Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 3:44



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Alien, vestel, orion -barátom kedvenc márkái (persze ironikusan)

Szerintem a szokásos tápelkó-kiszáradásos probléma...



Kiszedtem, megmértem, jó az elkó. Mit nézhetek meg még rajta?


csüt. okt. 12, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Alien, vestel, orion -barátom kedvenc márkái (persze ironikusan)

Szerintem a szokásos tápelkó-kiszáradásos probléma...


szer. okt. 11, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy alien típusú tv-m ami valami miatt ma kikapcsolt, és nem hajlandó bekapcsolni. stand-by állapottig jó, de ilyenkor is kattog, bekapcsolni nem lehet, azonnal visszatér stand-by-ba. Mi lehet a baja?
Mit nézzek rajta.


Előre is kösz.


szer. okt. 11, 2006 19:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 09, 2006 11:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Hahó!
:cry: Senkiiiii nem tud nekem segíteniiii????? :cry:


szer. okt. 11, 2006 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szerintem nincs semmi gond, spongyát rá!

Sajnos a TV-s kérdésedben nem tudok segíteni!


kedd okt. 10, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 09, 2006 11:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Szervízkód kérés
:oops: Sziasztok!
John Black vagyok,zöldfülű fórumozó, akinek le kéne törni a kezét!
Szervízkódot is keresek.
Nagyon megköszönném, ha valaki Samsung CW29Z408PQXXEC tv-hez
szervízkódot tudna küldeni!!!!
Csocsi! Black
:roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára johnblack kedd okt. 10, 2006 19:28-kor.



kedd okt. 10, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
johnblack Írta vagy három megnyitott új Topicban(kezét letörni! :D )

Idézet:
Sziasztok!
Van egy kis gondom egy 13-éves Goldstar CK20A80X tipusú tv-vel.
Eleinte magától kikapcsolt, majd egy idő után újra bekapcsolt.
Úgy gondoltam, hogy valamelyik elkó és ezért a kapcsolóüzemű táptól elkezdve a nagyfesz részen át az összes elkót újra cseréltem a (proci tápelkóit is).
Egy ideig úgy tűnt, hogy sikerült megjavítanom, mert több napon át órákig működött kikapcsolás nélkül.
Egyszer kikapcsolt és ennyi. Azóta a reléje kapcsol, a tápfesz LED halványabb, de semmi egyéb.
Tippeknek esetleg rajznak nagyon örülnék!
Előre is köszi mindenkinek!
John Black

Kérem ide válaszolni!

(Csak úgy átfutott az agyamon, hogy ennyi erővel lehetnék moderátor is. Én szívesen vállalnám....)


kedd okt. 10, 2006 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
gargapitic írta:
Függőleges eltérítés kondijai, tápkondik...


Köszi, a függőleges eltérítés kondiait kb. hol kell keresni?


vas. okt. 08, 2006 23:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Nos lzs81 jóvoltából sikerült a szerviz menübe belépni (ezer köszönet) és van is lehetőség benne a párnatorzítás korrigálására. Beállítani azonban még nem volt módom, mert amikor otthon voltam egyik csatornán sem volt monoszkóp (más normálisabb beállítóábra generátorom meg nincs), most meg éppen a munkahelyemen vagyok. Talán holnap meg tudok próbálkozni vele, majd leírom mire jutottam. lzs81: Mégegyszer köszi! Úgylátszik azért vannak még önzetlen segítségre hajlandó emberek!

Rang3r: egész szimpatikus avatarod lett :) lehet, hogy nekem is le kellene már cserélnem a teslás képet valami érdekesebbre? :) :)


vas. okt. 08, 2006 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 16:17
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Függőleges eltérítés kondijai, tápkondik...


vas. okt. 08, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Nem sok segítség jött ... :(


vas. okt. 08, 2006 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Sziasztok !
Van egy 3.5 éves kisképernyős GABA J1433 tipusú kisteleviónk (konyhai TV )
Mostanában az a hibajelenség, hogy amikor bekapcsolom a kis led ami a bekapcsolást jelzi, 1.2 mp -én villan egyet egy kis kattanás kíséretében, ezt folyamatosan csinálja. Egyébként véletlenszerű, mert van amikor bekapcsol, de eléggé sötét a kép egy darabig , és torzít a kép a felső harmadában. Amikor az említett kattogás jön elő, 5 - 15 perc után esetleg bekapcsol. Nemtudom megéri-r TV szerelőhöz vinni. Én nem vagyok sem műszerész, sem TV szerelő, de esetleg nem lehetne a hibajelneségből következtetni mekkor a a hiba. Ha kontakt hibára gyanakodtok, talán át kellene vizsgálnom az alkatrészeket (vak tyűk is talál szemet).
A másik: elveszett a távirányító, és kaptam kölcsön egy univerzálisat. A listában nem volt meg a tipus, ezért kerestettem. Csak egy nem publikált kódre reagált a TV, a csatornákat tudom váltani, egy-két funkció előjön véletlenszerűen, viszont a kikapcsoló gombra egy ismeretlen menü jön. Itt nyomkodva egyre furcsább dolgokba lehet belemenni, egészen a kép ki-be kapcsolásába. Félek hogy ez a szerviz menü volt, és esetleg el lett valami álligatva, és ennek is köze van a hibához (két kisgyermek is használta a távkapcsolót :-( ). Ugyanis a hiba a távkapcsoló használata után jött be. Igaz azelőtt nem kellett kikapcsolgatni a TV-t, tehát ez is egy "változás".
Köszi előre is az ötleteket.
István


szomb. okt. 07, 2006 8:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás 
kgbr írta:
Szeretnék én is egy kis segítséget kérni:

Van egy ilyen tv: SAMSUNG CK5322 XT

Az a gond hogy kicsit el van tolódva a kép balra. Hogyan tudnék rajta állítani? Kicsit jobbra kellene eltolni a képet meg minden irányból összébb húzni.

Vagy ha valaki adna egy service manual-t, azt i megköszönném.


A tv alaplapjan (a magasfesz trafo kornyeken) talalsz nehany pot metert, legtobbszor irja rajtuk, hogy v-size, h-size, ilyenek. Azokat csavargasd el. Csak vigyazz, ha senki nem nyult a tevehez, es megis el van tolodva a kep, akkor valami kontakthiba van a pot metereknel, lehet, hogy ki kell csereld egyiket-masikat...


pén. okt. 06, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Szeretnék én is egy kis segítséget kérni:

Van egy ilyen tv: SAMSUNG CK5322 XT

Az a gond hogy kicsit el van tolódva a kép balra. Hogyan tudnék rajta állítani? Kicsit jobbra kellene eltolni a képet meg minden irányból összébb húzni.

Vagy ha valaki adna egy service manual-t, azt i megköszönném.


pén. okt. 06, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Gafly: Minek vigyem el érdre amikor néhány ide leírt mondat is segítség lehetne. Igazából valamivel önzetlenebb segítségre gondoltam. Biztos túl optimista vagyok. Azonkivül garanciális a tv, ezzel az erővel a gar. szervizbe is vihetném - de nem fogom. Nem hentes vagyok hanem műszerész (bocs a hentesektől), talán én is be tudnám állítani a megfelelő információk birtokában. A megfelelő információk nélkül meg egy tapasztalt tv szerelő is vakarhaná a fejét.....


pén. okt. 06, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Ha ebböl élsz, és étesz is hozzá akkor akár segíthetnél is...

Megfogod a TV-t, kiviszed Erdre es segit.
Es valoban....


pén. okt. 06, 2006 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Anubys írta:
Hát igen...
Bizonyára én is azért élek ebből, mert nem értek hozzá.
Most jól megmondtad . :lol:

Ha ebböl élsz, és étesz is hozzá akkor akár segíthetnél is... Ettöl gondolom nem megy csödbe az üzleted. Vagy anyira titkosak ezek az információk amiket kérdeztem? Mert ha igen akkor bocs, nem fogom elrontani az üzletedet hidd el. Tudod ha valaki segítség helyett csak mosolyog, és a tudását hangoztatja - akkor az ember hajlamos arra hogy kétségbe vonja a tudást, ha pedig nem a tudást akkor az illetö jószándékát. Mégis bennem lenne a hiba? Mindenesetre akinek nem inge ne vegye magára.... Majd meglátom hajladó-e valaki használható információkkal segíteni.


csüt. okt. 05, 2006 22:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
lzs81 írta:
Skori írta:
Persze lesz*rozni könnyü, gondolom fogalmad sincs hogy kell a szervizmenübe bemenni, arról meg még kevesebb, hogy hogy kellene ezt beállítani.


Igazad van fogalmam sincs! Azért tanultan elektronikai műszerésznek, majd végeztem el a Rádió és TeleVízió technikusit, hogy fogalmam se legyen, csak **** tudjak. Legyen igazad!!!
De egyre megkérlek! Amig én nem vonom kétségbe a hozzáértésed bármihez, addig neked sincs jogod az én hozzáértésemet, vagy nemértésemet vitatni, esetleg kétségbe vonni.


Nos az a helyzet, hogy van egy korábban már leírt problémám ezzel a tv-vel, és amikor megkérdezem, hogyan lehetne állítani rajta akkor azt a választ, kapom hogy az ugyis **** fogadd el olyannak.... Mégis mit szóltál volna az én helyemben? Mit szólnál ha mondjuk az autódnak valami kisebb hibájára keresnél megoldást, erre egy szakértö közölné, hogy fogadd el olyannak amilyen - nem keresnél másik szakértöt aki hajlandó megcsinálni, vagy legalább valami tippet adni?
Nos: a tv tipusa JVC AV-29L6SU
SLEEP TIMER, DISPLAY, VIDEO STATUS gombok nincsenek (sleep timer pl. csak a menüböl érhetö el)
Azóta megnéztem a szomszédom slim tv-jén egy monoszkópot (samsung) annak is van pici torzítása de sokkal kevesebb mint az enyémen. Ha annyira sikerülne beállítani annak már örülnék.
Tehát: tudnál segíteni abban, hogy hogyan tudnám a párna torzítást korrigálni? Nyilván eszem ágaban sincs szétállítgatni mindent a tv-ben, akkor nem itt kérnék segítséget. Amikor én végeztem a suli(ka)t akkor még föleg csak orion és videoton tv-ket lehetett itthon venni, és a tv szerelés sosem tartozott a kedvenc tevékenységeim közé, ezért ezen a téren szakmailag lemaradtam egy kicsit. Viszont visszaolvastam egy kicsit, egy helyen azt írtad volna, hogy Te is pesterzsébeten élsz, akár személyesen segíthetnél is beállítani, de pár konkrét tippnek is örülnék (lehetöleg szájbarágósan leírva... :))


csüt. okt. 05, 2006 22:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
A barátnőmnek van egy kis régi Toshiba tévéje. Egy jó ideje a osd-t folyamatosan mutatja. Pontosabban a csotorna számát a jobb felső sarokban. Ha a hangerőt növelem/csökkentem, akkor eltűnik a csatorna száma és előugrik az osd hangerő-szabályzó része, ami kisidő után eltűnik, és ekkor ismét kiírja a csatorna számát folyamatosan. Mi lehet a baja?
Üdv.: Attila


szer. okt. 04, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
Anubys írta:
Hát igen...
Bizonyára én is azért élek ebből, mert nem értek hozzá.
Most jól megmondtad . :lol:


Igen! :D
Amíg az embrek állítgatják a service menu-t addig neked lesz munkád. :lol:
Nem baj. Hadd állítgassák.....


Skori:
Press the SLEEP TIMER key and set the sleep timer for 0 min. Then press the DISPLAY key and VIDEO STATUS key of the remote control unit at the same time to enter the SERVICE MENU.

Persze chasis számot nem írtál, így megpróbáltam kitalálni, talán melyik lehet jó neked.
Egyre viszont szépen kérlek. Ha elrontottad, Anubys kollégához vidd javítani. :D


kedd okt. 03, 2006 21:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Hát igen...
Bizonyára én is azért élek ebből, mert nem értek hozzá.
Most jól megmondtad . :lol:


kedd okt. 03, 2006 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
Skori írta:
Persze lesz*rozni könnyü, gondolom fogalmad sincs hogy kell a szervizmenübe bemenni, arról meg még kevesebb, hogy hogy kellene ezt beállítani.


Igazad van fogalmam sincs! Azért tanultan elektronikai műszerésznek, majd végeztem el a Rádió és TeleVízió technikusit, hogy fogalmam se legyen, csak **** tudjak. Legyen igazad!!!
De egyre megkérlek! Amig én nem vonom kétségbe a hozzáértésed bármihez, addig neked sincs jogod az én hozzáértésemet, vagy nemértésemet vitatni, esetleg kétségbe vonni.


kedd okt. 03, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Látom eddig rosszul kérdeztem. Tehát:
1, Hogyan lehet a jelenleg kapható JVC slimfit TV-k szerviz menüjét elérni?
2, Ebben a menüben hogyan lehet/kell a képgeometriát állítani?
(az úgysem lehet megcsinálni, és hasonló jellegü válaszokkal nem vagyok kisegítve, aki ilyet ír az nyilván vagy nem tudja megcsinálni és/vagy nem tudja a kérdéseimre a választ. szóval nem véleményeket kérek hanem információt....)


kedd okt. 03, 2006 20:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
Ha nem baj, hogy szét-on-olom a topicot . . . . :D

Tehát: a legutóbbi bekapcsolás óta "negatív hordótorzítása" lett a tv-mnek. Azaz velem ellentétben derékban elkeskenyedett. Ötlet?


kedd okt. 03, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
off
Skori írta:
...autóiparban sokat lehet ilyesmiröl olvasni.... nagyon nem mindegy mikor készült, melyik müszakban stb...

Vezérműtengely-gyárban töltött munkaviszonyom ezt az állítást erősen igazolni látszik.
Csak egy ember hibázik a sorban, a többinek nem feladata hogy nézze...
Én annak éreztem => egy szállítmányt megmentettem a vissza a feladónak című akciótól.
Nagy volumenű sorozatgyártásnál nem meglepő dolog csak nem kívánatos :)
/off


kedd okt. 03, 2006 14:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
alex25 írta:
Sziasztok
Került hozzám egy 16:9-es hitachi tv ami bekapcsolás után 1 mp-el kikapcsol.Normális villanás meg zizegés,csak nem tart sokáig. Minimális tudással és szerszámmal vagyok felvértezve,a kérdésem az lenne hogy érdemes-e ezzel foglalkozni(kis könnyen javítható hibára gyanakodtok) vagy nem(véres a torka,szkópokat igénylő javítás,drága alkatrész).A válaszokat előre is köszönöm.


Ha meg akarod csináltatni, hozd el, átlag javitás 5ezer Ft szokott általában lenni.
http://euro-elektronic.totalweb.hu
Itt minden szükséges infot megtalálsz.
Egyébként akármilyen baja is lehet. ez a hibajelenség sokféle probléma oka lehet.


kedd okt. 03, 2006 14:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Sajnos ezek ilyenek, az életben nem lesz tökéletes geometriája, akármennyit állitgatod.
Ennek egyik oka a slimfit csövek "életképtelensége", egyszerűen ezeket nem lehet jobban legyártani.
A normál csövek minden szempontból jobbak, csakhát ez ugye divatosabb, a minőség meg úgysem számit semmit.
A gyártót nem érdekli, a vevőt meg úgyis átverik, ha meg mégis elégedetlen, akkor is ez van.


kedd okt. 03, 2006 14:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egyébként szerintem ez nem kimondottan slimfit tulajdonság, valószinüleg csak szimplán a hanyag beállítás eredménye. A legtöbb CRT TV-n találni kisebb-nagyobb kifogásolni valót a beállításában, mert tömeggyártás van és nem érnek rá sokáig állítgatni, legyen nagyjából elfogadható aztán kész. Lehet, hogy ezek egyszerüen "Hétfön készült darabok" :) autóiparban sokat lehet ilyesmiröl olvasni.... nagyon nem mindegy mikor készült, melyik müszakban stb...


kedd okt. 03, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Amikor kicsit bemelegszik akkor nem olyan vészes, de azért állítanék rajta még egy kicsit. Persze lesz*rozni könnyü, gondolom fogalmad sincs hogy kell a szervizmenübe bemenni, arról meg még kevesebb, hogy hogy kellene ezt beállítani. Egyébként szinte mindegyik fajta torzítást lehet valamennyire elektronikusan korrigálni, csak az a kérdés, hogy ebben a tipusban benne van-e ez a lehetöség. Tudna valaki ebben segíteni, vagy akár beállítani nekem? Emiatt nem fogom szervizbe vinni, de ha segít valaki azt megköszönném.


kedd okt. 03, 2006 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
rviktor írta:

Az enyémis párnában torzít:) lehet SlimFit tulajdonság???


Nos igen! Gyárilag az összes ilyen ****! El kell fogadni.


hétf. okt. 02, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Skori írta:
A Tesco/Auchan-ban kapható JVC slimfit (kis mélységü) tv ismeri valaki? Az a gond vele, hogy a képnek van egy kis "párna torzítás" szerüsége. A monoszkóp ábrán a függőleges vonalak befelé hajlanak. A menüjében a képbeállításnál van képforgatás, de egyéb (monitoroknál szokásos) beállítások nincsenek. Elképzelhető, hogy szerviz menüből elérhető olyan beállítás amivel ezt a fajta torzítást korrigálni lehetne? Egyáltalán, hogy lehet a szerviz menüt előcsalogatni?


Az enyémis párnában torzít:) lehet SlimFit tulajdonság???


hétf. okt. 02, 2006 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A Tesco/Auchan-ban kapható JVC slimfit (kis mélységü) tv ismeri valaki? Az a gond vele, hogy a képnek van egy kis "párna torzítás" szerüsége. A monoszkóp ábrán a függőleges vonalak befelé hajlanak. A menüjében a képbeállításnál van képforgatás, de egyéb (monitoroknál szokásos) beállítások nincsenek. Elképzelhető, hogy szerviz menüből elérhető olyan beállítás amivel ezt a fajta torzítást korrigálni lehetne? Egyáltalán, hogy lehet a szerviz menüt előcsalogatni?


hétf. okt. 02, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Samsung TV
Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Samsung CW-29Z408PQ TV-m az lenne vele a probléma, hogy jobb és baloldalt lesett a kép (Vertikális parabola)

Ááá mondom ez tök könnyen orvosolható, de nem nyert:( Sebaj egyik ismerősöm aki látott márt TV szereéőt megtudta a szerviz menüt. Ennek segítségével kisebb geometriai hibákat javítottam (bár egy monoszkópot ráküldve van még rajta rendesen), de nincs vertikális parabola állítási lehetőség.

Ebben tudtok-e segíteni, hol lehet ez a menüben, ha nincs mégis hogyan lehet orvosolni!


vas. okt. 01, 2006 22:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy csak általánosságban lehet rájuk felelni. Gondolok it a "bekapcsoláskor zizzen egyet, majd semmi" vagy "folyamatosan ciripel, majd leáll", stb.
Sok évig javítottam monitorokat, TV-t, a hibák 80%-a tápegység és/vagy sorvégfok hiba volt. Felüdülésnek számított egy-egy függővég vagy szinkronhiba.
Tehát ilyen jelenségek esetén általam (is) alkalmazott sorrend a következő volt: sorvégtranzisztor kollektorát lekötni a trafóról (ónszippantó, nagyítós/ohmmérős vizsgálat hogy biztosan nem érintkezik)
ahová csatlakozott (sortrafó primer) oda egy 230/60W izzó beforrasztása.
Bekapcsolás után ha az izzó világít kb félfénnyel, akkor a táp 90%-os eséllyel hibátlan és a gond a sorvéggel van. (persze voltak olyan esetek, hogy sorvégfokból visszavezetett jel hiánya miatt így sem indult, de ez a ritkább).
A sorvég ellenőzése a tranzisztorral kezdődik: C-E zárlat a leggyakoribb.B-E átmenet beépítve nem vizsgálható a meghajtótrafó miatt. Kivéve 25-30ohm mérési eredmény se keserítsen el senkit, mert gyakran előfordul a beépített lezáróellenállás, csakúgy mint a C-E közti antiparalel dióda.
Eddig eljutni nem nagy dolog, de ha nem itt a hiba, akkor végig kell nézni a sortrafó szekunder oldali diódáit, az összes elkót a környékén - ezek gyakran kiszáradnak a nem megfelelő minőségük miatt (ugyanez a táphibákra is vonatkozik).
Ha mindent jónak találtunk, akkor a sortrafóra terelődhet a gyanú, de nálam ez 100 esetből 1szer-kétszer fordult elő.
Ha nem a sajátját javítja az ember, ma már ki sem érdemes nyitni egyiket sem,megélni nem lehet belőle...
A tudatos (logikus) hibakeresés kapcsolási rajz hiányában nehézkes.
Az adott készüléktípusban szerzett javítási gyakorlat nem pótolható hatékonyan tudománnyal. (szervizben dolgozó cimborák gyakran ötöd-tized idő alatt javítottak meg TV-ket, noha fogalmuk nem volt a színdekóder vagy a szinkronleválasztó áramkör konkrét működéséről).


pén. szept. 29, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 8:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok
Került hozzám egy 16:9-es hitachi tv ami bekapcsolás után 1 mp-el kikapcsol.Normális villanás meg zizegés,csak nem tart sokáig. Minimális tudással és szerszámmal vagyok felvértezve,a kérdésem az lenne hogy érdemes-e ezzel foglalkozni(kis könnyen javítható hibára gyanakodtok) vagy nem(véres a torka,szkópokat igénylő javítás,drága alkatrész).A válaszokat előre is köszönöm.


csüt. szept. 28, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Túlfeszvédős hosszabbító?


szer. szept. 27, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 26, 2006 14:56
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Várpalota
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nemtudom hogy valaki irta-e már a megoldást arra hogy miért megy k ia bizti a TV-ben ha valami levágja a kismegszakitót vagy egyéb védelmi leválasztót!

A megoldás az hogy a kismegszakító leoldásának pillanatában túl sok induktív (tekercses) vagy ami a ritkább, kapacitív (kondenzátoros) fogyasztó illetve terhelés van a hálozatra kapcsolva (a házban) és emiatt ezek tárolt energiájukat nem tudják leadni vissza a hálozatba ezért a többi készülékben enyészik el! És ha ez pont a TV-ben okoz gondot akkor ez van! Megoldást nem tudok!


kedd szept. 26, 2006 15:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 8:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szia Galfy!

Igen a videóról van szó, csak teljesen hülye vagyok. Köszönöm és megfogadom a tanácsot.[color=indigo]
[/color]


szomb. szept. 23, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szia Orsi!

Most a TV-vel van gondod vagy a videoval???

Gyanitom ez utobbi es akkor javasolt szerelohoz
vinni...


szomb. szept. 23, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 8:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Abszolút nem értek a videókhoz, és van egy Orion OVR 688 MK típusú 55 cm-es tévém, ami nem csinál semmit. Eddig tökéletesen működött, de most bármit nyomok (play, rec, tekerés), mindenre azt írja ki, h err. Tudnátok segíteni?

Előre is köszi


szomb. szept. 23, 2006 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szerintem nem kell sokat cicozni
csak "munkaidoben" racsorogni
hogy "vihetem-e" a TV-t...

Az elerhetosegek itt vannak:
http://euro-elektronic.totalweb.hu


szomb. szept. 16, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
lzs81 írta:
biker írta:
te itt a szomszédban TV szerelő vagy? vagy csak segitgetsz? mert én meg Harasztiban vagyok...


Már Pesterzsébeten élek. Nem vagyok vérbeli TVszerelő. Bár a végzettségem az, nem dolgozok a szakmában. Hobbiszinten javítok családnak, egy két ismerősnek.
A zizzenés azért van, mert egy másodpercre beindul, de aztán leáll. Miért áll le? Nem jó a táp; védelem letíltja a tápot; valami beterhel a tápnak.

Ha jó szakemberhez akarod vinni, és van lehetőséged szállítani, ved fel a kapcsolatot Anubys kollégával. (p.ü.ben eléred ebből a topicból is) Érden lakik!


van lehetőség, törökbálinton dolgozom :)
de hátha benéz ide 7végén, és reagál valamit :)
neked meg köszi :)


szomb. szept. 16, 2006 7:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
biker írta:
te itt a szomszédban TV szerelő vagy? vagy csak segitgetsz? mert én meg Harasztiban vagyok...


Már Pesterzsébeten élek. Nem vagyok vérbeli TVszerelő. Bár a végzettségem az, nem dolgozok a szakmában. Hobbiszinten javítok családnak, egy két ismerősnek.
A zizzenés azért van, mert egy másodpercre beindul, de aztán leáll. Miért áll le? Nem jó a táp; védelem letíltja a tápot; valami beterhel a tápnak.

Ha jó szakemberhez akarod vinni, és van lehetőséged szállítani, ved fel a kapcsolatot Anubys kollégával. (p.ü.ben eléred ebből a topicból is) Érden lakik!


szomb. szept. 16, 2006 7:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
jah, trafóra csak abból tippeltem, hogy egyet zizzen mindig, mintha szeretne bekapcsolni, csak lehúzna...


szomb. szept. 16, 2006 6:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
lzs81 írta:
biker írta:

lehet hogy trafós?


Nem! Vagyis lehet, de nem a pár ohm miatt, amit mértél.
Nem szeretem ezt mondani, de inkább vidd el szerelőhöz, ha még akarod valamikor a közeljövőben nézni a tv-t. A tv nem olyan, mint egy quad-405 erősítő. Kimérem a tranyókat, és ott lesz közte a rossz. Hiába van elméleti tudás, ha nincs gyakorlati tapasztalat.
Ha viszont tényleg meg akarod javítani, egyenlőre terheld le a tápot egy 60W-os izzóval.
Attól, hogy a tápban nem látsz égésnyomokat, még lehet rossz. Ha az izzó világít, akkor jöhet a sorrész átvizsgálása. Ott, ahol a tranyót nézegetted.


sajnos TV-ben nincs ismeretem, ez tény :(
ezt a tippet csak azért próbáltam ki, mert 90%-ra mondta a kolléga, akihez már sajna nem tudom vinni, mert már nem szegedi vagyok :) ezért folyamodtam a távsegítséghez.

igazából arra sincs lövésem, mely pontján terheljem most le a tápot izzóval :)

te itt a szomszédban TV szerelő vagy? vagy csak segitgetsz? mert én meg Harasztiban vagyok...


szomb. szept. 16, 2006 6:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
biker írta:

lehet hogy trafós?


Nem! Vagyis lehet, de nem a pár ohm miatt, amit mértél.
Nem szeretem ezt mondani, de inkább vidd el szerelőhöz, ha még akarod valamikor a közeljövőben nézni a tv-t. A tv nem olyan, mint egy quad-405 erősítő. Kimérem a tranyókat, és ott lesz közte a rossz. Hiába van elméleti tudás, ha nincs gyakorlati tapasztalat.
Ha viszont tényleg meg akarod javítani, egyenlőre terheld le a tápot egy 60W-os izzóval.
Attól, hogy a tápban nem látsz égésnyomokat, még lehet rossz. Ha az izzó világít, akkor jöhet a sorrész átvizsgálása. Ott, ahol a tranyót nézegetted.


pén. szept. 15, 2006 22:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
Üdv

Problémám az lenne, hogy a jó kis 14éve hibátlan Samsung CK-5026 TV-m feladta a jólétet :(

kitakarítottam, átnéztem tv-szerelő ismerős távsegítségével, hogy biztos mi a hiba, de nem.

effekt: első hiba bekapcskor csak kattogott, majd azóta bekapcskor csak serceg egyet(inkább ciripel), és ennyi.

javaslatra kiszedtem a nagyfesz trafó melletti teljesítménytranyót (valami D106 51, teljesen ismeretlen számomra), de kivéve a tranyó jó, ellenben C-E lábain a panelen 0.2 ohm mérhető. gondolom ezen ág van kötve a trafóra, de annak a primerje nem kéne több legyen? úgy 20ohm körül???

lehet hogy trafós?

tápban is jónak tűnik minden :( égésnyom nincs, este néztük, kikapcsoltuk, majd másnap már nem működött...


pén. szept. 15, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Pedig könnyen lehet, hogy igazat mondott az ismerősöd a sorkimenővel kapcsolatban. A G2 poti hibája okozhat ilyen rendellenességet,. ez a trafóval együtt cserélhető sajna.

Goldstar sorkimenő van benne, az utángyártott kb. 5000ft.

Kellő mértékű TV javítási tapasztalattal rengeteg hiba 80-90%-os valószínűséggel ránézésre is megsaccolható. De azért a tutihoz nem árt alaposabban megviszgálni.


szer. szept. 13, 2006 8:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás Re: képhiba
b3papa írta:
Elekta CTR21T30EMK tévé.
Ismerős (!!!!) TV szerelő rögtön rávágta: nagyfesztrafó, min. 10E Ft.


Nekem legutóbb ilyen hibát a screen poti okozott. hozzáértem , olyankor vagy sötét, vagy visszafutási csíkos képet kaptam. ritkán volt jó. Ez a poti egybe van építve legtöbbször a sorkimenővel. Ha nálad is, akkor egyben cserés, tehát igazat mondott az ismerős.


szer. szept. 13, 2006 7:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 11, 2006 11:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás képhiba
Hello mindenki!

Látom, többnyire hozzáértő, őszinte SZAKEMBEREK vannak itt. A problémám a köv.: Elekta CTR21T30EMK tévé. Kép van, füüg.-vízszintesen jó. Bekapcsolás után percekig sötét a képernyő, max. fényerősségen valamit látni lehet, kb. fél óra elteltével teljesen kivilágosodik, és harántirányú fehér csíkok jelennek meg, 45 perc után annyira világos, hogy nézhetetlen.
Ismerős (!!!!) TV szerelő rögtön rávágta: nagyfesztrafó, min. 10E Ft.
Én nem hiszem. Informatikus vagyok, elektrot tanultam, tudom mi micsoda, kisfest. dolgokat javítottam is már, ennek a hibáját viszont nem tudom azonnal rávágni. (Ellenállást, kondit, diódát stb... ki tudnék cserélni, de melyiket???) Segítene vki? Nem hinném, hogy nagyfesztrafó!!! Köszi előre is!


szer. szept. 13, 2006 6:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség