Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 26, 2024 13:08



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Elfeledtem mindez előtt egy BEHRINGER compressor limiter és egy behringer BASS processor,plusz behringer mixer és egy AUDIO TECHNIKA condi mic plusz behringer CZÖVES spec mic előfok fantom táppal 48 v .


szomb. márc. 21, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Kipróbáltuk az új - EXTERMINÁTOR -t ! Hát mit mondjak, páratlan ! Szerintem a hat párhuzamosan kapcsolt dipólal egyenrangú. Az SWR 1:1.1 de szerintem a koax miatt (30 méter). A hatás az (általam készitett) SLIM JIM-hez képest merőben más.Ez szerintem az ERP miatt van,mig a slim jim -be belevezetett POWER 25 w ,ebből a számitás szerint és gyakorlati öszehasonlitás alapján (DIPOL hoz képest) KB 30 max 35 w jön ki.Mig a DIPOL esetében a 25 w ból a számitás alapján kb max 15 w jön ki,amit észre is lehet venni ,mig a SLIM JIM nél 30-35 w külömbséget is lehet érzékelni a DIPOL hoz képest! Az EXTERMINÁTOR nál, mintha az adót kicseréltük volna a többszörösére !!! A végfok sem melegedett anyira, mint a másik kettőnél! Szerintem ez az SWR miatt van. ---- Paraméterek :- PA 25 w VERONICA - Antenna magasság - 18 méter árbóc - plusz az antenna 2.8 méter - Koax 30 méter H 500 -as - Az antenna csatlakozó -N- a PA felől SO- 238 (NORMÁL) - A PLL, BW 1W - COMPRESSOR BW - A LIMITER (DEVIATION) BW - A STEREO DECODER BW PUS . Az ára vámal 127 ezer volt,egyébként az- USA - ból küldték ,mellékelve a teljes leirást .


szomb. márc. 21, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
és . . .


szomb. márc. 21, 2009 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Szevasztok ! - :( - Ezek lennénk ?! - mindenesetre nekem ez már nem megy, hogy bárkivel is ezt csináljam ! Ha ez a kis társaság sem fér meg egymásal ,akkor mit akarunk (akartunk) rendszerváltást,...bár nem is az kellet volna, hanem agymosás a sok sza ..... r tól amit évek óta magunkba szivtunk. Nincs tolarencia ,nincs meg értés,nincs önzetlen segitőkéség, mert nincs kulturánk!!! Emlékszem , ha segiteni akartam akkor belekötöttek a helyes irásomba ha nem abba akkor abba,hogy miért használok angol szavakat,vagy az ékezetbe mert a gépem nem tudta stb. ----hm hm - PIROS FEHÉR ZÖLD -, hát ezek lennénk? Hát mivé lettetek?! :( :? TURMIXFM.


szomb. márc. 21, 2009 17:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2007 20:23
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Kedves ZsoltiFM!
1.
Valószínű itt is ez lesz egy jó darabig az utolsó hozzászólásom(mint egy másik helyen, lehet ott is Te kavarsz.. :), nem nagyon izgatnak hozzád hasonló mentalitású egyének!
2.
Morzsányi agyaddal rájöhettél volna(hiszen oda van írva) nem én árusítom, csak a hirdetést adtam fel.
3.
Az hogy egy házilag barkácsolt készülék hogy néz ki és hogyan működik, az két teljesen független dolog. Csak magadat degradálod ilyen beszólásokkal, hiszen tudhatnád egy készüléket a fiókban lévő alkatrészekből egyedi tervezéssel megépíteni nem ugyanaz mint valaki által készített áramkört lekoppintani, és belefeccolni 10-100 ezreket.
Nekem annó bevált, és tökéletesen működött ZAVARMENTESEN.
Szia.


pén. márc. 20, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 29, 2008 21:09
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Gyomaendröd
Hozzászólás Fm.adó
Mostanság már csak 30-50mwatt.adókat szoktam építeni 166Mhz re,240Mhz re vez.nélküli mikrofonhoz kitűnő érzékenységgel 300-500m.hatótávig használható 3Voltról is stabilan működik.Rendelésre lehallgatót is készítek kisméretű vevő van hozzá.Frekvenciakijelzős.Adókvarcot nehéz beszerezni pl.32,416Mhz 37,625M,50,194Mhz bontásból börzéken lehet.


pén. márc. 20, 2009 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
nos igen!
valóban az. és miért vagyok ilyen most :?:
nos ezt még énsem tudom. csak most valahogy ideges vagyok és másokon vezetem le.
ilyenkor azt illene mondanom hogy sajnálom bocs.
DE NEM TESZEM !!!
egy népművészeti agyagedény leszek. ennyi !!!
és azthiszem én is a fórum nélkülözői körébe fogok tartozni.
nem kívánok erre magyarázatot sem adni.
mindazok ellenére amit elvet eddigiekben vallottam.
sziasztok!


csüt. márc. 19, 2009 22:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez durva volt.


csüt. márc. 19, 2009 22:29
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
petya

már bocs de lehet ha kilóra leadod az ócskavasba többet kapsz érte :D
mint amit bárki is kiadna érte. ezt annak ellenére mondom hogy tudnám menyiért árulod.


csüt. márc. 19, 2009 21:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2007 20:23
Hozzászólások: 45
Hozzászólás ELADÓ!
ELADÓ!

Van egy eladó, Pirate Station! :P
Paraméterek: 40W max. teljesítmény(leszabályozható), sztereó kóder, RDS + szoftver(winamp számcím kiíratással stb.), 5/8 -os körsugárzó antennával, 15m kábellel, tápegységgel.
A berendezést megtekinthető itt:
http://petyamuvek.try.hu/ccir.htm
Műszaki infó itt: petyamuvek(kukac)atw(pont)hu

Érdeklődni, Sanyinál: s.olah(kukac)freemail(pont)hu
Ár: alkuképes, ill. csere lehetőség.


csüt. márc. 19, 2009 10:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Csináld csak jó kisérletezgetést .Én is igy kezdtem valamikor ,szép korszak volt az életembe.


kedd márc. 17, 2009 21:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hát igen, csak ez a tuneres dolog most nagyon megtetszett! Nincsenek a tényleges freki körül szekundersugárzások, és a kétszeres felharmonikus is minimális mértékben jelent meg! A stabilitásával is abszolút meg vagyok elégedve nála. Ha sikerülne vagy ennél, vagy egy VCO-s tunerlél a modulációt megoldani, akkor sztem maradnék ennél a megoldásnál. Sajnos a rádiótechnika nem egy olcsó dolog, így a lehetőségeim korlátozottak :( Ezért próbálok minél olcsóbb dolgokból minél többet kihozni. Egy jó modulátor után már csak erősítő kell, meg egy szűrő, és lehet is kísérletezni! : )
Ja igen, ha már megemlítettem: valamire való erősítőkapcsolás, ami pár mW-ból tud 250-300mW-ot előállítani, van a neten? Csak 1-2 kapcsolást találtam, de a tranzisztorok tipusai alapján nem a legéletképesebbnek tűntek. :S


kedd márc. 17, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Igen. De ha már csinálsz egy ilyen áramkört akkor már illik egy kimondott ide illő PLL-t csinálni és nem egy rádió oszcilátorát modulálgatni.
A Veronica-t ajánlom ezt a sokak által ismert, megépitett áramkört. De nyugodtan játszadozz csak ezekkel az áramkörökkel mert csak hasznodra fog válni!
Ne feled, kell egy jó alap ha tovább akarsz lépni, tudásban és áramkörökbe is ezért ajánlom a Veronica-t.


kedd márc. 17, 2009 20:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Akkor kb. egy ilyenre van szükségem?

http://www.pira.cz/hyperlme.htm


kedd márc. 17, 2009 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Cinege
Igen, ez azért van mert túl nagy a lökethossz, hiába leveszed a meghajtás szintjét. A jelszintek csúcsa mindig túlvezérli.
A gyógyszere a - compreszor - limiter és az előkiemelés 75 micro sec. Ez az alap! Enélkül nem lenne szabad az adót használni! :shock:


kedd márc. 17, 2009 17:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Üdv!

Megint lenne egy kérdésem! Kaptam egy autórádióból kitermelt FM tunert. Sikerült beindítani az oszcillátorát, kicsatolni is sikerült, sőtt, modulálni is, viszont ez utóbbival van probléma. Moduláció nélkül kristálytiszta az adás hangja (komolyan jobb mint a műsorszórók minősége), a frekistabilitása is kielégítő (eddig 15kHz volt a max eltérés bekapcsolást követően), viszont a moduláló jel szintjét nagyon kicsire kell vennem ahhoz, hogy ne legyen túlvezérelve. A mély hangok viszont még ilyenkor is sérülnek kissé. Nem tudom, hogy a nagy löketet nem bírja, és azért torzít be nagy hangerőnél, vagy a mélyeket vágja, és ez lenne a baja?! Ki lehet-e ezt vhogyan küszöbölni, vagy próbálkozzak inkább egy feszvezérelt tunerrel?


kedd márc. 17, 2009 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Budai Jani .- Jól mondod,bejelentésre mennek ki elsősorban. A rádiókkal kapcsolatban igazad van. Nekem is gondom volt a zavarásal mert a házak szomszédságában van az antennám és mindenki a környezetembe antennával fogta a tv műsort. Na de most már szerencsém van mert mindenki beköttette a digi tv-t - zavarás megszűnt-! :D


vas. márc. 15, 2009 20:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 29, 2008 21:09
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Gyomaendröd
Hozzászólás 
Nem a kalózadót építők ellen vagyok,hát csinálják 1-2wattal ha nem zavarnak senkit más sávon frekvencián az rendben van.De a kereskedelmi rádiókat utálom +monika showt,RTL.trutyit is.Inkább nem nézek Tv.t.A slágeren+danubiszon ugyanazok a zenék mennek hónapok óta,nem beszélve a sok gagyi reklámról,ami csak nekik jó.Amugy undorító.Különben NHH.nem jön ki csak úgy,inkább ha bejelentés érkezik pl.szomszédtól zavarja rádiót Tv.stb.Jó pár éve készitettem én is 110Mhz re 1Wattos adót 4,5-6km.re lehetett fogni 1zsebrádióval ami 10mikro érzékeny volt.Antenna yagi 4elemes 4méterre földt.


vas. márc. 15, 2009 12:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Még nem fogtak meg de ast hiszem elsőre csak figyelmeztetés és csak utána büntetnek de ez fűg mástól is.PL kiskorú,nyugdijas,jövedelem stb ,tehát vannak lehetőségek. Ha fölkészültök jogból akkor nehezebben tudnak csinálni bármit is-nem tisztázott sok minden- csak jog államnak mondják az országot de sokfelé júkas és nem is értik azt, hogy jog, itt még a büntessük ez a jelszó -pl, mi a vád , ha nem zavarsz senkit, akkor nem lehet sok vád! Végül is ha anyira kell én fizetek, 20,40 rugót ha kell , jogilag csak abból tudnak elvenni ami hivatalosan van,leültetni nemfognak mert ez csak szabálysértés , pl gyorshajtás úgy todom bűncselekmény egy bizonyos sebesség fölött. --- Félreértés ne essék ,én fizetek ha kell - törvénytisztelő vagyok- de rossz fiú is jó értelembe,ezért van a szabálysértés !!! ---- Már többször is javasoltam, hogy hozzuk létre az egyesületünket de senki sem hajlandó csatlakozni,és megint ott vagyunk ahol elkezdtük!
:oops:
Gondoljatok éppen az elmult hetekben történtekre, Nyiregyházi,Egri.Debreceni rádiókra , mit tudtak csinálni ! Nem engedték be őket . :roll:
Sajnos NHH is okos!Megvárnak,tetten érnek ha kell! --------------- Jaj de izgi,legalább lesz valami izgalom ! Na és az újságba is benne leszek,vagy a TV -be is ,talán még a Balázs show-ba is!


szer. márc. 11, 2009 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Ha felnyomják az embert, és megtalálja az NHH, és nem az első látogatást teszik nála, akkor mennyire súrolhatják meg a pácienst?


kedd márc. 10, 2009 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
turmixfm írta:
Nekem a hobim sokat meg ér, újra és újra kifizetem ,feltéve ha megfognak ! :wink:


És a hatóságilag pecsételt berendezéseidet,egy zsákba nézegeted! :o


kedd márc. 10, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
turmixfm írta:
Jelentsenek föl ha éppen rajtakapnak! Mert csak a tettenérésnél csinálhatnak valamit,de mi ettől okosabbak vagyunk ! Elvégre kalózrádiósok vagyunk ! Különben is hadjanak minket békén ,....az éter a mienk is, ők is elférnek, misem b......juk őket :lol: :D - TURMIXFM -.


Sajnos NHH is okos!Megvárnak,tetten érnek ha kell!


kedd márc. 10, 2009 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Nekem a hobim sokat meg ér, újra és újra kifizetem ,feltéve ha megfognak ! :wink:


kedd márc. 10, 2009 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Jelentsenek föl ha éppen rajtakapnak! Mert csak a tettenérésnél csinálhatnak valamit,de mi ettől okosabbak vagyunk ! Elvégre kalózrádiósok vagyunk ! Különben is hadjanak minket békén ,....az éter a mienk is, ők is elférnek, misem b......juk őket :lol: :D - TURMIXFM -.


kedd márc. 10, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Ja és utána már nehéz bármelyik üres frekin,adni,mert tudják műsor struktúrából hogy te vagy!
Szóval itt nem csak jó adó,szép műsor a kérdés!Mert ha profi cuccal is kalózkodol,ha van jóakaród NHH kijön!


kedd márc. 10, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Ez mind szép és jó!
De azért ennyire nem kell nyugiba lenni sajna! :(
Mert ugyebár ma már ott tartunk,hogy ker rádió jelent fel kisközt,vagy épp fordítva!Ha pedig te is belépsz a képbe,senkit nem zavarsz,csak épp igényesebb zenét-műsort szórsz az éterbe,1wattal,és ezzel szemet szúrsz,véged!Elég egy helyi rádió hallgatóinak icinpiciny részét elvenni,FELJELENTENEK!!!


kedd márc. 10, 2009 19:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Még csak néhány dolgot szeretnék hozzáfűzni a műsoral kapcsolatban . A - TURMIXFM - egy jó példa arra, hogy milyen sikere,menyire hallgatott rádió volt. Itt nemcsak a fiatalokra gondolok hanem minden korosztályra . Ez épp a változatos, igényesebb,közvetlenebb műsor miatt.Tehát én látok létjogultságát és szükségét a kalózrádiónak ! A másik részről ,- az a kis réteg akik létrehozzák a rádiót ,- talán épp közüllök lesz a következő rádiós generációja,technikusai,mérnökei !!! - Összefoglalva , kellenek ,vannak kereskedelmi ,országos,szolgálati rádiók de kellenek és lesznek is kalózrádiók és ne itéljűk el őket inkább segitsűk, hisz közöttűk vannak a mi gyerekein is !!! - TURMIXFM -.


kedd márc. 10, 2009 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Nagyon régen nem olvastam ilyen pozitiv hozzászólást !!! - Gratula - szifon ! Osztom a véleményedet mindenben, ha okosan és nem trágár módon csinálják a játékot a kalóztársak akkor hosszú életű lesz a pályafutása a működésünknek! - - - Ezért is szajkózom mindig a minőségi fölszerelés épitését és nem valami -gagyi barkács 1-2 tranzisztoros, 1 csip -ből álló adót,codert ,limitert,szürő nélküli stb- berendezés épitését , mert mind ezek hiánya csak rontja az esélyeinket és a hirnevűnket !!! - Mert nekünk kalózoknak is kell lenni felelőségünknek !!! --- Ne zavarjuk az étert interferenciákkal !!! - Mert nem hinném, hogy önmaga a műsor zavarna valakit,mert ha igen ,csak elkel tekerni egy másik frekire és kész . --- A más országok kalózainak van is ilyen ön törvényűk ,leforditva - a kalózrádiós - responsabilitije- felelőssége! Itt szépen leirják,hogy hogyan épitsük föl az állomásunkat és mikre kell odafigyelnünk és hogyan viselkedjünk az éter-be! --- Röviden csak ezzel szerettem volna ki egésziteni szifon barátunk hozzászólását . TURMIXFM .


kedd márc. 10, 2009 10:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 15, 2008 10:57
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv!

Egyettértek turmixal! Tele van szeméttel a sáv ez tény. Nekem felűdűlés amikor keresgélek a sávban, és találok egy kalózt más zenéket játszva a többi adóhoz képest. De mostanában.... :( Ezért vagyok én is kalóz, megpróbálok vátozatos műsort kreálni, Magyarországon kevésbé vagy egyátalán nem ismert külföldi előadokkal. A jó mínőséghez pedig elengethetettlen a sztereó adó. Hát ezért kedves budai jani! Egyébként 1W-al adok már 1,5 éve, ami kb. 1-2km. Lehetne jobb is, de az antenna... Most 6,5W-on sugárzok. 4-5km szintén az antenna miatt. Még nem jöttek! (kop-kop) Ha okosan csinálja valaki, nem zavar senkit, NO reklám, NO politika, akkor ennél a teljesítménynél (max 10-15W) kevésbé vagy egyátalán nem foglakozik a HIF veled. (kishal) Az én esetemben pedig egy hónapban 5-6 alkalommal van folyamatos üzem (egyszerre 6 óra hossz) Tehát méginkább elenyésző. A nagyobb 100W és társai már rizikosabb.

Apropó! Szépen műxik a KT922. Nagyobb telj. BLY-on gondolkodom. :)

UI:Remélem élénkedni fog a fórum.


kedd márc. 10, 2009 0:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
turmixfm írta:
Már nem látogatom ezt a fórumot csak ritkán belenézek

Én is... :lol:


vas. márc. 08, 2009 19:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás 
Szevasztok ! - Már nem látogatom ezt a fórumot csak ritkán belenézek-
(emlékszem mikor még egy, két emberke nem kifogásolta a helyes irásom)-ekkor még élt a fórum! Most is csak az egyik irás ragadta meg a figyelmem és ezért irok - MI ÉRTELME STEREO ADÓT ÉPITENI - , még,hogy neeeeeeeem ?! Most van még csak igazán értelme ,épp a sok szemét miatt na meg miért ne !!!!!! - - - Hol élsz te aki ezt a hozzászólást irta ,javaslom neked a monika show-t. Bocs csak fölment a pumpám . A világon minden merre épitenek kalóz rádiókat azért, hogy a fiatal generáció kipróbálja önmagát , a ki hivások stb , nemhogy rá beszélnél fiatalokat valami jóra ,még lebeszéled őket.
( törvénytelenűl a törvényel ) , hogy ne legyünk agy mosottak !!!!!!! - TURMIXFM -.


vas. márc. 08, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
SPafi írta:


Van egy fölösleges vezeték a rajzon.


Lehet! :)
Sose használtam!

Mi értelme?Stereo adásnak?Semmi! :)
De elméletileg,és tanulás céljából érdekes!
Vagy ne építsünk semmit?Mert nincs értelme? :D
Egyébként meg ha nagyon kell st fm transmitter,veszek 2-3 ezerért autóst!


vas. márc. 08, 2009 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 


Van egy fölösleges vezeték a rajzon.


vas. márc. 08, 2009 11:49
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 29, 2008 21:09
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Gyomaendröd
Hozzászólás 
Mi értelme sztereo adót építeni müsorszorósávba?Telítve van hulladék reklámszemetet+gagyi zenéket sugárzó adókkal.Ráadásul 100mW.felett bemérik esetleg büntetnek is.Én 166MHZ-re szoktam építeni 40-100mWatt.kvarcos adót vez.nélküli mikrofonhoz kitűnő érzékenységű fetes bemenetű,zeneátvitelére is alkalmas.Elektret mikrofonnal kertbe kiviszem madárcsicsergés vagy a szomszéd hangja tisztán fogható akár 250m.ről.Felvételt is készíthetek róla.Vevőként áthangolt Hyundai frekimérős kisrádiót használok.128-176Mhz ig 4mikrovolt érzékeny.3Voltról működik akárcsak az adó csekély fogyasztással 25mA.


vas. márc. 08, 2009 11:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Kösz!

Azok a tekercsek lényegében egy aluláteresztő szűrőben vannak benne, nem? Ott ha a pF-os kondik értékét növelem, akkor nem lehet kisebb induktivitású tekercset betenni?


vas. márc. 08, 2009 8:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Üdv!
L2 33mH,L1 18mH(nem uH!!)

Nehezen beszerezhetőek! :(
Én ezeket már tekerni szoktam házilag,műszeresen,nagy menetszám miatt!


vas. márc. 08, 2009 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Szia Tomash!

Csak még annyi kérdésem lenne, hogy az alábbi linken az L1 és L2 milyen értékű?

http://senderbau.egyptportal.ch/images/myrdsschema.gif


szomb. márc. 07, 2009 22:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
sziasztok!

készítettem egy felvételt a rádiómból és feltöltöttem .
ha kíváncsi valaki hogy milyen a hangja töltse le és halgassa meg. aztán írjatok véleményt is.
ezen a felvételen vannaka zenék közt szembetűnőbb hangerőkülömbségek. mivel a zenék eléggé eltértek hangerőben. a felvételt a telefonom headset-jének a gépem hangbemenetére kötésével készítettem. azon szépen bekapcsoltam a rádiót , beállítottam a hangerőt és mehet a felvétel :)

íme : http://data.hu/get/1258237/tttt2.mp3


pén. márc. 06, 2009 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Nem nem persze hogy nem adom fel! Az akadályok azért vannak, hogy leküzdjük őket :)
De pont ezek azok, amikkel kísérletezgetni akarok: antennák, talpponti magasság variálása, adásmód, löket, különböző vevőkészülékek érzékenysége, stb...
Tegnap készült el az adó, műxik is szépen! Nem termel sok szemetet, de amit meg is termel, azt a szűrője csodálatosan takarítja lefelé. A teljesítménye megfelelő tápfesz és hűtés mellett kb 8W-ig tolható biztonságosan, de nálam jó dolga lesz, max 1w-tal ha hajtom majd :)


pén. márc. 06, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Te tudod,bár hatótávba sok más tényező is befolyásol!
Löket szintek,stb...!
Hidd el nem lesz egyszerű!
De ne add fel!


csüt. márc. 05, 2009 23:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Ismerem én is a programot, de 192kHz-es hangkártyára jelenleg nincs kidobandó pénzem. :S Így valszeg egy egyszerűbb kapcsolás mellett döntök. Lényegében csak a monó, és a sztereó adás közti hatótávcsökkenést akarom kipróbálni. Ezért nem fontos a minősége.


csüt. márc. 05, 2009 22:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Nem véleményezem,nem próbáltam!
Viszont elkel dönteni,hogy stkodert,vagy egy ST feliratot akarol a vevődbe kiíratni!Mert akkor pc vel 19khz et(pilót) hanghoz csapol,és st felírat megjelenik! :D De ettől nem stereo koder!!!!!
Ha hangkarid "jó fajta",akkor egy próbát ez is megér!

http://www.diffusionsoftware.com/stereocoder.php

Főleg hogy tesztelésre kellene!


csüt. márc. 05, 2009 22:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hát ez a baj, hogy inkább az AVR-ek felé húzok. Viszont azokhoz is van fent egy kapcsolás:
http://www.cappels.org/dproj/FM_MPX_STEREO/FMStereoCoder.gif
Erről mi a véleményed? A teljes leírás itt van:
http://www.cappels.org/dproj/FM_MPX_STEREO/SIMPLE%20FM%20STEREO%20MULTIPLEX%20ENOCDER%20CIRCUIT.html


csüt. márc. 05, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Ezért mondom,hogy pirás st koder!
Elvileg minden van hozzá!
És kicsit minőségibb is!
http://pira.cz/eng/stk2en.htm

Bár ha pic felprogizása nem megy,akkor felejtős!


csüt. márc. 05, 2009 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Ahha! Na köszi szépen akkor a segítséget!


csüt. márc. 05, 2009 21:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Így van!


csüt. márc. 05, 2009 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Jaaa. Ja értem már! Ehhez akkor a következő kapcsolást hozzá lehet tenni, nem?
http://garazs.de/radio/19khz.jpg
Ebben könnyen beszerezhető a quartz.


csüt. márc. 05, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
19khz,és 38khz vivő hiányzik,azért linkeltem be a complett rajzot! :?


csüt. márc. 05, 2009 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 12:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hogy érted, hogy hiányos a lelke? Mi hiányzik belőle? Bocs a laikus kérdésért, de a sztereó kóderek működésébe vhogy sosem merültem el, most is csak egy másodlagos cél miatt kellene használnom őket.


csüt. márc. 05, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Oksa!
Ö1 Ö2 ?
http://senderbau.egyptportal.ch/images/myrdsschema.gif

Tehát ez a rajz!
Működik amit belinkeltél,de lelke hiányos volt,ahogy írtam!
Itt kvarc újra kérdés van-e!Persze van rá megoldás!


csüt. márc. 05, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség