Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 6:01



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tesla pár évvel megelőzte korát...


csüt. ápr. 24, 2014 9:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Köszi. Szóval itt is trükközéssel megy a dolog. :D

Jaja. Adalék:
Mitac telefonom USB-ről töltve azonnal indítaná az Activesyc-et és kommunikálna.
A szintén micro USB töltőjére csatlakoztatva csak simán nekiáll töltődni.
Gilszkilabor írta:
Számomra érthetetlen, hogy miért nem lehet átállítani sima LAN portnak.

Mert router. Ha sima port lenne, akkor switch-nek hívnák.
Amúgy tény: a portok elektronika szempontjából ugyan olyanok, jóformán csak a szoftver ami eldönti a kérdést.


csüt. ápr. 24, 2014 6:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Köszi srácok! Sejtettem én, hogy nem egyszerű a dolog (de gondoltam, valaki hát ha...). Akkor marad a WAN port üresen. :roll:


szer. ápr. 23, 2014 17:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
potyo írta:
Úgy, hogy felismeri, hogy hálózati töltö vagy sem, és ha nem ismeri fel, akkor USB-nek tekinti, és kisebb árammal tölt róla. Na most azt, hogy miként jelző a töltő, hogy hálózati, arra nincs szabvány, minden gyártó a saját feje után megy.

Köszi. Szóval itt is trükközéssel megy a dolog. :D


szer. ápr. 23, 2014 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
Tudom, hogy OFF, de engedtessék meg, hogy itt adjam elő a kérdésem (itt jó társaság van, más hasonló fórumon meg nem vagyok fent). A routeren a nem használt WAN portot lehet-e másvalamire használni? Számomra érthetetlen, hogy miért nem lehet átállítani sima LAN portnak.


Én úgy tudom, hogy csak módosított firmware esetén lehet.
A routerhez való OpenWRT vagy dd-wrt szoftvert kell rátelepíteni.
Én nem próbáltam, utána kell nézni, melyikkel működhet és hogy.


szer. ápr. 23, 2014 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én eddig nem találkoztam olyannal, aminél át lehetett volna.


szer. ápr. 23, 2014 9:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tudom, hogy OFF, de engedtessék meg, hogy itt adjam elő a kérdésem (itt jó társaság van, más hasonló fórumon meg nem vagyok fent). A routeren a nem használt WAN portot lehet-e másvalamire használni? Számomra érthetetlen, hogy miért nem lehet átállítani sima LAN portnak.


szer. ápr. 23, 2014 8:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
És az hogy jön össze, hogy a mobilom akkuja 1800 mAh, ami a gyári 1 A-es töltővel nagyjából 2 óra alatt töltődik fel. USB-ről persze jóval lassabban, 6-7 óra is kell neki. Eddig rendben is van. Pár hete nem volt nálam a töltő, de kaptam kölcsön egy táblagéphez valót, ami ugyanúgy mikro-USB csatlakozós, 5 V-os töltő, ráadásul 2 A-rel tud tölteni, aztán arról is 7 óra volt amíg feltöltődött.

Úgy, hogy felismeri, hogy hálózati töltö vagy sem, és ha nem ismeri fel, akkor USB-nek tekinti, és kisebb árammal tölt róla. Na most azt, hogy miként jelző a töltő, hogy hálózati, arra nincs szabvány, minden gyártó a saját feje után megy. Pl. a HTC telefonomnak elég, ha a két USB adatvonalat rövidre zárva látja. Almás cuccok különféle feszültségszintekkel jelzik az adatvonalakon, hogy mekkora terhelhetőségű a töltő, amire rá lett dugva a készülék. Rá kell keresni, hogy az adott gyártó hogyan oldotta ezt meg, és azt leutánozni, ha érdekel. Nekem pl. autós szivargyújtó->usb töltő miatt kellett utánanéznem, hogy teljes áramerősséggel tudjon töltődni a telefonom.


szer. ápr. 23, 2014 7:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
És az hogy jön össze, hogy a mobilom akkuja 1800 mAh, ami a gyári 1 A-es töltővel nagyjából 2 óra alatt töltődik fel. USB-ről persze jóval lassabban, 6-7 óra is kell neki. Eddig rendben is van. Pár hete nem volt nálam a töltő, de kaptam kölcsön egy táblagéphez valót, ami ugyanúgy mikro-USB csatlakozós, 5 V-os töltő, ráadásul 2 A-rel tud tölteni, aztán arról is 7 óra volt amíg feltöltődött.


szer. ápr. 23, 2014 7:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
Ha normál 5V-os töltőre csatlakoztatjuk, akkor csak köszön, majd kikapcsol, és tölt :D

Az ember azt gondolná, hogy egy kóbor mp4 lejátszó 450 mAh-s akkujának a töltéséhez elegendő lenne egy 350 mA-t tudó töltőcske.
Hát nem. Mert ez a bolond, ha töltőre teszem, bekapcsol! Onnantól kezdve meg már kevés neki a 350 menni és tölteni. Vagyis bejelentkezik, pittyen és kikapcsol. Egész addig, amíg elegendő energia össze nem gyűlik az akkuban (úgy 1 perc alatt), hogy újra bekapcsoljon. Akkor bekapcsol. Folytassam?


szer. ápr. 23, 2014 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azt sajnos nem tudjuk meg, hogy ezek csak "bulvár gumicsontok", hogy legyen miről írni (és Szeles úr jót röhög a markában), vagy tényleg komolyan gondolja. Utóbbin orvos nem segít... :D


kedd ápr. 22, 2014 16:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy újabb hír Széles Gábor barátunkról:

http://hvg.hu/elet/20140421_Az_UFOkat_vadolja_Szeles_Gabor_a_malaj_g#utm_source=hvg_top&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2014_04_22&utm_content=top5

Most már tényleg el kellene mennie orvoshoz. :)


kedd ápr. 22, 2014 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
ÉS mekkora áramot tud egyik és másik? Ott nincs különbség? Az 5,5V talán még belefér az USB szabványba is...


A kamera töltője nem tudom, mennyit tud. Az én töltőmre 2,1A van írva. Mondjuk az Xperia Z-nek ad elektront rendesen.


szer. ápr. 16, 2014 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Köszönöm, ezek szerint tényleg van ilyen dupla VGA-s laptop.


szer. ápr. 16, 2014 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Igen, nem a chip döglik, hanem a "göbös"


A BGA golyózás lényege:
Mind a nyákon, mind az IC felületén sík érintkezési felületeket alakítanak ki. Ezek közé kerülnek akár több sorban is az alacsony olvadáspontú anyagú golyók. Ezután az egészet forró levegővel összemelegítik, hogy a golyók megolvadjanak és létrehozzák a forrasztásos kapcsolatot a két felület közt.
Ha viszont a hőterhelés miatt valamelyik forrpont elenged ...

Dupla VGA:
Igen, szokás újabban. Van egy gyengébb csip, az megy alapjáraton meg van egy komolyabb, ami pl játékkor kapcsol be. Most volt nálam egy kollégám laposa. Ő viszont pont azt reklamálta, hogy magasról tesz a gép arra, hogy ő melyik kártyát szeretné hajtani, bár elvileg ez állítható.


szer. ápr. 16, 2014 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Kollégának DX-ről vettünk autós kamerát. A hozzá adott töltő 5.5V-os. Arra rádugva tölt, felvesz, csipog, amit csak kell. Ha normál 5V-os töltőre csatlakoztatjuk, akkor csak köszön, majd kikapcsol, és tölt :D Bekapcsolni a köszöntést leszámítva nem lehet, nem vesz fel, nem csipog, semmi

ÉS mekkora áramot tud egyik és másik? Ott nincs különbség? Az 5,5V talán még belefér az USB szabványba is...


kedd ápr. 15, 2014 15:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igen, nem a chip döglik, hanem a "göbös" (nem tudom a nevét) rögzítés. Az meg jogos, hogy akkor külső sem lesz... :(
Bár, most hallottam egy furcsaságot és nem igazán hittem... hogy adott egy komolyabb HP laptop és 2 VGA kártya van benne, egy a játékokhoz és egy "sima". A játékhoz való komolyabb megdöglött benne, de attól még normál munkára jó a simával... :shock:


kedd ápr. 15, 2014 15:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Max kap egy külső monitort, igazából sohasem mozdul a helyéről.

Sajna ha behal, az se segít majd. Jelenleg úgy tűnik, hogy az átkapcsolással járó init belerúg annyit, hogy induljon. De mivel ugyan az a csip hajtja mindkét kijelzőt ...
Igazándiból nem is a csipek döglenek. Magával a BGA forrasztással van gond: elenged.


kedd ápr. 15, 2014 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Egy szakértő cikkíró segít! :)
Idézet:
Nézzük meg, hogy milyen kimenete van a gyári töltőnek (ez az én esetemben 5 V/2A), és ha mondjuk egy utazótöltőt veszünk hozzá, inkább kisebbet (4 V körülit) vegyünk, de nagyobbat semmiképpen se.
)


Kollégának DX-ről vettünk autós kamerát. A hozzá adott töltő 5.5V-os. Arra rádugva tölt, felvesz, csipog, amit csak kell. Ha normál 5V-os töltőre csatlakoztatjuk, akkor csak köszön, majd kikapcsol, és tölt :D Bekapcsolni a köszöntést leszámítva nem lehet, nem vesz fel, nem csipog, semmi !-F


hétf. ápr. 14, 2014 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nagy valószínűséggel ez lesz, de fura, hogy nem kell fizikailag megnyomorgatni, hogy észhez térjen...
Olvastam a "gömbös" chipek döglenek, de még utána sem néztem, hogy ebben olyan van-e...igazából lényegtelen, nem valószínű, hogy javíttatásra sor kerül. Max kap egy külső monitort, igazából sohasem mozdul a helyéről.


hétf. ápr. 14, 2014 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azért kezdj el gyanakodni, hogy döglik kifelé a lapos VGA csipje.
Szerintem.


hétf. ápr. 14, 2014 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy szakértő cikkíró segít! :)
Idézet:
Nézzük meg, hogy milyen kimenete van a gyári töltőnek (ez az én esetemben 5 V/2A), és ha mondjuk egy utazótöltőt veszünk hozzá, inkább kisebbet (4 V körülit) vegyünk, de nagyobbat semmiképpen se.


Kösz a VGA infót, én is ki akarok próbálni egy ilyesmit. Adott a főnök laptopja, ami szinte állandóan megy. Mostanában csinál olyat, hogy kifehéredik a képernyő, semmit sem látni. De ha távsegítséggel belépek, látszik, hogy él a gép, minden működik. Aztán kipróbáltam, hogy rádugtam egy külső monitort és átkapcsoltam a képet, meg is jelent, majd vissza a laptopra és akkor már ott is jó volt. Na, akkor egyelőre ez lesz a megoldás (driverek újra rakva, szoftveresen nem volt eddig megoldás), még ha faramuci is. Persze a külső monitort elraktam. Igen ám, de anélkül nem lehet átkapcsolást kiváltani, amitől helyre jönne. Viszont van VGA dugóm és már keresgélnem sem kell, itt a megoldás! :)


hétf. ápr. 14, 2014 9:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
... 1,5 kOhm is elég volt lezárásnak, ha a 13-as ponttal párosítottam. Erre varrjatok gombot...

Varrok: a 13. láb a sorszinkron jel (H sync).
Egész egyszerűen meghülyült tőle, és bekapcsolt. :shock:


szomb. ápr. 12, 2014 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ami érdekes: Legalább két kimenetet kell lezárni, és legfeljebb 100 Ohm körüli értékkel (330 Ohmmal már nem sikerült). Ez eddig rendben is van. Ennek ellenére, az eredeti felállásban csak egy kimenetet használtam, és 1,5 kOhm is elég volt lezárásnak, ha a 13-as ponttal párosítottam. Erre varrjatok gombot...


pén. ápr. 11, 2014 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
... csak 100 Ohmok voltak kéznél, de azokkal is jó lett...

Mert a figyelő áramkör ellenállást figyel a szakadáshoz képest. Szinte biztos, hogy nagyobb értékkel is működne.

Azért van pont 75 Ohm, mert a videotechnikában az analóg videojel átviteléhez használt koax kábel impedanciája (meghajtás, lezárás) 75 Ohm.

Ha már írok erről a témáról: 50 Ohmos kábelt / lezárást az igen nagy frekvenciás (általában 1 GHz felett) technikában használnak.


pén. ápr. 11, 2014 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Jól tudod Vackor. Kipróbáltam, és tényleg elég csak a három szín-kimenetet lezárni. Sőt, elég volt bármely kettőt. Ráadásul csak 100 Ohmok voltak kéznél, de azokkal is jó lett. :oops: Köszi!


pén. ápr. 11, 2014 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én úgy tudom, hogy analóg VGA esetén 3 db 75 ohmos ellenállást kell bekötni az 1-6, 2-7 és 3-8 pontok közé. A terhelés jelenlétét érzékeli a vezérlő.
A szinkronnal nem szórakoznék, főleg nem kötném a földre őket.

Kép


pén. ápr. 11, 2014 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Jó napot!

Van egy PC, amit ha monitor nélkül indítok, intenzív trillázásba kezd (a BIOS érzékeli, hogy nincs csatlakoztatva a hardware). Ha viszont rá van dugva (be sem kell kapcsolni), akkor nem reklamál. Nyilván, a videokártya érzékel valamit, és nem ad hibaüzenetet az alaplapnak. De mit érzékel? Hogyan lehetne csinálni egy "monitor-emulátort"? Némi kísérletezés után megszületett a megoldás. A csatlakozó 13-as kivezetését össze kell kötni az 1, 2 vagy 3-as ponttal. A dolog (nálam) működik, de érdekelt volna, hogy mi áll a háttérben. A 13-as tű a H-Sync, a másik három pedig az alapszínek. Meg is néztem egy monitor rajzát, hogy "hidegen" miként lát(hat)ják egymást a kivezetések (má' ha egyáltalán ugyanezzel a megoldással detektál a VGA). A szinkron bemenetek érthető módon egy IC-re futnak be. A három szín bemenet meg egy másik IC-be. Azonban nem tartom valószínűnek, hogy tápfeszültség nélkül, a két külön IC-n keresztül lenne akkora átvezetés, hogy erre alapozva detektálna a rendszer. Szintén nem szerencsés az általam megvalósított mód, hogy kössünk szembe két kimenetet (tettem is közé egy 1,5 k ellenállást).

1: - Hogyan valósítják meg az érzékelést be nem kapcsolt monitor esetén?
2: - Hogyan kell korrektül becsapni a gépet (milyen műkapcsolást készítsek)?

Azért foglalkoztat ez a kérdés, mert a házi szerveren (érthető okokból) nincs monitor, és nem akarom indításkor azt a sípolgatást. Jut eszembe: az említett pontok leföldelése nem segített, tehát valami más furfang lehet a háttérben.

Már meg is találtam a választ (érdekes, mert tegnap hosszas googlezéssel nem jutottam előrébb :evil: ). Íme:

Kód:
Connect 75 Ohm resistors between the following three pairs of pins:
1 and 6
2 and 7
3 and 8

Connect 600 Ohm resistors between the following two pairs of pins:
10 and 13
10 and 14


pén. ápr. 11, 2014 11:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
ADSL internet + vezetékes telefon. Nem lehet telefonálni. Net van, 10Mbit.
Jön a szaki, megszakadt a vezeték egyik szála a padlástól a szűrő/osztóig valahol. Tehát a 10Mbit simán jött egy vezeték éren, a telefon meg szegény a vonali impedancia, hurok, feszültségek miatt nem ment. Csoda ez az ADSL! :)


pén. ápr. 11, 2014 10:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
Vannak olyan dolgok, amiről az ember hall, de csak akkor hiszi el, ha vele is megtörténik.

ADSL net, utcai légkábelről kötve.
Telefon jó, a net meg úgy kóvályog, mint ...
A hiba: a légkábel leágazását, a ház utcai homlokzatán fogadó postás kötődoboz. Amiben a kadmiumozott sorkapocsba a réz vezetéket vas (nem rozsdamentes) csavarral sikerült rögzíteni.


pén. ápr. 11, 2014 8:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Agymenések, némelyik egész jó! :)

Tényleg kreatívak. :)

Az a kábeltartó mekkora ötlet. Pedig hányszor csúszott már le nekem is. :shock:


szer. ápr. 09, 2014 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Agymenések, némelyik egész jó! :)


szer. ápr. 09, 2014 15:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Orosz, amatőr válasz az okosórára.


szer. ápr. 09, 2014 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már volt párszor szó itt a főnököm tanyájáról és az ott beépített technikáról. Csak nagy vonalakban a TV-s dolgok:
DigiTV dual beltéri nézhető egy padlásteres ház földszintjén (1) (koax kimenet), egy másikon a földszinten (2), ezen a kamera rendszer képe is, egy másikon az emeleten (3) szintén mindkettő (itt található a beltéri), valamint egy kerti pagodában (4) szintén mindkettő nézhető. Mind "laposTV" és a legtöbb helyről (134) távirányítható is a beltéri. Fent (3) és lent (1) is nézhető volt még anno az analóg földi adás is. A 4 TV-ből csak egy tudja a DVB-T Mpeg4-et (3), a többi nem. Ezen be is jött minden szépen, gyönyörű képe van. A lenti fő TV-n (1) kellene földi digitális is, mert az jó. Kap egy sima DVB-T boxot, HDMI és kész. Fent akartam variálni, ezért keresgéltem olyan vevőt, aminek van RF kimenete, és modulátor is van benne, mint anno a videóknál. Na ez egy nehéz kérdés lett. Van a legtöbbnek RF outja, de csak loop, az antenna bemenet megy tovább. Van olyan, aminek van modulátora, de ez egy külön koax kimenet, a loop mellett! :)


szer. ápr. 09, 2014 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vannak olyan dolgok, amiről az ember hall, de csak akkor hiszi el, ha vele is megtörténik. Így járt az egyszeri TV-szerelő is. A közszolgálati MUX folyamatosan akadozott, a hang szintén darabos és csikorgó volt, míg a TV2-RTL klub MUX 90 %-al dübörgött. A problémát egy kilazult csatlakozó okozta. 730 MHz-en jókora csillapítás volt, míg 658-on szinte semmi. Ha ilyen szűrőt kellene csinálnunk, feladná a leckét...


szer. ápr. 09, 2014 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Huhh, ez most nekem megint olyan volt, mint amikor az ápolt odakerül az internet elé...bocsánat! :wink:
Mi köze a telefon típusának a töltéshez, ami az akkut érinti?


kedd ápr. 08, 2014 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
..rég volt.. video az van-letámadásos..a tulaj meg nem meri kitenni a szennyest..mert.. maradtak az törvényalkotók 2/3-ban...mi lesz ezek után?..engem is megvernek,mert a pirbéknek beszólok :shock:-meglehet,hogy nem meglelő hangnemben ..Ők csak a munkájukat végzik mint hivatal!-hozzá kell tennem ismerősöm is csak,a munkáját végzi mint hivatal (ÁLLAMI és NEMZETi..gyámügy..!)
. kifecsegem,pedig nem illik a TEK-esek:Kamerát helyezhetnek el állami tisztségviselők hazában..... ki,mikor és kit,akar megmerényelni! :jaj: -akkor miért csudáztok rajtam,hogy az 'ámítógépes'-szofton kívüli s paranoiásan menekülök :!: :?: -egy sz*aros telefon miatt DNS vizsálat :huha:

PS: Ehh!!,ha nikkel akkor nikkel,még öreg fejjel is..pedig a kuncsaftjaimnak megtértem,addig maradok amíg minden le nem lesz cserélve=itt döglök meg!(Soha nem lesz vége: mint ahogy a szaarvasostull,turulostul,nemzetien..(hogy ez minek kellet átörökíteni a régi a motorból,csak az 'oldalborda' mondhatja meg..)..az meg nyagyívben sszarvasostul leszaaarja.. ,de az jó hogy csillagoz minden fityfenére,különben még Pornoapátiba (juj!j***)küldenék oldalfelügyelőnek :wink: -na ezen a ponton vesztettem, el hogy mit is akartam eredetileg írni,most 'ippeg' a motor miatt.....szervezték meg pénzügyileg szofvtverileg,hardverileg,morálisan társadalmilag.Csak a saját kőbevésett törvényeiket be nem tartva=-gusztustalan bagázs!-no most megint jönt hogy zavarosan fogalmazok,nemde egy kicsit túlcizellálva=nem én, Ök kúrták el,mégis én vagyok a büdösbogár és nekem kell a farkam behúzni-nekik nem volt annyi vér a pucájukban ,hogy kis sem mondták :két napja 'elkúúrtuk' kitettük közszemlére= a netre mint hivatalos ..aztán rájöttünk,hogy mégsem az ezért módosította a TÖRVÉNYT a az NMG miniszter-és erre hogy legyen rá törvény még bólintanak is! mi több megszavazzák és módositanak:?:
Hiába mindigaz erősebb kutya...
Én csórikámként:'mint a híres orosz postakocsis nótában: put da sztyep krugom..b'tvojszepi. gluhoj...umiral jamcsik.-holott már puszta sincs mert az is kiosztották,osztánnék maradt uu :megműveletlenül.,parlagfüvesen..Ti (ejtsd:Tüe) tavaris moj szrharanyi menyja!--kívácsi leszek akkor i s lesz olyan hogy:szociális államilag,hogy a leszármazók majd megássák,hogy olcsóbb legyen?..márminlt a moglát=sírt? de a az alsó 'csámpáskeresztért' kérelmet kell benyújtani...ámdebár a magyar szerint: Egyszer élük,,-Igaz Gyuszibá?-Legszebb jeligéje az alkotásnak:Vállfa,Vállfa jó erős,kösse fel magát,ha nős! :hihi:
Ja és hogy mi ebben az elkrós-szönyedelwm? :maga a pénztárgép valamint származékai..és a nagyfesz


kedd ápr. 08, 2014 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A Hama Uzzano bill+egér kombómban alacsony önkisülésű mikro ceruza akkuk vannak (2db) és egy éve nem kellett tölteni. Mondjuk nem is használom sűrűn, de akkor is! :)


pén. ápr. 04, 2014 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Jaja, csatlakoznék.
4 betűs, osztrák érdekeltségű cég zöld-fekete elemei.
~200 pénz a 4-es csomag, évek óta nem volt gondom velük. Távbökőben közel fél, faliórában 1 évig is elvannak.
Most tettem egy új készletet egy állítólag szupertakarékos bilentyű-egér kombóba. Hivatalosan jó minőságű elemekkel elvannak fél évet. Kíváncsi vagyok.


csüt. ápr. 03, 2014 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
No-no! A múltkor írtam arról, hogy a méregdrága, nyuszis, 9 V-os elemem megszakadt. Ellenben, anno kaptam egy hibás DVD lejátszót, aminek a távvezérlőjében volt két Winny elem (Cora áruház szuper olcsó márkája). A már akkor is használt elemek a mai napig jól teljesítenek, pedig intenzív használatban vannak. Sajnos manapság egyre inkább meghatározó tényező a szerencse is. :roll:


csüt. ápr. 03, 2014 6:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gilszkilabor írta:
... Öngyilkos (zárlatos) lett az egyik telep...

:D

Inkább valami márkás. Avval talán nem lesz ilyesmi. Meg tovább is tart.


szer. ápr. 02, 2014 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az előbb kapcsolnám be a műholdvevőt és semmi. Előlapi gombbal indul, távvezérlővel meg nem. Bő egy hónapos készülék, gondoltam, elem baja csak nem lehet. Vagy a box, vagy a távpiszka. Azért kiveszem az elemeket, hátha csak lefagyott a távvezérlő. Az egyik elem érezhetően langyos volt :shock:, és 0,2 V feszültségű (a másik 1,5 V). Öngyilkos (zárlatos) lett az egyik telep. Természetesen Made in China...

u.i.: Vajon erre érvényes a garancia? :lol:


szer. ápr. 02, 2014 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
kobfosz írta:
... Talán ismeritek páran a hobbielektronika.hu fórumát...

Ismerem, volt már vitám a köbzolival.
Választani lehetett: vitázok, és nem vagyok a Fórumon, vagy elfogadom a szabályaikat, és maradok. Nem vagyok megalkuvó, sőt hamar elmondom a véleményem, de itt az utóbbit választottam.
Egyszerűen tudomásul kell venni, ha valahova elmegy az ember (másik ország, iskola, vendégség, fórum, stb) tudomásul kell venni az ottani szabályokat, különben elküldenek a sunyiba. Ez van.

A köbzoliról azért van némi információ a fórumon: www.hobbielektronika.hu/user_search.php?q=köbzoli
Név: Bruszt Zoltán
Regisztráció: Jan 6, 2008
Hozzászólások száma: 36100


hétf. márc. 31, 2014 19:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 31, 2014 16:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Sziasztok! Talán ismeritek páran a hobbielektronika.hu fórumát. Nos az ottani moderációt jónéhányan már inkább cenzúrának tartjuk, és ezért létrehoztuk az alábbi weboldalt: http://hemodikforuma.ww9.me/ Ezen az oldalon sok érdekességet lehet olvasni, pl. az ottani moderátorok viselt dolgairól - érdemes bekukkantani.


hétf. márc. 31, 2014 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Tron írta:
... Főbb adatok (akkor) ...

Az mikor volt?

Cca 10 éve


csüt. márc. 27, 2014 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ezeket most egész jól értettem! :)
Ez a videó dolog nem annyira tiszta. Adj linket! :)


csüt. márc. 27, 2014 8:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ps:Azért nem lett volna akkora mellényem,ha nem tudom hogy a boltban nem 'csak' kép készül,hanem van hang is...a telefonyos beszélgetés az utcán készült,..na arról nincsvidi,de ha kíváncsi valaki rá: a tulaj kiteszi a netre a niggeriiesztős stílusukat..na akkor rajta leszek a videón..(nem örülni.. csak hangban :D,meg a paraszt aki végrehajt...segítséget ..hív és kimegyünk-video,wincsin és ha kicsi, a tár felülíródik(nem kazettás rendszer )wincsiről ki lehet bányászni..és pont hang marad le :o,de legalább 'a széles "wállaimat"' megcsodálhatjátok -turul a Yauu-tub-on! :mrgreen:


szer. márc. 26, 2014 21:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Most már lekűzdötem magam a 'terítői szintre'..itt is a te zsebedből finanszíroz az Állam(50e egy új gépért,ha időben rendelted -okt.1 előtt..31,500, a bedöntött gyártó miatt aki ki tudta volna szolgálni a piacot :arrow: ergo 81,500 add olcsóbban el a gépet a zsebedre,(ráadásul nincs!)Ezeket a terheket Állam-álam az leesik- ráterheli mind a nagykeresekre,mind a szervizekre,hiszen" Ő adja más zsebéből'!-Átadták a végrehajtónak (NAV)-Ők gyártják és akkor biztosan lesz!-rá is kérezem egy helyszínen..ahol a felhasználót azért csesztették mert nem volt még gép,és a tavalyi éve nem volt dokumentálva:-melyik autóval jött?:Szeretném megnézni a csomagtartót,hátha van benne pénztárgép!-Jól összevesztünk,hívta a főnökét,az az én ismerősöm volt :? (kisember)..a 'nagyembert'-aki megmondja az igazat nem lehet a végrehajtónál:(NAV) utolérni,sem megyei sem országos szinten-aki felelősen kiadna egy elvi állásfoglalást.Az NGM-hez meg a tököm akar bejelentkezni hetekre amikor elvileg "dógom" van
..más,de összefügg
Ehhez képest már csak KF(lehet. hogy nem írja ki): kutayafasza..a Seuso,!..'A birkás' is épített stadiont és műremekeket vásárolt,de annyi esze volt hogy nem a miéket vegye vissza 15***euróért!?=állami pénzből!!!(mórgit normális) :?: -más fütykösével verni a csalánt,amikor az 'Orbányablakokban' .. i tak dalsae='állami intézményekben 'nincs a nyomtatóban 'fösték' meg papír -ezért onnan az embereket napi szinten rúgják ki mert az ügyfélnek nem volt a keziben a nyomtatvány határidőre,de az keményen ellenőrzik,hogy 'az államapparátus mozgékony szervei teljesítették-e a reájuk bízott feladatot. :jajne:
Többnyire nem. Hiszen el Kell végezniaz 'Állami Hivatalnokképzőt'..ami minden nyomtatvány kitöltésére feljogosít,de arra nem,hogy:Köszönjek--vissza a szenvedő alanynak aki belép a szobába....a 'trágyázástechnika'' és a hangnem.az egyszerűen kritikátlan-de ŐK a hivatalnokok:jog,történelemszakos tanár, 3 évet végzet bőrgyógyász :hm: agrármérnök etc..kioktat hogy hülye vagy mer két napja változott a magyar jogrendszer-de baxa meg!az ohm törvénye hány éve igaz?-ha már elektro rémes?..meg vagyok én buggyanva gyorsítók nélkül is..és egyre inkább szégyenlem ,hogy öreg is vagyok,meg hogy magyarnak vallom magamat-hontalanként talán könnyebben fröcsöghetnék-vagy elmehetnék,mit már javasolták -el is mentem,de voltam olyan hülye,hogy mindig visszajöttem.. :oops:

PS:lehet hogy tele van stilisztika és nyelvtani hibákkal ex,me!And Kind Regads! :D


szer. márc. 26, 2014 19:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Közel egy éve 'állami depresszióban élek'=pénztárgép-mizéria!-Ehhez nem kellenek tudatmódosítók (anélkül is módosul,mert ha nem,fizetsz mint a köles)-két naponta újítanak valamit :evil:


Ezt most értem! Az előzőben elvesztem... :D
Mesélj! Felhasználói, vagy gyártói oldalon vagy benne? Nálunk a kenőanyag jövedékesítése ami hasonlóan öli a józan észt és az agysejteket... :(


szer. márc. 26, 2014 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
tocsa120ls írta:
... ZPM? vagy csak a szubtérből akarnak energiát kicsatolni? ...

Pedig ott van:
Idézet:
A 100% feletti érték pedig abból adódik, hogy a gyártók a hatásfok számításakor a befektetett energia érték alatt a földgáz fűtőértékét veszik figyelembe (ugyanúgy mint korábban). Ez az érték nem tartalmazza a "kondenzációs meleget", mert a "hagyományos" kazánoknál korábban az égéskor keletkezett nedvességtartalmat veszteségként értelmezték, és így ezzel nem is számoltak.

Csodák nincsenek. Csak cselesen számolnak.


kedd márc. 25, 2014 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség