Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 9:10



Hozzászólás a témához  [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
erõsítõk 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
király!
vegyél olyan DVD-t amiben van dekoder 40-töl már kapható, és kell építeni tda 7294-el (1100 ft/db)ötcsatis erösítöt, így dvdstül és a dobozoloástól függően 70-80 közt vagy és a távszab sem probléma.


csüt. okt. 24, 2002 17:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
SMA:

En belevagnek! Szeretnem megtanulni. Szerencsere diodat, emg az ilyen alapokat nem kell elmagyarazni. Es annak se vagyok ellene, ha 1000ftbol kijon.;)

Egybe a penzt sokkal nehezebb osszeszedni, mintha minden honapban 4-5ot belefektetnek.;) Kb ha innentol kezdve fel even belul elkeszul, akkor maris jo. Nem kell sietni..;)

Ha ez kesz, akkor sajat hangfal is jo lenne. De ez majd joval kesobb.

Persze lehetne gyarit is venni. Szerintetek egy gyari ar/minoseg jobb mint egy otthon osszeszerelt?

Most ha mindent jol kivettem, akkor realis, hogy az osszkoltseg 30 rugo alatt maradjon?

Kerdes:
Most ha jol vettem ki az erosito teljesitmenyet alapvetoen(hogy mennyi lehet max.) a transzformator(trafo) hatarozza meg.
Hulyeseget mondok, hogy vegyuk meg az igenyeinknek a legmegfelelot(tehat a legnagyobbat)? Pl mintha a szgepbe vennek egy 300Wattos tapot mert ki tudja hogy 2 ev mulva mennyi minden lesz _pluszba_ a szgepben! Holott egy 180Wattos is boven eleg lenne.

Ha jol veszem ki akkor a trafot VA-ben adjak meg. Mennyibe kerul kb VA aranyaban?

Most mar tervezem az arat is. De ha lehet akkor valami jot epitsunk, ami a boltit is lepipalja! Kijelzo meg ilyen extrak az elejen nem lenyeg, de bovitheto legyen! Ha majd erzek eleg erot magamban akkor azt is hozzatudjam forrasztani!

(lehet hogy tevedek, de az a benyomasom hogy ez is olyan mint a hangfalak, megvesz az ember egy 100ezerftos Sony hangfalat, es amikor szetszedi akkor latja hogy tiszta muanyagbol van es ezert rezonal be.Meg amugy is _ULTRAKONNYU_ tehat 5 kilo sincs. Nem lehet hogy ezeket az erositoket is a markanevet adjak el igazabol nem is az erosito tulajdonsagait magat?)


csüt. okt. 24, 2002 16:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
ja sorry...elirtam..SMA:)


csüt. okt. 24, 2002 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Ibiza!

SMA

Üdv! SMA


csüt. okt. 24, 2002 16:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
SAM!

Igez ez jogos kerdes ,hogy fog e menni...de ha nem biznek benne nem lennek itt...amugy nem gyozom hangsulyozni ,hogy nem kivanok hyper erositoket fabrikalni...elso cel egy ilyen egyszeru dolog lenne...
http://www.hszk.bme.hu/~bp216/erosito/amp20w.gif
(kepen igy nez ki http://www.hszk.bme.hu/~bp216/erosito/16.jpg )
Van ennel egyszerubb is ami mono (http://www.aaroncake.net/circuits/amp1.gif)de nekem sterero kell mindenkeppen..

Nem hi-fi es egyeb celokra hanem probanak..aztan ha mar kicsit jobban menne a dolog akkor kiprobalnek mas IC-ket is ,hogy mi a hangzasbeli kulombseg kozottuk..aztan megspekelnem hangszin/hangero szabalyzokkal is a dolgot....persze ehhez tudnom kene ,hogy melyik IC hany wattos mekkora fesz kell neki...es meg az a jopar dolog ugye amibol osszeall a dolog..meg ezzel a tapos dologgal is bajban vagyok...na mind1...bajban de toretlenul...egyenlore:)


csüt. okt. 24, 2002 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Kezdjük a végén:

Egy 5+1-csatornás házimozi erősítő meglehetősen bonyolult szerkezet, még ha a legolcsóbb és legegyszerűbb IC-vel van elkészítve, akkor is.

Az árak, ahány üzlet, annyiféle, nem tudom, ki hol tudja megvenni az alkatrészeket, tehát pontos árat sem tudok mondani, az ST-gyártmányú TDA 2030(A)- kb. 400-700Ft. között lehet, csak ez lenne a jó, az "A2030"- NEM megfelelő!
Egy-egy ellenállás 5-15Ft lehet, kondenzátorok, nF-os, 10-100Ft, uF-os 20-1000Ft, gyártmánytól, kiviteltől, értéktől függően.

Kezdőknek örülök, Én is kezdtem valamikor, de a dióda vagy az IC-működését hadd ne itt kelljen elmagyarázni, nem érünk a végére karácsonyig sem. Tessék a rajzot tanulmányozni, az alkatrészeket megismerni, felismerni.

Ha Valaki rá tud szánni közel 100E-Ft-ot, az vegyen gyári készüléket, mert olyat nem lehet házilag összebarkácsolni, lásd más hozzászólásokban.

Ajánlanám, hogy el kell menni a Házimozi és HIFI-Show-ra, ez nov. 8-10-között lesz a budapesti Westend city, Hilton hoteljében, érdemes ott majd szétnézni, mi, mennyi, mekkora, hogyan szól.

A segítséget úgy gondoltam, hogy a néhány levéllel előbb közölt rajzból indulunk ki, ezt kell lerajzolni, kinyomtatni, hogy legyen mire írni a megjegyzéseket. Az Általam közölt változtatások szükségesek ahhoz, hogy megfelelő legyen a kész erősítő.
Az összes alkatrészt egyetlen üzletben meg lehet venni, vagy utánvéttel megrendelni, az üzletek elküldik.
Mikrovill, Lomex, HQ-Nedis, RET, stb. - tessék Őket felhívni telefonon, érdeklődni.

A készüléket be is kell dobozolni, ezt a dobozt a Lomex-nél biztosan be lehet szerezni, kb. 440x100x250mm-es méret bőven elég, ebbe később lehet majd mást is beépíteni. ( szintkijelzők, aktív Mátrix 2-ről 6 csatornára, stb.)
A transzformátor már nehezebb kérdés, ha a TDA-hoz kell, az 160VA-es és 2x15V-os kell, hogy legyen, ilyet készen nem lehet venni, tekertetni kell, vagy saját magunknak kell megtekerni, vagy több kisebb trafóval kell kiváltani, ezért is írtam ilyen nagy dobozt. Nyilván, ha több kisebb trafóval megy, akkor több táp is kell.
Pl. lehet olyan trafót kapni, ami 2x15V/2x115V(230V)-ez jó, a teljesítménye pedig 60VA-es, nekünk megfelel, de ebből 3db. kell és a graetz-híd 3db, szűrő kondik 2200uF/25V-2x3db. A végfokonkénti diódás elválasztás kell, az 1000uF-os kondikkal együtt, ez jó így. Ezzel két-két végfok működik egy táp+trafóval, L+R, C+SW, LS+RS - csatornák.
Panelkészítés?
Beültetés, mérés?
Vezetékezés?
Tápkészítés?
Dobozban szerelés?
Csatlakozások kiépítése?
Felélesztése a teljes rendszernek?
Esetleges hibaelhárítás?
Érintésvédelem?!
Gondolkozzatok, fog ez menni?!
Üdv! SMA


csüt. okt. 24, 2002 14:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Na akkor ezeket felejtsd el gyorsan. LM3886T vagy LM3875, vagy TDA7294. Leírás szerinti kapcsolásban.

Ha érdekel a dolog akkor icq: 166019178 (otthoni) vagy 112389379 (munkahely) vmelyiken mindig elérsz (vagy nem).

Üdv: DDL


csüt. okt. 24, 2002 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Nem..nekem egyenlore tuti nem kellenek ilyen gepcsodak...csak sima IC-s alap cucc..leheto legegyszerubb..Ki akarok probalni jopar IC-t majd ,hogy melyik felel meg legjobban az izlesemnek..aztan onnantol kezdve mar lehet fejlesztgetni a cuccot..
Meg engem az elvi resze is erdekel...van ket IC joforman a szamukban sem ternek el pl a TDA2010 vagy a TDA2020 es megis azt mondjak ,hogy fenyevekkel rosszabban szolnak mint pl a TDA2030 amit ugye sokan ajanlanak...aztan olyan dolgok ,hogy ugye mitol fugg az erosito teljesitmenye...ugy vettem eszre az itteni hozzaszolasokbol, hogy sok koze van az IC-hez...de ezt meg nem sikerult kisilabizalnom:))

Ibiza


csüt. okt. 24, 2002 11:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Bocs, de ha 100000 forintot rászánsz egy házimozi erősítőre, akkor azért már bőven gyárit is kapcs: és ha nem értesz hozzá, minőségre biztosan nem tudsz olyat csinálni, mint egy gyári. A kinézetről meg ne is beszéljünk: no meg távirányító, stb.
Az egyik kollégám 1-2 hete vett Sony házimozi erősítőt 5x50W) kiárusításban 55e. forintért, de valamelyik Hi-Fi bolt is a múltkor kiárusított Onkyo cuccokat féláron: 60-80 között bőven lehetett válogatni...

Üdv!


csüt. okt. 24, 2002 9:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Ibiza:

En is tok kezdo vagyok. Es ugyanezert kertem nehany hozzaszolassal feljebb, hogy vilagositsanak fel enegem is!(ugyanugy mint ahogy te is szeretned;)

Az egyeduli kulonbseg, hogy en tudom mit akarok:
Egy 5.1-re kepes erositot aminek a hangja a leheto legjobb es a teljesitmenye is jo 50-100 rugo kozott.

De elmeletet en se tudom, gyakorlatom szinten nincs. Szerintem inkabb te is epits egy ilyet, mert gondolom van szgeped, meg nezel filmeket rajta...;)

Nagyon az arakat nem tudom(ezt is kerdeztem), de sztem 20 rugobol nem hozol ossze egy viszonylag jo erositot.

En csak IC-s erositokben gondolkodnek....

Dehat majd a tobbiek yol kioktatnak minket!
Sztem SMA nyugodtan untassa csak a forumot, mert en biztos hogy nem fogom unni(gondolom te sem), igy mar van 2 ember akit erdekel.

Es ugye az _ALAPOKTOL_ kezdjuk... Mindenben. Hogy _BARKI_ meg tudja csinalni.

Khiraly


csüt. okt. 24, 2002 1:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Khiraly!
Nem szemelyes jellegu..csak kicsit hosszu lenne es szamotokra borzasztoan faraszto...teljesen sult hal vagyok a dolgokhoz de erdekel a tema.Ra szeretnem szanni magam ,hogy en is krealjak egy erositot...de tenyleg olyan mertekig sotet vagyok a temahoz ,hogy el sem hiszed..de valahol el kell kezdeni..Eloszor is ott akadok el ,hogy egyaltalan milyen erositonek kezdjek neki...legalabb a beletanulasaba...Tudomasok szerint a csoves cuccok a legdragabbak..tehat az nalam el van vetve...Raadasul nem is a legegyszerubbek..Valami borzaszto egyszeru dologbol szeretnek kiindulni amit aztan probalgathatok ,hogy pontosan minek mi is a szerepe egy ilyen erositoben...IC-s erositore gondoltam...Szerintem azok a legegyszerubbek..De ,hogy milyen IC-t hasznaljak fogalmam nincs..Max abbol tudok kiindulni ,hogy itt mik hangzanak el, hogy melyek a legjobbak..De tenyleg teljesen az alapoktol szeretnem tudni ,hogy egy erosito megis mit takar magaban..minek mi a funkcioja..ha netalan erzel magadban eleg erot, hogy kicsit bevezess a rejtelmekbe akkor vagy itt keress meg vagy mondjuk icq-n (2996355) vagy ugye email-en...A cel igy elsore egy olyan erosito lenne amibol tanulhatok...tehat egyszeru legyen..lehetoleg olcso ,hogy ha **** se nyuljak magamhoz ,hogy **** az ablakon x ezer forintot..Hangzasra valami nagyon plasztikus dologra gondoltam...pasztikus es dinamikus..Teljesitmeny egyenlore teljesen mind1...Gondolom erted mire gondolok ,hogy mi a celom ezzel az egesszel..Orulnek ha segitenel vagy valaki segitene...Elore is Thx..

Ibiza


szer. okt. 23, 2002 20:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Ibiza:
Nemtom, mennyire szemelyes, de ha szakmai a kerdesed, akkor itt is feltehetned, igy legalabb mi is okulhatnank belole...

De ha magan, akkor nem szoltam.


szer. okt. 23, 2002 19:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Komolyra tokonszurom magam...nem email.hu hanem ibiza@email.com:))

ugy tunik nem aludtam eleget az ejjel:)


szer. okt. 23, 2002 15:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Ahh jovan....jofej vagyok..aszondom irjal egy mailt de ,hogy hova azt mar lehagyom..
ibiza@email.hu

thx


szer. okt. 23, 2002 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali SMA....
Kezdenem ott ,hogy teljesen hulye vagyok a temahoz de nagyon eltokelt:)) Baromira nem ertek hozza bar tanultam 1 evig a suliban de nem lett maradando...Ha tudsz ram aldozni 1-2 mailt akkor irhatnal egy levelet ,hogy valthassunk par szot..lenne kerdesem!
Thx Vega


szer. okt. 23, 2002 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Igen!
Koszonom SMA, hogy segitesz megepiteni!

DE:
Mivel kezdoknek szol, es foleg nekem(mint fokezdo!;), leirnad az erosito mibenletet?

szal egy kis elmeletet is, hogy a kezdok is jol tudjanak tajekozodni!
Ha kesz lenne akkor erdemes lenne osszefoglalni, es egy honlapra felrakni, hogy mindenkinek hasznos legyen!

Tehat en ilyen alapfogalmak tisztazasat szeretnem, mert anelkul ollyan az egesz mintha kinaiul folyna a tarsalgas, es nem tudok beleszolni.
Tehat _EN_ abszolut kezdo vagyok es minden elismeresem a profiknak, aki szinte mindenki aki ide mar beirt konyit rendesen a temahoz!;)

Tehat:
vegfok, trafo( hany mennyi kell neki), eloerosito(hol es mikor hasznaljuk), wattos teljesitmeny(tehat mennyi kell neki mekkora hangfalhoz, tehat ilyen visszonyitasi alap), es foleg arak, hogy lehessen valasztani, meg ugy az alapok! Tehat hogy barmilyen kezdo emberke erezve eleg szabadidot, es tudasvagyat belevaghasson!

Emlitetted, hogy lehet hogy a trafo a legdragabb, kb mennyi?
Egy IC (ilyen kozpoti ha jol sejtem, mint a TDA2030) menniybe van, es kb hany kell bele.)

Szal hogy lehessen tervezni arban, es jo kompromiszimumot talalni.
En alapjaban veve olyan minosegu erositot szeretnek, ami kitart legalabb 10 evig. Tehat ha beruhazok, akkor jot szeretnek. Persze penztarcahoz merten! En kb 50-100 ezer forint kozott gondolkodok. Tehat ezert szeretnek felvilagositast!

Remelem nem neztek le hogy kezdo vagyok.(cserebe barkit kioktatok linuxbol..;)

Khiraly


szer. okt. 23, 2002 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves sse és Többiek!

Igen, az a rajz jó, némi módosítással:

C1=10uF/63V
C5=47uF/63V
R1-R2= 33k 1%
R3= 1k 1%
R4= 1W-os!
C2,C6= 1000uF/25V !
BY399 dióda, 2db. a tápbemeneti pontokra kötve, sorosan, polaritáshelyesen! Ezeken keresztül kapja az IC a tápfeszt, ezért is kell a 2db. 1000uF-os kondi.
A két soros dióda leválasztja az egyes végfokokat egymástól, tehát mindegyik végfokhoz kellenek.
A "fő"-tápegységben kell 2x2x3300uF/25V-os szűrőkondi, tegyünk mindegyikkel párhuzamosan 470nF/63V-os kerámia kondenzátort! A graetz-híd legalább 10A-es legyen.
A trafó 2x15V-os legalább 160VA-es legyen, ekkor 4 Ohm-ra kijön a 18-20W, csatornánként, vagy 8 Ohm-on 12-15W.
A táp üresjárási feszültsége kb. +-20V legyen.
Üdv! SMA


szer. okt. 23, 2002 11:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
SMA: irtad, hogy némi modositással kapcs rajzod van esetleg? én ezt találtam http://users.otenet.gr/~athsam/power_amplifier_8w.htm


kedd okt. 22, 2002 17:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
ok, TDA2020 csak egy ötlet volt egyébként nem ismerem. akkor maradjon a 2030


kedd okt. 22, 2002 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ja, egyébként néha szerencsém van, és kapok ezt-azt:
egyébként sajnos :-( semmi közöm az ilyen elektronikákhoz.

Üdv!


kedd okt. 22, 2002 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ez kb. 9-10 éve volt, sulis koromban. De akárhogy is
erőltetem az agyamat, nem tudom, hogy mi lett a Regent
erősítővel :-( Már többször gondolkodtam rajta pedig.
Biztos, hogy valamire elcseréltem: de hogy mire?!

Egyébként most kilátásban van egy láda kibelezett csöves
BEAG, nem tudom, hogy milyen állapotban lehetnek: az egyik
kollégámnak volt otthon, pontosabban a faterjának: de azt
mondta, hogy lehet, hogy már leadta ócskavasnak, mert jó
nehéz vol :-O Pedig ha más miatt nem is, a trafók meg a
dobozok miatt biztosan kár lenne értük :-( Majd kiderül,
megvannak-e még.

Üdv!


kedd okt. 22, 2002 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves vasti!

Ha tudsz még ilyen üzletet, írd meg, Engem is érdekel ilyen buli!
Üdv! SMA


kedd okt. 22, 2002 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
A TDA2020-ról nekem is van véleményem ;-)) Volt egy kis RFT erősítőm 8olyan kicsi, mint az Orion "mini HiFi" cuccai ;-), abban is ilyen volt. Torzított is rendesen, elég ronda hangja volt szerintem. Meg el is durrant rövid úton, pedig szinte új állapotban volt, amikor szereztem, meg nem is különösebben durvultam vele... Úgy gondoltam, hogy nem is érdemes megjavítani, pedig fillérekbe került volna. Elcseréltem hibásan egy jó csöves, 50W-os, 4 csatornás keverős Regent fűtőtestre ;-))

Üdv!


kedd okt. 22, 2002 16:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Amit kifejezetten undorítónak tartok : Azt mondták, hogy a csöves erősítő szebben szól, ezért én is ezt mondom... Kérek mmindenkit, hogy csak azután ítéljen, hogy volt alkalma egy adott rendszerben összehasonlítani erősítőket. Mindenki döntse el magának, mi a jobb neki, melyik tetszik neki jobban.
Attól, hogy csöves még nem biztos hogy jobb is.


kedd okt. 22, 2002 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves sse és Többiek!

NEM!
A TDA2020 az egy gyalázatos hangú IC, a szerelése is nehézkes, gerjedékeny, instabil, elavult, stb.
Akkor már inkább a TDA2040, ez a 2030-nak egy "javított" változata, mindkettő 5-lábú tokban, egyszerűen szerelhető, jó minőségű IC.
Ha nagyobb teljesítmény kell, akkor az STK-IC-k ( DUAL ) jöhetnek szóba, vagy az LM3886, de ezek lényegesen drágábbak, bonyolultabb felépítésűek, az erősítőjükhöz is több alkatrész kell.
Számoljunk:
Ha csatornánként elég a 12W, az 6-csatorna esetén, 72W-kimenő teljesítményt jelent. A tápnak, 50%-os hatásfokkal számolva, 144W-nak kell lennie, tehát egy 160VA-es trafó kell hozzá, ez még elfogadható áron beszerezhető.
Ha 60W-ot akarunk csatornánként, akkor az 360W-kimenő és a táp hozzá kb. 720VA-es trafóval oldható meg, ez szerintem nem járható. Pesszimistán számoltam, de ha az elvi hatásfok szerint nézzük, akkor is a 60W-hoz, csatornánként kb. 85W bemenőteljesítmény kell, tehát, optimistán számolva sem ússzuk meg 510VA-es trafó alatt. Ez a trafó a legdrágább az egészben.
Üdv! SMA


kedd okt. 22, 2002 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
TDA2020 nem lenne jobb? mégiscsak 20W és csak kb 100ftal drágább.


kedd okt. 22, 2002 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
engem érdekel, én is gondolkoztam egy 6 csatornás erösitön csak én 60W ickkel, csak ahhoz a táp meg az ICk drágák lennének. egyébként lehet olyan sztali DVDt kapni amin kivannak vezetve vonal szinten az analog jelek, ahhoz is jo.


kedd okt. 22, 2002 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Khiraly és Többiek!

Legolcsóbban, legegyszerűbben IC-vel lehet ezt az erősítőt megépíteni.
Én is kacérkodom a gondolattal, hogy építek egy ilyet, hogy a számítógép üzletben, ahol néha besegítek, legyen egy ilyen, próbára.
Nem olyan egyszerű a tápellátása, de megoldható, nem trafó kérdése, inkább az, hogy az egyes végfokok egymásra is hatnak, tehát el kell választani őket.
A végfokokhoz nem tudom, lehet-e készen venni valahol a nyák-lemezét, mert akkor nem nekünk kell megcsinálni.
A TDA 2030-as végfokról lenne szó, némi módosítással.
( Ne kritizáld, ennyiért nincs párja! A hangja sem olyan rossz, nagyon sok TV-ben ezt használják ma! )
Lehet 4, vagy 8 Ohm-ra is használni, igaz kettős-táp kell neki. 6x12W-ot szólna, ez egy lakószobában bőven elég, csatornánként.

Ha érdekel Titeket, végigmehetünk a megépítésén.
Üdv! SMA


kedd okt. 22, 2002 13:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Kedves SMA es a tobbiek! ;)

Meg nem olvastam vegig az osszes hozzaszolast, de azon vagyok.
Leirnam, hogy en milyen erositot szeretnek:

5.1-es zenet meg tudjon hajtani. Ennyi a kovetelemeny.
Teljesitmeny/ar legyen a leszimpatikusabb.


Sztem egy csomo ember van ugy, hogy penztarcaja/fule nem engedheti meg, hogy boltbol vegyen erositot, es ugyanakkor szgepen filmet akar nezni es zenet akar hallgatni.

tehat most mar erositot ha vennek, akkor biztos, hogy 5.1-re kepes erositot vennek. De szeretnek egyet olcson osszehozni. Asszem ertheto voltam.(szgep hangkartya adott, sb live5.1!, ezt leheet hogy _majd_ ha igenyeim nonek akkor lecserelem...;)

Kezdo vagyok, de elolvasok minden doksit ami szukseges, meg egy ilyen SMA projektnek orulnek, hogy vegigvezetne az egyes lepeseken..;)

Nem tudom hol tart a csoves-projekt, de olvasom lelkesen.

Khiraly


hétf. okt. 21, 2002 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Laci!

Talán (valószínűleg ;-) érdekel a végfok, főleg, ha eredeti
tranyókkal van! Magánban felvehetnénk a kapcsolatot!

vasti@freemail.hu

Egyébként a "beépített loudness" az előerősítőben, vagy a
végfokban van? Mert gondolkodtam már rajta, hogy kihagyom az
előerősítőt, és a hangerő potin keresztül direktben a
végdokra küldöm a jelet. De idő hiányában még nem
próbáltam... Mondjuk ha a végfok átvitele ennyire nem
lineáris, akkor még jól is jön a hangszínszabályozó: még
jobban el lehet cseszni az átviteli görbét ;-))

Üdv!


pén. okt. 18, 2002 18:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Orister etősítő egy jóhangu erősítő csak ne hagyd ki a játékból a beépített loudnest ami ennél az erősítőnél egész jól sikerült. Nekem megvannak a végfok panelok /akinek kell odaadom a kettőt 1500 ért/. Teszteltem őket és nem rosszhanguak. Kellemes hangja van nem kell szégyenkeznie, a mai erősitők zömét lepipálja.


pén. okt. 18, 2002 17:36
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Vasati: A tapot erdemes egy kicsit megizmositani, en egy Denon-PMA320-ba raktam meg plusz 47000 mikrot es hatarozottan javitott rajta. Nem fulnak be a melyek. Az a baj, hogy ujabban sporolnak a trafoval (is).

Van egy kapcs rajzom egy PWM erositorol, ha atdobnam valakinek rapillantanatok. Kivancsi vagyok a velemenyetekre, nagy hulyeseg-e az elgondolas.


pén. okt. 18, 2002 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Tudom, hogy a teljesítmény nem sokat számít: normális
hangerőn hallgatva a zenét, még a nagyon dinamikus részek is
beleférnek szerintem a 10W-ba ;-) De lehet, hogy kevesebbe
is, meg hát biztosan a zenétől is függ...

Az Orister egyébként nem csak nem szép, de az előerősítőjét
néhány CD túlvezérli (nem ilyen jelszintre tervezték)
Tültöttem le már hozzá valahonnét mod-ot, de nem építettem
át. Meg aztán: a potik elékké kh-sak benne, bekapcsoláskor
nagyot szólnak a mélyek, úgyhogy azért nem vagyok teljesen
nyugodt vele: félek, hogy kinyírja a hangfalakat...

De a dologhoz hozzá tartozik még az is, hogy eléggé más
hangja van a két erősítőnek. Tehát azon kívül, hogy
dinamikusabb, elevenebb az Orion, a Denon is szépen szól:
csak máshogy...

Üdv!


pén. okt. 18, 2002 9:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
A watt nem számít. Egy régi BEAG ECL82-es (2x3W !) erősítőt volt alkalmam hallgatni, hát az nagyot tudott szólni, cak a beszáradt elkókat kellett kicserélnem. Lehet, hogy csak valami nüanszon múlok a különbség, pl. tápelkók, csatolókondik, belső kábelezés, vagy akármi más. Gondolom, most szeretnéd a Denon hangját az Oristeréhez közelíteni, hogy szép is legyen, jó is legyen.


pén. okt. 18, 2002 9:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Bocs, hogy a csövessé alakult topicba beledumálok tranzisztoros dolgokkal, de:
Tegnap hazavittem a jóöreg Orister 1015 erősítőmet, és összehasonlítottam a nem túl öreg Denon PMA280 erősítőmel, gondoltam, nevetek egy jót... (már régóta terveztem, csak lusta voltam cipelni) Hát, nem nevettem, hanem majdnem sírtam: ugyanis elég hamar azt kezdtem érezni, ugyan a Denon ugyan sokkal szebb, de mintha az Orister jobban szólna?! A mélyek egyértelműen jobbak voltak, a Sztereó magazinos teszt CD-nél a szinuszos mérőjel mélyebbről indult, és zenén is pl. az üstdobok dinamikusabbak voltak. A hangszerek hangja is nagyon életszerű volt, és szerintem részletezőbben szól az öreg orion, mint a Denon... Meg "vidámabban" szóltak pl. a pengetős hangszerek. (a mély és magas hangszínszabályozót kb. -3dB -4dB-ig le kellett húznom, akkor éreztem úgy, hogy nagyjából egyenletes az átvitele ;-) Addig eléggé döngött-csilingelt)

Szerintetek ez természetes jelenség, mármint hogy a mai erőlködők ebben az árkategóriában bóvlik? Vagy a Denon erősítőmben lehet valami meghalva?! Bár az hozzá tartozik a dologhoz, hogy az Orister 2x15W, a Denon 2x80 (4 ohmon), de az Oristernek bikább tápja van szerintem, nagyobb trafóval, nagyobb Graetz híddal...

Üdv!


pén. okt. 18, 2002 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
-----------------------------------------------------------------
Szeretné, hogy mi fizessünk Ön helyett a benzinkútnál?
Kattintson ide, hogy részt vehessen autós nyereményjátékunkon:
http://www.egyperc.hu/nyeremenyjatek/au ... hp?from=67 -----------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------
Szeretné, hogy mi fizessünk Ön helyett a benzinkútnál?
Kattintson ide, hogy részt vehessen autós nyereményjátékunkon:
http://www.egyperc.hu/nyeremenyjatek/au ... hp?from=67 -----------------------------------------------------------------
Én egy boldog APX-100-as tulaja vagyok, és tanusíthatom,
hogy a végfok k**va szépen szól. Van 2 gyári illesztő trfóm.
4-8-16 ohm,12-25-50-100W-os beosztással.
6000forint ráfordításával totál feújítottam, és én azt
mondom, hogy ez egy "agyonverhetetlen" végfok.(2db PL519).
A gyári PL509-el zeneileg 140W-ot szól, de PL519-el 160-170
körül mozog. Így a 140-et szinuszosan adja le.
ÉS NEM CSAK SZŰK TARTOMÁNYBAN!!! Bár ez a trafó minőségétől
függ. Ha kell valakinek 45 ropiért odaadom.
-----------------------------------------------------------------
Minden, amit a digitális fényképezőgépekről tudni érdemes >>
http://digitcam.terminal.hu
-----------------------------------------------------------------



--
Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu




-----------------------------------------------------------------
Minden, amit a digitális fényképezőgépekről tudni érdemes >>
http://digitcam.terminal.hu
-----------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------
Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu


szomb. okt. 12, 2002 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves watt!

Megnézném, de hol, milyen cím alatt?!
Esetleg a uPC 1225-ös a nagy BD-kel? ( 120W? )
Igen az bibis.
A visszacsatolásból a testre-húzó 56k- ellenállást ki kell venni.
Ha megoldható, akkor az IC 5-ös lábára ( invertáló bemenete ) egy kis ellen-egyenfeszt kell juttatni, egy ellenállás-osztó+helipot és soros 100kOhm-on keresztül, amivel ez az egyenfesz-hiba "kikompenzálható"( a helitrimmerrel ), a + és - tápokból!
Ha jobb megoldás kell, akkor a DC-szervo áramkört javaslom, ezt akár a Rádiótechnika 93/8-as számából ki lehet "lesni".
Esetleg a uPC-adatlapján nincs erre megoldás?!
Üdv! SMA


pén. okt. 11, 2002 15:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves watt!

Megnézném, de hol, milyen cím alatt?!
Esetleg a uPC 1225-ös a nagy BD-kel? ( 120W? )
Igen az bibis.
A visszacsatolásból a testre-húzó 56k- ellenállást ki kel venni.
Ha megoldható, akkor az IC 5-ös lábára ( invertáló bemenete ) egy kis ellen-egyenfeszt kell juttatni, egy ellenállás-osztó+helipot és soros 100kOhm-on keresztül, amivel ez az egyenfesz-hiba "kikompenzálható"( a helitrimmerrel ).
Ha jobb megoldás kell, akkor a DC-szervo áramkört javaslom, ezt akár a Rádiótechnika 93/8-as számából ki lehet "lesni".
Esetleg a uPC-adatlapján nincs erre megoldás?!
Üdv! SMA


pén. okt. 11, 2002 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
szamy!
(Nem zavarsz szerintem)
Ettől még jól mennek? Mennyire hajtod őket(ohm) és milyen tápról? (Csak a statisztikába szeretném bevinni). Neked hogy tetszik a hangja? (Hogy legyen még egy vélemény.(őszintén..!:-) Mennyit mennek?

Meg fogom mérni most már még egyszer, de úgy emlékszem, hogy nincs kimeneti egyenfesz, de lehet, hogy csak mem figyeltem oda rendesen.
Egy db tápról, vagy többről is próbáltad? Mekkora a difi a két tápfesz között?

SMA! Megnéznéd a táron a rajzot, hogy szerinted mitől lehet kint 100mV! Számít ez egyáltalán valamit, hogy kint van? (4ohm-on ez kb. 25mA és 0,0025W meddő teljesítmény.)
Üdv! watt


pén. okt. 11, 2002 9:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Watt!
A hatodik panelt építettem meg(már beszéltünk erről) de az összesen kint van az a bizonyos 110-120 mVolt.Mérd meg létszi a tiedet, azokon is?
Köszönöm ,és bocs a zavarásért!


csüt. okt. 10, 2002 8:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves watt és Többiek!

Igen, de Én maradnék az STK-nál, ezt ismerem. Egy ilyen végfok össz-anyagköltsége, panellel kb. 12.000Ft+táp+egyéb.
Az a másik árban szimpatikusnak tűnik, mit tud?!
Stabil az az áramkör? Én úgy szoktam ilyeneket mérni, hogy fél teljesítményen, négyszögjellel hajtva 100Hz-en, majd 10kHz-en, mennyire melegszik, gerjed-e, vagy már repül az egész?!
Ha bírja, akkor véglegesítem csak.
Üdv! SMA


kedd okt. 08, 2002 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Az STK IC 6465.50Ft+áfa a HQVideo-nál.
Szerintem drága és nagy helyet foglal, ezért nem ezt választottam.
A uPC1225 680Ft+áfa körül van és kell hozzá még 4db BD. 4ohm-on +-45V-al 200W ez is. (Függetlenül attól, hogy az IC adatlapja 30W-os meghajtónak mondja, két éve sokat dolgozott már.) A rajzokat és a nyákot a táron a kapcsolások oldalon meg lehet találni(funkybeat oldalán). http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/kapcsrajzok/

Üdv! watt


kedd okt. 08, 2002 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Robee és Többiek!

Az alsó frekire nem kell szűrő, maga a hangszóró úgyis korlátozza eleve az alsó határfrekvenciát.
Jobb hangszóróval 50W-is elég, házimozihoz.
Erősítőben kb. 500Ft/W-árral lehet kalkulálni, monóban, persze.
Javasolnék STK4050V-IC-vel végfokot, ez 200W-ot tud 8 Ohm-ra, megbízható, egyszerű. Érdemes 3HE-magas "Rack"-dobozba építeni úgy, hogy szinte az egész hátlap jó nagy hűtőbordával legyen "burkolva", a be és kimenetnek nem kell sok hely. Esetleg a hűtés úgy is megoldható, hogy az előlapon és a hátlapon is, egyvonalban kivágunk kb. 8cm-es kerek lyukakat, belülre vízszintes bordázatú, legalább 20cm-hosszú hűtőbordát teszünk úgy, hogy egy-vagy két 8cm-es ventillátorral "átfújatjuk" a levegőt a bordázaton. Talán ez utóbbi a jobb megoldás. Ekkora teljesítményű végfok nem olcsó és nem lehet "összedobni" egy hétvégén.
Üdv! SMA


kedd okt. 08, 2002 8:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Az egyik csatornára....

Üdv: DDL


kedd okt. 08, 2002 7:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Kedves Robee
Ennyi pénzből kijön a trafó meg a hűtőborda...talán.


hétf. okt. 07, 2002 21:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hi!

Tudna valaki nekem segíteni erősítő ügyben?
Arról lenne szó, hogy vennék két db Somogyi SBX 30cm-es kevlárt szubládába. Ide kellene egy 200W-os vagy 2 X 100 W-os erősítő hangerőszabályozóval, 28 és 38 Hz körül egy-egy kiemeléssel valamint 20hz-es felüláteresztő és 80-150 Hz es aluláteresztő szűrővel. Tud valaki ilyet csinálni? Lehet valamilyen boltban kapni? Minőségétől függően kb 15-20000 Ft-ot adnék.

Ha tudtok leírást én magam is megpróbálkoznék az építésével.


hétf. okt. 07, 2002 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves stol és Többiek!

Egyetértünk, de inkább írnád úgy, hogy nagyon szépen szól, mert a másik jelződből inkább egy "görbe"-átvitelre gondol az ember.

Ha már a csöveseknél járunk, Engem érdekelne egy AE211-es, sztereó BEAG erősítő, eredeti állapotában, igaz, ezt már máshol is és többször is írtam, de hátha.
Üdv! SMA


vas. okt. 06, 2002 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
-----------------------------------------------------------------
Szeretné, hogy mi fizessünk Ön helyett a benzinkútnál?
Kattintson ide, hogy részt vehessen autós nyereményjátékunkon:
http://www.egyperc.hu/nyeremenyjatek/au ... hp?from=67 -----------------------------------------------------------------
Én egy boldog APX-100-as tulaja vagyok, és tanusíthatom,
hogy a végfok k**va szépen szól. Van 2 gyári illesztő trfóm.
4-8-16 ohm,12-25-50-100W-os beosztással.
6000forint ráfordításával totál feújítottam, és én azt
mondom, hogy ez egy "agyonverhetetlen" végfok.(2db PL519).
A gyári PL509-el zeneileg 140W-ot szól, de PL519-el 160-170
körül mozog. Így a 140-et szinuszosan adja le.
ÉS NEM CSAK SZŰK TARTOMÁNYBAN!!! Bár ez a trafó minőségétől
függ. Ha kell valakinek 45 ropiért odaadom.
-----------------------------------------------------------------
Minden, amit a digitális fényképezőgépekről tudni érdemes >>
http://digitcam.terminal.hu
-----------------------------------------------------------------



--
Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu


vas. okt. 06, 2002 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves stol és Többiek!

Úgy látszik, valahonnan sok APX100-as erősítő jutott Többeknek a birtokába.
Jó végfok, valóban. Azt a bizonyos 140W-ot, tudja, kb.100Hz-10kHz-ig, szép tőle!
Valamikor, régen, jónéhány "Autós-Moziban" működött ilyen végfok, tényleg jobb volt, mint az utóda, az APT100. Ez sokszor "elszállt", gerjedt, meg nem szólt szépen. A javítása pedig egy rémálom volt, marékszám kellett cserélni az alkatrészeket, egy-egy javítás során.
Üdv! SMA


vas. okt. 06, 2002 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Én egy boldog APX-100-as tulaja vagyok, és tanusíthatom,
hogy a végfok k**va szépen szól. Van 2 gyári illesztő trfóm.
4-8-16 ohm,12-25-50-100W-os beosztással.
6000forint ráfordításával totál feújítottam, és én azt
mondom, hogy ez egy "agyonverhetetlen" végfok.(2db PL519).
A gyári PL509-el zeneileg 140W-ot szól, de PL519-el 160-170
körül mozog. Így a 140-et szinuszosan adja le.
ÉS NEM CSAK SZŰK TARTOMÁNYBAN!!! Bár ez a trafó minőségétől
függ. Ha kell valakinek 45 ropiért odaadom.


szomb. okt. 05, 2002 16:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség