Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 7:42



Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Monitor hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Én is erre gondoltam, hogy elviszem a megadott szervizbe, ott majd a két hét alatt beállítják. Szrtak rája :S


csüt. okt. 27, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Garis volt.
Visszavittem
Két hét múlva aszonták, hogy ez még benne van a gyári tûrésben. :evil:


igen, ezt elsőre értettem. Sztem ők nem értették a te problémád, ill. nem akartak vele foglalkozni.

Ez egy olyan súlyú hiba, hogy semmikép nem lehet ráfogni a tűrésre, egyszerűen ilyen képcső nem jöhet ki, ha kijön, akkor hibás és vissza kell venni.

Persze, millió dolog van, ami belefér a tűrésbe, vízszintes/függőlegestől való eltérés. Kisebb hibák a BM-en, vezető dugulás a maszkon. Nemvezető dugulás az nagyon jó, van egy pont, ami úgy világít mint a veszedelem! A pont belseje pedig üres. :)
(maszkdugulás szakszerű javítása: gumikalapáccsal a képcső ütőgetése, hátha kiesik a dugulás! :D)

de ez legfőképp azért nem fér bele ez a tűrésbe, azonkívül, hogy másik hibák okozója, mert csak egy EGYSZERŰ BEÁLLÍTÁSI kérdés!


csüt. okt. 27, 2005 20:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Garis volt.
Visszavittem
Két hét múlva aszonták, hogy ez még benne van a gyári tűrésben. :evil:


csüt. okt. 27, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
tar.hu-s galériám

Itt figyel három kép: az egyiken a monoszkópom látható 4x-es, 2x-es, 1x-es nagyításban, meg néhány kicsinyítésben (.dds fájlok után szabadon :) ), meg az 1x-es nagyítás 800x600-ban, meg 1280x960-ban a monitorom közepén, ahol még a legjobb a helyzet.


aha, már látom, hogy mi a helyzet. Én eddig úgy értettem, hogy a képernyőn van egy sor (valamelyik szélén), ami csak pirosan tud világítani (mert hiányzik a többi réteg a BM-ről)

de nem. Ez egy landing hiba. Ilyenkor az elektronsugár egyik összetevője(i) az egyik lukon, a másik összetevői a másik lukon (értelemszerűen egy soron v. oszlopon) keresztül érik el a foszforréteget. Márpedig minden esetben (egyszerre) a rács/maszk egy lukán kell keresztülmennie és azon keresztül kell megvilágítani az az alatt lévő foszforréteget.

Ez sehol sem fér bele a tűrésbe, ez a tekercs jobbra-balra (vagy le/fel) kismértékű forgatásával szüntethető meg. (forgatás alatt nem a cső nyakán. őőő szal nem úgy, hogy a képet fordítsd :D hanem úgy, hogy a tekercs egy kicsit balra/jobbra, illetve nálad fel/le forduljon)

Ha a két szélén jelentkezik, míg középen jó, akkor pedig az előre/hátra mozgatásával lehet kiköszöbölni.

Azonban NEM ajánlom, hogy a tekercshez nyúlj, mert abban a pillanatban repülni fog a konvergencia. Amiből még a statikust (a képernyő közepén lévőt) be tudod állítani, a dinamikus (kép szélein lévőt) otthoni körülmények között nem.

Ha a landinget a tekercs mozgatásával nem lehet beállítani, akkor rossz a tekercs. A landinget kell elsőként beállítani.

Ha garis, akkor vidd vissza.


csüt. okt. 27, 2005 20:03
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Tisztelt RGB !

Látom érintésvédelmet sem tanultál :D

Ha ennyire jól tudod az eltérítőtekercseket cserélni akkor egy ilyen hiba már meg sem kottyanhaz neked.

Jó pár darab monitort javítottam már meg és kettő esetleg háromnál volt zárlatos az eltérítő tekercs.

Probáltam már én is cserélni de tőkéletes már soha nem lett egyik sem .

Esetleg a félvaknak még jó.

Szerintenm SMA és a többiek csak jó szándékból mondták el a véleményüket amit azért érdemes megfontolni.

Nem akarlak megbántani de ennek így semmi értelme :evil:


csüt. okt. 27, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
tar.hu-s galériám

Itt figyel három kép: az egyiken a monoszkópom látható 4x-es, 2x-es, 1x-es nagyításban, meg néhány kicsinyítésben (.dds fájlok után szabadon :) ), meg az 1x-es nagyítás 800x600-ban, meg 1280x960-ban a monitorom közepén, ahol még a legjobb a helyzet.


csüt. okt. 27, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
http://rgb.tvn.hu/pic3/pic00453.jpg

:shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:


csüt. okt. 27, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lehet az elektronika hibája is, nem?

Üdv!


akár videokártya hibája is lehet, de nem valószínű.

hogy a bm-en lévő foszforréteghibája-e az könnyen kideríthető azzal, hogy nem mozdul ha a képet le/fel mozgatjuk. vagy a képméretét (a monitoron) nagyítjuk.

vagy adunk neki egy degauss-t. Tehát a BM hibák könnyen kiszűrhetők azzal, hogy soha, semmilyen körülmények közt nem mozognak, hisz közvetlenül a képernyő felületén vannak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m csüt. okt. 27, 2005 20:06-kor.



csüt. okt. 27, 2005 16:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lehet az elektronika hibája is, nem?

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
T68m: -=RelakS=- gondolom arra gondolt, hogy a teljes képfelületen egy 1 képpont magas piros konvergenciahiba van, magyarán a piros képpontokra lövõ elektronágyú egy képponttal feljebb lõ mindenhol.

Üdv!


nos, ilyet nem tud! :) Egyszerre vezérlődik mindhárom sugár és a maszkon át esik a felületre.

ááá, végre megvan! Nem tudtam (régen volt), hogy most akkor hogy is van a foszfor(aminek semmi köze nincs az elem foszforhoz) réteggel!

Végre eszembe juttot: a foszforrétegek megvilágítással kerülnek fel, legutoljára a vörös, mert az a legdrágább, ha elbas.szák, akkor ne azt kelljen kimosni. (felkenik az egyik réteget, fotózzák maszkon keresztül, kimossák a felesleget és így mindhárom színnel)

Tehát a rács(maszk) úgy van betéve, hogy a BM a rácsoknak megfelelően kerül felfotózásra.

Lényeg, hogy a sugár is egyszerre vezérlődik, mindig egy lyukon keresztül megy át, és ebből adódóan csak a saját rétegét találja el. (mivel az a réteg pont úgy került oda, hogy odafotózták)

ilyen (piros sor) hibát nem láttam vagy nem nagyon emlékszem rá. Első hallásra BM hibára gyanakszom, azaz, hogy arra a sorra csak a piros foszfor került felvitelre.


csüt. okt. 27, 2005 15:50
Profil Honlap
Hozzászólás 
McLaca írta:
OFF!
RGB írta:
... de lehet te még igényesebb vagy ...

Valószínűleg...

Videód van? Volt?
Egyébként a DVD elvén nézheted sok kábelcsatorna adását is. Pl. Discovery, NGC, Spektrum, Viva, Travel, TV Paprika és társai. Ezek mind MPEG2 jellegű tömörítésen esnek át, hogy egy műholdas transzponderre a lecsökkent sávszélesség miatt 4-5 csatorna is elférjen. Persze szokás túlzásba esni, és kockásodást okozni, de még mindig inkább ez, mint a VHS kevés sora.

ON!

Üdv!


az én camerám DV 3.4Mbyte/s ával dolgozok...


csüt. okt. 27, 2005 15:42
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF!
RGB írta:
... de lehet te még igényesebb vagy ...

Valószínűleg...

Videód van? Volt?
Egyébként a DVD elvén nézheted sok kábelcsatorna adását is. Pl. Discovery, NGC, Spektrum, Viva, Travel, TV Paprika és társai. Ezek mind MPEG2 jellegű tömörítésen esnek át, hogy egy műholdas transzponderre a lecsökkent sávszélesség miatt 4-5 csatorna is elférjen. Persze szokás túlzásba esni, és kockásodást okozni, de még mindig inkább ez, mint a VHS kevés sora.

ON!

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem mindenkinek azonosak az igényei képminőség terén...
Lehet, hogy amit te megfelelőnek találsz, az nekünk bökné a csőrünket. Ha annyira vagy igényes a kép minőségére, mint a hangéra (a hangszóróidból ítélve), akkor mindent értek.

T68m: -=RelakS=- gondolom arra gondolt, hogy a teljes képfelületen egy 1 képpont magas piros konvergenciahiba van, magyarán a piros képpontokra lövő elektronágyú egy képponttal feljebb lő mindenhol.

Üdv!


nem ezeken hallgatok zenét, csak mégis legyen vmi.
Amúgy én kivételesen nagyon igényes vagyok a képre, ezért szidom a sok dvd-s, hogy azt az agyontömörített mpeg2őt hogy bírják nézni, mikor a dv vagy mjpeg sokkal szebb.

én elégedett vagyok a képminpséggel, de lehet te még igényesebb vagy, az sem kizárt. Csak összeraktam egy 486-ost és löktem hozzá egy hangfalpárt.


csüt. okt. 27, 2005 15:25
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem mindenkinek azonosak az igényei képminőség terén...
Lehet, hogy amit te megfelelőnek találsz, az nekünk bökné a csőrünket. Ha annyira vagy igényes a kép minőségére, mint a hangéra (a hangszóróidból ítélve), akkor mindent értek.

T68m: -=RelakS=- gondolom arra gondolt, hogy a teljes képfelületen egy 1 képpont magas piros konvergenciahiba van, magyarán a piros képpontokra lövő elektronágyú egy képponttal feljebb lő mindenhol.

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
És minimálisak a torzulások a tekercsben, amitől minimális képhibák lesznek. Na meg mi garantálja, hogy nem pl egy negyed fokot elforgatva rakod fel, amitől színhibák lesznek? Vagy mittomén.

Vagy olyan vagy, mint a Fujitsu-Siemens? Náluk az a tény, hogy a monitoromon a piros egy egész sorral feljebb szerepel bármely felbontásban, az tökéletesen megfelel a gyári tűrésnek :pislog:


mi? attól hogy elforgatod a tekercst nem lesz színhibás a kép, csak a kép elfordul. Amikor pl a camival felfelelábbal vettem fel, mert akkor állt felé az lcdje, akkor csak fogom az eltérítőtekercsek és fordítok rajta 180 fokot:

monitoromat direct ilyenre csináltam, hogy könnyne hozzáférjek ha kell:

http://rgb.tvn.hu/pic3/pic00453.jpg


csüt. okt. 27, 2005 14:58
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Vagy olyan vagy, mint a Fujitsu-Siemens? Náluk az a tény, hogy a monitoromon a piros egy egész sorral feljebb szerepel bármely felbontásban, az tökéletesen megfelel a gyári tûrésnek :pislog:


ezt nem értem!


csüt. okt. 27, 2005 14:51
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
RGB írta:
én csak feltolom a tekercsek és saccra beállítom, minek ehhez teszt-generátor?


1. akkor biztos hülyék a samsung gödi gyárában (is), mert sokszázmilliós gépsor van - csak erre.

2. azért is hülyék, mert váltott műszakban, összeségében több mint száz embert alkalmaznak - csak erre.

3. viccet félretéve nagyon nehéz belőni a tekercs helyét, ha elmozdítottad, akkor újra kell állítani a 2-4-6 pólusokat is, egyéb konvergencia mágneseket elhelyezni. Az is pontosan meg van határozva, hogy mindezt milyen körülvevő mágneses térben kell megcsinálni.
Tehát az egész konvergencia, landing, stb. beállításokat egy mágneses kalitkában kell elvégezni és persze jelgenerátorra is szükség van.

és még ilyen feltételek mellett is egy csomó konvergenciahibás képcső lesz.


csüt. okt. 27, 2005 14:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
És minimálisak a torzulások a tekercsben, amitől minimális képhibák lesznek. Na meg mi garantálja, hogy nem pl egy negyed fokot elforgatva rakod fel, amitől színhibák lesznek? Vagy mittomén.

Vagy olyan vagy, mint a Fujitsu-Siemens? Náluk az a tény, hogy a monitoromon a piros egy egész sorral feljebb szerepel bármely felbontásban, az tökéletesen megfelel a gyári tűrésnek :pislog:


csüt. okt. 27, 2005 14:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
McLaca írta:
T68m írta:
SMA írta:
Bármilyen kis, mechanikai nyomás a tekercsre eltorzíthatja a képet, vagy a színt, ami lehet, hogy nem látszik egy egyszerű képen, de komolyabb, nagyobb monitorban már látható hiba is lehet a képernyőn. Moarés lesz utána és az nem a képcső vagy egyéb áramkör hibája akkor.


(na, azért ez túlzás! A képcsőgyárban is kézzel pakolják fel a tekercseket, csak utána a beállításhoz kellenek műszerek, gépek. )
Nem túlzás. Amikor beálítják, akkor már nem nyomkodják. Itt most a felszerelt, beállított tekercsek minimális fizikai torzulására (nyomására) gondolt szerintem SMA.

Üdv!


hogyne lenne már túlzás!
csak egy sima lakkozott rézrót tekercs! bírja az a mechanika behatásokat, amiket szenved a képcsőre húzáskor, mert minimálisak az az erők!


csüt. okt. 27, 2005 14:37
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves RGB és Többiek!

100 Monitorból mennyiben volt hibás valamelyik eltérítő tekercs?

Ha ez napi gyakorlat, akkor OK!

Bármilyen kis, mechanikai nyomás a tekercsre eltorzíthatja a képet, vagy a színt, ami lehet, hogy nem látszik egy egyszerű képen, de komolyabb, nagyobb monitorban már látható hiba is lehet a képernyőn. Moarés lesz utána és az nem a képcső vagy egyéb áramkör hibája akkor.

Teszt-generátor legalább van a beállításhoz? ( RGB-VGA, SVGA, XGA, Text, SXGA, Cross-color, Color-bar, Color-line, V-sync, H-sync, Blank, stb.)
Üdv! SMA


én csak feltolom a tekercsek és saccra beállítom, minek ehhez teszt-generátor?


csüt. okt. 27, 2005 14:35
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
T68m írta:
SMA írta:
Bármilyen kis, mechanikai nyomás a tekercsre eltorzíthatja a képet, vagy a színt, ami lehet, hogy nem látszik egy egyszerű képen, de komolyabb, nagyobb monitorban már látható hiba is lehet a képernyőn. Moarés lesz utána és az nem a képcső vagy egyéb áramkör hibája akkor.


(na, azért ez túlzás! A képcsőgyárban is kézzel pakolják fel a tekercseket, csak utána a beállításhoz kellenek műszerek, gépek. )
Nem túlzás. Amikor beálítják, akkor már nem nyomkodják. Itt most a felszerelt, beállított tekercsek minimális fizikai torzulására (nyomására) gondolt szerintem SMA.

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SMA írta:
Bármilyen kis, mechanikai nyomás a tekercsre eltorzíthatja a képet, vagy a színt, ami lehet, hogy nem látszik egy egyszerû képen, de komolyabb, nagyobb monitorban már látható hiba is lehet a képernyõn. Moarés lesz utána és az nem a képcsõ vagy egyéb áramkör hibája akkor.


(na, azért ez túlzás! A képcsőgyárban is kézzel pakolják fel a tekercseket, csak utána a beállításhoz kellenek műszerek, gépek. )


csüt. okt. 27, 2005 14:22
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves RGB és Többiek!

100 Monitorból mennyiben volt hibás valamelyik eltérítő tekercs?

Ha ez napi gyakorlat, akkor OK!

Bármilyen kis, mechanikai nyomás a tekercsre eltorzíthatja a képet, vagy a színt, ami lehet, hogy nem látszik egy egyszerű képen, de komolyabb, nagyobb monitorban már látható hiba is lehet a képernyőn. Moarés lesz utána és az nem a képcső vagy egyéb áramkör hibája akkor.

Teszt-generátor legalább van a beállításhoz? ( RGB-VGA, SVGA, XGA, Text, SXGA, Cross-color, Color-bar, Color-line, V-sync, H-sync, Blank, stb.)
Üdv! SMA


csüt. okt. 27, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
RGB írta:
Kedves SMA!

köszönöm hsz-odat!

Tisztelettel megjegyezném, hogy napi rutinnal szedegetem le, teszem fel ugyanarra a képcsõre ill uazt az eltérítõ tekercset, mert külön tárolom õket. Csak feltolom a képcsõre a tekercst, nagyjából beforgatom mûködés közben a képet nézve, szerintem tökéletesre be állítom másodpercek alatt, de ez az én tapasztalatom.

miért nem lesz a kép a tekercscserebere után az igazi?


azért, mert tekercscsere után mindent újra be kell állítani és azt igen nehéz házilagosan.


csüt. okt. 27, 2005 13:54
Profil Honlap
Hozzászólás 
Kedves SMA!

köszönöm hsz-odat!

Tisztelettel megjegyezném, hogy napi rutinnal szedegetem le, teszem fel ugyanarra a képcsőre ill uazt az eltérítő tekercset, mert külön tárolom őket. Csak feltolom a képcsőre a tekercst, nagyjából beforgatom működés közben a képet nézve, szerintem tökéletesre be állítom másodpercek alatt, de ez az én tapasztalatom.

miért nem lesz a kép a tekercscserebere után az igazi?


csüt. okt. 27, 2005 13:44
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves RGB és Többiek!

Helytelen nevet választottál. :)

Ha mégegyszer leveszed az eltérítő tekercset, nem lesz jó az sem semmire, a monitor sem semmire.
Nem ott a hiba és nem szokás az eltérítő-tekercseket indokolatlanul le és felszerelni, mert soha többé nem lesz olyan képe, mint új korában volt.
A leírásodból vagy kontakt-hiba, vagy hibás forrasztás, esetleg valamilyen alkatrész(ek) hibája okozza a jelenséget.
Mérni kell, lehet, hogy a kép-korrekciós áramkörben a geometria-korrekciós rész IC-je elment, vagy más alkatrész.
Ha video-processzoros a készülék, akkor ott is lehet valamilyen alkatrész-hiba, vagy érintkezési hiba.
Mérni kell rajz alapján, persze, előbb be kéne azonosítani, hogy mi hol van és szemre jónak tűnik-e.

Volt több Monitorjavításos oldal, keresd vissza azokat is, hátha ott pontosabb leírást találsz.
Üdv! SMA


csüt. okt. 27, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Előbb ideért a híred, mint te magad :D
Én ennyit tudtam a témához hozzászólni, érdemben majd a szakik nyilatkoznak.

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
nem névrokon! én vagyok a nagy RGB!

üdv.


csüt. okt. 27, 2005 13:10
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
oFF:
Ez a név nagyon veszélyes:)
Nem ismered a névrokonodat??? Hardvare off topik végén van róla szó.


csüt. okt. 27, 2005 12:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás Monitor hibák és javításuk
Hi!

Lenne egy hibás monitorom. A kép erősen trapéz alakú és csak a monitor alsó harmadában jelenik meg. Egyik napról, a másik napra jelentkezet ez a hiba. Nem működés közben, hanem egyik nap használtam és jó volt, másik nap amikor bekapcsoltam már hibásan működött. Hiába próbáltam a H,V size, pozició stb. vel helyre hozni nem lehetett. A kép egyébként éles, az alakjának megfelelően torz, de szinhű. Az eltérítőrendszerrel lehet a gond szerintem, a V amplítódú kicsi és nagy szintről indul, ezért lehet a kép teteje lent a képcsö alsó harmadában.

Mi lehet a gond, mivel orvosolható? Mivel a képcső és a nagyfesz rendben van, arra gondolok, hogy olcsón javítható, tehát megpróbálnám megcsinálni, de hogyan?

Amúgy digitálisan lehet beállítani a H,V size stb-t, az értékek is gondolom egy regiszterben tároldnak, esetleg ennek a hibás működéséből is eredhet a hiba?

Kiváncsiságból egy gyors eltérítőtekercs cserével megpróbáltam, de mivel egy más tipusú tekercset használtam, be se kapcsolt a monitor a nem megfelelő induktívitású stb tekercs miatt, ami nem tetszett az alaplapon lévő kiszolgáló áramköröknek. Visszatettem a régit, de azzal se ment egy pár kapcsolgatásig, össze-vissza változott a H frekvencia ( a képfrisiítés jó volt), és amikor megállapodott a jó H frekvenciánál, akkor bevillant a kép, de csak addig, amíg stabil volt a H frekvencia. Aztán teljesen stabil lett, most már rendben van, de a kép uo. alakú és helyzetű, mint volt. Sőt inkább még kisebb és lentebb van.

A monitor HIGHSCREEN gyártmány, egy kis lcd panellel az osd helyett. a kis lcd kijelzőm megjeleníti az aktuális felbontást és képfrekvenciát, és ami fontos a vissz frekvenciát is.

Mit miért csinált, hogy javítható?
cak a zöld részen jelenik meg a kép... lásd alább

Kép

A segítségeteket előre is köszönöm!

üdv. RGB


csüt. okt. 27, 2005 12:26
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség