Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 9:04



Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Hanglemezek tisztítása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
"Mennyit erősít ez? Az MC10/II nek kb. 40-50x erősítés kell!
Muszáj ezt akkuról táplálni? - mert az megdrágítja a kivitelt és nem érzem, hogy ettől lenne jó.
Minőségileg hová tehető, mondjuk az Ortofon T-20 trafóhoz viszonyítva, ami azért egész jó szerkezet. :)"

SMA
Egy barátomnál:
Rega futómű, egy RB 300 as karral, EMT TSD15 van benne, Hiraga MC, a phono egy ARC SP8 (moddolt), ami direkt megy egy EA 057 re,(moddolt) és a sor végén Goodmans 200 literes szekrények (2 utas, keresztváltóban 4mm átmérőjű drótból a tekercsek!!!) 300mm es, és dóm hangsugárzóval.
Ebben elég jó a hangerőérzet, és minőségre sincs panasz.
Régen ebben a combóban volt T20 (torz, grízes), Technics SU300MC (vékony), Bay féle MC illesztő (nem rossz) , valamint számtalan phono, HFM 1, Revox, NAD3020, PS Audio, stb, egésszen , az ARC "eljöveteléig".
Nálam No1= Hiraga MC, és Phononak az ARC PH3 (+mod). Ezt semmi nem veri le, ki lehet próbálni, küldhetek rajzokat, ha kell.
Volt nekem is MC10MkII, szerintem is a legjobb volt az alsó ársávban. Akkoriban T10 em, T5 öm, meg Wavemaster48-am, (vagy hogy a fenébe hívták is) de halk volt, s a jött az MC10S. Hiragával, és egy legalább 34dB-es phonoval 0dB körüli szintet lehet elérni. (függ a tranyótól)
Nem kell aksi, az enyém hálózatról jár 105C Phillips 10000uFx6 ról, és MAT03 al ( tranyók). Stabilan tartja a 0 Voltos szintet.
Persze egy próbát mindenképpen megér. A lényeg a párbaválogatás, és ragasztással a jó termikus kapcsolat, pl 2sc1775 is megfelel.
Nem neked, (mert használt), de van egy eladó felesleges "kék" MC 20-am, be is rakom a hirdetés rovatba.

üdv


vas. máj. 23, 2004 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki és Többiek!

Láttam már ezt a rajzot, tényleg elég jó?
A H&T újságban is leközölték, de hibásan, igaz nem is foglalkoztam ott vele.
De megnéztem a neten, ott ez a rajz van fennt.
Mennyit erősít ez? Az MC10/II nek kb. 40-50x erősítés kell!
Muszáj ezt akkuról táplálni? - mert az megdrágítja a kivitelt és nem érzem, hogy ettől lenne jó.
Minőségileg hová tehető, mondjuk az Ortofon T-20 trafóhoz viszonyítva, ami azért egész jó szerkezet. :)

oshifis!
Nincs semmi bajom a hangszedőmmel, csak gondoltam, ha erre lesz pénzem, akkor vajon most mi az elfogadható árban és minőségben, ami legalább az MC10/II-nek felel meg.
A baj ott van, hogy a "bérem" nem nőtt annyit az évek során, mint ezeknek a hangszedőknek az árai. :(

Üdv! SMA


vas. máj. 23, 2004 16:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
SMA:

Szerintem egy hangszedő nem öregszik. A fekete MC10/II különösen jó, szerintem a kék /Super bántóan éles hangó. Persze a legjobb a "piros" MC10 volt. Nekem most egy DL-160 szól, egészen jó.
Ha már hangszedőkről esik szó, van két Dynavector DV23RS hangszedőm, amiknek az egyik csatornája szakadt. Tudtok valakit, aki meg tudja javítani? Mikroszkóp, nyugodt idegek, századmilliméteres huzal...


szomb. máj. 22, 2004 14:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
próbálkozhatsz MAT02, illetve MAT03, SSM2210, stb dupla tokozásúakkal.

üdv


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szer. máj. 26, 2004 20:55-kor.



szomb. máj. 22, 2004 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki és Többiek!

Valóban, ezek elkeserítően magas árak. javascript:emoticon(':cry:')

A trafót semmi pénzért nem adom el, de érdekel az a Hiraga-féle MC-előfok, hátha kedvet kapok az elkészítéséhez.
Vigasztalásképpen. :)
Üdv! SMA


szomb. máj. 22, 2004 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
SMA

http://www.audiovision.dk/ortofon_prisliste_mc.htm

http://www.audio-link.dk/Ortofon%20prisliste.htm

http://www.isolation-racks.com/system/index.html

Elkeseredsz, ha meglátod az Ortofon árakat.
néha előfordul, hogy LP-t hallgatok, s nekem is csak MC10S van, meg egy MC20, és szintén NAD futómű, meg egy Dual 721 a mágneses EPC205CmkIII al.
Mivel volt T20-am, (is) ajánlom, üss össze egy Hiraga MC-t, nem bánod meg, ráadásul lesz felszabadítható "tőkéd".

A Denon 160 eléggé jó, a régi HFM szerint is. (meg most olcsó is, relatíve)


üdv


szomb. máj. 22, 2004 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki és Többiek!

Most Ortofon MC-10/II hangszedőm van, de öregszik szegény, illetve, ÉN-szegény.
Ezzel meg vagyok elégedve, tudom vannak jobbak, de mennyiért?
Vennék Én új Ortofont is, de az is drága, igaz nem tudom mennyi lehet most az MC-10S/II ára?!

Elnézve az árakat, az Én RÚT KIS KACSÁM akkor mennyit ér?
Ez van, a T-20 Ortofon trafóval, csöves RIAA, tranyós és csöves végfokokkal. Egyik szebben szól, mint a másik. :)
Üdv! SMA


szomb. máj. 22, 2004 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
SMA

Milyen futóművel, karral, phonoval, illesztővel használnád a hangszedődet? Milyen felső árlimited van?
Beérnéd pl egy Ortofon FF15-el? (mágneses)
Vagy egy Technics EPC205 MKIII al? (mágneses)

üdv


pén. máj. 21, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki!

Ez már jobb, de még mindig nem az igazi. :)
Köszönöm.
Üdv! SMA


pén. máj. 21, 2004 16:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
SMA:

Denon DL-80 magasjelű MC?


pén. máj. 21, 2004 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
SMA


mákod van

http://www.hifimarket.hu/

üdv


szer. máj. 19, 2004 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
üdv


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szer. máj. 19, 2004 16:32-kor.



szer. máj. 19, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki és Többiek!

:(
Ezek nekem drágák és nem az Én ízlésem egyik sem.
Köszönöm a linket. :)
Üdv! SMA


szer. máj. 19, 2004 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves akki és Többiek!

Természetesen újat. :)
Üdv! SMA


http://www.zeppelin-audio.hu/termek.php ... ro&tipus=1


szer. máj. 19, 2004 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
akki:

Jó berendezédsen nem pattog a poros lemez?! ;-)

Üdv!


szer. máj. 19, 2004 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki és Többiek!

Természetesen újat. :)
Üdv! SMA


szer. máj. 19, 2004 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hol tudnék megfizethető áron MC, azaz, mozgótekercses hangszedőt venni?
Denon, Ortofon, vagy hasonlók érdekelnének.
( Esetleg MM-hangszedő, a Roksan Chorus Back, vagy Blue kapható még valahol? )
Üdv! SMA



Újat?, vagy használt is jó?


szer. máj. 19, 2004 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hol tudnék megfizethető áron MC, azaz, mozgótekercses hangszedőt venni?
Denon, Ortofon, vagy hasonlók érdekelnének.
( Esetleg MM-hangszedő, a Roksan Chorus Back, vagy Blue kapható még valahol? )
Üdv! SMA


szer. máj. 19, 2004 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Csak mert:

KÉK VOLT!!!

NAGAOKA Recopack DC-203

(előástam, kb negyedig van még) (párolog?)
Ami ezután volt kapható, az más kategoria

http://www.tar.hu/akki/massza.JPG

http://www.tar.hu/akki/IMAGE0140.JPG


Nem ajánlom a nedves lejátszást!!!!!!!!
Jó berendezésen nem zavaró a kosztol eredő zaj!!!!!!!


szer. máj. 19, 2004 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Az ezermester kiskönyvtára 19. kiadása (HI-FI újdonságok SK) ezt írja:

Idézet:
Bármilyen típusú, és bármilyen állapotú hanglemeznél nagyon hatásos zajcsökkentő eljárás az átíráskor alkalmazott úgynevezett nedves lejátszás, ami nem más, mint a hanglemez felületére, ennélfogva a barázdába is olyan folyékony "kenő" anyag juttatása, ami szinte "folyékony párnát" alkotva kitölti a hibákat és így a sérűlt barázdarészeknél elősegíti a lejátszótű mozgását.

A nedves lejátszással csínján kell bánni. Léteznek olyan gyári "csodavizek", amelyek ugyan hatásosak, de az a lemez, amit egyszer már kezeltek ezzel a folyadékkal, "szárazon" többé nem játszható le. Egyetlen olyan ismert és bevált nedvesítő folyadék létezik, amely nem támadja meg a hanglemezeket, és ez az etilénglikol-alkohol vizes oldata.

E folyadék összetétele a következő: 30 % vegytiszta etilénglikol, 10 % etil-alkohol, 60 % desztillált víz. E keveréket a hanglemez felületére vattával vagy puhaszőrű ecsettel hordjuk fel. A lemezen csak olyan vastagságban terítsük szét, hogy a lejátszótűt ne lepje el teljesen. A régi 78-as fordulatú normál lemezekhez, vagy a kezdeti 33 1/3-os fordulatú mikrobarázdás lemezekhez alkoholt ne keverjünk a folyadékba! A régi lemezek anyagát ugyanis az alkohol megoldja! A folyadék a nedves lejátszás után bő langyos vízzel maradék nélkül lemosható.

Az etilénglikolos keverék hanglemezek tisztítására is alkalmazható. A lemosott hanglemezt helyezzük pormentes helyre, és élére állított helyzetben hagyjuk néhány óra hosszat száradni.


szer. máj. 19, 2004 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
oshifis, segíts! ;-))

Azt hiszem, jól elcsesztem a dolgot... Vettem én Pattex ragasztót, az a neve, hogy Powerfix, 400g-os "kinyomós" csomagolásban, 1400 forint volt. Ez volt az egyetlen ragasztó, ami Pattex volt, és valami akrilát meg nemtudommi, de a lényeg, hogy vízbázisú ragasztó volt. Nosza rajta, kerestem egy nem túl jó, de jó koszos lemezt, és bekentem délután 6 felé szépen az egyik oldalát. Este 11-kor még nem lett átlátszó, pedig fentillátorral szárítottam már a végén ;-)) , sőt reggelre sem lett az :-(( Próbáltam lehúzni, de nem eléggé rugalmas, egy körömnyi darab lejött, aztán elszakadt. Meg szerintem túlságosan ragad a lemezhez...
Ez az a ragasztóféle, amit folyékony szög-ként reklámoztak ;-)) , ebből volt 3 féle, de csak erre az egyre volt írva, hogy vizes... Lehet, hogy nem ezt kellett volna vennem?! Meg talán vékonyan is kentem, de a leggyanúsab az a dologban, hogy nem lett átlátszó a réteg.

Különben meg azt hiszem, hogy nem lesz jó nekem ez a megoldás: túl sok a lemez, és ez így drága lesz. Egy ilyen 1400 forintos flakon kb. 3-4 lemezre lenne elég, én meg kaptam úgy 60-70 lemezt, és a nagy része ennek tisztításra szorul, az kb. 25.000 forint... Így meg nem is nagyon merem őket hallgatni, a kis szénszálas kefémmel meg hiába sikálom. Van egy-kettő, amit elég volt csak lekefélnem, és egy pattanás sincs rajta szinte, de a a legtöbb nagyon poros, meg egyéb szennyeződések is vannak rajtuk (leették?! ;-))

Szóval valami más módszer kellene nekem. Pl. régen a hülységek boltjában lehetett kapni ezt-azt ;-)) , pl. műt*knyot ;-)) , amit szerintem érdemes lehet kipróbálni még: eléggé puha, amorf anyag volt, jól ragadt, viszont nem maradt nyoma a felületeken... Megpróbálok szerezni valahonnét... Meg a mosást is kipróbálom, desztillált vízzel.

Aztán reménykedek: eddig egy lemezzel kevesebb, remélem, nem lesz több áldozat ;-))

Üdv!


szer. máj. 19, 2004 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Felhozom a témát ;-))

Szóval eddig még nem volt időm lemezezni, de most magamra maradtam pár napra-hétre, és eljátszok vele talán... Ma este vagy holnap elnézek a P-s barkácsáruházba, hátha kapok ilyen trutyit, aztán kipróbálom (persze nem egy RCA lemezen ;-)) Kíváncsi vagyok!

Üdv!


pén. máj. 14, 2004 15:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Nekem is belgrad rakpartos van (a lemezjatszom is onnan valo), de rozsaszines narancs a szine.

Egyebkent volt ott egy elado haverom, o tudott mindenfe cuccot szerezni hivatalosan fel/negyed aron. Voltak bemutato darabok font is lent is meg kiallitasokon. Ezeket jo olcson adtak mert nem volt meg a dobozuk vagy volt rajta egy karist stb. Igy vettem en is lemezjatszot meg magyar forgalomba nem kerult ketkazis francia feliratozasu csoda akai decket. A srac is rendesen bevasarolt, emlexem mi csak az ujsagbol csodaltuk a preludium hangfalakat neki meg mar volt valami potom penzert. Raadasul minden cucc legalis magyar szamlaval garancialevellel (amit raadasul tudott vegteleniteni is, mivel o volt az elado nem irta be az eladas datumat :wink: ). Oh, azok a regi szep idok:))))


kedd máj. 04, 2004 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
"A negativot még le is lehetett jatszani, érkekes hangokat adott"
Ez most komoly??????? :D :D
Lehet, hogy ez lehetett a mai cd-írók alapja?
kispedro


hétf. máj. 03, 2004 20:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Szevasztok,
a növéremnek volt ezzel egy érdekes esete:
még gimnazista volt (1970-es évek eleje), és egyik osztálytársa ajánlotta neki, hogy a lemez tisztításához (hogy ne recsegjen annyira) használjon körömlakklemosót (szegény - mentségére legyen nézve, hogy nem technikai beállítottságú - elhitte). Nos nem kell ecsetelnem mi lett az eredmény :lol: (egy Muzskás Együttes lemeznek annyi lett, ugyanis az aceton oldja a hanglemezt)

Egyszóval: NOTA BENE! SOHASE HASZNÁLJ A HANGLEMEZ TISZTÍTÁSÁHOZ ACETONT!!!!!!!!!!!!!

Levi


vas. máj. 02, 2004 22:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
akki írta:
Nekem félig van a flakon, még az "eredeti" Belgrád rakparti kék kulimásszal. cirka 16-18 éves lehet. (még kifogástalan)
CD-re nem jó? :lol:


Dehogynem, kiszedi a koszt a karcokból. :D


csüt. ápr. 29, 2004 1:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Kék? Csak a narancssárgát ismerem. Amúgy próbáltam regenerálni /vizben feloldani ismét/, de nem igazán müködik a dolog - csomós massza lesz.


szer. ápr. 28, 2004 18:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
:idea:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szer. máj. 05, 2004 9:02-kor.



szer. ápr. 28, 2004 17:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Hozzájutottam néhány régi LP-hez, lesz min gyakorolni a faragasztós módszert...

Egyébként nagyon-nagyon régen /amikor még nem létezett a CD/ már kisérleteztem ezzel a módszerrel. Akkoriban árultak úgynevezett száraz kéztisztitót autósoknak. Olyan fogkrémestubus-szerüség kiszerelésben volt, valami magyar vegyi gyár terméke. Fel kellett kenni, mint a kézkrémet, eldörzsölni, és pár perc múlva le lehetett szedni-dörzsölni a kosszal együtt. Ezt a kencét kentem fel a hanglemezre, és rásimitottam egy selyempapir ivet. Száradás után a papirral együtt az egészet lehúztam a barázdákba ragadt porral együtt. A negativot még le is lehetett jatszani, érkekes hangokat adott /két szomszédos barazda visszafelé/... A faragasztós módszer olcsó és tuti jó!


szer. ápr. 28, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
A tudomány nem ismer határokat :-)
Igaz, hogy a faragasztónak nem a lemeztisztítás az ajánlott felhasználási területe, mint ahogy a kozmetikai arcradír-zselének sem az. Ugyanis a "lemezőr" abból van. Nem marad benn a barázda mélyén semmi belőle. Csak egyre kell vigyázni: ha a lemez szélén vagy közepén valahol túl vékony, akkor lehúzáskor ott megszakadhat, és apró foltokban ottmaradhat. Tehát inkább vastagabban kell felvinni. Én a terítésre a legegyszerűbb kéznél levő módszert alkalmaztam (szó szerint :-)).
Faragasztóból van normál és expressz. A normál jobb, mert az expressz besűrűsödik, mire körbeérünk a lemezen...
A módszert nem mindennapos használatra ajánlom, hanem használt szerzemények szalonképessé tételére. Saját lemezek nyilván nem szennyeződnek be annyira, hogy ilyen radikális módszert kelljen alkalmazni.


szer. ápr. 07, 2004 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Nekem is van szénszálas kefém, csak a nagyon "beleült" port nem tudom vele letakarítani... Látom, hogy van valami a barázdában, sikálom is rendesen ;-)) , de csak nem akar kijönni :-((

Ezt a faragasztót kipróbálom: van bőven olyan lemezem, amit nem sajnálok ;-)))

Üdv!


szer. ápr. 07, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ja a szenszalas lemeztisztito kefet kifelejtettem, az is jo csak tiszta legyen.


szer. ápr. 07, 2004 9:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Nekem van otthon meg lemezorom, feluleti tukrok tisztitasahoz hasznaltam. De az eredeti lemezorhoz volt egy kis vályú amivel a cimket kihagyva egyenletesen lehetett teriteni a dzsuvat. Mondjuk ha sok lemezrol lenne szo akkor en fabrikalnek egy ilyet. Azert ennel a faragasztonal nagyon meg kell nezni hogy nem karosit e valami modon vagy nem ragad e be a barazda legaljaba, nem teljesen ez a tervezett felhasznalasi modja...

Egyebkent szerintem a lenco-clean franko (ha rendben van tartva es mindig azt hasznaljuk), de ezzel nem akarok hitvitat inditani, nekem bevalt.


szer. ápr. 07, 2004 9:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás Hanglemezek tisztítása
Indítok egy új témát a "bakelit", valójában vinil azaz PVC lemezek tisztításáról.

Mindjárt megosztom legújabb találmányomat, egy újszerű hanglemeztisztítást. Az ötletet a nagyon régen forgalomban volt "LEMEZŐR" adta. Aki nem ismeri, ez egy narancsszínű kulimász, amivel be kellett kenni a lemezt, száradni hagyni, majd a kosszal együtt le lehetett húzni. Nos megtaláltam a helyettesítőjét, ami nem más, mint a PATTEX gyártmányú vízbázisú faragasztó. Barkácsáruházban lehet kapni, nincs benne oldószer, a lemezt nem károsítja.
A következőképpen kell használni:
A lemezt letesszük egy síma felületre. A ragasztóval egyenletesen bekenjük az egyik oldalát. Persze a lemez cimkéjét ki kell hagyni. Nem árt, ha a ragasztó a szélén és a közepénél egy kicsit vastagabb. Könnyen észrevenni, hogy hol nem elég vastag, mert ott nem elég fehér (átlátszik a lemez feketesége). Ahhoz, hogy később könnyebben le lehessen húzni, a szélére lehet tenni egy kis papírdarabot.
Néhány óráig száradni kell hagyni. Akkor jó, ha a fehérség eltűnik, azaz az egész fekete lesz (a ragasztó átlátszóvá válik). Ekkor a papírdarabnál fogva el lehet kezdeni lehúzni. Egyben lejön. Ellenőrizzük, hogy a szélén és a közepe környékén nem maradtak-e ragasztónyomok. Ha igen, akkor cellux-szal fel lehet szedni. Én először egy régi Melogyija lemezen próbáltam, másnak is ajánlom a gyakorlást valamin, amit nem sajnál.
Érdekelne, hogy kinek hogy válik be a módszer.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára oshifis szer. ápr. 07, 2004 13:54-kor.



kedd ápr. 06, 2004 17:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség