Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 23, 2024 3:52



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
eaglee írta:
...de akkor hogy kardozik szegényke? :shock: Csak úgy, levegőbe, 1edül? Képzelt ellennel? L1en 2*2!!! :lol:
Majd jövök a fehér fénnyel és ő meg kékkel vagy vörössel.. :D
Persze nem egymás ellen, nagy fénycsóvákkal vágjuk a ködöt.. az ellent.


kedd márc. 13, 2007 6:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
...de akkor hogy kardozik szegényke? :shock: Csak úgy, levegőbe, 1edül? Képzelt ellennel? L1en 2*2!!! :lol:


hétf. márc. 12, 2007 23:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
..Kell már vennem nekem is egy ilyen kínai lámpát, be akarom építeni a domború lencsémet valamibe és fénykardozni akarok végre! :twisted:
Ahhoz kettőt is kellene venni.
Az egyik amibe a ledet építed, a másik aminek a fej részébe be lehet tenni a nagy lencsét
minél kisebb takarással. Ezen kívül rá kell illennie a fejnek elmozdíthatóan a ledet tartalmazó csőre.


hétf. márc. 12, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
eaglee írta:
...rendesem össze volt rakva...csőulcs, 20 dkgos kalimpács, nem kevés ütés...látszik a felületből, hogy ez szilárd illesztés lehetett...
Amikor kiütöm akkor nem finomkodok.
Odasózok neki a csőkulcsra, akár gumikalapáccsal ha az kerül a kezembe..
..meg kevésbé zörög panel lakásban. Többnyire második jobban megmért ütésre kijön.
Van amikor kézben tartom de az első alu fal széleit akár meg lehet támasztani egy satu peremén.
Akkor az első ütés után megmozdul és már kézben is könnyen kijön és kevésbé deformálódik.

Amennyivel mélyebb a led helye a peremnél azt célszerü vörösréz lemezzel szintbe emelni,
(alatta hővezető krémmel v. ragasztóval) különben az optika megakadhat a peremen és nem ül a ledre.
Ahogy látom vannak ötleteid és ez jó.

Az öntvény korong peremének vastagságából nem célszerü levenni mert romlik a hőátadás.
A lámpa alu fala és a korong pereme között mindig hővezető anyagot használok (ragasztót v. krémet).

Egyébként a régi cree optikának a talpából kicsit le kell csipkedni,
keletkező sarkokat lereszelni hogy beférjen.
A led helyének mélységét az optikának a betolásával lehet meghatározni.
Mielőtt beépíted, az optika előtét bepattanó széleinél célszerü rést nyitni két oldalon
az alu hengeren, hogy az esetleges optikai rács rápattintható legyen.


eaglee írta:
De, ami +döbbentett: fóliás LED, szegecselve...

Ez csak az újabbaknál van így.


eaglee írta:
Balu! Te próbáltál-e +zavarni chinaLEDet, mielőtt szétütöttél 1et? Milyen áramot visel el?
Nem vittem el a szélsőségig, pedig úgyis mindegy lett volna.
próbáltam már nagyobb áramon de ami szoar az szoar.


hétf. márc. 12, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
Komaki írta:
Pénteken voltam a CC-ben P4-ért, de nekem is azt mondták, majd csak akkor rendelnek, ha legalább 1000 darabra lesz igény.
...
Már megrendeltem a TPS63000-t.
üdv: Komaki


Legalább 1000 darabra akkor lesz igény, ha behozzák... addig nem. Mire fél évet késve berendelnék és elfogyna az 1000 db, addigra meg kijön egy újabb, még jobb hatásfokú powerLED, és cseszhetik a régi készleteket, ezért aztán nem is vesznek belőle. Ez aztán az igazi szűklátókör...

...na mindegy. Készülget(ne) az új kormánylámpám az új PTH meghajtó-kapcsolással (ha volna időm meghalni), illetve beidomítanám a Zorko-féle KnightRider cuccot is hátulra, ha készítője életjelt adna magáról... gondolom hasonlóan szabadidővel gazdagon ellátott, mint én mostanában :-)

Komaki, felkészültél a tű hegyével hajszálat-forrasztásra (TPS63000)? :-D

Az egyik


hétf. márc. 12, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
eaglee írta:
nnna, szétrobbantottam a chinalámpát...mitaszonygyak, +birkózam vele...rendesem össze volt rakva...csőulcs, 20 dkgos kalimpács, nem kevés ütés...látszik a felületből, hogy ez szilárd illesztés lehetett...


Kell már vennem nekem is egy ilyen kínai lámpát, be akarom építeni a domború lencsémet valamibe és fénykardozni akarok végre! :twisted:


hétf. márc. 12, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Pénteken voltam a CC-ben P4-ért, de nekem is azt mondták, majd csak akkor rendelnek, ha legalább 1000 darabra lesz igény. Vettem hát 5 P2-t és hozzá 18 fokos XR optikákat. Mit mondjak, brutális, igaz nincs viszonyítási alapom, mert még nem láttam power ledet. Eddig hűtés hiányában csak 150mA-el hajtottam meg néhány pillanatig, de tetszik a fénye. Két első lámpát kell építenem, amiben 2-2 led lesz és egy hátsót a maradék egy leddel. Már megrendeltem a TPS63000-t.

üdv: Komaki


hétf. márc. 12, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
Balu! Te próbáltál-e +zavarni chinaLEDet, mielőtt szétütöttél 1et? Milyen áramot visel el?


hétf. márc. 12, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
nnna, szétrobbantottam a chinalámpát...mitaszonygyak, +birkózam vele...rendesem össze volt rakva...csőulcs, 20 dkgos kalimpács, nem kevés ütés...látszik a felületből, hogy ez szilárd illesztés lehetett...
De, ami +döbbentett: fóliás LED, szegecselve...Kép


hétf. márc. 12, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
...de van még pártíz opto cucc is...lencsék, tükrök mindrnféle geometriával, fókusszal, fikusszal. Vajon kitől szerzik be?


hétf. márc. 12, 2007 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szóval sikerült oktatástechnikai boltot találni.
Azzal a tükörrel egy a baj, hogy üvegből készült és bringára törékeny.
"Megnevezés: 100 x 100 mm-es síktükör, üvegből"

A másik amit ajánlottam, az könnyű és rugalmas.
"Polystyroltükör 25x50 cm, 1 mm vastag"


hétf. márc. 12, 2007 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
akkor itt 1 ilyen...csak optikus kellene még... :cry:
http://www.taneszkoz.hu/webaruhaz/webar ... IZIKA-ESZKÖZÖK-OPTIKA&mod=katalogus


hétf. márc. 12, 2007 14:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
RoGeR írta:
Lehet, hogy nem vacakolok az optikákkal, hanem rárakom optika nélkül a bordára a LED-eket. Viszont akkor 90 fokos széttartás lesz, ami már túl sok. Hogy összehúzzam a legegyszerűbb dolog jutott az eszembe: 4 terelőlemezt rakok a borda szélére, valami olyan módszerrel, hogy jól tükröződjön (ezüstre festés, polírozás, valami okosságot kitalálok).
A fényerő annyival lesz nagyobb ahányszor azonosnterületre tudod vetíteni amás irányban kilépé fénysugarakat, mínusz a veszteség.

Hozzá használható anyag beszerzési forrását ismerem.
http://winkler.turbo.at/shop_hu/product ... s_id=10844
Kép

Régebben volt egy levélváltás a céggel.
A lényeg: A levél tárgya Winkler Iskolaszer Kft. i-net-shop

Üdvüzlöm
Találtam a termékeik között sok hasznosat, olyant is ami érdekelne minket egy fórumon, pl. a polistyrol tükör.
Hol találom meg az értékesítő helyet Budapest környékén?


"Tisztelt T. Csaba!
Cégünk csomagküldő szolgálat formájában működik, nincs külön üzletünk, ezért tudjuk iylen kedvező áron kínálni termékeinket.
A megrendelések leadhatóak telefonon, faxon, eMail-ben, levélben vagy az internetes áruházunkban: www.winkleriskolaszer.hu

Bármely más kérdése van, szívesen állok az ön rendelkezésére.

Üdvözlettel:
Szloboda László

Winkler Iskolaszer Kft
Tel: 0036-96-565-020
Fax: 0036-96-565-022
www.winkleriskolaszer.hu
eMail: ertekesites@winkleriskolaszer.hu "


hétf. márc. 12, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
balu1 írta:
Ami (ez esetben köralakban) lefedi a képen látható terület lehető legnagyobb részét.

Jaja...adatlapról is +nézhető :wink: ..de mekkora, hogy forrasztás is realizál6ó l1en? Sz.tem 5.6 - 2*1 kb...ca. 3.5 .. max 4 mm.


hétf. márc. 12, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
eaglee írta:
balu1 írta:
Esetleg olyan átmérőjü körprofil vörösréz rúdból készülhetne a kicsi átvezető pogácsa, ami akár forrasztva is felkerülhet a led hátára.
Jobb mint a cin, igaz macerásabb.

- én is ilyet találtam ki, de még nem realizéltem...tanakodok, mert nem t'om, mekkora átmérőt lehet még a LEDhez forrasztani...

Ami (ez esetben köralakban) lefedi a képen látható terület lehető legnagyobb részét.
Kép


eaglee írta:
ÉS MIA MAXIMA MEA CULPA! NEM ÍRTAM LE, HOGY A SZEMKÖZTI HÁZ FELGYÚJTÁSÁRA TETT LEDES KÍSÉRLET 8) MÁR 700 mA ÁRAMMAL TÖRTÉNT!
Erről jut eszembe, érdekesség..: "Egyik ilyen fantasztikus ötlet volt a fókuszáló tükrök és lencsék harcászati célokra történő alkalmazása. Hadi mérnökök álmodoztak olyan tükrökről, lencsékről amelyekkel az ellenséges hajóhadat felgyújtják, az ellenséges várost megsemmisítik stb. Ezek az elképzelések abból a legendából indultak ki, amely Arkhimédészről terjedt el, aki - állítólag - i.e. 212-ben fókuszáló tükrökkel felgyújtotta a Syracusa ellen támadó római hajókat.

Fókuszáló tükröket már az ókorban is alkalmaztak, elsősorban kultikus célokra. Ilyen tükrökkel gyújtották meg például az áldozati oltárok tüzét. Az említett harcászati elvárások nyilvánvalóan irreálisak voltak, ennek ellenére olyan neves természettudósok is foglalkoztak hasonló tervekkel, mint Roger Bacon és Leonardo da Vinci. Bacon az 1200-as években javasolta, hogy a Szentföldre utazó keresztes hadak fókuszáló tükrökkel gyújtsák fel az ellenük felvonuló sza
racén (arab) hadakat. Az ötletet az egyház ellenezte, mert benne az isteni akarat által adományozott napsugarak megengedhetetlen eltérítését látták, és szentségtörésnek tartották, Bacont börtönbe vetették.

(Mi most az ISTENI LED FÉNYSUGARÁT vetítjük. :D )

Az 1600-as évektől egyre nagyobb méretű gömb, később parabola alakú tükröket építettek; nem ritkák a 2-3 m átmérőjű tükrök sem. Ezek elsősorban demonstrációs célokat szolgáltak. Problémát okozott, hogy az egyetlen darabból készült tükrök pontos felületkiképzése igen nehéz volt, a tükrök pedig súlyosak voltak. Ha viszont a tükröket vékony lemezből készítették, sérülékenyek voltak. Jelentős előrelépés volt az 1700-as évek végén Peter Hoesen, drezdai ezermester újítása, aki hatalmas gömbtükrét szegmensekből állította össze. A tükör szögállását változtatni lehetett, és kerekekre szerelve hordozható demonstrációs eszközzé vált. Hoesen sok sikeres bemutatót tartott tűzgyújtásra is alkalmas tükrével."

Forrás: http://epa.oszk.hu/00300/00342/00157/ujfal0303.html
Hibásan kimoderált egy 'szaracén' szót csillagokkal, javítva.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 hétf. márc. 12, 2007 16:45-kor.



hétf. márc. 12, 2007 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
balu1 írta:
Az a furat nem lehetne 4,5 mm-es (közel hűtőfelület szélesség) a nagyobb hővezető keresztmetszet miatt?

- Nem, mert akora lyukat cinnel befolyatni már LEDgyilkosság... 8)
balu1 írta:
Esetleg olyan átmérőjü körprofil vörösréz rúdból készülhetne a kicsi átvezető pogácsa, ami akár forrasztva is felkerülhet a led hátára.
Jobb mint a cin, igaz macerásabb.

- én is ilyet találtam ki, de még nem realizéltem...tanakodok, mert nem t'om, mekkora átmérőt lehet még a LEDhez forrasztani...
balu1 írta:
Hát nem azért kötözködöm.., csak mondom amit fontosnak találok, meg ahogy tapasztaltam.

- Balu! Full igazad van! Csak poénkodom....
balu1 írta:
Húúú, az milyen? Hol veszed?

Fentebb képeltem is róla... öccáz Ft a zsibiben...kis rábeszélés után 450...de mivel semmiféle kínai nem volt a környéken, lehet ez nem a legolcsóbb forrás...
balu1 írta:
Szerintem itt nem kell tőlem "félni" még poénból sem,
ha valamit szóvá teszek azt csak segítőkészségből mondom, nem rosszból.

- Balu! Full igazad van! Csak poénkodom....többet nem teszem...igazán tisztellek az itteni munkásságodért!
balu1 írta:
Másrészt a tükör is jobb lehet. Milyen tükröt is használsz?

Amit fentebb említettem...lehet, bringás cucchoz képest szúrófény...fejlámpának már nem annyira...de ha eltoljuk a fókuszt, még lehet rá esély...kinek mi a jó? Próbáljátok ki! Én sz.tem bringára is jó lehetne, még homogén 'jellegű' :lol: /a szétfókuszálás miatt/ fényt produkál mondjuk 3 m távra, 0.5 m átmérővel...de majd +mérem ma nektek.
ÉS MIA MAXIMA MEA CULPA! NEM ÍRTAM LE, HOGY A SZEMKÖZTI HÁZ FELGYÚJTÁSÁRA TETT LEDES KÍSÉRLET 8) MÁR 700 mA ÁRAMMAL TÖRTÉNT!


hétf. márc. 12, 2007 7:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2006 13:06
Hozzászólások: 308
Hozzászólás 
Valaki említett jópár oldallal korábban egy CAD-ben tervezett tükröt. Az illető tud nekem segíteni?

Lehet, hogy nem vacakolok az optikákkal, hanem rárakom optika nélkül a bordára a LED-eket. Viszont akkor 90 fokos széttartás lesz, ami már túl sok. Hogy összehúzzam a legegyszerűbb dolog jutott az eszembe: 4 terelőlemezt rakok a borda szélére, valami olyan módszerrel, hogy jól tükröződjön (ezüstre festés, polírozás, valami okosságot kitalálok).
Az érdekelne, hogy egy ilyen ötlet lemodellezhető-e gépen. Lehet, hogy utána azt mondanám, hogy mégsem... :)


hétf. márc. 12, 2007 6:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
eaglee írta:
A közdarabok kétoldalas NYÁKból vannak, a LED thermal pad-ja alatt mondjuk 3.5ös furat.
A fő irány jó de hadd' kötekedjek egy kicsit :)
Az a furat nem lehetne 4,5 mm-es (közel hűtőfelület szélesség) a nagyobb hővezető keresztmetszet miatt?
Esetleg olyan átmérőjü körprofil vörösréz rúdból készülhetne a kicsi átvezető pogácsa, ami akár forrasztva is felkerülhet a led hátára.
Jobb mint a cin, igaz macerásabb.

A ráforrasztott 4,5mm-es réz korong bele illik a panelba, a hűtendő felületet síkba lehet reszelni, ezzel a forrasztáskor rákerült óntól megtisztítva.
Ezután akár hővezető pasztával és csavaros leszorítással is lehet rögzíteni esetleg hővezető ragasztót lehet használni.


eaglee írta:
Felül látod, alul telefólia. Onnan, a lyukon át elörefuttava a LED hátáig az ón :arrow: termikus rész. /az alja felfxik hűtőfelületre., csavarral hozzáhúzva./ A NYÁK eleje pedig a villanyos dolgokat intézi :lol: . Az általad felvetett /mékötözködölTemindíg? :wink: /
Hát nem azért kötözködöm.., csak mondom amit fontosnak találok, meg ahogy tapasztaltam.
Egyébként azzal tanulunk mindannyian, hogy átgondoljuk amit a másik mondott, sz'tem.


eaglee írta:
kép/megoldás csak full protó, 'vágott' elejű. a kevés villanyos szegmens abból adódik, hogy ez is soros, azaz 4 +3 elszigetelt szigetke van :) /
A hőelvonást nem a lámpa burkolatára bízom, az csak 1 500 Ft-os foncsor... :wink:
Húúú, az milyen? Hol veszed?


eaglee írta:
Zoli! Csináltam képeket, de mivel Balutól félek, nem merem belinkelni...de ez már tényleg túlexponált...
Egy hófehér folt a sötét területen igazán sokat nem mondana ha nincs mihez hasonlítani.
Igaz, két hófehér folt sem mond többet. :)

Ki ismeri fel mi látható a lenti képen?
Kép
négerek harca a sötét alagútban!
A fenti fotón is látható mit ábrázol, ha elmondom. :D
Hasonlóan informatív mint egy túlexponált megvilágítás.

Persze azt értem én, hogy azzal a kamerával nem lehet, de hadd ne én legyek a hibás, ha szóvá teszem..
De tényleg ne úgy vedd, inkább csak az értelmét igyekeztem megmutatni.

Szerintem itt nem kell tőlem "félni" még poénból sem,
ha valamit szóvá teszek azt csak segítőkészségből mondom, nem rosszból.


eaglee írta:
..amit +tudtam állapítani, hogy 300 mArel kb. ugyanakkora fényerőt produkált , mint 1 XR-E LED, XR-E optikával (ez elvileg 2.5 W). A triálom elvileg 3 W. De kb 20 %al nagyobb területet fényelt le...
..mert több szempontból is jól megfogtad a hatásfokot.
Részben (ha jól értem) a három led egyenként kisebb áramon megy, részben ezért.
Másrészt a tükör is jobb lehet. Milyen tükröt is használsz?


Közben én meg rájöttem, hogy az a lencse amivel a szúrófényt vetítem
egy régi nagyítós elejü laposelemes zseblámpából kerülhetett ki valamikor.
(Csak úgy pőrén adták el nekem)
Ma délelőtt jártam kint a piacon és sikerült mégegy hasonlót kapnom.
Akkor ugrott be, hogy ilyen régi laposelemes zseblámpákban láttam hasonlókat.


hétf. márc. 12, 2007 2:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Éppen szombaton próbálgattam a fényeket a folyosón.
A hátrányaival együtt nálam is a régi cree optika volt a legelső.
A tükrök közül a kínai egy ledes lámpa foncsor vetített jól.

Az első kép: (RÉGI_CREE_OPTIKÁN)
A második : (régi_luxeon TÜKÖR) ..ami a Dózsa-Tököly sarkán kapható..
A harmadik: (kínai_piacos_egy ledes_lámpából a TÜKÖR)

régi cree optika..
Kép

luxeon tükör..
Kép

kínai piacos lámpa tükör..
Kép


hétf. márc. 12, 2007 1:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kipróbáltam az Cree XR-E-t a Luxeonhoz való 10 fokos optikával. Ez az a 20mm-es optika, amit itthon is lehetett kapni a Luxeon III-asokhoz.

Kicsit kellett belőle reszelni.

Eredmény: kb úgy néz ki az XR-E led fénye, mint a régi Cree optikával.
Tehát fehér falon kicsit csúnyácska, középen enyhén halványabb.
Utat megvilágítva viszont tuti jó és ez a lényeg.

Az adatok alapján kb 2x5=10 fokig a régi Cree-hez való 26mm-es optika 20%-kal több fényt ad.
2x7=14 foknál már egálban vannak.
Utána 2x10=20 fokig a Luxeonon optika fénye jobb kicsivel.

[Intenzitásgörbe]
Kép

[Lumenkoncentráció]
Érdekességképpen pirossal beraktam ide a korábbi Luxeon III-asomat (szintén 350mA, a saját 10 fokos optikájával)
Hát izé, majdnem két és félszeres a lumen különbség az XR-E javára.
Ez azt jelenti, hogy mivel most még 5 Luxeonom van fenn, ezt két Cree-vel kiválthatnám. De nem teszem, mert lusta vagyok :-)
Kép


vas. márc. 11, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
Nos: Alul 1 soros, 4-es :lol:, balra fent a régebben említett sorkapocs-belszerv, középen 1 rézpogácsa, jőbbra a pl. reá illő 1LEDes közdarab.
A közdarabok kétoldalas NYÁKból vannak, a LED thermal pad-ja alatt mondjuk 3.5ös furat. Felül látod, alul telefólia. Onnan, a lyukon át elörefuttava a LED hátáig az ón :arrow: termikus rész. /az alja felfxik hűtőfelületre., csavarral hozzáhúzva./ A NYÁK eleje pedig a villanyos dolgokat intézi :lol: . Az általad felvetett /mékötözködölTemindíg? :wink: / kép/megoldás csak full protó, 'vágott' elejű. a kevés villanyos szegmens abból adódik, hogy ez is soros, azaz 4 +3 elszigetelt szigetke van :) /
A hőelvonást nem a lámpa burkolatára bízom, az csak 1 500 Ft-os foncsor... :wink:
Zoli! Csináltam képeket, de mivel Balutól félek, nem merem belinkelni...de ez már tényleg túlexponált...amit +tudtam állapítani, hogy 300 mArel kb. ugyanakkora fényerőt produkált , mint 1 XR-E LED, XR-E optikával (ez elvileg 2.5 W). A triálom elvileg 3 W. De kb 20 %al nagyobb területet fényelt le...és volt holdudvara is, azaz kis szórás...ez vagy jó, vagy nem ki-ki döntse el maga!
A lényeg, kb 150..180 mre világítottam + 1 szemközti házat, kb 6-9 m átmérőjű kört okozva, s a'sszem, olvasni tudtak volna ott a frénnynél...:-)


vas. márc. 11, 2007 14:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
balu1 írta:
A megoldás szimpi lenne és nagyon ötletes is, viszont
a hővezető réz keresztmetszet elég lesz-e oda.
Az elektromos bekötési pontok látszólag hozzá érnek a hűtőfelülethez.

Balu! Ilyen +oldásokat használok a LED rőgzítésre/termikus villanyos csatlakozásra:Kép
Magyarázat később...


vas. márc. 11, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A megoldás szimpi lenne és nagyon ötletes is, viszont
a hővezető réz keresztmetszet elég lesz-e oda.
Az elektromos bekötési pontok látszólag hozzá érnek a hűtőfelülethez.
Ja nem, már látom! A megemeléshez használsz alátét csíkot, Így Ok.

Mintha a széle, a forrasztás mégis leérne.. vagy én látom rosszul?

Kép

Azért tartom lényegesnek a hővezetést ugyanis nálam az
elsők közül így halványodott el az egyik ledem, mert
vékony lemezzel próbáltam elvezetni a hőt és rövid ideig úgy próbáltam 1 Amperen hajtani.


Másrészt ahova a hőt vezeted, vagyis a lámpa burkolata megfelelően át tudja-e venni és
elegenően le tudja-e sugározni a folyamatosan keletkező hőt.
Esetleg a vörösréz lemez szélén lehajlított füleket alakítasz ki és azt rögzíted hővezető anyaggal.
Pl. három helyen csavarral is, és hővezető anyaggal.

Esetleg a teljesítmény korlátozásával lehetne egyensúlyban tartani a hő-áram viszonyt.
...vagy a hőleadó felülethez (lámpa oldalához) hozzá kéne erősíteni egy borda csíkot.


Csak hangosan gondolkodom, hátha adok valami ötletet amit tovább ki tudsz dolgozni.


szomb. márc. 10, 2007 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
szóval az eredeti: 8) Kép


szomb. márc. 10, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
A debreceni zsibiben :lol:
A lámpa eredetileg:
[/img]http://img1.tar.hu/eaglee/size2/28768997.jpg[img]
Kép
Kép
és a LEDek hozzá idomítva, illetve a foncsorba betéve. Optikailag elég jó..sz.tem Nektek, kerékpárolni cool....
a működésől képek sz.tem a jövő 7en, mer rámborult a mindensokmaszekmunkacsinálás...[/img]


szomb. márc. 10, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
eaglee írta:
Jjjjjaa, hogy miből van?
Chinalamp "3 fullgagyi LED" verzió, 450 péz a zsibiben. A foncsorja a használ6ó, kisebb beavatkozás után...


Ez jó! Melyik zsibiben vetted? Vajon a Shanghai-on a Lehel úton lehet-e kapni? Én arrafelé járok időnként, mert útba esik, ha nagyon akarom.
Kíváncsi vagyok, milyet vetíthet...


szomb. márc. 10, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
balu1 írta:
Nemozoli: Nagyon gyári kivitel.
A ledeket tartó fekete rész is alu, gondolom én és az egész külső burkolat képezi a hőleadó felületet..?
Ha 400mA-el hajtod darabonként akkor nem keletkezik komolyabb hő, így bőven elég neki.


Igen, a borító a hőátadó felület, a most készülő lámpámnak pedig nagyobb/vastagabb lesz a burkolata is, így próbálom a keletkező hőt elvezetni.


szomb. márc. 10, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemozoli: Nagyon gyári kivitel.
A ledeket tartó fekete rész is alu, gondolom én és az egész külső burkolat képezi a hőleadó felületet..?
Ha 400mA-el hajtod darabonként akkor nem keletkezik komolyabb hő, így bőven elég neki.


szomb. márc. 10, 2007 9:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
eaglee írta:
Sajnos, már nem volt időm komolyabb fotometriai kísérleteket végezni... :lol: csak buta képet + nem akartam, mert Balu még +szólt volna :oops: :lol: ...De különben is ez már agyonvakítaná gyógyi webkamom
Kérdeztem volna, mivel meszeltél, hogy ilyen fehér lett. :lol:


szomb. márc. 10, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
Naaaa, lécciléccilécci... még addig, míg nem építem meg az új kormánylámpámat... hátha van, ami jobban vetít, mint a 3-as optika! :roll:


Zoli! Hát, szüttyögtem az este csöppet...CCOOOOLL! Brutál! Sajnos, már nem volt időm komolyabb fotometriai kísérleteket végezni... :lol: csak buta képet + nem akartam, mert Balu még +szólt volna :oops: :lol: ...De különben is ez már agyonvakítaná gyógyi webkamom, valahol majd keresek sok-sok méterre lakó fehér falat, hogy l1en mit +világítani...
Jjjjjaa, hogy miből van? Titok... 8) Miből indítom be a biznisszt? :wink:
Chinalamp "3 fullgagyi LED" verzió, 450 péz a zsibiben. A foncsorja a használ6ó, kisebb beavatkozás után...


szomb. márc. 10, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
Na, elkezdtem végre a PTH-kat összehajigálni, lett egy kis szusszanásnyi időm... :-)

Ez most éppen a PTH08T220WAD változat (4,5 V-14V, 16A). Bátyám áramgenyás TPS5420-as kapcsolását cseréltem le, mert amikor elkezdett merülni az akku, akkor leesett a 6 V 5,5 V-ra és elkezdett ki-bekapcsolgatni a cucc. Hát ez nem fog :-)

Kép
Kép
Kép

1,2 A-re lőttem be a 3 LED-et összesen, így még nem melegszik annyira és elég jó a fénye is.


pén. márc. 09, 2007 22:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha lehetne választani akkor inkább másfélszer annyiért a nagyobb fényüt..


pén. márc. 09, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2006 13:06
Hozzászólások: 308
Hozzászólás 
balu1 írta:
Akkor lehet, hogy az lesz a legjobb megoldás..?
Talán még árban is kedvezőbb..

Melyiket kérdezted tőle 100lm/W fölöttit?


Ez szerintem minden gyártónál úgy van, hogy vagy rendelnek olcsót és kapnak amilyet.
Vagy másfél-kétszer annyiért kapnak olyat, amilyet kérnek.


pén. márc. 09, 2007 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor lehet, hogy az lesz a legjobb megoldás..?
Talán még árban is kedvezőbb..

Melyiket kérdezted tőle 100lm/W fölöttit?


pén. márc. 09, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2006 13:06
Hozzászólások: 308
Hozzászólás 
eaglee írta:
Az Edisonnak van M.o-on forgalmazója? Mi az ára a K-series fehérnek?? Űgy néztem, kb olyan mint az XR-E..


Sz. Péter mondta, hogy tudnak hozni. Ma reggel írtam neki, még nem jött válasz.


pén. márc. 09, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rekk írta:
Voltam a chipcadben.
Balu:
Te voltal a lencses lampaval ott amit a raktaros megcsodalt?
Csak mert meselt egy fickorol aki valami brutal lencsevel vetitette a falra a led kepet :)

Az biza én voltam!
Egyből mondta, hogy várjam már meg amíg megkeresi a kollegáját,
mindenképp meg szeretné mutatni neki a fényét.
Aztán kiderült, hogy a kollega már haza ment.

Azért a jó fényü lencsére még ők is emlékeznek :D
Az volt a yedi kard amit itt is mutattam párás időben.

Tegnap itt volt egy ismerős aki megkért, hogy menjünk ki az erkélyre megnézni a fényét.
Egy kicsit párás volt az idő, így nagyon látványosan yediztem a levegőben.
Közben az utcáról a buszmegállóból felkiabált kettő fickó, hogy "idevilágíccsá".

Oda nyomtam a fényt a lábuk mellé, mire megint ordíbáltak valamit, "neodaaa".
Najó ők kérték, és a képükbe nyomtam a fényt. Akkor elhallgattak.
Szerintem mondhatták a fogaik között, "hűvazze".

Szóval van sikere mindenhol.


pén. márc. 09, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Voltam a chipcadben. Uv ledet szerettem volna de nem volt es nem is lesz egyhamar... (1000 db a minimum rendeles es az olyan soka fogyna el hogy nem eri meg nekik.)
Ellenben erkeztek XR-E optikak 500 db de a fele mar le van foglalva es allitolag nagyon viszik a maradek 250 ugy nez ki jovo het kozepere elfogy.
Balu:
Te voltal a lencses lampaval ott amit a raktaros megcsodalt?
Csak mert meselt egy fickorol aki valami brutal lencsevel vetitette a falra a led kepet :)

upd.

Erkeztek allitolag Soul ledek is. Legalabbis tesztpanelon voltak.
A netes arlistaban nem lattam.


pén. márc. 09, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
eaglee írta:
balu1 írta:
Gondolom meg akarják takarítani a válogatást mert az is költséget jelent nekik.


Balu! Gondolom, azt a Lumiled-re értetted...
..meg a cree-ledre.

eaglee írta:
Az Edisonnak van M.o-on forgalmazója? Mi az ára a K-series fehérnek?? Úgy néztem, kb olyan mint az XR-E..
Utána kellene nézni, hol is van ez?


pén. márc. 09, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
balu1 írta:
Gondolom meg akarják takarítani a válogatást mert az is költséget jelent nekik.

Balu! Gondolom, ezt a Lumiled-re értetted...

Az Edisonnak van M.o-on forgalmazója? Mi az ára a K-series fehérnek?? Űgy néztem, kb olyan mint az XR-E..


pén. márc. 09, 2007 17:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Esetleg a cree-nek kellene írni, hogy akadozik a náluk gyártott nagyobb hatékonyságu ledek elérhetősége, hogy mi lehet ennek az oka, esetleg tudnának-e valamit tenni a jobb ellátás érdekében.

Gondolom meg akarják takarítani a válogatást mert az is költséget jelent nekik.
Zsákbamacskaként meg nem hiszem, hogy olyan nagyon jól el tudják adni mint válogatva mert kinek kell a régiből...
Talán éppen attól félnek, hogy a nyakukon marad és mehet majd fillérekért?


pén. márc. 09, 2007 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A Luxeonnál is pénzes a célzott bin.
Ráadásul ott eddig ha rendeltél pl. "T" bint, az olyan tág fényerő határokat jelentett, ami asszem a Cree-nél három-négy teljes kategória.
Lásd Mesterházi Csabáék, ők is véletlenszerű bineket kaptak. Persze csak elvétve jött ledjük a jobbak (fehér/fényes/alacsony nyitófesz) közül.


pén. márc. 09, 2007 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A korábbi ötleted sem volna rossz, csak annyi ember úgysem tud összeállni, hogy elérje a vásárlási limitet. Talán másik beszerzési forrás és másik gyártó után kellenen nézni.

Új fényerőrekord 350 mA-en
2007-02-21 20:48

A LED világítás úttörője, a Lumileds új teljesítményrekordot állított fel legújabb fejlesztésű fehér LED-jével.
Az 1x1 mm chipméretű LED mindössze 350 mA áramerősséggel üzemeltetve 136 lumen fényáramot bocsátott ki 115 lm/watt hatásfokkal, 4685 K színhőmérsékelten.
..még a szine is szebb

Szerintem akkor kellene hagyni a fenébe a cree-e ledet, ha
ennyire inkorrekt a hozzá állásuk a kereskedelemhez és
helyette inkább utána kellene kérdezni Mesterházi Csabánál a az új Luxeon leddel kapcsolatban.
Talán az hamarabb forgalomba kerül mint a cree gyártóinak megjönne az eszük, hogy maguk alatt vágják a fát.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 pén. márc. 09, 2007 14:22-kor.



pén. márc. 09, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
De, mivel nincs tripla optikám, nem tudom Neked összehasolítani...ha igen, mihez képest t1em?
KORÁBBI 5LETEM A VÁSÁRLÁSI KOMMUNÁRÓL SENKIT NEM FOGOTT +?
Beszéltem ChipCAD-ékkel, és nem az ő saruk, hogy nem nagyon van P4...valami nagyon idétlen gyártói stratégia miatt vegyes /paraméterű/ sorokat szeretnek eladni...(menjen ki minden :cry: ) azaz 1000 db P4, 1000 db P2 és más 1 teljesítés. Az 1000 db a szóbaállási limit. Ha csak P4-et szeretnének hozni, az felár... :cry: ...állítólag. Vagy sokat kéne zargatni CC-éket, hátha tudnának 6ni a gyártóra, vagy felmérni vásárlási igényt itt a fórumon belül, s előállni: tutti kell vagy 500 db..persze ennyi sosem jön össze... :?


pén. márc. 09, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
eaglee írta:
hááát, ha beválik, majd lehet, +mondom... :lol: ...tán ma este lesz időm piszmogni vele kicsit


Naaaa, lécciléccilécci... még addig, míg nem építem meg az új kormánylámpámat... hátha van, ami jobban vetít, mint a 3-as optika! :roll:


pén. márc. 09, 2007 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 22, 2007 20:12
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Db, Mc
Hozzászólás 
Nemozoli írta:
eaglee írta:
A'sszem, leltem brutál tripla foncsort.... 8)

Mi is ez a brutál tripla foncsor? Ha van valami érdekes, légyszi ne titkold! :-D


hááát, ha beválik, majd lehet, +mondom... :lol: ...tán ma este lesz időm piszmogni vele kicsit


pén. márc. 09, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
Sziasztok!

Simsonomat szeretném ledesíteni. A 4 indexet, helyzetjelzőt és a féklámpát. Nem feltétlen szükséges impulzusüzem.
Melyik az a led, amivel a legköltséghatékonyabb módon megoldható a dolog?
Vagy esetleg egy impulzusüzemű hajtás behozza az árát?

-
Visszaolvastam a topikot és baromira másról szól az eleje.
De úgy gondolom hátha érdekel valaki:
http://www.io2technology.com/media/M3-helio_1.wmv
Ez a cég gyártja pár misiért. Egyből mehet rá a DVD, TV. Sőt még touchsceenként is müxik a "képernyő".
Valami párára vetíthet rá.


pén. márc. 09, 2007 9:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
eaglee írta:
Van előtét őhozzája is...OPTX-3-014S Triple Wide Sub-Lens 14° 900 Ft
A'sszem, leltem brutál tripla foncsort.... 8)


Nekem most ilyen előtét van a kormánylámpámon, szépen elsimítja az esetleges árnyékos részeket, bár levesz a fényességből egy kicsit.

Mi is ez a brutál tripla foncsor? Ha van valami érdekes, légyszi ne titkold! :-D


pén. márc. 09, 2007 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
balu1 írta:
Ezeknek már van fénye.


Ja, én is kisebb áramon akarom hajtani a jobb hatásfok eléréséhez, ehhez kell az ugyanolyan (de tovább tartó!) fényerő eléréséhez a 6 vagy 9 LED.
Gondolkodom még a domború lencsém beépítésén egy fejlámpába... :twisted:


pén. márc. 09, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 03, 2006 10:36
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: ...mértékkel és tartózkodva - mérték a vödör, tartózkodási hely az az asztal alatt...
Hozzászólás 
zaqrack írta:
igen sajnos. rákérdeztem, azt mondták akkor lesz p4 vagy q sorozat, ha valaki legalább 500 darabot rendel, mert a gyár 1000-es tételekben szállít. Sajnos ez nem én leszek, így inkább rendelek most P2-t és abból építek.


Ez tök jó... miért éri meg a rosszabbat behozatni, ha nem veszik meg? Néha annyira nem értem meg a kereskedők ilyen mentalitását... :-( akkor felőlem rajtuk is rohadhat a p2, legutóbb vagy két hete voltam ott, akkor se p4, se optika nem volt... de szerencsére hármas optika maradt, abból vettem gyorsan kettőt.


pén. márc. 09, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2006 13:06
Hozzászólások: 308
Hozzászólás 
zaqrack írta:
igen sajnos. rákérdeztem, azt mondták akkor lesz p4 vagy q sorozat, ha valaki legalább 500 darabot rendel, mert a gyár 1000-es tételekben szállít. Sajnos ez nem én leszek, így inkább rendelek most P2-t és abból építek.


Azt hiszem itt az idő megkérdezni Szűcs Pétert az Edison LED-ekről...


csüt. márc. 08, 2007 18:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség