Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 0:25



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... áram, elektromágneses mező egy vízalatti üvegszálas kábelben ...

Persze hogy van, mert fém van a burkolat alatt, ez is adja a szilárdságot. Ha nem lenne fém benne, sokkal drágább lenne a kivitel. És lehet, hogy akkor is megzabálnák a cápák.

Egy megoldás van: el kell ásni. Van ilyen megoldású kábelfektetés, de csak ép ésszel elérhető mélységben (főleg folyókban). Néhány ezer méter mélyen már nagyon macerás lenne. Marad a vastagabb burkolat, esetleg riasztó íz kisugárzás. De ezt csak elképzelem. Lehet, hogy meg sem valósítható.


hétf. aug. 18, 2014 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Amikor az újságíró azt hiszi, okosabb a cápánál...áram, elektromágneses mező egy vízalatti üvegszálas kábelben...


hétf. aug. 18, 2014 14:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én is szoktam 3,5mm-es Jack dugókat újrahasznosítani, de ez a fecskendős ötlet új, én melegragasztóval próbálok csinálni rá valami elfogadható testet...


hétf. aug. 18, 2014 10:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... ha OTG van bedugva, akkor az feltételezi ...

Jól gondolod: a tápvonalon megjelenő terhelésből dönti el az USB, hogy az eszköz master vagy slave (maradjunk ennél a meghatározásnál), vagyis PC/töltő van a túloldalon, vagy pendrive.

-=RelakS=- írta:
... majd a gép eldönti, hogy ha pendrive-ot dugtunk be, ... ha monitort ...

Van egy rossz hírem: létezik már USB-re köthető monitor.


pén. aug. 15, 2014 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Gyártástechnológiailag sokkal nehezebb lenne, mint a lapos megoldás. A laposat könnyebb kábelre (és főleg nyomtatott lemezre) forrasztani. Én sem fognék hozzá. :wink:

Az tuti, hogy nehezebb :) Viszont ha nem néger kisinas, hanem gép csinálja, akkor csak ki lehet találni valami olyan alakot, hogy a vége egy kb sík, forrasztható valami legyen. Ennél bonyolultabb dolgot is megoldottak már mérnökök.

Amúgy meg lehetne minden csatlakozó tökugyanolyan :) majd a gép eldönti, hogy ha pendrive-ot dugtunk be, akkor neki megfelelő adatcsomagot küld, ha monitort, akkor meg annak jót. Manapság már úgyis minden USB, kivéve a kép, a hang, és a hálózat. A speciális felhasználásokat most hagyjuk :)

Laci_L: én már azon is csodálkozok, hogy egy mikro HDMI csatlakozó hogyan működhet...


Még valami: ha valakit zavar, hogy csak egy irányból lehet az USB-t bedugni, a Delock már talált megoldást, az USB2-re legalábbis.


szer. aug. 13, 2014 16:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... A 10W meg lehet 40W is, ha az az 5V az 20V ...

Nem létezik, hogy üzembiztos lesz. Lehúztam vagy 40 évet a tervezésben, kivitelezésben. A papír sokat elbír. A tapasztalat más. A technika nagyot fejlődött, de ez a része ugyanaz, mint volt. Csodák nincsenek.


szer. aug. 13, 2014 16:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... miért nem lehetnek a csatlakozók jack dugó alakúak? Az Xperia Z2 alapján egy 3,5-ös jack-ba 5 csatlakozót bevarázsolni nem kunszt, ha meg ez kevés, gyűrűkön lehetne még többet hozzáadni...

Gyártástechnológiailag sokkal nehezebb lenne, mint a lapos megoldás. A laposat könnyebb kábelre (és főleg nyomtatott lemezre) forrasztani. Én sem fognék hozzá. :wink:


szer. aug. 13, 2014 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Igen, az nekem is megütötte a fülem. Micro USB-hez hasonló csatlakozóban ez lehetetlen. Még a 10W is jó, 5V2A.

Azt meséltem, hogy megoldást kerestem arra, hogy sógoromék fia a hosszú autóút alatt mozizhasson hátul? Samsung 10' tablet. A nyavajásnak egy csatlakozója van a töltésre és az USB-t tároló csatlakozásra, vagy ez, vagy az... A gagyi Concorde tabletnek ez külön van, simán lehet rajta külső tár és tölt közben. Kerestem valamiféle Y kábelt erre a feladatra, de falakba ütköztem, ördögtől való a kérésem. Az egyik szaküzletben már magát az OTG kábelt is csak félve mondták ki, mivel az szerintük nem létező dolog hivatalosan, csak a kínai barkács emberek gyártják... :shock:


Vettem olyan csoda OTG kábelt, ami tölt-MHL kimenet-USB bemenet-kártyaolvasó. Természetesen egyszerre csak egy funkció működik. Azóta kezdem kapisgálni, hogy ha OTG van bedugva, akkor az feltételezi, hogy meg kell táplálni a cuccot, tehát kifelé megy a delej, egyébként meg befelé. Szóval ezt max 2db USB használatával lehetne megoldani, persze mindenen 1db van.

A 10W meg lehet 40W is, ha az az 5V az 20V :) (USB3.1, bár itt 5A-el is riogatnak)


szer. aug. 13, 2014 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igen, az nekem is megütötte a fülem. Micro USB-hez hasonló csatlakozóban ez lehetetlen. Még a 10W is jó, 5V2A.

Azt meséltem, hogy megoldást kerestem arra, hogy sógoromék fia a hosszú autóút alatt mozizhasson hátul? Samsung 10' tablet. A nyavajásnak egy csatlakozója van a töltésre és az USB-t tároló csatlakozásra, vagy ez, vagy az... A gagyi Concorde tabletnek ez külön van, simán lehet rajta külső tár és tölt közben. Kerestem valamiféle Y kábelt erre a feladatra, de falakba ütköztem, ördögtől való a kérésem. Az egyik szaküzletben már magát az OTG kábelt is csak félve mondták ki, mivel az szerintük nem létező dolog hivatalosan, csak a kínai barkács emberek gyártják... :shock:


szer. aug. 13, 2014 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Már megint egy új USB szabvány, USB-C


Ja, hogy ezt még csak most véglegesítették? :D

Az USB dugókról folyton ez jut eszembe:
Kép

Még azon is gondolkoztam, hogy miért nem lehetnek a csatlakozók jack dugó alakúak? Az Xperia Z2 alapján egy 3,5-ös jack-ba 5 csatlakozót bevarázsolni nem kunszt, ha meg ez kevés, gyűrűkön lehetne még többet hozzáadni.
Haszon: tökmind1, hogy hogy dugja el az ember, illetve bedugás után el lehet a csatlakozót forgatni.


szer. aug. 13, 2014 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Már megint egy új USB szabvány, USB-C

Attól tartok, hogy a 100W jó nagy hanta. :?
Ha 20V feszültséget visz át (ez már talán elég a laptopo töltéshez), akkor 5A áram folyik, de 30V-nál is több mint 3A. Ha meg kisebb a feszültség, nagyon nagy értékek jönnek ki.

Az nem létezik, hogy egy ilyen pici csatlakozó egy-egy érintkezőjén üzembiztosan át tudjon menni 3-5A (vagy több) áram. Főleg akkor, ha ez a csatlakozó arra készült, hogy sokszor húzogassák ki-be. :shock:

Érdemes ránézni egy mostani laptoptöltő csatlakozójára. Arról elhihető, bírja a töltő áramot.

Mellesleg adatátvitelre tök jó ötlet.


szer. aug. 13, 2014 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Már megint egy új USB szabvány

Basszus, így kellett volna kitalálni már az elején is!


szer. aug. 13, 2014 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már megint egy új USB szabvány, USB-C


szer. aug. 13, 2014 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Imádom ezeket a vezeték nélküli hangszórókat!
A működéshez az energiát gondolom a nulltérből szerzik...

Ja, nekem is van egy komám, aki venni akart 5.1 házimozi hangszórószettet, jópár évvel ezelőtt. De mondtam neki, hogy oké, hogy a hang repül vezeték nélkül, de áram kell hozzá. Konkrét termék ismerete nélkül vagy elemes/akkus, vagy kell egy konnektor a közelében és adapteres, tehát mindegyik közelében... Ááá, az nem jó, ő minden vezetéket meg akart spórolni, de az elemes cucc is feladta volna a leckét...5*xdb elem...hmmm, melyik mikor merül le...


szer. aug. 13, 2014 8:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Legyen egy ellenpélda is, AKG K3003


szer. aug. 13, 2014 8:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Imádom ezeket a vezeték nélküli hangszórókat!
A működéshez az energiát gondolom a nulltérből szerzik...


szer. aug. 13, 2014 8:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Amikor a design és a feature megöli az alapfunkciót...
"Halálcsillag" hangszóró


szer. aug. 13, 2014 7:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem mondtam, hogy ez már a tuti, de az eddigi legéletképesebbnek tűnő... :wink:
Mókus és a távközlés találkozása... :)


pén. aug. 08, 2014 9:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Végre, eddig talán ez az új LED "izzó" technológia ami igazán tetszik.
Puritán, leginkább hasonlít a régi izzókra (megmaradhat a gyártósor), közel gömbszerű sugárzás, hosszú üzemidő...
Nagyon úgy nézem, hogy a 4 szál sorba van kötve, így megspórolták a tápegységet is. Ha tényleg jók a LED chipek és a hőelvezetésük, még el is hiszem, hogy megy néhány ezer órát.



Mutassák be a H7 izzónak megfelelőt fényben és led terjedelemben, és

Kép


csüt. aug. 07, 2014 21:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idióta... :shock:


kedd aug. 05, 2014 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ééés megvannak a hét nyertesei. Miért ne szigszalagozz egy magnetront seprűnyélre? De miért is ne?

Kép
http://youtu.be/g91xkISmp2g

"Amikor először bekapcsoltam, kicsit csípett ott lenn, de másodjára már nem éreztem semmit."


kedd aug. 05, 2014 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Végre, eddig talán ez az új LED "izzó" technológia ami igazán tetszik.
Puritán, leginkább hasonlít a régi izzókra (megmaradhat a gyártósor), közel gömbszerű sugárzás, hosszú üzemidő...
Nagyon úgy nézem, hogy a 4 szál sorba van kötve, így megspórolták a tápegységet is. Ha tényleg jók a LED chipek és a hőelvezetésük, még el is hiszem, hogy megy néhány ezer órát.


kedd aug. 05, 2014 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hopp, lehallgatás kamerával...


kedd aug. 05, 2014 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy ilyesmi találmányra már nagyon vártam...eddig miért nem sikerült?


hétf. aug. 04, 2014 9:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az állat...én sem vagyok az a rombolós típus...
Ha már lemezjátszó, 3D-ban is nyomtattak már lemezt. A hangminőség nem a legjobb, de ígéretes dolog ez a 3D nyomtatás.


hétf. aug. 04, 2014 8:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
FeF írta:
Offff: ha már lemezjátszó... =)

Ez egy hülye.
Az én szemeben egy lemezjátszó mást jelenet. Bármennyi pénzem lenne, kizárt, hogy ilyet csináljak.


szomb. aug. 02, 2014 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Offff: ha már lemezjátszó... =)


szomb. aug. 02, 2014 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát igen. De ez a pocket változat. A régen orosz újságban megjelent átlátszó, puha lemezek pont jók lennének rá. :)


szer. júl. 30, 2014 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Na, ilyen magnó/lemezjátszó kombót sem láttam még...

Én sem. :shock:
De a jó lemezeim nem raknám rá, az biztos. Alapvető dolog, hogy a lemez teljes felülete alá legyen támasztva.
Hogy tud itt 1,5-2 grammos tűnyomást biztosítani, a kiegyensúlyozó erőről nem beszélve.


szer. júl. 30, 2014 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, ilyen magnó/lemezjátszó kombót sem láttam még...


szer. júl. 30, 2014 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Kicserélted?

Nem. :) Vesz másikat és kicseréli a belét.


szomb. júl. 26, 2014 14:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Ha így van, akkor nem a műszer, hanem a mérést végző személy küzd kihívásokkal...

Így van, meg nem is. :) Csak a 2 lakatfogót akartam összehasonlítani, ezért velük mértem. Aztán eszembe jutott, hogy kellene még egy ellenőrzés és lemértem a kis multival is, hagyományos módon. Ezért azt is odaírtam. 21W-ig nincs is jelentősége, minimális eltérést okozott. A műszerzsinórral kapcsolatban tartom magam ahhoz, hogy kihívásokkal küzd (amellett, hogy nem precízkedtem túl), hiszen van szerencsétlennek egy 10A-es állása és hozzá, egy erre a mérésre alkalmatlan mérőzsinórja.


szomb. júl. 26, 2014 14:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Az összes LED sorban, kell neki vagy 70-80V. Rámérek egy LED-re, rossz, másik...rossz. Ellenállásmérésben 25-50ohm között az összes, oda-vissza. Mind a 24db!
Kicserélted?


szomb. júl. 26, 2014 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
A táblázatból kitűnik, hogy az MS2101 közelebb járt az igazsághoz, valamint az, hogy nagyobb áramoknál a kis söntös multiméter műszerzsinórja kihívásokkal küzd. :)


Számomra ez nem derül ki. Az utolsó digit billegését figyelembe venni mérésnél értelmetlen. Mi a Conradnál vettünk 40/400 A-est (0,01/0,1 A felbontás) kb. 18000 Ft-ért, ez elég jól működik, de már nem kapható sajna.

A multiméter műszerzsinórja? Csak nem azt akarod mondani, hogy az egy sorhoz tartozó méréseknél nem volt mindvégig bekötve a műszerzsinór (amikor lakatfogóval mértél)? Ha így van, akkor nem a műszer, hanem a mérést végző személy küzd kihívásokkal, mert nem ugyanazt az áramot mérte. Ha viszont végig be volt kötve, akkor mindkét lakatfogó (vagy a DMM) úgy rossz, ahogy van.

A terhelő villának le lehet mérni az ellenállását (közvetett méréssel), és terhelés közben mérni a feszültségét, majd kiszámítani az áramot.


pén. júl. 25, 2014 11:10
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Nyaraltok? :wink:

Félig. :)
De én nem tudok ennyi mindenről írni. :wink:


csüt. júl. 24, 2014 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mea Culpa a Somogyis lakatfogó ügyében! :)
Csináltam pár egyszerű mérést, és inkább neki hiszek már, mint a DT9700T-nek, amit eddig használtunk.
mérési táblázat (képként nem tudta meghatározni a méretet az oldal...)
A táblázatból kitűnik, hogy az MS2101 közelebb járt az igazsághoz, valamint az, hogy nagyobb áramoknál a kis söntös multiméter műszerzsinórja kihívásokkal küzd. :)
Nyaraltok? :wink:


csüt. júl. 24, 2014 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy barátom LED-es lámpái közül (5db egyforma) a legutóbbi vihar óta nem világít 2. Elhozta ez egyiket, nagy panel, rajta 6*4=24 sima 5mm-es fehér LED. A tápja kondis, trafó nélküli, 230V-os. Rögtön tippeltem a csökkent kapacitású 470nF-ra vihar ide, vagy oda. Van egy soros 100ohmos ellenállás, jó. A kondi 478nF...kis graetz, jó, pufferkondi jó...affene. Az összes LED sorban, kell neki vagy 70-80V. Rámérek egy LED-re, rossz, másik...rossz. Ellenállásmérésben 25-50ohm között az összes, oda-vissza. Mind a 24db! Nagy valószínűséggel a másik is ugyanez. Nekem ez fura. Kiment még aznap a garázskapu vezérlője. De pl. a TV-ik üzemeltek közben és nem lett semmi bajuk, pedig nagyon közel csapott be hozzájuk, érezte bent a lakásban a statikus töltést a bőrén... :shock:
*****************
Kell a céghez DC lakatfogó. Keresgéltem a neten, egy MS2101 típusú van a legtöbb helyen jó árban. 1000A-ig tud mérni, jó is lenne. 13240-20000Ft között változik az ára. Ahol olcsó, ott fel sem veszik a telefont, vagy 1db van, vagy előrendelésbe tudják felvenni. Egy helyen volt kicsit többért 2db (nekünk 3 kellett). A leírás nagyon szűkszavú, mindenhol ugyanaz a kis kép van róla. Nekünk kellett a kisebb méréshatár tizedes is, de az kiderült, hogy van rajta. Ma megjött 2db, az egyik furcsaságot csinál. Néhányszor a 400A-es (399.9A) állásban magától nő, vagy csökken az érték, nem lehet kinullázni, néha beáll szépen 0-ra. Kikapcs-bekapcs, vagy lakat rész kinyitás/bezárás sem segít rajta. Viszont, ha lejjebb váltom az üzemmód váltó kapcsolót V állásba és vissza, akkor jó. Néha simán fentről off-ból indítva is jó. A másik nem csinálja ezt... Összehasonlítva a már meglevő műszerünkkel (más típusú, öreg műszer), terhelővillázást mérve a régi 236A-t, ez az új (mentségére legyen mondva mindkettő egyformán) 218A-t mutat. Egy 70W-os izzót mérve a régi 0,7A-t, ezek 1,6A-t mutatnak 400A állásban. Ezzel se kell túlprecízkedni az állófogyasztás mérést...


kedd júl. 22, 2014 14:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egyedi ötlet 3D nyomtatóval fülformára készíteni fülhallgatót, csak drága a buli...az is lehet, hogy csak nekünk. :|


kedd júl. 08, 2014 16:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nyaralás előtt ránéztem a medence szivattyúját kapcsolgató időkapcsolóra és elcsodálkoztam, hogy 6 órát késik... Beállítottam, aztán még ránéztem, fél nap múlva már több, mint egy órát késett. Elkezdtem keresni a többit (van/volt otthon belőle vagy 3), csak a digitálisat találtam, az meg nem tud olyat, hogy éjjel alig, reggeltől egyre többet kapcsoljon. Elugrottam a T...-ba, pár száz Ft-ért szokott lenni. Ahha, most 1890, 1490 a legolcsóbb. Mi a fene történt? Nem vettem. Szétkaptam otthon, hátha belehullott valami és akad, de nem, szép tiszta. Bedugtam bent és figyeltem. Semmi, tökéletes, pontos. Persze szétszedéskor kikapcsoltam az összes pöcköt. Beállítottam 50/50%-ra körben. Aztán ugyanazt csinálta, szép lassan elképesztő késést produkált. Legyengült a motorja?

Van otthon 2 úti hajszárítónk, egy tökéletes és egy javított (megállt és megolvadt kicsit, de már működik).
Ezt vittük az útra, meg egy csavarhúzó készletet, amit fatertől kaptam. Tök gagyinak néz ki, 8 féle csavarhúzó hajtható ki körben és egy zseblámpa is van a közepén, aminek elejétől lejár a fedele, ami a nyomógombja is egyben.
Az első hajszárítás végén csúnya hangot adott, sejtettem, hogy elmozdult a venti lapát. Szedjük szét! Hopp, hasított csavarhúzó kell hozzá... Gyorsan kerestem a szállodában egy karbantartót és egy egyikőnk által sem tökéletesen beszélt közös nyelven (azért rajzoltam is!) próbáltuk megoldani a problémát. Nem akartam vele szétszedetni, mert gyanús volt, hogy nem tudom tökéletesen megjavítani és újra szét kell esetleg majd szedni, csavarhúzó kellett. Be akartam vele fűrészeltetni a hozzá illő szárat a készletben. Megértette, befogta satuba és mehet a fűrész. De nem ment, küzdött vele, de elismerően mutatta, hogy ez minőségi anyag, nem viszi a lap. Már felmerült, hogy a szomszéd áruházban vegyek bitfejet, és ő kölcsön ad hozzá egy szárat. Aztán valahogy felmerült a flex. Elsőre vastag lap volt benne, de talált vékonyat. Meg vagyunk mentve, ódzkodott, hogy tönkre is mehet a csavarhúzó, de meggyőztem, hogy csinálja csak. Nem lett tökéletes, emberünk félre hord, de simán megoldottam vele a szétszedést.


kedd júl. 08, 2014 8:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem éppen rád gondoltam. :wink: Németország nagyon más hely. Én 1975-tő igen sokat voltam ott, van némi tapasztalatom. A saját köztársaságot már többen próbálták, de senkinek sem sikerült eddig.[/quote]


szomb. júl. 05, 2014 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nekem 2005 olyan mintha tegnap lett volna. Pontosan emlékszem, hogy mit csináltam azon a nyáron, milyen ambícióim voltak, és azóta hova jutottam, és közben mennyire kinyílt a világ előttem. Azóta megtanultam egy másik nyelvet, amit naponta használok, és megismertem egy másik kultúrát, és rájöttem hogy ahonnan jöttem ott mi a gond. De mivel saját hazájában senki nem lehet próféta, ezért nem is töröm magam. Majd ha lesz pénzem, akkor veszek egy nagy területet, és felépítek rá egy autonóm köztársaságot ahol én leszek a Dominator.


szomb. júl. 05, 2014 14:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
tubybb írta:
Nacorvus fórumtárs egy időben tudott normálisan is értekezni ...

Azóta eltelt majdnem 10 év. Az hosszú idő. Van akinél még hosszabb... :)


szomb. júl. 05, 2014 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nacorvus fórumtárs egy időben tudott normálisan is értekezni, erre itt egy példa

2005. aug. 17. 18:46 Téma:Dvd-ram vagy mini DV kamera
"Már megbocsáttassék hogy beleröffentek eme téméba,én használok DVD-RAM-ot, mondjuk nem kifejezetten erre a célra.
Itt valami homályos rémképeket látok feltűnni a rözítés módjáról és a minőséről.
-A DVD-RAM egy sima Pen-Drive-al egyelő(csak egy kicsit nagyobb,kivéve a minit-ilyent nem használtam) a tömörítéshez és a képminőséhez köze nincs.-
Mielőtt bárki is félreértene ez kb olyan,mintha arról vitatkoznátok melyik jobb egy CF- v egy SD- kártya a fényképezőgépben.. "

Persze már akkor is jellemző volt rá egyfajta stílus, ettől függetlenül hasznos információkat tett közzé, érdemes volt olvasni. Sajnos ez megváltozott, és én... nem kertelek kimondom, az első néhány szó után mindig továbblépek, mert úgysem fogom megérteni mit akar mondani.


pén. júl. 04, 2014 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, akkor részletesen a GM gyújtáskapcsolóról...


csüt. júl. 03, 2014 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Oké, motor nélkül szervó se lehet persze...

Van ahol igen. A hibridnél működik motor nélkül is (elektromos szervokormány). A lányomnak ilyen van, láttam (Toyota Highlander). Indításkor már működik, közben csak később kapcsol be a benzinmotor.


szer. júl. 02, 2014 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vontatás kulcs nélkül bonyodalmakkal...


szer. júl. 02, 2014 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Nacorvus!

Én még mindig nem tudom elolvasni a felét annak, amit írsz és a maradékot sem igazán értem teljesen... foszlányok, hadarás, nem tiszta. Lehet, hogy velem van a baj.


Ő ilyen. Vannak különös asszociációi, aminek kisebb vagy jó esetben nagyobb töredékét meg tudod érteni. :wink:

Idézet:
Egy kis adalék a gyilkos gyújtáskapcsolóhoz, most már lehet érteni, hogy mitől is gyilkos:
GM balhé


:hm: Nem inkább a kormányzár akarna lenni az alaphelyzettel, mint szervó? Oké, motor nélkül szervó se lehet persze.
Nemrég volt egy video az egyik tudományos csatornán, ahol bemutatták hogyan nem szabad vontatni.
Ott is kikapcsolt gyújtáskapcsolóval vontattak, majd bekattant a kormányzár és egy kanyar után jól rákente az autót egy fára vagy mire, hiába kapaszkodtak ketten is a kormányba. :lol: Ugyan káröröm, de elég nevetséges volt.


szer. júl. 02, 2014 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
És akkor nem beszélgettünk arról, mi történik, ha egy hibbant próbálkozó a nézők közé hajít egy autót.

Igen, nekem is eszembe jutott, meg hogy a saját szerkezetéhez is verhetné, vagy akár a fejéhez, amiben meg a lelkes próbálkozó van. Valamennyire le lehetne védeni, de annyi itt a probléma, hogy továbbra sem értem.

Ami még eszembe jutott erről a hibbant fajtáról, hogy most voltunk repülős úton...és középtájon vannak vészkijáratok. Ha menet közben valami hibbant ki akar szállni, le van védve, hogy ne nyithassa ki? Abban bízok, hogy igen. Viszont, ha ez a retesz nem old ki akkor, amikor kéne, az is gáz...bár akkor már nagy a baj.


szer. júl. 02, 2014 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nacorvus!

Én még mindig nem tudom elolvasni a felét annak, amit írsz és a maradékot sem igazán értem teljesen... foszlányok, hadarás, nem tiszta. Lehet, hogy velem van a baj.

Egy kis adalék a gyilkos gyújtáskapcsolóhoz, most már lehet érteni, hogy mitől is gyilkos:
GM balhé


szer. júl. 02, 2014 8:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
For tubybb::..pályán kívül(máig niics hosszú ''i''nálam),de van:van egy ötcsillagos FREE drodra:ElctroDoroid'..én adakoztam is (nincs reklám! :hihi: ) és adtam neki egy ötöst-per pill.ennél jobbat nem is találtam a play-shopban...ippeg megfúrták..többszörösen a hétvége óta-eltett időben..vagy hogy is 'monnyák ezt szépen czirkalmasan magyarán:' :hm: Capitalizm=Kassza+az Isten :arrow: 'Cusializm'='assza meg az Isten ... :arrow: and now: csak egyszerűen :szopás! ]:-< -azért van vigasz is,hogy a világ másik végén is a rendszer-gizdák hasonlóan hülyék mint itthon !-F és :mrgreen: irigykedem a pénzükre..A liux alapú OP is meghekkelhető!

Más: Izzó-körte-fénycső témában-egyik sem olyan mint 'vóózz'!-nem hozza azt a teljestmnyt élettartamot mint a '904-s tűzoltóságban felszerelt pilács,tehát igaz a bűnszövetségi elmélet ami átlásző mindent és a busmanok irányítják..effeive =minden feltalálónak,sújtónak bele kellene ülnie a "szemes piramisba'-aztán kaphat felőlem akár 'New-Bell pricét'!.IS...(by J.Kadar for examle :..drága barátaim, elvtársak,elvtársnők is- ,inden beszédét kb hasonlóan kezezte..dej szégen vót'tán igaz sem,mert most máshogy születnek a dinoszauruszok is mostani hogy kezdi :hm: :?:..hasonlóan ,csak a ,MI magyarok..is úgy gondoljuk,hogy aki dakota a a dölött lovon is átlovagol azon a hídon a hova felverték odaért és ippeg neki összeácsoltak-ha nem akkor majd megszavazzuk hogy annak a szemét Ohm-ak nincs igaza jogilag!
Uszkve :By Orvell 1984:..Mi a duplagondol?:Aki a történelmet irányítja az embereket irányija...a Nagy Testvér mindig figyel (1946.ban irta :cry: )-a Google meg uu le is hasal neki is mint a US Presidentnek
eh csak pöfögok magamban,oszt kirták az oldalt :oops:
save
PS:A 'szemes piramidát' többszörösen levédtük..még küzdök a többiekkel a felhasználás tekintetében-mint a kormány Seuso-ügyben...Ők fizettek! :twisted:-én Véremet és Béremet..aztámn már csak a bőrt,de abból kaczagány nem lesz Az EU-s parlamentimben,legfejtebb röhögény: Pl Napfényevő (nem szabad túl korán kezdeni),Energiacella..én már kitaláltam 10 éves koromban egy babfőzelék fogyasztása után egy zsacskóban gyűjtve napon osszadva=hőlégballon..itd(etc)


kedd júl. 01, 2014 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség