Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 12:18



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Szetlapulas ellen: lehet allitani a festektakarekos uzemmodon.... nekem olyan **** toner van a gepben, hogy eleve marhavastagon nyomtat... mar a kinyomtatott papiron latszott, hogy a tul vekony szigetelosavok osszeernek... termeszetesen a vasalas utan sem javult a helyzet...


szer. jún. 15, 2005 11:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
>még nem tapasztaltam, de állítólag ha nagyon erősen nyomod, a vezető vonal szétlapulhat.

szétlapul, plána ha melegebb a vasaló a kelleténél... én már tapasztaltam


kedd jún. 14, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
tothricsi írta:
Minek veszel lakkfilcet? Anyukádnak/feleségednek nincs körömlakkja? Kis hibát fogpiszkáló hegyével ki lehet javítani. :D


Én is a körömlakkot akartam írni. Sajnos, nekünk nem volt itthon, ezért magamnak kellett vennem a boltban...

- Milyen színűt kér?
- Mindegy, csak olcsó legyen. :D


kedd jún. 14, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Alias írta:
Vasaló max., IGEN ERŐSEN rányomjuk

Csak annyit tennék hozzá h bár még nem tapasztaltam, de állítólag ha nagyon erősen nyomod, a vezető vonal szétlapulhat.


kedd jún. 14, 2005 15:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Sziasztok!

Bár már több előd pontosan leírta, de ismétlés a tudás anyja, ezért újból leírom hogy sikerült nekem a nyák-nyomtatás:

1. Papír: Lehetőleg legyen minél vékonyabb, és fényes felületű. Sima papírral biztos a kudarc, mert a kapillárisokba behatol a nyomtatófesték, és bármilyen ügyesen vasalod, lejön a húzással, bármeddig áztatod.

2. A papír beszerzése: Az egyik legnehezebb lehetne... de nem az. A lényeg, hogy fényes legyen a felülete, és vékony legyen. A műnyomó papírról minden papírboltosnak más jut az eszébe (általában névjegy nyomására alkalmas lapra gondolnak.) A trükk: Mondjuk a boltosnak, hogy olyasmi vékony lap kellene, mint regen a tojáspapír... Ekkor kreatívvá válnak, és lesz ötletük.

3. Nyomtatás: Én soha semmit nem állítok a lézeren, mégis sikerült. Ismétlem: a papíron áll vagy bukik a dolog. (Gondolom az, hogy tükörképet nyomunk, egyértelmű mindenkinek. :twisted: )

4. Vasalás: A papírt a fémtisztára megtisztított nyák-lapra rakjuk, a széleit aláhajtjuk, mintegy becsomagoljuk a nyákot.. ez a bemozdulás ellen véd. Vasaló max., IGEN ERŐSEN rányomjuk, a vonalakon a sarokkal többször átmegyünk. Ekkor a hőre lágyuló festék felolvad, és a nyák-ra tapad...

5. Áztatás: langyos vízben 15 perc, és húzhatod lassan, gyosan, átszellemülten, stb. ha a papír jó, ott marad a nyomat...

6. Maratás: Kedv és pénztárca szerinti szer, a toner festéke mindet kibírja.

7. A festék nitrohigítóval vagy acetonnal lemosható.. (Ugyanez igaz az esetleg elrontott vasalásra is)

Hajrá!!!






8)


kedd jún. 14, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Csak nehogy a csillámporosból használj :D :D :D :D :D


kedd jún. 14, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Hála isten feleségem még nincs, csöppöt korai lenne.. :) viszont tényleg van anyámnak egy csomag körömlakkja, ez eszembe se jutott, ksz. Legalább ma nem kell bemásznom a városba..


kedd jún. 14, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Minek veszel lakkfilcet? Anyukádnak/feleségednek nincs körömlakkja? Kis hibát fogpiszkáló hegyével ki lehet javítani. :D


kedd jún. 14, 2005 6:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Hááát mondjuk inkább úgy h kissé elvnont :) De ez tényleg így van..


kedd jún. 14, 2005 0:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Kisse OFF
Amikor meg hideg a papir, meg a nyak, es ramegyek a vasaloval, akkor a forro vasalo elkezdi a papir rostjai kozul a nedvesseget kiparologtatni, es emiatt egy par masodpercig a vasalo atmegy "legparnas" uzemmodba...elegge erdekes erzes, hogy az ember erovel tolna a vasalot, mert arra szamit, hogy tapadni fog hozza a papir, es meglepodik, hogy az elso par masodpercben "korcsolyazni" lehet rajta...
ON na jo ez mar beteges...


hétf. jún. 13, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Vegyél lakkfilcet..sajna nem arról híres h olcsó, de ez van..
Holnap majd én is veszek & rájavítok..Most szerencsére jól összejött a vasalás, pont kb úgy nézett ki ahogy leírtad & áztatásnál csak ott domborodott ahol nem volt festék, ráadásul most jóval tovább kellett áztatni. A csiszolás tényleg fontos, én is úgy látom..


hétf. jún. 13, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
en mezei alkoholos filccel javitok... vastagon... rondabb lesz tolea panel, de altalaban kibirja... persze tobbnyire nem... lehet nekem is be kene szereznem valami savallo tipust...
Isti_ addig vasald, amig szep sima lesz a felulete, es ahol a festek van, ott kisse megsotetedik, a vasalorol atragadt kosz miatt... vagy, amig halvanyan el nem kezd barnulni a papir... egyebkent feny fele forditva ugyis latni fogod, hogy hol nem tapadt meg rendesen a festek, mert ott forro allapotban is domborodik... aztan amikor kihult, a festek mentes reszeken elkezd puposodni.... na ilyenkor jol vasaltal... es a legfontosabb a csiszolas...


hétf. jún. 13, 2005 22:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Kszi! Én is így gondoltam...


hétf. jún. 13, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Nem jó, nem saválló...


hétf. jún. 13, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Na csodák csodájára sikerült nekem is.. :) A csiszolás megtette a hatását, így 4. felvasalásra sikeredett (rá kellett még jönnöm meddig kell vasalni)...Kis javítani való akad rajt, de nagyon minimális..viszont a lakkfilcemet már rég használtam & szépen kiszáradt, pedig a tateje rajt volt..na mind1.Van viszont alkoholos filcem, de az sztem nem jó a TN150 - hez...sztetek jó? Kszi!


hétf. jún. 13, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Hat nekem nem volt problemam meg a festektakarekos uzemmoddal, de ez nyomtato fuggo... a fenymasolonal meg lehet allitani a kontraszton, ha nincs festeksporolos uzemmod...

Isti_ a 10 masodperc kisse rovid lehet... de ha megtapad normalisan a nyak feluleten a festek, akkor miert ne?? a holyagosodas, az normalis jelenseg... en ugyan nem szoktam aztatas utan megvilagitani, de nem tiltja semmi...


hétf. jún. 13, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Hát majd megkérdem tudnak - e rajta állítani..
Én műnyomó papírt használok, ne kérdezd hány grammos, A3as 30Ft/db..Szombathelyen az összes írókézbe bementem, egyikbe se volt ilyen lap..Ajánlottak egy kreatív elnevezésű boltot, na ott találtam, de csak ez az egy fajta van ugyh választási lehetőségem nincs..


vas. jún. 12, 2005 23:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Lehet, hogy nem is tudják holl kell beállítani. Melóhelyen HP1100-as nyomtató: a festéktakarékos mód az alapértelmezett..... Fénymásolónál én se tudom hogy kell állítani - a leírásából talán kiderül - már ha van hozzá :-)
Isti_ te milyen papírt használsz, hogy olyan gyorsan le lehet húzni?


vas. jún. 12, 2005 19:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Hát az biztos h a gyári minőséget nem fogja elérni..nekem elég ha eltalál rajt az áram :)
Szerintetek a fénymásoló szalonban haszálnak festéktakarékos üzemmódot? (gondolom ha van eszük igen) Ugyh majd +mondom nekik ne takarékoskodjanak..
Vmit még lehet rosszul csinálok mert ahogy levasalom, megvárom még kihűl & beteszem ázni, kb 10mp után már felhólyagosodik & simán le lehet húzni..
Skori
Grat! :)

Isti_


vas. jún. 12, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Sikerült végre nyákot gyártani :-). Fénymásolásnál/nyomtatásnál ki kell kapcsolni a festéktakarékos üzemmódot, mert olyankor csak a vonalak szélén van meg a rendes festékmennyiség, a nagyobb egybefüggő felületek, vonalak, forrpontok középső része kisebb lefedettségü. (Tehát szemre tök feketének kell lennie a vonalaknak és a forrpontoknak is a teljes felületükön.)
A nyákot "mosogató fémszivaccsal" és cif-el csiszoltam át, utána rá a kinyomtatott lap, vasaló maxra és "hadd szóljon". Utána fél óra áztatás hideg vízben hogy a papír fellazuljon, majd le lehet húzni/dörzsölni. Utána a hibákat (ha vannak) pengével/alkoholos filccel lehet javítani. Amikor ez megvolt újra felmelegítettem a nyákot egy lámpával hogy a festék ujra megolvadjon, majd megszilárduljon. Maratás: vasklorid+sósav, sehol sem mart alá, egész jó lett. Persze nem éri el egy gyári nyák minőségét de prototipusokhoz, hobbi áramkörökhöz teljesen jó.


vas. jún. 12, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
KAMA3

Kszi! Láttam a hozzászólásod, tőled "loptam" a csiszolást.. :) Ha minden jól megy holnap ki is tudom próbálni..majd megírom az eredményt.

Isti_


vas. jún. 12, 2005 0:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Isti_ !!!! FELTETLENUL CSISZOLD MEG!! Kulonben nem tapad meg a festek a NYAK feluleten az tuti... en is rengeteget szivtam vele.... menj at rajta 400 as csiszolovaszonnal, szelteben hosszaban, utanna mosd meg szepen, zsirtalanitani is erdemes... **** utan mehet ra a papir, es a vaslo... a vasalo mehet maxigazon.... par hozzaszolassal feljebb leirtam eleg reszletesen ezzel kapcsolatban mindet, de el is tudom kuldeni, meg kint is van neten, ha valakit erdekel...


szomb. jún. 11, 2005 23:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Értem, kszi!
Most még a héten fénymásoltatok pár rajzot & megpróbálom felvasalni..Eddíg nem csiszoltam a nyákot, majd most megpróbálom azt is..Az a baj 20 - áig kevés időm van a szóbeli érettségi miatt,de utána majd ráállok a témára & megcsinálom a Te módszereddel!

Isti_


pén. jún. 10, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Isti_ írta:
Üdv mindenkinek!

Vhogy a műnyomós megoldás nem müxik nálam...Ha 30 - at nem vasaltam eddíg fel akkor egyet sem..Vasaltam ennyi ideig, vasaltam annyi ideig, de sehogy nem jó..Amúgy úgy csináltam h itthon kinyomtattam tintasugarassal & elvittem fénymásoltatni & úgy láttam h jó minőségűre sikeredett a másolat..De mégsem jött össze...

gerry

Áltban milyen boltokban lehet kapni nyákfóliát & fotózható nyákot?

Kicsit még kísérletezem műnyomóval aztán én is feladom...

Üdv: Isti_


Hi!


Mivel látom, a tartozkodási helyed Szombathely, nem tudom segít-e rajtad, ha azt mondom, hogy nyákfilmet BP-en szoktam csináltatni egy nyomdai előkészítő üzemben. Ez egy levilágító stúdió, de sztem Szombathelyen is van nyomda. Persze csak akkor tudnak nyákfilmet csinálni, ha már van miről, én általában Corelban rajzolok, ezt átkonvertálom .EPS formátumba ez csemege a levilágítonak, mert egyből benyomja a computerébe nem kell konvetálgatnia. fotózható nyákot meg már a legtöbb helyen lehet kapni, pl.: BP-n Király út. 80 Illés és TSA. (kár hogy meg fog szünni :( ). Vagy az Árwill .Bercsény út Skála mellett.

Fotózásra a nyomdánkban lévő lemezlevilágítót szoktam használni 13 másodperc alatt kész. Előhívni 50% lúgos oldatban szoktam, elég gyorsan előhívja.

De otthon is csináltam már, van egy eprom törlőm ( 80W-os HGLI, letört búrával, ) ennek elég 5 perec és kész. Védőszemüveg és napolaj használata fakultatív :D . Az epromokat példúl hegesztőpajzsal közelítem meg törlés közben :lol:

Röviden ennyi

üdv


pén. jún. 10, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
OFF:
Egy ismerőstől hallottam:
Germicid lámpáról hallotta, hogy öl, butít és nyomorba dönt...
Nosza vett egyet, bekötötte, majd több óráig használta.
felhasználás: penészes volt a fal, és irtani akart... :shock:
ki is pusztult (egy időre) a gomba.
egy mellékhatás: kifakult a tapéta :lol:
ON:

Kérdés: fotólakkhoz használhatok halogénlámpát?
van egy 1 kW-os...
igaz meg fogok szenvedni a hűtéssel, de ha fény kell, akkor megkapja...


pén. jún. 10, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Vhogy a műnyomós megoldás nem müxik nálam...Ha 30 - at nem vasaltam eddíg fel akkor egyet sem..Vasaltam ennyi ideig, vasaltam annyi ideig, de sehogy nem jó..Amúgy úgy csináltam h itthon kinyomtattam tintasugarassal & elvittem fénymásoltatni & úgy láttam h jó minőségűre sikeredett a másolat..De mégsem jött össze...

gerry

Áltban milyen boltokban lehet kapni nyákfóliát & fotózható nyákot?

Kicsit még kísérletezem műnyomóval aztán én is feladom...

Üdv: Isti_


csüt. jún. 09, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
PMH: az amit vettel munyomopapir... letezik belole kulonbozo vastagsagu, lehet te eppen 100 vagy 120 grammosat vettel, ha jol tudom letezik 80 g- os is... amit leirtal, az illik a munyomora... fenyes a felulete... ennyi...
Jot valasztottal, de lehet az is, hogy a fenymasolod szeparator padja nem kepes felvenni ezt a papirt, pont azert, mert fenyes a felulete... en is igy jartam, egy regi nyomtatoval...


Van bizony sokkféle, Találkoztam már 60gr tól a 350gr palatábláig mindenikkel. :wink:

Én is münyomó papírral csinálom van is nekünk vagy 2 tonnányi :D a raktárban, mondjuk nyákot még nem próbáltam csinyálni vele, de a névjegykártyától a plakátig már mindenfélét csináltam belőle.

Próbálkoztam a lézerprinter fólia variációval is de csak valami ködös rajzot adott ki a printer, Erre felhívtam a lexmark mo.t, ott meg azt mondta a fószer, hogy a printer nem képes az általam betápolt fóliát feltölteni (sztatikussá tenni :shock: ) és ezért nem marad meg rajta a fetstékpor. Igy áttértem a nyákfóliára, 1db A/5 ös nyákfólia 300ft 10X16 cm fotózható nyák 375ft. kell ennél egyszerübb ? Szerintem! :P

üdv


csüt. jún. 09, 2005 19:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Oooo, a folia imho nagyon nem lesz jo (megolvad).


csüt. jún. 09, 2005 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Kaptam néhány db lézerrel nyomtatható írásvetítő fóliát. Megpróbáltam átvasalni a rajzolatot róla de vagy nem ragadt át vagy nagyon behullámosodott a melegtől. Normális rajzolatot majdnem 20 próbálkozásból sem sikerült csinálni, a legjobb kb. 90%-os lett ezen a hiányzó részeket nyákfilccel kipótoltam - de sztem ez nem járható út.

Egyik kollégámnak meg akadt a fiókjában néhány fényes felületü papír (talán műnyomópapír, de nem vagyk benne biztos - miről ismerem fel? vékonyabbnak tunik mint a mezei A4-es papírok) Most arról átvasaltam pár nyákot, de a papír is hozzáragadt a nyákhoz. Elkezdtem leáztatni aztán az egyiket lehúztam, de egy vékony papírréteg ottmaradt, azt kézzel ledörzsöltem - egész jó lett de pár forrpont megsérült, és a rajzolat felülete sem túl szép (papírmaradvány van beleragadva) Attól még lehet, hogy jó lesz? Mennyi ideig kell áztatni? Szinte magától le kell jönnie, vagy kell némi cibálás meg tisztogatás? Jó lenne ha valaki minél részletesebben (esetleg szájbarágósan) leírná, hogy mik az apóbb trükkök, hogy jó legyen a nyák! Esetleg magánba is jöhet ha itt hosszú lenne. Érdemes hőlégfúvóval átmenni ujra a rajzolaton, hogy összeolvadjon újra, már a papír nélkül?


csüt. jún. 09, 2005 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
PMH: az amit vettel munyomopapir... letezik belole kulonbozo vastagsagu, lehet te eppen 100 vagy 120 grammosat vettel, ha jol tudom letezik 80 g- os is... amit leirtal, az illik a munyomora... fenyes a felulete... ennyi...
Jot valasztottal, de lehet az is, hogy a fenymasolod szeparator padja nem kepes felvenni ezt a papirt, pont azert, mert fenyes a felulete... en is igy jartam, egy regi nyomtatoval...


vas. jún. 05, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Én egy 1 mm-es lyukat fúrok a sarkába (úgy is kell a panelt rögzíteni) és abba fűzök egy medvecérnát. :D Se fotócsipesz se kesztyű nem kell


pén. jún. 03, 2005 6:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 5:52
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Lenne egy kérdésem, milyen az a műnyomópapir, ugyanis vettem én műnyomópapirnak mondott valamit, de ez olyan vastag hogy nem viszi be a fénymásoló gép, igaz lézer nyomtatóba még nem próbáltam. Ez a lap szép sima fényes, de leginkább névjegykártyának lenne jó! Lehet, hogy elég bugyuta kérdésem, de a válaszokat előreis köszönöm.


pén. jún. 03, 2005 4:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
A Rádiótechnikában akvárium levegőztetőt ("buborékoltatót") ajánlottak. Akkor nem kell mozgatni sem.


szer. máj. 25, 2005 16:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
ha az a hülye NYÁK homorú, akkor nedvesíthetem én akármeddig...
próbáltam, ha nem lenne víztaszító a felülete, akkor talán bejönne...


szer. máj. 25, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Csak akkor van gubanc, amikor levegõ buborék marad alatta...

Igen, ez valoban gond lehet.

> Nem egyszer így jártam, azóta inkább felette ülök és kevergetem
> a folyadékot...

Ket megoldas:

1.) Csap alatt benedvesited a nyak rezes felet.

2.) Foto csipesz segitsegevel tetszolegesen sokszor
ki es beteheted (megnezes) a nyakot. Es akkor
meg rozsaszin gumikesztyu se kell :))))


szer. máj. 25, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Igen, és is így csináltam korábban, tényleg a legjobb ráfektetni. Csak akkor van gubanc, amikor levegő buborék marad alatta... Nem egyszer így jártam, azóta inkább felette ülök és kevergetem a folyadékot...


szer. máj. 25, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> és mozgatni kell az edényt...

En nem szoktam mozgatni, hanem
rezzel lefele rafektetem a folyadek
feluletetere. A feluleti feszultseg megtartja,
a nagyobb fajsuly miatt meg a "faradt"
oldat magatol lesullyed...


szer. máj. 25, 2005 11:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Üdv!

Alapból érdemes melegen használni, és annyit érdemes egyszerre kiönteni amennyi elég a panelhez (éppen ellepi...) és mozgatni kell az edényt...

Ha "telítődött" az oldat (elfogyott a vas-klorid :-)), akkor lehet regenerálni...


szer. máj. 25, 2005 10:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Köszi az infót! Erről az EC Bázisról nem is tudtam!
Többször is lehet használni, de érdemes a használt maratószert egy külön flakonban tárolni. Én, amikor már kezd "fáradni" (telítődni?) a maratószer, egy picit fel szoktam melegíteni, így még ált. +1-2 maratást kibír...


kedd máj. 24, 2005 23:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
a Rozgonyit tom hol van...egyszer már voltam....z Alba házba szoktam járni mostanában,il amióta megnyílt..pöpec kis hely...jó kiszolgálás és még az áraik sem rosszak...szal akkor az ott lévő gyorsmarató folyadék jó lesz nekem? (amúgy az ilyet lehet többször is használni? Szal használat után visszaöntöm,és legközelebb mehet megint? vagy ki kell utána önteni?)


kedd máj. 24, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Kaninjo írta:
Igen, ez a neve.
Ha jól tudom a bolt címe Jancsár u. 23.
(Amúgy a környékén van még két másik műszaki kereskedés is, az egyik a Rozgonyi-féle bolt (TV-Video-rádió cuccok, valamint hangszórójavítás ), a másik neve asszem Euroszervíz, itt főleg TV alkatrészek vannak. Mindkettő a Sziget utcában van.)


Vagy az EC Bázis-ba is mehetsz, nekem ez a legszimpibb bolt, ha nincs valami, akkor 1-2 napon belül beszerzik neked, épp most költöztek be az Alba ház földszintjére (A plázától a palotai úton kell ki menni az új csóri út felé, nagy, randa, új sárga épület)


kedd máj. 24, 2005 17:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Igen, ez a neve.
Ha jól tudom a bolt címe Jancsár u. 23.
(Amúgy a környékén van még két másik műszaki kereskedés is, az egyik a Rozgonyi-féle bolt (TV-Video-rádió cuccok, valamint hangszórójavítás :) ), a másik neve asszem Euroszervíz, itt főleg TV alkatrészek vannak. Mindkettő a Sziget utcában van.)


kedd máj. 24, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Ennek ez a neve h TN150-es gyorsmarató? Amúgy esetleg vmi őpontosabb cím?


kedd máj. 24, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Osztom vlezlee véleményét...
A TN150 "otthonra" tökéletes... Fehérváron a buszpályaudvartól 10 perc séta, és megveheted ~700Ft-ért (Botos Zoli boltja, asszem a Jancsár úton van). Nem kell kutyulni (az első keverék szinte biztos, hogy híg lenne, a második túl tömény, amire eltalálnád, addígra meg elmegy a kedved az egésztől :? ).
Utoljára tavaly nyáron vettem (500 ml), még megvan kb az 1/3-a. Pedig minden sz**nak csinálok NYÁK-ot :D .
És még sosem volt gondom a töménységével, legyen az fotózott v. kézzel-rajzolt NYÁK...

Sok sikert!
Üdv.:Kaninjo


kedd máj. 24, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
mondjuk én örülnék a szilárdnak..mert az ócsób is biztos..meg én tom kikeverni a töménységet is... :-)


kedd máj. 24, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Kicsa írta:
De ha vas-kloriddal csinálom......akkor azt por formban lehet megvenni és csak vízzel kell higítanbi meg esetleg egy kis sósavval? Nomeg arra még asszem nem kaptam választ,hogy szfváron milyen boltoban tom megvenni..vagy esetleg hol..mert sztem ilyet patikában nem árulnak...


Bármelyik vegyszerboltban megkérdezheted, de átlag otthoni felhasználásra a (TN150?) gyorsmarató tökéletesen megfelel. Ha szépen tudsz kérni, akkor talán még patikában is meg tudod szerezni, én is poatikussal hozattam egyszer, bár annak volt már vagy 10 éve :)


kedd máj. 24, 2005 7:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
De ha vas-kloriddal csinálom......akkor azt por formban lehet megvenni és csak vízzel kell higítanbi meg esetleg egy kis sósavval? Nomeg arra még asszem nem kaptam választ,hogy szfváron milyen boltoban tom megvenni..vagy esetleg hol..mert sztem ilyet patikában nem árulnak...


kedd máj. 24, 2005 5:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 5:52
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
"Más megoldás a sósav hidrogénperoxid, mivel a hidrogénperoxidot töményen nem lehet kapni patikában, csak valami higított löttyöt (3%) talán, én rátértem a HIPEROL tablettára. Ebből annyi darabot kell beledobni 1 deci vizbe ahány %-osat akarsz. De lehet simán a sósavba is tenni aztán gyi."


Én a hiperolt "hidrogénperoxidot" fodrászkellék boltba szoktam venni 30%-os, szóval van töményebben is mint a gyógyszertári.


kedd máj. 24, 2005 4:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ejnye, most lebuktam... :lol:


hétf. máj. 23, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
És lógtál kémiaóráról :-D


hétf. máj. 23, 2005 22:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség