Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:14



Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Következő
Exponenciális tölcsér tervezése. 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Köszönöm szépen már tudom olvasni.Nagyon hasznos.


csüt. feb. 14, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:44-kor.



csüt. feb. 14, 2008 18:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Kösz szépen.Még annyit kérnék,hogy honnan tudnék leszedni olyan programot,ami ezt tudja kezelni?


csüt. feb. 14, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:45-kor.



csüt. feb. 14, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Az a legnagyobb bajom,hogy az emlitettek közül egyik sincs meg sajnos,de megpróbálok a neten rákeresni.Üdv.


csüt. feb. 14, 2008 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves takivoice és Többiek!

Mint ezt írtam, a Klinger-féle Hangdobozépítés c. könyvben benne van a rajza, de az internetről is elérhető. Valamint az 1989-es RT Évkönyben is van róla leírás.

Üdv! SMA


csüt. feb. 14, 2008 9:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
SMA.Nincs esetleg rajzod erről az Altec-ről?Vagy esetleg egy link,ahol meg lehetne nézni pontosabban a felépitését?Nagyon kiváncsivá tettél ezzel kapcsolatban.Üdv.


szer. feb. 13, 2008 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves watt és Többiek!

Persze, hogy az egészet kell megépíteni!
Mint írtam igen jó és nem vall szégyent vele az ember.
Maga a mély-rész nem is annyira drága, viszont a megfelelő magas hozzá, hááát, az kérem komoly pénz, kb. 100-200EFt. körül el lehet a magasra költeni, ami passzol a mélyhez. ( Itt most 200-300W RMS-re gondolok, nem 50-80W-ra. )
Esetleg, mint jeleztem, feljebb engedni a mélyet és akkor már kisebb tölcséres magasak is használhatók.
-
Egyébként, mikor az első, annakidején elkészült ebből a hangsugárzóból, még az eredeti 416/8A 16 Ohm-os hangszóróval, akkor összehasonlítottuk a Karlson-féle dobozzal - ebben volt akkor az EV - és egy nagy Tesla mozihangsugárzóval, amiben két 38cm-es mély szólt, ( azok nem is rosszul ) és az A7 magasan verte mindkettőt, mind hangnyomásban mind minőségben.
Amit akkor mérni tudtunk, az bizonyította, hogy jó mélyátviteléhez Fs = 40Hz alatti hangszóró jó abba a dobozba.
A Karlsonba tett EV a mélyebb frekvenciákon, 100Hz alatt, már-már elérte az A7-est, valószínű, hogy jobb, mélyebb rezonanciájú hangszóróval már verte volna mélyben az Altec-et.
Valahol olvastam is erről, hogy a Karlsont szubbasszusnak ajánlják, csak kell bele találni jó mélyátvitelű hangszórót, ami kb. 20-25Hz-en rezonál, akkor elérhető a 20Hz-en a -3dB, mindez persze, 102-105dB/1W/1m ( 100Hz-en mérve ) érzékenység mellett.
Ezeknek, mint bizonyára Mindenki tudja, igen komoly ára van.
-
Ha pedig egy-két hangsugárzó kevés, akkor inkább többet kell célszerűen elhelyezni, mint a hangszórókat duplázni, ez is lényeges, a jó hangeloszlás érdekében.

Üdv! SMA


szer. feb. 13, 2008 15:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 21:55
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: A mars
Hozzászólás 
Shalfi nem tudnál egy linket adni ahol meg is tudom nézni a h2000 cuccokat mert csak a forumrészbe tudok belépni és már tiszta ideg vagyok!! Fhúú mikor lesz még nyári meló! (mikor lesz még hangfalam).


szer. feb. 13, 2008 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Jól emlékszel :)


szer. feb. 13, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Persze, itt még akár jól is jöhet az iránykarakter miatt, tudom (már ha jól emlékszem...).


szer. feb. 13, 2008 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Pedig jó az, csak egymás fölé kell építeni őket, nem egymás mellé.


szer. feb. 13, 2008 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Nem kötekedés, csak magashangszórót nem dupláznék, ha kényszerítenének rá akkor sem. Persze nekem mindegy.


szer. feb. 13, 2008 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Magastartományban duplázni? Szóval PA-nál ennyire mindegy, hogy mit hall a hallgatóság? :lol:

Szerintem hagyjuk ezt a kötekedést, mert már kezdem unni!


szer. feb. 13, 2008 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Magastartományban duplázni? Szóval PA-nál ennyire mindegy, hogy mit hall a hallgatóság? :lol:


szer. feb. 13, 2008 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Pontosan. Működik, kipróbálva, nem elméletben.
Ha van rá keret, természetesen szóba jöhet más megoldás is, de ez is nagyon jól megállja a helyét.


szer. feb. 13, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Duplázott piezó? És ráadásul sorban? Brrrr.


szer. feb. 13, 2008 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ja, hogy Te azt mondod, hogy az egész Altec-7-et kéne megépíteni?
Én nem pont így értettem a dolgot! Azt hittem, hogy csak a felső tölcsért ajánlod! Így már világos, elnézést!

Viszont akkor talán már érdemesebb tényleg egy 150Hz alsó határfrekire egy tölcsért hajtani, nem? A magasnak úgy is valami tölcséres kivitel kéne, mert itt a dóm erősen felejtős. Akkor már inkább valami piezo, mondjuk kettő sorbakötve(van dupla kivitelű is) már 70V-ot elvisel, ami elég. Hogy a hangja milyen? Jó hangváltóval meglepő eredményt lehet elérni ezekkel is!


szer. feb. 13, 2008 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves watt és Többiek!

Nos, vagy 15-20 éve építettünk néhányat abból a hangsugárzóból, ráadásul, hogy egyszerűbb legyen a munka, egyenes tölcsérrel.
Nagyon jó hangot produkált.
Nyilván az eredeti, 416-8A, vagy 515B-16 HHP hangszórókkal nyújtja a legjobb minőséget.
Mi annakidején 1db.-ot az EV DL15-L-el építettünk, ez volt a legjobb(!) és 5db.-ot IMG Stage-Line SP15/300PA-val, valamint 3db.-ot egy Magyar gyártó ( akkor még létező ) 38cm-es sima membrános, vászonperemes, szintén PA-hangszórójával is építettünk belőle. ( Nem BEAG, nem VT, Nem Orion, Nem Reflex, Nem Garry. )
Eltérés a mélytartomáyban volt közöttük, középre, ( beszéd! ) mindegyik kitűnő hangot adott, nyilván a tölcsér jóvoltából. Az alsó hatáfrekvencia kb. 40-80Hz közötti volt, hangszórótól függően, jól illeszthető a "nagyágyúhoz". Mivel tölcséres és reflex rendszerű a doboz, ezért elég mélyre lemegy, bár szubláda ma már kell mellé.
Az a Stage-Line ma is kapható, illetve újabb EV ( DL-15-ST ), vagy más hasonló hangszórók.

Üdv! SMA


szer. feb. 13, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SMA-nak igaza van, nagyon jók a közép tölcsérek. de...

www.hedmag.com/Product-Reviews/Speakers ... ssic-3.asp

Egy ilyet ekészíteni nem könnyű! Aztán a drivert is elég kacifántos bele megtalálni.

Tényleg SMA milyen drivert ajánlanál bele?

Aztán egy nagyágyú 150Hz-ére rá lehet illeszteni szerinted? Ez feljebbről indul, szinte biztos(nem találtam adatot).

közben ezt találtam:
www.altecpro.com/pdfs/vintage/SpeakerAn ... Manual.pdf
Tehát 900Hz a vágás...
És nem is olcsó, bár ez a hirdetés már nem él...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0200538360


szer. feb. 13, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves hammer14 és Többiek!

Jó minőségű és középtölcséres kivitelének is köszönhető az Altec A-7 legendás híre, érdemes megépíteni, egyszerű a doboza. Jó hangszóróval igen tisztességes hangot produkál teremben, szabadtéren egyaránt. A Klinger-féle Hangdobozépítés c. könyvben is ott a rajza.
" Hangmérnökök ezrei edzették" - és talán ma is edzik ezen a fülüket, filmgyárakban mozikban.

Üdv! SMA


szer. feb. 13, 2008 9:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 21:55
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: A mars
Hozzászólás 
watt írta:
Nincs szükség tölcsérre. Egy 25cm-es mélyközépnyomó oldalanként tökéletesen megfelel. Akár mélynyomóból is meg lehet oldani(aminek magas az fs-e, könnyű merev membránja van). Ugyanannyi elektromos teljesítmény középmagasban (150Hz-től) elég. Az erősítőt jobban ki lehet vezérelni, ezért az arány zárt-nagy teremben megfelelő. Mindig a mélyjel vannak a gondok, azon segít az ágyú! Egy normál hangfal passzív váltójánál is a középtartományra sokkal kisebb teljesítmény jut, mint a mélyre(ennek a jobb sugárzási ellenállás és a nyalábolódás az oka, ahogy megyünk a magasabb frekik felé.).
Ha nagyon óvatos akarsz lenni, akkor két láda már több mint elég oldalanként, azokat már halkítani kell majd, viszont tisztábban fognak szólni(a megoszló terhelés miatt). Ha kettő-kettő lenne, akkor egymás fölé tenném, hogy ne diffraktáljon a hang legyezősen. Akár egy ládába is elfér a két nyomó, sőt a magas szekciót is lehet külön dobozba tenni. Esetleg lehet háromutas aktív rendszer is...

Még annyit, hogy én egy db nagyágyúhoz méreteztem, amiben két mélynyomó van, 2*X teljesítménnyel.


Nah ezt nem hittem volna hogy nem kel a középhez tölcsér!!! Leggalább egyszerű lesz öszedobni tiszta öröm hogy nem kell majd ott is szögvágás :lol: Az baj lenne ha 20 cm es közép hsz lenne mert az
Rh soundnál láttam közép hsz és az sztem megfelelne!! Vagy nézzek inkább vmi 25 ös h2000-et? Amúgy nekem is úgyanaz lesz a tölcsér teljesítménye csak én nem egybe építem hanem külön a 2db-ot hogy tudjuk szállítani is valahogy!! :evil:


szer. feb. 13, 2008 6:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nincs szükség tölcsérre. Egy 25cm-es mélyközépnyomó oldalanként tökéletesen megfelel. Akár mélynyomóból is meg lehet oldani(aminek magas az fs-e, könnyű merev membránja van). Ugyanannyi elektromos teljesítmény középmagasban (150Hz-től) elég. Az erősítőt jobban ki lehet vezérelni, ezért az arány zárt-nagy teremben megfelelő. Mindig a mélyjel vannak a gondok, azon segít az ágyú! Egy normál hangfal passzív váltójánál is a középtartományra sokkal kisebb teljesítmény jut, mint a mélyre(ennek a jobb sugárzási ellenállás és a nyalábolódás az oka, ahogy megyünk a magasabb frekik felé.).
Ha nagyon óvatos akarsz lenni, akkor két láda már több mint elég oldalanként, azokat már halkítani kell majd, viszont tisztábban fognak szólni(a megoszló terhelés miatt). Ha kettő-kettő lenne, akkor egymás fölé tenném, hogy ne diffraktáljon a hang legyezősen. Akár egy ládába is elfér a két nyomó, sőt a magas szekciót is lehet külön dobozba tenni. Esetleg lehet háromutas aktív rendszer is...

Még annyit, hogy én egy db nagyágyúhoz méreteztem, amiben két mélynyomó van, 2*X teljesítménnyel.


kedd feb. 12, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 21:55
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: A mars
Hozzászólás 
Heló watt!

Te írtad hogy megcsináltad a nagyágyút meg használtad is párszor! Már hangváltót tanácsoltál milyen legyen aktív 12db /okt 120 vagy 150 hz nél Ez oké is magasnak valószinű piezo lesz de középnek mi legyen? Azaz inkább milyen láda? Zárt láda az sztem kicsit gyengus lenne a nagyágyú mellé vmi kis tölcsér kéne!! Kis tölcsér csak középhez kellene!
Esetleg nem tudsz vmi láda tervet ajánlani?? Ha van jó tipped vagy tanácsod azt megköszönöm és ha jó akkor meg is fogadnám :lol:


kedd feb. 12, 2008 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Nah hát ez van. De nézd a jó oldalát, legalább nem offolunk tovább a témával itt.


kedd feb. 12, 2008 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
aki olyat vesz, meg is érdemli.

Ez igaz, de nem segít rajtuk! Rajtuk az segítene, ha nagy ár/érték arányú hangszórót, ráadásul hazait lehetne kapni! Ha lenne egy PA-tok mondjuk fs 30Hz-el, 95db-vel, 500W rms-el, versenyképes áron(kb. 25ezer), arra én is és még szerintem sokan vevő lennénk! Sajnos a felhasználói tapasztalatokból tisztában vagyok, hogy milyen nehéz jó hangszórót építeni! Gyakorlatilag alig képes rá néhány gyártó! Szép álom lenne, ha lenne egy magyar cég, akinek van múltja, és lehetne bízni a termékében.
Persze belátom, hogy nem az én egy, vagy két db megvásárolt hangszórómból fogtok tudni megélni....


kedd feb. 12, 2008 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Félreértés ne essék, ez nem olyan volt. Asszem írtam, hogy vmi olcsó PA hangfalból származik.

Egyébként ennek ismeretében:
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=1 ... 06&catg=30
http://sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/04170_03_01.pdf

Én is nyugodtan írhatnék rá 2-300-at. ;)

watt, láttam a 100OZ melletti adatokat, de az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha (amint a példa is mutatja), nem igaz az egészből csak a mágnes tömege. ;) Egyébként mindenkinek joga van hibákat elkövetni, aki olyat vesz, meg is érdemli.


kedd feb. 12, 2008 9:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:54-kor.



kedd feb. 12, 2008 8:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Valószinüleg lenne kereslet a PA szériás hangszórók iránt,főleg ha versenyképes árakon tudnátok adni.


kedd feb. 12, 2008 6:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Legfeljebb anynit tehetnénk, hogy ráírunk mi is 200-al többet. Baromság. Mi értelme van hazudni.

Nem kimondottan erre gondoltam!

Idézet:
Azt írod: 100OZ.. a mágnes tömege szerintem nem jelent semmit.

Magában nem, én sem ezt írtam, volt ott még pár adat, ami mellett elmentél...


Idézet:
Szóval véleményem szerint egyszerűen nincs szükség nagyobb terhelhetőségre

Szerinted nincs, szerintem van.
Idézet:
nem PA hangszrókat gyárt a H2000 de legalább hangszórókat.
Amik helyett más gyártók hangszóróit veszik, csak mert esetleg olcsóbbak, és "nagyobb" teljesítményűek! Úgy látszik őket nem zavarja, hogy hazudnak. Ebből nem azt kell levonni, hogy nektek is azt kéne. Nektek világszínvonalú hangszórókat kéne gyártanotok nagyobb, 200-1000W tartományban, mint az Eminence. Legalább is én ezt szeretném! :wink:

Idézet:
nemsokára el is jöhet az az idő, amikor fogok ilyen PA-s cuccokat gyártani.
Ámen.


kedd feb. 12, 2008 5:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
watt írta:
shalafi66 Mondjuk úgy, hogy meggyőztél.
Watt, mondjuk úgy hogy butaságokat írsz? :twisted: Tőlem mondhatjuk. ;)

Egy, nem tudom mi köze van a jelenlegi HA31-nek a videotonhoz? Semmi? Asszem igazam lehet.

A terhelhetőség adat sokszor nem jelent semmit. Láttam már Sőt jaívtottam is olyan kínai hangszórót amit 300W-osnak kiáltottak ki, de a lengőcséve kisebb volt és alacsonyabb terhelhetőségű, mint a HA31 tényleg szabvány szerint 100W-os lengőcsévéje. Szóval nem hinném, hogy itt hiánypótlásra lenne szükség. Legfeljebb anynit tehetnénk, hogy ráírunk mi is 200-al többet. Baromság. Mi értelme van hazudni. Ráadásul ennek valóban 92 vagy 93dB az érzékenysége, nem csak marketing-adatokkal dobálózok. Mert hiába veszi meg valaki az érzéketlen 200W-osat is, ha a hangszóró végül nem képes feldolgozni a ráírt értékű teljesítményt.

Kicsit elvonatkoztatva. Azt írod: 100OZ.. a mágnes tömege szerintem nem jelent semmit. És ha vesszük a SAL PA50100-as hangszóróját 98 helyett 90dB valós érzékenységgel, akkor már tudod is, hogy miért írtam ezt.

Szóval véleményem szerint egyszerűen nincs szükség nagyobb terhelhetőségre, nem PA hangszrókat gyárt a H2000 de legalább hangszórókat. Ami közelít ehhez a felhasználáshoz az a 310mm-es gitárhangszóró.

Egyébként tényleg nagyon sokba kerül egy új hangszórót gyártásba állítani, és ha nem átgondolt lépések eredménye az az új hsz, akkor nem is éri meg. De nekem mondjuk van lehetőségem akármekkora terhelhetőségű példányokat egy darabonként elkészíteni, tehát akár még nemsokára el is jöhet az az idő, amikor fogok ilyen PA-s cuccokat gyártani. Nem holnap.


hétf. feb. 11, 2008 22:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves takivoice és Többiek!

Az a Garry 1523-as "L", vagy "B" - régebbi, vagy újabb gyártású?
Nem az ára érdekelt egyébként, azt tudom, a hangja tetszett, vagy nem tetszett neked?
Erről olvasnék szívesen, hogy hogyan szól, mire érdemes használni, jó-e a hangzása?!

Üdv! SMA
A 1523-asból csak egy fajta van.Nincs "L" és B""verzió.Diszkós srácnak csináltam,szerintem élőre nem hasznáták és én is csak Cd-t hallgattam vele.De a hangja szerintem teljesen átlagos volt,megfelel egy középkategóriás 15-ösnek.Az Eminence kappákkal tudom hasonlitani,ez utóbbinak szebb a hangja az én fülemnek.Ezért is ragadtam le ennél a gyártónál.De ha van rá alkalmad hallgasd meg vásárlás előtt,akár Garryéknél is megteheted.Üdv.


hétf. feb. 11, 2008 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves takivoice és Többiek!

Az a Garry 1523-as "L", vagy "B" - régebbi, vagy újabb gyártású?
Nem az ára érdekelt egyébként, azt tudom, a hangja tetszett, vagy nem tetszett neked?
Erről olvasnék szívesen, hogy hogyan szól, mire érdemes használni, jó-e a hangzása?!

Üdv! SMA


hétf. feb. 11, 2008 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
watt írta:
Idézet:
Multkor mondtad,hogy épitettél a falubeli srácoknak a nagyágyudból.Szoktál másoknak is épiteni?

Mostanában már nem építek, és igazából sok kisebb tölcsért építettem, de csak egy maradt meg az egyik havernál(egy 300literes asztal), a többit szétszedtem, mert nem lettek valami jó hangúak. Kerestem azt a megoldást, ami nekem jó, de sajnos ami befér egy lakásba az nem az igazi. Ezért lett a TTL-em(két nagy szekrénytölcsér helyett).
A hangszórókkal való tapasztalatom inkább az autóm rendszerével kapcsolatban jött elő, mikor a megfelelő darabot kerestem az 560W mélyhez megfelelő áron. Vicces, mikor a "nagy" gyártók(Alpine, Kenwood, Pioneer, SAL, MNC stb.) termékeire ráírt nagy számok mögé kérdez az ember, akkor milyen érdekes válaszokat kap!
Ezért lett Eminence. A DLD csak kisiklás. :) Egyébként azóta nem szakadt szét(csak folyamatosan leég egy kicsit!), és ez is tükrözi a megbízhatóságot és a gyártói tapasztalatot, minőséget, mert csak jó kéne ragasztaniuk! Aztán a helyett, hogy meghallgatnák a felhasználót, ráfogják annak készülékére! Jó mi?!

A falubeli srácok(ifik) alkalmakkor szokták a rendszert összerakni, ha lesz ilyen és nem felejtem el szólok.

A szögvágáshoz egy régebben vett gyalugépet használok(orosz, ill. szovjet!) Nem éppen ipari munkára van kitalála, így nem tudom mire mennél velem... A szögvágást egyébként dekopírral szoktam előkészíteni, ameddig el lehet menni vele. utána szerintem egy kézi gyalu is jó lehet, főleg, ha van hozzá valami asztalka. Nem könnyű akkora lapokkal dolgozni, volt is derékfájásom tőle! :) Azt nem tudom olvastad-e, hogy 3 darabból áll a tölcsér? Egyben nem nagyon mozgatható! Így is négy emberes, bár ketten is el lehet vinni.
Hát akkor marad a körfűrész és beszerzek egy gyalugépet és csak szépen lassan.Voltam már ugy,hogy az eladóról pár kérdés után kiderült,hogy hülye a témához,de volt tegnap is olyan,hogy nem hülye a témához csak engem akart hülyének nézni persze nem tudhatja ránézésre,hogy azért ért hozzá az ember egy keveset.Na ezeket a boltokat már nem látogatom.Csak sajnos sokkal megteszi és össze jön neki.Szóval médsem a vevőért van minden,hanem csak a saját anyagi hasznukért.


vas. feb. 10, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves takivoice és Többiek!

A Garrytől melyik hangszóród van és mi a véleményed arról?

Érdekelne 1db. 15"-es mély, egy készítendő orgona-hangsugárzóhoz.

Üdv! SMA
A 1523-asokat épitettem be egy topládába,ami sima bass reflex láda volt.Énszerintem elég drága hangsugárzóik vannak,ezért az árért már sokkal jobbakat lehet venni.Ez csak egy vélemény volt.


vas. feb. 10, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Multkor mondtad,hogy épitettél a falubeli srácoknak a nagyágyudból.Szoktál másoknak is épiteni?

Mostanában már nem építek, és igazából sok kisebb tölcsért építettem, de csak egy maradt meg az egyik havernál(egy 300literes asztal), a többit szétszedtem, mert nem lettek valami jó hangúak. Kerestem azt a megoldást, ami nekem jó, de sajnos ami befér egy lakásba az nem az igazi. Ezért lett a TTL-em(két nagy szekrénytölcsér helyett).
A hangszórókkal való tapasztalatom inkább az autóm rendszerével kapcsolatban jött elő, mikor a megfelelő darabot kerestem az 560W mélyhez megfelelő áron. Vicces, mikor a "nagy" gyártók(Alpine, Kenwood, Pioneer, SAL, MNC stb.) termékeire ráírt nagy számok mögé kérdez az ember, akkor milyen érdekes válaszokat kap!
Ezért lett Eminence. A DLD csak kisiklás. :) Egyébként azóta nem szakadt szét(csak folyamatosan leég egy kicsit!), és ez is tükrözi a megbízhatóságot és a gyártói tapasztalatot, minőséget, mert csak jó kéne ragasztaniuk! Aztán a helyett, hogy meghallgatnák a felhasználót, ráfogják annak készülékére! Jó mi?!

A falubeli srácok(ifik) alkalmakkor szokták a rendszert összerakni, ha lesz ilyen és nem felejtem el szólok.

A szögvágáshoz egy régebben vett gyalugépet használok(orosz, ill. szovjet!) Nem éppen ipari munkára van kitalála, így nem tudom mire mennél velem... A szögvágást egyébként dekopírral szoktam előkészíteni, ameddig el lehet menni vele. utána szerintem egy kézi gyalu is jó lehet, főleg, ha van hozzá valami asztalka. Nem könnyű akkora lapokkal dolgozni, volt is derékfájásom tőle! :) Azt nem tudom olvastad-e, hogy 3 darabból áll a tölcsér? Egyben nem nagyon mozgatható! Így is négy emberes, bár ketten is el lehet vinni.


vas. feb. 10, 2008 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves takivoice és Többiek!

A Garrytől melyik hangszóród van és mi a véleményed arról?

Érdekelne 1db. 15"-es mély, egy készítendő orgona-hangsugárzóhoz.

Üdv! SMA


vas. feb. 10, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Még annyi,hogy a nagyáguba vagy esetleg egy picit kisebb tölcsérbe tenném az eminenceket.


vas. feb. 10, 2008 9:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
watt írta:
Természetesen megnéztem a hagszórót és az oldalukat mielőtt véleményt írtam. Sajnos én nem találtam árlistát, vagy katalógust. Egy csomó kép van, de nekem ez nem sokat mond.
Az ár/érték arányt szerintem még nem ismerjük.
Említettem hogyan jártam egy 1KW-os hangszóróval. Annak is vannak, voltak adatai, még is szétszakadt. Aztán a gyártó azzal jött, hogy nem jó a demping faktorja az erősítőmnek. Persze az Eminence nem szakadt szét ugyanazzal a végfokkal 5éven át!

Szóval maradjunk annyiban, hogy erről a hangszóróról még semmit nem tudunk, sőt nem is létezik, csak ígéret. Ha kipróbálod és 2-3 év múlva is tökéletesen nyomja, akkor majd lehet azt mondani, hogy erre rábíznék egy hangosítást, ill. ajánlanám másoknak is! :wink:

Viszont jó lenne, ha tényleg ilyen olcsón hazai és minőségi hangszórót lehetne kapni! Meglátjuk! Ha beválik, én is veszek egyet! Addigra lehet le is ég a DLD! :)
Hát ebben igazad van,nálam is az eminencek birják a gyűrődést,pedig néha sajnos roszabb dampingu erősitővel is kell hajtanom,ha több helyen is üzemelnek egy időben a hangfalak.Reflexek már sokszor megadták magukat,pedig mindig figyelek a beállitásokra és a megfelelő vezérlésre,de sajnos azok a csúcsok ,amiket a gyártó megadott rájuk sajnos nem igazak,legalábbis ez a tapasztalatom.Az eminencek jól tűrik a pillanatnyi nagy csucsokat is.Ettől függetlenül lehet ezeket is használni csak jobban oda kell rájuk figyelni.Hát visszatérve a DLD-dre,én meg ugy gondolom ha jobb lett volna a dampingja a végednek,akkor még előbb szétszakadt volna,mivel még gyorsabb mozgása lesz a membránnak bár nem lesznek olyan kitérések.Lehetett volna velük vitázni,de nagyon nehéz eset.Multkor mondtad,hogy épitettél a falubeli srácoknak a nagyágyudból.Szoktál másoknak is épiteni?Az igazság az,hogy aszögvágásokat nem igazán tudom itthon kivitelezni.Nem tudnál ebben segiteni?Egyébként hol tudom megnézni a nagyágyudat vagy esetleg más kész tölcséreidet?Ha gondolod mehet privátba is.takivoice@gmail.com


vas. feb. 10, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Természetesen megnéztem a hagszórót és az oldalukat mielőtt véleményt írtam. Sajnos én nem találtam árlistát, vagy katalógust. Egy csomó kép van, de nekem ez nem sokat mond.
Az ár/érték arányt szerintem még nem ismerjük.
Említettem hogyan jártam egy 1KW-os hangszóróval. Annak is vannak, voltak adatai, még is szétszakadt. Aztán a gyártó azzal jött, hogy nem jó a demping faktorja az erősítőmnek. Persze az Eminence nem szakadt szét ugyanazzal a végfokkal 5éven át!

Szóval maradjunk annyiban, hogy erről a hangszóróról még semmit nem tudunk, sőt nem is létezik, csak ígéret. Ha kipróbálod és 2-3 év múlva is tökéletesen nyomja, akkor majd lehet azt mondani, hogy erre rábíznék egy hangosítást, ill. ajánlanám másoknak is! :wink:

Viszont jó lenne, ha tényleg ilyen olcsón hazai és minőségi hangszórót lehetne kapni! Meglátjuk! Ha beválik, én is veszek egyet! Addigra lehet le is ég a DLD! :)


szomb. feb. 09, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Jaj bocs,itt a link.http://accus.hu/portal/modules.php?name ... s&album=41


szomb. feb. 09, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Igazad van,majd a tartós használat során lehet igazán véleményt mondani,de addig azt sem mondhatod,hogy valótlanok az értékek.Mindegy,szerintem én hozok párat belőlük és majd beszámolok róluk.Összehasonlitási alapnak itt vannak eminencek,reflexek,craaftok,amiknek tudom a pontos adatait.Ebből ki lehet indulni.De mindenesetre nem elvetendő,hogy magyar gyártmány,van hozzá javitókészlet és ár/érték arányban verhetetlen.Elég csak megnézni egy reflex 15-ös 300-ast,amiről inkább itt nem irok véleményt és az ára 32ezer forint vagy egy Garry mélysugárzót,mondjuk az már kategóriákkal jobb az előbbinél.Ezekből is van még pár darabom,de nem sokáig.Azért nézd meg a linket,mindenképpen érdemes és majd ha használatban lesznek,akkor elmondom a tapasztalatokat róluk.Üdv.


szomb. feb. 09, 2008 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Tisztelt takivoice! (nem lehetne ezt a tisztelgést elhagyni? a nickem pedig kis betűvel írandó)
Idézet:
Szerintem nem a 35 éven fog múlni egy mélysugárzó milyensége

Szerinted nem, szerintem meg igen.
Egy olyan hangszóróról beszélsz, ami még nem is létezik, csak előzetes adatokkal hitegetnek és semmilyen tapasztalat nincs a használata mögött.
Nekem már elegem van a sok kóklerből, akik ígérni nagyon tudnak, a valóság meg elkeserítő. Mivel nem tudom én sem, hogy ez a hangszóró és a gyártója kicsoda micsoda, ezért maradjunk annyiban, hogy én majd akkor hiszek nekik, ha majd a Marshal is őket választja, mint beszállítót! Képletesen!


szomb. feb. 09, 2008 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
watt írta:
takivoice írta:
Lehet lecserélem ezekre a tipusokra a mélyládáimban lévőket,azokban a Kappa15 van.

Aztán az a 35év az Eminence mögött lehet hogy semmit nem ér, majd ezek az Accus-ok jól odaírtak valami adatokat! :) Aztán meglátjuk hogy ég le a tekercs, meg hogy szakad a membrán a kónusznál! :wink:
Végül is kíváncsi leszek, mi sül ki belőle, mert akkor én is veszek egyet az autómba! Úgy is most tervezek egy 15LF-et, mert a DLD jobb adatokkal bíró hatalmas vasdarabja olyan büdös néha, hogy már várom mikor ég le. Előtte egy kappa 12pro, volt benne, csak a 6 év alatt beült a pille(ami normális egyébként) és gondoltam én is adatok alapján vásárolok, meg olcsó is volt. Aztán az első órában leszakadt az egész pille a káváról! :shock: Én ragasztottam vissza, de sajnos sérült a geometriája, és nem lehetett tökéletesen központosítani(napokig szenvedtem vele mire sikerült valahogy). Azért nem rossz a hangja, meg kell hagyni, csak az az 1000W nem igaz, mert a 400W-os kappa12pro soha nem volt büdös, pedig még jobban is adtam neki!
Mennyiért adnád el az egyik 15LF-et? Nem pro ugye és LF-ek?! :win


Tisztelt Watt.Szerintem nem a 35 éven fog múlni egy mélysugárzó milyensége,mert ugye egy uj termék nem lehet egyből 30 éves.Amikor Eminence is kezdte forgalmazni a termékét ő is csak egy hónapos volt,persze forgalmazás előtt mint minden gyártónál komoly tartósteszten esnek át a sugárzók,ugyanugy mint Accus-éknál is .Ezek is tesztelve lettek,mind tartósságra,mind minőségre és a sorozatgyártás csak a hibák kiküszöbölése és a megfelelő strapabiróság után jöhetett.A mérések még egyébként folynak,ezt mondta,ezért még készülőben vannak a hivatalos paraméterek,de ez lesz a végső,forgalomba kerülő példány.Ha a tesztek alatt nem szakadt a membrán a kónusznál és nem égett a tekercs,akkor valószinü,hogy a forgalomba kerülő példány a megadott teljesitményeket soha nem fog megégni,ha az emberkének van füle hozzá.Igy is kisebb teljesitményt adtak meg rá mint a teszteken használtak.Nekem nem LF-ek vannak,hanem kappa15.Nem akarom eladni egyiket sem mert nagyon jó darabok iszonyatosan jó adatokkal.


szomb. feb. 09, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
takivoice írta:
Lehet lecserélem ezekre a tipusokra a mélyládáimban lévőket,azokban a Kappa15 van.

Aztán az a 35év az Eminence mögött lehet hogy semmit nem ér, majd ezek az Accus-ok jól odaírtak valami adatokat! :) Aztán meglátjuk hogy ég le a tekercs, meg hogy szakad a membrán a kónusznál! :wink:
Végül is kíváncsi leszek, mi sül ki belőle, mert akkor én is veszek egyet az autómba! Úgy is most tervezek egy 15LF-et, mert a DLD jobb adatokkal bíró hatalmas vasdarabja olyan büdös néha, hogy már várom mikor ég le. Előtte egy kappa 12pro, volt benne, csak a 6 év alatt beült a pille(ami normális egyébként) és gondoltam én is adatok alapján vásárolok, meg olcsó is volt. Aztán az első órában leszakadt az egész pille a káváról! :shock: Én ragasztottam vissza, de sajnos sérült a geometriája, és nem lehetett tökéletesen központosítani(napokig szenvedtem vele mire sikerült valahogy). Azért nem rossz a hangja, meg kell hagyni, csak az az 1000W nem igaz, mert a 400W-os kappa12pro soha nem volt büdös, pedig még jobban is adtam neki!

Mennyiért adnád el az egyik 15LF-et? Nem pro ugye és LF-ek?! :wink:


szomb. feb. 09, 2008 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Lehet lecserélem ezekre a tipusokra a mélyládáimban lévőket,azokban a Kappa15 van.


szomb. feb. 09, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
A hangszórótémához kapcsolódva megjegyezném,hogy tegnap nézegettem az Accus uj fejlesztésü szubsugárzóit,hát nagyon meggyőző adatokkal van megáldva.600Wrms,97dB,210mm mágneskörátmérő,100mm lengőátmérő és állitólag jobb adatokkal bir mint az Eminence Omega.Még annyi,hogy ez 15"-os.A Thiele-Small paramétereit még sajnos nem tudtam megnézni,de hamarosan megkapom.Az ára olyan 28 körül van.


szomb. feb. 09, 2008 8:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 29, 2006 18:07
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Én is ezt teszem, meg akarom hallgatni. Elkapkodni nem fogom, tavaly döntöttem el hogy minden infót-élő meghallgatást megragadok, és ha bejön akkor lesz csere.


pén. feb. 08, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
vojsz írta:
takivoice írta:
Vojsz.Akkor az a legjobb,ha elkükdöm az egyik felhasználó kolléga irását a Bh-ról.Az igaz,hogy neki már a 2000/4000-es motorokkal vannak szerelve,de a kisebbel sem sokkal gyengébb)"

takivoice
Köszi, várom a mailt.

Vojsz.A fenti hozzászólásomban az idézőjelben lévő rész az idézet,amit a kolléga mond el a ládákról.De egyébként már több dicséretet halottam velük kapcsolatban.Én mindenképpen azt javasolnám,hogy hallgasd meg és ha van rá lehetőség többféle felhasználási körülmények között.Akinek van esetleg,kipakolás előtt megbeszéled vele és elmész meghallgatni,én biztosan ezt tenném egy ekkora beruházás előtt,semiképpen nem venném meg meghallgatás nélkül.Még annyit,hogy ha lehet ne a gyártónál hallgasd meg,mert lehet trükközik az elhelyezéssel,hogy még ütősebb legyen,mivel eladni akar és jól tudja mit hová kell rakni.Üdv.


csüt. feb. 07, 2008 12:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 29, 2006 18:07
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
takivoice írta:
Vojsz.Akkor az a legjobb,ha elkükdöm az egyik felhasználó kolléga irását a Bh-ról.Az igaz,hogy neki már a 2000/4000-es motorokkal vannak szerelve,de a kisebbel sem sokkal gyengébb)"


takivoice
Köszi, várom a mailt.


csüt. feb. 07, 2008 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség