés lenne , de hamár televíziókról van szó, akkor Panasonic TX-32PS12P televíziónál mit takar az az opció: "földmágnesesség korrekció"mit állít ez a képen ? Semmiféle változást nem veszek észre a szabályzás végrehajtása közben.. Mi célt szolgál akkor mégis ez a funkció?


Nekem majdnem ugyanez a típus van, elvileg forgatja a képet. Bizonyos irányban elhelyezve a tv-t a földmágnesesség zavarhatja az eltérítő mágneses mezőket a kápcsőnél és emiatt ferde lehet a kép, valami ilyesmi a hivatalos magyarázat.


vas. máj. 06, 2007 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Sziasztok! Tulajdonképp ez nem szervízmenü kérdés lenne , de hamár televíziókról van szó, akkor Panasonic TX-32PS12P televíziónál mit takar az az opció: "földmágnesesség korrekció"mit állít ez a képen ? Semmiféle változást nem veszek észre a szabályzás végrehajtása közben.. Mi célt szolgál akkor mégis ez a funkció?


vas. máj. 06, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
vasti írta:
Nem voltak a színek jók rajta, meg a képméretek sem: lelógott szinte a korhatárkarika a képről :-(((


Én is leginkább erre szoktam használni. Azért az egy csodálatos dolog, nem, hogy a chipekkel és digit áramkörökkel teletömött tv-ken a gyártók 2007-ben még mindig nemtudnak egyforma méretű képet adni? Ahány féle tv, annyi félét takar ki az eredeti képből. Legalább arra vennék a fáradtságot, hogy belépnének a szervízmenübe... nem is értem minek is van, a mezei halandó elől rejtett, a gyártó nem állítja be rajta, amit meg kéne.


vas. máj. 06, 2007 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vasti írta:
... a harmadikban meg nagyobb fényerőváltozásra centiket mászik el pl. az adó logója ...

Ezt a hibát a szoftveres beállításokkal soha nem fogod megjavítani, miután ez a nagyfeszültség (esetleg valamelyik tápfesz) instabilitásából adódik. Ehhez pl a nagyfesz egységet kell cserélni. :shock:
Jó lenne, ha ilyen egyszerűen menne a dolog ebben az esetben.

A szoftveres változtatással kizárólag azokat a beállításokat lehet módosítani, amik szoftveresen vannak beállítva egy gyári értékre. Így a geometria, színek, fényesség, kontraszt (ezek alsó felső határa), gamma, és még sok egyéb, amivel nagyon csúnyán el lehet állítani (baxni) a készüléket. Ráadásul az állítások sorrendje sem mindegy, mert vannak értékek, amik egymástól függenek.
Nem lehet szoftveresen állítani pl a képcső konvergenciáját (az a képcső nyakán van), és tilos hozzányúlni, mert soha többet nem tudod egyszerű eszközökkel visszaállítani.

Szóval: óvatosan, vagy inkább ne. :shock:


vas. máj. 06, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
lzs81 írta:
Működő tv-t a serv. menüvel csak elrontani lehet. A rosszat meg ezzel sem lehet megjavítani szaktudás nélkül.


Azért néha lehet javítani is! Mármint természetesen nem rossz készüléket ;-)

Szerintem ezek a mai tévék közel sincsenek korrektül beállítva :-((( Anno amikor vásároltam, néztem a polcon egymásmellett működő ugyanolyan készülékeket, és jelentős különbségek vannak az egyes darabok között: és nem elsősorban a színeket, fényerőt néztem, hanem a képgeometriát, meg a "pumpálást". Az egyik készülék OK, a másikban lelóg, meg ferdén áll a kép, a harmadikban meg nagyobb fényerőváltozásra centiket mászik el pl. az adó logója :-((( Igaz, én a 100.000 forint alatti kategóriát nézegettem.

Nekem egy 63 centis Samsungom van, jó 3 éve vettem. Nem voltak a színek jók rajta, meg a képméretek sem: lelógott szinte a korhatárkarika a képről :-(((
A szerviz menüben az egyik színből kellett sokat levenni, egy másikhoz egy kicsit hozzáadni, és ebből a szempontból egészen nézhető lett! A képméreteket is sikerült beállítanom. Ez majd 3 éve volt, szerencsére azóta is működik hibátlanul (kopp-kopp-kopp) a készülék ;-)
Amúgy szinte meg is szerettem ezt a tévét, mert a "következő generációs" sík képcsöves, esetleg 100Hz-es változatokhoz képest kimondottan jó képe van! (Ez akkoriban már kifutó típus volt, az utolsók közül hoztam, utána nem is volt többet ilyen) Az apósnak pl. van egy 72 centis, 100Hz-es Samsungja, na az valami rémálom :-((( Teljesen nézhetetlen, felmegy bennem a pumpa, ha meglátom - főleg hogy mondtam is neki, ne vegye meg.

Természetesen alap dolog, hogy első lépésben mindent felírtam, és utána is csak azt "tekertem" el, amit kellett!
Mint ahogy az is szerintem magától értetődő, hogy ha menet közben változik meg valami (színarány, képgeometria, stb.), akkor az nem szervizmenü téma.
Amúgy tényleg veszélyes dolog lehet teljesen amatőr kezekben egy stzervizmenü + távirányító ;-)

Üdv!


vas. máj. 06, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Szerintetek LCD monitoroknál is van service menü :?:


vas. máj. 06, 2007 1:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
gask írta:
LG service menü kód Tv-n

Jó szórakozást!


Remélem nem a rosszszándék vezérelt, mikor ezt ide beírtad.
Gondolom jót akartál, de ezzel csak ártasz. Gondolj bele.
Működő tv-t a serv. menüvel csak elrontani lehet. A rosszat meg ezzel sem lehet megjavítani szaktudás nélkül.


szer. máj. 02, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2005 20:41
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
LG service menü kód Tv-n menü gomb nyomvatart, távon menü gomb megnyom. 9 oldal service menü, közöttük is a menü gombbal lépkedhetsz. Menüpontok elérése fel le gomb (távi.-n), értékek beállítása bal jobb gomb. Kilépés TV/AV gomb. rögzítés OK gomb. (LG 21fs4 slimfit)
Figyelem a 7-es menü oldalon ha 4 KEY beállt 0-ról 1-re állítod megváltozik a service menü kód!!!!!!!!! :shock: 4 kulcsosra ami talán :TV-n menü, távon menü, tv-n menü, ok gombok.
(Én mielőtt hozzáfogtam állítgatni lefényképeztem a beállokat.) 8)

Ja , állítólag van LG amin az OK & OK gombbal lehet belépni!

Jó szórakozást!


szer. máj. 02, 2007 12:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Mert nem olvasták el. Csak akkor megy át automatikusan az Elküldött Fiókba, ha megnyitotta a címzett.


Áááááááá! Ez jóóó! ;-) Egyszer el fogom olvasni a fórum "használati útmutatóját" ;-)

Köszönöm. Üdv!


kedd jan. 31, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vasti írta:
... de mindkét neked írt pü-m a kimenő fiókban van, nem került át az elküldöttekbe: nem tudom, miért...


Mert nem olvasták el. Csak akkor megy át automatikusan az Elküldött Fiókba, ha megnyitotta a címzett.


kedd jan. 31, 2006 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Provokatív kérdés volt: a HTML-ben úgyis benne van, ha valaki megadja a "gombra". 8)


hétf. jan. 30, 2006 22:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Cortez írta:
(OFF: Miért így írjátok az email címeteket ? Miért nem úgy ahogy van ?)

majd ha jó sok spamet kapsz naponta megtudod :D


hétf. jan. 30, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
(OFF: Miért így írjátok az email címeteket ? Miért nem úgy ahogy van ?)


hétf. jan. 30, 2006 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
joeapi!

Bocs, hogy itt "válaszolok" pü-re, de mindkét neked írt pü-m a kimenő fiókban van, nem került át az elküldöttekbe: nem tudom, miért:-((( És mivel nem reagáltál még, gondolom nem is kaptad meg.

Szóval: vasti kukac freemail pont hu a mail címem, ide jöhet a doksi. És nagyon köszönöm!

Üdv!


hétf. jan. 30, 2006 21:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
A gazdaságos eldobható hulladék tévék korában már nem fizetik meg azt a munkaerőt, aki a beállitásokat korrekten elvégezné. Helyette vannak opciózó automata gépek , de mint látszik, nem igazán sokat érnek az esetek többségében.
Olcsó húsnak hig a leve, ez jellemző a mai műszaki cikkekre. Ezekben a készülékekben már nyomokban sincs benne az igazi érték, a gondos emberi munka.
A mai készülékek olyanok, hogy rögtön a gyártás után szükséges lenne egy gondos átnézés, beállitgatás, esetenként upgrade ahová kell.
Nálam sok készülék kapta meg a dobozból kivéve ezeket, igy olyan készülékeknél, ahol az áruházakban eladva nagyon sok volt a kisebb-nagyobb garanciális gond, néha 100%-os sikert értünk el az egy év garanciaidő alatt, azaz egy sem romlott el belőlük.


hétf. jan. 30, 2006 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség