Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 2:23



Hozzászólás a témához  [ 4305 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 87  Következő
Minõségi erõsítõ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
tanulo2 írta:
Ha k***a jó lesz,akkor majd megírom hogy ****,és senki nem fogja megépíteni,legfeljebb kicsit sajnálni fog :D ,vagy méginkább egy jót röhög :lol: !
Ha meg tényleg **** lesz akkor megírom hogy k***a jó,és akkor aki megépíti annak úgy kell :) !
Hogy én mekkora geczi vagyok....



Meglehet nézni a meghajtás rajzát valahol? A topicodban nem láttam, vagy nincs is fenn?
Hallottam már viszonylag jó OTL-t, de még az is törpének, és mononak tünt.
Eddig egy rajzot láttam, ami érdekes is volt, a többi amit láttam, hagyományos, semmi érdemlegest, és értelmest nem tartalmazott.


szer. márc. 28, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
thx :)


szer. márc. 28, 2007 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Majd lerajzolom az egészet és elküldöm pagrusnak, ő majd felrakja nagyobb felbontásban, hogy látsszanak az alkatrészértékek. Az én programommal ezt nem lehet eljátszani.

Ma nem érek rá, mert egy 40 tranzisztoros RIAA-t ültetek be éppen.


szer. márc. 28, 2007 14:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Esetleg egybe rajzolva a végfokkal fel tudnál tenni egy rajzot? Vagy a két kapcsolást egymás után kell kötni és kész? Felkeltette a figyelmemet. Érdemes lenne összehasonlítani egy Hi-Fi őrült cimborám erősítőjével, ő kihallja-e belőle, hogy jobb?


szer. márc. 28, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Hát én a legígéretesebb kapcsolsomról is megírtam, hogy nem vált be, de ami jó lett, már ne haragudjon meg senki arról megírom, hogy jó lett, bár te valószínűleg ezt nem hiszed el róla, de aki igen az építse meg. Az OTL ednél kicsit alacsonyabb a költsége és ez már szól, nem is rosszul :D !


szer. márc. 28, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
Ha k***a jó lesz,akkor majd megírom hogy ****,és senki nem fogja megépíteni,legfeljebb kicsit sajnálni fog :D ,vagy méginkább egy jót röhög :lol: !
Ha meg tényleg **** lesz akkor megírom hogy k***a jó,és akkor aki megépíti annak úgy kell :) !
Hogy én mekkora geczi vagyok....


szer. márc. 28, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
"Nagyon nem kell titkolnom semmit,mert ha kitűnő lesz is a végeredmény,senki nem tudja és nem is akarná reprodukálni."


Micsoda???????????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Azért egy **** próbanyákont pillanatok alatt össze lehet dobni, töredék költségen és azonnal ki lehet élezni rajta az erősítőt. Az elkészültet pedig már .....


Egyépként én mielőtt megépítek egy erősítőt mindig csinálok egy próbapanelt amin akár 4-5 verzót is azonnal meg lehet hallgatni/összehasonlíani. Így a meghallgaás alatt lehet kísérletezni és a legjobb hangot nyújtó változat kerül megépítésre.

Ha nem így csinálod te is nagyon nagy a valószínűsége, hogy nagyon nagy csalódásban lesz részed. Nagyon ritka, hogy egy erősítő a megtervezés után megépítve azonnal a világ legjobb erősítője lesz!


szer. márc. 28, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
KD mester!
A hifiben semmire sincs garancia,lutri,vagy inkább rulett.Az én esetem azért sajátos,mert annyira összetett már a tápegység is,hogy lehetetlen találomra összeeszkábálni.Próbapanelt sem igazán éri meg csinálni,mert akkor már tervezek neki egy nyákot és azon próbálom ki.
Lehet hogy egy rakás ürülék lesz,de sose tudom meg ha nem teszek semmit az ügyben.
Küzdj és bízva bízzál!
Vagy kapáld a kertedet,ill. a többi okosság.
Nem hinném hogy neked is külön topic kellene,bár elég termékeny az elméd szerencsére!Nekem csak azért van topicom,mert az otl az egy külön világ és ilyet itt még nem csináltak.Nagyon nem kell titkolnom semmit,mert ha kitűnő lesz is a végeredmény,senki nem tudja és nem is akarná reprodukálni.


szer. márc. 28, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Csak nehogy te is ugy járj mint én! Teljesen komplett, kész erősítő meghallgatása után olyan lesujtó eredmény, hogy minden kedved elmegy a dologtól.

Ezért kell egy sima monó próbapanelt elkészíteni, mielőtt az új csúcs high end erősítődbe százezreket befektetnél, mert hatalmas lehet utána a ráb××ás.

Egyébként az OTL sem garancia semmire.

Ja most én is nyissak saját topicot az erősítőmnek, hogy aki nem akar szörnyűlködni rajta, annak ne kelljen ilyen **** látnia?????


szer. márc. 28, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
KD mester!
Ne akadjál ki,csak arra hívtam fel a figyelmed,hogy a non plusz ultrák után már nehéz lesz fokozni a felső fokot.
A terveim majd szép lassan megvalósulnak,ez időigényes dolog.Persze vannak tervek amiket elvet az ember,szerintem ez normális menete a dolgoknak.
Az otl-t csak az nézi meg aki akarja,akit nem érdekel amit csinálok,az nem nyitja meg azt a topicot.
Ne vedd kritikának amit írtam,örülök hogy gyorsan tudsz beszámolni az eredményekről.Nekem ehhez több idő kell,mert az én elgondolásom enyhén szólva összetettebb mint 3tranzisztort összekötni egy próbanyákon.


szer. márc. 28, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
tanuló2!

Ha nem vetted volna észre: a sok pozitív jelző között ott van sok negatív is. Ami sz×r az sz×r, ami jó az jó. Meghallgattam az erősítőket és leírtam melyik lett egy rakás ×××× és melyik lett igenis nagyon jó!
Én legalbb meg is csinálok valamit és nem a soha meg nem valósuló terveimet rakom fel ide!!! :twisted:


Ami pedig jó lett, hát hagy írjam már le ide, hogy mi alapján.


szer. márc. 28, 2007 12:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
tanulo2 írta:
....
KD mester... Sokszor nem igazán lehet tudni hogy éppen mire vonatkoznak a megállapításaid,melyik tervedre.....

Igen, rendes kis káosz kezd kialakulni. KD mester, szerintem nyiss például egy blogot a freeblog.hu -n, legyen valami kis weboldalad. Az én webterületemen is van hely még egy html fájlnak, a képeid már úgy is ott vannak :)


szer. márc. 28, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
KD mester!
Szerintem akki már annyira "odaát" van,hogy a maga elé mormolt mantráit már ő sem érti!
Sokszor nem igazán lehet tudni hogy éppen mire vonatkoznak a megállapításaid,melyik tervedre.Bánj csínján a pozitív jelzőkkel,mert kifogysz belőlük,másfelől pedig hitelteleníti a minősítéseidet ha túl gyakran használod őket.


szer. márc. 28, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Jut eszembe: Sallay előerősítője szerintetek milyen? Szerintem már néhányan gondolják. Hát igen, abban sincs sok meglepetés.


kedd márc. 27, 2007 22:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Ez mégis hol jön létre a rajzon?

Az áramtükörnél? Vagy a két erősítő fokozat között?


Egyébként bármilyen hihetetlen, ez a műveleti erősítő jellegű **** bizony a 100valahány erősítőm közül a leges legjobbak egyike. Mármint a hangjára célzok. A mérhető paraméterek tekintetében is ugyanezt mondhatnám el.


kedd márc. 27, 2007 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Ha az erősítést ugy oldod meg, egy, kettő, vagy tetszőleges fokozat esetén, hogy se ellen, se együttcsatolás nem valósul meg, mégis szabályozza önmagát, tetszöleges mértékben (relatív), az számít önfolytásnak nálam.


kedd márc. 27, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Mégis mondtál valamit, céloztál valamire, hogy másképp kellene csinálnom valamit. A önfolytással! Mi volt az?????????????????????????????????????????????????????????????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


kedd márc. 27, 2007 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Ismerted a fatert? :)
Tulajdonképpen nincs mit elárulnom, semmit nem tudok. Ezt viszont határozottan, biztosan tudom!
És még ráadásul felejtek is, ahogy észreveszem.


kedd márc. 27, 2007 22:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Nem a 20 tranzisztoros dologról írtam ezt, annak egészen jó hangja volt. A sallai erősítőjébe "beleszőtt" egyszerűsített verzió volt egy ilyen steril hangú valami, de a másik is ezt a hangzásképet mutatja, hiába tök más alkatrészek vannak benne. Ez a kapcsolástechnika úgy tűnik tényleg kiírt minden idegesítő-zavaró anomáliát a hangból, de sajnos mást is. Az emberi hang rajta a legtökéletesebb amit idáig hallottam. Az énekhangokat nagyon természetesen adja vissza.

Le×××om az egészet, már raktam ide egy erősítőt, ami szerintem qrvára jól szól. Eőfoknak, végfoknak, D/A konverter után, RIAA korrektornak is bevált, csöves dolgokkal is simán partiban van.

A múltkor odaadtam egy ilyen sztereó blokkot valakinek, D/A utáni erősítőnek, de elmondása szerint még nem talált igazán jó előerősítőt. Felhívott és kb 5 percig folyamatosan dícsérte, hogy milyen jó a hangja és hogy az idáig használt nelson pass előfokát magasan felülmúlja.

A terét, természetes hangzását és felbontóképességét dícsrte nagyon.


kedd márc. 27, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Szerintem hiába várunk választ a zöld kerítésre, akki magával viszi a sírba a titkot. Már rentgetegszer láttam, hogy kérték töle a nagy választ, de soha senkinek sem mondta el.


(Ennél jobban nem is lehet megszívatni valakit: felkelteni az érdeklődését, majd soha nem elárulni neki semmit).

Egyszer ismertem egy TV szerelőt. Eszméletlen jó hangú erősítőt volt képes csinálni, azt állította hogy húsz év alatt rájött valamire, de azt csak a fiának fogja elárulni a halálos ágyán.

Ez már majdnem ez a szituáció.


kedd márc. 27, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KD mester írta:
Az ×××× lett. Ebben voltam egyedül biztos, hogy valami eszméletlen hangminőséget kapok, de nem úgy lett.
Az tény hogy ennek van a legtisztább hangja amit valaha hallottam és semmi idegesítő felhang sincs a hangjában. De sajnos az átviteli hibákkal együtt valami mást is kiírt a zenéből. Minden részlettel apró szösszenettel végez. Soha nem hallott steril hangja van.

Ezt a "20 tranzisztorosra" érted? Mert akkor sajnálattal hallom az auditív tapasztalatokat vele kapcsolatban. Nagyon tetszik az elve, erre én is azt mondtam volna, hogy jól kell szólnia. Szerintem ne add fel, van abban a kapcsolásban még potenciál.


kedd márc. 27, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
akki!

Azért könyörgök már itten neked, mert a zöld kerítés érdekel! Mutasd már meg, hogy mi az (szinte mindent ki lehet fejezni szavakkal).
Írhatod privátba is.

Hát most ez szégyen, de:

Igazatok van. Feladtam. Az ×××× lett. Ebben voltam egyedül biztos, hogy valami eszméletlen hangminőséget kapok, de nem úgy lett.
Az tény hogy ennek van a legtisztább hangja amit valaha hallottam és semmi idegesítő felhang sincs a hangjában. De sajnos az átviteli hibákkal együtt valami mást is kiírt a zenéből. Minden részlettel apró szösszenettel végez. Soha nem hallott steril hangja van.


kedd márc. 27, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
akki!

Miért nem mondod ki egyértelműen? Talán sajnálod az infót tőlünk, egyszerű földi halandóktól?


kedd márc. 27, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
KD mester

Bocsi, soha nem állt szándékomban félrevezetni :)
Most hiába mondanám, hogy a zöld kerítésnél fordulj balra,ha nem látod a kerítést.
Viszont kísérleteid során ha felbukkan elötted a zöld kerítés, rájössz, hogy eddig is végig közeledben volt, csak háttal álltál. :)


kedd márc. 27, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KD mester!

A "20 tranzisztoros" kapcsolást nem hallgattad most meg? Érdekelne, hogy az hogyan teljesíthet ezekhez képest.


kedd márc. 27, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
akki!

Én a te elvont megfogalmazásaidat soha sem értettem meg, most sem értem. Beleolvasgattam a topik elejébe, de nem esett le semmi. Már a múltkori "önfolytás" dolgot sem értettem és a mai napig sejtésem sincs, hogy mi lehetett vele a célod. Most már megkérdezném, hogy mi volt és most minek kellene leesnie?

(tényleg nem értek semmit még a ráklépésekről van valami elképzelésem, de a többiről nem).


kedd márc. 27, 2007 17:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Na álljunk meg egy pillanatra! Én most a szubjektív tapasztalataimat írtam le ide. Ez lett, nem pedig amit szerettem volna. Produkáltam is ide egy jó hangú vcs mentes erősítőt, nem egészen olyan lett mint ahhogy elképzeltem, de itt van. A másik, hogy lett ennél egy sokkal jobb is, igaz ez csak "félig" visszacsatolás nélküli, de qrva jó a hangja és csak ez számít. Má megin nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna, most a legegyszerűbb legtirpákabb kapcsolás vált be, illetve majdnem, mert azért a visszacsatolt TIM mentes erősítő ezt is igencsak felülmúlta, bizonyítékát adva, hogy a 0,5%-ot torzító vcs nélküli vacak is szólhat jól, és a marha nagy visszacsatolás sem mindig öli meg a hangot, tehát az ilyen high endes aranyköpések egyszerre lehetnek igazak is meg nem is.

Az eddigi többszáz meghallgatási tesztemből ez most ízelítő 4-5 volt és egy tényleg jóhangú erősítő rajza is itt van, amit egyszerűen meg lehet építeni.


kedd márc. 27, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
KD mester

Kezdek gyanakodni, hogy már te megad sem tudod mit akarsz. Ezt szűrtem le ráklépéseidből :)
Ajánlom, ha van időd, olvasd végig elejéről a topikot, hátha leesik egy tantusz.

Üdv


kedd márc. 27, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
A hármas darlingtonos kimeneti fokozatról beszéltem ami BC639/640-MJE340/350-MJL21193/21194-ből állt és nincs fennt a rjza. Saját elöfeszítése van (két utánhúzott áramgenerátorral) és igy csak két madzag kell a vezérléséhez, valamint van egy harmadik a visszacsatolásnak. Egy külön nyákon van hütőbordára szerelve, tulajdonképpen egy teljesítmény feszültségkövető. Egyből rá lehet kötni akármilyen feszültségerősítőt, csövest egy csatolókondin keresztül, tranzisztorost simán. Meg lehet rajta hallgatni mindent visszacsatolás nélkül, vagy visszacsaolva. Egy ilyen erősítőfejlesztési-kísérleti segédeszköz.


kedd márc. 27, 2007 12:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
KD mester írta:
...Ámde nem szerette, ha a végtranyók is benne voltak a visszacsatoló ágban, ilyenkor elvesztette a hang a "varázsát", az örömzenélésből egyhangúbbá csapott át a produkció.

Szia! Melyik végtranyók? Mert itt a rajzodon Q14 Q15 benne vannak, nem?


kedd márc. 27, 2007 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az ígéretemet megtartottam és csináltam pár vcs mentes erősítőt:
Az etalon integra 1 hármas darlingtonos kimeneti fokozatával teszteltem a meghajtó fokozatokat:

A legjobb hangot ez hozta, sima szimmetrikus feszültségerősítő a legegyszerűbben:

http://img150.imageshack.us/my.php?image=nfb2io0.gif

Ez a mód annak ellenéree, hogy 20× kisebb torzítást produkál rossszabb hangú:

http://img150.imageshack.us/my.php?image=nfb1az5.gif

Miután átalakítottam sima alapkapcsolsra, megjött a hang természetessége és magával ragadó valódisága, tehát a már jól megismert vcs nélküli hangzást hozta. Már megint meg próbáltam visszacsatolni oly módon, hogy két 100Kohm-os ellenállással a bemeneti fokozat emittereire visszacsatoltam és a kimeneti fokozat kollektorköri terhelőellenállás értkével változtattam a vcs nagyságát. Ugye ha ide nem rakok ellenállást és csak a két visszacsatoló 100K van terhelésként, akkor kb 20 dB a vcs nagysága. A szokásos dolog történt: minél nagyobb vcs-t kapott, annál rosszabb lett a hangja. Az ilyen áramkörök mindig ××××ul szólnak, ha visszacsatolom őket. Hát végül is maradt az alap verzíó, ez nyújtotta magasan a legjobb hangot (egyébként a Sallay meghajtófokozata (nem az integra 1-é) kicsit módosítva néhány ellenállásértéken és BD-k hejett MJE-k vannak, mert nekem ezekkel jobban szólt).

A leges leg jobb hangot a RIAA blokkja adta 100×-os feszültségerősítésre beállítva (így semmilyen előfok sem kell elé, csak egy ALPS poti):

http://img150.imageshack.us/my.php?image=nfb3sv7.gif

Az összes vcs nélkülit erényeiben verte meg a hangja, azonkívül ezeknél is sokkal hitelesebb hangot adott, igazi hangulatot adott a zenének. A hangok egészen különváltak, a ritmikája is sokkal jobb, jóval dinamikusabb is, a zenészek is "pörgősebben játszottak", mintha fel lett volna gyorsítva a felvétel. Ennek nagyon zenei, nagyon élvezhető hangja van. Igazi, a zenének megfelelő hangulatot csinált, minden zenére kiváló volt (a vcs mentes akkusztikus, illetve komolyzenén hozta a igazán amit kell), hatalmas tere volt jó mélyekkel és a zene nem a hangsugárzókból szólt, lehetett hallani ahhogy az egyik dob kicsit hátrébb van, az egyik énekes ényhén oldalra és picit magasabb is stb. Ámde nem szerette, ha a végtranyók is benne voltak a visszacsatoló ágban, ilyenkor elvesztette a hang a "varázsát", az örömzenélésből egyhangúbbá csapott át a produkció.


kedd márc. 27, 2007 11:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
KD mester írta:
Ez egy TIM-es erősítő bemeneti fokozatának árama (a differenciálerősítő kollektorárama), tökig kivezérelve lassítatlan négyszöggel:

http://img405.imageshack.us/my.php?image=foslp6.gif

Ez pedig egy jó erősítő: (szintén tökig kivezérelve lassítatlan négyszöggel)

http://img266.imageshack.us/my.php?image=joih2.gif




http://diyaudio.barjak.net/fono/phono1-a.gif
http://diyaudio.barjak.net/fono/phono1-b.gif
.
http://img81.imageshack.us/my.php?image=phono1zv5.gif

http://img132.imageshack.us/my.php?image=jeac4.gif
.
Na Ilyen alakúnak kell lennie a kimeneti négyszögjelnek, ne "trapézjel" legyen.:
http://img132.imageshack.us/my.php?image=je2vr8.gif
.
http://img132.imageshack.us/my.php?image=je3lr7.gif


csüt. márc. 22, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
KD mester írta:
Általános vélemény az ökör high-endesek körében, hogy az ilyen roppant kis torzítású dolgok ××××ul szólnak.

Hát sajna van némi alapja a dolognak, mert a kis torzítást marha nagy negatív visszacsatolással érik el. A magas visszcsatolás sajnálatos következménye az, hogy ha az erősítőt valami magas frekis jel v. zavar éri, akkor a hurok fázistolásának következtében a visszacsatolt jel nem jelenik meg azonnal kellő amplitudóval a bemeneten (valamilyen magas frekin ígyis-úgyis csökken az erősítő erősítése, ezért a freki növelésével csökken a visszacsatolt jel amplitudója).

Példa: Ha a visszacsatolt erősítő bemenetére lassítatlan négyszögjelet adunk, akkor az első időpillanatokban a visszacsatolt jel nem jelenik meg (kellő amplitúdóval) ezért a négyszögjel fel(le)futó éle teljes amplitúdóval rákerül a bemenetre, így a szegény bemeneti fokozatunk (pl:dif erősítő) átmegy "komparátorba", túlvezérlődik és maximális kimeneti áramát is rákapcsolja a következő fokozatra (pl: miller integrátor), hogy követni tudja az erősítő a kimenetével a gyors jelet, de ez sajna nem megy.

Hiába minden jó szándéka, de ezzel hogy utolso tartalék uA-jét is bevetette több kárt okoz a kimeneti jelben mint hasznot.

A kimeneti felfutó él líneálisan emelkedik a belső kondenzátor állandó árammal való töltése miatt, az ezen idő alatt történő jelváltozások elvesznek.

A jó erősítő nem ilyen. Minden fokozata kellően jól van megméretezve, így ha a négyszögjel teljes felfutó éle megjelenik a bemenetén, akkor is marad árama minden fokozatának, soha nem határolódik a jelemelkedési sebessége (éppen ezért nincs is meghatározható jelemelkedési sebessége), így kisjelű és a nagyjelű sávszélessége megegyezik, a bemenetére adott színuszjel frekijét növelve a kimenetén csak az amplitudó csökken, de soha nem "háromszögesedik" be a színuszjel, mindig színuszjel marad, míg el nem tűnik a nullvonalban.

A ×××× erősítő négyszögjele is lehet szemre nagyon szép, a szkópon nem látszik, hogy a fel vagy lefutó él líneális (TIM-es erősítő: líneális fel-le futó él, vagyis "trapézos" négyszögjel) v. exponenciális (mint egy ellenálláson keresztül töltött kondenzátor), ami jó.

Az előbb említetteket figyelembe vételező tervezés esetén soha nem lesz TIM, még bemeneti szürő nélkül sem, az erősítő gyors lehet, a visszacsatolás nagyon nagy lehet, a hangminőség pedig nagyon jó.


csüt. márc. 22, 2007 13:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Gyorsabban működő visszacsatoló hurok, nagyobb visszacsatolás magas frekvenciákon. A jel emelkedési sebesség határolódása rövidebb ideig tart.


csüt. márc. 22, 2007 13:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Na ma kipróbáltam mindenféle megoldást.

A "rendes 2 sekunderes trafóval is van búgás, és szkókon is látni szépen a jelet, ha agyonpufferelem akkor jobb, de jal és hang is van még, csak kisebb.

Kipróbáltam 2 trafóval is.
-csak simán sorbakötve, majd egyenirányítva
-vagy egyenirányítva, pufferelve, majd sorbakötve.

Mindkettő esetben működik, és pont olyan mint "rendes" trafóval.

Nem tudom mitévő legyek.


csüt. márc. 22, 2007 13:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 19, 2006 11:25
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
A nagyobb sávszélű erősítőknek nagyobb a felfutási élmeredeksége, ami erősen befolyásolja a hangképet. Egy hirtelen fortisszimónál nem mindegy, hogy a jel szalad előre és az erősítő csak kullog utána! :):):)
A másik a felharmónikus tartalom.
A stúdiókban 15-16 kilohertzen limitálják az átvitelt, technikai okokból (a régi analóg technikánál) De attól még vannak felharmónikusok és különbségi jelek is. Az egyik 16 kHz fölé esik, a másik 20 Hz alá.
Ha bármelyik hiányzik, nem teljes az élmény.
Mélyátviteli próbára meg kell hallgatni egy jó Templomi orgona felvételt. A legszuperebb és legmélyebbre menő mélyhangok vannak benne.
Egy jó akusztokus orgona legmélyebb hangja 10 Hz alatt van.


csüt. márc. 22, 2007 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Hajrá!

Engem érdekel, hogy mi jár együtt a gyorsabb erősítővel!
Meg ha elkészül etalon-gyalázó terved, feltéve, hogy tényleg lowcost sztem meg is építem, és így szerény lehetőségeim alapján el fogom tudni dönteni, (FONTOS: meghallgatás alapján) szerintem szubjektíve melyik a jobb:)!
üdv.


csüt. márc. 22, 2007 9:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
He He. Most azt kéne mondanom, hogy de. Ha csak a sávszélességet nézzük akkor de.

Csakhogy a gyorsabb erősítővel együtt járhat más is.


csüt. márc. 22, 2007 0:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Jaa... köszi

Ezek a privát üzenetek... egy hete vettem észre egy másik fórumon egy 3 hónapos privát üzit (de azért válaszoltam neki… biztos „örült” nekem :))

Megpróbálom holnap
A trafók 100%-ig egyformák (persze gyakorlatban nem biztos hogy 100%)


csüt. márc. 22, 2007 0:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Idézek magamtól:
"De a jelenleg általánosan elérhető legjobb minőség a cd minőség 44.1kHz-es mintavételezéssel. Ahol a legnagyobb értékelhetően mitavételezhető frekvencia 44.1 kHz fele. "
Tehát max a 44.1kHz 1/2-e.
Ezt a hozzáértők leírják, hogy miért van így.
Privátot meg küldtem.

KD Mester!

Ha 16kHz max. az ami zene esetén átjön, feldolgozásra kerül, akkor nem mindegy, hogy az erősítőnk 60 vagy 100kHz sávszéleséggel rendelkezik?


csüt. márc. 22, 2007 0:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Zawatt

A mintavételezés frekvenciája nem a hang legmagasabb frekvenciáját jelenti…

Hanem azt, hogy 1 másodperc alatt hányszor vesz mintát.
44100 HZ a CD minősége ahogy írtad (azaz 44100 szor vesz mintát 1 mp alatt).
És ezt 16 biten ábrázolja.

Érdekes… nekem 24 bites, 96KHZ-es hangkártyám van, de mégsem közelíti meg a „bakelit” lemezeim minőségét.

Jaa én a 16KHZ-et még stabilan hallom 17KHZ-et nagyobb hangerőn még épphogy, nagyobb frekvenciám nincs épp, de szerintem már nem hallanám.

Fentebbi tápos gondomra van ötletetek?


szer. márc. 21, 2007 23:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Na igyekszem valami patentúl működő, könnyen utánépíthető, etalon gyalázó high-end erősítőt is tervezni, pontosabban már megterveztem, most a tesztelés következik, ez most éppen vcs mentes lesz.


szer. márc. 21, 2007 23:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Hát én régen még a 20-at is hallottam. Ma már olyan 18-19 között kép, akarom mondani hangszakadás van.

Nem felesleges, gyakorlatilag nehéz olyan jó erősítőt előállítani, ami képtelen feljebb menni 16Khz-nél. Ez egy olyan pozitív mellékhatás, hogy az erősítők többsége simán n×100Khz teljesítmény sávszélességgel rendelkezik.

Az előbbi végfok kicsit helyesebb topológiával:

http://img452.imageshack.us/my.php?image=opampnj3.gif


szer. márc. 21, 2007 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Ok, ha lúd legyen kövér.
De itt a kapcsolás nem 16kHz-en melegszik, hanem 70kHz-en.
Kocsis analógiádnál maradva a 320-as végsebesség jobban mérhető, a 450-hez mint a 130 :)

Ezt tehát úgy értsem, hogy a 16kHz fölötti jelek átvitelének nincs értelme, csak tuning?(Én 17kHz-es jeleket biztosan hallok.)


szer. márc. 21, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Csak úgy poénból.

Az autópályán sem kell több 130-nál, mi a francnak kell olyan autót csinálni ami 450-et tud? :?:


A műveleti erősítős végfokra ez a kedvenc topológiám, hátránya, hogy csak "dual mono" tápellátás jöhet szóba. (az előbb említett problémát ugyanúgy csökkenti mint az ellenütemű feszültségkövető)

http://img252.imageshack.us/my.php?image=fetvgyy1.gif


szer. márc. 21, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
ok.
De ha normális zenében nincs 16kHz-nél magasabb frekijű jel, akkor minek 100kHz-en kínozni az erősítőt?
Vagy mire gondoltál a "magas frekiken melegszik" alatt?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zawatt szer. márc. 21, 2007 21:53-kor.



szer. márc. 21, 2007 21:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
zawatt írta:
Én a szerző oldalán azt olvastam, hogy a vf2 70-80kHz-en az erősítő elkezd melegedni. Tehát 100kHz-en nincs értelme próbálgatni.

Azt még sejtem, hogy azért kellhet a 100kHz sávszélesség, mert vannak a zenében olyan szakaszok ahol a zene által leírt görbe(idő-amplitúdó?-nem tudom) bizonyos szakaszai a
100kHz-es szinuszhullám bizonyos szakaszaival írhatóak le. Ha nem így van írjátok le, hogyan, egyszerűen.


Nem így van! Normális zenei jel nem is tartalmaz 16Khz-nél magasabb komponenseket.

Nem az volt vele a bajom, hogy a sávszélessége nem éri el a 100Khz-et, hanem, hogy ezen kapcsolástechnika sajnálatos hátránya a magas frekvenciájú vezérlőjelek hatására történő "egymásranyitás" a G-D kapacitáson keresztülfolyó áram miatt, ugyanis ennél egyrészt a gate elektróda magas lezáró ellenállást lát, valamint még a feszültségkövető fokozatra jellemző G-D kapacitás kisütését elősegítő mechanizmus sincs jelen. Ezért melegszik ha magas frekvenciájú jellel van kivezérelve.


szer. márc. 21, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Én a szerző oldalán azt olvastam, hogy a vf2 70-80kHz-en az erősítő elkezd melegedni. Tehát 100kHz-en nincs értelme próbálgatni.

Azt még sejtem, hogy azért kellhet a 100kHz sávszélesség, mert vannak a zenében olyan szakaszok ahol a zene által leírt görbe(idő-amplitúdó?-nem tudom) bizonyos szakaszai a
100kHz-es szinuszhullám bizonyos szakaszaival írhatóak le. Ha nem így van írjátok le, hogyan, egyszerűen.
De a jelenleg általánosan elérhető legjobb minőség a cd minőség 44.1kHz-es mintavételezéssel. Ahol a legnagyobb értékelhetően mitavételezhető frekvencia 44.1 kHz fele.
Az abszolút legjobb dvd audio 192kHz-en mintavételezett hangjai elméletileg még mindig a 96kHz-ig terjedő rezgéseket tudják visszadni.
Úgy érzem, hogy cd esetében közel sincs kihasználva a 100kHz sávszélesség.
Felhomályosítana valaki arról, hogy akkor, hogy is van ez a sávszélesség dolog?(úgy látom, dvd audio esetében már van értelme a 100kHz sávszélességnek)


szer. márc. 21, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Jut eszembe:

Mennyi is ezeknek az IRF feteknek a hőfokfüggése? (én olyan 1,5mV/C-ra emlékszem).


szer. márc. 21, 2007 20:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
A dologgal az a meglátásom, hogy a nyílthúrkú fásismenetét erősen befolyásolhatja a kimeneti terhelés. A 8,2K-t ami ott van tápvezetéken keresztüli vezérlés esetén használják a kimeneti fet-tranyó kompozit erősítésének beállítására, így a műveleti erősítő mindig meghatározott körerősítéssel működhet. De mivel itt nagyon alacson kimeneti impedanciával vezérel a kimenetén keresztül (adatlapon néhány ohm a nyílthurkú kimeneti impedancia), semmi értelme nincs a dolognak, csak feleslegesen terheli az IC kimenetét és növeli a torzítást.


szer. márc. 21, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4305 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 87  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség