Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 3:24



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 20:47
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
akkor segitsetek nekem,hangváltó témában ide irhatok? mert ahogy néztem a többi fórum nem működik vagyis a az utolsó irások 2 éve voltak és többet is találtam,nem kéne akkor kitörölni? :roll:


szer. jan. 30, 2008 10:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 20:47
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Elnézést ,csak nehéz olyan fórumot találni ahol válaszolnak és nem csak hülyeségeket irkálnak hanem értenek is hozzá.
Akkor megkeresem és ott folytatnám.
Köszönöm


szer. jan. 30, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Jólszól watt .
Inkább ott értekezzünk .


szer. jan. 30, 2008 8:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
roboguard
Van egy olyan topic, hogy méricske, szerintem abban kéne ezt a témát folytatni!


szer. jan. 30, 2008 5:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 20:47
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
megtaláltam és mást is :http://www.elektrik.fatal.ru/sound_development.htm
a jelszó: sound development
a programok azok amiket le lehet menteni és rar kiterjesztésű


kedd jan. 29, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 20:47
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
szia
bikabeka:
köszi az infot csak nem találom sehol ezt a progit ismersz valamilyen elérhetőséget?
mócsing:
akkor érdemes ,minél szélesebb átvitelű mikrofont alkalmazni.akkor lehetséges hogy amit itthon mértem (kicsit túlzás) az teljesen hülyeség vagy csak bizonyos frekvenciáig irányadó?


kedd jan. 29, 2008 17:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Okozhat . A mezei elektret kapszulák kb. 5-6 kHz-ig használhatók .
/Gilszilabor kisérletezett velük./ A mikrofonbemenetnél jobb a vonalbemenet ,viszont oda meg már erősítő is kell...


kedd jan. 29, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 20:47
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
köszi
keresgélek hátha meglelem valahol,a mérésre visszaterve.
Találtam egy egyszerű leirást (vagy csak tünő) egy oldalon,
http://spexcel.hangszoro.net/meas1.htm
a kérdés az lenne hogy nagy gond e hogy nem épitek hozzá mikrofont
hanem pl a web kamera mikrofonját használom,okozhat e tul nagy különbséget a z átvitelben?


kedd jan. 29, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 14, 2007 20:49
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
x-over 3 pro program, majd mérés...
Ebben a programban beírhatod, hogy hány ohmosak és milyen érzékenyek a hangszóróid, ezek után ehhez tervez neked váltót...


kedd jan. 29, 2008 11:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 20:47
Hozzászólások: 12
Hozzászólás help
sziasztok
Üdvözlök minden hangfalépítőt és hangolót :D
Mivel nagyon kezdő vagyok ebben a témában a segitségeteket kérem egy hangváltó készitésében.
A doboz egy kétutas bass reflex.a magas egy dt-99 és egy sbx 2030,viszont nagy valószinűséggel kicserélem (shalafi tanácsára) egy ha 22 re.
Szóval ehhez szeretnék hangváltót késziteni.odáig jutottam hogy a másodrendű hangváltóra lenne szükségem 2500 hz keresztezési frekvenciával.
Vettem egy gyári váltot de nagyon **** ezért gondoltam hogy épitek egyett:
itt számoltam:http://www.the12volt.com/caraudio/crosscalc.asp#cc
Viszont a két hangszoró más érzékenységű mit lehet ilyenkor tenni?
ez befolyásol valamit?
Sokat olvastam a témában de nem eleget :D
köszi minden hozzászólást előre is


kedd jan. 29, 2008 0:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
SMA írta:
CD-ről a PC-n keresztüli CD-lejátszására gondolsz, vagy a mini-cuccban lévő lejátszóra?


A saját lejátszójáról van szó. Gyári CD-Audio és írt MP3-CD-RW-vel próbáltam és egyforma. Hát lehet, hogy megszokom, lehet a másik után feltűnőbb. Sajnos azt kell mondjam, ebben a kategóriában - a kínálat szélesedésével - visszafejlődésről beszélhetünk, mint a szolgáltatások mennyisége, mind a minősége terén.


szomb. jan. 26, 2008 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves EFi és Többiek!

Hmm.
Cseréld vissza a cuccot.
CD-ről a PC-n keresztüli CD-lejátszására gondolsz, vagy a mini-cuccban lévő lejátszóra?
A jelenség okait leírtam, türelmes keresgéléssel, próbálkozással ki lehet szűrni melyik kombináció okozhatja a zajosabb működést. Ennek a megszűntetése jöhet majd azután, ha lehetséges.
A leírtak illesztési gondra is utalnak, bár ez nehezen megfogható, hogy a mai készülékek némelyike miért nem csípi a másikkal való összedugást?
Lehet, hogy segít a jelenségen, ha valamelyik készülék hálózati dugóját megfordítva csatlakoztatod a hálózati csatlakozóba.

Üdv! SMA


szomb. jan. 26, 2008 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Kösz.
Közben a hangszórót kizártam, mivel fülesen is jelentkezik. PC mellett nem zavaró, ha megy (mivel a ventik úgyis hangosabbak :? )
Ez egy Pana és egy középkategóriás mini-hifi (tehát kompakt), előtte egy Aiwa volt, ott semmi ilyen nem volt, illetve nagyon alacsonyról indult a zaj (mondjuk 3 cm-ről volt hallható) és minden esetben arányos volt a hangerővel és független volt a forrástól. Itt pl a CD-nél, ahogy ténylegesen kezdi a számot, azt egyből el lehet különíteni a számok közti szünettől, 1 m-ről is hallani a sustorgást, aztán persze a zene elnyomja.


szomb. jan. 26, 2008 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves EFi és Többiek!

Nem éppen idevaló téma, de mindegy.
Az a sistergés az erősítő bemeneti fokozatának a saját zaja egyrészt, másrészt pedig, a PC-ből is jöhet egy adag zaj, ami a kapcsolóüzemű táplálás miatt van.
Két készülék, PC és erősítő összekötése problémás lehet, mert míg a PC kér védőföldelést, a házi-erősítők nem, és ebből is lehet zaj, vagy makacs esetben gerjedés.
Az a 100mV-os érzékenység is magas, vagyis jobb lenne, ha ez csak kb. 500mV lenne, akkor ahhoz képest a zaj már elenyészű mértékű.
Az eltérő mértékű zajnak több oka lehet, más a készülék kimeneti impedanciája, a fogadókészülék bemeneti impedanciája, átviteli paraméterei, készülékeknek a saját zaja, másféle összekötökábel, hosszabb-rövidebb kábelek, stb.
Igen, végül ezek mind megszólalnak a hangsugárzókban.

Üdv! SMA


szomb. jan. 26, 2008 13:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Sziasztok!
Biztos volt ilyesmiről szó, csak kissé hosszú a topic. Mennyiben tekinthető normálisnak egy hangszórópár olyanfajta sistergése, ami a különböző források kiválasztásánál (pl Tuner, Tape, CD, Aux) nem egyforma? A sistergés szimmetrikus és a hangerővel nem nő, vagyis egy hangerőszint után nem vehető észre, csak éppen tehát más "szinten" van a különböző források esetén. Leginkább persze csak egészen minimális hangerőn venni észre, dehát ugye a zeneszámok közben is lehet csönd v. halk rész. Sajnos úgy tűnik, pont a CD-nél a legerősebb. Illetve az aux még inkább - ha be van dugva a kábel (PC-hangkártyáról jön) viszont ha PC ki van kapcsolva akkor is jelentkezik, úgy értve, hogy halkabb lesz, ha kihúzom. Számít-e ebben az valamit, hogy az aux bement 100 mV (úgy értem túl sok, túl kevés)?


pén. jan. 25, 2008 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Jaj-jaj, szegény fejem! :cry: :)


hétf. jan. 21, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Vigyázz watt, még végül rád sütik a bélyeget, hogy nem lehet kijönni veled. :-P


hétf. jan. 21, 2008 12:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Engem csak az zavart, hogy nagyon egyoldalú volt a kommunikáció!
Mi időt nem kímélve kiszámoltuk, hogy az általa felvetett hangszóró eszközökből hány darab kell az általa kiválasztott erősítőkhöz, erre mint ha mi semmit nem is mondtunk volna, előadta a saját mondandóját, aminek az ég egy adta semmi köze nem volt az aktuális vitatott téma fonalához! Tehát én ebből azt szűrtem le, hogy vagy egy szót sem ért az egészből, vagy egy szót sem ért az egészből! :) Azokívűl még azt is, hogy a 2500W-os erősítőre 2db 600W-o somogyit fog rátenni! Ja meg hogy van neki egy focipályája, aminek a félpályája dübörög! :lol:


hétf. jan. 21, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves tubybb és Többiek!

Őszintén szólva nem tudom, erre mit reagáljak.

A félpályához képest nem tudni hol volt a hangsugárzó. :)
Persze, hogy a tölcsér jobban dübörgött, eleve egy tölcsérnek jobb a hatásfoka.

Mint már sokszor volt szó róla, az kérdés, mi a cél?
Szabad téren ordibálni, erre nyilván megfelel az a hangsugárzó, vagy bármelyik, amelyik képes megfelelő hangteljesíményt feldolgozni, lesugározni.

Talán arról lenne szó, hogy ez munkaeszköz, vagy csak hobbiszintű próbálkozás, mert akkor már nem mindegy, hogy mivel és hova áll ki az ember?!

Egy hangrendszert sokféleképpen lehet összeállítani, felépíteni, mint tudjuk az a kérdés, hogy mi a cél?
Azonnal kiderül, hogy mit hol lehet eredményesen alkalmazni, persze, ehhez némi szakismeret, vagy segítő kapcsolatok szükségesek.

Mi ez utóbbival tudunk szolgálni, de nem kötelező, vagy egyedüli megoldásként.

Üdv! SMA


hétf. jan. 21, 2008 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Csabam írta:
...van 2 darab SAL mélynyomóm, gyári-rajz szerinti dobozban 40100-as alul 3 db reflex-nyílással. Kültéren tökéletes 450W-on: Egy focipályan probáltam ki, s még a félpályánal is érezhetö volt a basszus.
.....mikor kiprobáltam az egyik 40100-ast, az erösítö masik oldalára bekötöttem a tölcsért, amiben egy SPA 4050-es van alig 200w 8ohm. Ugyanakkora hangerön a tölcsér jobban dübörgött!
/Bocsánatot kérek a szerzötöl, hogy kijavítottam a durva helyesírási hibákat/


Kedves SMA és SMA!
Mondd meg nekem öszintén, a fent olvasható idézetben amikor a megjelölt részeket olvasod, mit érzel olyankor?
Te ugye nagyon-nagyon-nagyon érzékeny vagy a jó minöségü zenére - jó nem csak zenére, hanem minden ami hangot ad ki; szóval az legyen tökéletes - legalábbis én ezt vettem észre.
Ez a srác érzékelteni próbálta, hogy milyen az ö rendszere, és én mondjuk fel is fogtam. (Azt megérttem belöle, hogy hangos)

De az volna a kérdésem hozzád, hogy ez a "dübörgés" vajon nálad szempont?

Azon gondolkozom hogy ilyen sorokat olvasva visítva vágod a sarokba a monitort, nem?


vas. jan. 20, 2008 23:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves watt és Többiek!

Szeretne megerősítést kapni, hogy jól választott.

Kettőnktől nem kapott, vagy csak tőlem? - nem baj, ez neki-szerinte jó jel. :)

Reméljük, fejlődőképes lesz és majd a fülének, meg a pénztárcájának hinni fog a továbbiakban.

Üdv! SMA


szomb. jan. 19, 2008 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
egy betun kell kiakadni?


Idézet:
ijen

Ez már kettő!

Idézet:
egyenlore

Három!

Egyébként ahogy elnézem nem kellünk mi neked, csak akkor mi a fenéért kérdezel!? Már bánom mint a kutya, aki 6-ot kölykezett! Ágyő!


pén. jan. 18, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
hali mindenki!


egy betun kell kiakadni? ez tok jo!


van behringer melynyomo 600Watt 190 euro! szerintem meger! egyenlore maradnak a SAL ok!

az aktiva hangvaltoban van limiter akkor eleglessz az! mar meg is sporoltam 120 eurot!


van 2 darab SAL melynyomo gyari rajz szerinti dobozban 40100 as 3 drb. reflexlukkal alul! kulteren tokeletes 450w-on! egy focipalyan probaltam ki es meg a felpalyanal is erezheto wolt a basszus!


azert vettem ijen erositot mert 8ohm-en 450w ot tud, a tobbi amit neztem ebben az arban mind gyengebb volt!


van meg egy allo tolcser dobozom es meglepodtem mikor kiprobaltam az egyik 40100ast az erosito masik oldalara bekotottem a tolcsert abban egy spa 4050es van alig 200w 8ohm! ugyanakkora hangeron a tolcser jobban duborgott!


pén. jan. 18, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
6500ft/db az SBX2530... ?!
Inkább ezt, kicsit drágábban...
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=5733&cikk=unas_655422


pén. jan. 18, 2008 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SMA, igazad van, de hidd el az említett SAL bizonyított. 100W-ot 150Hz felett ragyogóan elvisel és mechanikailag is jól bírja. Persze nem vethető össze minőségben(inkább érzékenységben)komoly gyártók termékeivel, de nagyságrendel olcsóbb! Én nem aggódom e miatt.

A mélynyomókat pedig nem ismerem, én csak a SBX2530-ról tudok nyilatkozni! De ha megnézed 4collos tekercstesttel készülnek, ami azért nem gyenge! Az a 600W így elképzelhető. A felépítése szemre egész bizalomgerjesztő, de ez nem sokat jelent. Én lehet, hogy nem merném megvenni, de nem én döntök...


pén. jan. 18, 2008 10:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Csabam és Többiek!

Azon SAL hangszórók helyett és a limiter/kompresszorra szánt összegből inkáb vegyél valamilyen kész, gyári, rendes hangsugárzót, amit ki lehet tenni és szól is tisztességesen.
Vannak jó áron beszerezhető hangsugárzók, azokkal kevésbé lehet leégni, mint valamilyen tákolt, "szól ez is" tipusú hangszórókkal.

( Persze előbb kéne jó hangsugárzót venni, vagy építeni, de profi hangszórókból és utána a végfokot beszerezni, vagy azt is építeni, ami passzol is egymáshoz. )

Üdv! SMA


pén. jan. 18, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
ertettem. akkor kompresszor-limitert nem kell?

Szerintem nem. A kompresszor arra jó, hogy a hangszereknél előforduló kirívóan magas, vagy alacsony szintű jelet egy sávba regulázza. Erre konzerv zenénél nincs szükség. Nagyobb hangerőt sem lehet vele csinálni, csak jó pocsék fárasztó hangot! De ha ragaszkodsz hozzá, hát vegyél egyet, és próbáld ki, és ha tetszik használd!

A limiter pedig hasonló, csak durván beavatkozik a maximális bemeneti jelbe, hogy nehogy túlvezéreld a végfokot. Mint írtam már, ilyen van a végfokba beépítve, tehát ilyet külön nem kell venned.


A piezókat kösd sorba kettesével, mert különben tönkremennek(így is csak 70V-osak lesznek, ezért vigyázni kell a több ezer W-os erősítőkkel! Meg kell nézni mekkora a tápfeszültségük!)! Ha jó hangot akarsz, akkor egy 470nF-os kondit beteszek eléjük sorba, és egy 10ohm-ot meg a kondi után a piezókkal párhuzamosan(testre). A 10 ohm legalább 20W-os legyen! Ha 1uF-ot akarsz tenni(alacsonyabb frekik is rámennek a magasakra), akkor a 10ohm-os 40W-os legyen, de szerintem elég a 470nF. Az ellenállások ne érjenek hozzá semmihez! Esetleg kivezetheted egy kis hűtőbordával...
A 25cm-es közepeknek pedig válaszd inkább a SAL kevlár membrános példányát(SBX2530)! Egyrészt egész jók lettek, másrészt nagyon jól bírják a napot és a vizet, és az érzékenységük is jobb, mint a vacak alumembránoknak! Több éve ilyenek működnek egy zárt ládában középmagasnak. Persze tőlem teheted reflexbe is, csak semmi értelme, mert mélyük nem sok van úgy sem, azaz csak tönkreteszed, ha a mélyszekció nélkül akarod használni!

Azt remélem tudod, hogy a 4db 400W-nál többen nem fog elbírni, és úgy lesznek 8ohm-osak! Ezért 8db-ra van szükséged, hogy ne tedd tönkre őket! Amúgy is szükség van akkora mélyszekcióhoz ilyen nagy membránfelületre, mert egyébként nem lesz rendben a hangkép!

Nem tudom belegondoltál e mindebbe, mikor ekkora bazi nagy erősítőket néztél ki! :?:


pén. jan. 18, 2008 6:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
nalunk x=sz! 2 billentyu helyett 1et kell lenyomni!


Én meg egy egész levelet spórolok meg azzal, hogy az ilyeneknek (akik más idejét rabolva spórolnak a sajátjukkal) nem válaszolok. :twisted:


csüt. jan. 17, 2008 22:00
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
hali mindenki!



nalunk x=sz! 2 billentyu helyett 1et kell lenyomni! :D


ertettem. akkor kompresszor-limitert nem kell?

azt hallottam hogy nagy hangerot lehet vele kihozni es segiti a hangkepet is! szerintem a kulteri hangositashoz kelleni fog! elozenet nem vallalok! kozepmagas 4 darab SAL SA 2530 bol es 4 darab piezzobol trapez

dobozban ket reflexlukkal, igy birom szelessavon is hasznalni belteren. ezt mar kiprobaltam szobaban turheto!


a hazibuli hangositast ne ugy ertsetek hogy otthon szobaban hanem berelt teremben!


varom a valszotok!


csüt. jan. 17, 2008 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
en a Vajdasagbol irok es nem vagyok hozzaszokva az ekezetekhez bocs!
Nem is tudtam, hogy a Vajdaságban úgy írják a lesz-t, hogy lex, meg a veszek-et, hogy vexek! :wink: Na de lapozzunk!

Idézet:
miattam ne veszekedjetek!

Ez nem miattad volt.


Idézet:
ha nem kell aktiv hangvalto hogyan osztom szet a jelet az erositok kozt?
Azt miből következtetted ki, hogy nem kell aktív hangváltó?
Ezt írtam válaszként:
Idézet:
Csabam írta:
ket erositot basszusra, eggyet kozepmagasra akarok hasznalni es hangvaltoval osztom a jelet!

Eddig oké.


A többi részt értetted?


csüt. jan. 17, 2008 5:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hali mindenki! en a Vajdasagbol irok es nem vagyok hozzaszokva az ekezetekhez bocs! meg nem ulok orakat a billentyuzet elott!

miattam ne veszekedjetek! koszonom mindenkinek hogy kibongeszitek az irasom es ertelmezitek!

ha nem kell aktiv hangvalto hogyan osztom szet a jelet az erositok kozt?


kulteri hangositasra es diszkozasra akarom hasznalni!

en a BEHRINGER SUPER-X PRO CX3400 gonoltam!


az ep 2500 as erositol jobbat nem talaltam 385 euroert.


koszi a megerteseteket!


szer. jan. 16, 2008 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok
Ha jol tudom a Kirk audio sub-jai mukodnek igy,aktiv +meghajto ladakent...volt alkalmam parszor tapasztalni mire kepesek zart terben,meghalalja magat az iszonyat jo csatolas,hiszen a hangszoro szinte "rajta van a vegfokon"...


szer. jan. 16, 2008 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SMA!

(Nyugi, nem miattad!)

Használj többrétegű koaxiális szupravezető kábelt, mert "az a jó"!

Hogy milyen keresztmetszetű kábel kell, az függ a vezeték hosszától is, így amíg nem tudod, hogy nála milyen hosszú kábel kell, addig bármilyen keresztmetszet-értéket mondani értelmetlen. Mellesleg a hidalás ebből a szempontból sokkal jobb a párhuzamos üzemnél, negyedannyi réz elég ugyanakkora veszteséghez. Ha meg elszáll egy végfok, hát na bumm, úgyis két komplett erősítőt akart használni csak a mélyhez.

10 mm^2-es kábelből 10 m-nek 4 ohmon 1 % a vesztesége, szóval az tengerszinten kalibrált Bruel&kjaer-fülű egyén, akit a 2,5-ös kábel őrületes 4 % (vagy annyi sem) vesztesége zavarna, az használjon ilyen távolságra 10-est, de azt mondani, hogy ennyi kell (a távolságot meg sem említve), eléggé meggondolatlan állítás.

Ha valaki a véleményemet kérdezi, szerintem aktív ládákat kellene csinálni, és akkor a hangszórókábel probléma föl sem merül. A 230V és a vonali jel meg elmegy szinte bármeddig gond nélkül. Mondjuk a ládák fele aktív, 4 ohmos erősítővel, a másik fele passzív, és rá lehet dugni őket is az aktív láda erősítőjére.


szer. jan. 16, 2008 14:51
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves SPafi, watt és Többiek!

Rajtam, miattam ne veszekedjetek. :)

Amit a vezetékről írtam, megszívlelendő, hogy 2500W-hoz, a 4 Ohm-os terhelésre 10mm2-es vezeték lenne jó, mert az lenne a jó.
Persze, persze, hogy senki sem vesz ilyent hozzá ( rajtam kívül ), de akkor oda a 2500W egy része, ami a kábel+csatlakozások ellenállásán elvész, és pont a zenei jel nagyon kényes ebből a szempontból a veszteségekre.

Egyébként Én nem használnám hidasítva azt az erősítőt, hanem a két oldalra külön-külön azonos hangsugárzókat kötnék paralel-módban, jobb hangszórókkal, mint amit Csabam írt.
Jobb hangszóróval, annak nagyobb érzékenységével ugyanazt, vagy még jobb hangteljesítményt érnék el a kisebb erősítő kimenőteljesítmény mellett.

A paralel mód "takarékos üzemmód", mert ha egyik végfokrész elszáll, a másik még viszi tovább, tehát a hangkimaradás, elnémulás veszélye kisebb és ez egy műsor, buli esetén esetleg fontosabb, mint az, hogy a 2500W-ot milyen hangszórókba pumpáljuk bele, hogy szóljon.

Nem muszáj elhinni, elfogadni amit írok, viszont nem reklám-célból írom, amit írok.

Üdv! SMA


szer. jan. 16, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Csak annyit kellett volna írnod, hogy mekkora vezeték kell és miért elég annyi. Na mindegy. Ne veszekedjünk.


szer. jan. 16, 2008 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerinted gúnyolódással mit érsz el? Érvek és belátás helyett legjobb védekezés a támadás? Hát, te tudod...

SMA-nak azért nem írtam bővebben, mert nem volt több időm, és őt tapasztalataim szerint napok alatt sem tudnám meggyőzni, a kezdők egy vitában csak összezavarodnának, a profik meg úgyis tudják, hogy butaság volt amit beidéztem. (Viszont ha szó nélkül hagyom, akkor még azt hiszik a kezdők, hogy az úgy is van.) Persze kit érdekel, ha valaki egy rossz tanács miatt megvesz fölöslegesen 3 kg rezet? Ki lehetne fejteni 4-5 oldalon, hogy miért volt butaság, de nem ér meg ennyit a téma.


szer. jan. 16, 2008 13:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ó hogy te milyen bölcs vagy! Teljesen meghatottál! Ezentúl kisbetűvel írom a wattot és naggyal a Wattot. Köszönöm, hogy így felnyitottad a szemem!

Ha már íg yjól elvagyunk, téged meg arra kérnélek, hogy ha nincs semmi mondanivalód a témával kapcsolatban(lásd SMA-nak adott "válaszod", akkor tartsd magadban. Ha meg van, akkor fejtsd ki, ne csak vigyorogj, meg jajjgass! Nagyon nem illendő dolgok ezek! És ezen az sem változtat, ha nemtán igazad van bizonyos dolgokban. Attól hogy valaki sokat tud, nem következik automatikusan, hogy szeretnivaló! Ha meg valakit útálunk, akkor nem fogadjuk el tőle, akármit is mond! Ha ez volt a célod, akkor eddig nagyon jól sikerült!


szer. jan. 16, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem szívesen. Inkább nem írom le, úgy a helyesírás szabályainak sem mondok ellent, meg neked sem. A helyesírás nem egyéni döntés kérdése! Bármilyen furcsa, még a saját nevedről sem dönthetsz szabadon! Esetedben még az is fokozza a problémát, hogy így egy gyakran használt szóval keveredik össze a neved. Nagyon nem szerencsés választás!

Ha te nem tartod be a helyesírás szabályait, sőt másokat annak megszegésére kérsz, akkor szerinted mennyi súlya lesz a felszólításodnak, hogy mások a neked nem tetsző helyesírási hibákról szokjanak le?


szer. jan. 16, 2008 12:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Köszönöm SPafi, de kérlek az én ninckemet írd csak kicsivel, ahogy én írom! Köszi!


szer. jan. 16, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
fele akkora membránfelülettel, ami magában 6dB csökkenést is jelenthet(plusz még a kisebb Watt)).


Watt!

A személyneveket a magyar helyesírás szabályai szerint nagy kezdőbetűvel kell írni, a mértékegységek nevét viszont kicsivel. A fele membránfelület legfeljebb 3 dB csökkenést okoz azonos teljesítményen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi szer. jan. 16, 2008 12:55-kor.



szer. jan. 16, 2008 11:31
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kalapur írta:
Fél napot szánt rá és jobbak lettek mint a seas dobozai, igaz azok most pihennek, arra várnak, hogy új dobozt és váltót kapjanak.
Sajnos a mérések ottmaradtak nála, így nem tudok közzétenni.
Nekem kicsit soknak tűnt a magas, egyutasokhoz vagyok szokva, azokat szeretem igazán.

Kh...Kh....
Az azé kicsit erős, h jobb lett, mint a seas, van amiben jobb a tvm, de az a doboza miatt van...
Számomra nagyon kellemes lett a hangja, igazából az ilyen gyors gyógyírt inkább kicsit szerencsének tartom. A magasa egyáltalán nem sok, az új gépem óta most üzemeltem be először a mikrofont, vmi ritka **** hangkártya van az alaplapon, de már beszeretem 1 rendes hangkártyát. Ezek ellenére azért használhatóak voltak a mérések, és 10 kHz fölött látszik kiemelés a magasban, ami Kalapur szerint nincs...
Mindemellett most jöttem rá, h milyen sokáig tartott, míg bejáródtak a hsz-im, addig csak tapogatóztam a váltókkal, most meg már a doboz lett a gyenge láncszem, ezé kerül lecserélésre.
A héten lesz az uccsó vizsgám, remélem sikerül is, majd utána fogok komolyan foglalkozni az egésszel.


szer. jan. 16, 2008 8:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
az jo draga lex! gondolkodtam azon hogy vexek
Érted mire gondoltam. Ez itt a fórumon nem a pozitív megítélés skatulyába tesz...

Idézet:
ket erositot basszusra, eggyet kozepmagasra akarok hasznalni es hangvaltoval osztom a jelet!
Eddig oké.

Idézet:
mos akkor hidban hany ohm kell a 2500 w hoz?

google a barátunk!
http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php? ... &prid=3899
Eszerint 4ohm-on 2400W-ot ad le.

Idézet:
kompresszor limiter meg a hangbeallitas miatt gondoltam!

Mit akarsz a kompresszorral beállítani a hangon? Konzerv zene hangosításához nem szoktak ilyeneket használni. Ilyen eszközök hangszerekhez és mikrofonhoz kellhetnek, de azt a keverő külön ágára teszik, nem az erősítők elé közvetlenül. Tehát ha nem élőműsort hangosítasz, akkor nincs szükség rá, csak elcseszi a hangot.

A limiter pedig be van építve a végfokba, ha jól olvasom a belikelt oldalon az infókat...

Idézet:
sal pa 40100 ast kotok rajuk!

Értem. Lássuk, ez a hangszóró 600W-os, 8ohm-os, egy tekercses.
Ha hidalni akarod a EP2500-ra 4 ohmra, akkor kettő kevés, mert az csak 1200W. Namost 8ohm-on hídban a 4db SAL pont ideális lenne mivel 1500W menne rájuk, így soha nem mennének tönkre(legalább is elvileg. Ha nem SAL lenne, hanem pl. Eminence, akkor tutira nem menne szét!). Így ha számolod, akkor neked 8db hangszórót kéne venned, ami kb. 25ezresével 200e Ft.

Másik lehetőséged, hogy minden csatornára egy pa-t teszel(tehát nem hidalod!), akkor 4x 500W 8ohm-on lesz a kapot teljesítmény. Ez mondjuk még elmegy ezeken a hangszórókon, de majd az élet megmondja. Ez így a 3000W helyet 2000W összteljesítmény lesz(két végfokot figyelembe véve), fele akkora membránfelülettel, ami magában 6dB(szerk:3dB!) csökkenést is jelenthet(plusz még a kisebb Watt)). Viszont fele annyibe kerülne, ellenben kétszeres az esély a kinyiffanásuknak a határteljesítmény közeli hajtás miatt. Neked kell mérlegelned a lehetőségeid a tehetséged fényében! Ha a a pénz nem gond, akkor én a 8 mélynyomó mellett szavaznék 8ohmra kötve a 2x4db-ot. Ha ettől is nagyobb kakaó kell, akkor 6-6 db-ot kötnék ami kb. 6ohm lenne és így összesen kb 4000W és hatalmas membránfelület! Na ez már nem lenne semmi! Főleg ha még tölcsérbe is kerülnének(6 db tölcsér!), ölni lehetne vele!

Tényleg azt nem mondtad, hogy ezt hová tervezed, és feltételeztem, hogy ekkora cuccot csak nagyon nagy terembe, vagy szabad téren érdemes használni! Remélem nem a szobádba gondoltad, mert akkor nagyon morcos leszek! :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára watt csüt. jan. 17, 2008 5:45-kor.



szer. jan. 16, 2008 6:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Másképp: Nincs az a jó hangszóró ,amelyik hangját egy roszz váltóval elnelehetne rontani .

Így van.


kedd jan. 15, 2008 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Kalapur írta:

Leva itt arra gondol, hogy túl jól szól, ahhoz képes, hogy milyen "gagyi" hangszórókból épül fel.

Másképp: Nincs az a jó hangszóró ,amelyik hangját egy roszz váltóval elnelehetne rontani .


kedd jan. 15, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
cirrus írta:
Mire kell korrigálni? "Nagyon jó"-ra? Vagy pont ellenkezőre?

Leva itt arra gondol, hogy túl jól szól, ahhoz képes, hogy milyen "gagyi" hangszórókból épül fel.
Fél napot szánt rá és jobbak lettek mint a seas dobozai, igaz azok most pihennek, arra várnak, hogy új dobozt és váltót kapjanak.
Sajnos a mérések ottmaradtak nála, így nem tudok közzétenni.
Nekem kicsit soknak tűnt a magas, egyutasokhoz vagyok szokva, azokat szeretem igazán.


kedd jan. 15, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hello mindenki!



magyarul irok van valami amit nem lehet erteni?


ket erositot basszusra, eggyet kozepmagasra akarok hasznalni es hangvaltoval osztom a jelet!

kompresszor limiter meg a hangbeallitas miatt gondoltam!


sal pa 40100 ast kotok rajuk! kozepmagast meg en csinaltam!


kedd jan. 15, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Leva.
Holvagyon az fx-e neki ?


kedd jan. 15, 2008 13:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
cirrus írta:
Mire kell korrigálni? "Nagyon jó"-ra? Vagy pont ellenkezőre?

Szerinted?


kedd jan. 15, 2008 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Kedves Csabam!
Kérlek értelmesen fogalmazz és add meg a tiszteletet a válaszolóknak, ellenkező esetben nem fogsz válaszokat kapni! Ja és ha kérhetem Magyar szavakat használj a Magyar szavak helyén!


kedd jan. 15, 2008 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Csabam és Többiek!

Nem lesz 1200W/csatorna.
Aktív hangváltó mihez lesz?
Milyen hangsugárzót fogsz rá kötni, - ezt már nem először kérdezem?!
A kompresszor-limiter minek? Mihez?
Nem lesz jó.

Ne tévessz össze nemecsekernővel, ha megkérhetlek.

Üdv! SMA


kedd jan. 15, 2008 8:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség