Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:50



Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Videoton Tv 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Ide feltettem a rajzát:
http://www.elektrotechnika.extra.hu/for ... sp-txt.pdf

Egyébként, igen szintézeres.
Mi lehet valyon az AFC vel ha az okozza a hibát?
Ilyen beállítások elfelejtése, és egyéb marhaságok eddig nem jelentkeztek, viszont ez az elhangolódós hiba már évek óta megvan.

A hang zúgásnál, meg az van, hogy csak ezzel a KF modullal zúg, (ez a sajtája minden gyári beállítás a TV-ben) más modullal nem zúg, de nem iylen szép a kép mint, ezzel, ezzel a kép tökéletes, csak a hang kontrasztos feliratnál stb részletes kontrasztos képnél zúg.
Esetleg az audiofokozaton kellene a felső határfrekitlentebb venni?


kedd júl. 03, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hello Laci!
Elő kellene vennem a rajzot, csak gőzőm sincs hol van.

Azért néhány kacsa:
- Ez a kétszeres nyomkodás AFC hibának tűnik. (Emlékeim szerint ez feszültség szintézeres, tehát van benne)
- Volt egy olyan TV, amelyikben a távvezérlővevőnél az 5V-os stabi, soha nem volt beforrasztva és 15 év után, kontaktozott. Eleinte időszakosan mindenféle marhaságot csinált, később elfelejett minden szerviz beállítást is. (még a gombok is "elugráltak")
- A hang zúgást, okozhatja a túlvezérlés, de az interkarier hiba is. A hídszívó elhangolódása, hasonló hibát okoz. Én megnézném a KF átvitelt. (vagy overalt)

Ha döglött a kacsa, dobd ki! :)

üdv. proli007


kedd júl. 03, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Most én kérnék tőletek egy kis segítséget :)
A TS-4329-esem kb. azt produkálja, mint vasi infracolorja, tehát nézem, (akármennyit, szal nálam időtől független) átviszem egy másik csatornára, és vissza akarom vinni arra amit előzőleg néztem, és akkor az már el van hangolódva, viszont ha mégegyzser megnyomom az adott programgombot rögön helyrejön.
Ezt valyon mi csinálja?
Az MDA és SAA1293 nagy valószínűséggel kilőve, kicseréltem egy másikra, totál ugyan azt csinálja, a TAA is ki lett cserélve mnodjuk csak egy használtra, de nem változott semmi.
Főleg akkor csinál iylet, ha pl a TV2 ről (nálam 60-as csatorna) átviszem pl a lentebb lévő RTL klubra (26-os csatorna) és az RTL klub mindig jó, szal az sosem hangolódik el, úgyhogy úgy látom, hogy jelszint függő is a dolog, mert az RTL itt jóminőségűen fogható, vizsont a TV2 M1 gyengébb.

És még egy apró kérédés :) az AGC-t a 300-as KF mnodulokban trimmertekrccsel kell állítani, ugye?
Azért kellene állítanom, mert túlvezérli a videófokozatot, és feliratoknál zúg a hang.
Hogy szokták ezt a profik pontosan belőni? :)

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett...


kedd júl. 03, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
A HQvideo-nál pl kapsz TAA550-et 78Ft-ért, de tehetsz bele KA33-at is, kb. ugyanaz, csak plasztik tokos...ez 65Ft...
Olyan széles körben használt alkatrészek voltak ezek, hogy tutira kapható még máshol is...
Esetleg használható a ZTK33-as is, de az olyan ősrégi, hogy tényleg csak bontásból, elfekvő készletből...


kedd júl. 03, 2007 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
jana123 írta:
Ha bemégy a boltba, és kérsz 33V Zener diódát, akkor azt fogsz kapni. De neked nem az kell. Ez az alkatrész egy feszültség stabilizátor (IC), benne pár tranyóval, diódával, stb. Éppen azért, hogy a hőfokfüggése minimális legyen egy Zenerhez képest.

Az igazat megvallva gondoltam...

Több ponton is gyanús volt a dolog ;-))) Egyrészt, hogy egy zener-diódával állítanának elő egy olyan feszt, aminek azért stabilnak kell lennie, másrészt meg ugye IC4 a neve, nem D4 ;-)))
De a kolléga zener-t emlegetett, én meg nem gyakorló műszerészként nem vontam kétségbe...
jana123 írta:
De ha ennyire nem megy a dolog, akkor lesznek még bibik....

Azt gondolom ;-)) De írtam már szerintem itt is régebben: egy tévészerelőt ismerek az ősök közelében, akinek egyszer vittem egy kistévét életemben, azt is kétszer: kétszer fizettem, kétszer nem lett jó. Aztán szétszedtem, átforrasztottam én, és megjavult... Most ha elviszem neki ez Infracolor-t, akkor a végén szerintem annyiban lesz, mint egy lomis MEGBÍZHATÓ tévé, és még az sem biztos, hogy jó lesz... Így meg már bekapcsol távról, át van kondizva a táp meg a kezelőpanel teljesen, szuper a képe, és még nem értem el a 2000 forintot, és akkor talán sokat is mondtam.
jana123 írta:
Ha szeretnéd, küldök Neked ingyéé egy darabot. Hm?

Hát nem is tudom... Meggondolom.
Meggondoltam, küldj ;-))) Meg egy számlaszámot, hogy legalább a postaköltséget fel tudjam neked adni. Ha olyan kondid is van (és ki is kell cserélni), amit laci6662 emlegetett, azt is melléteheted, és mondj egy összeget! Természetesen nem ingyen gondoltam, máshol is pénzbe kerülne, HA kapnék egyáltalán...

Előre is köszönöm. Üdv!


kedd júl. 03, 2007 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 9:26
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Vasti!
Ha bemégy a boltba, és kérsz 33V Zener diódát, akkor azt fogsz kapni.
De neked nem az kell. Ez az alkatrész egy feszültség stabilizátor (IC), benne pár tranyóval, diódával, stb. Éppen azért, hogy a hőfokfüggése minimális legyen egy Zenerhez képest.
Nem is 33V van ráírva, hanem TAA550, stb....
De ha ennyire nem megy a dolog, akkor lesznek még bibik....
Ha szeretnéd, küldök Neked ingyéé egy darabot.
Hm?


kedd júl. 03, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Nemtom mennyire sikerül beszerezned, az zenert a boltokból, ha végképp nemsikerülne esetleg próbálj meg valami TV szerelőtől venni, hátha ad neked egy TAA-t.


Bocs, tovább amatőrködök.

Tehát ha bemegyek a sarki elektronikai boltba (ahol szerintem úgy árulják az alkatrészeket, mint a boltos néni a szalámit: adnak, amit kérek, de se jótanács, se eligazítás, ha azt kérem, hogy nézze már meg a színkódot az ellenálláson, arra sem nagyon hajlandó a fickó), és kérek egy 33V-os Zener diódát, akkor amit kapok, ha kapok, akkor az lehet, hogy nem lesz jó nekem? Ez valami "speciális" Zener dióda?

Üdv!


kedd júl. 03, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
>Nem IC5?

Űűű de tényleg, bocs, csak kutyafuttában néztem meg a rajzot az enyémben meg IC4 néven van, így valahogy az maradt meg bennem :)

Nemtom mennyire sikerül beszerezned, az zenert a boltokból, ha végképp nemsikerülne esetleg próbálj meg valami TV szerelőtől venni, hátha ad neked egy TAA-t.


hétf. júl. 02, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
A zener valószínűleg a dekódoló alaplemezen lesz, rajta van a rajzon amit adtam neked

B*sszus, tényleg ;-)) Egyszer már letöltöttm a kapcs. rajzot - aztán jól elfelejtettem...
laci6662 írta:
IC4 néven,

Nem IC5? Bocs, csak én annak nézem, de nem akarok hülyeséget mondani ;-)
laci6662 írta:
A kondira nemtudom pontosan melyikre gondolt wandee kolléga, de úgy sejtem a C10 jelű 1nF os kondira, párhuzamosan van kötve a zener-el.

Akkor olyat is beszerzek, aztán a hétvégén nekiesek, ha megyünk a szüleimhez. Biztosan örülnek neki azok után, hogy a múltkor két hétig nem volt tévéjük a szerelgetésem után ;-)))

Üdv!


hétf. júl. 02, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
vasti írta:
wandee írta:
A 33V zenert és a kondit cseréld ki.


OK, megkeresem. De ha tudnál pontosabbat mondani (mekkora és milyen kondi, meg hogy hol vannak ezek az alkatrészek), az jó lenne: mert kapcs. rajzom nincs, a készülék meg az ősöknél van 40km-re: jó lenne a hétvégén már "felfegyverkezve" menni ;-)

wandee írta:
Ha jol értettem szinkronhiba is van?


Nem, rosszul fejeztem ki magam. Csak azt akartam mondani, hogy amikor nem talál rá az adóra, akkor fut-feketefehér-hangyás a kép. De szerintem az csak a melléhangoltásgtól van, nem szinkronhiba.

Üdv!

Szia!

A zener valószínűleg a dekódoló alaplemezen lesz, rajta van a rajzon amit adtam neked IC4 néven, keress egy hűtőzászlót a penelen. a zener TO-18 tokozásban van, (olyan mnit a BC-109 csak 2 lába van) arra van ráhúzva a hűtőzászló. valószínűleg a panel szélén lesz valahol....
A kondira nemtudom pontosan melyikre gondolt wandee kolléga, de úgy sejtem a C10 jelű 1nF os kondira, párhuzamosan van kötve a zener-el.

Ezen a rajzon meg tudod nézni:

http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS4325/5.bmp

Ja, elfelejetettem még mnodani, hogy az a dekódoló alaplemez, amihez a kezelőfelület is kötve van, azt nemtom megmondani neked, hogy hol helyezkedik el a TV ben, mert infracolor 2000-est nem láttam még belülről sohsem, de úgy gondolom, a kezelőegység környékén keresd.

Sok sikert a javításhoz!


hétf. júl. 02, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
wandee írta:
A 33V zenert és a kondit cseréld ki.


OK, megkeresem. De ha tudnál pontosabbat mondani (mekkora és milyen kondi, meg hogy hol vannak ezek az alkatrészek), az jó lenne: mert kapcs. rajzom nincs, a készülék meg az ősöknél van 40km-re: jó lenne a hétvégén már "felfegyverkezve" menni ;-)

wandee írta:
Ha jol értettem szinkronhiba is van?


Nem, rosszul fejeztem ki magam. Csak azt akartam mondani, hogy amikor nem talál rá az adóra, akkor fut-feketefehér-hangyás a kép. De szerintem az csak a melléhangoltásgtól van, nem szinkronhiba.

Üdv!


hétf. júl. 02, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Elektroman írta:
laci6662 írta:
Hi all!

Tud valaki nekem adni Vidi TS-4329 SP be való 0-2220-266 (FET-1) tuner rajzot?

Fontos lenne...


nekem asszem van egy ilyen tunerem de elég rossz állapotban(márha ilyen van)azt esetleg feltudom ajánlani ha kell

Szia!
Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, csak nem küldött mailt a terminal, hogy hozzászólás van a témához, így nem néztem erre.
Most sikerült szereznem egy TUNER-t hála istennnek működik is vele a TV
:)
Azért kössz a felajánlást :)
Az eredeti tuneromnak zárlatos volt a VHF III lába ezért sütütte meg mindig szegény BC-327-eket a kezelőlapon :).

Ja, egyébknét ha valakinek szüksége lenne rá a FET-1 rajzát sikerült megszereznem, és feltettem ide :
http://www.elektrotechnika.extra.hu/kep/FET1.jpg

Üdv: Laci


vas. júl. 01, 2007 22:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
[quote="vasti"]Sziasztok!

A jó kis Infracolorunk még mindig nem 100%-os...

A 33V zenert és a kondit cseréld ki.
Ha jol értettem szinkronhiba is van?
Akkor a szinkront ugy tudod beállitani keresel egy tv csatornát,és a szinkron panelon van két-tüske ezt rövidre zárod és az egyik potival ami ezen apanelon van addig állitod amig majdnem állo képet látsz ezután megszünteted a rövidzárt.
Ne ijedj meg a rövidre zárás után esetleg csak csikokat látsz ez azt jelenti nem jo a szinkron.


csüt. jún. 28, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

A jó kis Infracolorunk még mindig nem 100%-os...

Tehát fadobozos Infracolor 2000. A kezelő panel csere + táp átkondizás óta majdnem minden OK, kivéve, hogy bekapcsolás után kb. 20 perccel van úgy 5 perc, amikor "melléhangol". tehát választok egy csatornát, és rossz a kép (fekete-fehér, hangyás, csíkokban szaladgál, stb.), meg csak serceg a hang, mint ha melléhangoltam volna. Előtte hibátlan, utána szintén ;-)))

Mi lehet a gond? Gondolom a hangolófeszültéség változik meg akkor, de mitől és miért, és mit tegyek ellene? ;-)

Üdv!


csüt. jún. 28, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Rajzom van róla, de tunert javítani rémálom...
Én cserét javasolok. Ha nem tudsz beszerezni eredetit hozzá, bele lehet bütykölni modernebbet is, lényeg, hogy ne szintézeres legyen. Azért is jobb, mert utána kábeltuneres lesz legalább a TV:)


kedd jún. 26, 2007 19:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Hi all!

Tud valaki nekem adni Vidi TS-4329 SP be való 0-2220-266 (FET-1) tuner rajzot?

Fontos lenne...


nekem asszem van egy ilyen tunerem de elég rossz állapotban(márha ilyen van)azt esetleg feltudom ajánlani ha kell


hétf. jún. 25, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás vt-tv
[quote="gr@ffiin"]Hátha jár még erre valaki...

Szóval van egy 22 éves Videoton Super Infra Color TV-m, elég sok embert kiszolgált már.
Mostanában kezdte azt csinálni, hogy néha ki-be kapcsol, illetve hosszabb állás [4-5 óra] után ha bekapcsolom, lekapcsol, majd fél perc múlva magától be.


Szoval szivat a gép, 1:van egy stab ic a tasztatura panelon cseréld ki és
van rajta még kondi azt is.
2:a a csatorna és ideáll beállitás jo? ha nem eeprom csere vagy opciozás.
Elsöre ennyi.


hétf. jún. 25, 2007 18:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Táptrafó lábainak átforrasztása, esetleg táptrafó cseréje, ha a trafón belül KH-s. (ki van öntve az egész trafó vmi epoxigyantaféleséggel, ergo nemigen javítható.)


hétf. jún. 25, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Első körben a szokásos táp kondizás, cseréld ki az összes elkót a tápban. Aztán meglátjuk.


szomb. jún. 23, 2007 15:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 23, 2007 8:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hátha jár még erre valaki...

Szóval van egy 22 éves Videoton Super Infra Color TV-m, elég sok embert kiszolgált már.
Mostanában kezdte azt csinálni, hogy néha ki-be kapcsol, illetve hosszabb állás [4-5 óra] után ha bekapcsolom, lekapcsol, majd fél perc múlva magától be.
Mennyire járja a végét? Sajnálnám, mert korához képest jó képe van... Viszont rákölteni már nemigen kéne. [Pláne elcipelni szervizbe...]

Igazából az érdekelne, hogy meddig húzza még, nézzem ki az utódját?

[Azért nem semmi darab ez: családom hasznáta 15 évig, után albérlők ütötték-vágták, túlált egy lakásfelújítást is... és egyszer sem volt szervizben. Kopp-kopp-kopp. Mutasson nekem valaki egy mai műszaki cikket, ami 22 év múlva is működik...]

Üdv és köszi

g


szomb. jún. 23, 2007 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... hátha érdekel valakit ;-)))

Nem tudom, mi lelte a kezelőpanelt...
Kértem kölcsön egy tévészerelő simerőstől egy komplett kezelőt meg egy szerviztávot. Minden opció 8 volt... Felopcióztam, ki-bekapcs, megint minden 8. Átraktam mindkét IC-t a jó kezelőből, ugyanez a jelenség :-o
Átraktam a jó kezelőbe mindkét garnitúra IC-t, abban meg mindkettő jó... Valószínűleg valami hajszálrepedés keletkezett valahol a panelen, de most nem volt kedvem még átforrasztani sem, 1000 más dolgom volt.

Szóval nem foglalkoztam vele tovább, átcseréltem a komplett kezelőt, mert az eredetin nem volt ajtó, meg a feliratos alu lap is hiányzott ;-)) Már megért 1500 forintot.
Azért a biztonság kedvéért átkondiztam ezt a kezelőt is ;-) , meg a tápot is teljesen, kivéve a két nagy ló kondit, mert olyat nem tudtam szerezni hirtelen.

Az eredmény: egy jó készülék ;-)) Pl. a kép nem pumpál semennyit, néztük az dalfesztivált, de az M1 logót mintha odarajzolták volna a képcsőre ;-)))) Irigylésre méltó. Remélem, nem lesz két hét múlva nagyfesztrafós vagy képcsöves ;-)) Ha nem, egy darabig megint elmegy a készülék remélem.

Üdv!


vas. máj. 13, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
p_kov írta:
Na ne röhögtess, egyszerű típushiba, elégedett ügyfelek százai dicsérik a munkámat. Ezzel szemben Neked 1 db került a kezeid közé, azt is ügyesen elpusztítottad.


Ez van... Nem vagyok tévészerelő. De mivel rendszeresen forrasztok olyan dolgokat, amiket ézékenyebbnek gondoltam, mint egy tévé (alaplap, videokártya), ezért meg sem fordult a fejemben, hogy pár kondi kiforrasztásától elszáll ez a készülék :-((( Ráadásul nem pillanatpákával, hanem egy elég jó Weller forrasztóállomással estem neki.

Amúgy javítottam már ezt a tévét pár éve, és túlélte ;-) Egy poti égett szét, ami a függőleges képméretet szabályozza. Meg javítottam (tehát nem csak szereltem, mert a végére jó is lett ;-) több hi-fi erősítőt, illetve anno mint mindenki más a suliban, építettem is: Quad405, keverőpult, meg hasonlók ;-) Ezen kívül mivel műszerészként végeztem, az első munkahelyemen kb. fél évig elektronikákat javítottam (számtech cég: Hercules, CGA, EGA, VGA monitorok, AT-s tápok ;-) Ezután "hajlottam" el a számítástechnika felé.
És akkoriban is úgy volt szokás, hogy ha javítottam egy monitort, amiben elöregedett pár kondi már, akkor a "kapcsolódó" összeset cseréltem... Mint ahogy alaplapoknál is: ha szétfolyt 3 a pl. 12-ből, akkor is cserélem mind, hogy ne kelljen az ügyfélenk 1-2 hónap múlva visszajönnie. Inkább fizessen egyszer 6-800 forinttal többet, mint még1x a munkadíjat a gép szétbelezésére és összerakására.

p_kov írta:
Különben is butaságot beszélsz, de ez megbocsátható, láthatóan nem sok fogalmad van a dolgokról. Egy kiszáradt elko szinte már csak szigetelést képez, tökmindegy ott van-e, vagy nincs. Nem vagyok a magam ellensége, semmi kedvem ügyfelekhez visszajárni. Tehát elemi érdekem, hogy az általam végzett munka tartós legyen.


Ne haragudj a stílusomért, felszívtam magam... (utólag kiszerkeszteni meg nem szoktam a dolgokat, ha kimondtam, kimondtam: inkább majd bocsánatot kérek.)

Nekem azért más a hozzáállásom, mert gyakran csinálok olyan munkát, ahol nem lehet semmit "benthagyni, ami rossz", mindent többször körbejárva és meggondolva kell megcsinálni, mert különben nagyon megszivatom magam (pl. linux szerverek, amiket elvisznek utána tőlem messzire, összedugják, és működnie kell, különben mehetnék, de azt meg nem fizetik meg)

p_kov írta:
Az én fajtámé nem a jövő, én már a múlt vagyok kisöreg.


Ezért a beszólásért külön bocs, ez tényleg nem az én stílusom :-(( Amúgy múltam nekem is van, mert 14 éve dolgozok a saját szakmámban ;-) Bár ennek ellenére remélem, még van jövőm is ;-)

Üdv!


szomb. máj. 05, 2007 18:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 20, 2005 16:48
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
vasti írta:
Amúgy tényleg profi vagy, ha a kiszáradt elkót nem veszed ki! Ezért külön gratulálok, igazi gánymester vagy, úgy látom! A te fajtádé a jövő!

Üdv!

Na ne röhögtess, egyszerű típushiba, elégedett ügyfelek százai dicsérik a munkámat. Ezzel szemben Neked 1 db került a kezeid közé, azt is ügyesen elpusztítottad.

Különben is butaságot beszélsz, de ez megbocsátható, láthatóan nem sok fogalmad van a dolgokról. Egy kiszáradt elko szinte már csak szigetelést képez, tökmindegy ott van-e, vagy nincs. Nem vagyok a magam ellensége, semmi kedvem ügyfelekhez visszajárni. Tehát elemi érdekem, hogy az általam végzett munka tartós legyen.

Úgyhogy a valóság ezzel szemben az, hogy 25 év tapasztalat után inkább nem bolygat az ember olyasmit, amit nem muszáj. Tehát lehetőleg nem bányászom ki az Infracolor tápegységet, mert az ördög soha nem alszik. Mégha kicsi is az esély, de soha nem lehet tudni, mi mozdul meg, milyen más hiba jön elő, és akkor lehet még külön szívni amiatt.

Tehát egy tapasztalt szakember épphogy nem piszkál semmit feleslegesen, mert már többször kitapasztalta, hogy esetleg csak önmagát szívatja szerteszét, és az ugye senkinek nem hiányzik.

Ellenben ráforraszt 1 db kondit a csatlakozóra, megoldás fizikailag korrekt, hiszen itt nem egy nagyáramú körről van szó, ahol az impulzusáramok miatt a hozzávezetésnek minél rövidebbnek kellene lenni. Mindössze egy 7805 tápellátása, de még az is csak igen kis áramot kér a proc/infravevő részére. Nyilvánvaló, más esetben én is inkább kicserélek normálisan egy hibás kondit, de ez egy speciális eset, apró szakmai trükk. Amúgy persze kifutott téma, manapság már igen ritka eset.

Idézet:
A te fajtádé a jövő!

Az én fajtámé nem a jövő, én már a múlt vagyok kisöreg.


szomb. máj. 05, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 20, 2005 16:48
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
p_kov írta:
Erre azt tudom mondani, hogy
nem mindenre a táp ELKO cserélgetése a megoldás...

Szavaid alapján azt kell hinem, soha nem találkoztál még ezzel a típushibával. Nekem nem kell keresni a hibát/megoldást egyáltalán, sokszor már egy telefonhívásból tudom, mi a baj. Az itt leírtak alapján meglehetősen egyértelmű a dolog.


szomb. máj. 05, 2007 13:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 10:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Videoton Ts3351
Segitséget Szeretnék kérni egy Videoton TS 3351 es típusú televizió felopciozásában ha valaki bármi jellegű információval tud szolgálni nagyon megköszönném!
ÜDv!


szomb. máj. 05, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: zöldfülű segítségre szorul :-)
gyagyamadár írta:
Sziasztok! Van az albérletünkben egy ezer évesnek tűnő Videoton Super Infra Color TV-nk, amihez nincs távirányító. Éppen hogy csak szól, és eddig nem vettünk hozzá utángyártottat. A kérdésem az, hogy van-e valami lehetőség, hogy távirányító nélkül hangot adjunk rá... a régen megszokott hangerő szabályozó gomb ugyanis nincs a lenyitható kis lap alatt a TV elején :? (vagy csak én vagyok nagyon béna, bár végignyomkodtam már az összeset :D ) Segítségeteket előre is köszönöm!

Szerintem lennie kell rajta hangerőszabáylozó gombnak...
egy átlósan félbevágott téglalappal szokták jelezni.
Ha nem találod, vagy nem működik akkor vegyél egy ilyen univerzális kínai beprogramozható távirányítót valami piacon (párszáz forint).
Esetleg ha letod fényképezni a kezelőlapot, akkor tok segíteni ,hogy melyik lehet a hangerőszabályzó.


szer. máj. 02, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 02, 2007 19:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás zöldfülű segítségre szorul :-)
Sziasztok! Van az albérletünkben egy ezer évesnek tűnő Videoton Super Infra Color TV-nk, amihez nincs távirányító. Éppen hogy csak szól, és eddig nem vettünk hozzá utángyártottat. A kérdésem az, hogy van-e valami lehetőség, hogy távirányító nélkül hangot adjunk rá... a régen megszokott hangerő szabályozó gomb ugyanis nincs a lenyitható kis lap alatt a TV elején :? (vagy csak én vagyok nagyon béna, bár végignyomkodtam már az összeset :D ) Segítségeteket előre is köszönöm!


szer. máj. 02, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Sztem nem a te hibádból vagy valami stat. feltöltődés miatt ment tönkre

Köszönöm, hogy vígasztalsz ;-)))

Amúgy sajnálom (pontosabban sajnálnám, ha nem tudnám működésre bírni) a tévét, mert a képe még mindig jó, a hangja meg a mostani műanyag dobozos vackokhoz képest egy felüdülés: kár, hogy kicsit "dörmög" ;-)
(itthon midnkét tévénk erősítőn meg "rendes" hangfalakon szól: nem is értem, hogy pl. a Samsung nagy dög dobozába miért nem tudnak beletenni két normális szélessávú hangszórót?! A Philips meg "levehető hangszórós", de azokat nem tudták odaadni mellé: pedig ha azt is úgy megcsinálták, mint a tévét, akkor kár érte ;-)

Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sztem nem a te hibádból vagy valami stat. feltöltődés miatt ment tönkre, hanem már döglődhetett benne valami proci vagy más és most ment tönkre...


szer. ápr. 25, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Szerintem jobban jársz, így ha a Vidi-t javítod meg nem pedig veszel egy szürke török noname TV-t (azzal sztem sokkal több bajod lesz később), de ez csak az én véleményem...

Á, olyat nem vennék ;-) A hétvégére meglesz a jó kezelő panel.

Régi jó Philips, Grundig, Nokia kistévéket vettem eddig, igaz, megbízható bolhás forrásból, de (kopp-kopp-kopp) tökéletesen megy mindegyik, évek óta.
A képük meg... Az nappaliban lévő 63 centis 3 éves Samsung vacak ezekhez képest, igaz, a kis tévéknek jobb a képe általában. A gyerekek egy "lomis" 42 centis Philips-et nézenk, az az etalon nálam ;-) Lapos, sarkos képcsöve van, a fekete fekete, gyönyörű színek, sztereó, két AV bemenet, pedig nem egy mai darab!
Sajnos ez sem 100-as, mert bekapcsoláskor egy ideig ugrál egy kicsit a kép, txt-nél meg vibráló, szétesett betűk vannak, olvashatatlan... Egyszer a tápkondit (kapcsolóüzemű) meg pár tápszűrőt kicseréltem, ettől a képhiba javult, de a txt nem. Gyanús, mert amíg bekapcsolás után pár percig csinálja, "cicereg" is a készülék... Félek, hogy valami nagyfesz gond. Egyszer elviszem szerelőhöz ;-)
laci6662 írta:
Mondjuk a tápban főleg a nagyobb ELKO-kat ha rossz állapotúaknak néznek ki énis kicserélném, nem egy ökör ára és nehogy az szívasson később...
Ennyi idő után ki szoktak sajnos száradni.

Ezért gondoltam arra, hogy kicserélem ott mind... Gondoltam is, hogy folytatom a csereberét, de ugye egenlőre javításnak kell megelőznie :-((

Számítástechnikus vagyok amúgy, és a pár éves gépekben már marokszámra cserélem a kondikat. És ott sem csak azt, amin látszik, hogy rossz, hanem akkor már minden cserélendőt.
Nem, eddig még egy alaplap sem szállt el ;-))) Pedig 100 felett van már a javított alaplapok száma. Ezért is lepődtem meg piszkosul azon, hogy elszállt a kezelő: azt hittem, hogy egy alaplap azért kényesebb a statikus feltöltődésekre, mint egy régi tévé... Amúgy egy anno 100.000 forintért vett Weller forrasztóállomásunk van, szóval nem hiszem, hogy abban volt a hiba.

Üdv!


Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
vasti írta:
laci6662 írta:
Mellesleg nem olyan olcsó mulatság minden kisebb hibáért szerelőket kihívogatni házhoz...


Így van! Különösen, ha a szüleim lakóhelyének kb. 25km-es körzetében nincs is tévészerelő, a bolhán-biziben meg 8000 forintért egészen jó készülékeket lehet már venni (TÉVÉSZERELŐTŐL, nem kukástól)...

Szóval vagy sikerül nekem megjavítani az Infracolor-t max 1000-2000 forintból, vagy megy ki az útszélre, és a gyűlytögetők elviszik, én meg veszek egy másikat.

Üdv!

Szerintem jobban jársz, így ha a Vidi-t javítod meg nem pedig veszel egy szürke török noname TV-t (azzal sztem sokkal több bajod lesz később), de ez csak az én véleményem...
Mondjuk a tápban főleg a nagyobb ELKO-kat ha rossz állapotúaknak néznek ki énis kicserélném, nem egy ökör ára és nehogy az szívasson később...
Ennyi idő után ki szoktak sajnos száradni.


szer. ápr. 25, 2007 16:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Mellesleg nem olyan olcsó mulatság minden kisebb hibáért szerelőket kihívogatni házhoz...


Így van! Különösen, ha a szüleim lakóhelyének kb. 25km-es körzetében nincs is tévészerelő, a bolhán-biziben meg 8000 forintért egészen jó készülékeket lehet már venni (TÉVÉSZERELŐTŐL, nem kukástól)...

Szóval vagy sikerül nekem megjavítani az Infracolor-t max 1000-2000 forintból, vagy megy ki az útszélre, és a gyűlytögetők elviszik, én meg veszek egy másikat.

Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
p_kov írta:
Egy profi ezt rutinból vágja, 2 perc, de nem hívtál szakembert, megszívtad, kuka. Majd legközelebb meggondolod, hogy ne piszkálj olyasmihez, amihez nem értesz...


Gratulálok. Igazad van: azét vannak a fórumok, hogy segítség helyett névtelenü-arctalanul szapulhassuk egymást :-(((

Egyébként műszerész a végzettségem, bár sohasem dolgoztam a "szakmámban". De több mindent építettem és javítottam már, tévét viszont még nem.

Amúgy tényleg profi vagy, ha a kiszáradt elkót nem veszed ki! Ezért külön gratulálok, igazi gánymester vagy, úgy látom! A te fajtádé a jövő!

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vasti szer. ápr. 25, 2007 12:33-kor.



szer. ápr. 25, 2007 12:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
p_kov írta:
vasti írta:
Sziasztok!

Van a szüleimnél egy fadobozos Infracolor 2000, ami vagy egy fél éve elkezdte azt csinálni, hogy nem kapcsol be távirányítóról. Engem zavar, mert este kinyomják távirányítóról, aztán amikor legközelebb nézni akarják, akkor ugye gombbal ki meg be, ez jó kis lórúgás szegény készüléknek...

Több helyen azt olvastam, hogy a kezelő panelon kell kicserélni az infa csatija melletti 10uF-os szűrőkondit, és megjavul. Végre a hétévégn oda jutottam, hogy szétszedtem a készüléket. Gondoltam, ha már nekiestem, kicserélem az összes elko-t a kezelő panelen... Megtörtént, eredmény:minimum elopciózódott, de az is lehet, hogy tönkrement a készülék :-((((

A jelenség: bekapcsolom, se kép se hang. Először megijdtem, de aztán rájöttem, hogy hang-fény-minden 0 állásban van.
Elkezdtem távirányítóról felnyomni mindent, hang lett, kép lett, bár a kontrasztot nem tudom ráadni, de a csatornák nagy részét elfelejtette :-((( És ez még nem minden: a készülék előlapján majdnem minden gomb csatornát vált, némelyik 4-et is felfelé egy nyomásra (kontraszt, fény, szín, hangerő, hangolás gombok is), így nem lehet behangolni: ráadásul kikacsolás után elfelejt mindent, tehát újra 0 a fény, hang, stb.
Ja, távirányítóról továbbra sem kapcsol be :-(((( Ráadásul ott is mást csinál néhány gomb (pl. a kontrasztot sem növeli)

Ami gond lehet: "fiókból" szereltem, így a 10uF/25V kondik helyett 47uF/50V, a 2,2uF/63V helyett 2,2uF/385V, a 100uF/16V helyett meg 220uF/16v kondit tettem be.... Ez lehet gond? Mert úgy néztem, ezek "csak" tápot szűrnek...
(Ne szidjatok nagyon, számítástechnikus vagyok ;-))) Forrasztani mondjuk ettől függetlenül tudok egy kicsit, pár kiló kondit cseréltem már alaplapokban, de eddig még mindegyik túlélte ;-)

Mi a véleményetek? Mentheteten, "új" panel bele, vagy "csak" újra kell opciózni?

Üdv!


Tudtam, hogy nem szabad benézni erre a fórumra, mert csak hülyét kapok megint.

Nem kezelő panel, hanem tápegység, amit még csak ki sem kellett volna bányászni, mert a csatlakozó megfelelő forrfülére is ráforrasztható egy elko, ami így pont párhuzamosan kapcsolódik a tápegységben lévő, kiszáradt kondival.

Egy profi ezt rutinból vágja, 2 perc, de nem hívtál szakembert, megszívtad, kuka. Majd legközelebb meggondolod, hogy ne piszkálj olyasmihez, amihez nem értesz...

Erre azt tudom mondani, hogy
nem mindenre a táp ELKO cserélgetése a megoldás, és egyáltalán nem kell hülyének nézni azért valakit ha nem ért valamihez de megpróbálja megjavítani...
Mellesleg nem olyan olcsó mulatság minden kisebb hibáért szerelőket kihívogatni házhoz...


kedd ápr. 24, 2007 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 20, 2005 16:48
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
vasti írta:
Sziasztok!

Van a szüleimnél egy fadobozos Infracolor 2000, ami vagy egy fél éve elkezdte azt csinálni, hogy nem kapcsol be távirányítóról. Engem zavar, mert este kinyomják távirányítóról, aztán amikor legközelebb nézni akarják, akkor ugye gombbal ki meg be, ez jó kis lórúgás szegény készüléknek...

Több helyen azt olvastam, hogy a kezelő panelon kell kicserélni az infa csatija melletti 10uF-os szűrőkondit, és megjavul. Végre a hétévégn oda jutottam, hogy szétszedtem a készüléket. Gondoltam, ha már nekiestem, kicserélem az összes elko-t a kezelő panelen... Megtörtént, eredmény:minimum elopciózódott, de az is lehet, hogy tönkrement a készülék :-((((

A jelenség: bekapcsolom, se kép se hang. Először megijdtem, de aztán rájöttem, hogy hang-fény-minden 0 állásban van.
Elkezdtem távirányítóról felnyomni mindent, hang lett, kép lett, bár a kontrasztot nem tudom ráadni, de a csatornák nagy részét elfelejtette :-((( És ez még nem minden: a készülék előlapján majdnem minden gomb csatornát vált, némelyik 4-et is felfelé egy nyomásra (kontraszt, fény, szín, hangerő, hangolás gombok is), így nem lehet behangolni: ráadásul kikacsolás után elfelejt mindent, tehát újra 0 a fény, hang, stb.
Ja, távirányítóról továbbra sem kapcsol be :-(((( Ráadásul ott is mást csinál néhány gomb (pl. a kontrasztot sem növeli)

Ami gond lehet: "fiókból" szereltem, így a 10uF/25V kondik helyett 47uF/50V, a 2,2uF/63V helyett 2,2uF/385V, a 100uF/16V helyett meg 220uF/16v kondit tettem be.... Ez lehet gond? Mert úgy néztem, ezek "csak" tápot szűrnek...
(Ne szidjatok nagyon, számítástechnikus vagyok ;-))) Forrasztani mondjuk ettől függetlenül tudok egy kicsit, pár kiló kondit cseréltem már alaplapokban, de eddig még mindegyik túlélte ;-)

Mi a véleményetek? Mentheteten, "új" panel bele, vagy "csak" újra kell opciózni?

Üdv!


Tudtam, hogy nem szabad benézni erre a fórumra, mert csak hülyét kapok megint.

Nem kezelő panel, hanem tápegység, amit még csak ki sem kellett volna bányászni, mert a csatlakozó megfelelő forrfülére is ráforrasztható egy elko, ami így pont párhuzamosan kapcsolódik a tápegységben lévő, kiszáradt kondival.

Egy profi ezt rutinból vágja, 2 perc, de nem hívtál szakembert, megszívtad, kuka. Majd legközelebb meggondolod, hogy ne piszkálj olyasmihez, amihez nem értesz...


kedd ápr. 24, 2007 22:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
vasti írta:
Helló!

A kondik újak pontosabban max. 2-3 évesek, beforrasztva még nem voltak.
A forrasztások jók, zárlat "sajnos" nincs, azt átniztem még mielőtt visszaraktam a panelt.... A polaritásokat is többször átnéztem, szintén összeszerelés előtt.
Az elektronline-n kapott tanácsokat félreértettem, mert ott a kezelőRE menő panelen javasoltak kondicserét... Nem pedig a kezelő panelen. Tartok tőle, hogy elszállt a proci pl., úgyhogy szerintem eléggé reménytelen a dolog :-((( 2000 forintért tudnék venni egy jó kezelőpanelt, lehet, hogy megkockáztatom...

Üdv!

Hát ebben az esetben szerintem is így jársz a legjobban.


kedd ápr. 24, 2007 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

A kondik újak pontosabban max. 2-3 évesek, beforrasztva még nem voltak.
A forrasztások jók, zárlat "sajnos" nincs, azt átniztem még mielőtt visszaraktam a panelt.... A polaritásokat is többször átnéztem, szintén összeszerelés előtt.
Az elektronline-n kapott tanácsokat félreértettem, mert ott a kezelőRE menő panelen javasoltak kondicserét... Nem pedig a kezelő panelen. Tartok tőle, hogy elszállt a proci pl., úgyhogy szerintem eléggé reménytelen a dolog :-((( 2000 forintért tudnék venni egy jó kezelőpanelt, lehet, hogy megkockáztatom...

Üdv!


kedd ápr. 24, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
vasti írta:
Sziasztok!

Van a szüleimnél egy fadobozos Infracolor 2000, ami vagy egy fél éve elkezdte azt csinálni, hogy nem kapcsol be távirányítóról. Engem zavar, mert este kinyomják távirányítóról, aztán amikor legközelebb nézni akarják, akkor ugye gombbal ki meg be, ez jó kis lórúgás szegény készüléknek...

Több helyen azt olvastam, hogy a kezelő panelon kell kicserélni az infa csatija melletti 10uF-os szűrőkondit, és megjavul. Végre a hétévégn oda jutottam, hogy szétszedtem a készüléket. Gondoltam, ha már nekiestem, kicserélem az összes elko-t a kezelő panelen... Megtörtént, eredmény:minimum elopciózódott, de az is lehet, hogy tönkrement a készülék :-((((

A jelenség: bekapcsolom, se kép se hang. Először megijdtem, de aztán rájöttem, hogy hang-fény-minden 0 állásban van.
Elkezdtem távirányítóról felnyomni mindent, hang lett, kép lett, bár a kontrasztot nem tudom ráadni, de a csatornák nagy részét elfelejtette :-((( És ez még nem minden: a készülék előlapján majdnem minden gomb csatornát vált, némelyik 4-et is felfelé egy nyomásra (kontraszt, fény, szín, hangerő, hangolás gombok is), így nem lehet behangolni: ráadásul kikacsolás után elfelejt mindent, tehát újra 0 a fény, hang, stb.
Ja, távirányítóról továbbra sem kapcsol be :-(((( Ráadásul ott is mást csinál néhány gomb (pl. a kontrasztot sem növeli)

Ami gond lehet: "fiókból" szereltem, így a 10uF/25V kondik helyett 47uF/50V, a 2,2uF/63V helyett 2,2uF/385V, a 100uF/16V helyett meg 220uF/16v kondit tettem be.... Ez lehet gond? Mert úgy néztem, ezek "csak" tápot szűrnek...
(Ne szidjatok nagyon, számítástechnikus vagyok ;-))) Forrasztani mondjuk ettől függetlenül tudok egy kicsit, pár kiló kondit cseréltem már alaplapokban, de eddig még mindegyik túlélte ;-)

Mi a véleményetek? Mentheteten, "új" panel bele, vagy "csak" újra kell opciózni?

Üdv!

Szia!
Minden ELKO-t polaritáshelyesen ültettél be?
Sztem próbáld meg azért az eredeti értékűekre kicserélni a kondikat, hátha ezzel van baja, főleg ha nincs messze egy bolt :)
Valahol nincs valami rövdizár vagy ilyesmi a pnelen?
Vagy ha lehúzgáltad a csatlakozókat, az is előfordulhat, hogy amikor visszadugtad nem érintkezik valamelyik rendesen...
Az ELKO-k amiket beraktál viszonylag újak?
Mert ha ilyen régi 15-20 éves kondik akkor esetleg az is lehet, hogy ki vannak már száradva...
Egyébként abból kiidulva, hogy már eleve nem kapcsolt be távról lehet, hogy már alapból döglődött benne valami most meg aztán végleg megadta magát.


kedd ápr. 24, 2007 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van a szüleimnél egy fadobozos Infracolor 2000, ami vagy egy fél éve elkezdte azt csinálni, hogy nem kapcsol be távirányítóról. Engem zavar, mert este kinyomják távirányítóról, aztán amikor legközelebb nézni akarják, akkor ugye gombbal ki meg be, ez jó kis lórúgás szegény készüléknek...

Több helyen azt olvastam, hogy a kezelő panelon kell kicserélni az infa csatija melletti 10uF-os szűrőkondit, és megjavul. Végre a hétévégn oda jutottam, hogy szétszedtem a készüléket. Gondoltam, ha már nekiestem, kicserélem az összes elko-t a kezelő panelen... Megtörtént, eredmény:minimum elopciózódott, de az is lehet, hogy tönkrement a készülék :-((((

A jelenség: bekapcsolom, se kép se hang. Először megijdtem, de aztán rájöttem, hogy hang-fény-minden 0 állásban van.
Elkezdtem távirányítóról felnyomni mindent, hang lett, kép lett, bár a kontrasztot nem tudom ráadni, de a csatornák nagy részét elfelejtette :-((( És ez még nem minden: a készülék előlapján majdnem minden gomb csatornát vált, némelyik 4-et is felfelé egy nyomásra (kontraszt, fény, szín, hangerő, hangolás gombok is), így nem lehet behangolni: ráadásul kikacsolás után elfelejt mindent, tehát újra 0 a fény, hang, stb.
Ja, távirányítóról továbbra sem kapcsol be :-(((( Ráadásul ott is mást csinál néhány gomb (pl. a kontrasztot sem növeli)

Ami gond lehet: "fiókból" szereltem, így a 10uF/25V kondik helyett 47uF/50V, a 2,2uF/63V helyett 2,2uF/385V, a 100uF/16V helyett meg 220uF/16v kondit tettem be.... Ez lehet gond? Mert úgy néztem, ezek "csak" tápot szűrnek...
(Ne szidjatok nagyon, számítástechnikus vagyok ;-))) Forrasztani mondjuk ettől függetlenül tudok egy kicsit, pár kiló kondit cseréltem már alaplapokban, de eddig még mindegyik túlélte ;-)

Mi a véleményetek? Mentheteten, "új" panel bele, vagy "csak" újra kell opciózni?

Üdv!


hétf. ápr. 23, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Hi all!

Tud valaki nekem adni Vidi TS-4329 SP be való 0-2220-266 (FET-1) tuner rajzot?

Fontos lenne...


szomb. jan. 27, 2007 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
laci6662 írta:
Ide feltettem neked a TS-4325 rajzát, azt hiszem ez az Infracolor 2000 tipusa, ha nem akkor bocs.


Köszönöm a rajzokat!.
Utánanézek, hogy tényleg ez-e az Infracolor 2000 ;-)))

Üdv


kedd jan. 23, 2007 0:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Peter Alexander írta:
Köszi, egyenlőre nem tudom megnyitni a dokumentumot, de dolgozom rajta...

DjVu browser kell hozzá, innen
le tudod tölteni.


csüt. jan. 18, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 23:10
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Köszi, egyenlőre nem tudom megnyitni a dokumentumot, de dolgozom rajta...


csüt. jan. 18, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Peter Alexander írta:
Sziasztok!

Nem tudom hogy volt-e téma, ha igen akkor jelezzétek már nekem, ha nem akkor is segítsetek. Van egy Videoton TS 3353 TXT nevezetű tv-m és már egy jó ideje áll egyhelyben :P Mert se kép se hang... Ugyebár ezt szeretjük, mert a táppal szokott általában lenni a hiba. Én okos elkzedtem kiszűrni, hogy miért nem akar beindulni a TV. Ilyenkor a kondikat kicseréljük a tápban és várjuk a csodát... Jópárat kicseréltem, de sajnos nem indult be a TV. Egy pillanatra bevillan a piros led az előlapon aztán semmi. Lehet hogy valami zárlatos lenne :? Nem vettem még észre? Szóval fogtam én hülye és Beakartam indítani a tápot ilyen barbár megoldással. Saját magam által készített kapcsolással és elszállingózott szerintem pár tranyó a tápban. A lényeg az, hogy ilyen tipushibát nem ismertek? Hogy mi okozhatja ezt? Vagy egy kapcsolási rajz ha lenne, esetleg milyen tranzisztorral lehet helyettesíteni a tápban a kiment tranyókat?! Előre is köszi...

SzalayR -nek is ha jól láttam ilyen problémája volt, csak nem tudom melyik TV-vel...

Szia!

http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS3350.djvu

Egy ilyenem van EZ WALTHAM 3350-ES tápjának a rajza nemtudom mennyit segít...


csüt. jan. 18, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
vasti írta:
Sziasztok!

Infracolor 2000-hez (fadobozos) kellene nekem kapcsolási rajz...

Üdv!

Szia!


Ide feltettem neked a TS-4325 rajzát, azt hiszem ez az Infracolor 2000 tipusa, ha nem akkor bocs.
http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS4325/1.bmp
http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS4325/2.bmp
http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS4325/3.bmp
http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS4325/4.bmp
http://www.elektrotechnika.extra.hu/forum/TS4325/5.bmp


csüt. jan. 18, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Infracolor 2000-hez (fadobozos) kellene nekem kapcsolási rajz...

Üdv!


csüt. jan. 18, 2007 17:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 23:10
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tudom hogy volt-e téma, ha igen akkor jelezzétek már nekem, ha nem akkor is segítsetek. Van egy Videoton TS 3353 TXT nevezetű tv-m és már egy jó ideje áll egyhelyben :P Mert se kép se hang... Ugyebár ezt szeretjük, mert a táppal szokott általában lenni a hiba. Én okos elkzedtem kiszűrni, hogy miért nem akar beindulni a TV. Ilyenkor a kondikat kicseréljük a tápban és várjuk a csodát... Jópárat kicseréltem, de sajnos nem indult be a TV. Egy pillanatra bevillan a piros led az előlapon aztán semmi. Lehet hogy valami zárlatos lenne :? Nem vettem még észre? Szóval fogtam én hülye és Beakartam indítani a tápot ilyen barbár megoldással. Saját magam által készített kapcsolással és elszállingózott szerintem pár tranyó a tápban. A lényeg az, hogy ilyen tipushibát nem ismertek? Hogy mi okozhatja ezt? Vagy egy kapcsolási rajz ha lenne, esetleg milyen tranzisztorral lehet helyettesíteni a tápban a kiment tranyókat?! Előre is köszi...

SzalayR -nek is ha jól láttam ilyen problémája volt, csak nem tudom melyik TV-vel...


hétf. nov. 06, 2006 16:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
yeffree írta:
Szia laci6662

szerintem nézd meg a http://taviranyito.zolibolt.hu -n. Vagy http://zolibolt.hu -t valamelyiken , találtam infókat ilyesmiről.
Amikor szükségem volt távirányítóra mert a régit szétrágta a kutya ,egy modellszámból megmondták mi való hozzá.

Kössz, de időközben már megtudtam a tipust, sőt rajzot is kerítettem hozzá :)


szomb. okt. 28, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 26, 2006 18:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szia laci6662

szerintem nézd meg a http://taviranyito.zolibolt.hu -n. Vagy http://zolibolt.hu -t valamelyiken , találtam infókat ilyesmiről.
Amikor szükségem volt távirányítóra mert a régit szétrágta a kutya ,egy modellszámból megmondták mi való hozzá.


csüt. okt. 26, 2006 18:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Hali mindnekinek!

Valaki megtudja nekem mondani a Videoton Super infracolor Tipusát?

Előre is kössz!


pén. júl. 07, 2006 23:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 149 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség