Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 20:46



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
... És mindez kevesebb, mint 4000 Ft-ért ...

Ez sajnos az olcsó hús ... esete. Én is láttam a pendrive méretű digitalizálót, csodálkoztam is, hogy az enyém miért is került kb. 10 éve 25.000 Ft-ba. Hát valószínűleg ezért.
Az enyém DVD Xpress néven fut. Egy kb. 15x10 cm-es doboz, USB csatlakozással, külön táppal, és CD-s szoftverrel. De ebben benne van a digitalizáló kompletten, processzorral együtt. Azaz nem a PC processzorát használja. Működik is rendesen. :)

Próbáljatok egy komolyabb szerkezetet (akár használtan) szerezni. A lényeg, hogy benne legyen a jelfeldolgozás (na meg a hang is).


kedd jan. 21, 2014 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
És még mindig ámítástechnika…

Haverék szerették volna a VHS videóikat digitalizáltatni, én meg szerettem volna testközelből megélni a digitalizálást. Jött az ötlet, ő megveszi a kedvező árú hardvert, én meg elvégzem a munkát. Ki is lestük a Világhálón az EasyCAP készüléket. Nem semmi, hogy már egy duci pendrive formátumba belefér a video-digitalizáló, az audio-digitalizáló és a tömörítés is. És mindez kevesebb, mint 4000 Ft-ért. Megjött a hardver, de az egyik gépemre az istennek sem tudtam rendesen feltenni a meghajtó programot, az eszközkezelőben hibázott. No sebaj (Tóbiás), irány a másik gépem. Arra simán felment a meghajtó és maga a kezelő program is. Régi videót beüzemeltem, és próbálom kitapasztalni a digitalizálás módját. Úgy, ahogy sikerült is, de a hang nem van. Némi Google után kiderült, hogy a hanggal mások is szenvedtek. Nem lehetetlen a működtetés, csak nyögve nyelősen lehet megtalálni a módját. Szerencsére van valami kivezérlés mérő egy csuszkás állítóval, belőni az optimális szintet. Csak a lényeget írom: a csúszka olyan, mint az egyedülálló férfi szerszáma: Van, de minek… Ugyanis a csúszka kb. alsó 10 %-ig egyáltalán nincs jel. 10..20 % között a jel nagysága egységugrás szerűen átmegy túlvezérlésbe, majd 20 % fölött változatlan a túlvezérlés, már nem fokozódik. Ez igen! Na mindegy, mint ha lenne rá mód, hogy a gép saját hangvezérlőjével is lehessen digitalizálni, de most nézzük a képet. Elindítom a capture-t, felveszek némi anyagot. Hú, a mindenit! Több, mint 1,2 GB percenként(!). Most már értem, hogyan lehet olyan kicsi a szerkezet. Nincs benne tömörítő (codec). 180 perces kazetta esetén tehát bő 200 GB üres hely kellene a lemezen. Na, akkor van valami röptében tömörítés, úgy kisebb lehet a file mérete. Ehhez viszont bivaly erős gép kell, ami nekem nincs, meg a havernak sem. A P4 Semptron 1800 MHz már akkor is levegőért kapkodott, mikor tömörítés nélkül, csak nyelte a RAW-ot…

Kész, slussz, passz. Egyelőre a téma jegelve.


kedd jan. 21, 2014 14:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Most sincs meg a nagy magyar csoda...


hétf. jan. 20, 2014 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Nem derült ki semmi újabb adalék az energiacelláról...

Nem is fog. Egy kicsit még meditálnia kell ennek a "szimpatikus" embernek hogy az örökmozgó működjön.
De addig is el kellene mennie orvoshoz a haverjaival együtt.


hétf. jan. 20, 2014 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nesze semmi, fogd meg jól! Nem derült ki semmi újabb adalék az energiacelláról... :(


hétf. jan. 20, 2014 16:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Ez a probléma csak a MS Office-ban van. Ott bizonyos méretek nincsenek, és kész.

Ha vektorgrafikus programot használsz (pl CorelDraw), ott még tizedek is vannak (pl 12,45 pont). A fontkészlet ugyanaz.


Programozás. Nem(csak) használja a programot, hanem ő írja.


vas. jan. 19, 2014 20:28
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
...
- A nekem szükségesnél egy ponttal kisebb betű beállítható
- Ha a méretet eggyel növelem, a magasság nem változik
- Ha még eggyel növelem, akkor kettőt nő a méret ...

Ez a probléma csak a MS Office-ban van. Ott bizonyos méretek nincsenek, és kész.

Ha vektorgrafikus programot használsz (pl CorelDraw), ott még tizedek is vannak (pl 12,45 pont). A fontkészlet ugyanaz.


vas. jan. 19, 2014 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez ugyan nem "Elektronikai rémtörténet", de hátha jól szórakoztok. :-)

Történt, hogy az egyszeri ember, a hobbi-programozó, Omega karaktert akart megjeleníteni a programjában. Talált is egyet, valamelyik betűtípusban, ami szimpatikus volt. Megírta a kódot, és örült, mint majom a farkának, hogy sikerült. Nem kell többé a latin ABC szerint kiírni, hogy Ohm, mert ott az Omega. Ez a program Windows ME alatt készült. Később kipróbáltam XP alatt is, és ráfagyott a mosoly a képemre, mikor a speciális karakterek helyett valami más maszatok jelentek meg. Rövid tapogatózás után kiderült, hogy a korábban választott betűtípus ott (XP) nem honos. Hmm… Emlékeim szerint anno másik betűtípusban is volt Omega, ami akkor valamiért nem volt szimpatikus, utána nézek. Meg is találtam, ez a Symbol névre hallgat. Ez már egy eléggé elterjedt típus, így akár jó is lehet. Besuszterolom hát a Symbol szerinti írást a kódba és próbálgatom az Omegát. Már emlékeztem is, hogy anno miért nem ezt választottam. Próbálom beállítani a karakter méretét, de nem sikerül:

- A nekem szükségesnél egy ponttal kisebb betű beállítható
- Ha a méretet eggyel növelem, a magasság nem változik
- Ha még eggyel növelem, akkor kettőt nő a méret

Tehát, a szükséges nagyság nincs, azt kihagyja, átugorja. Hát, akkor az az egy karakter, az Omega, egy képponttal alacsonyabb lesz a többinél. Át is írtam a kódot, XP alatt tesztelve, rendben. Sajnos nem hagyott nyugodni, hogy kicsit észrevehető az, hogy az említett karakter picit kisebb. Nekiültem megint szoftverizálni, és azt az egy karaktert saját rutinnal, pontonként kirajzoltam, hogy végre a szükséges formájú legyen. Némi egyszerűsítésként kínálkozott, hogy a karakter szimmetrikus, tehát elég az egyik felét eltárolni, hiszen a másik fele tükrözéssel előállítható. Hurrá, most már én sem szúrom ki, hogy az Omega karakter picit visszamaradott a fejlődésben.

Azonban újabb kisördög motoszkált a fejemben. Az említett tükrözést két sorban oldottam meg a kódban. Az egyik sor az egyik felét, a másik a másikat. Elegánsabbnak találtam azt, hogy ha nem pontonként, hanem szakaszonként írom le a karaktert, az két előnnyel jár. Egyrészt két sor helyett csak egy kell, másrészt a vektoros rajzolás kevesebb lépésből áll, mint a pontonkénti. Nosza, uccu neki megint a Delphinek. Némi billentyűcsapkodás és káromkodás után beértem a célegyenesbe. Ott vigyorgott az áhított Omega, az eddigi (szerintem) legoptimálisabb kódolással.

De miért hiányzik az utolsó, egy képpontnyi szakasz a karakterből? Ááá, már emlékszem: ez nyilván egy Delphi 5 "bug" (hiba). Már korábban is tapasztaltam, hogy az a rutin, ami az egyik pontból húz vonalat a következőbe, egy sajátossággal rendelkezik. Azzal, hogy az utolsó szakaszt ba**** behúzni. Némi szitkozódás után megszületett a megoldás. Az utolsó szakaszt visszafelé is megrajzoltatom, tehát ezzel a trükkel meg lesz a hiányzó rész. Kirajzolódik, ami kell, majd a program így már csak azt felejti el, hogy a létező részt újból átírja.

Nagyrészt ezzel ment el a tegnapom. Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem gazdaságossági alapon fordítottam egy fél nappalt az egy képpontnyi magasság-különbségre, hanem ez programozási gyakorlat is volt. Jobb, mint ha a kocsmában múlatnám az időt…


vas. jan. 19, 2014 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Pár éve mintha lett volna már, csak akkor még háti méretben ez a palack nélküli légzőrendszer. Az biztos, hogy az akkun is sok múlik.


vas. jan. 19, 2014 10:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
tocsa120ls írta:
Affene, tudtam, hogy azt az első sort nem kellett volna odaírni :) Javítva!


Nem tudtad? :hm:

Pedig még Rózsa Gyuri is ezt mondta mindenhol a
KAP-
CSOL-
TAM
műsorában !-F

Kábelen persze még van analóg.


pén. jan. 17, 2014 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
tocsa120ls írta:
Nem rémtörténet, hacsak az nem hogy nálunk még működik...

Nálunk októberben állt le végleg, emlékeim szerint, de legkésőbb novemberben.


Affene, tudtam, hogy azt az első sort nem kellett volna odaírni :) Javítva!


pén. jan. 17, 2014 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
tocsa120ls írta:
Nem rémtörténet, hacsak az nem hogy nálunk még működik...

December 3-án leállt az analóg TV sugárzás Ausztráliában.

Egy kis túra a leállított 2x5kW adóról angolul: http://youtu.be/mR_wJkxKSXU

Elég érdekes a nagyteljesítményű RF berendezéseket végignézni. 5kV, 2A anódáram :shock:


(ezt kéne nézegetni az embereknek ahelyett hogy egy mező közepén nullaponti energiával működő izzót próbálnának készíteni)



Nálunk októberben állt le végleg, emlékeim szerint, de legkésőbb novemberben.


pén. jan. 17, 2014 19:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem rémtörténet, inkább technológiai nosztalgiatúra:

December 3-án leállt az analóg TV sugárzás Ausztráliában.

Egy kis túra a leállított 2x5kW adóról angolul: http://youtu.be/mR_wJkxKSXU

Elég érdekes a nagyteljesítményű RF berendezéseket végignézni. 5kV, 2A anódáram :shock:


(ezt kéne nézegetni az embereknek ahelyett hogy egy mező közepén nullaponti energiával működő izzót próbálnának készíteni)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tocsa120ls pén. jan. 17, 2014 19:54-kor.



pén. jan. 17, 2014 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Értem.
Szóval mérnök lesz belőle (már ha az fogja érdekelni), akiből az energiája utolsó morzsáját is ki akarják facsarni, ahelyett, hogy vezető lenne, aki ugyanezt teszi a mérnökökkel, viszont legalább nem fogják utálni?

És itt meg kell mondjam, nem azzal van a gondom, amire tanítani akarod, hanem azzal, hogy mások nem erre akarják a saját gyereküket tanítani :(

De ez már szép kerek off


vas. dec. 29, 2013 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Multiméter és elem ügyben én is szívtam a múltkor.

Az is szép. Nálam az volt a gáz, hogy mindig működött csak lassan állt be az érték.

Idézet:
Ne aggódj ezen! Még kicsit húzod a dolgod, és nem lesz probléma igennel válaszolni rá, ugyanis mást nem fogsz kapni

Igyekszem nem a "ma divatos nevelést" alkalmazni. Próbálom úgy nevelni, hogy legyen a dolgoknak értéke, ne akarjon felesleges dolgokat, fogadjon szót, válassza az etikailag helyes utat, figyelemmel legyen a környezetére, tudja mi az a becsület, empátia, "helyes út", és mindezt úgy, hogy értse is, hogy miért ez a járandó út. Persze nehezítő körülmény a külső környezet, a TV, az iskolatársai többsége... :(
Imád olvasni, társasjátékozni, hintázni, az udvaron lenni, rajzolni, persze néz TV-is, de a Disney, Nickelodeon vonalon van általában, ott vannak olyan ifjúsági filmek, amiben kevesebb céltalan agresszió, értelmetlen marhaság van, mint a rajzfilmekben, még ha bugyutaság is általában, de nézhető. A netet szűrve nézi, egyetlen megjelölt szó és nem jelenik meg az oldal, de szerencsére nem is érdekli még...

Üdv
Inhouse


vas. dec. 29, 2013 16:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Az a kép 8 éve van kinn. :) Most azzal hadakozunk, hogy kell, vagy nem kell-e annyira neki az okostelefon... :?


Ne aggódj ezen! Még kicsit húzod a dolgod, és nem lesz probléma igennel válaszolni rá, ugyanis mást nem fogsz kapni :jaj:

"Nagymama" telefont meg hatalmas gombokkal csak nem adsz a gyereknek !-F


szomb. dec. 28, 2013 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Multiméter és elem ügyben én is szívtam a múltkor. Rendszeresen azt csinálta a műszerem, hogy bekapcsoláskor működött, aztán egyszer csak se kép, se hang. Aztán egy darabig megint jó, majd megint nem. Elemet mértem, rendben. Egyszer, mikor éppen nem volt jó, a másik műszeremmel üzem közben vizsgáltam az elemet, amin szinte 0 V-ot mértem. Olyan, mint ha a műszerben időszakos zárlat volna és lerántaná a telepfeszültséget. :shock: Nézegettem-méregettem a műszert, de konkrét hibát nem találtam. Valahogyan mégis rájöttem, hogy a telep a hibás, nem a műszer. A DURACELL PLUS elem szakadozott! A lónak is négy lába van...


szomb. dec. 28, 2013 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az a kép 8 éve van kinn. :) Most azzal hadakozunk, hogy kell, vagy nem kell-e annyira neki az okostelefon... :?

Üdv
Inhouse


szomb. dec. 28, 2013 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
BUÉK neked is

Gyerek lámpát vitt? Akkor a képet frissíteni kéne :}


pén. dec. 27, 2013 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Volt időm egy kicsit szerelni. Fater hozott egy Siemens vezeték nélküli termosztátot. Computerm-et már javítottam többet, trafó nélküli táp, 24VDC, a soros kondinak lecsökken a kapacitása és az alacsony feszültség miatt nem megy. Mérem, 9,8VDC, de működik! Rákerestem, hogy biztos 24V-os-e a relé és igen... A kondi 470nF 275VAC X2, mérve 240nF. Akkor meg is van a bűnös! Általában 100nF, 330nF szokott kelleni (PIR érzékelő, távirányítós konnektor, stb.), 470nF pont nincs ilyen méretben. Van egy régi REMIX 470nF 250VAC, próba! Összerakom, bedugom az elosztós hosszabbítóba, még láttam felvillanni a LED-et a panelon, aztán csatt, villanás az elosztóból és sötétség. A műhely a padláson...a gyerek keresett egy zseblámpát gyorsan, majd rakok fel is. :)
Kihúztam, lementem, visszakapcsolgattam, áramkör kismegszakító, ÉV relé, fő kismegszakító, csatt, nem lehet felkapcsolni! Újra felmásztam, pedig kihúztam! Jobban megnézve, a földelés U alakú érintkezőjét nyomta be a dugó és valamennyire úgy is maradt. Fogóval kihúzogattam, kiegyengettem, visszakapcsolás, jó. Bedugás, az is! Viszont az új kondival is csak 13V, pedig mérve 440nF. Lehet, hogy a 330uF puffert is cserélni kell.

Vettünk a Lidl-ben egy mennyezeti lámpát, 5 foglalat, E14 kompakt fénycsövek. Ráadásul távirányítós...mondjuk kellett volna a francnak, főleg ha tudom, hogyan működik. 3-4-ből egyszer kapcsol fel áram alá helyezve a régi villanykapcsolóval, egyébként fel kell kapcsolni a távirányítóval. Lehet kiszedem belőle...

Jó öreg METEX multiméterem gyengélkedett egy ideje. Főleg ellenállásmérésben, rövidrezárva a mérőcsúcsokat, nagyon lassan állt be 0-ra, szép komótosan cammogott lefelé az érték, használhatatlan volt. Szétkaptam, nem tudtam, hol is keressem, az elemnek jónak kell lennie, hiszen nem jelzi, hogy gyenge lenne. Rámérek, 9,24V. Viszont feltűnt, hogy a plusz sarok csatlakozása lötyög. Megnyomorgattam az elemet is és a csatlakozót is oválra, persze ellentétesen, így jó lett. Próba, tökéletes. Erre varrjatok gombot, nincs elemjelzés, de az elem alig érintkezik, inkább belassul.

Boldog új évet!

Üdv
Inhouse


pén. dec. 27, 2013 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
..akkor én mit is mondhatnék,a a tranbant-benzinemmel? :oops:
kb. ennyire kommunikálok szlávul és angikánul is-erős jóindulattal alulról de az is súrolja a 30-at- Ez jó vagy rossz? :hm:


szomb. dec. 21, 2013 21:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Csak neked! 100/47 csalás nélkül. Ez van.
De combnyaktörés, meg le-xi-kon, himnusszerű, bo-dza? A többszörösen összetett szavak írása többször is változott, amióta tanultam, meghagyom nekik a naprakészséget.


csüt. dec. 19, 2013 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Aztán mi a helyzet a teszttel?

Ez lett volna: http://www.szerkeszt.hu/teszt.php :roll:


szer. dec. 18, 2013 19:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Alakemelő(ablakemelő) kar=nyomaték-erőrásegítő forgatókar az ablak emeléséhez-leeresztéséhez...
-nyilván felhördülnek a boltban egy tekertyű ilyentén megnevezése esetén és jobbik esetben kiröhögik,rosszabbik esetben elküldik melegebb éghajlatra omega rugóstul együtt a felmenőit sűrűn emlegetve,akik nem tanították meg érthetően kifejezni magát.

Motto by öregapám:(akkori szatócsboltban) "Mélyentisztelt Elvtárs Urak!Lehet itten,kalapkeményítőt vásárolni?"


szer. dec. 18, 2013 19:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem volt ez az omega rugó (csakazértis) annyira szakmaiatlan, hogy ennyit rugózzunk rajta. Aki szerel, az többséggel ennek mondja, aki íróasztal mögött rajzolja, az meg kitalál rá műszakilag korrekt megnevezést. A boltban meg a harmadik ilyen tétel kimondásánál, és a boltossal való egyeztetés után, hogy mi is az, felhördülnek a sorban mögötte álló szakik, hogy pénzből élnek, az pedig szoros összefüggésben van az idővel. :wink:
Idézet:
'osztanék' az mire köll egy autóban?

Mi is a kérdés? :hm:


szer. dec. 18, 2013 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
By inhouse:
Idézet:
Keress rá, hogy omega rugó (google), és zéger, vagy seeger, vagy zeger rugó ablaktekerő karhoz...igen, ablaktekerő kar, bár nem tekeri az ablakot. :) Írhatsz ablakemelő kart és zegert is. És nem, nem csak a google adja így, körülöttem szakmai körben is így hívják, 25 éve is így hívták
...

Lehet hogy az a baj,hogy én mint gépész már kicsúsztam a 25 year-ból,mert nekünk gépészeknek még a szentírás a Pattanyús-féle biblia még a google szeint is-Abban is van mindenféle görög abc,de a rugót egyik sem említi. Anno még nem hogy Google,de még az Ms-dos sem létezett,aztán mégiscsak vezérléstechnikát oktattak...mélységesen irigykedem a mai cad programok miatt-nekünk ez manuálban kellett véghezvinni!
Alakemelő kar=nyomaték-erőrásegítő forgatókar az ablak emeléséhez-leeresztéséhez :shock:
:hm: ..'osztanék' az mire köll egy autóban?...,remélem nincs benne a felárban mint a 'napfénytető' meg a kerékbilincs! :D
OK! Ez olyan mint a nyaktekerészeti mellfekvenc,de ha idiág facebookosodunk akkor jön az hogy:"tójjá be hejette agy hasonló méretűt abbol a pirosvégü"baasz''bóL aztán Királyság!Nézd csak meg fönn van a Yutjúbon is..." !-)

Ps: a guminőre sem mondom azt hogy ogyürű pedig minden nyílását tekintve o mi több: Óoo.h!

By Laci_L
Idézet:
P.Seeger

Lájkolom!


kedd dec. 17, 2013 17:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én nem rugóznék tovább ezen a rugó témán... :wink:

Visszatérve az indexrelére, a benne található alkatrészek:
- relé (2 tekercs, az érintkező alapból záró)
- ellenállás 140ohm
- elektrolit kondenzátor valahol 1200-2200uF körül
és ennyi.


kedd dec. 17, 2013 17:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Keress rá, hogy omega rugó, és zéger, vagy seeger, vagy zeger rugó ...

Ez egy német eredetű szó. Valószínű, hogy az öreg Seeger német volt:
http://www.seeger-orbis.de/selbstsperrende-seeger-ringe-uebersicht/seeger-grip-rings
Ők biztos, hogy tudják hogy kell írni.
Én egy Seeger-t ismerek (Pete Seeger, nagyon jó zenéje van).

A magyar nyelvtan mellesleg elég nehézkes, és az ügyeletes okosok folyamatosan változtathatják. Ember legyen a talpán, aki hibátlanul tud írni az éppen hatályos szabályok szerint (nem SP-re gondoltam, neki komolyabb gondjai voltak).
http://www.szerkeszt.hu/teszt.php :roll:
Ki lehet próbálni, de nem kell azonnal felsírni az eredményen. Van ami számomra egyszerűen elfogadhatatlan, logikátlan.


kedd dec. 17, 2013 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem egészen értem a kirohanásod. A magyar nyelv szép nyelv. Még ha szakmai is a fórum, vannak berögződések, "népnyelvi" fordulatok, egyszerűsítések. Lehet a takarítónőt is tisztaságügyi managernek hívni, csak a többség bután fog nézni.
Keress rá, hogy omega rugó (google), és zéger, vagy seeger, vagy zeger rugó ablaktekerő karhoz...igen, ablaktekerő kar, bár nem tekeri az ablakot. :) Írhatsz ablakemelő kart és zegert is. És nem, nem csak a google adja így, körülöttem szakmai körben is így hívják, 25 éve is így hívták. Ellenben valószínű meg fogják érteni úgy is, ha zegernek kéred a boltban, kis eséllyel visszakérdeznek, omega rugóra meg egyből a kezedbe nyomják.
Olyan lehet ez, mint az egres, pöszméte, köszméte, küszme, piszke, büszke, ebből hármat-négyet is használ nagymamám, nagypapám. De meglepődtem, amikor egy ismerős zanócásról beszélt, pedig egykorúak vagyunk.
Ennél nagyobb bajod ne legyen sosem! :)


kedd dec. 17, 2013 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
OFF:
Idézet:
omega rugó
?? :shock: :hm:
-Elvtársaim az Úrban!-én sem mondom hogy Azerbaggán,dodgem etc.

Biztosító gyűrű v.rugó=seeger vagy csúnyábban angolul circlips vagy egyszerüben clips(sz)-bár a formája kifejezetten omega..
Ilyen alapon egy tekercs is rugó..csak nem rugózik
itd: ''feszejrekesztő'=ellenállás v.(co) 'kulombrakasz'=kondenzátor...aztán átpányvázom a lábait a fonattal melegítve kenyőcsel fűszerzvén (igaz az 'fémbül' van).Látám szép a rajzolat orcája majd reákötöm a delejt...és láss csudát!-az hetedik napon megpihent
ON


hétf. dec. 16, 2013 19:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A Deákné vászna...

Mindig volt egy érzésem, hogy a zenészek által túlmisztifikált Marshall berendezések nem mágia, hanem tisztességes mérnöki munkák eredményei. Ma ez a hitem megdőlt. A múltkori, csöves berendezés, melynek évekkel ezelőtti ára 400 000 Ft fölött volt, még megfelel a fenti kitételnek. Ez a mai Marshall, már tipikusan a "pakoljunk valamit a nagy dobozba (úgy sem látszik), oszt kész" esete. Először is, az alap nyomtatott áramkör igen-igen levegősen szerelt (1/3 része üres), ennek ellenére hemzsegnek benne az átkötések. A tápegységben tekintélyes, 1000 uF (!) kapacitású puffer-kondenzátorok vannak, 38 V tápfeszültség és 4 Ohm-os hangszóró impedancia mellett. A végfokozat valószínűleg TDA7294, de felirat nincs rajta (jajjistenem nehogymegjavítsa a szakszervizenkívülmás, vagy lekoppintsákacsodát). Igen, mert a végfok tényleg egy csoda, pontosabban, egy vicc. Az említett nagy NYÁK-on nem fért el, hanem egy kb. gyufásdoboznyi méretű, viszonylag zsúfolt, öcsi-panelen kapott helyet. De úgy, hogy egy kb. PII-PIII processzor hűtőbordányi alumíniumot fúj egy kis zünnyögő ventilátor (hagy tudják már, hogy ez aztán bika-erős egy gép...). Szóval, a processzor-hűtőborda a ventilátorral és a gyufásdoboznyi panel, meg a kis szűrőkondik számomra már a bóvli kategóriát sejtetik. Ha egyszerűen lecsavarozzák az IC-t a fém sasszira, a ventilátor+borda helyett meg inkább tisztességes szűrést csinálnak, nem tűnne ennyire amatőr munkának az egész.

Gilszkilabor


csüt. dec. 12, 2013 11:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Hiába na, a magyar lelemény![/url]

Mondjuk úgy, hogy: is. De azért csak gratulálni lehet hozzá.


szer. dec. 11, 2013 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Mi a baj azzal a relével???

Idézet:
Ami meg a relét illeti: ilyesmi nekem utoljára a Ladában volt.

Nem hinném...abban bimetálos volt inkább, vagy relés tranzisztoros, nem? Legalábbis, amit mi árulunk hozzá, az ilyen. Ez nem egy szokványos fajta, de lehet, hogy csak nekem...

Hiába na, a magyar lelemény!


szer. dec. 11, 2013 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ha már omega rugó is zsiga:
Abban is az van, kartól fuggően lehet hozzáférni. De ha az ember begyakorolja hol és hogyan nyúljon be a megfelelő szerszámmal, könnyen lejött.

Mi a baj azzal a relével???

Villanyszámla:
Igen, miután beírtam, én is detektáltam Relaks beírását (mentségemre: az említett oldalt pár hónapja már láttam és akkor is dühöngtem kicsit a sok IQ light-on)


szer. dec. 11, 2013 8:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Ez a fajta hidegindítás segítő volt már? ...

Élő példa, hogy lehet eladni egy akkut egy dobozban tízszeres áron. Ügyes.
Szoktam mondani: amíg lósza*r van, addig veréb is lesz.

Ami meg a relét illeti: ilyesmi nekem utoljára a Ladában volt. A mostaniban van egy ketyegő, de csak azért, hogy a hagyományos hangot adja. A vezérlés a computerből jön.


kedd dec. 10, 2013 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez a fajta hidegindítás segítő volt már? :)
A motor villogó reléről senkinek semmi?


kedd dec. 10, 2013 16:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, pl. ilyen még nem történt velem, miközben egy ajtókárpitot vettem le! :) De ilyet már láttam! :)


kedd dec. 10, 2013 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Most így hirtelen el sem tudom képzelni, hogy hogyan is szedi le a rongy a rugót...talán beleakad az egyik szárába és az ide-oda mozgás valahogy kibillenti... Még sosem törtem el omega rugót, pedig párat leszedtem már. Azért van nálam tartalék belőle, olyan volt már kb. 25 évvel ezelőtt az elején, hogy füves részen szereltünk és elugrott...sosem lett meg! :)


kedd dec. 10, 2013 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az omega-rugó ronggyal történő lesegítése az említett típusnál nagyon praktikus. Egyébként a szervizkönyvből lestem el, nagyot is néztem, mikor megláttam. :shock:


hétf. dec. 09, 2013 17:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igen . :oops: Kösz, javítottam.


hétf. dec. 09, 2013 15:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Nem, nem csak téged, minket is, pl. Tron írta rá ott, akkor:
Idézet:
még arra sem vették a fáradtságot, hogy a számlát kétszer fényképezzék le, csak csináltak egy szerkesztett változatot is



Hűha, zavar az erőben? :) Én követtem el azt a megjegyzést, és Tron-nak írtad a választ 8)


hétf. dec. 09, 2013 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Rövid idő alatt több indexrelé is akadt a kezembe, elképesztő, hogy mekkora variáció van belbecsben... Zömében célIC-sek, amik általában egy az egyben ugyanazzal a bekötéssel kompatibilisek, pl. U6043B, LT4761, U2043B, talán még az U644B is...aztán vannak tranzisztorosak, ezek általában nem tudják jelezni gyorsabb villogással a kiégett izzót. Meg ugye van a bimetálos/hődrótos. Aztán a kezembe került egy motor villogó relé...
Kép


hétf. dec. 09, 2013 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Csak engem zavar, hogy az Elmü halál pontosan 1 évre állította ki a számlát?
Csak engem zavar, hogy a két számlasorszám ugyan az?

Nem, nem csak téged, minket is, pl. Relaks írta rá ott, akkor:
Idézet:
még arra sem vették a fáradtságot, hogy a számlát kétszer fényképezzék le, csak csináltak egy szerkesztett változatot is


Gilszkilabor:
Idézet:
Jut eszembe, az ablakemelő kis kart nagyon trükkösen lehet levenni, feszigetve esetleg eltöri a paraszt. Rongyot kell a korong és a kárpit közé csúsztatni és jobbra-balra mozgatva egyszer csak leugrik a rejtett seeger-gyűrű.

Az én módszerem nem ez, nem tudom mennyi ilyet szerelsz...
Azt az omega rugót egy kis kampóval akasztom le, előtte egy kicsit elfeszítem a kart a műanyag korongtól. De ahány autó annyi féle. Az biztos, hogy kevésnél van csavarosan megoldva, de azért akad. Vagy épp trükkös műa idommal könnyen oldható is akad. Az elterjedt omega rugós néha könnyen megy, néha meg idegbaj. Van ahol vissza lehet rakni úgy, hogy előre rányomod a karra, van ahol nem, a kar helyrerakása után lehet a helyén mögéjátszani...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára inhouse hétf. dec. 09, 2013 15:57-kor.



hétf. dec. 09, 2013 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Folytatódik a spam áradat. :gigalol:

Csak engem zavar, hogy az Elmü halál pontosan 1 évre állította ki a számlát?
Csak engem zavar, hogy a két számlasorszám ugyan az?

Idézet:
autó bikázás alternatív módon :shock:

Remélem besül a gázdugattyúja és orrbanyomja alaposan a következő lövöldözéskor.

Idézet:
u.i.: Mire beírtam a fenti részt, a fórummotor kidobott (időkorlát letelt). Valahol át lehet azt állítani?

Engem még soha.
Sőt, ha napok múlva is nézek vissza, be vagyok lépve.


hétf. dec. 09, 2013 7:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
... Mire beírtam a fenti részt, a fórummotor kidobott (időkorlát letelt). Valahol át lehet azt állítani?

Szerintem nem. Ha várhatóan hosszabb hsz-t írok, nem az Online alakban teszem, hanem egy jegyzettömb ablakban. Ha kész, bemásolom. Egyszer én is megszívtam a nagy kínnal összehozott szöveggel (közben volt telefon is), aztán csak néztem, hogy ugrott az egész. Még egyszer már nem sikerült leírni, meg nem is akatram. Akkor írtam is a Fórumban, hogy mi történt, és a többit mindenki képzelje el. :D


vas. dec. 08, 2013 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Írok má' egy rémtörténetet Én is...

A "mi autónk" bal hátsó ajtajának az elektromos zárása-nyitása nem működött. Tipikusan a tegnap még jó volt, ma már nem eset. Én, kis buta, megint a tudományos módszert követtem. Biztosítékokat átnéz, ajtókárpitot megbont, vezetékeket megnéz, minden jó. Csak a motorra nem jut el a 12 V. Suzuki gépkönyvből kinyomoztam, hogy hová rejtették el a központi zár vezérlő dobozkát. Újabb kárpit-bontás, dobozka rendben. A dobozka azért volt gyanús, mert nem is olyan régen előtte a havernak hasonló hibája volt, ott a panelen szétégett egy jelfogó. De nálam szerencsére nem ez történt. Akkor mi? Jó néhány tízpercnyi kutatás után ismét lebontottam az ajtókárpitot. Jut eszembe, az ablakemelő kis kart nagyon trükkösen lehet levenni, feszigetve esetleg eltöri a paraszt. Rongyot kell a korong és a kárpit közé csúsztatni és jobbra-balra mozgatva egyszer csak leugrik a rejtett seeger-gyűrű. :shock: Nos, a lényeg: a "B" oszlopban volt elnyíródva egy drót. Hja, kérem, biztosan elnyírta az ajtó. De nem, mert a gumi csukló sértetlen és a szakadás arrébb van. Hmm... Akkor meg az oszlop alján az övfeszítő mechanika csíphette be, más nem lehet. De a szakadás helyét vizsgálva viszonylag az is távol van tőle (a szakadt vég nem ér el addig). Akkor csak egy magyarázat maradt: Nils Holgersson egy mini oldalcsípővel bebújt oda és elvágta... :roll:

Itt a vége, fuss el véle!

u.i.: Mire beírtam a fenti részt, a fórummotor kidobott (időkorlát letelt). Valahol át lehet azt állítani?


vas. dec. 08, 2013 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Megint a már sokszor felhozott kisvonat...
Adott a 4*40W-os fej, és 2 kocsi, 2*2 4 ohmos SAL kishangfal, az összes párhuzamosan kötve 1 hátsó csatornára. A vezetékek ellenállása miatt 3ohm körül alakul. Elöl 2 hangszóró szépen a 2 első csatornára.
Ezek a SAL hangfalak is elég szörnyűek, 2-ben kellett már hangszórót cserélni (nem én voltam, azonnali megoldás kellett szezonban, nem tudom, hogy mi volt a konkrét baj), és a csatlakozója is egy borzadály. A kocsik között csatlakozókban a csúszósarukba fogóval nyomták bele a vezetékeket, vagyis inkább próbálták. Már többet kellett javítani, le lett forrasztva.
Most a leghátsó hangszóró nem szólt. Persze ezek a hibák úgy jönnek elő, hogy van 2 menet között fél óra és pl. ebédszünetben ebéd helyett ezt csinálom, vagy hétvégén van rá 20-25 perc. Szóval a hangfalaknál már soknál volt gond a leszakadó vezetékkel, ezt is erre tippeltem. Vagy a hangszóróról, vagy a csatlakozóról szokott leszakadni, de itt nem. Viszont a szorítós csatlakozóban az érintkező ki akart esni a helyéről, be volt nyomódva. Beragasztottam, kipróbáltam jó. Visszarakjuk, nem szól... :? Mi a fene? Az azonos kocsiban levő szól. Akkor itt vezeték baj lesz, vagy kötés. Hol lehet kötve? Tippeltem a csatlakozóra a kocsi elején, a háta mögött egy lemez doboz, leszegecselve az egyik oldala, szerencsére a másik oldalon egy csavar; kifordítható. 4 vezeték, akkor ez lesz, de nem látszik semmi, hozzáérek, kicsúszik a 2 vezeték a "préselésből"...akkor megvan. Forrasztás, saruk vissza, nem szól a hátsó... :shock: Vezeték lekövetés, műanyag idomból zártszelvénybe, aztán fel, le, át, hátra. Hátul alul egy lemez biztosítékokkal. Na akkor ennek biztos csak a háta mögött megy...nem! 4-es, késes biztosíték tábla, 2 biztosítékra megy a kimenet 2 vezetéke! Minek? Biztosítékok jók. Ja, de a másik oldalon az egyikről sehova nem megy a vezeték... :roll: Egyel arrébb van dugva...affene. Kiderült a sofőr nézte, hogy mi lehet a baj, ő dugta vissza rosszul... Ez persze zanzásítva írtam, apróbb szívások mindennel voltak. Amihez hozzáérsz szétmegy, azt megjavítod, de lehet, hogy elmegy valami más...
Nyáron elment a jobb oldali világítás, az is egy szép nyitott történet...egy 4 eres kábel megy a lámpába (park, tompított, országúti), de csak park van. Hátul egy doboz, relék, biztosítékok, egy rajz, aminek semmi köze semmihez a dobozban...

Üdv
Inhouse


vas. dec. 08, 2013 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
autó bikázás alternatív módon :shock:


csüt. dec. 05, 2013 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Alakul a 2/3-ad, a gravitáció kikapcsolható...[/url]
HiEnd mp3 lejátszó és internet rádió...

Ezt az "ember"-t orvoshoz kellene vinni, de néhány kedves haverjával együtt. Aztán amikor összegyűltek, zutty bezárni az ajtót. :)

Az Audiocentrum meg hülyének nézi az embereket. Bár lehet, hogy az előbbi társaságban lenne rá vevő. Pénzt már szereztek hozzá...


szer. dec. 04, 2013 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
De hogy fér össze a minőség és a CD??? Vagy a minőség és a webrádió?? Az a sok-sok 64 kbit/s stream??
Hát ez az...még ha 192-es, akkor is...kevés a veszteségmentes webrádió...


szer. dec. 04, 2013 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség