Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 11:03



Hozzászólás a témához  [ 337 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Eagle 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Nekem ennél sokkal több ulp van.
Én 4,15-öt használok.

Használd egészséggel!:
statistic-brd.ulp

Köszi!
4.11-el sajna nem megy..
Régen használtam azt hiszem 4.13-at, de egyszer csak nem tudtam megnyitni egy hetes munkámat.. visszatértem a 4.11-hez. Megbízható a 4.15 és a ....?


csüt. dec. 27, 2007 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem ennél sokkal több ulp van.
Én 4,15-öt használok.

Használd egészséggel!:
statistic-brd.ulp


csüt. dec. 27, 2007 14:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
drill-legend.ulp sincsen?
javasolt áttérni 4.15-re különben,az előzőekkel én is csak küszködtem..

Neked is köszi!
Csak ezek vannak...
http://img172.imageshack.us/img172/9030/runqn6.png


csüt. dec. 27, 2007 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
drill-legend.ulp sincsen?
javasolt áttérni 4.15-re különben,az előzőekkel én is csak küszködtem..


csüt. dec. 27, 2007 14:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Attila86 írta:
AZoli!

A boardban elindítod a "statistic-brd.ulp"-t és ott a "BOARD" fülön a "Summary" alatt írja hogy hány Drill van.

Üdv.: Attila


Köszi a gyors választ, de lehet hogy nem jó helyen keresem? File/Run menüpont alatt nem találok ilyet.. Te is 4.11 -et használsz?


csüt. dec. 27, 2007 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
AZoli!

A boardban elindítod a "statistic-brd.ulp"-t és ott a "BOARD" fülön a "Summary" alatt írja hogy hány Drill van.

Üdv.: Attila


csüt. dec. 27, 2007 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Sziasztok!

Eagle-ben hogy tudom meg a furatok számát, ha kézzel huzaloztam össze? Azon kívül hogy megszámolom.. :)
Köszi!
BUÉK!!


csüt. dec. 27, 2007 13:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gozi írta:
Ebben a topikban már leírtam a gyártási fájlok készítésének módját: Topik

Eagle 5.0
Mint írtam, nem sok különbség van, de például a jobbgombos kijelölésnél (pl. alkatrész másolásánál) már megjelennek az opciók. De egyelőre időhiány miatt nem néztem meg komolyabban.
Köszönöm!


szomb. szept. 15, 2007 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Ebben a topikban már leírtam a gyártási fájlok készítésének módját: Topik

Eagle 5.0
Mint írtam, nem sok különbség van, de például a jobbgombos kijelölésnél (pl. alkatrész másolásánál) már megjelennek az opciók. De egyelőre időhiány miatt nem néztem meg komolyabban.


szer. szept. 12, 2007 22:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pajti nyáktervével kb 95-97%-ban készen vagyok. A probmlémám csak annyi, hogy Pajtinak PCB vagy Gerber fáljként kell a kellene a nyákterv, mert legyártatja.
Hogyan lehet az Eagle .brd-jéből Gerber vagy PCB fáljt facsarni?
Utánaolvasnék, csak ez most sürgős.

Gozi!
Az 5.0 miben más mint a 4.15 (vagy 4.16)?


szer. szept. 12, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát,ha nincs hozzá egyenlőre krekkk...és ugyanolyan kompatibilitási és egyéb "damaged or illegal" problémák lesznek,mint voltak a 4es környékén nagyon sokáig,akkor inkább maradnék a jól bevált cuccosnál :)

A scriptet köszi,megnézem! Kár,hogy nincs leírás.


szer. szept. 12, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Sajnos az ULP-kről csak a program ilyen nevű könyvtárában található programok adhatnak támpontot.
Egy huzalozó script pedig így néz ki: Példa script

Apropó Eagle: próbáltátok már az 5.0-ás bétát? http://www.cadsoft.de/betatest.htm
Sajnos egetrengető változások nincsenek benne, de van benne pár igen jól használható új funkció. Sajnos a stabilitása egyelőre nem 100%-os, vagyis van még rajta mit csiszolni.


szer. szept. 12, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Senkit nem érdekel már az eagle? :(
Valaki nem tud forrást az ULP programozás rejtelmeiről? :D
Írnék én magamnak mindenféle király programot,ha tundám hogyan és miket lehet..
Esetleg arra nincs ötlete valakinek a huzalozást hogyan lehetne scriptelni??
Tehát megvannak a légkábelek,megadom a töréspontokat és csinálja meg a drótot,ne kézzel kelljen rángatni...vagy hasonló? :)


szer. szept. 12, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
EaglePowerTools című csodát használta már valaki?
esetleg valami "varázslatot" nem tud hozzá...... ? 8)


UI:Mivel sehol semmi,és nagyon kellett,megcsináltam tegnap éjjel... ;)

Aki szeretne gerber file-ból "visszafelé" importálni az nézegesse az említett cuccot,majd privátban okosságért jelentkezhet.


szer. szept. 05, 2007 22:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Sziasztok!

Találkozott már valaki 4x1206 SMD ellenállás hálóval valamelyik .lib.-ban? Nem találok sehol, de ha valaki tud, nem állok neki rajzolgatni.
Köszi!


szer. aug. 29, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
azt is jó tudni, hogy ha olyan kék vonalat rajzolsz, akkor annak pl. ilyen nevet kell adni, hogy data[0..5] és akkor a net bekötésekor annak neve már egy popup menüből kiválasztható lesz, mint: data0, data1, ..., data5


kedd aug. 28, 2007 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Amikor vezetéket akarsz rajzolni, akkor baloldalt felül a kék floppy alatt a 91 Nets helyett 92 Busses-t választasz.


kedd aug. 28, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hogyan lehet ilyen kék vonalat rajzolni, mint ezen a képen?


kedd aug. 28, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
duke írta:
Sonar-X írta:
Sziasztok,

egyedi tokozást hogyan tudok felvinni bele?
Mert van egy mikrovezérlõ aminek nem tartalmazza a doksiját és én szeretném vhogy definiálni
THX



Új alkatrész létrehozása az Eagle-ben http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/cikk.php?id=54

Köszönöm, hasznos link


vas. aug. 19, 2007 16:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
potyo írta:
Ha itt nem találsz neked valót, akkor muszáj lesz rajzolnod egyet.


Itt kerestem először :)
de aztán mikor kerestem egy másik alkatrészt tök véletlen megtaláltam a standard library ban is csak a kereső nem hozta ki


vas. aug. 19, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Sonar-X írta:
Sziasztok,

egyedi tokozást hogyan tudok felvinni bele?
Mert van egy mikrovezérlő aminek nem tartalmazza a doksiját és én szeretném vhogy definiálni
THX



Új alkatrész létrehozása az Eagle-ben http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/cikk.php?id=54


vas. aug. 19, 2007 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ha itt nem találsz neked valót, akkor muszáj lesz rajzolnod egyet.


vas. aug. 19, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Sziasztok,

egyedi tokozást hogyan tudok felvinni bele?
Mert van egy mikrovezérlő aminek nem tartalmazza a doksiját és én szeretném vhogy definiálni
THX


szomb. aug. 18, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Nekem mindössze 25mm hosszú fóliasáv is bezavart mert ahogyan te is az analóg GND-t és a digitális GND-t egymásután felfűzve terveztem meg. Mikor egy darabka vezetékkel az analóg GND-t közvetlenül a betáppontról áthidaltam az ugrálás megszűnt. Ha utánolvastam volna akkor nem esek ebbe a hibába,mivel több helyen is van rá utalás.


pén. aug. 17, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mexx írta:
Attila! Nem tudom milyen fázisban van a labortápprojekted,de a helyedben ha még nem késő áttervezném a DVM tápellátását. Az analóg közös pontot, és a relative nagy áramot vivő DGND fóliasávot ily módon nem szabad kivitelezni,mert a kijelzők változó áramfelvétele feszültségesést hoz létre az adott fóliaszakaszon. Ennek következtében elmászik a referenciafeszültség is,össze-vissza ugráló kijelzés lesz az eredmény.Külön kell vezetni a kétfajta GND-t,"csillag"alakban elágazni a betáp ponttól. A másik alternativa pedig: stabil referenciafeszültséget létrehozni,de erre találsz példát az ICL adatlapjában.
mexx!
Nem hiszem hogy a fóliaszakasznak ennyire jelentős ellenállása és a kijelzőknek pedig ennyire jelentős áramfelvétle lenne.
Másrészt a 7107-hez nem tehetem közelebb a stabkockát mert az a panel függőlegesen fog állni a nagyobbik panel szélén, ahol a magas alkatrészek miatt útban lenne.
Harmadrészt pedig a tápom mostani verziója is hasonló módon van megoldva (sőt...) és nem ugrál.
(Na jó, a táp egyik fele ugrál, de az biztos nem emiatt mert a két fél tökéletesen egyforma, minden tekintetben.)


pén. aug. 17, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Attila! Nem tudom milyen fázisban van a labortápprojekted,de a helyedben ha még nem késő áttervezném a DVM tápellátását. Az analóg közös pontot, és a relative nagy áramot vivő DGND fóliasávot ily módon nem szabad kivitelezni,mert a kijelzők változó áramfelvétele feszültségesést hoz létre az adott fóliaszakaszon. Ennek következtében elmászik a referenciafeszültség is,össze-vissza ugráló kijelzés lesz az eredmény.Külön kell vezetni a kétfajta GND-t,"csillag"alakban elágazni a betáp ponttól. A másik alternativa pedig: stabil referenciafeszültséget létrehozni,de erre találsz példát az ICL adatlapjában.


pén. aug. 17, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
potyo írta:
Mondjuk én nem komálom annyira az smd-t. Klasszikus alkatrészek alatt simán át lehet menni több vezetéket is, ic lábak között is át lehet húzni legalább egy vezetéket, itt meg kerülgethet az ember mindent.
Én is ezért hagytam abba az smd panelokat. Szerintem akkor jó az smd, ha kicsi a hely és kevés alkatrész van.

Arra nincs ötletetek, hogy ha schematicban rajzolok egy kapcsolási rajzot, de a valóságban én azt az áramkört két külön panelon szeretném megépíteni, akkor hogyan lehet az áramkör egyes részeit külön-külön boardon megtervezni?
Én erre jutottam: NYÁKTERV (kapcsrajz)


pén. aug. 17, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azt az egyetemi projektet tervezem még mindig.Nem félek az átkötéstől, ha normál nyákot tervezek, akkor lazán rárakom (ICD2-nél is ráraktam), de ha már smd lesz, akkor ne legyen a másik oldalon semmi. :D Hadd pislogjanak a többiek. :twisted:

Úgy néz ki beválik az, hogy az ellenállás két végét ugyanoda kötöm. :idea:

Mondjuk én nem komálom annyira az smd-t. Klasszikus alkatrészek alatt simán át lehet menni több vezetéket is, ic lábak között is át lehet húzni legalább egy vezetéket, itt meg kerülgethet az ember mindent.


pén. aug. 17, 2007 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Ezt Seagate-ék művelték. Igaz, hogy ez egy prehistoric típus, Krisztus előtti időkből. Nem sokkal csúnyább a drótforrasztós sem. De egyébként még töröm a fejem, hogyan lehetne házilag hasonlót csinálni drót nélkül.

http://kepfeltoltes.hu/070817/DSCN1895_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


pén. aug. 17, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
potyo írta:
smd nyákon, ha kereszteződés van, akkor ugye két választásunk van. Ha kétrétegű a nyák, akkor via-val át a másik oldalra, majd arrébb vissza. Ha viszont egyrétegű nyákot akarunk, akkor olyan 0ohm rövidzárakat lehet használni. Namost itt a kérdésem: lehet-e, és ha igen hogyan ezeket feltenni a nyákra azon a módszeren kívül, hogy a kapcsolási rajzra teszek 0ohm ellenállásokat :?:


Úgy látom, elvagy az SMD tervezéssel :D
Sajnos a 0 Ohmos ellenállást szerintem nem tudod úgy felrakni, hogy a schematicon nincs. Ha mégis, érdekel a megoldás...

Egyébként SMD áramköröket kimondottan jó tervezni, mert ugyebár nem kell a lábakat kerülgetni a másik oldalon, csakhát ahhoz másik oldal is kell. Egyoldalas SMD átkötés nélkül elég komoly kihívás..., sőt egy bizonyos bonyolultság fölött árt az idegeknek. :D

Egyébként meg sokan félnek az átkötésektől, de egyoldalast akarnak mindenképp, aztán mennek 2-3 kört olyan vezetékekkel a nyákon, amivel nem kéne...
Ha nem nagyon elit helyre kell a cucc, akkor esetleg megoldható a pahaszt módszeres furatgalvanizálás és mindjárt könnyebb a tervezés (Pici drótot átdugsz a lyukon és beforrasztod mindkét oldalon. )

Ha pedig több darab kell és esetleg gyártatni akarod, akkor árban durván ugyanannyiba kerül a kis 2 oldalas furatfémes SMD, mint a nagyobb egyoldalas "hagyományos" thru hole verzió.


pén. aug. 17, 2007 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem értettem elsőre pontosan a dolgot. Most elolvastam ismét, már értem, mire akartál kilyukadni.


csüt. aug. 16, 2007 23:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Miért volna a tuloldalt vezeték? Egyáltalán egy oldalas nyáknak miért készülne 2 oldal? Ezt így már nem értem.
Ha azt irod,nem akarsz VIA forrszem közé SMD-t felgányázni,azt megértem-elfogadom..de így nemvilágos a dolog.


csüt. aug. 16, 2007 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ennyi erővel magába a keresztező drótba is tehetnéd az ellenállatot..??
Tehetném, de akkor az már két külön potenciálú vezetékként szerepel az Eagle szerint, és aszerint húzza ki az airwire-t.
MotoHacker írta:
El nem tudom képzelni,hogyan nem férsz el két oldalon.
Én nem említettem sehol sem két oldalt :!:
MotoHacker írta:
Lehetnánek az áthidalások egy plusz réteg,két szögletes "via" közé is remekül beforrasztható az SMD 0,csak éppen annak a tuloldali forrszeme is megjelenik,ha ott drótok vannak a tuloldalon ez nem jó módszer.
Vagy ha a túloldalra nem akarok vezetéket, akkor sem jó módszer.


csüt. aug. 16, 2007 23:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ennyi erővel magába a keresztező drótba is tehetnéd az ellenállatot..??
El nem tudom képzelni,hogyan nem férsz el két oldalon.
Lehetnének az áthidalások egy plusz réteg,két szögletes "via" közé is remekül beforrasztható az SMD 0,csak éppen annak a tuloldali forrszeme is megjelenik,ha ott drótok vannak a tuloldalon ez nem jó módszer.

UI:most látom,csak egy oldalad lesz,akkor semmi baj,egyszerűen nem fúrod ki a VIA-kat hanem kékbogyót ültetsz közé.
A távolvágot "eltalálni" kézzel kell,de a grid segít.
Megaztán megtéptem magam többször,micsoda rondaság lesz ez,aztán készre ültetve nem is látszott az a pár mil,amiből lelkiismereti kérdést csináltam feleslegesen.


csüt. aug. 16, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm Potyo, mostmár ezt is tudom. 8)


szer. aug. 15, 2007 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Eagle
wandee írta:
potyo írta:
smd nyákon, ha kereszteződés van, akkor ugye két választásunk van. Ha kétrétegű a nyák, akkor via-val át a másik oldalra, majd arrébb vissza. Ha viszont egyrétegű nyákot akarunk, akkor olyan 0ohm rövidzárakat lehet használni. Namost itt a kérdésem: lehet-e, és ha igen hogyan ezeket feltenni a nyákra azon a módszeren kívül, hogy a kapcsolási rajzra teszek 0ohm ellenállásokat :?:

Nos nem tudom milyen fázisba van a projekt de ha átkapcsolod a schematiic-rol board-ra és szeretnél átkötést vagy 0ohm -ot felrakni
elötte zárd be a schematic-ot és uttánna annyit raksz fel amennyi kell. :lol:
Tervezési fázisban van a kapcsolási rajz is, mert van benne kontroller, aminek a lábait a legjobb alkatrészelrendezésnek megfelelően bizonyos keretek között lehet cserélgetni, így a bezárni a schematicot nem járható út. Asszem az lesz, hogy azokra a vezetékekre, amiket keresztezni kell, felrakok úgy ellenállásokat, hogy mindkét végük ugyanoda van kötve, és akkor a nyákon nem fog hosszú airwire vonalakot húzni, hanem csak az ellenállás két pontja között.

Vagy ha valakinek van jobb ötlete, szivesen fogadom :D

------------------------------------------

Attila86
Ahová mented a kapcsolás és a nyákrajzot, ott az eagle az előző tíz mentést megtartja. A kiterjesztést egyesével átírogatva kisakkozható, hogy melyik az a nyákrajz, amelyik a kapcsolási rajzzal konzisztens.


szer. aug. 15, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Eagle
wandee írta:
potyo írta:
smd nyákon, ha kereszteződés van, akkor ugye két választásunk van. Ha kétrétegű a nyák, akkor via-val át a másik oldalra, majd arrébb vissza. Ha viszont egyrétegű nyákot akarunk, akkor olyan 0ohm rövidzárakat lehet használni. Namost itt a kérdésem: lehet-e, és ha igen hogyan ezeket feltenni a nyákra azon a módszeren kívül, hogy a kapcsolási rajzra teszek 0ohm ellenállásokat :?:

Nos nem tudom milyen fázisba van a projekt de ha átkapcsolod a schematiic-rol board-ra és szeretnél átkötést vagy 0ohm -ot felrakni
elötte zárd be a schematic-ot és uttánna annyit raksz fel amennyi kell. :lol:
Nekem volt sajnos hogy véletlen bezártam a schematicot és közben folytattam a board-ot. Ettől fogva a kettő nem volt szinkronban egymással és akármit csináltam schematicban az a board-ot nagyon nem érdekelte. Újra kellett kezdenem az egész panelt.

Az ilyen rossz még, amikor a raszterhálót 1mm-esre álltva megrajzolom a panel széleit és a pontos pozíciókban levő alkatrészeket a helyükre teszem, majd elfelejtem visszaállítani a raszterhálót 25mil-re és úgy folytatom a nyák tervezését. Ilyenkor a 2,54mm-es raszterhálós szabvány szerinti alkatrészek lábainál a vezetősávokat nagyon elrondítja...


szer. aug. 15, 2007 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás Eagle
potyo írta:
smd nyákon, ha kereszteződés van, akkor ugye két választásunk van. Ha kétrétegű a nyák, akkor via-val át a másik oldalra, majd arrébb vissza. Ha viszont egyrétegű nyákot akarunk, akkor olyan 0ohm rövidzárakat lehet használni. Namost itt a kérdésem: lehet-e, és ha igen hogyan ezeket feltenni a nyákra azon a módszeren kívül, hogy a kapcsolási rajzra teszek 0ohm ellenállásokat :?:

Nos nem tudom milyen fázisba van a projekt de ha átkapcsolod a schematiic-rol board-ra és szeretnél átkötést vagy 0ohm -ot felrakni
elötte zárd be a schematic-ot és uttánna annyit raksz fel amennyi kell. :lol:


szer. aug. 15, 2007 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
smd nyákon, ha kereszteződés van, akkor ugye két választásunk van. Ha kétrétegű a nyák, akkor via-val át a másik oldalra, majd arrébb vissza. Ha viszont egyrétegű nyákot akarunk, akkor olyan 0ohm rövidzárakat lehet használni. Namost itt a kérdésem: lehet-e, és ha igen hogyan ezeket feltenni a nyákra azon a módszeren kívül, hogy a kapcsolási rajzra teszek 0ohm ellenállásokat :?:


szer. aug. 15, 2007 1:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás Néhány ötlet
Olvasgattam a régebbi hozzászólásokat és jót mosolyogtam a megoldásokon, presze sok jó is van közte. Én ketőre szeretnék itt kitérni:
igaz régen volt de valaki arra panaszkodott hogy nem lehet mozogni, vagy hogyan is fogalmazott nem tud görgetni a sas. A viszakicsinyités és ujranagyitás nagyon tetszett (ezt én az egér görgőjével végzem, de gondolom nem mondtam ujjat). Azt a megoldást viszont nem olvastam hogy az egér középső gomját lenyomva (nálam ez a görgő) és igy tartva, ahogyan húzom az egeret viszi szépen a képet is (vagy munkaasztalt, vagy akárhogy nevezzük). Igy gyorsan odamozgok ahova akarok. Van még egy megoldás is amikor a kurzort az a terület felé vezetem amire szükségem van (persze ha látható) és nyomok egy F5-töt ekkor a progi azt teszi központba és igy is el lehet mozogni a kivánt területre.
A másik téma az amikor valaki azt irta hogy a kusza légvonalak nagyon zavarják az alkatrészek elhelyezésénél. Ezt én úgy oldom meg, hogy egyszerűen kikapcsolom azt a réteget, vagyis az UNROUTED-et és már nem is zavar. Sőt még az alkatrészek nevét és érték rétegét is ki szoktam kapcsolni. Amikor az elhelyezéssel készen vagyok akkor viszakapcsolom és nyomok egy RATSNEST-et, ekkor a progi ujra kiszámolja a legrovidebb utat és ujjrahuzgálja a légvezetékeket.
Egyébként az az általános véleményem, hogy érdemes megtanulni RASTERBEN (vagyis a lábkioszásnak megfelelő hálóban) gondolkodni, mert ilyenkor az autorutter sokkal szebben dolgozik. Amikor az alkatrészeket ilyen, félraszteres hálón helyezem el akkor sokkal könnyebben uralom az egészet. Nagyon fontos még a DRC jó beállitása mert ettől nagyon sok függ, főleg az hogy hogyan dolgozik a az AUTORUTTER. Még a furatljukakat is szépen át lehet állitani itten és nem lesznek olyan nagyon picik a forfelületek. Ezeket a beállitásoka el is lehet menteni és az ujj projektnél csak beolvasom és mehet a buli.
Ja még egy gondolat, én már csináltam egy olyan panelt ami nem fért el egy A4-es lapon, de a progi szépen feldolgozta és kinyomtatta négy darab lapon. Igyaz kicsit maceráns volt összeállitani utólag, de hát mikor nincs pénzem nagyobb és komolyabb nyomtatóra akkor.....

Bocsi hogy kicsit hosszúra sikeredett, de még annyi minden volna amit le tudnék irni segitségül. Igaz nekem csak az angol leirásom van a progiról, de ez a néhány év alatt mióta használom sok mindent sikerült kibogozni. Nem is nyújtom tovább, további jó szórakozást és sok sikert a munkában.

Üdv minden fórumozónak.


hétf. júl. 02, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
OKé lassan össze fog ez jönni, csak nagyon lassan :D A gridet be tudom állítani, csak eddig szépen be volt állítva 1,27mmre, feles ritkításra és az ALTja pedig 0,635re és semmi bajom nem volt vele mióta a SAS-t használom, és most láttam hogy ez itt nem fog menni. Na mind1 majd csak átszokok már az SMD technikára.Apropó ti a forrasztás hogy csinálnátok egy ilyen ICnél? Hallottam több verziót is:
I. SMD forrasztópaszta+ tűhegyes páka és egyesével a lábakat
II. Végigkenni folyasztószerrel(gyanta) és végighúzni a pákát az összes lábon.


vas. júl. 01, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Elektroman írta:
És most nézem hogy ezek az SMD tokok már nem is igazodnak a raszterekhez, itt minden miliméter alapú. Érdekes így panelt összehozni.
Állítsd a gridet kicsire, és akkor nem jelent gondot. Pl. 0,025mm-el elég szépen lehet működni...


vas. júl. 01, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 14, 2006 0:00
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Schematic editorban a hozzadasnal (ADD) kell kivalasztani az alkatresznel a tokozast. Alkatreszre kattintva a jobb oldalon a "Package: akarmi" reszen latod a tokozas tipusat. Amit itt valasztasz, azt fogja lerakni a Board-nal.

Rasztert allitani az Open ikon alatti Grid ikonnal vagy a View-Grid menuben tudsz.


vas. júl. 01, 2007 12:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
És most nézem hogy ezek az SMD tokok már nem is igazodnak a raszterekhez, itt minden miliméter alapú.Érdekes így panelt összehozni.


vas. júl. 01, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ja oké. Én voltam a hülye, én a sch-editorban próbáltam. Akkor nem is fog úgy működni, hogy először a kapcs. rajzot csinálom meg?


vas. júl. 01, 2007 10:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 14, 2006 0:00
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Elektroman írta:
Hmm. Felraktam a 4.16r2 LBR könyvtárát de abban sem találom őket :?


Eagle elindit-new board-ADD (bal oldalon ikon vagy Edit menu Add...)-a megnyilo ablak Search soraba beirod a keresendo kifejezest, esetunkben a TSSOP-t.
Ekkor kidob nehany talalatot. Nalam az Analog Devices konyvtarban talal TSSOP14-24-28-38-as tokozast. Ezutan OK-t nyomsz es mar rakhatod is le a tokot.

Nalam is a 4.16r2 van fent abban a formaban, ahogy letoltheto. Kiegeszitesek nelkul.[/img]

szerk: Ha uj konyvtarhoz kell, akkor amikor megadod a tokozast, ki lehet masolni mar meglevo konyvtarakbol. Ezt mar regen csinaltam, de bent van a pdf-jeben szepen lepesrol lepesre.


vas. júl. 01, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hmm. Felraktam a 4.16r2 LBR könyvtárát de abban sem találom őket :?


vas. júl. 01, 2007 10:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem nincsenek :( lehet hogy azért meg viszonylag régi? 4.11?


vas. júl. 01, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 14, 2006 0:00
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Elektroman írta:
Valakinek vannak SMD IC package-ek az Eaglejében(PL:TSSOP24;TSSOP28;PQFP-G32) meg hasonlók?


Az ADD ablakban a Search-be beirod a TSSOP. Analog Devices-nel megvannak. PQFP-G32-t nem talaltam. Weboldalukon lehet van, vagy rajzolni kell egyet.


szomb. jún. 30, 2007 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Valakinek vannak SMD IC package-ek az Eaglejében(PL:TSSOP24;TSSOP28;PQFP-G32) meg hasonlók?


szomb. jún. 30, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 337 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség