Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 29, 2024 7:14



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Következő
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Érdekes a jószág, ha átlököd a holtponton, akkor tesz egy teljes kört jaját erejéből. Ha rugós erőmérővel felvesszük a nyomatékgörbét a teljes fordulatra, pozitív energiamérleg jön ki.


És ezeket a méréseket, kísérletet te végezted?


szomb. nov. 19, 2005 10:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia! Itt egy pár hsz-al előbb leartam a véleményemet. Én is csak hümmögni tudok... Elképzelhetőhogy van valamilyen eredmény, de vszínűleg nem olyan drasztikus, hogy az komoly nyereséget hozna. Ezért kell valami látványos dolgot produkálni, mert a befektető letépi a ****....


A Minato-motor sztem viszont működik, nem egy és nem két helyen olvastam róla. Egy ismerősöm csinált egy hasonló motor modellt, ez a neten "magnetic wankel motor" néven fut (csak a formája miatt nevezik így)
Érdekes a jószág, ha átlököd a holtponton, akkor tesz egy teljes kört jaját erejéből. Ha rugós erőmérővel felvesszük a nyomatékgörbét a teljes fordulatra, pozitív energiamérleg jön ki. Tehát kesevebb kell a holtponton való átlökéshez. Viszont NEM forog. És addig nem is tekintem működőképesnek. És a vízbontást sem mértem ki egyik fajtát sem, úgyhogy azokat sem tekintem egyelőre működő megoldásnak.

Sokan már azelőtt szeretnének meggazdagodni, mielőtt ereményt produkálnak.

Sztem helytelen lenne azt állítani hogy az ezirányú kutatások hülyeségek, de azt is, hogy van már tökéletesen működő berendezés. Azt hadd döntse el a természet, hogy mi működhet és mi nem :)

Szóval vizsgálódjunk, de ne csapjunk be senkit, se magunkat.


szomb. nov. 19, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kis csámcsognivaló (bocs, ha már volt)

http://index.hu/tech/hardver/minato0327/


szomb. nov. 19, 2005 4:31
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:


Szerinted? :lol:

"Még két-három év, és teljesen köztudottá válik a dolog."
én megvárom azt a kis időt!

"Az értékesítési konstrukció egyébként úgy van kidolgozva, hogy mi csak az energiát adjuk el az érintett vállalatnak 15-20 %-kal olcsóbban, mint amennyibe az adott országban kerül. Adhatnánk sokkal kevesebbért is, de az felborítaná a világpiacot."
Milyen tapintatos, figyelmes emberek! :lol: :lol: :lol:

ha ebből egy szó is igaz lenne, akkor pont ellenkezőleg, titkolódznának ahogy lehet, nehogy a konkurencia beelőzze őket. Majd, mikor már mindenütt ott vannak, csökkentenék az árakat.
Jó példa volt erre a Solvay féle szódagyártás bevezetése.

"- Amely ország vagy gazdasági egység az energiatermelésnek ezt az új, tiszta és olcsó módját választja, az hihetetlen gazdasági versenyelőnybe kerül, nem is beszélve a légszennyezés drasztikus csökkenéséről..."
pont ezért, ha működne, akkor már mindenütt ott lenne.


szomb. nov. 19, 2005 4:09
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Plazma elektrolízis:
http://www.hvlabs.hu/tmp/szodabikarbona.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/elko.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/plasma_el_setup.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/plasma_electrolisis.avi

Az elektrolit telített szódabikarbóna-oldat. Egy rozsdamentes edényben történik a dolog. A katód egy 4mm átmérőjű wolframrúd. (spec. -AWI- hegesztőpálca)

Rengeteg hő fejlődik, ki kellene mérni mennyi. Erre 5leteket is várnék. valamennyire bomlik is a víz, mert az akció után még percekig pezseg.

A táp 300V DC (230V egyenirányítva, 3300uF-dal szűrve.

Nem rossz...


pén. nov. 18, 2005 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Erre van egy számomra elfogadható elmélet, csak ugyanúgy nem egzakt, ahogy a többi elmélet. Leírhatom, de nem mondana sokat. Talán az enyhíti a dolgot, hogy nem mond nagyon agresszívan ellent a fizika törvényeinek.


csüt. nov. 17, 2005 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/tudomany/hidrino/

Erről valami infó? Elképzelhető?


csüt. nov. 17, 2005 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ismerem a dolgot. Igazából a fotók-leírások alapján egy nagyon erősen eltorzított, nemlineáris mágneses terű generátort csinált, ami ha elég nagy méretű, akkor többet ad le. Szerintem ha rá is bukkant az effektusra, azt valami közvetett hatáson keresztül fejti ki, mert ennél sokkal jobb hatásfokú megoldások is vannak már, például a MEG szabadalom, ráadásul mozgó alkatrészek nélkül.

Ez a cucc csak nagyon nagyban akar működni, és ez valami elvi hibára utal. Mindenesetre szép eredmény, bár nem hiszem hogy Magyarországon valaha a közeljövőben elterjedne ilyesmi. Még sokkal elfogadottabb, konvencionálisan működő ketyerék sem eladhatóak, hiába szépek s jók meg minden. Sajna az a tapasztalatom, hogy az üzleti érdek mindennél erősebb. És ez a ketyere nem egy üzleti érdeke sért (MOL, E-on, stb.)


csüt. nov. 10, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Érdekesség. Szerintetek igaz?
http://www.hokkento.szeged.hu/0303/mappa/szabo.htm


csüt. nov. 10, 2005 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Desztvíz van a pohárban :wink:

Azért sárga, mert az egy műanyag fogmosópohár... Az üveget szétnyomta mint a huzat...

A tiedről majd csinálsz fotót ha megvan? Ügyelj az elektródokra!!


Persze lesznek képek. Valszeg ott rontottam el, hogy a szikraközöm hosszan nyúlt bele a csapvízbe, és eldisszipát az egész, vagy mi!

Kár, hogy nem videóztam le az plazmakisülést, mert hegi pajzs kellett hozzá ha bele akartál nézni 8). megcsinálom a vezérlést a mikrosüti trafóhoz.


szer. nov. 09, 2005 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Desztvíz van a pohárban :wink:

Azért sárga, mert az egy műanyag fogmosópohár... Az üveget szétnyomta mint a huzat...

A tiedről majd csinálsz fotót ha megvan? Ügyelj az elektródokra!!


szer. nov. 09, 2005 19:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nos kipróbáltam a víz alatti kisülést. A korábbi kísérletekkel összhangban igen nagy lökéshullám keletkezik a szabad levegős kisüléshez képest.

http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower1.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower1.avi
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower2.avi
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower3.avi
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower4.avi

A gáztermelést még ne mértem meg, merta diódák egyelőre nem bírják a szaporább kisülést.
A videókon egy 50uF/320V illetve egy 220uF/320V kondi sül ki (ez utóbbinál el is dől a vizet tartalmazó pohár :) )

Lehet gondolkodni...


Nekem is a legutolsó videó tetszik :D

Én 1000V 6A diódát forrasztottam sorba 7db-ot. A nagyfesz felöl meg 4007-ből raktam 7 db-ot.
Ki fogom próbálni a deszt vizes módszert, mert csapvízbe nem igazán mükszik.
Amúgy mi az a lötyi a pohárban? Talán romlott tojáslikőr :D


szer. nov. 09, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nos kipróbáltam a víz alatti kisülést. A korábbi kísérletekkel összhangban igen nagy lökéshullám keletkezik a szabad levegős kisüléshez képest.

http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower1.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower1.avi
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower2.avi
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower3.avi
http://www.hvlabs.hu/tmp/egaspower4.avi

A gáztermelést még ne mértem meg, merta diódák egyelőre nem bírják a szaporább kisülést.
A videókon egy 50uF/320V illetve egy 220uF/320V kondi sül ki (ez utóbbinál el is dől a vizet tartalmazó pohár :) )

Lehet gondolkodni...


szer. nov. 09, 2005 17:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Eccer szívesen kölcsönkérném/megnézném a videót. Esetleg megtalálható valahol digitális formában? Minden használható infó jól jöhet. Gyűjtöm az ehhez kapcsolódó anyagokat. Megvan a 2002-ben a TV2-ben vetített "parafizika" c. beszélgetés, itt megszólaltatnak több szakértőt, a másik oldalon az "eretnek" feltalálókkal. Érdekes.


vas. nov. 06, 2005 22:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Nekem meg van VHS-en az eredeti tiltott találmányok című film, de ott nem látni semmit a berendezésből, mivel be van dobozolva. És a filmben látható második verzió már nem is működött.... :)


vas. nov. 06, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A Jekkel-ketyeráről van valami infó? Csak 1 tévéfilmről tudok, de az sincs meg senkinek...


vas. nov. 06, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Igen, csakis a rezonancián lehet nagyfesszel és ki árammal vizet bontani. Az eljárást már egyszer leírtam vagy ebben a topicban vagy egy másikban. "Sima" elektrolízissel kár is foglalkozni, hiszen a normál esetben a Faraday törvény nem csapható be, maximum javíthatunk a hatásfokon egy kicsit.

A nullponti energiával végzett bontás csakis a szimmetriasértéssel oldható meg. Lásd: Horváth, Jekkel stb...


vas. nov. 06, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Van egy optimális távolság (1,5mm?) valamiért nem szabad nagyon kicsire lemenni, szerintem a fejlődő gáz miatt, mert akkor nagyon feldúsul gázbuborékokban a folyadék, és azért romlik le a hatásfok (csak tipp)

Egyelőre még a megfelelő impulzusok, és a cella működése sem tisztázott.
Számomra van egy óriási baki a szabadalomban, ami a kísérleteimmel baromira nem egyeztethető össze, hogy hogy rezonálhat az az áramkör, amiben dióda van sorban?
http://www.stanleymeyer.com/Voltage%20I ... rcuit.html


Na most azért, nem azért, de megintcsak ott vagyunk, hogy mit is várunk ettől a "cellától"?

Amúgy simán rezonálhat, ha tudod mit is jelent ez a szó. Más kérdés, hogy milyen jósági tényezővel teszi ezt meg, másrészt, hogy a rezonálást fenttarsuk a rezonancia frekivel illenék meghajtani. De a keletkező gázbubik folyamatosan változtatják a cella elektromos tulajdonságait. Ezt hogyan oldotta meg Meyer. Szerintem a szájával, mivel a zavaros blocksémán sem látni erre utalást.


vas. nov. 06, 2005 6:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A bontócella "normál" üzemmódban csak zabál, ill. a vizet melegíti. Ez egybecseng Faraday méréseivel, ahol adott elektródafelület, elektrolitkoncentráció és áram esetén csak egy bizonyos (1..2V) feszültségig hatékony az elektrolízis.

Ezért nehéz pl. kis térfogatban megcsinálni a bontást.


A triggeres ívhúzás nem egyszerű dolog. Normál vízben még nekem sem megy, csak deszt. vízzel. Olyan elektródakialakításom van, hogy végig szigetelt a drót, és csak a levágott vég nagyon kis felülete érintkezik a vízzel. Ha nagyobb felület érintkezik, akkor azon elmegy az áram, és simán eldisszipál a vízben.

A kondi utáni dióda sem mindegy hogy milyen, ki kell bírnia a 6KV körüli trigger feszt, de a kondi kisülésekor keletkező akár 100A-t is. Én a mikrosütő nagyfesz. diódáját tettem ide.
A másik dióda szerényebb lehet, az csak azt akadályozza meg, hogy a 320V egyenfesz. a trigger-trafó szekunderén záródjon. Én 2 db UF4007-et raktam.
Az autós gyújtótrafó nekem elég, de csak deszt. vízben. A normál víznek olyan kicsi az ellenállása, hogy ki sem alakul az ív, lesöntöli a trafót.

Én is át fogok térni a mikrosütő trafójára, de 50..200V szaggatott DC-ről fogom járatni, valami IGBT-vel. 50Hz nem hiszem hogy jó, ide nagy energiájú, de rövid impulzus kell... Az ismétlődési frekivel lehet szabályozni a termelést (no már ha sikerül)

Csinálok fotókat ha lesz időm...


Ok akko én is kibányászom a sufnyibul :D


szer. nov. 02, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A bontócella "normál" üzemmódban csak zabál, ill. a vizet melegíti. Ez egybecseng Faraday méréseivel, ahol adott elektródafelület, elektrolitkoncentráció és áram esetén csak egy bizonyos (1..2V) feszültségig hatékony az elektrolízis.

Ezért nehéz pl. kis térfogatban megcsinálni a bontást.


A triggeres ívhúzás nem egyszerű dolog. Normál vízben még nekem sem megy, csak deszt. vízzel. Olyan elektródakialakításom van, hogy végig szigetelt a drót, és csak a levágott vég nagyon kis felülete érintkezik a vízzel. Ha nagyobb felület érintkezik, akkor azon elmegy az áram, és simán eldisszipál a vízben.

A kondi utáni dióda sem mindegy hogy milyen, ki kell bírnia a 6KV körüli trigger feszt, de a kondi kisülésekor keletkező akár 100A-t is. Én a mikrosütő nagyfesz. diódáját tettem ide.
A másik dióda szerényebb lehet, az csak azt akadályozza meg, hogy a 320V egyenfesz. a trigger-trafó szekunderén záródjon. Én 2 db UF4007-et raktam.
Az autós gyújtótrafó nekem elég, de csak deszt. vízben. A normál víznek olyan kicsi az ellenállása, hogy ki sem alakul az ív, lesöntöli a trafót.

Én is át fogok térni a mikrosütő trafójára, de 50..200V szaggatott DC-ről fogom járatni, valami IGBT-vel. 50Hz nem hiszem hogy jó, ide nagy energiájú, de rövid impulzus kell... Az ismétlődési frekivel lehet szabályozni a termelést (no már ha sikerül)

Csinálok fotókat ha lesz időm...


szer. nov. 02, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Én az elektródáka 5mm tettem egymástól

24V= 80A fogyasztott
A keveréket kivezettem rá a moci karbijára, de nem idult el.
Szerintem komprimálni kéne az adott keveréket, de az meg baromira robbanásveszélyes.
Kép

Ros-Co.
Amit én megépítettem a rajzodból tök jól müködik a szárazon, de a vízben már nem akar berobbanni. Az inverterem 400W-os, de a nagyfesszel nem boldogulok, mert ha gyújtástrafóval csinálom a nagyfeszt, akkor alig alig robban be a víz alatt.
Ha meg rákötöm a mikrósütő trafóját, akkor meg az az inverter nélkül is áthúz a víz alatt de csak rotyog, ha invertert is rákötöm akkor is elenyésző a gázképződés.
A kondim egy 100uF 400 volt-os


szer. nov. 02, 2005 19:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Én csak az egyszerü,vízbontócellára gondoltam.Az egyik pólus:egyik végén lezárt cső,ehhez csatlakozik alul ,a szivattyu nyomóvezetéke.Másik:mindkét végén lezárt cső,pl. 1mm-rel kisebb átmérővel mint a külső henger belseje. 0.5-ös hosszanti hézagolókkal.A szivattyu a két henger között nyomja a vízet,így megvan az utánpótlás ,és a bugyborékok nem rontják a hatásfokot. Az is igaz ha a bugyborék miat ,kevesebb víz bomlik el,kevesebb áramot is fogyaszt.Lehet hogy a hatásfok nem javulna,viszont valószínü ,adott méret mellett több gáz keletkezne.
Üdv.


szer. nov. 02, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Akár azt is lehet. De szerintem a hatásfok növelése az ív hosszának/térfogatának megnövelésében rejlik.

Ezt meg lehetne oldani valami kerámia suigetelővel, rajta kis lyukakkal, több elektróddal, nagyobb feszültségű triggerimpulzussal.

Esetleg a vízsugarat is lehetne mozgatni, és az zárná rövidre az elektródokat. Ez esetben vezetővé tett víz kell (pl. szódabikarbóna az **** ide.)


szer. nov. 02, 2005 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szervusztok .
Ezen a hézg kérdésen azért gondolkodtam el ,mer olvastam egy készülékről,ahol impulzuscsomagokkal bontották a vizet .A szünetekre azért volt szükség,hogy a víz utánpótlása biztosítva legyen.A vizet viszont ,szivattyúval meg lehetne noszogatni,így a távolságot is szinte tetszőlegesre lehet választani ,
Üdv.


szer. nov. 02, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
aki nem ismerné:
http://www.hvlabs.hu/tmp/engine1.gif

A működést nem nehéz megérteni, egy nagyfesz. trigger impulzus indítja az alacsonyabb feszültségű, de nagy áramú kisülést. Ami meglepő, az a víz alatti szikrák ereje... A betáplált viszonylag szerény teljesítményhez képest elég meglepő...


szer. nov. 02, 2005 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Tegnap este kipróbáltam az egaspower fórumban leírt kapcsolást.

Egy 100uF/320V környékére töltött kondit kell víz alatt kisütni. A dolog azért nem ilyen egyszerű, mert egy nagyfeszültségű triggerimpulzussal kell a kisülést elindítani, és az megnyitja a csatornát a nagyobb áramú ívnek.

BRUTÁLIS. Az első kísérletben egy 50uF-os (metálpapír) kondit tettem rá. A kis üveget, amiben a víz volt, szétvitte. Kicseréltem műanyagpohárra. :)

Aztán ráraktam egy 220uF/450V elkót, akkor már akkorát durrant, hogy felugrott a pohár. :) Aztán raktam rá 3300uF/350V kondit. Nagyobb volt a hatás, de nem a kondival arányosan. Minden egyes kisütésnél hallani a fejlődő hidrogén pezsgését. Ez jó jel a továbbiakra. Teszek fel rajzot hamarosan.


Na ezért téptem a számat, hogy valami hozzáértő is próbálja ki a kísérletet :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Tovább tovább tovább.

Mócsingnak!
Elektrolízis kísérletek itt, csak sokat kell olvasni :D
http://fenykapu.free-energy.hu/pajert10 ... Autok.html


szer. nov. 02, 2005 11:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Tegnap este kipróbáltam az egaspower fórumban leírt kapcsolást.

Egy 100uF/320V környékére töltött kondit kell víz alatt kisütni. A dolog azért nem ilyen egyszerű, mert egy nagyfeszültségű triggerimpulzussal kell a kisülést elindítani, és az megnyitja a csatornát a nagyobb áramú ívnek.

BRUTÁLIS. Az első kísérletben egy 50uF-os (metálpapír) kondit tettem rá. A kis üveget, amiben a víz volt, szétvitte. Kicseréltem műanyagpohárra. :)

Aztán ráraktam egy 220uF/450V elkót, akkor már akkorát durrant, hogy felugrott a pohár. :) Aztán raktam rá 3300uF/350V kondit. Nagyobb volt a hatás, de nem a kondival arányosan. Minden egyes kisütésnél hallani a fejlődő hidrogén pezsgését. Ez jó jel a továbbiakra. Teszek fel rajzot hamarosan.


szer. nov. 02, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Ros-Co!
Azt a diódát az elején én is kiszúrtam, így csak lüktető feszej lesz az elektródákon. A kiindulási alap az volt, hogy egyenfeszejjel bontanak. A lényeg ott van, hogyan lehet megtalálni azt a frekit amivel a legkisebb villany bevitele mellett max a gáztermelés, az adott körre hangolva. A teljesítményt a kitöltési tényezővel változtatják. Néhány helyen megemlítették a mikrokontrolleres szabályozást, amit elvetettek, nem tudom miért (talán nem értett hozzá, mindent egyedül akart csinálni?).


szer. nov. 02, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van egy optimális távolság (1,5mm?) valamiért nem szabad nagyon kicsire lemenni, szerintem a fejlődő gáz miatt, mert akkor nagyon feldúsul gázbuborékokban a folyadék, és azért romlik le a hatásfok (csak tipp)

Egyelőre még a megfelelő impulzusok, és a cella működése sem tisztázott.
Számomra van egy óriási baki a szabadalomban, ami a kísérleteimmel baromira nem egyeztethető össze, hogy hogy rezonálhat az az áramkör, amiben dióda van sorban?

http://www.stanleymeyer.com/Voltage%20I ... rcuit.html


hétf. okt. 31, 2005 23:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szervusztok.
Egy elméleti kérdés-vízbontó cella hatásfokát mennyire befolyásolja a lemezek közötti távolság /pedíg olvastam róla ,de elfelejtettem /,gondolom minél kisebb,annál jobb .


hétf. okt. 31, 2005 23:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
MotoHacker: akkor hogy van ez Ausztriában, hogy ott gyakorlatilag olcsóbb a biodízel, mint a hagyományos gázolaj? Ennyi támogatást adnak rá? Nem hinném. Az üzletileg nekik se érné meg. Azzal viszont tisztában vagyok, hogy a repce termesztés önmagában csak egy viszonylag kisebb üzemenyagigényt képes kielégíteni. Valahogyan fel kellene javítani a hasznosítás hatásfokát, megfelelő növényekkel, vagy a napanergia bevonásával a további finomításba, kémiai folyamatba.

A napelemes topicban már kitárgyalták a kollégák, hogy túl drága, és tönkremegy mielőtt megtérülne :)

Mi tehát a megoldás a megfelelő energiahasznosításra? És mit várhatunk Magyarországon a rabláson kívül?


hétf. okt. 31, 2005 23:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Ha most lenne olyan szerencsém, hogy csinálok egy vízhajtású autót, akkor:
- adócsaló vagyok
- szabálysértő vagyok (bünti a kocsi átalakításért)
- potenciális áldozat jelölt (olajcégek szemszögéből)
- vagy nem normális
:?:


hétf. okt. 31, 2005 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sajnos a jövedéki törvény nagyon régóta adóztat mindent amit motorban elégetsz.Ha nem adózol utánna,mert étolaj,azzal kikerülöd a törvényt,ami csalás.Nálunk nem lehet hivatalosan "adózott" növényi olajat tankolni.
Meg így már nem is érné meg,a benzin is olcsóbb mint a növényi olaj,a más szállítási volumen és egyebek miatt(barátság olajvezeték).A mol monopóliuma és a magas adó drágítja meg ennyire.


hétf. okt. 31, 2005 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hy all!

A magyarországi biodízel-témában jöhetne egy-két hozzászólás. A helyzetet gondolom nem kell elemeznem. Tipikusan magyar a hozzáállás a témához. Hiába olcsóbb valami, netán környezetkímélő, sőt európai támogatást élvez, mi **** rá, adózzál sokat és dögölj meg. És miazmánhogyvalakiolcsóbbanjárjonazautójával? FIZESS SOKAT AZ ÁLLAM BÁCSINAK ez a lényeg. Adózni kell. Ezt minden épeszű ember beismeri. De hogy mennyit az már más kérdés. És most már kezd átmenni az alternatív energiaforrások használata valamiféle tiltott dologgá. Valaki üzleti konkurrenciát lát a dologban.


hétf. okt. 31, 2005 15:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
SPafi írta:
Négyet párhuzamosan véve már Z0=25 ohm! Ehhez hozzátéve, hogy a VBV erősítők megnövelt kimeneti impedanciájúak, már "alig" lesz reflexió.

Az a 3,3 ohm a generátor-oldali reflexióba szól bele.


csüt. szept. 22, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Négyet párhuzamosan véve már Z0=25 ohm! Ehhez hozzátéve, hogy a VBV erősítők megnövelt kimeneti impedanciájúak, már "alig" lesz reflexió.


csüt. szept. 22, 2005 22:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Idézet:
VibaFlex-SP1200 2x3m-es bikábelezésre alkalmas árnyékolt hangszóró kábel 1200MHz sávszélesség, 4x2pár 0,52mm-es tömör réz vezetőszál, induló oldalon 1-1db aranyozott banándugóval, érkező oldalon 2-2db banándugóval szerelve.

Azannya, mit ki nem lehet hozni egy UTP kábelből!
Z0=100 ohm
reflexiós tényező: r=(Z0-Zt)/(Z0+Zt)=92/108=0,85
Elég nagy lesz az állóhullámarány, bár a minimális fémtartalmú csatlakozók biztos ezt is csökkentik :)


csüt. szept. 22, 2005 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Funk,
vékony legyen, tömör, és ezüst, és légszigetelésű. Papírszigetelés még jó lenne, de akkor nem látják az irígyeid, hogy neked mire fussa. Arannyal futtatott még jobb, mer azt nem kő szidolozni.
Azér kell vékony, mer az észreveszi a púpokat az impedanciamenetben, és kisimítja őket.


csüt. szept. 22, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Heurépa! Megtaláltam az örökmozgót.
400 W kimenő teljesítmény mellett a max. teljesítményfelvétele mindössze 200 W.
Forrás: http://www.vibavoice.hu/


Hasznosak ezek a mains regulátorok. Főként, mert növelik a teret és még a sárkányoktól is megvédenek. Az energia többlet csak mellákhatás.

Figyumá! Melyik hangfalat kábeltet vegyem meg?
VibaFlex-SP600
VibaFlex-SP1200

Olyan magasat akarok, hogy a szomszéd mikroját is bezavarjam :)

Üdv


csüt. szept. 22, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Heurépa! Megtaláltam az örökmozgót.
400 W kimenő teljesítmény mellett a max. teljesítményfelvétele mindössze 200 W.
Forrás: http://www.vibavoice.hu/


csüt. szept. 22, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Mit értesz biomechanikus energia alatt ?Írj valamit a szerkezetedről.

Üdv.


hétf. szept. 19, 2005 17:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Ma sikerult biomechanikus energia segítségével vizet bontanom meglepően gyorsan.


hétf. szept. 19, 2005 17:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Az élet egy xar játék. De a grafikája qurva jó!

:)))))))))))))
Idézet:
"csak" a természettel kellene megküzdeni.

Nemtom melyik a jobb: Reggel megkerget egy oroszlán, vagy a halálba kerget egy vindóz. Az oroszlán legalább edzésben tart.

Üdv


pén. szept. 16, 2005 0:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az élet egy xar játék. De a grafikája qurva jó!


csüt. szept. 15, 2005 20:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ez olyan mint egy próbálgatós játék, csak komolyabb tétekkel :)


És véges számú próbálgatási lehetőséggel. Utána game over. :(

Üdv,
Jimi


csüt. szept. 15, 2005 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Most már kezdünk oylan filozófiai kérdéseket feszegetni, amelyre nincs normális válasz. Van-e értelme a fejlődésnek? Lehetséges hogy a természeti népek, akik hírből sem ismerik a technikát, a pénzt, az intézményeket stb. elképzelhető hogy szabadabban és (boldogabban?) élnek.
Igaz nem lennénk ennyien, és valószínű nem is lenne ennyi gondunk, "csak" a természettel kellene megküzdeni.

De ez valami miatt nem így alakult. Az hogy ez jó-e, arra nem tudnék válaszolni.

És egyetértek azzal hogy csak önmagában a "szabad" energia még nem old meg semmilyen problémát. Az első lépések belül kezdődnek, a gondolkodásmódban. Ez viszont nagyon lassan változik, és újra meg újra ugyanazokat a hibákat sokan elkövetik. Ez olyan mint egy próbálgatós játék, csak komolyabb tétekkel :)


csüt. szept. 15, 2005 19:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Miért, ha korlátoznánk a hülyeséget, attól szabadabb lenne?


csüt. szept. 15, 2005 17:03
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
SPafi írta:
500 évvel ezelőtt az emberiség legnagyobb álma az információ szabad áramlása volt. Megkaptuk. Most jobb?


Brrr! Mióta szabad információ áramlás az, mikor a hülyeség és a agitácó reklámmal keverve Dunát rekeszt?


csüt. szept. 15, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha pl Magyarország olyan adotságokkal rendelkezne, hogy ingyé tud bármennyi energiát, akkor más országok adnának érte kenyeret. Szóval mégis igaz az, hogy az energia nem vész el csak átalakul.
Más kérdés, hogy két hétig tartana ez az állapot. Valamelyik b.uzi nagyhatalom megtámadna. A két hét meg azért kell, hogy a honvédség visszavonuljon az egyik határtól a másikig. :)

Üdv, Funkee


szer. szept. 14, 2005 23:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Balu1.

Miért tunyulnánk /mégjobban/ el az olcsó energiától?Az energia önmagában csak lehetőség,nem lehet megenni.
Azt olvastam a gazdagok és szegények között ugyan annyi a boldog ember,ez genetikai adottság.Mindenesetre gazdagon depisnek lenni csak jobb lehet.
Üdv.

Jól mondod! Attól, hogy az energia korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre még nem oldódott meg minden. Einstein elmélete azért annyira nem relatív, hogy kenyérré alakítsa az energiát :)


szer. szept. 14, 2005 21:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség