Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 1:07



Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Monitor hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Chipcad777 írta:
Hi!

Van nálam 4db monitoros játékautomata és mindegyiknek az a baja,h a horizontális képet állító poti már teljesen ki van tekerve max-ra és a kép mégis szét van húzva. Tehát nem fér be a kép a képernyõbe, összébb kéne húzni csak már nem lehet mert a poti maxon van.
Ha vki tudja mi lehet ez a hiba és,h kell javítani akkor azt megköszönném ha megosztaná velem.
nem hiszem,h a poti lenne rossz. talán vmi IC, tranyó??

üdv.:Chipcad

Emissziószegény képcsókatód is okozhatja. Ha sokat ment (30ezer óra felett) ez is lehet.


szomb. nov. 12, 2005 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
-lehet hogy vmelyik kondi megynyuvadt a sorvégfokban
-a sorvégfok lineariás-tekercséről leesett a mágnes a hő miatt
(ez egy olyan tekercs, ami egy kis orsó alakú ferritmag, és ezen van egy mágnes -legalábbis a régi monitorokban volt ilyen)

Ha ez sokáig így meg előbb utóbb tönkremegy a sorvégtranyó, vagy trafó.

Lehet hogy a sorméret-stabilizáló ák. nyikkant meg, de ezt rajz nélkül javítani elég cinkes....


szomb. nov. 12, 2005 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 12:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: áramkörben :)
Hozzászólás 
Hi!

Van nálam 4db monitoros játékautomata és mindegyiknek az a baja,h a horizontális képet állító poti már teljesen ki van tekerve max-ra és a kép mégis szét van húzva. Tehát nem fér be a kép a képernyőbe, összébb kéne húzni csak már nem lehet mert a poti maxon van.
Ha vki tudja mi lehet ez a hiba és,h kell javítani akkor azt megköszönném ha megosztaná velem.
nem hiszem,h a poti lenne rossz. talán vmi IC, tranyó??

üdv.:Chipcad


szomb. nov. 12, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
rgb2 írta:
Főleg ha állóképeket mentek ki és ráközelítek fontosabb terülere.
Ez teljesen normál felhasználás !-F, nyilván erre találták ki a szabványt :D

rgb2 írta:
nehogy már a dvd olyan jó minőség legyen, a mai semmihez se értő buta fiatalok biztos istenítik...
Jó lenne, ha megvizsgálnád egy agyonfikázott szabványnál azt is, minek apropóján alkották meg.
Mondj - sőt csinálj! - jobbat! Mármint olyat, aminél kis helyen, kis sávszélességen lehet könnyen és egyszerűen JÓ minőségű anyagot házi használatra tárolni, lejátszani, terjeszteni.
Az MPEG2 a VHS rendszerek felváltására, digitális videózás megteremtésére születtek. Csakhogy ehhez ismerni kéne a háttérirodalmat is, mert a minőséget ócsárolni, szavakkal a levegőbe lövöldözve könnyű...

Csak halkan megjegyzem, hogy a digitális műholdas (nem a DVB-T! - az amúgy sem műholdas, és nem HDTV) csatornák is MPEG2 algoritmussal tömörítenek, jellemzően kábelTV-k, pl. Spektrum, NGC, Discovery, Viva, Extreme Sport CH., ésatöbbi.

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 23:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Magyarorszag/Svédorszag
Hozzászólás 
A deinterlace nem ront olyan sokat a képminőségen, szinte elhanyagolható. Viszont ha monitorn nézed a képet, akkor az interlace zavaró lehet, legalábbis engem zavar.
Tömöríteni persze, hogy kell, csak nem mindegy a módszer. Nem mindegy, hogy hány menetes a tömörítés, hogy VBR vagy CBR, hogy milyen bitrátával van tömörítve, de ez itt már nagyon nem vág a témába. :)
Az mpeg2-t már nem szokták bántani (deinterlacelni se), mert az már egy végtermék.


pén. nov. 11, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Lipton írta:
Idézet:
nehogy már a dvd olyan jó minőség legyen, a mai semmihez se értő buta fiatalok biztos istenítik...


azon a retek monitoron is erősen látszik a különbség apa!
persze, hogy lehet deinterlace-lni, mondtam, hogy nem?, dvdnél szörnyű az eredmény!


Terelsz...
Nem írtam, hogy olyan jó, csak annyit, hogy azon a "retek" monitoron nem látható a különbség, ami igaz is.
Szerencsére nem vagyok az apád. :)
Nem mondtad, hogy nem lehet deinterlacelni, csak feleslegesen idekeverted a dolgot, hogy írj valami "okosat".



nem azért kevertem ide!

a deinterlace erősen ront a minőségen. a dv és mpeg2-n is. De az mpeg2 látszik meg jobban. Én nem is deinterlacelek. Tömöríteni viszont kell, mert sok anyagom van. Természtesen legszívesebben hagynám dvben az anyagot. Ha tv-n nézed az mpeg2-őt ill a dv-t, akkor igazad van: semmi különbséget nem lehet észrevenni, csak néha-néha egy picit. Monitorom már más a helyzet. Egy ..monitoron is látszik erősen a különbség.


pén. nov. 11, 2005 13:41
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 23:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Magyarorszag/Svédorszag
Hozzászólás 
Idézet:
nehogy már a dvd olyan jó minőség legyen, a mai semmihez se értő buta fiatalok biztos istenítik...


azon a retek monitoron is erősen látszik a különbség apa!
persze, hogy lehet deinterlace-lni, mondtam, hogy nem?, dvdnél szörnyű az eredmény!


Terelsz...
Nem írtam, hogy olyan jó, csak annyit, hogy azon a "retek" monitoron nem látható a különbség, ami igaz is.
Szerencsére nem vagyok az apád. :)
Nem mondtad, hogy nem lehet deinterlacelni, csak feleslegesen idekeverted a dolgot, hogy írj valami "okosat".


pén. nov. 11, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Lipton írta:
rgb2 írta:
könyörgöm ennyire ne legyél már naív. Attól, hogy a burkolat nincs rajta, még ugyanolyan jó képet ad! A burkolat nem vesz részt a képképzésben.


a mpeg2-n nagyon is látszik a minőségbeli kölünbség. Főleg ha állóképeket mentek ki és ráközelítek fontosabb terülere. Hatalmas különbségek vannak. A DV-n egyedül azt nem szeretem,hogy nagyon kivehetőek a 8*8-as blokkok. Egyébként a DV megörzik a kép pixelkontrasztják (mákosodás) erősen látszanak a puxelek közötti különbségek. Mpeg2-n erősen nem, azon főleg a piros komponensen erős kockásodás, mosódás látható. Ha nem félképenként nézed, akkor a deinterlace is erősen ront a minőségen mpeg2 esetén főleg. De tudod mit szedek én neked eredeti dv és mpeg2vé nyomott kockákat...


Ne legyél már ennyira, "naív, buta, láma, értetlen".
Nem a burkolatról beszélek. Annak a monitornak új korában is nagyon gyenge képe volt, és még finoman foglamaztam. Egy régi 14-15-ös monitor képe pocsék. Ha még valami minőségibb darab lenne akkor megérteném, de az a monitor szemmel láthatólag nem az.
Hogy jön ide az interlace? Azt sima TV-re találták ki, ha tudod a TV működési elvét, akkor azt is tudhatod, hogy miért. Egy kattintással lehet a képet deinterlacelni, csak a megfelelő program kell hozzá.
Az meg kit érdekel, hogy agyonnagyítva milyen egy képkocka? Te kockánkánként és nagyítva nézed a filmeket? Gondolom akkor eltart pár évig mire egy filmenk az összes kockáját végigelemzed. :D

Ha azt mondod, hogy a DV és a DVD között különbséget látszt lejátszáskor azon a monitoron, akkor egyszerűen nem mondasz igazat.
Szerintem csak azért írtad ezt a dolgot is, hogy okosnak tűnj, bár nem tudom ettől miért lennél az. Vagy menő leszólni a DVD-t, ettől leszel nagyfiú? Hú de vagény vagy, leszólod a DVD-t. Nagyon igényes vagy, hogy neked az se felel meg. :)
Ennyi erővel **** a DV is a valódi tömörítetlen anyaghoz képest nem?

Képkockák köszi, de nem kellenenek, ismerem a DV-t és a DVD-t is.


nehogy már a dvd olyan jó minőség legyen, a mai semmihez se értő buta fiatalok biztos istenítik...


azon a retek monitoron is erősen látszik a különbség apa!
persze, hogy lehet deinterlace-lni, mondtam, hogy nem?, dvdnél szörnyű az eredmény!


pén. nov. 11, 2005 13:21
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 23:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Magyarorszag/Svédorszag
Hozzászólás 
rgb2 írta:
könyörgöm ennyire ne legyél már naív. Attól, hogy a burkolat nincs rajta, még ugyanolyan jó képet ad! A burkolat nem vesz részt a képképzésben.


a mpeg2-n nagyon is látszik a minőségbeli kölünbség. Főleg ha állóképeket mentek ki és ráközelítek fontosabb terülere. Hatalmas különbségek vannak. A DV-n egyedül azt nem szeretem,hogy nagyon kivehetőek a 8*8-as blokkok. Egyébként a DV megörzik a kép pixelkontrasztják (mákosodás) erősen látszanak a puxelek közötti különbségek. Mpeg2-n erősen nem, azon főleg a piros komponensen erős kockásodás, mosódás látható. Ha nem félképenként nézed, akkor a deinterlace is erősen ront a minőségen mpeg2 esetén főleg. De tudod mit szedek én neked eredeti dv és mpeg2vé nyomott kockákat...


Ne legyél már ennyira, "naív, buta, láma, értetlen".
Nem a burkolatról beszélek. Annak a monitornak új korában is nagyon gyenge képe volt, és még finoman foglamaztam. Egy régi 14-15-ös monitor képe pocsék. Ha még valami minőségibb darab lenne akkor megérteném, de az a monitor szemmel láthatólag nem az.
Hogy jön ide az interlace? Azt sima TV-re találták ki, ha tudod a TV működési elvét, akkor azt is tudhatod, hogy miért. Egy kattintással lehet a képet deinterlacelni, csak a megfelelő program kell hozzá.
Az meg kit érdekel, hogy agyonnagyítva milyen egy képkocka? Te kockánkánként és nagyítva nézed a filmeket? Gondolom akkor eltart pár évig mire egy filmenk az összes kockáját végigelemzed. :D

Ha azt mondod, hogy a DV és a DVD között különbséget látszt lejátszáskor azon a monitoron, akkor egyszerűen nem mondasz igazat.
Szerintem csak azért írtad ezt a dolgot is, hogy okosnak tűnj, bár nem tudom ettől miért lennél az. Vagy menő leszólni a DVD-t, ettől leszel nagyfiú? Hú de vagány vagy, leszólod a DVD-t. Nagyon igényes vagy, hogy neked az se felel meg. :)
Ennyi erővel **** a DV is a valódi tömörítetlen anyaghoz képest nem?

Képkockák köszi, de nem kellenenek, ismerem a DV-t és a DVD-t is.


pén. nov. 11, 2005 13:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
könyörgöm ennyire ne legyél már naív. Attól, hogy a burkolat nincs rajta, még ugyanolyan jó képet ad! A burkolat nem vesz részt a képképzésben.


a mpeg2-n nagyon is látszik a minőségbeli kölünbség. Főleg ha állóképeket mentek ki és ráközelítek fontosabb terülere. Hatalmas különbségek vannak. A DV-n egyedül azt nem szeretem,hogy nagyon kivehetőek a 8*8-as blokkok. Egyébként a DV megörzik a kép pixelkontrasztják (mákosodás) erősen látszanak a puxelek közötti különbségek. Mpeg2-n erősen nem, azon főleg a piros komponensen erős kockásodás, mosódás látható. Ha nem félképenként nézed, akkor a deinterlace is erősen ront a minőségen mpeg2 esetén főleg. De tudod mit szedek én neked eredeti dv és mpeg2vé nyomott kockákat...


pén. nov. 11, 2005 12:12
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 23:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Magyarorszag/Svédorszag
Hozzászólás 
rgb2 írta:
McLaca írta:
Lipton írta:
Azt ugye tudod, hogy a DV kamera is tomorit?
Ráadásul kísértetiesen hasonló módon, mint az MPEG2 :D

Üdv!


szörnyű buta vagy. :D

A két tömörítés között igen nagyok a differenciák. A dv nem használt delta frameket, minden kocka külön kép, igen jó képminőséggel, mintha csak jpgket tárololnék. Igaz így nagy lesz a videó mérete, de szép lesz a kép. Az mpeg2 keyframe-s, a képkocka közötti különbségeket veszi alapul, tehát jobb a tömörítés, de retkebb a kép.


Azt írtad, hogy a DVD minőség nagyon ****, bezzeg a DV.
Megkérnélek, hogy fényképezd le azt a kijelzőt amin ezt a minőségbeli különbséget láttad. Azt senki se fogja elhinni, hogy azon a kibelezett gagyin meglátod a különbséget.
Várom a képeket a kijelzőről.


csüt. nov. 10, 2005 19:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF

Ha gyerekes lennék, akkor kinyújtott nyelvvel ujjal mutogatnék rád, és azt mondanám: "Aki mondja másra... " a végét mindenki ismeri.
Viszont ha már így megkértél, én is megkérnélek: ne kritizálj folyton másokat, sőt egyáltalán ne kritizálj senkit! Ne véleményezd, ne minősítsd mások hozzászólásait, csak írd le az építő jellegű információidat anélkül, hogy másokra utalnál akár csak egy közvetett célzással is, ok?
Erre a postra sem kell reagálnod (hisz' te magad állítottad, hogy az gyerekes dolog), inkább foglalkozz a topiccímmel és hütsd le folyékony levegővel a röntgen által megfőzött agyadat! (Jelképes és képletes célzás volt, mielőtt megmagyaráznád a röntgensugár élettani hatásait... Ne tedd!)
No és persze tanulj meg helyesen írni (vagy csak magyarul), mert a 'de' != 'ne'

Egyébként pedig inkább vagyok az okosok közt buta, mint a hülyék közt király! (Ezt vedd magadra, mert rád értettem az utóbbi célzást!)


ON!

Üdv!


szer. nov. 09, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
McLaca írta:
rgb2 írta:
butaságot buta ír...
Ilyet meg egy félkegyelmű...

Nem hinném, hogy a butaságot/okosságot a blokkelmozdulás-vektoros tömörítési eljárások ismeretében mérik...

Üdv!


ne legyél már ennyire gyerekes...
tedd már túl magad rajta, de ezzel offolj...


szer. nov. 09, 2005 17:23
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
rgb2 írta:
butaságot buta ír...
Ilyet meg egy félkegyelmű...

Nem hinném, hogy a butaságot/okosságot a blokkelmozdulás-vektoros tömörítési eljárások ismeretében mérik...

Üdv!


szer. nov. 09, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
McLaca írta:
rgb2 írta:
[szörnyű buta vagy. :D

Ha hallgattál volna...
Miután elolvastad a linkelt cikket, könnyen brillírozol. De tényleg, miért vagy ilyen? Neked ez jó? Erre izgulsz fel? Vagy egyszerűen felsőbbrendűségi komplexusod van... Csak mert rendkívül "diplomatikus" megjegyzésed előtt ezt írtam:
McLaca írta:
Nos, akkor tévedtem :)


Esetleg lerajzoljam, úgy jobban fogod érteni? Tőled mikor fogunk ilyet olvasni? Hja, soha, mert te tévedhetetlen vagy... Szerinted.
(Egyébként az MPEG2-t nekem ne magyarázd, azt igen jól ismerem).
Új neved sem fog sokáig élni, ha nem változtatsz a hozzáállásodon.

Üdv!


jóvanna bocs, nem roszról akartam mondani!

Nem volt szökségem elolvasni, ilyen primitív dolgokat én is tudok...
akkor is butaságot írtál, tehát hol a gond, butaságot buta ír...


szer. nov. 09, 2005 17:14
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
rgb2 írta:
[szörnyű buta vagy. :D

Ha hallgattál volna...
Miután elolvastad a linkelt cikket, könnyen brillírozol. De tényleg, miért vagy ilyen? Neked ez jó? Erre izgulsz fel? Vagy egyszerűen felsőbbrendűségi komplexusod van... Csak mert rendkívül "diplomatikus" megjegyzésed előtt ezt írtam:
McLaca írta:
Nos, akkor tévedtem :)


Esetleg lerajzoljam, úgy jobban fogod érteni? Tőled mikor fogunk ilyet olvasni? Hja, soha, mert te tévedhetetlen vagy... Szerinted.
(Egyébként az MPEG2-t nekem ne magyarázd, azt igen jól ismerem).
Új neved sem fog sokáig élni, ha nem változtatsz a hozzáállásodon.

Üdv!


szer. nov. 09, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
De az 1cm átmérőjű folt valóban nehezebben égeti ki a cuccot. KAMA3-ék csináltak egy videót, azon igencsak meg volt küldve a képcső nagyfesszel...

Szerintem megvolt az aznapi röntgen-dózis....



ugyehogy? a képcsővel nem nehéz röntgensugarakat előállítani, dehát a ph igen... ... ... tagjainak hiába...

röntgencsővé akartam alakítani egy képcsövet. nehéz lenne? a ...-aknak biztos, de nem nekem. A képcső eleve röntgencső, igaz nem arra van használva... A fekete-fehér csövek, pl a kis juno (junoszty) 6kV gyorsítja az elektronokat, nincs gond a röntgensugárzással, de a színes képcsöveknek min. 3szor jobb fókuszra van szüksége, tehát a gyorsító feszültség is magasabb, ezen a 27.5kVos anódfesz-en bizony röngten sugárzás lép fel, ezért megfelelő módon árnyékolás alkalmaznak a szines csöveknél. Ha én egy nem árnyékolt monokróm csövet hajtok 27.5kval hát akkor csak sikerül előállítani egy kis x rayt, főleg, hogy a szineseknél ég az árnyékolás ellenére is ömlik... ha adok még több delejt pl 160kVot, akkor igen csak jó kis rtg készüléket sikerül csinálni, főleg ha a katódot is nagyobb hőmérsékletre izzítom az étertartamának ugyan rovására, de nem ez a lényeg.

tehát szerintem jogos naívnak nevezni azt aki sérteget a topic miatt, holott vele van a baj. rtg sugárt házilag is könnyen elő lehet állítani!

a nagyobb gyorsító fesztől igaz jobban fog melegedni, főleg az izzókatód túlhajtásától, de a képcsövet bítják a hőterhelést, mert nem sokáig hajtom, nincs idő túlmelegedni.


szer. nov. 09, 2005 16:37
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lipton írta:
Azt ugye tudod, hogy a DV kamera is tomorit?
Ráadásul kísértetiesen hasonló módon, mint az MPEG2 :D

Üdv!


szörnyű buta vagy. :D

A két tömörítés között igen nagyok a differenciák. A dv nem használt delta frameket, minden kocka külön kép, igen jó képminőséggel, mintha csak jpgket tárololnék. Igaz így nagy lesz a videó mérete, de szép lesz a kép. Az mpeg2 keyframe-s, a képkocka közötti különbségeket veszi alapul, tehát jobb a tömörítés, de retkebb a kép.


szer. nov. 09, 2005 16:28
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Cortez írta:
http://lsmaker.uw.hu/g_dvdivx_h.html

Nos, akkor tévedtem :)
Hasznos kis iromány, bár kicsit OFF.

Üdv!


szer. nov. 09, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
http://lsmaker.uw.hu/g_dvdivx_h.html


szer. nov. 09, 2005 7:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lipton írta:
Azt ugye tudod, hogy a DV kamera is tomorit?
Ráadásul kísértetiesen hasonló módon, mint az MPEG2 :D

Üdv!


szer. nov. 09, 2005 0:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 23:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Magyarorszag/Svédorszag
Hozzászólás 
RGB írta:
McLaca írta:
Nem mindenkinek azonosak az igényei képminőség terén...
Lehet, hogy amit te megfelelőnek találsz, az nekünk bökné a csőrünket. Ha annyira vagy igényes a kép minőségére, mint a hangéra (a hangszóróidból ítélve), akkor mindent értek.

T68m: -=RelakS=- gondolom arra gondolt, hogy a teljes képfelületen egy 1 képpont magas piros konvergenciahiba van, magyarán a piros képpontokra lövő elektronágyú egy képponttal feljebb lő mindenhol.

Üdv!


nem ezeken hallgatok zenét, csak mégis legyen vmi.
Amúgy én kivételesen nagyon igényes vagyok a képre, ezért szidom a sok dvd-s, hogy azt az agyontömörített mpeg2őt hogy bírják nézni, mikor a dv vagy mjpeg sokkal szebb.

én elégedett vagyok a képminpséggel, de lehet te még igényesebb vagy, az sem kizárt. Csak összeraktam egy 486-ost és löktem hozzá egy hangfalpárt.


Nem tudom mennyire vagy igenyes a kepre ha egy kibelezett 14-15-os monitort hasznalsz.

Azt ugye tudod, hogy a DV kamera is tomorit?


kedd nov. 08, 2005 23:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Attee írta:
Apropó ki beszélt itt berobbanásról?


Nem ITT, hanem ott, valamilyen ph fórumon.

Tudom nem kéne idekeverni mást, de hát rgb már csak ilyen, keverős.

Egyébként az könnyen elképzelhető, hogy a nagyobb feszültség hatására sokkal jobban melegszik és ez okozza a berobbanást, összeroppanást.

és persze hamarabb kiég, de mint tudjuk, rgb szerint nincs kiégés.


szomb. nov. 05, 2005 18:03
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
RGB, a junoszty, és hasonló méretű FF képcsöveknek kb. 8-10KV-ra van szükségük...

Apropó ki beszélt itt berobbanásról? ilyen hozzászólást én nem látok. Amellett, hogy az csak mechanikai sérülés következménye lehet, a mai képcsövek már robbanásmentesítve vannak, erős ütődés esetén is csak megrepednek, összetörnek, de nem robbanásszerűen. Ez a régi, pl. ioncsapdás képcsövekre voolt jellemző, amiknél még nem volt acélkeret. Ezekhez kellett a képernyő elé a plexi védőlemez.


szomb. nov. 05, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Skacok en nagyon nem ertek a monitorokhoz sot felek is toluk (sok kv-tol). Viszont most elromlott egy fontos nehezen potolhato monyom. Ez egy noname mono vga (Sunshine, max. 800x600) ami eleg gagyi de a lenyeg, hogy akkora a merete ami pont bemegy egy neki valo lukba. Ezert nem nagyon kivalthato max egy ugyanilyennel (amit meg nem kapok, de ha esetleg van valakinek elfekvo akkor szoljon megvennem...).
Szoval hova vigyem javittatni, esetleg ha lenne vallalkozo kedvu akkor nemi penzmag elleneben megcsinalhatna nekem. A hibajelenseg a kovetkezo: egyik naprol a masikra eltunt a kep. De neha kattan egyet es olyankor felul bevillan valami de azonnal osszerandul es eltunik folul. Probaltam masik videokartyaval de ugyanez a jelenseg. :cry:
Ja igen, Bp-en vagyok es itt vagy a kornyeken barhova elfuvarozom.


szomb. nov. 05, 2005 0:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
McLaca írta:
OFF!
RGB írta:
[...] a ph fórumon a primitívek gondoljátok miket írogattak [...] viccces milyen naívaknak van pofájuk a sokkal okosabbat, hozzáértőbbet anyázni...

Na ezt NEM KÉNE semelyik fórumon, és garantálom, változna a megítélés és többen segítettek volna ott is.
ON

Üdv!


nem a beszólásaimmal volt a gond, hanem a hozzáállásukkal, a naívságukkal stb..
ha vki rögtön rávágja, hogy felrobban egy képcső attól mert több feszültséget adok neki, hát...


pén. nov. 04, 2005 14:08
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF!
RGB írta:
[...] a ph fórumon a primitívek gondoljátok miket írogattak [...] viccces milyen naívaknak van pofájuk a sokkal okosabbat, hozzáértőbbet anyázni...

Na ezt NEM KÉNE semelyik fórumon, és garantálom, változna a megítélés és többen segítettek volna ott is.
ON

Üdv!


pén. nov. 04, 2005 12:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
De az 1cm átmérőjű folt valóban nehezebben égeti ki a cuccot. KAMA3-ék csináltak egy videót, azon igencsak meg volt küldve a képcső nagyfesszel...

Szerintem megvolt az aznapi röntgen-dózis....



igen, nekem is volt 1 cm, azért nem égett ki. Amúgy a kis junotszty képcsövek mennyi anódfeszülséggel mennek? én megküldtem 27.5 kV-at 1cmes kör világított mint egy vaku... Akartam is rtg-t csinálni, a ph fórumon a primitívek gondoljátok miket írogattak, felrobban a képcső stb... kérdezem én, mégis milyen mechanikai behatást kap azoktól az elektronoktól....! viccces milyen naívaknak van pofájuk a sokkal okosabbat, hozzáértőbbet anyázni...


pén. nov. 04, 2005 12:00
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szervusztok Fórumtársak!

Előrebocsájtom, hogy elektrotechnikailag nem értek a monitorokhoz és nem is akarok okoskodni.
Inkább segítséget kérnék egy kitűnő ismerősöm számára, aki viszont profi módon javít monitorokat. Mindössze web-címekre lenne szükség, ahonnan monitorok kapcsolási rajzait lehetne leszedni, főleg az újabb, TFT-sek lennének fontosak. Esetleg szkennelt rajzok is jók lennének...
Remélem, nem túl durva a kérés, ha nem publikus, magánban is nagyon örülnénk neki.

Üdv. Laci


csüt. nov. 03, 2005 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
De az 1cm átmérőjű folt valóban nehezebben égeti ki a cuccot. KAMA3-ék csináltak egy videót, azon igencsak meg volt küldve a képcső nagyfesszel...

Szerintem megvolt az aznapi röntgen-dózis....


szer. nov. 02, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
**** volt a fókusz, így nem egy 1mm körüli ponra vetült a sugár. A fókusz meg a más nagyfesz miatt mászott el.


igen. Ilyen esetben egy folt szokott beégni. (Tudjuk, rgb szerint nem.)


szer. nov. 02, 2005 15:03
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
**** volt a fókusz, így nem egy 1mm körüli ponra vetült a sugár. A fókusz meg a más nagyfesz miatt mászott el.


szer. nov. 02, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Attee írta:
Valszeg lett egy szép zárlatod, a táp próbál elindulni, de nem tud a zárlat miatt...

Szerintem kuka...Meg lehetne javítani, de nincs értelme ezekután vesződni vele, kísérletezz rajta bátran, de az életedre azért vigyázz...

Visszatérve a fényporra...Nagy sugáráramnál akár pillanatok alatt is beéghet. Nyilván, ha a cső emissziószegény, már nehezebben.
Fekete-fehér képcsőnél még veszélyesebb a dolog, hiszen nincs rácsmaszk, csak egy lehelletvékony aluréteg a pozitív ionok kiküszöbölése érdekében.. Ne becsüld ennyire alá az elekronok erejét.
Az a szerencse, hogy szinte csak szándékosan lehet olyan hibát csinálni, ahol mindkét eltérítés egyszerre megszűnik. A soreltérítő tekercs hiányában általában jobb esetben el sem indul a sorvégfok, rosszabban tönkremegy. A függőleges eltérítés hibája esetén is az újabb tv-k leveszik a vezérlést a képcsőről. (hacsak nem maga a tekercs rossz, mert ez esetben fűrészjel még jut vissza a videoprockóra)
Szkópnál az a helyzet, hogy egyrészt más fényport használ, másrészt kicsi a gyorsítófeszültség, és a sugáráram. ennek ellenére előbb-utóbb az is beéghet...ez a régi, sokat használt szkópokon megfigyelhető.Kikapcsolva is középen figyel egy vonal, és ott halványabban is világít a fénypor, ha bekapcsolod.


nem vagyok szerelő, naívan annyit tudok, hogy a fénypor nem vezeti az áramot, ezért kell az alu. A fényporban a elektronok lelassulnak, thát mozgási E-át vesztenek és látható fényt (fotonokat) emittálnak. attól, hogy igen nagy teljesítménnyel megküldök sok elektront rá, mitől változik el, és miben fizikailag ill kémiailag?
amúgy én egy junoszty fekete-fehér kisképcsöre adtam egy szines sorvégről 27.5kV-ot, képzelheted hogy világított. Nem kell elromolnia a tekecsknek együtt, egyszerűen leveszed az tekercseket és annyi az eltérítésnek. Úgy világított a képernyőközepe, hogy el se hittem volna ha nem látom, de nem lett a legcsekélyebb baja se a zns rétegnek. Ez csak szerencsén múlott?


szer. nov. 02, 2005 13:40
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Valszeg lett egy szép zárlatod, a táp próbál elindulni, de nem tud a zárlat miatt...

Szerintem kuka...Meg lehetne javítani, de nincs értelme ezekután vesződni vele, kísérletezz rajta bátran, de az életedre azért vigyázz...

Visszatérve a fényporra...Nagy sugáráramnál akár pillanatok alatt is beéghet. Nyilván, ha a cső emissziószegény, már nehezebben.
Fekete-fehér képcsőnél még veszélyesebb a dolog, hiszen nincs rácsmaszk, csak egy lehelletvékony aluréteg a pozitív ionok kiküszöbölése érdekében.. Ne becsüld ennyire alá az elekronok erejét.
Az a szerencse, hogy szinte csak szándékosan lehet olyan hibát csinálni, ahol mindkét eltérítés egyszerre megszűnik. A soreltérítő tekercs hiányában általában jobb esetben el sem indul a sorvégfok, rosszabban tönkremegy. A függőleges eltérítés hibája esetén is az újabb tv-k leveszik a vezérlést a képcsőről. (hacsak nem maga a tekercs rossz, mert ez esetben fűrészjel még jut vissza a videoprockóra)
Szkópnál az a helyzet, hogy egyrészt más fényport használ, másrészt kicsi a gyorsítófeszültség, és a sugáráram. ennek ellenére előbb-utóbb az is beéghet...ez a régi, sokat használt szkópokon megfigyelhető.Kikapcsolva is középen figyel egy vonal, és ott halványabban is világít a fénypor, ha bekapcsolod.


szer. nov. 02, 2005 13:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
RGB írta:
Bekapcsoláskor ha villog a power led és közben mintha egy relé kapcsolgatna a villogás ütemében...
mi akar ez lenni?
Relés multivibrátor :D - na jó, viccet félretéve, fogalmam sincs.

RGB írta:
Én már csak ilyen vagyok, szeretek kísérletezni, saját szemmel látni, mi történik ha... még nem tettem ezzel tönkre semmit!
Mengele is így gondolkozott... :roll:

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Közben az függőlesen eltérítőtekercshibás monitor még tovább romlott, most mér be se kapcsolt, nagyfesz sincs. Bekapcsoláskor ha villog a power led és közben mintha egy relé kapcsolgatna a villogás ütemében...

mi akar ez lenni?


szer. nov. 02, 2005 11:35
Hozzászólás 
Attee írta:
RGB, kiégetheti, nagyon is könnyen. Láttam már erre példát.
Ami az eredeti hibát illeti, a jelenség a felső függőleges eltérítő tekercs szakadására vagy menetzárlatára utal.
Az eltérítőtekercset általában színes képcsövön nincs értelme cserélni.
Ami a próbálgatást illeti, ha mégis rászánod magad a cserére, a mechanikai méreteken túl ügyelni kell arra is, HOGY MIND A VÍZSZINTES, MIND A FÜGGŐLEGES ELTÉRÍTŐ TEKERCSPÁR IMPEDANCIÁJA MEGEGYEZZEN AZ EREDETIÉVEL!!


csak igazam volt, hogy a tekerccsel vannak gondok, ezért is próbáltam másikkal (aminek nem ismertem az adatait). A kiégetésre visszatérve, mi történik ilyenkor a luminoforral? égni nehez fog vákuumban...
Kiégetheti ugyan ezzel még úgy ahogy eggíet is értek, de hoy gyorsan, vagy könnyen, ez már túlzás. Én elérítetlen elektronsugárral már szórakoztam, rossz volt nézni, olyan fényespont volt az eredmény természetesen, eég sokáig ugyanazt a képcsövet használtam bemutatásra (képcső működése...), de mai napig csak nem akar kiégni az a fránya (gyengébbek kedvéért) "fénypor"!


szer. nov. 02, 2005 11:23
Hozzászólás 
aaa123 írta:
Próbáltál más képcsövet... Gratulálok ! Csak türelmesen, előbb tóbb beég. "Miért is tudná kiégetni ?"A napfogyatkozást is ketten megnézték utoljára, miért is vakulnának meg, a sok hülye csak mondja, nem is igaz... ??? (Meg is vakultak)
Te mindent kipróbálsz ??? Kb. 5-10 éves gyerekek játszanak ilyenekkel . Itt a 6 V-os izzó Nézzük meg, hogy ég 12V-ról ! ... Jé kiégett... :(


Azárt eléggé gyerekesen gondolkozol!
Én már csak ilyen vagyok, szeretek kísérletezni, saját szemmel látni, mi történik ha... még nem tettem ezzel tönkre semmit! pl a képcső berobbanásvédelmet se vadiúj képcsővel nézem, hanem egy zárlatossal...


szer. nov. 02, 2005 11:17
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Uppsz, észre sem vettem hogy írtál...
Valahogy nem gondolnám hogy a sorvégtranyó miatt menne sorban tönkre benne minden apróság... Most nincs itthon olyan gép amire rá merném dugni, de ha lesz nekiállok...


hétf. okt. 31, 2005 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
azsem, nem a tekercs hibás, ezt borítékolhatom. Nagyon ritka az eltérítőtekercs-hiba.

Nézd át a sorvégfokot (sorvégtranyó, stb.) illetve a sormeghajtó fokozatot. Valahol ott lesz a hiba.

És a továbbiakban óvakodj a túl magas sorfrekitől.


hétf. okt. 31, 2005 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Azt még elfelejtettem írni hogy öcsi tette tönkre azzal hogy a windózban nagyobb frissítés frekit állított be, és nem jött vissza a kép...
Ha az eltérítőtekercsekkel van baj akkor felejtős...


hétf. okt. 31, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
azsem, ez attól is lehet, hogy a VGA kari túl nagy sorfrekit adott neki, és ezt már nem bírja elviselni a monitor, de valami miatt nem tiltott le, pl. mert régi.

Ilyenkor megnő a terhelés a sorvégfokon.


hétf. okt. 31, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
RGB, kiégetheti, nagyon is könnyen. Láttam már erre példát.
Ami az eredeti hibát illeti, a jelenség a felső függőleges eltérítő tekercs szakadására vagy menetzárlatára utal.
Az eltérítőtekercset általában színes képcsövön nincs értelme cserélni.
Ami a próbálgatást illeti, ha mégis rászánod magad a cserére, a mechanikai méreteken túl ügyelni kell arra is, HOGY MIND A VÍZSZINTES, MIND A FÜGGŐLEGES ELTÉRÍTŐ TEKERCSPÁR IMPEDANCIÁJA MEGEGYEZZEN AZ EREDETIÉVEL!!


hétf. okt. 31, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Van egy "hibás" monitor nálam. Olyat csinál hogy ha nem adok neki vga jelet akkor minden ok, de ha megkapja a vga jelet akkor pl egy ellenállás, elkezd melegedni, füstölni, világítani, majd elalszik, jön a következő alkatrész valahol a közelében pl egy kis tranzisztor, hasonló jelenséggel, majd a következő... Nem tudom, hagyjam míg meg nem szűnik a sorozatos elhalálozás?
Mivel lehet a baj?


hétf. okt. 31, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
RGB írta:
nekem is van egy képcsövem, amelynek pontosan a közepén egy pixel fekete. Ez maszkdugulás miatt lehet? Hallottam olyan, hogy az eltréírés nélküli elektronsugár kiégetheti a luminofort, amit el is hittem, hisz a képernyõ teljes felületét pásztázó sugár Energia egyetlen pixelben összpontosul. Na de próbáltam más képcsöveket eltérítettlen sugárral, igen fényes pont lett az eredmény, de nem égette ki. miért is tudná kiégetni? Lehet-e, hogy az eltérítés hinya miatt jelentkezett a fekete pixel (mert közÉPEN VAN PONTOSAN)?


rövid időnél elképzelhető, hogy nem ég ki, ha lekapcsolod az (mindkét)eltérítést, hosszabb távon azonban tuti. Láttam elég ilyen csővet. Nem érdemes próbálgatni.

a maszkhibát úgy lehet megkülönböztetni a BM hibától, hogy a maszkhiba mozog, pl. degauss esetén.


vas. okt. 30, 2005 4:16
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Analóg oszcival simán lehet "lyukat" égetni a képcsövére! Sajnos tapasztaltam. :(


pén. okt. 28, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Próbáltál más képcsövet... Gratulálok ! Csak türelmesen, előbb tóbb beég. "Miért is tudná kiégetni ?"A napfogyatkozást is ketten megnézték utoljára, miért is vakulnának meg, a sok hülye csak mondja, nem is igaz... ??? (Meg is vakultak)
Te mindent kipróbálsz ??? Kb. 5-10 éves gyerekek játszanak ilyenekkel . Itt a 6 V-os izzó Nézzük meg, hogy ég 12V-ról ! ... Jé kiégett... :(


pén. okt. 28, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
T68m írta:
-=RelakS=- írta:
Garis volt.
Visszavittem
Két hét múlva aszonták, hogy ez még benne van a gyári tűrésben. :evil:


igen, ezt elsőre értettem. Sztem ők nem értették a te problémád, ill. nem akartak vele foglalkozni.

Ez egy olyan súlyú hiba, hogy semmikép nem lehet ráfogni a tűrésre, egyszerűen ilyen képcső nem jöhet ki, ha kijön, akkor hibás és vissza kell venni.

Persze, millió dolog van, ami belefér a tűrésbe, vízszintes/függőlegestől való eltérés. Kisebb hibák a BM-en, vezető dugulás a maszkon. Nemvezető dugulás az nagyon jó, van egy pont, ami úgy világít mint a veszedelem! A pont belseje pedig üres. :)
(maszkdugulás szakszerű javítása: gumikalapáccsal a képcső ütőgetése, hátha kiesik a dugulás! :D)

de ez legfőképp azért nem fér bele ez a tűrésbe, azonkívül, hogy másik hibák okozója, mert csak egy EGYSZERŰ BEÁLLÍTÁSI kérdés!


nekem is van egy képcsövem, amelynek pontosan a közepén egy pixel fekete. Ez maszkdugulás miatt lehet? Hallottam olyan, hogy az eltréírés nélküli elektronsugár kiégetheti a luminofort, amit el is hittem, hisz a képernyő teljes felületét pásztázó sugár Energia egyetlen pixelben összpontosul. Na de próbáltam más képcsöveket eltérítettlen sugárral, igen fényes pont lett az eredmény, de nem égette ki. miért is tudná kiégetni? Lehet-e, hogy az eltérítés hinya miatt jelentkezett a fekete pixel (mert közÉPEN VAN PONTOSAN)?


pén. okt. 28, 2005 10:50
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
A nagy monitoroknál meg egyre borzasztóbbak ezek a hibák (több 22colossal is találkoztam, ami az építésre ment volna tervezés céljából), úgyhogy a következő áldozatom lcd lesz.


csüt. okt. 27, 2005 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Én is erre gondoltam, hogy elviszem a megadott szervizbe, ott majd a két hét alatt beállítják. Szrtak rája :S


mert a szerviz nem tudja beállítani/nem állíthatja be. Ki kell szednie (vagy az egészet) elküldeni a gyárba.

Kiszedni egy képcsővet, legalább tízperces meló, egy napi egy óránál többet senki sem akar dolgozni, tehát azt fogják mondani, hogy ez van.

Ja, ha kiszedi és közben eltöri, pl. a nyakat letöri, amit nagyon könnyű letörni, azt ugye zsebből fizeti.

Ezért nem fognak hozzányúlni.


csüt. okt. 27, 2005 21:54
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség