Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 3:18



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 20:22
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Még egy gondolat a búváros sztorihoz. Egy búvárkodó ismerősöm mesélte még régebben, hogy az oxigén bevitelt,és a széndioxid kivonást technikailag meg tudják oldani (és természetesen ki is próbálták) a dialízishez hasonló technikával. Ha jól emlékszem, ennek nagyobb mélységbe való merülésnél van (lenne!) értelme. Lehet, hogy most nem a legpontosabb dolgot írom, de úgy emlékszem, hogy a tüdőt feltöltik folyadékkal, hogy kiegyenlítsék a nagy nyomást, és lélegzésre nincs szükség. Bár nagy lehet a diszkomfort, macerás, nem használják a gyakorlatban, de kipróbálták, és működik!


hétf. jan. 03, 2011 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Belefutottam egy érdekességbe...
Egy barátom vett az anyósáéknak midigTV-s (WayteQ) stb-t kártyával. Náluk beüzemeltük, hogy lássa hogyan kell (kártyaaktiválás nálkül). Még megvolt a földi antennája, RTLKlub mákosan, de jött. Tökéletes a kép. Elcsomagoltuk. Elvitték a szülőkhöz, összedugták, kártyaaktiválás (karácsonyra alapból nyitottak mindent), és M1 és Duna nem jön... Mondtam, hogy olyan nem lehet, hogy csak az a kettő nem megy...
Nem boldogult vele, azt mondta, hogy amikor odakapcsol az M1-re, akkor mák van és vált oda-vissza... :shock: Elmentem megnézni és tényleg. Valami ezeréves kimondhatatlan nevű tv, és M1 és DunaTV-nél mák... Nem marad AV-n a TV, vált oda-vissza. Megnyomtam a TV-n, vagy a távirányítóján az AV-t, akkor fixen átváltott és ottmaradt. Scart-al van összekötve persze.
Mi van annál a 2 adónál, hogy a scarton keresztül vitt kapcsolójel nem bírja átváltani a TV-t AV-ra?

Üdv
Inhouse


hétf. jan. 03, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Még jó, hogy csak a kezed és az arcod égette meg...

Nudista strandon lett volna az igazi meglepetés. Nem ültél volna le a sörözőben, csak a pultnál álldogáltál volna. :)


kedd dec. 07, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Korrekt, ez a jó válasz! :)

Még jó, hogy csak a kezed és az arcod égette meg... ;-)

Üdv
Inhouse


kedd dec. 07, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én úgy gondolom, hogy adjunk neki lehetőséget a tulajdonjog bejelentésére, de akkor fizessen illetéket: Becsültessék fel a Nap mint bolygó értékét (vegyék figyelembe, hogy mekkora energiamennyiséget termel meg a nap fúziója során, és ezt a jelen energiaárak mellett adják meg mondjuk USD-ben), majd ez alapján számítsák ki az illetéket. (Legyen mondjuk 1%). Namost, ha ezt az illetéket a föld összes országában kifizeti, hogy mindenütt bejegyezzék az ő tulajdonába. NA AKKOR azonnal az övé lehet.

Nekem nyáron megégette a kezemet és az arcomat a Nap amikor a strandon voltam. Több mint egy hétig fájt, és folyton kenegettem. Be fogom perelni, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott a tulajdonával. Sőt, miután megtörtént a baj nem is távolította el a veszélyforrást, nem mertem kimenni az utcára, mert féltem. Ez pedig megfélemlítés.
Ez a nő simán leülhetné az életét a börtönben csupán gondatlanságért.


kedd dec. 07, 2010 1:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Vége az ingyen napenergiának, vagy nem....? Ekkora marhaságot.... :shock:

http://index.hu/kulfold/2010/11/26/tulajdonjogot_szerzett_a_napra_egy_galiciai_no/

Üdv
Inhouse


Hm... Reméljük hasonló sorsra kerül mint a H2O- és egyéb autók feltalálói?
Aztán lehet ez is csak egy hoax/médiahack...


szomb. nov. 27, 2010 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vége az ingyen napenergiának, vagy nem....? Ekkora marhaságot.... :shock:

http://index.hu/kulfold/2010/11/26/tulajdonjogot_szerzett_a_napra_egy_galiciai_no/

Üdv
Inhouse


szomb. nov. 27, 2010 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem vagyok orvos nem tudom, de elég érdekes lesz a vénából lógó csövekkel búvárkodni...főleg ha beleakad valami...

Üdv
Inhouse


szer. nov. 24, 2010 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Utóbbi rész gyakorlatilag megoldott: ki tudják vonni az Co2-t.
Azt azért megkérdezném, hogy 1 db vénán keresztül (ami az 5 fő végtag 20%-a) hogy vonnak ki annyit, mint a tüdő a teljes mennyiségből?
Vagy olyan ürgéket alkalmaznak, mint a Mátrixban, hogy mindenfelé csövek lógnak ki belőle?


szer. nov. 24, 2010 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A Google fordítója segít...

Az oxigéndús folyadék kitölti a sisakot és a légutakat, az a legnehezebb része, mint a filmben, hogy az önkéntelen reflex ellene dolgozik, nem akaródzik befogadni... Az érdekesebb rész szerintem a CO2 kivonása, amit a comb vénáján át oldanak meg, közvetlenül a vérből...

Üdv
Inhouse


kedd nov. 23, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát ugyan oroszul nem tudok, de tizen évekkel ezelőtt már kikísérletezték az anyagot.
Ha jólemléxem valami fluor alapú vegyületről volt szó akkoriban.
De már akkor is gond volt: hogy jön KI belőle az ember.


kedd nov. 23, 2010 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Off, de úgy néz ki megint megvalósul egy scifi ötlet, a Mélység titkából a lélegezhető folyadékos búvárruha:
http://ziza.qip.ru/2010/11/23/khirurg_sdelal_iz_cheloveka_rybu_2_kartinki__tekst.html

Üdv
Inhouse


kedd nov. 23, 2010 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, kezdődik a cyborg technika:
http://www.hir24.hu/it-mobil/172000/elo-aramkor.html

Élő szövet fémvázon; anyósom biciklizik...

Üdv
Inhouse


vas. nov. 21, 2010 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Szia!

Nem vagyok otthon fax vonalon...köszi.

Üdv
Inhouse


pén. nov. 19, 2010 10:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hi!
Volt itt pár Pana fax, meg akad most néhány Canon is.
Egyikben sem rémlik ilyen beállítás, hogy kezdő sebesség.
Úgytudom, hogy 56k-tól LEFELÉ próbálnak összebeszélni és 24.4-nél abbahagyják.
Azt is hallottam már máshonnan, hogy a kábeles telefonok sávszélessége még ennél is kisebb alapban (a beszédnek elvileg elég a 9600 bps), külön kell szólni, hogy fax is lesz a vonalon.


szer. nov. 17, 2010 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Közben volt T internet/telefon gondom, modem csere lett és kérdeztem a szerelőt, hogy tud-e valamit a Thomson modem kábeltelefon fax dologról. Azt mondta, hogy a Thomson a Panasonic faxnak nem barátja, nem tudnak együttműködni, mert a Pana faxnál nem lehet valami kezdő bitrátát annyira levinni, hogy a Thomson szeresse. Más faxoknál ez elvileg beállítható... A Thomsonon kívül már csak a Cisco modemroutert szerelik, de azt csak IP TV-hez. Az én szegény Terayonom is elbúcsúzott... :(

Üdv
Inhouse


szer. nov. 17, 2010 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, ebben vajon milyen érzékelő van?

http://index.hu/tech/2010/10/29/az_amerikai_hadsereg_megepitette_az_aliens_mozgaserzekelo_radarjat/
Jelzem, az Alienes sem tudta, hogy barát, vagy ellenség....

Üdv
Inhouse


pén. okt. 29, 2010 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Akkor sem hinném, hogy ez a modemtől (mint hardver) függene, inkább a modemben futó szoftvertől...vagy egy bit átbillentésétől a központban...ehhez képest nagy a kéztárogatás, mellébeszélés...

Üdv
Inhouse


pén. okt. 29, 2010 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L!

A digitalizálás és tömörítés teljesen más fogalom, ne keverd össze! Digitalizálni ugyanúgy elég 8 kHz 8 bittel (Európában ez a szabvány), csak faxhoz nem szabad tömöríteni! A tömörítés a digitalizálás után úgy képes 64kbps-ról 4-5 kbps-ra csökkenteni az átvitt digitális infót, hogy közben a főbb mérhető analóg paraméterek (jel/zaj, sávszélesség) nem, vagy alig változnak! De valószínűleg az időzítések pontossága is kritikus, mivel IP-nél alapból az sem garantált, hogy az adatcsomagok az eredeti sorrendben érkeznek be.


pén. okt. 29, 2010 9:04
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
FeF írta:
... Lehet a faxos vonal kevésbé lenne tömörített/stb?

Igen. Fax esetén nagyobb bit sebességgel digitalizálnak, de így nagyobb a foglalt sávszélesség is. Ez meg nem érdeke a szolgáltatónak, úgyhogy ha lehet rátolja a kisebbet a fogyasztóra. Amig csak dumál rajta, észre sem veszi. :shock:


pén. okt. 29, 2010 8:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ugyan nem tudok érdemben nyilatkozni a kapcsolat minőségéről (beszédre jó), a Digi igénylőlapnál lehetett választani hogy a vonal csak beszédre vagy beszéd+faxra lesz-e használva. Kíváncsi lennék a kettő közötti különbségre. Lehet a faxos vonal kevésbé lenne tömörített/stb?


csüt. okt. 28, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Ez épp lakosságira lett véve...

Érdekes, hogy különbséget tesznek modemileg is az előfizetők között. Talán azért, mert beszereztek egy rakás elavult modemet, és el akarják passzolni. Volt már ilyen kb 10 éve az ISDN vonalakkal. Az is a T elődjénél volt.

Az UPC-nél nincs ilyen: hoztak nekem egy modemet két éve, ami azóta is megy, a fax is. Ettől függetlenül egy furcsa társaság.


csüt. okt. 28, 2010 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez épp lakosságira lett véve.
Nincs is ezzel baj, csak mondanák azt, hogy lakosságinak kuss van, ott nem fog menni, vagy talán, az üzleti meg jó lesz. De ilyet egyik sem mondott...

Kösz!

Üdv
Inhouse


csüt. okt. 28, 2010 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... a faxok automatán veszik-e lejjebb a sebességet ...

Naná. Amikor "beciripel" akkor felméri az áviteli utat is, és ahhoz állítja magát.

Ha meg benne van a T üzleti szabályzatában hogy tudja, akkor vágd a fejükhöz, nincs vita. Csinálják meg.


szer. okt. 27, 2010 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Külön bónusz, ha valaki a T-Home oldalán megtalálja a percdíjakat...

Üdv
Inhouse


szer. okt. 27, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Szvsz a modem csere (vagy átállítás) segít. Kérdés, hogy ki, és hogy csinálja meg. Ha az IP szerződésben nincs benne a fax garancia, akkor nehéz lesz. Lehet hogy direkt csinálják, hogy vegyél drágább csomagot.


A helyi képviselő megmondta, hogy ezért nem fognak modemet cserélni, de ha nagyobb csomagot veszünk, akkor igen és akkor menni fog... :roll: A központi azt mondta, hogy sehogy, csak ha analóg telefont veszünk... :shock: Ezek vajon hogy jelennének meg a reklámban?
Egyébként van még 1 érdekesség:

Lakossági ügyfeleknek:
Tudok faxolni a kábeltelefonnal?

A végberendezés (fax) működésére vonatkozóan - a hagyományos és IP technológia különbözősége miatt - a Szolgáltató nem vállal felelősséget. Az EU szabványnak megfelelően engedélyezett berendezésekkel azonban nagy valószínűséggel lehet faxolni ugyanúgy, mint a hagyományos telefonhálózaton keresztül.
http://ugyintezes.t-home.hu/app/answers/detail/a_id/379

Üzleti ügyfeleknek:
Tudok faxolni a telefonvonalon?

Igen, a kábeltelefon előfizetéssel az EU szabványnak megfelelően engedélyezett fax berendezésekkel lehet faxot küldeni és fogadni, ugyanúgy mint a hagyományos telefonhálózaton keresztül.

Milyen készülékre van szükségem?

Kábeltelefon szolgáltatását Ön bármely, a saját tulajdonában lévő hagyományos tone üzemmódú készülékkel (beleértve a DECT típusú vezeték nélküli készülékeket, kis analóg alközpontokat, üzenetrögzítőt, fax berendezéseket) használhatja.
http://www.t-home.hu/uzleti/ugyintezes/telefon/kabeltelefon

Közben azon agyaltam, hogy a faxok automatán veszik-e lejjebb a sebességet, vagy lejjebb lehetne venni, hogy hátha menne...

Üdv
Inhouse


szer. okt. 27, 2010 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Van valaki, aki tud erről valamit? Nagyon érdekelne...

Annyit tudok, hogy az IP átvitelnél digitalizálják a hangot. Aminek két jellemzője van: a sávszélesség (itt már 3-4 kHz-el megelégednek), és a felbontás (azaz hány bites a digitalizálás). A sávszélességgel még valahogy megbírkózik a fax (legfeljebb lassabb), de a felbontás komoly gond, mivel a fax is úgy működik, hogy szétbontja szintekre (is) a jelet, és úgy viszi át az analóg csatornán. Ezt várja el a digitálisnál is (nem is tudja hogy a vonal IP). Ha a szintek összemérhetőek, akkor meghal a fax. Ha a digitalizálás finomabb, akkor nincs gond.

A beszéd érthetőséget persze a gyegébb digitalizálás sem érinti, alig hallható a különbség. Egyszerüen spórol a szolgáltató a sávszélességgel.

És hát itt jön a modem, ami mindezt csinálja. Ettől függ az egész probléma. Hogy hogyan lehet (és egyáltalán lehet-e) átprogramozni (helyszínen, vagy a távolról a szolgáltató) azt nem tudom.

Szvsz a modem csere (vagy átállítás) segít. Kérdés, hogy ki, és hogy csinálja meg. Ha az IP szerződésben nincs benne a fax garancia, akkor nehéz lesz. Lehet hogy direkt csinálják, hogy vegyél drágább csomagot. :hm:


szer. okt. 27, 2010 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kész vagyok a T betűs szolgáltatótól... ]:-<

Adott egy kis cég, 3 fővonal, ebből 2 helyi szolgáltató analóg, és egy T-Home IP-s és van még 6 GSM adapter is. Van egy Panasonic telefonközpont ami ezt kiszolgálja, és egy bonyolult rendszerbeállítás, hogy mikor ki telefonálhat melyik mellékről melyik vonalra, és melyik fővonal mikor melyik melléken csörög ki. Ezzel nincs is baj, működik.
Az IP-s telefon át lett rakva első helyre (ezt kapja, aki vezetékes vonalat kér elsőre, ha nem foglalt), mivel a hozzánk tartozó üzletek zömében is IP-s van, és így elvileg ingyen lehet beszélni velük. Az átrakás után gondunk akadt a fax-olással, IP-s vonalról IP-s vonalra nem megy, megáll a küldés elején, azt írja a készülék nem válaszol... Nem IP-sre, analógra megy. Először azt hittük a központ vacakol, közvetlenül is kipróbáltuk, sőt 3 fax-al is, 2 Panasonic és egy Samsung készülékkel, amik egyébként jól működnek. Hát így sem megy, sőt a Samsung-al tárcsázva ki sem csörög, de küldeni egyformán nem lehet... Modem újraindítás, akkor sem... Először felhívtuk a helyi kirendeltséget, ahol azt mondták, hogy ezt nem garantálja a T-Home, vagy megy, vagy nem. De ha nagyobb csomagot veszünk (most csak egy alap analóg TV van mellette), akkor cserélnek modemet és jó lesz... Ezt nem akartuk elhinni, felhívtuk a központi számot. Először nem tudta az ÜSZ-os, hogy mi lehet, szokásos körbelövés, hogy biztos a fax, stb...aztán konzultált valakivel és nyomta a dumát, hogy nem garantálja a cég ezt a szolgáltatást, vagy megy, vagy nem... És mitől függ, hogy megy-e? Technikai oka van? Azt ő nem tudja, biztos messze vagyunk valamitől... :shock: És hogyan lehetne, megoldani, hogy tudjunk fax-olni? Vegyünk analóg vezetékes telefont! Szép...a 21.sz-ban?!
Van 2 üzletünk ugyanitt, mindkettőben IP-s T-Home telefon van, tudnak egymásnak faxolni, nekik megy... Nekik még régi Terrayon modemjük van, nekünk már újabb Thomson. Azt nehezen tudom elhinni, hogy a Thomson nem tudná a faxot, inkább arra gyanakszom, hogy szoftveresen le van tiltva valamiért... Van valaki, aki tud erről valamit? Nagyon érdekelne...

Üdv
Inhouse


szer. okt. 27, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát a Cree MC-E ennél azért szerencsésebb, mert ha zárlatos lesz az egyik mag, megfogod, azt kikötöd. A P7-nél meg lehet szerencsétlenkedni, vagy ki tudod vágni a búrán keresztül a hibásat, vagy nem.

Azért egyszer engem is sunyin elvakított.


kedd okt. 12, 2010 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
KAMA3 írta:
FeF írta:
Amolyan utolsó leheletként elkezdtem felcsavarni az áramkorlátot. 1 A, semmi. 2 A, néhány tized volt, semmi, 2.5 A, semmi, halott... 3 A-nál viszont BAOUM jól megviccelt és teljes fényerővel belevilágított a bal szemembe.
Csukott szemmel még mindig foltokat látok. %)
És a poén: úgy néz ki, kilőtte magát a hibás mag.


Van benne egy zener jól elkülönülve a LED magoktól, ami át szokott menni rövidzárba, ha véletlenül záróirányba hajtod meg a ledet. engem ez tréfált meg párszor. Sorba van kötve 2 db P7-es, és az egyik nem akart világítani az istennekse. A másik ment normálisan. Gondoltam, hogy megint letestelt valahol, 5-ször szétszedtem, aztán méregettem, végül elhatároztam magam a műtétre. Bonctűvel elvágtam a hozzá vezető szálat a szilikon búrán keresztül, azóta köszöni szépen jólvan mindkettő. :)


Amíg nem világított, gyanakodtam rá, hogy az egyik (hibás) mag ment el zárlatba, amit bizonyított az is, hogy eleinte a hozzá vezető szál vörösizzásig elment. Megpróbáltam elvágni, de nem ment. NiCd akksiról megküldtem, hátha megszakad tőle (nagy áram ugye), onnantól volt olyan érdekes, zárlat-is-meg-nem-is. Szerintem fordított polaritást nem kötöttem rá.


kedd okt. 12, 2010 15:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
FeF írta:
Amolyan utolsó leheletként elkezdtem felcsavarni az áramkorlátot. 1 A, semmi. 2 A, néhány tized volt, semmi, 2.5 A, semmi, halott... 3 A-nál viszont BAOUM jól megviccelt és teljes fényerővel belevilágított a bal szemembe.
Csukott szemmel még mindig foltokat látok. %)
És a poén: úgy néz ki, kilőtte magát a hibás mag.


Van benne egy zener jól elkülönülve a LED magoktól, ami át szokott menni rövidzárba, ha véletlenül záróirányba hajtod meg a ledet. engem ez tréfált meg párszor. Sorba van kötve 2 db P7-es, és az egyik nem akart világítani az istennekse. A másik ment normálisan. Gondoltam, hogy megint letestelt valahol, 5-ször szétszedtem, aztán méregettem, végül elhatároztam magam a műtétre. Bonctűvel elvágtam a hozzá vezető szálat a szilikon búrán keresztül, azóta köszöni szépen jólvan mindkettő. :)


kedd okt. 12, 2010 15:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kincsesbánya:
http://fishki.net/comment.php?id=76998

Üdv
Inhouse


kedd okt. 12, 2010 10:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hülye újságíró, a Seatnál legalább nem hazudnak...

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/10/04/ebbol_sem_lesz_egyhamar_szeriagyartas/

Üdv
Inhouse


hétf. okt. 04, 2010 7:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Miről beszélnek ezek, hát meg lett mondva, hogy nem hangosabb, csak úgy érezzük! :roll: :lol:

http://index.hu/kultur/media/2010/10/01/elhallgattatjak_az_uvolto_reklamokat_amerikaban/

Üdv
Inhouse


szomb. okt. 02, 2010 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Valószínűleg írtam már róla, hogy van (volt) egy SSC P7 ledem, melynek az egyik magja érdekesen viselkedett, kb. 1 ohmos ellenállást mutatott miközben fényt azt nem adott.
Most nekiálltam vele kicsit játszani, gondoltam úgyse lesz már belőle érdemi led... Labortáppal nézegettem, 1 V 1 A: sötét, 2 V 2 A, de a többi mag már elkezdett pislákolni, viszont mindeközben melegedett is...
Ha a labortápon beállítok egy áramkorlátot, és egy viszonylag magas feszültséget, akkor az a feszültség, mintha pufferelve lenne, még kis ideig ott ül a kimeneten (gondolom amíg az áramkorlát nem lép be vagy ilyesmi). 6 V, 0.1 A beállításnál ez úgy nyilvánult meg, hogy amikor feszültség alá helyeztem a ledet, megvillant a 3 jó mag, majd tized voltokra esett le a fesz (kb. max. 0.1 mp alatt), beállt a 0.1 A. Párszor eljátszottam vele, gondoltam megvillantom 12 volttal. Villant, egyet, kettőt, majd visszavettem 6 voltra és semmi, jó, mondom elküldtem a másvilágra, nyugodjék békében. :S
Méregettem, hát átment rövidzárba. Amolyan utolsó leheletként elkezdtem felcsavarni az áramkorlátot. 1 A, semmi. 2 A, néhány tized volt, semmi, 2.5 A, semmi, halott... 3 A-nál viszont BAOUM jól megviccelt és teljes fényerővel belevilágított a bal szemembe.
Csukott szemmel még mindig foltokat látok. %)
És a poén: úgy néz ki, kilőtte magát a hibás mag.


pén. okt. 01, 2010 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Valószinüleg menetzárlatos lett. Megpróbálhatod megjavítani. Le kell tekerni a huzalt, és megkersni a hibás részt. Ha csak kis területen van hiba akkor egy kis szigetelés és mehet vissza a huzal. (ha nem járattad volna izzó nélkül akkor jobbak lettek volna az esések). Ha a sérülés nagy akkor másik huzallal lehet ujratekercselni a trafót...


vas. szept. 26, 2010 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Van egy 300 VA-s toroidom, QUAD 405-höz.
Bekötöm, primer körbe 60 W-os izzó, hónapokig így működött.
Egyszer az izzó elkezd villogni, hangszórók puffognak.
Először a végfok volt gyanús, de a lekötés után (csak Graetz+pufferelkók maradtak bekötve) folyamatosan világított az izzó.
Trafót lekötöttem az egyenirányítóról, izzó továbbra is világít. Rámértem a szekunderre: 0.00 V! :shock:
Utána kiszeretltem a trafót, így is világított az izzó.
Majd izzó nélkül hálózatra kapcsoltam....
Azonnal elkezdett sercegni, 2 másodperc alatt tűzforró lett, meg amperszag. (Megszekító nem oldott.)

Javítható, vagy vehetek egy újat?
Meg mitől hibásodhatott meg?

(Meghibásodás előtt kb. 1 héttel egy izzófelvillanás villámcsapásnál....)


szomb. szept. 25, 2010 22:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ahha! :D

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 16, 2010 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
:lol:


csüt. szept. 16, 2010 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hopp-hopp :oops:
Természetesen a Tunebug hordozható változatról.
-Eleve aki bemutatta nekem halláskárosodott lehetett,vagy nagyon be akarta mutatni,mert nem háttérzene volt,hanem olyan hogy csak neked énekelnek egy bárban-és menet közben rácsatlakozott valami zavar,(de hogy hogyan magam sem értem)valami rádió v tv-adó és keverten szólt a kettő együtt,erre írtam a Szabad Európa feelinget.


szer. szept. 15, 2010 14:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azon már én is gondolkoztam, de nem tudtam hová helyezni.


szer. szept. 15, 2010 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nacorvus!

A második rész miről is szólt? :hm:

Üdv
Inhouse


szer. szept. 15, 2010 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
vackor írta:
... a fél életüket a bringán töltik.

off:
Fel is hehet törve a fenekük. :D
Én már fél óra múlva érzem, hogy min ülök. :o

Erre van a zselépárnás bringaülés. :D


szer. szept. 15, 2010 7:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Off: by Laci_L:
Idézet:
...már fél óra múlva érzem, hogy min ülök

Legyek gonosz:kilóg az epeda a fotőlyből?
On:
Volt szerencsém átműélvezni eme remek csodát :roll: Mit is mondjak róla:"kind of magic"! :lol:
Egy presszó-beszélgetés közben a dizőz a zongora mellől átakarja kiabálni a társalgást amit az asztalnál folytattok-kimarad a kanálcsörgés és az üvegcsörömpölés,amúgy minden a helyén van időnként a sarokköszörű beleciripel,csak éppen a melletted álló pincnök szavait nem tudod értelmezni aki vörös fejjel üvölt neked,mert az látod,hogy hozzád beszél,de a dizőz hangosabb..-minden szir-sz*ar oda nem illőt is belerak valahonnan az éterből- pl:Moszkva tér környékén taxit kérek... -majdnem Szabad Európa feeling,csak itt nem kell hangolni :x
Egyszóval megéri az árát.Szvsz a Teleshopok tele lesznek a hirdetéssel.


szer. szept. 15, 2010 0:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... a fél életüket a bringán töltik.

off:
Fel is hehet törve a fenekük. :D
Én már fél óra múlva érzem, hogy min ülök. :o


szer. szept. 08, 2010 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
De, általában igen. Vannak azonban olyan megszállottak is, akik a fél életüket a bringán töltik.


szer. szept. 08, 2010 9:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Csak halkan kérdem: nem lehet kibírni a bringázást zene nélkül? Legközelebb már az uszodába is kell ilyen. :?


szer. szept. 08, 2010 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az asztali változatról írták régebben, hogy meglepően jó hangminőségre képes. Nyilván nem lesz stúdió minőség, de ha közben hallod még a környező zajokat is, akkor már úgyis mindegy. :twisted:


szer. szept. 08, 2010 6:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://index.hu/tech/szemlemorzsa/2010/09/07/zene_a_sisakban/

Hangminőség? Sztereó? Ezekkel mi lesz?

Üdv
Inhouse


kedd szept. 07, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egyik haver az előbb beleöntött egy liter fröccsöt egy elosztóba. ÉV nem ment ki!!


szomb. szept. 04, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség