Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 13:21



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Turmixfm ha elkészül dobhatok rajzot meg fényképet,egyenlőre mindig mikor rá érenék esik az a rohadék eső:(
Antenna még mindig nincs kiszerelve ezért RH ra:(
Viszont ma átpakoltam a szobát,meg összedobtam egy másik pc t tv outos vga karival és izzitgattam az UHF t :)

türelem tornaterem, legalább már van mobil vevőm RH ra,most be kellene szerezni egy hordozható tenyérbe elférő lcd tv t,néztem 2-3e körül itt ott kapni használtan meg újba is 5-10e.
Mivel rh ra már van három hordozható vevőm is de adó még nincs kész uhfre meg adó alakul de mobil vevőm nincs, ez a 22es csapdája...

Mindkettő elkészül nosztalgiából fm sávra is rámoccanok de szerintem csak ritkán hétvégente késő este,mert nem akarok "balhét" :)

Rh -n most is fogtam egy kalózt, nem tudom külföldi volt vagy magyar, mert megállás nélkül tuctuc zene ment :)
Szerintem FM -n a nagy megfigyelés miatt elég egy max 2wattos adó, hogy csak a közvetlen lakókörnyezetet lefedje(lakótelep,falu,stb) és le kell húzni RH ra, aki meg vidéken lakik kis powerral esetleg még UHF járható.A nagy poweros fm sávot e lkell felejteni szerintem....


vas. júl. 24, 2011 23:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
A turmixfm vevő minden jó dologra ! ...igen erre rá kellene készülni. Várom a fejleményeket,ötleteket.


kedd júl. 19, 2011 18:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Mire érted?

a legnagyobb gond, valaki ellopta összes hűtőbordám a padlásról meg a két db izmos trafóm egyik csövekhez volt másik 24voltra félvezetőkhöz, így most tápot kell előbb gyártanom meg beszerezni bordákat illetve pár db 500pF légforgót régi rádióból,tévéből.

Majd összedobok valami kütyüt, első körben 60méteres sáv a kiszemelt.


szomb. júl. 16, 2011 0:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem sokat késtél... :wink:


pén. júl. 15, 2011 6:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
87-108 között egy kalózt se fogok pedig állat a vevőkészülék!
Nagyon érzékeny...


csüt. júl. 14, 2011 22:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
20Mhz alatt nem rádiózik senki?
Beszereztem egy sony ICF 2001d -t, most már csak adót kell építeni és lehet nézni motorozás alkalmával merre fogható :)
Másnak nincs kedve lejönni 20mhz alá?Ott nincs Simon....


csüt. júl. 14, 2011 22:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Az érdekelne ,hogy megbízható ha itt veszek amp modult?Vagy csak kész cuccot. ...-még mindig hajtok végfokot.


hétf. júl. 11, 2011 16:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
turmixfm írta:
vásárolt már valamelyikőtök a vateráról FM cuccot?

Bizonyám... :rulez:


vas. júl. 10, 2011 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
vásárolt már valamelyikőtök a vateráról FM cuccot?


szomb. júl. 09, 2011 19:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Értem.


hétf. júl. 04, 2011 15:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Az a baj, a mi témáinkhoz ez túl nyilvános. Én sem szeretem a pofakönyvet, de azon csak az olvas és ír, akit beengedünk...


hétf. júl. 04, 2011 1:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Halihó! - Megint meghalt a fórum? Nem ez a rádiós fórum ,hanem a FB. .... én itt maradok.


vas. júl. 03, 2011 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Akkor most lehet örülni! Lehet csak le kell árnyékolni rendesen.


pén. jún. 24, 2011 15:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
ÜDV ! Talán egy kicsit nem helyesen fogalmaztam de ujra helyesbitek bent a szobában az fm sávon a meglevö normális adásokon kivül foghatok gyengén az adásom "foszlányai" több frekvencián , de ha eltávolodok mondjuk 2 méterre a "doboztol" vagyis az ado dobozátol akkor már megszünnek ezek a jelek .Vettem egy hagyományos kézzel hangolhato fehér fekete tv készüléket és egy külsö antennát dugtam rá majd kézzel hosszanhangoltam az öszes csatornán .Igy kisebb nagyobb megszakitásokkal hosszan szkenneltem az 50-700 mhz sávot megfigyeltem hogy hol vannak a felharmonikusok és addig álitgattam a kimeneti szüröt meg a rezgököröket amig a tv -n eltüntek a hullámok.Felmentem az antenna mellé (slim jim) a padláson volt és ott is kerestem a rádioval hogy kapok e valami zavaro jelet de nem találtam az fm sávon semmit csak a normális jeleket.


csüt. jún. 23, 2011 15:48
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Valószínűleg sehogy! De van rá módszer a jó árnyékolás. - Csak azt nem értem,hogy azért fent az antennánál főleg kellene felharmonikust hallani!Mert az antenna közelében valszeg jó nagy a jel és a leg kisebb felharmonikus is erős.Tökéletes spektrumot meg valószínű csak nem tudtál be állítani? :hm:


csüt. jún. 23, 2011 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sziasztok! Lenne még egy kérdésem a tapasztaltabbakhoz: A szobában bent az ado melett lehet fogni gyenge jeleket az fm sávban a normális hordozon kivül is viszont fent az antennánál nincsen semmi "melléktermék" teljesen tiszta az egész sáv .még egész közel az antenna mellet sem érzékelek semmi felharmonikust ,hogyan tudnám megoldani hogy bent se legyenek a szobában zavaro jelek?


csüt. jún. 23, 2011 12:02
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
dddemeter - OK! Holnap azaz pénteken megyek megint haza ,hozok képeket. - medmeksz .- PCS elektronics , veronika stb. - kinek ígértem eredeti KV 103 varikapot a Veronikába? Románia,azt hiszem-elküldöm oda is.Jelentkezz!


csüt. jún. 16, 2011 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
RF power tranzisztort hol lehetne kapni?(5watt felett,meg még a felett is)
Burabun volt kint valaki?Sajna én nem tudtam kimenni :(


szer. jún. 15, 2011 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
turmixfm-A cim ment privátba -és kösz elöre is :-)


kedd jún. 14, 2011 16:36
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
dddemeter.-Nem tudom ,hogy van e itt nálam de megnézem,mert BP n vagyok és vidéken van anyámnál mindenem. - Ha lehet fehér csövet,esetleg világos szürkét használj! -(műanyag cső - a víz vezetékes,szerelvényes boltban lehet kapni)-a bilincset is amivel felfogatod.A bilincs az fémből van,ezért ha lehat hosszabb csövet használj mint az antenna kb 40-50 cm el mert elhangolja az antennát.Ezért ahol rögzíted a bilincsel ott ne legyen az antennának csak a feed alatti része! 2 db bilincsel rögzítsd,azon a 40-50 cm s darabon amivel hosszabb a cső.A két végét a csőnek vég elzáró kupakkal zárd le,lehet a csőhöz kapni.Az antennát 1/4 hullám hosszú free space távolságra legyen az árbóctól. -nem próbáltam,hogy mi van akkor ha nem használsz-. Állítólag az árbóc részévé válik az antennának free space használata nélkül, nem tudom.Elméletileg igen,befolyásolja.Küldj e-mail címet ahová küldjem a képet.


kedd jún. 14, 2011 15:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
turmix nak : Szeretnélek megkérni hogy ha van pár képed a slim jimröl elküldenéd hogy lássam milyen csövekkel . hogyan oldottad meg a felfogatását vizhatlanitását , mert .én is a müanyag csöves megoldást szeretném alkalmazni a "vizhatlanitásra" ugyanis hiába tekertem be az antennát szig szalaggal mert mikor kezd zuhogni az esö mégis beázzik és nagyon elmászik az swr értéke . Meg aztán azt is mondtad hogy nem minden müanyagcsö jó oda mert leárnyékol.


vas. jún. 12, 2011 15:26
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 12, 2010 23:30
Hozzászólások: 131
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
A veronica limiterről sajnos nem találtam kapcsolási rajzot + beültetést. A KIT-et 100%, hogy nem veszem meg.


szomb. jún. 04, 2011 10:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Igen az a pira azt mondják jó. Találtam hiányosságokat benne ezért nem tudok egy értelmű véleményt mondani róla -(bár nekem is van kész panelom de sosem építettem meg)- Mondjuk én egy értelműen a veronika comp/lim t javasolnám meg építésre !!! Nagyon nagyon OK !!! Direkt broadcast célra lett tervezve és nagyon OK. Ezzel csak az a gond,hogy van benne 2 db TOKO filter és nem tudjátok itthon beszerezni.-( át lehetne tervezni más fajtára a toko részét) . - A javaslatom az lenne,hogy egy ilyen veronikásat mindenképpen kell szerezni aki rádiózni akar ! Ez egy nagyon szükséges dolog és ezzel profin tudsz adni!!!!!!! E nélkül nem szabad adni és e nélkül nem tudod ki modulálni az adódat ,anélkül,hogy ne zavarj másokat és e miatt a hatótáv is nagyon rossz !!! Kitt ben a stereo 90 font de egy ilyen nélkülözhetetlen. --- Nem hiszitek el,hogy milyen fontos,több szempontból is .Enélkül csak ugatjátok a hobbit !!! -( gagyizás )


szer. jún. 01, 2011 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2010 18:06
Hozzászólások: 103
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
turmixfm: hívj fel este, segítek!


szer. jún. 01, 2011 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Értettem ..és szerinted melyik kompreszor limiter kapcsolás lenne erre alkalmas , nézegettem a pira cz limiter compreszort elég egyszerünek tünik a megépitése csak nem tudom van e valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel a kapcsolással kapcsolatban.
http://pira.cz/hyperlme.htm


Szerintema fb aza Facebook akar lenni de nem vagyok biztoa benne...


szer. jún. 01, 2011 15:02
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Mi az a fb n van mindenki? El mennék de nem tudom mi az.


szer. jún. 01, 2011 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
A 2 W al a melletted lévő faluba fogják fogni.Igy tudnám le írni.Mind ez azért mert kevés a power .Emeld meg 20 w ra -16 méter antenna magasság-kompresszor limiter -jó optikai rálátás = 15-20 km ről is tudják fogni!!!! --- Persze ez attól is függ,hogy milyen szellektiv a vevő,de antennával biztos lehet fogni 15-20 ról. De komp/lim az nélkülözhetetlen !!!


szer. jún. 01, 2011 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Na viszajöttem én is hogy többen legyünk :-)
:P
Szoval szeretném megköszönni igy elöre neked turmix a tipppeket a Slim Jimmel kapcsolatosan.
Sikerült kihangolnom 1.1 SWR re és hát mit mondjak ahhoz képest hogy egyszerü elkésziteni és nem igényel speciális anyagokat ,messze lepipálja a nyitott dipolomat

Fele akkora magasságban is tudja azt a távot amit a magasabban lévö nyitott dipol produkál. Még fennebb teszem a ház fölé amig el nem éri a másik antenna magasságát és akkor fogom tudni igazán öszehasonlitani a kettöt. Meg vagyok elégedve vele a végfok sem melegszik nagyon csak langyos 2watt körül meneget normál esetben mondjuk 16 méter magasan a földtöl optikai rálátás esetén milyen messze kellene hogy szoljon egy átlagos vevökészüléken?


kedd máj. 31, 2011 20:17
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2010 18:06
Hozzászólások: 103
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
mindenki fb-n van, gyere te is!


kedd máj. 31, 2011 20:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Megint eltűnt mindenki :(


kedd máj. 31, 2011 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?

Ez nagyon szomorú, mert tényleg igényes rádió volt. Bár azért a búcsúszövegben nem ártott volna legalább egyszer nagybetűvel kezdeni a mondatot...


szer. máj. 18, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2010 18:06
Hozzászólások: 103
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
http://radiocafe.hu/hirek/a-radiocafe-98-6-szerkesztosegenek-hivatalos-kozlemenye-513


szer. máj. 18, 2011 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
OK! dddemeter a hónap végén megyek anyámhoz,ott vannak a cuccaim.


szer. máj. 11, 2011 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Turmix püv ment és köszi :-D :-D :-D :-P :-P :rulez:


szer. máj. 11, 2011 16:51
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Vissza néztem a püv öt ,tényleg irtál.De erről nem volt tudomásom,valószínű a feleségem bele szokott nyúlni az üzeneteimbe és elfeledte mondani.Bocs. - Nos küld a címedet püv be és fogok fel adni egy pár dolgot amire szükséged lehet.Csak a hónap vége felé,mert haza kell mennem érte.


szomb. máj. 07, 2011 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
turmix én is emlékszem valami ilyesmire régebb tárgyaltuk volt ezt a varicapos dolgot . csak hogy mivel a határon tulrol vagyok igy abbamaradt volt a dolog.Nagyon rendes töled hogy ilyen segitökész vagy .nem tudom müködik e ez a határon tuli küldözgetés ,de ha itt nem sikerül beszereznem akkor valahogy öszehozzuk .A napokban egyik ismerösöm azt igérte tudna szerezni ilyesmit megvárom hadlám mi lesz a vége , és ha nem jön össze akkor megdumáljuk hogy hogy tudnánk nyélbe ütni a dolgot elöre is köszi a segitökészségedet . Egyelöre a végfokom bázisán levö 33 ohmos ellenálást szándékozom kicserélni 50 ohmosra hátha azzal is egy kicsit csökken az elözö fokozat terhelése és igytalán egy kicsivel jobban meghajtja véget. Egy probát megér mindenképen. Ennek a kapcsolásnak amit megcsináltam azaz érdekessége hogyaz oszcilátor után következö két tranzisztoros fokozat a "buffer" nem tudom hogy igy van e magyarul leválaszja az oszcit a hátrább levö fokozatokrol növeli a stabilitást és csökkentia viszahatást az oszcillátorra,és kevesebb felharmonikust termel (a leirása szerint) .BB139 varicápokkal üzemel jelenleg amit tv tunerekböl termeltem ki.Tápegysége szabályozható 3-30 voltig igy könyen ki tudom probálni hogy hogy viselkedik külömbözö tápfeszültségek esetén.


ui. küldtem volt privát üzenetet neked lehet hogy nem kaptad meg?


szomb. máj. 07, 2011 18:28
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Most már értem.Kb minden jó én úgy gondolom a le irtak alapján.A meghajtástól is függ a kimeneti power,természetesen .Most ez szab neked határt valószinű a kimeneti powerben.. - A számitást én sem tudom pontosan,persze ki tudnám számolni de ez nem olyan egyszerű. - Szerintem nem érdemes sokat foglalkozni ezzel,persze attól jó lehet. - A veronca nál-nak-az egyik erőssége a varikap.Kitűnő paraméterekkel rendelkezik-.Ezért ajánlom az eredeti varikapot használni hozzá.Egyszer igértem valakinek-lehet néked-egyet ,amit el is hoztam ide BP re de senki nem jelentkezett érte.Igy vissza vittem.Hol lax? mert egyet tudok adni,eredetit,vagy elküldöm,akár a másik országba is,ha ott lax.


szomb. máj. 07, 2011 16:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
turmix-a verával elakadtam mert nem találtam sehol 2n4447 -es tranzisztort sem pedig varicápokat hozzá igy aztán félretettem amig találok alkatrészeket és megláttam ezt a 10 watos kapcsolást http://www.scheme.dring.ro/4/emitator-1 ... y93-blx95/
amihez voltak alkatrészeim és igy gyorsan öszedobtam (erre irtad volt hogy nem ajánlod mert nehéz beálitani) közben thomas linkelte azt a 20 vattos bfr-2n3553 tranzisztor variáciot és ujra nekiláttam de amig készen lesz addig ez üzemel. A Kimeneti szüröje ugyanaz mint a verának csak itt a végfoknak 2n3775 használtam .Ugy ahogyan ezen a rajzon is látszik a végfok külön tápot kap 20 voltot az öszes többi 12 voltrol üzemel.A 12 voltot 7812 ic biztositja a meghajto fokozatoknak , a fö 20 voltos tápbol.Az öszes áramfogyasztása 20 voltos táprol 0,3A. KImenö power 2.7watt az swr mérö teljesitmény indikátora szerint. az SWR pedig 1.:3.Ma egy kicsit "megsétáltam magam" a természetben és a hatotáv optikai rálátás esetén 3-4km.a meghajto fokozatok a 0.3 amperböl 150 et megesznek a másik 150 miliamper a végfok fogyasztása.tisztán szol ha cd hangot viszek rá és stabilnak mondhato a frekije ,de pirás pllt tettem bele hogy "jobb"legyen a stabilitás.
Az antenára kimenö aluláteresztö szüröket hangoltam amikor kérdeztem hogy hogy is vannak a dolgok az áramfelvétellel meg a kimenö powerel kapcsolatban.A végfok kényelmesen elviseli .ezt a teljesitményt melegszik de nem égeti a kezem éppen csak langyos .igaz nem sajnáltam a hütöbordát sem töle ( a hütöfelülete nincs öszekötve a végtranyo egyik kivezetésével sem . igy aztán az egész fémdoboz a "hütöfelülete" mert rácsavaroztam a hütöfelületét a fémdobozra amiben az egész helyet foglal).Van e valami megbizhato modja annak hogy eldöntsem hogy gerjed e vagy sem az egész készülék? Valami gyakorlati fogás ????A végfok melegsége alapján simán elbirja enneka teljesitménynek a dupláját is a végtranzisztor adatlapja szerint. A"spektrum analizátorom"sajnos csak tv készülék ugyhogy nem tudom leellenörizni hogy menyire tisztaa kimenöjel.Fölöttem történetesen egy légifolyoso helyezkedik el és nagyon nem szeretném ha a piloták is "halgatnának" :-( ,,,,,ezért a vizszintes nyitott dipolt lecserélem slim jimre.Hogyan lehet kiszámolni azt hogy például egy fokozat mekkora RF teljesitményel hajtja a következöt .mert én ugy érzem hogy ebböl több kellene kijöjjön és lehet hogy nem elég a meghajtása a végnek...?Müszer"parkom" csak egy digitális meg egy analog multiméter .egy 25 megás oszciloszkop, és egy saját gyártmányu rf méröszonda.és egy SWR mérö. A vételi problémámal is történt egy kis elörelépés .rájöttem hogy a percegések a távoli rádio vételben nagymértékben csökkennek ha kikapcsolom a számitogépet vagy dvd lejátszot igy már egészen "elviselhetö"hangot kapok de még igy is van egy kis percegés benne már csak jobb antennában reménykedek:-) mert jobb érzékenységü vevöre egyelöre nincs lehetöségem hozzájutni.


pén. máj. 06, 2011 21:52
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Na, akkor most tisztázzunk valamit.Ez az eredeti veronika,semmi módositás.Vagy ha jól értelmezem -a végfok külön -magasabb tápról megy. - És csak a végfoktranyó áramát mérted. - Mert ha az eredeti vera,akkor annak legalább 800 ma kel fel vegyen.Különben valami nem egyenes,nem jól mondod stb. - Ha a vég külön ,magasabb tápról megy 17 v ról,ekkor kell,hogy le adjon kb 2 w körül ,és a 250 ma is ok,de csak a végfok tranyón mérve az áram.


pén. máj. 06, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Hát nem tudom, szerintem az 50 %-os hatásfok nem olyan rossz. Ha 2 watt a kimenőd és több, mint 4 wattot vesz fel a tápról, az reális (szerintem).


pén. máj. 06, 2011 6:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ok ezeket megértettem de én egy gyári swr mérö közbeiktatásával hangolom ami egyszerre mutatja a powert meg az swrt is .Igy jelenleg azt látom hogy az swr 1.2 a kimenö power 2watt az áramfogyasztás csak 250 ma 17 voltrol.Ez a fogyasztás nekem kicsit kevésbek tünik a kimenöh powerhez viszonyitva szerintetek???
Nyitott dipol -16 m magasság .két 1.5 voltos elemmel müködö zsebrádioval kb 4 km távolságban is vannak helyek ahol tökéletesen szol . A végfok 2n3375 alig melegszik .ha 20 voltig növelem a tápfeszt a végfokon . akkor kicsit növekszik a kimenö de nem lényegesen .


csüt. máj. 05, 2011 22:14
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem egy értelmű ahogy te le írtad.Összetettebb a dolog.Inkább úgy fogalmaznék,hogy minél nagyobb az áram felvétel és hidegebb a tranyó ,akkor jó.Mert ha hidegebb a vég tranyó akkor nem gerjed,de vele párhuzamosan nő az áram felvétel.Igaziból ez sem helyt álló itt a veránál. --- Végeredményben addig hangold ,mig minél fényesebben világit a kimeneti leed,persze műteherrel le terhelve.Ekkor nem valószínű a gerjedés.


kedd máj. 03, 2011 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ha minden ok,akkor növekedni kell az áram felvételnek.Kiveve ha nem gerjed.De te nem a kimeneti szürőt hangolod ilyenkor,hanem a kimenetet.-röviden-Kb 800 ma nek kell,hogy legyen az áram felvétel. - valamikor csak igy hangoltuk az adót,áram felvételre,minál nagyobb volt akkor volt a jó.Persze ha nem gerjedt,mert akkor is nő az amper.


kedd máj. 03, 2011 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
HELO MINDENKINEK:-)

Ujra egy gyakorlati kérdésem lenne .Miközben hangolom mondjuk a veronika kimenetén a trimmer kondikat látom hogy ha növekedik a kimenö teljesitmény a trimerek hangolásakor, akkor az áramfelvétel is növekedik. ez most normális állapot e vagy sem.mert én ugy tudtam idáig hogy ha növekedik a kimeneti szürö hangolásakor a kimenö teljesitmény akkor a végfok árama kell csökkenjen helyes hangolás esetén.? Kiváncsian várom a véleményeteket!!!


kedd máj. 03, 2011 8:42
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szevasztok! - Mi történt megint,hogy el tűntök? Vagy nincs semmi az amatőr világban.


hétf. máj. 02, 2011 17:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem ,nem kérdeztél hülyeséget,de a tranzisztoroknak a (fém tokosoknak ) általában a collektoruk össze van kötve a külsejükkel,épp a hűtésük miatt.Tehát a kapcsolástól is függ hogy meg csinálhatod eszt vagy sem.Nézd meg a tranyók bekötését (és mérd is ki ,nehogy el hibázd),hogy hogy van.


csüt. ápr. 21, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
És még egy"amatör" kérdés :A KT922 vagy a 2N3375 tranzisztorok ugyebár mindketten 28 voltosak.a hütöfelület ahová a hütöborda kerülne az nincs összekötve a tranzisztor egyik lábával sem.Ha felszerteltem rá a hütöbordát akkor azt ráfogathatom e a fémdobozra amiben az egész készülék lesz elhelyezve és ami a kapcsolás testje (-) is egyben? Igy nöne a hütüfelület is mert az egész doboz fémanyaga hütené a tranzisztort. lehet hogy hülyeséget kérdeztem ?


csüt. ápr. 21, 2011 15:04
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Köszi a hozzászolásokat ,valo igaz hogy nem nagyon lettem okosabb .de probálom hogy ugy mondjam "szükiteni"a hibalehetöségek listáját . pld. Halgattam az eredeti vételt és akor kapcsoltam be az enyémet . gondolván hogy nem e én zavarom "saját magam" de a bekapcsoláskor semmi észlelhetö változás nem történt az eredeti vételben igy reménykedek hogy nem ez a probléma.Lassan öszeszedtem az anyagot a az antennához amit pasa belinkelt és ezenkivül még szeretnék egy szelektiv antennaerösitöt is öszehozni .igaz nem találtam sehol rajzot hozzá de legfeljebb majd csinálok egy "saját tervezésüt" mert a jelenlegi az tv csatornaerösitöböl van áthangolva és annak ugyebár 8 mega körül van a sávszélessége és ez tul sok a jelen esetemben . Kisérleteztem egy szokványos rádioval a közeli dombokon és "nagy örömömre" bent a völgyben jobb minöségben tudom fogni a "jelenlegi eszközeimmel" mint kint a hegyen,Ez már jolesik leirni is mert szerintem akkor "valamit jol csinálok" :-) azért kösz a véleményeket.


szer. ápr. 20, 2011 19:39
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
dddemeter.- Nehéz igy meg mondani,hogy mi lehet!Sok minden.Vagy az adásban van,keletkezik,vagy a vétel felől,maga a vevő szelektivitás szintje nem elég.Mivel a légköri viszonyok elég változóak,főleg ebben az átmeneti időszakban,emiatt is lehet .Ezen a jó nyereségű antenna segit. - De szerintem nem ez lesz a gond,de meg mondani látatlanba nem lehet. -Lehet valami zavar is ami keveredik az adásoddal pl.De ha olykor ki tisztul,akkor meg lehet csinálni.De mivel serceg ,perceg ,igy valami zavar keveredik az adásoddal,hogy mi....azt nem tudni.Tehát nem lettél okosabb. - Az ezelőtti témára ,osztom a pasa véleményét!Csináld csak ne add fel. -(" Az ember ha vissza tekint életére, legjobban a meg nem tett dolgait bánja,és nem pedig fordítva.˝) - Tedd azt amit meg kell tenned,ez viszi előre a világot. -Turmixfm.


szer. ápr. 20, 2011 17:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nos megint itt vagyok "vadásztam "egyet az éterben és az eredmény hogy ugy mondjam nagyon felbosszantott mert sikerült befognom egy tölem 120 km re levö adót .amire a hegyek miatt szintén nincsen optikai rálátása az antennámnak ,gyengén fogta az antenna de amikor ráhangoltam az antenna erösitömet a frekire , akkor sztereoban tökéletes minöségben stabilan tudtam vételezni. Az általam venni kivánt müsor adoja csak 30 km távolságra van , szintén optikai rálátás nélkül .és mégis szivok vele hát nem igazságtalanság az ilyen? :-(


hétf. ápr. 18, 2011 10:39
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség