Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 4:29



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

A reflex-hangsugárzóknak számtalan változata létezik, mint ezt oshifis is megjegyezte.
A "szakirodalomban" viszont, többnyire a "klasszikus" reflex-doboz méretezése van, többé-kevésbé pontosan leírva.
Sajnos, igazán jó reflex-hangsugárzót csak a gyakorlati megépítés-mérés-meghallgatásos-behangolás után tudunk létrehozni, persze, jó hangszórókkal.
Egy-egy jól sikerült gyári hangsugárzó is azért drága, mert jó sokáig piszmogtak vele a tervezői, míg egész jó lett.
De ez mindegyik hangsugárzótipusra áll, belevaló hangszóró kell az adott dobozba, ez a lényege. Tökéletes, pedig nincs.
Üdv! SMA


hétf. okt. 21, 2002 10:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Kedves mindannyian!

Én annak idején elolvastam az eredeti Thiele-Small cikkeket a JAES-ben, még megvan a másolatuk. Részletesen kidolgozták a reflex, külső elektromos szűrővel kombinált reflex, sévszűrős és passzívmembrános hangdobozok matematikai számítási módszerét. Akkoriban még nem léteztek PC-k, a zsebkalkulátorok voltak olyan árban, mint a mai PC-k.
A klasszikus reflexdobozba elvileg olyan hangszóró jó, amelynek a Qts paramétere 0.318. Az is megtalálható a cikkekeben, hogy az eredő átvitel hol és mennyire érzékeny a paraméterek számítottól való eltérésére (pl. a doboztérfogat, az fs, Qts, stb eltér). Érdekes módon mindegyik máshol visz be hullámosságot. Van, amelyik paraméter a teljes sávban hat, mások csak a rezonancián, elég bonyolult módon. Úgy tűnik, a legtöbb paraméternél +-20% eltérés nem nagyon számít.
Volt egy időben egy olyan dobozfajta, ahol sok apró lyukat furkáltak a zárt dobozra. Ebbe is jó volt "mindenféle" hangszóró. Aztán itt van az Onken doboz. Ezek mind a reflexdoboz különböző megjelenési formái, csak esetleg még senki nem vette a fáradságot, hogy matematikai formába öntse ezeket. Tapasztalati úton is születhetnek zseniális dolgok!
A Karlson doboz, amiről egy másik topicban szó volt, szintén félig reflexdoboz, kiegészítve egy akusztikus illesztő nyílással, ami lényegében tölcsér.


hétf. okt. 21, 2002 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

Az a képlet így néz ki: Fs/Qts, ha pl. 100-150 közötti az értéke akkor az adott hangszóró jó reflexdobozban való működtetéshez. Ez az EBP-értéke a hangszórónak.
Egyéblént a Rádiótechnika ismertte ezt, ez év juniusi számában. Ha már valaki ilyesmivel foglalkozik, belenézhetne a "távcsőbe" ( szakirodalomba, ismeretterjesztő-irodalomba ) mint annakidején ezt Galilei tette, Ő meg is találta amit keresett.

Watt megjegyzései jók, de erről, már ezen a fórumon többször is volt szó, igaz régebben. A hangsugárzó-tervező progik többnyire csak szimulálják az átvitelt, az a gyakorlatban derül ki igazán, megérte-e a munkát, az adott hangszóró és a doboz megépítése-megvásárlása.
Ezen próbáltunk Többen is segíteni, az érdeklődőknek, hogy lehetőleg "jó" hangsugárzókat konstruáljanak, de nem sokan vették komolyan az itt leírtakat.
Üdv! SMA


hétf. okt. 21, 2002 9:21
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Melyik az a képlet, amivel meg lehet határozni, hogy zárt, reflex, vagy egyéb dobozba célszerű tenni a hangszórót?


hétf. okt. 21, 2002 8:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Mivel "megkérdeztek"(Kela) elmondom, hogy nem ismerem ezt a dobozt, de én mindig óckodtam az "egydoboz minden hangszóróhoz" típusú dolgoktól. Véleményem szerint minden hangszóró külön történet.
A reflex dobozoknál van egy olyan tapasztalat, hogy a számítottnál nagyobb doboz, megfelelő frekire hangolva(a csővel) nem rontja annyira a reprodukciós képességet, mint amennyire a mélyhangátvitel javul. Ez sem jelenti azt, hogy egy behangolt dobozba más hangszórót tehetnénk, ha csak nem hangoljuk át hozzá a dobozt.
A hangolásos módszert én csak programmal szoktam végezni. Választok egy nagyobb dobozt, és a cső+doboz frekijét változtatgatom, miközben figyelem a frekigörbét. Igaz ezek a görbék, csak akkor hihetőek, ha a gyár jó paramétereket adott meg, és ezek kellő számban megvannak.(A somogyiknál a számosság megvan, de hogy pontosak-e az adatok?!)
Az is fontos, hogy a hangszóró reflexdobozba való-e. Ezt egy program azonnal elmondja. Van ugyan erre valamiféle képlet, de minek, ha a progi nyomja(kicsit több számítás figyelembe vételével.).
Végül meg kell említeni, hogy attól hogy egy program tökéletes görbét rajzol, még nem biztos, hogy az jól is fog szólni, csak az, hogy megtettünk mindent a jó méretezésért. Ha kész a doboz, akkor a csillapító anyagokkal, a cső "reszelgetésével" sokat lehet javítani az összképen(hacsak nem lett egyből "tökéletes".). Viszont a hangszóró eredő tulajdonságain nem fogunk tudni változtatni.
Üdv! watt


hétf. okt. 21, 2002 5:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Kela és Többiek!

Az "ál-előlapos" reflexre gondolsz?

Pont az a szép benne, hogy nincs szükség magasfokú matematikai számítások elvégzésére.
Persze, akinek van "fölös" ideje, vagy "rászánja" magát, hát számoljon.
Ez a hangsugárzó valóban nem lett túl népszerű, de nem azért, mintha rossz lenne, hanem pontosan amiatt, hogy a "vevők" nem hittek benne, még akkor sem, miután meghallgatták és látták is. Pedig ez egy jó és egyszerű hangsugárzó.
Üdv! SMA


vas. okt. 20, 2002 13:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Nem akarok itt kötekedni de nekem ez túl kevésnek tűnnek
ezek az adatok ehhez az Reflexdobozhoz hogy csak úgy
belevágjak...talán lehet hogy csak az a baj hogy már
hozzászoktam a pontos tervezési leíráshoz (Watt ehhez te
mit szólsz)...elég furcsának tűnik ez a tervezés hogy:
minél nagyobb annál jobban szól.
Egyébként most vettem 4db Tesla ARN 226-07-et ami szerintem
egész jó hangszóró 3,9e ért, duplamágneses és mélynél be
lehet hangolni az érzékenységet 90-90dB környékére.
Ehhez érdekelne ez a doboz amit ajánlottál....


szomb. okt. 19, 2002 21:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Nekem a nagy doboz nettó (belsõ) térfogata kb 160 liter, ha te bruttó (külsõ) térfogatra gondoltál, akkor félreértettelek. Ezzel együtt 27*4=108, tehát kb. nettó 100 literesbõl ki lehet hozni egy TL-t az SBX 2530-al. És nem mellékes, hogy ha álló dizájnúra csinálod, akkor nem fog olyan sok helyet foglalni. Kb 30*40*140 külsõ méretbe ez belefér, a tetejére még vázát is lehet rakni, csak le kell ragasztani a talpát:))


csüt. okt. 17, 2002 15:21
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Milyen tápot szokás ezekhez a végfokokhoz tervezni?
Azt is házilag kell építeni, vagy lehet készen kapni esetleg egységcsomagban?

Kedves Hinnye!

A TL érdekes dolog, de én terveztem kettőt is, az egyiket egy sa1320-nak cirka 50cm*40cm*15cm lett nem is olyan nagy.
Nade egy SBX2530-nak már 2méter 70cm cső kell, erre is terveztem dobozkát. Hát igen nagy lett ám!
Át is nézek a másik fórumra egy pillantásra.


csüt. okt. 17, 2002 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

Valószínűleg van benne szűrő, így nem kell más, csak egy végfok és a mélyláda.
Azt, hogy milyen szűrő van benne, a próbánál kiderül, de valószínűleg ma már nem gond az aktív szűrők ottléte, az erősítőben.
Üdv! SMA


csüt. okt. 17, 2002 14:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Rederic,

Egy kicsit pontatlanul fogalmaztam:). Én konkrétan csak MNC 30-cm-s hangszóróval, meg 16 cm-s Somogyival próbáltam idáig TL-t, ezek lényegesen jobban szóltak, mint ugyanakkora zárt dobozban, és annál is jobban, mint amit reflexszel el tudtam érni. Nálam hozzáértõbbek szerint az SBX-eknek legalább TL láda kell hogy az ember azt mondja a mélyátvitelükre, ez igen, ne pedig azt, hogy háát....
Két héten belül egy SA2540-el is teszek egy kísérletet, mert
ezekkel még nem jutottam a "háát" kategóriánál messzebbre.
Nézd meg a TL-es topicot, ott leírták az SBX-nek megfelelõ doboz részleteit. Asszem ott háromba hajtott a csövet írtak le, de ha csak kettõbe hajtod, akkor viszonylag kis alapterületû állódobozt kaphatsz.


csüt. okt. 17, 2002 14:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Most felteszek még egy kérdést, amit lehet, hogy butaságnak fogtok tartani, de:
Kell nekem aktív vagy passzív szűrő a mélyládába, ha csak házimozi erősítőn akarom hallgatni. Pontosabban annak a SUB kimenetén.
Oké, hogy külön erősítő kell hozzá, de a házimozis erősítő nem végez szűrést (vágást) SONY STRDE475?
Ha végez, akkor abban aktív vagy passzív lehet a szűrő?


csüt. okt. 17, 2002 14:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Rederic:

A furnérozás a legszebb, "profi" kinézetű lesz. Keress vissza ebben a topicban, leírtam, hogyan kell. Ha az ember sok pénzt szán a hangszórókra, dobozra, munka miegymás, akkor ezen a kis többletmunkán nem érdemes spórolni. Pláne azt is tekintetbe véve, hogy idővel esetleg el akarod adni a dobozt.


csüt. okt. 17, 2002 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

Igen, a Beyma öntvénykosaras, azért kell csak 4db. csavar a felfogatásához. Jobb az öntvénykosár, mint a lemezes, stabilabb, hosszú-idejű stabilitása jobb és az élettartama is hosszabb, nem rezonál be, mint a lemezesek.
Mélyben nem megy annyira le, mint az SBX 4060, inkább "fő"-hangszórónak jó.

Ha MDF-et fested, fújod, célszerű 1 nap száradást hagyni a rétegek között, legalább két rétegben kell fújni, vékonyan.
Ha még mindig nem elég szép, akkor még két nap múlva hasonló lakkal le kell fújni.
Sajnos Nekem is csak így lett "szalonképes".
Üdv! SMA


csüt. okt. 17, 2002 11:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Miért nem néztem meg már előbb a Beyma hangszórók paramétereit.
Most a 12b70-est fogom kielemezni aztán meglátom.
Reflex dobozban kb 95 liter lenne neki jó.
Az árról csak annyit, hogy a 16000 forint az nem sokkal több ám mint a 14000 egy SBX4060-ért. Nade a paraméterek igen kellemesek.
Már csak két dolog van ami zavar:
4 helyen csavarozható csak.
És a görbéje kb 40 Hz-nél letörik, az eredeti PDF-en.


csüt. okt. 17, 2002 8:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szerintetek ez nincs így megoldva a somogyis sub erősítőn?
Ha nem igazán értek hozzá, akkor célszerű belevágnom egy komplett erősítő+védelem+szűrő+táp megépítésébe? Mennyiből jön ez egyébként ki kb?

Nos mára ennyit a kérdezésekről. Egy kicsit sajnálom, hogy én csak kérdezgetek, de másoknak segítséget nem nagyon tudok adni, de azért mindenkinek köszönöm az ötleteit és tanácsait.

JA! Még egy érdekes kérdés: Az MDF-et hogyan lehet legszebben feketére varázsolni? Fújás, festés (de mivel) furnérozás (az meg mi) vagy hogyan, mert eddig egy pár bútorossal beszélgettem már és nem sok tanácsot tudtak ezügyben adni.


szer. okt. 16, 2002 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

A 120l-es doboz is jó lesz.

Nem ártana ellenőrizni, hogy a csatoló kondik és az erősítő bemeneti ellenállása mekkora "osztót" képez, mondjuk 30Hz-en!
A legtöbb erősítőnél ez már jelentős mélyhangveszteséget okoz.
A kondi kapacitív ellenállása és a bemeneti ellenállás hányadosa befolyásolja a mélyátvitelt.
Az Xc= 1/2PI*F*C-képlettel kiszámítható a kondi ellenállása és a bemeneti ellenállással együtt már ellenőrizhető, hogy mi a helyzet.
Emeljük meg a TÍZSZERESÉRE a csat. kondi értékét, pl. 1uF-ról nyugodtan felemelhető 10uF-ra.
De pl. 10kOhm-bemeneti impedanciánál már legalább 47uF-os kondi kell, a lineáris átvitelhez!
Ha nem hiszed, számolj utána!
Üdv! SMA


szer. okt. 16, 2002 14:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Te melyik hangszóróval csináltad és milyenre?
SBX-30 vagy 25 centis.


szer. okt. 16, 2002 14:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Rederic,
csinálj TL dobozt, abból elég lesz egy 150 literes álló doboz is, ami nem foglal nagy helyet, ha jó magasra csinálod. Somogyi mélyhangszórókkal többek tapasztalata szerint (az enyém szerint is) ez az egyetlen könnyen megépíthetõ ugyanakkor normálisan szóló hangsugárzó.


szer. okt. 16, 2002 13:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Rendben vettem ismét.
Akkor marad az SBX.
A doboztervezés is OK, de akkor lehet, hogy nem jó ötlet a 255literes doboz 120-ra redukálása. De nem tehetek mást mivel a 255liter az több mint a mosógépünk ám!
Na sebaj.
Erősítő: Olvastam az Urbán elektronikában 8500-ért kapható 60W-os erősítőről, ez mellé kell még egy szűrő, meg egy védelem, és ez így is csak 15000. Igaz a tápkérdés még nincs megoldva de sebaj.
Erről vélemény?
A másik! Ha én előre belövöm a vágási frekvenciát és nem lesz állítható a "házi" erősítőn, az nem gond? Nade hogy lövöm be a frekit?


szer. okt. 16, 2002 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

A hangsugárzó-tervező programmokkal az a baj, hogy ilyen hangsugárzó tervezéséhez nem nyújtanak megfelelő segítséget. Az alap-számítások azért elvégezhetők, dobozméret a hangszóróhoz, Fs, F3-értékei "nagyjából" megfelelőek.
Ez a hangsugárzó, amiről itt most szó van, az a reflexnek egy "átmeneti" megoldása. Erre nyilván a programmok nem adnak optimális eredményt.
Ettől függetlenül ez a hangsugárzó jó, régen ez divatos is volt, csak azóta "elfelejtették".

A Visaton szimpatikus Számomra is, csak éppen nem igazán olcsók a hangszórói. Erről már írtam, régebben. Aki megteheti, megveheti, persze jól jár velük.
Inkább 5-kisebb, de jó doboz a házimozihoz jobb hangminőséget ad, mintha "kevernénk".
Az új THX-Ultra is az azonos hangsugárzókat javasolja inkább, de a helytől is függ, hogy mi, hova fér el.
A THX-nek inkább az lenne a lényege, hogy a teljes rendszer jó ÉS a lehallgatási környezet IS megfelel az "előírásoknak".
Mert hiába vesszük meg a legdrágább THX-es, Ultrás, II-es, cuccot, ha a szoba rossz akusztikája, belső elrendezése pont rosszul jön ki a házimozi "élmény" biztosításához.
Moziban, gondolom már sokan voltak, ahol az újabb hangrenszerek vannak telepítve, tehát a teremben elhelyezett hangsugárzók helyzete alapján kell "adoptálni" házi-kivitelűre a hangsugárzók helyének kiválasztását.

Valóban, 38cm az nem = 25cm-el, felületben kb. a fele!
A sugárzó felület is befolyásolja, hogy milyen és mennyi lesz a mélyhang, Én maradnék az SBX 4060-nál.
Jó mélyátvitelű erősítő legyen hozzá, a legtöbb bolti szerkezetnek már komoly hiánya van 50Hz-alatt, nem is igen javítható mindegyiknél a mélyátvitel. Mert ami hiányzik az erősítőnél, azt nem fogjuk semmiképpen sem hallhatóvá tenni, még külön szub-szűrővel sem.
Az Én Magánvéleményem, hogy a 20-80Hz-ig terjedő sávot kifogástalanul kell a szuberősítőnek és a hangsugárzónak átvinni, leadni, egyébként nem ér semmit az egész szub.
A szubnak nem 40-80Hz-közöt kell nagyot szólnia, vagy mint némelyik gyártó "hiszi" 50-120Hz között, hanem, igenis! 20-80Hz-között!
Üdv! SMA


szer. okt. 16, 2002 9:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszönöm SMA ismét.

Nos akkor én a 48*48-as alapon 58 magas dobozkát preferálom Ezek külső méretek) és így a 42 cm-es éleken 4 míg az 52 cm-es éleken 5 merevítőkockát lenne célszerű elhelyezni. Ez alapján az össz rés:20db rés amik kb 7cm-esek ez ugye 20*7*2 280cm^3. Nem sok ez egy kicsit?
Vagy ennek az elrendezésnek pont ez a lényege, hogy annyira ez nem számít?

Már csak egy frankó erősítő kellene bele. Talán somogyiék újabb sub erősítője már kellemes.

Egyébként még 2 hangszóró van versenyben nálam. Az sbx4060 mellett az MNC Big Bull 25cm-ese is versenyez még.
Csináltam mindkettővel tervet a WINISD-vel. maniac-sound.com
Az MNC hangszóró 133 literes dobozra jött ki és az ábra szerint 29Hz-ig lineáris. Namármost az SBX szintén kb eddig lineáris de 255l-es dobozban.
Nos mivel én a 120 literes határt nem szeretném túllépni, ezért megcsináltam arra is a terveket és hát ott az MNC a rajzon "szebb" görbét produkált.
Namost ez jelent valamit, vagy azért ne hasonlítgassak egy 38 cm-es hangszórót egy 25 cm-eshez? Ebben milyen ötletek vannak?


szer. okt. 16, 2002 8:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi mindenkinek!

Nekem eddig egy pár Visaton AltoII volt, eladtam, most egy pár AltoI van. Azért cseréltem, mert ez a készülő házimozihoz lesz, mivel kisebb, jobban elfér.
Nekem nagyon tetszenek a Visaton hangfalak hangjai, szerintem inkább ezzel próbálkozzatok, mint a somogyival.
Szerezzetek katalógust, ebben minden adat is bennevan a hangszórókról.

Valaki írta, hogy hallgatott AltoIIIc -t is, nekem ez lenne a két első és centernek és hátsónak AltoI. A kérdés az, hogy inkább 5 egyforma de kisebb hangfal, vagy három kisebb egyforma és két nagyobb ad jobb minőséget? Mivel egy sorozat lenne, gondolom nincs túl nagy eltérés közöttük.
Sajnos AltoIIIc-t még nem hallottam.


kedd okt. 15, 2002 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

minél több hely jusson a hangnak, tehát ezért írtam "kockákat", kb.2x2cm-es keményfa-kocka jó.
Igen, mint írtam nem kell másféle hangolósdi.
Persze a hangszóró befolyásolja a kapott hangot, de mint említettem az SBX 2030-al is megfelelően szól.
minél nagyobb a hangszóró és a doboz, annál jobb a mélyátvitele.
Üdv! SMA


kedd okt. 15, 2002 15:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszönöm a kielemzést, így már érthető.
Már csak az érdekelne, hogy azok a kis 2cm vastag bigyók a 47*57-es előlapon (mert asszem álló lesz a szerkentyű) milyen hosszúak és milyen távolságra legyenek, tehát összességében mekkora rést hagyjanak kb.
Ezzel az elrendezéssel el lehet kerülni a reflexes hangolósdit?
Köszönöm előre is, és a holnapi viszontlátásra.


kedd okt. 15, 2002 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves inhouse és Többiek!

Igen, így gondoltam.
Tessék kipróbálni!

A sokat emlegetett SBX 2030-hoz is jó ez a doboz, szubnak.
Ha már a nyakamon maradt az SBX 2030, Én is csináltam ilyen dobozt hozzá, meglepően jó. A méretek nálam 30x30x40cm, belméretek, így a doboz kb. 33l-es, mert az anyag is elvesz a belsőből, elég sok csillapításra van szükség, mint írtam.
A 30x30-as részen van az előlap, a mélysége 40cm. Az "ál" előlap 28x28cm-es, a hangszóró, mivel középen van, körbe lett pakolva a távtartókkal, ez merevít is.
Ha a falhoz toljuk, tovább erősödik a mélye, de az már nem az igazi, hagyjunk kb.20-30cm-nyi helyet mögötte. Hasalhat a földön, vagy tegyünk rá "tüskéket".
Üdv! SMA


kedd okt. 15, 2002 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Mivel csak kb 5kB és rájöttem újra, hogyan is kell:
http://www.freeweb.hu/inhouse/kepek/xba ... reflex.gif

Üdv
Inhouse


kedd okt. 15, 2002 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Namégegyszer... (elfelejtettem, hogy www-vel, kell, mert a http-s nem jó)

www.freeweb.hu/inhouse/kepek/xbassdoboz/xbassreflex.gif

legalábbis remélem, ha nem:
h és ttp://inhouse.freeweb.hu/kepek/xbassdob ... reflex.gif

Üdv
Inhouse


kedd okt. 15, 2002 11:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
SMA!

Ez egy érdekes dolog, bár elsőre én sem értettem...
Valami ilyesmire gondolsz?
http://inhouse.freeweb.hu/kepek/xbassdo ... reflex.gif

Üdv
Inhouse


kedd okt. 15, 2002 11:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

Úgy látom, sikerült felcsigázni az érdeklődéseteket.

Ez egy roppant egyszerű, "basszreflex-szerű" hangsugárzó, aminek a lényege a kihangolás megoldása. Szokatlan, de szinte "bármilyen" (jó) hangszóróhoz jó.

Az ÁÁÁÁ-után már egész jól látod a dolgot:)

Szóval:
Van a doboz, ennek a méretei adottak. Ezt méretezni kell, a hangszóróhoz.
Az egyik lap az előlap, amire akkora lyukat kell vágni, mint a hangszóró teljes átmérője, ez van kívül!
Az "ál"-előlap e mögött van, 2cm-rel beljebb, ennek a mérete 1cm-rel kisebb, mint az előlapé, minden oldalán.
Magyarán, körben 1cm-es "légrés" van.
Tehát, ha az előlap 48x48cm-es, akkor a belső lap az 46x46cm-es! Erre van felfogatva a hangszóró.
A két előlap sok kis "kockával" van egymáshoz fogatva, tehát ide erős, masszív anyag kell, 25mm-es MDF a valódi előlap, a hangszórólap pedig 19mm-es legyen.
Rögzítése a behelyezés után a doboz oldallapján keresztülmenő pozdorja, vagy giszkarton-csavarokkal, itt nincs merevítő lécezés! Lyukakat elő kell fúrni!
A hang először a membránról egyenesen megy kifelé, belülről pedig, körben a réseken és a két lap közötti üregen áthaladva a membrán elé, kifelé halad.
Érdekes megoldás, ez kétségtelen, a működése a reflex és a sávszűrős ( bandpass ) dobozok között van valahol, a hangolása nem kritikus, mint a reflexnél, a hatásfoka viszont jobb, mint a csak sávszűrős dobozoké.
Munkára!
Üdv! SMA


kedd okt. 15, 2002 8:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hát igen!
Ez a virtuális ábra nekem sem nagyon akar összejönni a fejemben.
De azért had próbáljam meg leírni, hogyan is értelmezem.
Hasonlít egy kicsit a somogyiék által tervezgetett dobozra csak egy kis módosítással:

Ott lefelé van a hangszóró, de asszem ilyen réssel ellátott előlapok esetén itt is úgy kéne.

----/--------------
---/--------------- Ez a két sáv az egyik lap oldalnézetből.
||................|| Ezek itt a merevítők a sarkokon.
---..............---
---..............--- Ez a két sáv pedig a másik lap.
A pontok mindig szabad levegőt jelentenek.
Nade ebben mi a jó? Valószínüleg nem jó az ábra mert sehogy nem értem az 1cm-rel kisebb méretet, nomeg az ál előlapon így nincs semmi lyuk.
Tehát a reflexelés sem megvalósított. Á asszem nem értettem meg az elmagyarázást.
Az ál előlapon van valami rés? Mert, ha nincs, akkor csak a hangszóró és a másik előlap közötti réseken áramlik levegő. Nade ekkor minek a lyuk a másik lapra, miért kell kinézni a hangszórónak?
Valahogy akkor is megértem amit írtál SMA!
A doboz méretei 48*48*58. A kisebbik lapon lenne a hangszóró.
ÁÁÁÁ! Most elém tárult egy kép:
Van egy komplett doboz. Ennek a hangszórós lapját megfogom, kiveszem és 1cm-rel csökkentem minden oldalát. Igy, ha visszahelyezném, akkor körben 1cm-es sáv keletkezne. Ezt így merevítőlécekkel hozzáfogatom valamihez (esetleg a másik előlap belsejéhez?) és azt a ráerősített állappal együtt fixen légmentesen beszerelem. Igy csak a nagszóró méretű lyuk marad a hangfalon. Ezen lát ki a hangszóró, nomeg ezen jön ki a levegő is. Nem lesz így egy kicsit nagy a légrés?
Na asszem ennyire futja az agysejtjeimből. Az ábráért meg bocs, ha nem olyanra rajzolódik, amilyennek én terveztem.


kedd okt. 15, 2002 7:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Ez nekem egy kicsit összetett de pontosan érdekelne a dolog...esetleg illusztrálnád????HOnnan ezek a tapasztalatok? Nem vágom az elvet...


hétf. okt. 14, 2002 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Rederic és Többiek!

Nem bírom szó nélkül hagyni ezt a "fórumot"!

A javaslatom, hogy inkább a reflexdoboz, ha jó a 120l-es és a "Párod" is elviseli.

Van erre egy egyszerű kivitel.
A doboz méretei adottak, az előlap is, DE! az előlap mögé még egy előlapot vágj, ami minden oldalánál 1cm-rel kisebb, mint a valódi előlap.
Ezt az "ál" előlapot belül merevítőlécekkel, (keményfából)
kell befogatni, legalább 4-4db. kell, hogy elég masszív legyen.
Ezen az "ál" előlapon van a hangszóró rögzítve, ahol tetszik, a helye nem kritikus.
A valódi előlapon szintén ugyanazon pozicióban van a lyuk, ezen "lát" ki a hangszóró, ez teljes hangszóró-átmérőjű legyen!
A két előlap között 2cm-es távolságot kell hagyni.
A két előlap által határolt "rések" a reflex-nyílás, más reflex-lyuk, vagy egyéb nem kell.
Belül, a dobozt legalább két csomag (2x400gramm) vattával bélelni kell, de a réseknél ne legyen semmi.
Ez a megoldás nagyon jó a Somogyi-féle SBX 4060-hoz.

Erősítőből ehhez a hangszóróhoz maximum a 100W-os jó, csak olyan erősítő legyen, amelynek valóban jó a mélyátvitele.
Üdv! SMA


hétf. okt. 14, 2002 13:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ez a 40 centis sbx nekem is felkeltette az érdeklődésemet.
Nade nekem a párom nem igazán viselné el a 250l-es "szekrényt" Ezért arra gondoltam, hogy kisebb dobozban megnézem a WINISD-vel mit produkál. A 120 literes dobozban szeintem még elfogadható volt 33 hz-es 3db-es ponttal.
Namost miben lenne egy ekkora dobozban rosszabb, mint a 255literesben?
Ja és zárt doboz esetén is kb. ekkora méret jött ki, melyik lenne jobb? 120 literes alul méretezett BASS Reflex vagy méretezett 120 literes zárt?
Érdemes-e belevágni így, hogy mindenképp kisebb dobozba taszem, vagy keressek valami más megoldást. Ja és hány hz-re lenne célszerű hangolni a 120 literes dobozban?
Mekkora erősítő célszerű hozzá?
A somogyis erősítőről eddig csak rosszat hallottam, de tényleg az?


hétf. okt. 14, 2002 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szultan!
Az elképzelt konfig jó(szatelit), de csak aktív rendszerrel tudod majd összehangolni. Ha ilyet építesz, akkor valóban nem kell 16-osnál nagyobb "mély-közép" hangszóró. Sőt elég lehet egy 13cm-es is 100Hz fölé(Qtc 0,71 re hangolt zárt doboz).
A keresztezést aktív szűrőkkel lehet jól megoldani. A passzív váltó ilyen frekin nagyon macerás a vezetékek ellenállása, tömege, visszarúgása és a kondik nagysága-minősége miatt(az árról nem is beszélve. Egy tekercs és egy kondi árából kijön egy erősítő panel beépítve).
Üdv!
watt


hétf. okt. 14, 2002 5:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
HI! SMA miért is?
ÉN most tervezgetek 1 hangsugópárt 1 mélyládával párosítva. 2 utas lesz, lehet a 8WOOFER/P-hangszórót fogom használni,bár sztem elég lenne egy 16cm hangszóró is, mivel lesz mellette egy sub is. Szerintem maradok valami olcsóbb magashangszórónál, bár lehet spórolok kicsit és akkor abból is valami szebb hangút veszek. A subot még nemtudom mibõl csináljam, lehet hogy a somogyi sbx 40cm-t használom, de lehet hogy az is beyma lesz, valami 30centis. Még nem alakult ki bennem teljesen a kép, csak ábrándozom:) Szerintetek ez milyen párosítás? 2db kisebb doboz közép és magas tartományra és mellé egy mélyláda. Így nem kell 2 batár nagy dobozt csinálnom, csak 1 nagyot:) helytakarékosságból sztem elõnyös, csak össze kell hangolni õket. Bár igazából nem tudom hogy érdemes e 2x-3x annyit áldozni a hangszórókért, hogy a hang kicsit jobb legyen. Nekem a dtf12 hangja tetszik, persze hallottam már sokkal jobbat, dehát megszokta már a fülem:) Beyma hangszórókat nem ismerem. Majd megpróbálom meghallgatni õket valahol.

SMA ne keseredj el, sokat olvassák ezt a topicot és tanulnak belõle, csak nem szólnak hozzá. Sztem kedve sok mindenkinek van, csak idõ és pénz hiány miatt személyszerint nem gyakorolhatom ezt a "hobbit" amilyen gyakran csak szeretém, pedig ötleteim vannak, meg csomó dolgot kipróbálnék, de majd apránként csak összejön:)

bye


vas. okt. 13, 2002 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Úgy látom, elástam magam a Beyma hangszóróival készített hangsugárzóval.
Befejezem.
Üdv! SMA


vas. okt. 13, 2002 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves csiga77!

Azóta már elkészült egy "Beyma-hangsugárzó" is és az fölényesen jobb, mint bármelyik Somogyi, vagy a Teslák.
Üdv! SMA


pén. okt. 11, 2002 15:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ez az oldal segíthet a lelkes amatőröknek 2 utas hangfal építésben (angol):

http://xsspl.tripod.com/Audio/Sound.htm

Szívesen fogadnám, ha más is megosztaná hangfalépítési tapasztalatait, amit már nem somogyiból épített, mint SMA.


csüt. okt. 10, 2002 19:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
A faipari speciálragasztó tényleg bazi erõs. DE végeztem egy kis anyagtesztet MDF-fel és elég kellemetlen eredménye lett. Az MDF ugyanis korábbi hiedelmemmel ellentétben nem homogén teherbírás szempontjából. A lappal párhuzamos sikok mentén sokkal könnyebben szétreped-törik, mint másutt. Magyarán, ha az ember 90 fokos szögben összeragaszt két MDF lapot, úgy hogy az egyiknek a nagy lapjára ragasztja a másiknak a vágási felületét, akkor erre a lapra nem kell különösebben nagy erõvel hatni, hogy felszakítsa a másik felületét és így a ragasztás eltörjön, még jóval a ragasztó teherbírásának kihasználása elõtt. Ez egyben igazolja SMA várfokos módszerének jóval nagyobb mechanikai szilárdságát is.(Persze ez akusztikai értelemben korántsem olyan jelentõs.) Ha a mégis az egyszerûbb módon ragasztunk össze egy dobozt, akkor mindenképpen érdemes sarokmerevítõkkel, csavarokkal vagy tiplikkel megerõsíteni.


csüt. okt. 10, 2002 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Remélem, nem vettem el a kedvét Senkinek sem, a hangsugárzó építéstől?!
Nagyon csöndben van Mindenki, már kezdek aggódni, hogy baj van?

Vigasztalódjunk, lesz HIFI-HáziMozi-Show, nov. 8-10. Westend City-centerben, menjünk el, hallgassuk, nézzük meg, mit kínálnak a gyártók!
Üdv! SMA


csüt. okt. 10, 2002 14:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Nincs valami nagy nyüzsgés itt.( Tudom, dolgozunk! )

3. Magyarázkodás:

Az "elérhető" árú hangszórókra vadászás közben, néha elmegy az embernek a kedve mindentől. Azért, mert rá kell jönnie arra, hogy csak jóval több pénzért kap - egy kicsivel jobb hangszórót.
Nagy választék van, de csak kevés típus szerezhető be idehaza.
Milyet vegyünk,- vagy ne vegyünk? - ez itt fogós kérdés.
Én azért választottam végül a 8Woofer/P- tipust a Beyma választékából, mert érzékeny, jó az átvitele, jók az egyéb paraméterei, mechanikailag is jobb, mint a lemezkosarasok.
Sok minden befolyásolt ebben a döntésben, mert nem sokkal többért ott a Visaton néhány tipusa, Vifa, Scanspeak, stb. csak azok több szempontból elmaradnak ettől, főleg az érzékenységben.

Ha elkészül az új hangsugárzó, alig győzzük kivárni, hogy végre hallhassuk a hangját; aztán csak fülelünk, fülelünk, néha a füleink is kétfelé állnak a nagy füleléstől.
Hogy miért írok ilyen sületlenséget? - azért, mert komoly meglepetések érhetik az embert, jó és rossz egyaránt.
Jelenleg pozitív az Én hangulatom, jó vétel volt ez a hangszóró, Nekem tetszik a hangja, de esetleg Másoknak csalódást okozhat, mert ha a Somogyikhoz, vagy Teslákhoz viszonyítunk, akkor, ennek jelentősen eltérő hangja esetleg kételyeket ébreszthet egyesekben, hogy jobb-e, vagy csak más, de ez is kutya, az is eb.
Meg kell szokni a hangját a hangsugárzónak, bármilyent is vesz, vagy készít az ember, persze nem baj, ha jó az a hangsugárzó.
A Beyma nyílt hangja talán a HS 40-es régi Orion hangsugárzókéra emlékeztet, tiszta, jó dinamikával, jó beszéd-érthetőséggel.
Terhelhetősége nem túl nagy, de otthoni HIFI-zenehallgatáshoz ez bőven elég. Nem diszkó-hangszóró, azért erre figyeljünk!
Üdv! SMA


szer. okt. 09, 2002 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ragasztónak javaslom a kis műanyag vödrös(1 literes), univerzális faragasztót.
Nagyon durva! minden nedvszívó anyagot ragaszt nagyon erősen. A kézől és minenről le lehet mosni vízzel, ha még nem kötött meg. Ha megkötött, akkor nem tudom mivel lehet levakarni. Olyan műgyanta állagú anyag lesz, ami kicsit rugalmas, de egy pont után törik(ez akkor van, ha pl. kiöntöd egy papírlapra,, megköt, és hajlítod). Ha két MDF-et összeragasztasz vele, akkor mindenhol eltörik, csak ott nem.
Üdv! watt


szer. okt. 09, 2002 5:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves totoka2 és Többiek!

A hangsugárzó adatai előző levélkéimben megtalálhatóak, a hangváltó leírása szintén.
A doboz méretei 28x36x48cm,( szél, mély, mag.) ezek belméretek, anyag 16-os MDF, az előlap pedig 19mm-es MDF, hogy masszív legyen.
Az a várfokcsapolási módszer jó, csak munkaigényes és a méretezésére figyelni kell.
Az előlap, mint régebbi írásomban is olvasható, 45-fokban le vannak vágva az élei, az előlap rögzítéséhez az oldallapok síkjában körbefutó merevítő-lécezés van, ehhez rögzítjük az előlapot, sok-sok csavarral. Keményfa léc jó csak, mert a fenyőléc széthasad, előfúrással kell a csavarok helyét pozicionálni, az előlapon is.
( Csavarozáshoz "pozdorja", vagy "gipszkarton" csavar a legjobb.)
Ehhez elkel egy kis segítség, lefogni az előlapot, befúrni, hogy a lécbe is bemenjen a fúró. Utána az előlapon a furatot lehet bővíteni, hogy a csavar könnyebben átmenjen.
Lényeges, hogy a mélyhangszóró pont az előlap közepén van, felette a magas, a mély alatt a reflex-lyuk, csővel hangolva. A doboz középmagasságában körbefutó merevítőlécezés ( oldallapok+hátlap ). A hangváltó célszerű helye felül, a hátlapon, a csatlakozó pedig alul, a hátlapon.
Én festettem a dobozt, zománcfestékkel, hát, érdekesen néz ki, azért nem csúnya :).
Csillapítóanyag filc, 3mm-vastag, "harmonikaszerűen" felragasztva, egyik oldal, hátlap és az alj-lapra, a reflex-cső szintén bélelve, 1mm-es filccel. A kb.160cm széles filcből elég dobozonként fél méternyi, ez is elég drága, de jól lehet vele dolgozni. Ragasztónak a Palmatex-et javaslom, egy dobozhoz kb. 3-4 tubussal elég, ez jól tömít is, ha kell. A kész dobozt hagyjuk "érni", két napig.
Üdv! SMA


kedd okt. 08, 2002 9:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

SMA !
Látom elég nagy spíler vagy a témában!

A fent emlitettt hangfal felkeltette az érdeklődésemet (subvoice közbenjárásával >> thx)

Tudnál róla infót küldeni ami alapján estleg én is megépíthetném ????


hétf. okt. 07, 2002 20:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azt jó hallani/olvasni, hogy végre van egy jó hangú, beszerezhető alkatrészekből álló, viszonylag megfizethető áron házilag megépíthető konstrukció. Végülis valahol ez volt ennek a topicnak a célja, nem?


hétf. okt. 07, 2002 18:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves subvoice!

Pontosan mit akartál "hallani" - olvasni?
Érdekelne!
Üdv! SMA


hétf. okt. 07, 2002 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves subvoice!

Pontosan mit akartál hallani-olvasni?
Érdekelne!
Üdv! SMA


hétf. okt. 07, 2002 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi, jó ezt hallani. :)


vas. okt. 06, 2002 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Beyma, 2. menet:

Mivel már jó néhány órát járódott, javult a hangja.
Mélyben tiszta, dinamikus, a beszéd és énekhangok szépek! Egyenletesen szól, jó a térhatása. Szimfonikus zenét nagyon szereti, jobban mint az orgonát, azzal is megbírkózik, de ehhez a 20cm-je már kevés. A Somogyik itt már meghaltak, a Tesla is nagyon kínlódik ilyen erőteljes mélyhangoknál.
A két Opus-demo LP-ről csodálatos a térhatás, a gitár nagyon szépen szól, az ének tiszta, szinte látni, ki hol ül-áll és zenél. Beethoven István Király-nyitánya dögös, mintha az Operában hallaná az ember, élőben.

A doboz: mint említettem, 46l-es, basszreflex, csővel hangolva. Én, bár utálom a sok famunkát, a merevebb szerkezet érdekében a "várfok" csapolással és ragasztással készítettem el a dobozt. Nehéz összeütni a lapokat, de így a jó!
Anyag: 16mm-es MDF, az előlap 19mm-es MDF, a hátlap belefekszik az oldallapok éléből kiképzett várfokok közé.
Nagyon masszív lett, ez a jó. ( Tiszta Puzzle! )
Egy mondás szerint olyannak kell lennie a doboznak, hogy ha egy rúd dinamitot felrobbantanak benne, bírja, ne essen szét. Hát ez olyan lett, kemény kopogó hangja van , bárhol kocogtatom, nagyon merev, erős lett. Ezt már előbb megcsináltam, mint ahogy a hangszórók megjöttek, így hamarabb fülelhettem.:)
A hangváltóban Én régóta a WIMA kondijait használom, ( MKP4-250V ) kaphatók és jó hangúak, megbízhatóak. A tekercsek készen is kaphatók; Én tekertem, pihenésképpen, 1,25mm-átmérőjű zománchuzalból.
Minden alkatrészt rögzíteni kell, le kell ragasztani, hogy ne rezonáljon, zörögjön, mert még félrehalljuk, azt gondolván, a hangszórók zörögnek!
Állvány is jó ha van a doboz alá, sokkal jobban szól a zene, jobb a térhatás, tisztább "üdébb" a hangzás.

Pink Floyd: The Wall-csodásan szól, szépen "kizeng" a gitárpendítés, erős, "férfias" ( amúgy is! ) az ének, de ez nem jön ki sem a Teslán, sem a Somogyikon.
Ennyi pénzért nagyszerű hangszórók!
Na! Még mielőtt azt hinné Valaki meggárgyultam, befejezem.
Üdv! SMA


vas. okt. 06, 2002 15:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség