Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 18:08



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Most azt probalom kideriteni hogyan tudnek fejlampat csinalni a luxeonbol... ugyanis majd az lesz belole... leszedtem a hutoventillatort, meg a magneses rogzito talpat, igy joval konnyebb lett a cucc... viszont melegszik a luxeonok bordaja... massal nem nagyon tudom merni, csak egy ipari tokba szerelt PT 100 as fejjel, aszerint olyan 29-30 celsius fokos, de tapintasra valahogy tobbnek tunik... (ezt a homerot levego meresere talaltak ki, nem pedig feluleti meresre...) szerintem a borda olyan 40 fok korul lehet.. kb kezmeleg, es mar egy negyed oraja mukodik...

2004 es conrad katalogusban vannak 20 es 25 cd -as ledek, piros, narancs es sarga... If max ra 30 mA mond, atmero 10 mm, viszont nem ir sugarzasi szoget.. darabja 700 forint.. FONTOS megjegyezni, hogy ez CONRAD katalogus es 2004 es, tehat tobbszorosen nem aktualis...

a puklis vakucsovet nem talaltam meg meg... de a jokat mar igen... van vagy 5 darab...


hétf. aug. 22, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Azert gondoltam RGB bol kikeverni, mert van a piacon nagyobb fenyereju ezekbol a ledekbol, mint a feher...
...Piros led: Te hogy oldottad meg a huteset?? Vagy azt nem hajtod tul, mint a tobbit??
Milyen fényüt láttál szinesben amire azt mondod, hogy nagyobb fényerejü?
Azt is érdemes figyelni, hogy 20 mA mellett legyen megadva a fényerő katalógus adata.
Már találkoztam olyannal amire magasabb áram mellett elérhető értéket írtak, talán a megtévesztés és a hamis reklám keltése céljából.
Ha valaki reklamál, hogy becsapták akkor azt mondhatják "oda van írva, hogy hány mA mellett teljesül az a fényerő".
Igaz, a boltban esetleg csak a candela értéket ismerik de a hozzá tartozó áramot csak sejtik "20mA szokott lenni.." szinten.

A pirosat maximum 30mA-el hajtom a többire, amit azon az áramon melegszik arra meg rálegyintettem, azt nem hűtöm. Az a kisérletbe még belefér.
Esetleg csillámon és hővezető pasztán keresztül lehetne hűteni ha egy nagyobb felülető rélrmezzel összehozod a lábat, de ez nem olyan egyszerü. Ezt még ki kell találni.
A két ellentétes polaritásu hűtőbordától egymástól közel... szerintem bármi közé eshet ami fém tárgy...


KAMA3 írta:
Megtalalatam a szamologepet is, es kozben az is eszembe jutott, hogy mi volt az a masik fekete targy, amit megszineztem a vakuval: a regi video taviranyitom fekete muanyag burkolata... de szerintem az azota lekopott rola... majd megnezem... a felpuposodott vakucso meg nem kerult elo, de nem remenytelen.. fenykepeket ma vagy holnap rakok fel roluk..
Még mindig látszik rajta valami a vakuvillanásból?


Azt a vakucsövet ami felpúposodott, akkor jókora teljesítményel megküldhettétek trafóról. Szerintem abban ritkább lett a xenon mivel felfúvódott a cső.
Arra gondoltam, hogy kontrolláltan csak 5-10 wattal kellene próbálkozni és ha bejön akkor egy darabot arra szánni, hogy mennyit bír (persze nem 5 percig).

Ami még eszembe jutott említetted, hogy a sárgát nehéz kikeverni.
Persze mert elég keskeny az a sáv ahol még sárgának mondjuk.
Ha kicsit több a piros akkor már rózsaszín, ha meg a zöld több akkor sem az igazi. A keveredő fényforrások fényének egyenlőtlensége miatt nehéz elérni az egyenletes sárgát. (szerintem)

Láttad, hogy Wolfheart 20 ledjével már egészen jól lehet látni az erdőben?
Szóval azzal már nem veszne el a teljes sötében sem.

Na azt szegény kocogót mindenképp meg akartuk világítani mivel olyan kihívóan fehér ruhában futott az éjszakában.
Mivel egy lámpa kevés volt így mindenki megpróbált besegíteni de az meg nem tudta, hiogy mi az ufó szállt le a reptéren, hogy ennyire sok lámpa veszi körül. :D


hétf. aug. 22, 2005 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Loco001: jo volna tobbet tudni arrol a 3 ledes 17 wattos lamparol... ez az a Cateye amirol a turan is beszeltel?? annak nem tudod a sugarzasi szoget?? a kepek alapjan ugy tunik, hogy az is olyan 18 -20 fokos lehet


Üdv, Pinyo vagyok (illetve Pinyo1970, mert a szokásos nevem foglalt volt már itt).

Sajnos nem tudtam elmenni a lámpatesztre, pedig kíváncsi lettem volna, mit tudnak az újabb 5mm-es LED-ek.

A 17W-os három Luxeon led (2xLuxeon V + 1xLuxeon III).
2 db vezérlő elektronika:
- egy a sorosan között Luxeon V + Luxeon III-nak.
- egy másik a Luxeon V-ösnek.
A vezérlő elektronika innen van: http://www.taskled.com , ezen belül is a uFlex van nekem (a bemenő fesz a LED-ek nyitófesz összege felett kell legyen)
Mikrokontrolleres, egynyomógombos, konstans áramot szabályzó verzió, 8 fényerő (40mA - ... 1000mA).
Áramforrás: per pillanat 12 db NiMH ceruzaakksi.
Hűtőborda: régi PentiumIII-as.
A http://pinterweb.freeweb.hu/lightweb oldalon vannak egyéb képek és összehasonlítások is a kütyüről.


hétf. aug. 22, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Rendor nem allitott meg titeket? A csillagaszok biztos morogtak a "fenyszennyezesert" :)

Kar hogy nem keszultek olyan kepek ami egyesevel mutatja be ugyanazon megvilagitott teruletet minden lampaval kulon kulon.

Szombaton nagyon jo idoben tekertunk egy jot es nem akartam megazassal elrontani a dolgot.
(Rakoscsaba - Solymar - Rakoscsaba 111 km... kicsit kovalyogtunk)
Itt ejfel utantol szinte megallas nelkul esik neha abbamarad egy kis idore.

Talaltam "tudomanyt" azaz elegge reszletes dioda es led leirast magyarul.
Foleg az utolso oldala lehet erdekes bar a ti gyakorlati tapasztalataitok (de szep szo) tobbet ernek.

http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/c ... mit=%3E%3E


hétf. aug. 22, 2005 12:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Loco001: jo volna tobbet tudni arrol a 3 ledes 17 wattos lamparol... ez az a Cateye amirol a turan is beszeltel?? annak nem tudod a sugarzasi szoget?? a kepek alapjan ugy tunik, hogy az is olyan 18 -20 fokos lehet


hétf. aug. 22, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Igy van ahogy mondod... nagyon fontos, hogy jol meg legyen tervezve, es sok kiserlet szulkseges az optimalis feny eleresehez..

Azert gondoltam RGB bol kikeverni, mert van a piacon nagyobb fenyereju ezekbol a ledekbol, mint a feher... es nem utolso sorban valamivel olcsobbak is... bar ez kiderul majd a vallatasnal..

Ez mar a Ros-Co. fele kapcsolouzemu aramgenyas megtaplalassal fog menni...

Piros led: Te hogy oldottad meg a huteset?? Vagy azt nem hajtod tul, mint a tobbit??

Megtalalatam a szamologepet is, es kozben az is eszembe jutott, hogy mi volt az a masik fekete targy, amit megszineztem a vakuval: a regi video taviranyitom fekete muanyag burkolata... de szerintem az azota lekopott rola... majd megnezem... a felpuposodott vakucso meg nem kerult elo, de nem remenytelen.. fenykepeket ma vagy holnap rakok fel roluk..


hétf. aug. 22, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 11:50
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest XIII. kerület
Hozzászólás 
Sziasztok !

Felbuzdulva tegnapi lámpázás után, elmentem az Üllői útra LED-eket venni, de kifogytak :-( Kb egy hét mulvára ígérik.

Tavaly csináltunk egy összehasonlítást Pinyóval 17 watt led kontra HID.
Fel is rakta a képeket ha valakit érdekel... http://pinterweb.freeweb.hu/lightweb/Le ... index.html


hétf. aug. 22, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kama(3)z: szerintem azonos széttartásu ledeket használj.

Csak nagy fényerejü ledekkel érdemes próbálkozni.
(A hullámhossz transzformációs veszteség miatt gyengébb fehérnél is megvan a minimum 16 cd ) tehát gyengébb fénnyel nem érdemes próbálni. Pl a 18 cd-s zöld már jó.

Nem egyforma fényerő kell mindegyikből a fehér fény kikeveréséhez.
Ettől függetlenül a 20mA mellett megadott legnagyobb fényerejüvel érdemes csak kezdeni bármit is mert annak legjobb a hatásfoka.

Mégegy, azt hiszem létezik pirosban is olyan ahol a kristály a negatívon van (úgy rémlik mintha.. de lehet, hogy rosszul emlékszem) körül kell nézni.

A sokledes előtt mindenképp csinálj egy néhány darabos próbát amiből megtudod az szín arányokat
és annak megfelelően érdemes a ledeket is tervezni, elhelyezés, stb.


hétf. aug. 22, 2005 5:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az első lámpanéző túra megtörtént.

Kép

Kép


Gépjármű vezetés szimuláció
Szedd alá jobban és hátramenetben parkolj le a járda mellé.
Ügyelj a helyes kormányfogásra.
még tekerd még tekerd bátrabban...

...vagy inkább defekt szerelés?


Kép


A további fotók megtalálhatók
.......(klikk a lenti képre)

Kép


hétf. aug. 22, 2005 5:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Rekk: azert nem usztuk meg sza'razon... ejfel korul elkapott a zuhe minket... de addig minden rendben zajlott.. lesznek kepek is...

mindazonaltal Balu fenye vitte a palmat a ledes vilagitasok kozul.. aztan volt meg egy HID lampa is, aminek szinten nagyon waffen fenye volt...

a kovetkezo turat meg nem fixaltuk le... de felolem lehet akarmikor, csak szeptember 3 es 10 nem jo...meg augusztus utolso hetvegeje.. de felolem hetkozben is mehetunk..

Elkezdek epiteni egy Baluehoz hasonlo lampat, valoszinuleg az is 60 ledet fog tartalmazni, es nagy valoszinuseggel RGB ledeket fog tartalmazni, nem feheret...felteve, ha talalok jo ledet jo aron... aztan ha a feher lesz olcsobb, amit nem tartok valoszinunek, akkor feher lesz benne..

Valahogy igy kepzeltem el a ledek elhelyezkedeset:

R G B R G B R G B
_B R G B R G B R G

Haromszogben lennenek a led csoportok, minnel kozelebb egymashoz..

Attol felek, hogy a piros szinu ledek katodkivezetese nem a kristalyt tarto labon lesz, tovabba, hogy a korabban szoba kerult RGGB szinosszeallitast kene alkalmazni, a fenti osszeallitas helyett..

Azt hiszem, eloszor proba lesz belole, veszek 5-5-5 darabot mindegyik szinbol, es kiprobalom kicsiben.. vegulis az RGB nel nincs fenyveszteseg az atalakitas miatt..

Asszem a jovo hetem reszben azzal fog tellni, hogy talaljak jo nagy fenyerejuk ledeket.. lehetoleg jo aron...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KAMA3 hétf. aug. 22, 2005 21:17-kor.



hétf. aug. 22, 2005 1:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Na mar banom, hogy nem indultam el. Mutatoba eset par csepp aztan semmi.
Nem mertem megkockaztatni mert nekem Batthyany ter kb 22 km es nem akartam ejjel esoben hazatekerni.
Erre most nem esik bar nem is kivantam nektek se :)
A kovetkezot hova terveztetek?
Jo lenne ha nem budara kene atmenni bar ha jo ido van nem gond.


vas. aug. 21, 2005 22:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
lesz legkozelebb... en megyek... kisse kavarodas lesz ott, mert meg bontjak a szinpadot, de meg fogtok talalni az biztos::))

most indulok..


vas. aug. 21, 2005 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Udv.
Bocs de tuti hogy nem megyek csunya itt az eg!

Majd legkozelebb ha lesz.

Jo tesztelest


vas. aug. 21, 2005 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kép Nekem is volt egy olyan gondolatom, hogy megkeresem szintén az Árpád kilátót.
Gondoltam biztos rám ismersz amikor bekapcsolom a fényt de mivel már későn is indultam és el is tévedtem a környéken. Sokat forgattam a térképet de végül így is a József kilátóba találtam el nagy nehezen. Az ott van a Vérhalom térnél. Az Áfonya utcán fel kell menni, a tetején jobbra és akkor az utca bal oldalán ott van a kilátó. Lépcső vezet fel. A fáktól még valamit talán látni is lehet a vároból. Nagy nehezen megtaláltam, sőt még a lépcsőn is felkapaszkodtam de a kilátóból nem láttam a sokat. Valamennyire nyitott abban az irányban de az előtte levő részt benőtte a fa és csak egy szűk résen lehet kilátni abban az irányban. Másfele nem is. Ez nem torony hanem egy kisebb magaslat kilátószerüen megépítve.

Onnan a kilátóból levilágítottam a fejlámpával a környező házakra.
Most sokkal jobb lett a fénye, 3X14 vagyis 42 led. viszont a hűtése kicsit magasra sikerült ezért bele akad a faágakba. Majd átépítem de holnapra még így megyek ha... ha nem esik az eső.

Ott az Áfonya utca környékén, kicsit lejjebb megálltam az egyik sarkon térképet nézni a fejlámpa fényénél. Közben ment arra egy pár fős társaság (láttam félszemmel). Amikor kicsit távolabb értek arra lettem figyelmes, hogy egy női hang köszön valakinek, hogy "szia".
Látom, hogy a társaságból a csaj köszönt abba az irányba ahol épp álltam. Körülnéztem de nem volt ott más csak én, aztán gyosan mondtam valami helló félét. mit tesz a jó kivilágítás. Igaz, belőlem nem sokat láthatott mert ilyenkor mindig jól be vagyok csomagolva. ...sisak, bringás cucc, átlátszó bogárvégő szemüveg..

Aztán nagy nehezen rátaláltam a Törökvészi útra és az Árpád kilátó felé is elindultam (persze a tüzijátéknak már vége volt).
Egy darabon még tekertem felfelé de végül meggondoltam magam, felébredt bennem a józan megfontolás és a Cseppkő utcánál visszafordultam mert mi a fenét keresnék arrafelé amikor már mindennek vége. Onnan lefelé viszont nem tudtam merre menjek mert éjszaka nagyon nehezen tájékozódom még lámpákkal is.
Végül megtaláltam e helyes irányt.

Bementem kicsit a városba.
A Battyhyány téren a kaja sütögetősnél zúdultak oda, hogy mi a fene ez a nagy fény...és mi az a fejemen?
Aztán a fejlámpát is bekapcsoltam de akkor már padlót fogtak.
............Kép

A Dunaparton egy társaság kezdett fotózni mobiltelefonokkal,
néhányan beálltak mögém, úgy fotózkodtak. ..mint valami sztárral... :D
A hídon is sokan megnéztek meg huhogtak "micsoda fény" ...mint valami ufó.

Aztán a Blahánál valami kellemes női hang megjegyezte egy társaság felől, hű de jó lámpád van.
(épp amikor elindultam egy piros forgalomirányító lámpától). Sokszor azt sem tudtam ki honnan szól.

Áttekertem a sötét Margit szigeten. Szóval lehet látni a fényénél.
Olyan 40-50 méterre saccolom ameddig elvisz de utána már sötétségbe borul a távolabbi rész.

Az Árpád híd járdáján amikor utólértem a gyalogosokat akkor elég volt ha a fényemmel melléjük értem, máris ugrottak félre, nem győztem köszöngetni, hogy félre álltak.

Egy lány meg a fiu a híd végefelé úgy félreugrottak, hogy a srác ráugrott a lány cipőjére és
nagy lendületével kiverte ami addig a lány kezében volt (na nem azt) !-Đ,
..aztán keresték a földön. Mire a csaj megjegyezte neki "na nem kell annyira parázni!".

Lehet, hogy holnap mejelenik egy újságcikk:
biciklinek álcázott ufó ijesztgette az embereket a hídon, eestiújság...reeggeliblikk

A forgalomban jól kivilágítva megadják az elsőbbséget az autósok.
.....................................na igen :lol:
Általában kisebb fénnyel szoktam menni ha jó a közvilágítás.
Viszont amikor olyan forgalmi helyzetbe kerülök akkor felkapcsolom a nagy fényt. Van ám annak respektje.

Na majd holnap ha nem esik az eső...


vas. aug. 21, 2005 3:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Úgy terveztem, hogy a tüzijátékot az Árpád kilátóból fogom megnézni. El is indultam felfelé a szépvölgyi úton, aztán még a Fenyőgyöngye előtt letértem balra gondolván, hogy úgy egyszerűbb meg gyorsabb lesz az út. Térképpel is össze-vissza bolyongtam, és mire nagyjából tudtam merre vagyok már elég sötét volt, és láttam egy kisebb meredek utcát, ahol már álltak-ültek a tüzijátékot várva. Így letelepedtem én is az út közepére. Megérte ott maradni, mert jól látszott az egész tüzijáték. De hogy a világitásról is essék szó, visszafelé jól működött a lámpa. Igazán a vaksötétet szereti :wink: Akkor látszik a fénye jól. Érdekes, hogy igy kivilágítva megadják az elsőbbséget az autósok. Gondolom Balunál ez méginkább érvényesül :lol: A fékeket meg sürgősen meg kell csinálnom, mert a pocsék szó nagyon enyhe kifejezés. Azért valahogy lejöttem a hegyről. Hátsó villogó még mindig nincs :(


szomb. aug. 20, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
igy elso ranezesre ott egyik sem hid
mind hagyomanyos izzoszalas izzo.

itt van egy ceg aki gyart ilyet
http://www.walamp.com/lpd/index.tpl
ott pl portable lighting
majd tova lehet probalkozni
es meglatod, hoyg kb mi a tenylges ara a technikanak


szomb. aug. 20, 2005 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ami fotót elsőnek beraktál az csak kékített izzószálas lámpa! Vagy van valami spéci tulajdonsága (gerjeszti a gázt??)
Na azt hiszem engem is jól átvágtak a reklámmal.
Ez a szöveg volt mellette, ez tévesztett meg elsőnek:
" H1 XENON HID 6000K HYPER WHITE BULBS LIGHTS - $3.57 "

A lámpa is kicsit megtévesztő volt mert úgy látszott, hogy a két elektróda csak közel van egymáshoz.
Most jobban felnagyítottam és látom, hogy izzószálfélének látszik. mindig tanul az ember.

A reklámokra (ezek szerint) nagyon oda kell figyelni mert még a szemünket is kilopják némi hazugsággal.
Persze a reklám az sokszor ilyen. Azért ez elég bosszantó
Az ilyen reklámozókat lehetne feljelenteni a vásárlók megtévesztése miatt. Úgy tudom erre van törvény.

Persze nekem is szemet szúrhatott volna, hogy ennyi pénzért ($3.57 ) mit várhatok. Na meg az is, hogy miért kell kékre festeni az üveget amikor az ív úgyis kék. Kép



Ezt a technikát még csak most itt tanulom.
Az elvét ugyan nagy vonalakban ismerem de még könyen elhiszem a "hiteles"-nek látszó hirdetéseken keresztül amit állítanak

W-T: A " http://xenonlights.com/index.html címen " az elején az összes ké lámpa csak kamu, már látom úgy lehet. A lap alső része felé talán már az eredetiek vannak.


szomb. aug. 20, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
nemtom kitol kerdezed ros co
de amit balu rakott eb az sima izzo
latni benne az izoszalat
csak kekre van festve
/diszkomajereknek valo/

amit w-t rakott az a hid izzo


szomb. aug. 20, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
W-T: Köszi! Már rég akartam menni, csak idő hiányában nem jött össze.

A túrára nem vaszínű hogy megyek, mert már egy régebben leszervezett program lesz (Balcsi)

Ami fotót elsőnek beraktál az csak kékített izzószálas lámpa! Vagy van valami spéci tulajdonsága (gerjeszti a gázt??)

De lehet rosszul látom...

A többit értem :)


szomb. aug. 20, 2005 8:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
[quote="Ros-Co."]A HID-lámpában vajon milyen izzó lehet? Ha valaki ki tudja nyomozni, akkor megpróbálkozom egy inverter építésével.

W-T -vel már régebben beszéltem egy lámpa kipróbálása ügyében. Ezek a lámpák 35W körül zabálnak, ez szerintem sok egy kicsit a bringára, túl nagy akku kell.
Az általatok mutatott cucc mintha kisebb lenne.

A fénycsöves lámpát senki nem próbálta? Szerintem nem rossz...

Jó túrázást!!![/quote]

Szia!

Ha valamikor dobsz egy mailt, ill rámcsörögsz, meg tudlak dobni egy hibás elektronikával, meg ugye a hobás izzóval is, lehet kisérletezni :) (Égő világít, csak ufókék, elektronika meg nem tom mi lehet, le kell fejteni a műgyantát..)


szomb. aug. 20, 2005 2:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
balu1 írta:
Ros-Co. írta:
A HID-lámpában vajon milyen izzó lehet? Ha valaki ki tudja nyomozni, akkor megpróbálkozom egy inverter építésével.
Ilyen:
Kép KépKép
Kép


..............................Kép

Csak idézni tudom az eőttem szólókat és egy xenonról szóló cikk szövegét.
"A hagyományos halogén égők fényforrása egy vékony izzószál, ami érzékeny a rázkódásra és a nagy hőterhelés hatására egy idő után elpattan.
Ezzel szemben a Xenon lámpák fényét egy kb. 5mm hosszú elektromos ív adja, ami egy nemesgázokkal (többek közt xenon) teli kapszulában jön létre két elektróda közt. Ennek a működési elv közti különbségnek köszönhető, hogy a Xenon lámpák élettartama 8-10-szerese a halogén lámpákénak, és kiválóan alkalmas akár off-road ill. rally sportokhoz is.

A Xenon lámpák fényereje közel háromszorosa a halogén izzók fényerejének, ezzel is biztosítva a sokkal jobb látási körülményeket és nagyobb látási távolságot."

Ros-Co. írta:
Az általatok mutatott cucc mintha kisebb lenne.
Igen, az kimondottan biciklire és fejlámpának való méretü 12Wattos.

Ros-Co. írta:
Jó túrázást!!!
Te nem jössz?
Nem feltétlen kell virítani valami épített lámpával, nézelődni is lehet.
...csak ne essen az eső mert nem szeretnék megázni, esőben én sem megyek.

Az idézett xenon képek és cik forrasai:
http://www.ingatlanforgalom.hu/hu/Xenon.htm
http://xenonlights.com/index.html
http://www.eautoworks.com/html/ORD-1-1-1-33296.cfm




Csak belekotyogok egy kicsit, mert a képen kamu xenon izzók vannak, sima kékre festett halogén. (Amivel még látni is kevésbé lehet.)

http://www.aerovisions.com/pic/GE-d2s.jpg

pl. ilyen egy HID, a közepén a kis gömbben ugrik át a szikra.

Érdekességképp egy 2000W-os HID izzó, 1970-ből... :) Jahh, fényerőben ugye ez durván sokszorosa egy halogénnek. Nem néznék bele..

http://www.lamptech.co.uk/Spec%20Sheets ... 02000W.htm


szomb. aug. 20, 2005 1:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Közben turkáltam a neten, és találtam egy jó összehasonlítós oldalt:
http://www.mtbr.com/spotlight/lightshootout/lumelighting.shtml
A select lightset-nél lehet kiválasztani a gyártót.
Azért ez a Turbocat mindent überel:
Kép
A bagoly biztos leesik a fáról. :lol:
Bocsi a nagy képért, de muszáj volt jól látható helyre tenni :)


szomb. aug. 20, 2005 1:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A fejlámpát kiegészítettem mégegy sor leddel.
Eddig 14 db ledből volt két sor egymás fölött.
most szétszedtem az egyik oldali hűtőbordát és beépítettem egy harmadik sor (14 db) ledet.
Szerintem megérte. Este nem szabad a közelről megvilágított területre nézni mert még az is vakít.
Holnap még egyik oldalon dupla szélesre kell cserélnem a hűtőbordát mert a ledek száma is megnőtt és szintén azt az oldalt fűti.

Abban is van zöld és piros, hogy a lilásfehér spektrum hibát kicsit kompenzálja.
A kumarin-6 hullámhossz transzformáló anyaggal sárgára kiegészített kék led fénye sajnos nem ad tökéletes fehéret így elég hiányos lenne önmagában a szín spektruma.

Kép
Ettől az anyagtól és a ledfény kékjétől lilás-fehéres a led fénye. Ez adja a sárgát hozzá.
Ezért használom még pluszban a piros és zöld nagyfényü ledeket is a fehér mellett, hogy kiegészítse a spektrumot.


szomb. aug. 20, 2005 1:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
Gondolkodtam a HID xenon lámpán, persze csak elméleti sikon. Biztos nagy fénye van, de egyrészt (még) nagyon drága, másrészt abban nincs semmi barkácsolás, ha bemegyek a boltba és megveszem. Elvész az építés élménye. Bár ha ingyen adnának egyet biztos azonnal a cangámon lenne. :D
Mi lenne ha egy kicsi vakunak a xenon csövét táplálnánk meg?
Vannak ezek az eldobható egyszer használatos vakus fényképezőgépek.
Ilyent hátlaptól filmtől megfosztva időnként szoktam látni kipakolós piacokon 50-200 Ft között. :D

Egy ilyenből meg kellene próbálni kivenni a csövet és kontrollált árammal meghajtani.
A vakunál is kell egy nagyfesz impulus amitől ionizálódik a gáz és begyujt a cső aztán mindent bele amíg van energia és elektróda.

Ebben az esetben meg kellene próbálkozni kb. 5-10Watt energiával, vagyis akkora áramot átengedni ami ennél nagyobb teljesítményt nem produkál. A feszültség úgyis beáll oda ahol még megy a cső és felveszi a kívánt áramot. Szerintem könnyen előfordulhat, hogy szétégnek az elektródák, mert rövid villanásra készült egy ilyen cső, de mivan ha mégsem?

Persze ha valaki kipróbálja akkor érdemes vigyázni vele, ne legyen akkor se baleset ha netán a folyamatos megtáplálástól felrobbanna a vakucső.


szomb. aug. 20, 2005 0:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A HID-lámpában vajon milyen izzó lehet? Ha valaki ki tudja nyomozni, akkor megpróbálkozom egy inverter építésével.
Ilyen:
Kép KépKép
Kép


..............................Kép

Csak idézni tudom az eőttem szólókat és egy xenonról szóló cikk szövegét.
"A hagyományos halogén égők fényforrása egy vékony izzószál, ami érzékeny a rázkódásra és a nagy hőterhelés hatására egy idő után elpattan.
Ezzel szemben a Xenon lámpák fényét egy kb. 5mm hosszú elektromos ív adja, ami egy nemesgázokkal (többek közt xenon) teli kapszulában jön létre két elektróda közt. Ennek a működési elv közti különbségnek köszönhető, hogy a Xenon lámpák élettartama 8-10-szerese a halogén lámpákénak, és kiválóan alkalmas akár off-road ill. rally sportokhoz is.

A Xenon lámpák fényereje közel háromszorosa a halogén izzók fényerejének, ezzel is biztosítva a sokkal jobb látási körülményeket és nagyobb látási távolságot."

Ros-Co. írta:
Az általatok mutatott cucc mintha kisebb lenne.
Igen, az kimondottan biciklire és fejlámpának való méretü 12Wattos.

Ros-Co. írta:
Jó túrázást!!!
Te nem jössz?
Nem feltétlen kell virítani valami épített lámpával, nézelődni is lehet.
...csak ne essen az eső mert nem szeretnék megázni, esőben én sem megyek.

Az idézett xenon képek és cik forrasai:
http://www.ingatlanforgalom.hu/hu/Xenon.htm
http://xenonlights.com/index.html
http://www.eautoworks.com/html/ORD-1-1-1-33296.cfm


pén. aug. 19, 2005 23:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
rekk írta:
Ezt ismeritek? Rengeteg olvasnivalo :)
Sok led es ledes lampa teszt.
http://ledmuseum.home.att.net/ledleft.htm

Az biztos! Sok érdekesség van, majd ha sok idöm lesz átolvasom.

Ros-Co. írta:
A HID-lámpában vajon milyen izzó lehet? Ha valaki ki tudja nyomozni, akkor megpróbálkozom egy inverter építésével.

Nincs benne izzó, mint ahogy lor mondta. Pont a héten olvastam egy autós újságban a xenonról. Abban az volt, hogy al elektronika feltolja a feszültséget kb 23 kV-ra, és miután létrejön az ív, a fennmaradásához elég kb. 80 V is. Az izzóhoz képest jobb hatásfokkal működnek, mert 35 watton nagyobb fényük van. Illetve még a nagy előny, hogy nincs izzószál ami kiégjen benne, ezért nagyobb az élettartalma. Nagyjából enny.

Ki hol nézi a tüzijátékot (ha nézi egyáltalán). Én az Árpád kilátóban gondolkodom. Tud arról valaki bővebb infót, hogy honnan érdemes megközeliteni, mire kell figyelni, mekkora tömeg szokott lenni, ilyesmi.


pén. aug. 19, 2005 20:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
hid lampa elektromos kisulesen alapul

vagyis egy allando jeleggel mukodo szikra
Kép

ez egy hajo aramkor
megepitve meg nincs mivel most epp 110$-ert lesz lampam balaszttal egyutt
amugy a walamp csak a lampat adja 130$-ert + a balaszt ~jopar $
de ez a paros a trailtech-nel vagy a batteryakarminel 109$


az aramkor amugy tok ugyanaz amite gy fenycso is megkivan
tesomnak pl egy 7W vagy 9W-os fenycso van megcsinalva.
na az barlangasz lampa
regen lattam ledes fejlampat vmi angol csako csinalta, de azota semmi mas.
amugy jellemzoen karbid lampaval nyomulnak.
paran halogennel, de annak nincs olyan szep fenye.
mondjuk mindenkepp kell egy szurofeny amikor at kell nezni egy csarnok masik vegere akkor nem jo sem a karbid sem a fenycso.


pén. aug. 19, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A HID-lámpában vajon milyen izzó lehet? Ha valaki ki tudja nyomozni, akkor megpróbálkozom egy inverter építésével.

W-T -vel már régebben beszéltem egy lámpa kipróbálása ügyében. Ezek a lámpák 35W körül zabálnak, ez szerintem sok egy kicsit a bringára, túl nagy akku kell.
Az általatok mutatott cucc mintha kisebb lenne.

A fénycsöves lámpát senki nem próbálta? Szerintem nem rossz...

Jó túrázást!!!


pén. aug. 19, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Talaltam egy barlangaszlampat is ami ledes.
http://radiolocation.tripod.com/LEDdimm ... immer.html
A valtozas elegge eros lehetett.

Ezt ismeritek? Rengeteg olvasnivalo :)
Sok led es ledes lampa teszt.
http://ledmuseum.home.att.net/ledleft.htm

A vasarnap kisse esoreallo de ha szerencsenk van megusszuk az esot de esokabatot viszek ha megyek.

Ja es mindenki uj elemekkel jojjon illetve feltoltott akkuval :)
Bar ez magatol ertetodo.


pén. aug. 19, 2005 16:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
abbol a szempontbol jobb az a 15°-os led, hogy kb ugyanolyan hatasfokkal mukszik, mint a 16cd-s de annal szukebb fenykuppal.

mert ami van 12,5°-os az csak 24cd-s
es az joval roszabb.


pén. aug. 19, 2005 10:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Balu1 írta:
KAMA3: Saját magad készíted a tüzijáték rakétákat (amit 19-én lőttök), vagy készen veszed Fűzfőről?


5 tuzijatek ket nap alatt... asszem ezt meg januarban kellett volna elkezdeni gyartani, ha sajat magam akarom az anyagokat megcsinalni..

Meg aztan nincs gyartasi engedelyem, ugyhogy nem is gyartok..

Crescom fele termekeket hasznalunk, amiket Kinaban gyartanak...

Mar latom, hogy hulla leszek vasarnap... azert megprobalok nem leesni menet kozben a kecskerol..


pén. aug. 19, 2005 7:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nagyon jó, hogy ilyen lelkes vagy Kép ..na meg a siker sem véletlen, az is rajtad múlott.

Majd vasárnap megnézzük micsoda jó fényt építettél magadnak.
Azért tedd fel a bringára a kiindulásként tárgyalt halogént is gyári állapotban, hogy meg tudjuk nézni. ilyen volt a gyári és micsoda jó fényt készítettél magad.

Ha az eredeti lámpád gyártója látná a különbséget akkor Kép így rágná a küszöböt :D


pén. aug. 19, 2005 0:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Ma este mentem egy próbakört a 20 ledes világitással. Nem olyan rossz. Az észrevételeim:
- A 2 luxeonhoz képest fényesebben világít.
- 20 Led, 530 mA, tehát ~26,5 mA egy ledre. A két luxeon összesen kb. 700 mA-t vesz fel.
- Habár fényesebben világít a 20 ledes, távolabbra mintha a luxeonok lennének jobbak. Az útmenti táblák amik visszaverik a fényt a luxeonoknál legalábbis jobban látszottak, bár valószínűleg ez az optika miatt lehet.
- 20 Led 5000 HUF, tehát kb. annyi mint a két luxeon.

Ezeket csak összehasonlításként irtam le. Alapfényként jó a huszas, de jó lenne távolabbra is látni. Talán erre lenne jó egy kisebb szöggel rendelkező (12,5˚ vagy 15˚) ledsor, ha jól gondolom.

Sajnos nem volt túl sokat bekapcsolva a világitás, mert a végére már elég lecsökkent az akksik kapacitása. Majd állandó megoldásként nagyobbak lesznek.

Gondolkodtam a HID xenon lámpán, persze csak elméleti sikon. Biztos nagy fénye van, de egyrészt (még) nagyon drága, másrészt abban nincs semmi barkácsolás, ha bemegyek a boltba és megveszem. Elvész az építés élménye. Bár ha ingyen adnának egyet biztos azonnal a cangámon lenne. :D


csüt. aug. 18, 2005 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
Egyébként meg 15˚-os a 31 cd-s, de a 20˚-oshoz képest számít az az 5 foknyi eltérés? Mert egy ilyen led akkor elvileg majdnem kétszer annyit tud mint a Kontha-féle 16 cd, 20˚-os.

Bizony nagyon sokat számít.

Azonos chip és azonos elektromos paraméterek használata esetén
a 15˚-os ledhez képest a 20˚-os csak kb. 60% körüli fényerőt hoz létre.
Számold ki, azonos távolságból mekkora területet fed le az egyik és mekkorát a másik fénye.

A 20˚-osnál ugyanaz a chip kb. 17000mcd-t világítna 30mA-ről hiszen majdnem kétszer akkora területen szóródik ugyanaz a fény. Nagyon sokat nem tévedhettem.

Szóval mondhatjuk, hogy amit mi használunk az 20mA-ről tudja mindezt
amit a "Die neue Nichia" vagyis az "új Nichia NSPW-500CS" 30mA-ról.
Szerintem nem jó bolt, de azért számoljon valaki utána mégegyszer...


csüt. aug. 18, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
semmi perc alatt lehet szvsz rendelni
50db-ig 500ft/db
a posta ~15eur lehet
bar nemtom honnan jon
de kb annyi egy level
esetleg beprobalhatunk egy szallitmanyt


csüt. aug. 18, 2005 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Ha beleolvastok a dokumentációban, akkor ott van: Rank U, V és T. Mindegyik 20 mA-es nyitóáramnál, de különböző cd értékkel. Ha jól vettem ki az infót. Egyébként meg 15˚-os a 31 cd-s, de a 20˚-oshoz képest számít az az 5 foknyi eltérés? Mert egy ilyen led akkor elvileg majdnem kétszer annyit tud mint a Kontha-féle 16 cd, 20˚-os. Mellesleg úgy néz ki, hogy a technika jó irányban halad, pár hónap vagy év, és még nagyobb teljesítmények jönnek ki. (lehet hogy már meg is vannak a nagyobbak, csak még nem dobták piacra)


csüt. aug. 18, 2005 15:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nichia az egyik elgnevesebb LED gyártó... Hol lehetne ilyet kapni?

A max.-ot szerintem 1000 órás üzemre értik


csüt. aug. 18, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Egy nemet oldalon talaltam:
http://www.led-tech.de/artikel.php?ID=5 ... ight%20LED

A max az 31000 mcd csak gondoltam szolok
Bar nem ertem a max ot az a hutessel vagy hogy?


csüt. aug. 18, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3: Saját magad készíted a tüzijáték rakétákat (amit 19-én lőttök), vagy készen veszed Fűzfőről?


szer. aug. 17, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
..holnap.. ...utolso ledet, ami meg hianyzik a reflektorbol, aztan vasarnap delelott osszetakolom valahogy, hogy mukodjon... sajnos kulturalt felrogzites .. azt majd legkozelebb... ...mar nem lesz ra idom...

Szeintem az a legszebb amikor valami beindul, aztán még később kiforrja magát és megkapja a végső formáját.

Emlékszem, hogy az elején amikor még Száraz Ernő találmányát keresgéltük a neten,
aztán feldobtam a ledekkel kapcsolatos ötletet és elkezdtem írni az eddigi kisérleteim eredményét.

Közben (még az elején) volt egy negatív hozzá szólás is amit csak az érdekesség miatt iézek:
modellfiu.hu írta:
1 dióda 400ft,egy biciklivillogó 800.
' dióda ingyen van :)
A lámpákkal megdupláztad a keró értékét :)


modellfiu.hu írta:
Gondolom a semmiből nem lehet energiát előállítani.
Miért jó 1000 darab ledet használni?
a)Ifa akkumulátor szükséges a bringára a ledek áramfelvételének biztosításához :)
b)Távolsági fényszóró bringára,hatótávolság 200 méter :)
c)Fő a biztonság nagy sebességnél :)
Én 1000ért vettem hátsó villogót.Nagyon keveset fogyaszt és aki ezt nem veszi észre az látogassa meg a látszerészt.
A mögöttem kerózó haverok szidnak mert szemfájdító a fénye.
Ami másodpercenként villan eleve sokkal gazdaságosabb és nagyobb fényerejű.
Elég jól sikerül elkanyarodnunk a topic eredeti témájától :)


balu1 írta:
Igaz, kissé elkanyarodtunk a főcsapástól de a topik nyitó fő témája a bicikli világítás hatékonyabb megoldása volt amire lett is volna ötlete de közben arra is rájött, hogy az nem lenne használható mert bármivel is termeli meg az energiát, ha teljesen ki is tudja zárni a súrlódást és nagyon sűrüre építi a szelvényeket és ahhoz illő mágnest is tud készíttetni tehát lassu fordulattal is sokszor metszik az erővonalak az indukció létrejöttéhez szükséges részeket, az energiát akkor is tőle veszi el a szerkezet amivel világít.

Tehát az alternatív megoldást érdemes kitárgyalni ha az vezet a topik nyitását elindító célig, a jobb kerékpárvilágítás megvalósításáig.

A leírt generátor is csak a célt volt hivatott megvalósítani ami végülis értelmét vesztette a felhasznált energia és a hozzáadódó veszteség fékező erejét figyelembe véve.


pakaforgato_(A_TOPIKNYITÓJA) írta:
Hali!
Az egyáltalán nem baj, hogy elkanyarodtunk a topic eredeti témájától, hiszen a lényeg a bringa világítás hatásfok növelése.
...
Gratula a LED-es projectekhez!
...bár egy 60 LED-es lámpa összerakása, még mindig nem oldható zsebpénzb?l. :( ) De a minőségnek ára van.Engem legjobban az foglalkoztat, hogy hogyan sikerült megoldani a LED-ek elhelyezését? Maga lámpa szerkezetéhez tudnál adni ötletet? Te ezt hogy oldottad meg? Még agyalok, hogy az én bringámra hogyan tudnám ezt kivitelezni.
Üdv!


balu1 írta:
A lámpa kivitelezésénél is több szempontot kell figyelembe vennünk.
Ez annyira összetett és sok különböző eltérő de egymással sok mindenben össze is függő dolog figyelembe vételét igényli, hogy csak lassan részletenként tudom kifejteni az összes lényeges összefüggést amit eddig megtapasztaltam. Ez most olyan lesz mint egy több űléses kurzus :)



EZ VOLT A KEZDET A "TÖRTÉNELEM".

Azóta viszont már eljutottunk addig, hogy sok szakértő lett itt körülöttünk akinek szintén rengeteg tapasztalata gyűlt össze az idők folyamán.

Ennek örülök, hogy jó irányban módosítottam a topik fő témáját ami eredetileg más módon szerette volna elérni a jó fényerejü bicikli világítást.

Rövidesen saját magunk is meggyőződhetünk róla kinek mit sikerült összehozni.


Hoz valaki fényképezőgépet, esetleg állványt?
Nálam általában ott van a kicsi kamera de állványból most lehet, hogy csak 20 centi magas lesz nálam.

Azért ha valaki még hozna az nem lenne baj.

Jóéjt mindenkinek


szer. aug. 17, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
En holnap megveszem az utolso ledet, ami meg hianyzik a reflektorbol, aztan vasarnap delelott osszetakolom valahogy, hogy mukodjon... sajnos kulturalt felrogzites, meg kabelvezetes nem lesz, mert nem jut ra idom... azt majd legkozelebb...

mukodni fog azt igerem, mert gyakorlatilag kesz van, csak a regi rendszer maradvanyait is le kene irtani, es az egeszet kulturaltan megcsinalni, de mar nem lesz ra idom...


szer. aug. 17, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Beforrasztottam a maradék ledeket is. Gyorsan összetákoltam az áramkört, mindegyik müködik rendesen. Remélem vasárnapig minden a helyén lesz, és addig teszteli is tudom. A 20 led most kb. 560 mA-t vesz fel. Egyelöre ez is elég, ha melegedés szempontjából lehet, akkor még növelem kicsit az áramerősséget.


szer. aug. 17, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
a rohej az, hogy ma ott jartam a szomszedban.. megnezhettem volna akkor is..

Talán ismered a mondást:

Ha a hegy nem megy Mohamedhez, akkor Mohamed megy a hegyhez.
Itt a hegy jött el... :)


szer. aug. 17, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
a rohej az, hogy ma ott jartam a szomszedban.. megnezhettem volna akkor is.. de azert koszi a kepet...


szer. aug. 17, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Balu1: nem tudod veletlenul, mi a nyitvatartasi ideje Brigiek boltjanak?? Goldenvill.. reggeli nyitasi ido erdekel.. koszi

Nem kell elmenned még az ajtóig sem,
mert az ajtó itt van előtted.
Kép


szer. aug. 17, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
jah megvan.. talaltam egy szamlat... reggel nyolc tol fel ot ig..


szer. aug. 17, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Balu1: nem tudod veletlenul, mi a nyitvatartasi ideje Brigiek boltjanak?? Goldenvill.. reggeli nyitasi ido erdekel.. koszi


szer. aug. 17, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
lor írta:
a srac egy emilre hivatkozva irta a dolgot.
a musor 2003-ban levonult.
Azt nem tudom, hogy levonult-e a dolog de a beharangozás fent van most is egy oldalon ami mellett nincs dátum.

http://boon.hu/borsod/Borsod-63714.shtm

Van egy dátum mellette, abból tényleg úgy tűnik, hogy régebbi a hír.
Bocsi ha valakit megtévesztettem ezzel de az általam fellelt másodlagos forrás volt téves. Sorry.


szer. aug. 17, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
a srac egy emilre hivatkozva irta a dolgot.
a musor 2003-ban levonult.


szer. aug. 17, 2005 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
A Marsrol ezt talaltam:

http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat= ... esz%C3%A9d

Idézet:
"2003. augusztus 27-én a Mars és a Föld olyan közel kerül egymáshoz, mint kb. 60 000 éve még soha: távolságuk "mindössze" 55,76 millió km (0,3727 csillagászati egység) lesz."


Idézet:
"Legutóbb a korai Homo sapiens láthatta olyan fényesnek a Marsot, mint amilyennek mi láthatjuk idén augusztusban, s 2287-ig nem is lehetne részünk hasonló élményben. A legnagyobb közelség augusztus 27-én éjjel következik el. "


Szerintem valaki osszekeverte a dolgot jol.
Mint KAMA3 irta ezt biztos jeleztek volna mar.

Kozben elkezdtem kesziteni probabol egy fejlampaszeruseget is remelem hetvegeig kisse elnagyoltan de kesz lesz bar nem teszem a fejemre csak elviszem :)


szer. aug. 17, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség