Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 11:04



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Oszcilloszkóp vásárlás 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
A 313-as doksija engem is érdekelne, bár nekem több éve megvan
és semmi bajom vele.
Guglival napokig vadásztam de semmi.


vas. júl. 30, 2006 9:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Azt a kezdőlöketet kaptam, hogy a tápja Xar.
nem akarom leégetni a trafót (remélem az elődöm sem tette.)

Milyen formátumú volt a doksi? nyomtatott, vagy elektronikus?
google a nagy barátom lehet, hogy többet tudna segíteni, mint eddig. :!:

Emlegették, hogy a rádiótechnikákban ennek vmi őse megjelent.
Vajh' mikori számban?

1983-ban készítették 125 Rubelért. valahol 1980-85 között lehet.

Kb. aug. 20 után nyit a könyvtár, kikeresném, de évtizedeket nem szeretnék átlapozni. :oops:


vas. júl. 30, 2006 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> N313 (magyarosítottam) orosz szkópról tud valaki vmit?
> Amatortalálkozón vettem egy hibásat. éleszteni kellene.

Igen, ertem. Nem tul regen (eves viszonylat) regen adtam
el nalam leledzo "leanykori" peldanyt egy forumtarsnak.
Teljes doksival. Amit adott erte CD drive termeszetesen Xsar
volt, mondjuk nem csodalom hogy azota eltunt a forumrol...

Tenyleg, nem kellene egy "Atcseszett" kiragasztott topic?

Ha jol emlekszem valami ?????? (szerkeszted by Gafly
volt (fel is tette a valahova a WEB-re mint jo vetelt :)))).
Szoval ha becserkeszed valahogy a forumtarsat akkor
biztos lemasolja a doksijat....

Ha jol tudom edl ismeri sracot.

Sok jora egyebkent ne szamits, szinkronja legendasan
pocsek. Ertesd: Csoda ha allokepet kapsz....
Viszont egyszeru mint a csigasor :)))))
Szoval jozan paraszti esszel csodakat tehetsz...


szomb. júl. 29, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

N313 (magyarosítottam) orosz szkópról tud valaki vmit?
Amatőrtalálkozón vettem egy hibásat. éleszteni kellene.


szomb. júl. 29, 2006 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 23:10
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
csak ennél a 20uS-os osztásban látható ez a jelenség. Máshol jó minden... Én nem értem :cry: Teljes szervízkönyvem is van, de sajnos nagyon öszetett a szerkezet, nem tudom hol kéne belenyúlni...

20kHz-nél igy ábrázolja a jeleket:

Kép


hétf. jún. 19, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hú...ez nagyon csúnya,és sajnos ismerős:( Mintha valamelyik függőleges fokozat halálán lenne és gerjedne..gyorsabb eltérítés ennél nincs? Ott nem látszik hasonló kivezérlésnél a DC az alsó szekciókban "hullámos"-nak?


hétf. jún. 19, 2006 17:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 23:10
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Itt is megkérdezem:

Üdv. Ha valakinek van Philips PM-3310 oszcilloszkópja vagy ehez hasonló az keressen már meg email-ben. Egy-két hibát szeretnék javítani benne. Valami beállítás kérdése lehet, hogy a 20us/DIV állásban miért tölti ki csíkokkal a jelalakok aljának 2/3-át?! Köszönöm a segítséget.

Kép


hétf. jún. 19, 2006 1:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 19:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Igazság szerint nem kell nagy sávszélesség, viszont 6 bit kevésnek tűnik. Hangfrekvenciás mérésekhez kéne.


csüt. ápr. 20, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én sem szeretem a digit szkópokat! 6 bit? Az azért brutálisan gyenge! A BME-n többnyire 8 bites felbontású HP-k vannak, az már éppen elviselhető. És igen, a mintavételezés nagyon gusztustalan dolgokat tud csinálni, pl. PWM erősítő jelével.

Az a szkópom, ami kontakthibás volt, az 1567 volt! Előtte 1555-ös volt, de sajnos csak kölcsön, és most is az van, de nem KH-sak! (Illetve egy táp-elkó KH-s volt, de úgy, hogy fixen nem érintkezett, úgyhogy pár óra alatt megtaláltam a hibát, és néhány pofon után tökéletes lett.) Egyébként viszont nagyon precíz műszer, valóban lehet vele mérni, és a kettős időalap nagyon jól jön kapcsoló üzemhez!


csüt. ápr. 20, 2006 19:33
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem szeretem a digit szkópokat. Mire használok pl. egy szkópot?
-jelalak ellenőrzés
-négyszögátvitel, élmeredekség
-torzítás, gerjedés ellenőrzés
-tranziensek

Namármost a jelalak már ugrott a 6 bites felbontás miatt (legalábbis a TDS2002-esünk ennyit tud) Nézz meg rajta egy szép szinuszt... És hozzá kell tennem hogy ez egy nagyon jó digit szkóp! Az USB-s kütyük ennek töredék mintavételi sebességét tudják. Az más kérdés, hogy ez a szkóp nem erre való. Pl. csodákat lehet művelni az összetett triggerfeltételek megadásához stb. pl. egy összetett gyors, digitális áramkörökből álló kütyü ellenőrzésére tökéletes.

A tranziensek, fgerjedés stb. vizsgálatára sem tartom alkalmasnak, mert sztem jobb analóg módon látni, hogy pontosan mi történik a jellel. Előfordulhat hogy a mintavételezés miatt nem látni pl. egy feszültségtüskét. Arról nem is beszélve, hogy a szoftver nem biztos hogy kitartja, láthatóvá teszi neked. Aanlógon észre fogod venni, ha valami disznóság van a jellel. De pl. analóg szkóppal meg összetett digitális jeleket közel lehetetlen mérni.


Spafi: az igaz hogy ez az én véleményem, és ezt írtam is. De a te szkópod is igencsak kontaktos volt... És még pár fórumtárs is emlegetett ilyen problémát. Az tény hogy az akkori csúcstechnikát képviselte, és ma sem rossz. csak ne lenne ilyen nagy :)

MH: az FPGA-val befürödtem, a fejlesztőrendszer szívat, de a digit szkópot nem én akartam vele építeni, valaki más...


csüt. ápr. 20, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás oszcilloszkóp vásárlás
Üdv mindenkinek!

Ha szkópot vásárol az ember, tényleg fel kell tenni azt a kérdést, hogy mire akarom használni.
Én jómagam nem rendelkezem PC szkóppal, de elég sokat mértem egy ilyen ketyerével. A műszert a Globál hozta a laborba, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy hátha veszünk...
Az autós célra fejlesztett eszközük egészen elfogadható minőséget produkált, de minden tudjuk, hogy szkópban az autós mérések nem a szakma csúcsa. Laptop+usb kütyü aztán kész a szkóp. Nem az én világom, de mérni, ha körülményesen is lehet vele.
Szerintem a tudásához képest nagyon drága. Kb 200000 Huf volt az ára a nálunk lévő példánynak. Egy tisztességesebb laptoppal együtt ez már kb 500000, ezért az összegért már nagyon tisztességes, valódi szkópot lehet venni!
Miért veszik az autósok mégis? Mert a laptop miatt hordozható, nagy a képernyő felület, és ami a legfontosabb nem kell megtanulni úgy istenigazából mérni...( az a példány ami nálam volt gyárilag feltöltött adatbankkal rendelkezett a korszerü kocsik mérőpontjait illetően )
A második szkópom egy TV- miniszkóp volt, ma is megvan, a korlátaival együtt többre tartom a fenti eszköznél. Saját beruházásban biztosan nem vennék egy PC adaptert, de természetesen ez magánvélemény, amivel nem kell egyetérteni!


csüt. ápr. 20, 2006 6:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
RosCo:Mi ez a nagy digitszkóp ellenesség?:)) FPGA-val nem haladsz?:))

Különben nagyon függ attól is kinek mire kell a szkóp..
A régi kis ratyi szkópokat valaha zsírpapírba osztogatták a "lengyel"piacokon és hasonló zsibvásárban.Az árukhoz képest tükéletesen jók voltak.


szer. ápr. 19, 2006 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
-EMG1555-öt ne vegyél!!!!! A súlya miatt és a mérete miatt majdnem használhatatlan, és hemzseg a kontakthibáktól, munkapont problémáktól.


NAA! Ne általánosíts! Nem a típus kontakthibás, hanem a te példányod! Szerintem az egyik legjobban használható szkóp a kategóriájában.

Idézet:
RFT szkóp, iskolákban lehetett vele találkozni, iszonyú szép képe van, de csak 20MHz-es, efölött nagyon meredeken vág. Sajnos pontos típust nem tudok.


Én meg ebből találkoztam kizárólag zajgenerátornak használható példányokkal.


szer. ápr. 19, 2006 18:27
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
-RFT szkóp, iskolákban lehetett vele találkozni, iszonyú szép képe van, de csak 20MHz-es, efölött nagyon meredeken vág. Sajnos pontos típust nem tudok.


Talán ő?

http://sziget.mine.nu/~tAB/nem_megnezni ... cf0002.jpg


szer. ápr. 19, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
PC-set semmilyet. De 1Gs/s alatt felesleges görcsölni bármilyen digit. szkópnak nevezett kegytárggyal.

Még 1x valaki felhozza az USB-s szkópokat, kihullik az a kevés hajam is ami van.

Eddig (csak saját tapasztalatot írok) bevált:
-TV miniscope (olcsó, nem túl nagy a sávszélessége, de erősítőt, kapcs tápot lehet mérni vele

-RFT szkóp, iskolákban lehetett vele találkozni, iszonyú szép képe van, de csak 20MHz-es, efölött nagyon meredeken vág. Sajnos pontos típust nem tudok.

-EMG1555-öt ne vegyél!!!!! A súlya miatt és a mérete miatt majdnem használhatatlan, és hemzseg a kontakthibáktól, munkapont problémáktól.
Ha óccsón hozzájutsz 1-hez sok 10000-et kell rákölteni, hogy jó legyen. Sajna ez a tapasztalat.

-Talán a legjobban bevál(na) ha vmilyen 2x50MHz-es Hitachi, HP, Kikusui vagy hasonló szkópot vennél. 70e körül szerencsésen hozzá lehet talán jutni. Sokan ki fognak nyírni, hogy ezek is ****, de én ezt nem erősíteném meg. eddig 3 féle volt a kezemben, mind jól szerepelt. Félvezetősök, elég nagyok, de még (kis rágyúrással) hordozható

Sokan mondták (mielőtt a 1555-öt vettem) hogy a Permanentnél vegyek 2x20 Megást 70eFt-ért. Hát lehet jobban jártam volna, mert igaz hogy az EMG1555 100 Megás, de a kontakthiba miatt nem tudom mit mérek. :)

Ha valaki vett a Permanentnél ilyen csodaketyerét, az ossza meg a tapasztalatokat plíííz....


szer. ápr. 19, 2006 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 19:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Ilyenre gondolok, hogy hol lehet kapni, mennyiért, mennyire pontosak stb.
USB-s vagy kártyás inkább, soros és párhuzamos portot mellőzém.

Gondolom találkozott már valaki ilyennel :roll:


szer. ápr. 19, 2006 16:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 19:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
PC-s oszcilloszkópokról tudtok-e valamit mondani?


kedd ápr. 18, 2006 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Fulig_Jimi írta:
edl!

Köszi az infót. A Permanent honlapját már nézegettem. Láttam rajta egy 2 csatornás , 20 MHz-es darabot is 80.000-ért, de azt hiszem ezért a pénzért már inkább egy nagyobb tudású használtat vénnék.

Üdv,
Jimi


Igazad van, 80 az már sok egy olyanért.


pén. szept. 23, 2005 20:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
edl!

Köszi az infót. A Permanent honlapját már nézegettem. Láttam rajta egy 2 csatornás , 20 MHz-es darabot is 80.000-ért, de azt hiszem ezért a pénzért már inkább egy nagyobb tudású használtat vénnék.

Üdv,
Jimi


pén. szept. 23, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Fulig_Jimi írta:
edl!

Hogy vált be az a 10 megás szkóp amit korábban vettél (kaptál). A minőségére lennék kíváncsi.

Üdv,
Jimi


Meg vagyok vele elégedve.
1MHz-ig jól mér, igaz, én max. 100kHz-ig mérek vele.
Hangfrekis cuccokat, kapcsüzemű tápokat, egyéb egyszerűbb dolgokat mérek vele.
Nagy előnye a könnyű szállíthatóság. Néha még BKV-n is szokott utazni:)
Később javítani se lesz nehéz (remélem nem kell majd...), egy marék alkatrész van csak benne:)
Kínai minőség, de a jobb fajtából. A Voltcraft pl. ugyanezt 1,5-szeres szorzóval árulja. A különbség annyi csupán, hogy arra az van ráírva: Voltcraft. Egyébként még vagy 10féle verzióban kapható a világban.
Ha nem szervízcélra kell, csak hobbira, akkor tökéletes.
Tudom, ennyiért már kaphattam volna egy mittoménmilyen EMG-t, de én egy új, egyszerű szkópot akartam.
Ennyi, remélem tudtam segíteni.

Ja, a http://www.permanent.hu -nál lehet megvenni. 32+áfa, vagyis 40ezer.


pén. szept. 23, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
SMA írta:
Funk!
Milyen az a kábel, így nem tudom, mit tud!?
Egyébként a SINI Kft, HQ-Nedis, Conrad-Electronic, ( az MTA MMSZ- Etele úton, Bp. néha itt a legolcsóbb ) és mások is árusítanak mérőkábeleket, érdeklődni kell, akcióban is beszerezhetőek.
Üdv! SMA

Hali!

Probe250: 1,2 m, 250 MHz, 10-es osztós, néhány kiegészítőkkel. Én is a googlét használtam, h némi infót szerezzek róla.
Megnézem az említett boltokat.

jana123!

Nincs kedved megjavítani egy 1556-ost? Nincs sok baja, csak a torka véres. :) Na nem ennyire vészes a helyzet.

Üdv, Funkee


csüt. szept. 22, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Én ezért nem bízom senkire a műszereim. Mindent magam javítok, fejlesztek. Nem is értek ilyen dolgok soha, és nem is fognak. Nálam a műszer mindig etalonnak számított. Még a közelébe sem engedek senkit :P
Ha vettem vmit, első dolgom az volt hogy rendbetettem, aztán azóta is megy minden. Most hogy belegondolok, már vagy 10 éve nem kértek beavatkozást a gépek :lol:

Spafi!

Komolyan, nem hajlandó rászánni magát az 1556-ra? :lol: Pedig jó "kis" gép, nekem is az van, és szeretem :lol:

Amúgy a drágaság tényleg relatív...


csüt. szept. 22, 2005 9:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Én ezért nem bízom senkire a műszereim. Mindent magam javítok, fejlesztek. Nem is értek ilyen dolgok soha, és nem is fognak. Nálam a műszer mindig etalonnak számított. Még a közelébe sem engedek senkit :P
Ha vettem vmit, első dolgom az volt hogy rendbetettem, aztán azóta is megy minden. Most hogy belegondolok, már vagy 10 éve nem kértek beavatkozást a gépek :lol:

Spafi!

Komolyan, nem hajlandó rászánni magát az 1556-ra? :lol: Pedig jó "kis" gép, nekem is az van, és szeretem :lol:


csüt. szept. 22, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jana123!

Bocs, igazad van, elírtam, 1555-ös van a Trubiánszkinál. 1556-ossal nem hajlandó foglalkozni.


csüt. szept. 22, 2005 9:04
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A drágaság relatív. Én sajnos egy másik szerelőhöz vittem javítani a szkópomat. Azt mondta, hogy max. 10-15 ezer lesz a munkadíj, ha ennél több, akkor javíthatatlannak nyilvánítja. Kértem tőle, hogy nagyon figyeljen oda az osztók kompenzációjára. Végül 18000 Ft-ért visszakaptam egy szkópot, amiben egyetlen egy funkció sem működött jól! Az osztók csak az 1-es csatornán lettek jól beállítva, a szinkron kritikán aluli, (iszonyú jitteres, és fordított polaritású), és mind függőleges, mind vízszintes irányban ugrált, összehúzódott az eltérítés. És mikor szóvátettem, azt mondta, hogy hát ez egy ilyen régi szkóp, ettől nem lehet többet várni (EMG1567). Érdekes, a kölcsön kapott 1555-ösöm még régebbi, mégis sokkal jobban működött. Muszáj volt szétszedni, átnézni. A kedves "mester" arra sem vette a fáradságot, hogy a kapcsolókat, potikat jól megmozgassa, és pótolja a hiányzó csavarokat (földelő csavarok!!!). Pár vezeték a levegőben lógott, két másiknak a földelése fölöslegesen volt bekötve, másoknak meg hidegforrasztva volt a földelése, és egyből letört, ahogy hozzá nyúltam. Egy tranyó nem volt jól beforrasztva (ennek már nem volt meg a foglalata), egy helyen valami sav folyt a panelre, ennek a maradékát sem távolította el, és még sorolhatnám. És szerinte ez a szkóp használható volt.

Fülig!

Választék nincs akkora, de nem fog előjönni 10-féle hiba.


csüt. szept. 22, 2005 8:58
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
SPafi!

Az 1556-os 250 Megás!! (type TR-4658) Ez volt a csúcs :-) Aztán az 1560 szintén 250 Mega, szintén 4 sugár, csak fekvő, és nem fiókos. Öröm szerelni :-) A 100 Megás az 1555-ös volt.
Aztán 1568 - 30 Mega; 1568A - 50 Mega; 1569 - 25 Mega. Aztán 1553 - 30 Mega, de valós 2 sugaras.
Asszem nagy vonalakban ezek voltak a (szinte teljesen) tranyós, jobb minőségű EMG szkópok az elmúlt 30-35 évből :lol:


csüt. szept. 22, 2005 8:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Sziasztok!

A Trubiánszky valóban nagyon ért hozzá, de kissé drága... EMG-i vannak 80-100-120 ezrekért. Igaz hogy ezek szépen "megcsinált" gépek, de hát akkor is az idő vasfoga....

Amúgy tőlem egyszer egy EMG gépkönyvért el akart kérni 10E-t! Majd dobtam egy hátast!!! Aztán valakitől megkaptam ingyért, csak le kellett fénymásolnom...


csüt. szept. 22, 2005 8:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SPafi írta:
Nem Urbán, hanem Trubiánszky!!! Két külön világ!

Ja, azt hittem csak vicces kedvedben voltál. :D

Ezt találtam:
Oszcilloszkóp - Video BT, Trubiánszky Sándor
Bpest, XVI. Cziráky u. 19.
404-9697
Itt mekkora választék lehet, Urbánhoz képest?

Üdv,
Jimi


szer. szept. 21, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem Urbán, hanem Trubiánszky!!! Két külön világ!


szer. szept. 21, 2005 21:25
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SPafi írta:
A Trubiánszkynak (EMG volt fejlesztő mérnöke) a tavasszal még volt két tökéletes állapotú, felújított 1556-osa (100 MHz, kettős időalap, nagyon jól használható), igaz, valamivel 100 fölött, de garanciát vállal rá. Pontos elérhetőséget most nem tudok, de biztosan fönt van valahol a neten.

www.urbanelektronika.hu Itt nincs 1556-os, ellenben van egy rakás Tektronix. Némelyik egész jónak tűnik. Majd a napokban el kéne mennem megnézni személyesen is. :)

Üdv,
Jimi


szer. szept. 21, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Fülig!

A Trubiánszkynak (EMG volt fejlesztő mérnöke) a tavasszal még volt két tökéletes állapotú, felújított 1556-osa (100 MHz, kettős időalap, nagyon jól használható), igaz, valamivel 100 fölött, de garanciát vállal rá. Pontos elérhetőséget most nem tudok, de biztosan fönt van valahol a neten.


szer. szept. 21, 2005 20:03
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
edl!

Hogy vált be az a 10 megás szkóp amit korábban vettél (kaptál). A minőségére lennék kíváncsi.

Üdv,
Jimi


szer. szept. 21, 2005 16:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SMA írta:
Az üzlet nem gagyi, a használt cuccok máshol sem biztos, hogy jobbak, a vevőnek kell döntenie.

Ez igaz, de én csak arra értettem, hogy az értékükhöz képeset sokat kérnek értük.

Üdv,
Jimi


szer. szept. 21, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Fulig_Jimi és Többiek!

Az üzlet nem gagyi, a használt cuccok máshol sem biztos, hogy jobbak, a vevőnek kell döntenie.

Funk!
Milyen az a kábel, így nem tudom, mit tud!?
Egyébként a SINI Kft, HQ-Nedis, Conrad-Electronic, ( az MTA MMSZ- Etele úton, Bp. néha itt a legolcsóbb ) és mások is árusítanak mérőkábeleket, érdeklődni kell, akcióban is beszerezhetőek.
Üdv! SMA


szer. szept. 21, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A Commed-Trade a Szugló utca 49-51.-ben Budapesten.

Onnan mar elkoltoztek, az uj cimuk:

1074 Budapest, Vörösmarty u. 3/a

http://www.commed.hu/


Egyebkent amikor kerestem akkor sem naluk,
sem az Urbannal nem lattam elfogadhato aron
hasznalhato cuccot...

Mondjuk szaz folott mar voltak jok :)))


szer. szept. 21, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Hi!
Esetleg egy csöves EMG "rettenet" nem érdekel valakit?


szer. szept. 21, 2005 14:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SMA!

Köszi az infót. Az Urbán elektronika tényleg nagyon "gagyi"? Ugyanis jót még nem sokat hallottam róla. :D

Üdv,
Jimi


szer. szept. 21, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A permamentnél lehet kapni PROBE250 szkópzsineget 10900 Ft-ért. Ez nem lenne rossz, csak azt nem értem, hogy külföldön(EU) miért csak 30 euro az ára?

Nem tud valaki jó zsinegforrást? Kb ilyen tudásra van szükségem, de olcsóbban.

Üdv, Funkee


szer. szept. 21, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Fulig_Jimi és Többiek!

A Commed-Trade a Szugló utca 49-51.-ben Budapesten.
A DSO készülékekről nekem csak a Hung-Chang DSO-2100-ról van tapasztalatom.
Jó műszer, pontos, megbízható, de kicsit lassú a kijelzése és ez néha gondot okozhat.
Nem igazán szeretem, de könnyebb cipelni még LAP-TOP géppel együtt is, mint egy analóg oszcilloszkópot, ami 7-8 kg súlyú. Főleg repülőn!
Ha jobb kell, a picotech.com oldalakon van még hasonló, MTA-Műszer-nél kapható is.
Üdv! SMA


szer. szept. 21, 2005 13:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Használt szkóp beszerzési lehetőségeket nem tudtok, Urbánon kívül? Most néztem a permanentnél van egy (új) 2 csatornás 20 MHz-es 80.000-ért.

Üdv,
Jimi


szer. szept. 21, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Úgy látszik, hogy PC-szkóp témában senkinek nincs tapasztalata.
Azért leírom, hogy miket talaltam (100 ezer alatt :) ) ha valakit mégis érdekelne:

Parallax USB Oscilloscope (36.250, www.chipcad.hu ) 2 csatorna, 200 kHz, 1MS/s (két csatorna esetén 500kS/s csatornánként)
http://www.parallax.com/detail.asp?product_id=28014

Rádiótechnikás DSO (39.200, www.urbanelektronika.hu ) 3 csatorna, 2 MHz, 16 MS/s
Rádiótechnika évköny 2000, http://w3.enternet.hu/urbanda/muszer.html#ta

Velleman PCS 100 (49.000, www.permanent.hu ) 1 csatorna, 12 MHz, 32 MS/s
http://www.velleman.be/common/product.A ... &id=348712

Voltcraft DSO 220-USB (62.990, www.conrad.hu ) 2 csatorna, 5(8?) MHz, 20 MS/s
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... VrWnJPUT09

Az utolsó kettő spektrumanalizátorként is használható.

Üdv,
Jimi


kedd szept. 20, 2005 14:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
T68m írta:
Az enyém orosz gyártmányú, gondolom a licensz onnan jött az orionhoz is. (vagy fordítva)

Az EMG-nek saját fejlesztőgárdája volt. Sok Tektronix megoldást egy az egyben, másokat kisebb módositásokkal (rondább doboz, Remix alkatrészek...) "adoptáltak". Ismertem egy-két fejlesztőt, az egyik (minő véletlen) a Tektronix-nál dolgozott korábban :-)


kedd szept. 20, 2005 13:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Szitu írta:
Azt nem tudom hogy differösitõs bemenetû e, de fix hogy 2 sugaras, csöves szkóp. És hogy csöves leygen a mûszerpark, mellette, egy Orion csöves Hi-Fi hanggenerátor :D


sztem egy család vagy ugyanaz lesz a kettő. Az enyém orosz gyártmányú, gondolom a licensz onnan jött az orionhoz is. (vagy fordítva)

négy bemenete van, de két sugaras, mert egy-egy sugárhoz két bemenet, differenciál bemenet, tartozik.

persze, semmi komolyra nem használható, részben a 10MHz határ, részben pedig a konstrukció miatt. De egyszerűbb kapcsolásokat meg lehet nézni vele.

gondoltam, hogy megtuningolom egy kicsit, aztán rájöttem, kevés vagyok ehhez a technológiához.


hétf. szept. 19, 2005 10:53
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azt nem tudom hogy differösitős bemenetű e, de fix hogy 2 sugaras, csöves szkóp. És hogy csöves leygen a műszerpark, mellette, egy Orion csöves Hi-Fi hanggenerátor :D


hétf. szept. 19, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Szitu írta:
Sziasztok!

Ha már szkópról szól ez a topic, lenne egy kérdésem:

- Van egy Orion-EMG 1566-os szkópom, 10 MHz, 2 sugár

Mennyit érhet egy ilyen?


nekem majdnem pontosan ilyen van (ha a valódi kétsugaras, differősítős bemenetűről beszélsz, csőves változatban), ingyen kaptam.


hétf. szept. 19, 2005 10:02
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ha már szkópról szól ez a topic, lenne egy kérdésem:

- Van egy Orion-EMG 1566-os szkópom, 10 MHz, 2 sugár

Mennyit érhet egy ilyen?


hétf. szept. 19, 2005 8:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

PC-s szkóp témában van valakinek tapasztalata? Miket lehet kapni? Velleman-t, Parallax-et találtam. Esetleg valaki ismer még egyéb forrást? Az a helyzet, hogy ritka használatra kellene és ezeket mérés után be lehet tenni a fiókba. :D

Üdv,
Jimi


vas. szept. 18, 2005 22:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is próbáltam egy régebbi Velleman hordozható LCD-s szkópot. Nem igazán estem tőle hanyatt. A felbontása kicsi, a képernyője is keskeny. Szóval egy erősítő torzítását meglátni rajta nem kis művészet. (Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez már egy régebbi darab)
Árban viszont ahogy elnéztem azért ezek is rendesen ott vannak!!

Üdv: Deka


kedd ápr. 19, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás fránya szkópok :)
Szia!

Dehogy üzletelek szkópokkal... Az hiányozna még nekem! :)
Csupán eladom, amik voltak. A Tiéd lett a régi munkahelyi gépem, és most az otthonimat is üzletelem.
Pontosabban még nem szándékoztam eladni, de ha komolyabban érdekel vki, akkor minden megeshet...

10x12 centit írtam volna az RFT-re??? Az tényleg hülyeség, ilyen csővel ugyanis (1-2 Tektronixot kivéve) még én sem nagyon találkoztam. :) :)
Pedig hát képet is küldtem anno, láthattad, hogy 8x10 osztásos a rasztere! Már tényleg mindegy, szánom-bánom!!!
Ha jól emléxem, csak az 1. csatornához lehet szinkronizálni. Ha elektronkapcsolót használsz, végülis minegy melyik csatihoz szinkronizálsz, sztem ez volt a németek nézőpontja. Akkor pedig minek kettő lehetőség?
Üdv. mindenkinek!


kedd ápr. 19, 2005 6:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Jana!
Te szkópokkal üzletelsz? :D
Az amit én vettem (OG2-31), egyik adata némi pontosításra szorul, ugyanis te azt irtad feljebb hogy 10*12cm-es a képernyője, pedig nem annyi... :? De ez mostmár nem számít :)
Egy kérdés: hogy lehet átkapcsolni, hogy a 2. csatornáról szinkronizáljon?


hétf. ápr. 18, 2005 14:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség